2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімді мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 қарашадағы N 1774 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан - Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі Бақыт Тұрлыханұлы Сұлтановқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан - Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімге кол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 6 қарашадағы
N 1774 қаулысымен
мақұлданған
жоба
2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және
Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму
жөніндегі Қазақстан - Американ бағдарламасы бойынша өзара
түсіністік туралы меморандумға қосымша келісім
Бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі - ҚР Үкіметі) атынан Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі - ЭБЖМ) және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі (бұдан әрі - АҚШ Үкіметі) атынан АҚШ Халықаралық даму агенттігі (бұдан әрі - ЮСАИД) "Хьюстон бастамасы" Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан - Американ бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) әзірлеу және іске асыру үшін 2006 жылғы 5 мамырда Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан - Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандум жасағанын назарға ала отырып;
Тараптар Бағдарламаның табысын нығайтуға және Меморандумға осы Қосымша келісім (бұдан әрі - Қосымша келісім) негізінде ынтымақтастықты жалғастыруға ниет білдіргенін назарға ала отырып, оған мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізуге келісті:

Об одобрении Дополнительного соглашения к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 1774
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного соглашения к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года.
2. Уполномочить Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Султанова Бахыта Турлыхановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Дополнительное соглашение к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2009 года № 1774
проект
Дополнительное соглашение
к Меморандуму о взаимопонимании между
Правительством Республики Казахстан и Правительством
Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской
программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года
Принимая во внимание, что Правительство Республики Казахстан (далее - Правительство РК) в лице Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - МЭБП) и Правительство Соединенных Штатов Америки (далее - Правительство США) в лице Агентства США по международному развитию (далее - ЮСАИД), далее совместно именуемые Сторонами, заключили Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию (далее - Меморандум) для разработки и реализации Казахстанско-Американской программы по экономическому развитию «Хьюстонская инициатива» (далее - Программа) от 5 мая 2006 года;
принимая во внимание, что Стороны выражают желание укрепить успех Программы и продолжить сотрудничество на основе данного Дополнительного соглашения к Меморандуму (далее - Дополнительное соглашение), согласились внести в него следующие изменения и дополнения:

1. 3.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3.3. ҚР Үкіметі мен ЮСАИД Бағдарламаны қаржыландыруға бірлесе қатысуға ниет білдіріп отыр. Тараптар әрбір бағдарламалық жылға арналған және жоғарыдағы 3.2-тармақта көрсетілген шарттарға сәйкес мынадай болжамды қаржыландыру үлесін жүргізуге келісім білдіреді:
АҚШ долл.
Бағдарламалық жыл
Жалпы бюджет
ЮСАИД
Қазақстан Республикасының Үкіметі
2006 жылғы 1 қаңтар - 31 желтоқсан

1. пункт 3.3 изложить в следующей редакции:
«3.3. Правительство РК и ЮСАИД намереваются совместно участвовать в финансировании Программы. Стороны выражают согласие произвести следующие предполагаемые доли финансирования на каждый программный год и в соответствии с условиями, указанными выше в пункте 3.2:
долл. США
Программный год Общий
бюджет
ЮСАИД Правительство
Республики
Казахстан
1 января - 31 декабря
2006 года

6.2-тармақтағы "1 сәуір және 1 тамызында" деген сөздер "1 маусым және 1 желтоқсанында" деген сөздермен ауыстырылсын;
8.1-тармақтағы "2009 жылғы 31 желтоқсан" деген сөздер "2012 жылғы 31 желтоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7.2-тармақпен толықтырылсын:
"7.2. Жылдық жұмыс жоспарларына әрбір жоба бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдері қосылуы мүмкін.";
8.7-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"010000 Қазақстан, Астана қ., Орынбор көшесі, 8, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі, факс: +7 (7172) 74-30-78".
2. Меморандумның осы Қосымша келісімде қайта қаралмаған барлық ережелері толығымен өзгеріссіз қалады.
3. Осы Қосымша келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнінен бастап күшіне енеді.
4. 2009 жылғы "__" _________ _________ қаласында қазақ, ағылшын және орыс тілдерінде екі түпнұсқа данада жасалды.
Қазақстан Республикасының        Америка Құрама Штаттарының
Үкіметі үшін                     Үкіметі үшін

в пункте 6.2 слова «1 апреля и 1 августа» заменить словами «1 июня и 1 декабря»;
в пункте 8.1 слова «31 декабря 2009 года» заменить словами «31 декабря 2012 года»;
дополнить пунктом 7.2 следующего содержания:
«7.2. В годовых рабочих планах могут быть включены формы и сроки предоставления отчетности по каждому проекту.»;
абзац третий пункта 8.7. изложить в следующей редакции:
«010000 Казахстан, г. Астана, ул. Орынбор, 8, Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, факс: +7 (7172) 74-30-78».
2. Все положения Меморандума, не пересмотренные данным Дополнительным соглашением, полностью остаются неизменными.
3. Настоящее Дополнительное соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
4. Совершено в городе _______ «____» _______ 2009 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, английском и русском языках.
За Правительство                     За Правительство
Республики Казахстан                 Соединенных Штатов Америки