Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуге тиіс санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы N 1938 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 410 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.06.2015 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Халық денсаулығы мен денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексін іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуге тиіс санаттарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 26 қарашадағы
N 1938 қаулысымен
бекітілген
Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуге
тиіс санаттарының тізбесі
1. Мыналармен:
1) IV дәрежедегі қатерлі ісік ауруларымен;
2) соңғы сатыдағы ЖИТС-пен;
3) соңғы сатыдағы созылмалы үдемелі ауруларымен (декомпенсация сатысындағы жүрек, өкпе, бауыр және бүйрек функциясының жеткіліксіздігі, мидың қан айналымы бұзылуының ауыр салдары) ауыратын адамдар.
2. Бастан өткерген аурудың және (немесе) мүгедектіктің салдарынан өзіне өзі қызмет көрсете алмайтын, өмір сүру ұзақтығы шектелген адамдар.

Об утверждении перечня категорий населения, подлежащих паллиативной помощи и сестринскому уходу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1938. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 410
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.06.2015 № 410 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень категорий населения, подлежащих паллиативной помощи и сестринскому уходу.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2009 года № 1938
Перечень
категорий населения, подлежащих паллиативной помощи и
сестринскому уходу
1. Лица страдающие:
1) злокачественными новообразованиями IV стадии;
2) СПИД-ом в терминальной стадии;
3) хроническими прогрессирующими заболеваниями в терминальной стадии (стадия декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности, тяжелые последствия нарушений мозгового кровообращения).
2. Лица, не способные к самообслуживанию вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности, продолжительность которых ограничена.