Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қарашадағы N 1962 Қаулысы
Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарында орынның тапшылығын азайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы әкімінің осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бұрынғы мектепке дейінгі ұйымдардың ғимараттарын республикалық меншіктен Астана қаласының коммуналдық меншігіне беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2.Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 42, 489-құжат) мынадай толықтыру:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарында:
"Мақсатқа қол жеткізу және қойылған міндеттерді іске асыру тетіктері" деген 2-бөлімде:
"Елдің ипотекалық нарығындағы тұрақтылықты, үлескерлердің құқықтарын қорғауды және құрылыс объектілерін аяқтауды қамтамасыз ету" деген 3-кіші бөлімде:
"2008 жыл" деген 2-кезеңде:
2-тетік мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Көрсетілген объектілердегі уәкілетті ұйымның ТҚК-ға берілген бірінші қабаттардағы тұрғын емес алаңдар әкімдіктерге кейіннен коммуналдық меншікке беру үшін дамуға республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі мини-орталықтар болып жайластырылады.";
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"Жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу жөніндегі қолданыстағы тетіктерді іске асыру" деген бөлімде:
реттік нөмірі 4-жолда:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах дошкольных организаций города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2009 года № 1962
В целях снижения дефицита мест в дошкольных организациях города Астаны Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение акима города Астаны о передаче из республиканской собственности в коммунальную собственность города Астаны зданий бывших дошкольных организаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года № 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 489) следующее дополнение:
в Плане первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Механизмы достижения цели и реализации поставленных задач":
в подразделе 3 "Обеспечение стабильности на ипотечном рынке страны, защиты прав дольщиков и завершение объектов строительства":
во 2 этапе: 2008 год:
Механизм 2 дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"В указанных объектах нежилые площади первых этажей, переданные ЖСК уполномоченной организации, будут обустроены за счет целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета акиматам, в дошкольные мини-центры, для последующей передачи в коммунальную собственность.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы":
в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Реализация действующих механизмов по решению проблем на рынке недвижимости":
в строке, порядковый номер 4:
абзац второй изложить в следующей редакции:

"пайдалануға берілетін тұрғын үйдің үштен бір бөлігі (барлығы 2124 пәтер) кейіннен орталық мемлекеттік органдардың арасында бөлу және оларды мемлекеттік қызметшілерге, оның ішінде елордаға қоныс аударғандарға беру үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес республикалық меншіктен Астана қаласының коммуналдық меншігіне берілген Астана қаласының бұрынғы мектепке дейінгі ұйымдарының ғимараттарында тұрып жатқан тұлғаларды заңнамаға сәйкес тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін 124 (бір жүз жиырма төрт) пәтер (ҚМ-47, ІІМ-30, ҰҚК-17, РҰ-30) "Астана қаласының тұрғын үй басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қалалық жылжымайтын мүлік" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына (бұдан әрі - "Қалалық жылжымайтын мүлік" МКК) берілетін болады.";
жетінші абзацтағы "қызметшілеріне" деген сөзден кейін ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес республикалық меншіктен Астана қаласының коммуналдық меншігіне берілген Астана қаласының бұрынғы мектепке дейінгі ұйымдарының ғимараттарында тұрып жатқан тұлғаларға" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес республикалық меншіктен Астана қаласының коммуналдық меншігіне берілген Астана қаласының бұрынғы мектепке дейінгі ұйымдарының ғимараттарында тұрған тұлғалардың тізімін берілген ғимараттардың теңгерім ұстаушылары болып табылған орталық мемлекеттік органдар "Қалалық жылжымайтын мүлік" МКК-ге ұсынатын болады.";
"Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:" деген жол мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті";
"РҰ - Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы".
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту үшін 2009 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен Астана қаласының әкімдігіне аудару үшін дамуға нысаналы трансферттер түрінде 4740500000 (төрт миллиард жеті жүз қырық миллион бес жүз мың) теңге сомасында қаражат, оның ішінде:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен жекелеген ғимараттар мен үй-жайларды кейіннен республикалық меншікке бере отырып, осы қаулының  2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік ұйымдарды орналастыру үшін Астана қаласындағы пайдалануға дайын ғимараттар мен үй-жайларды сатып алу мақсатында "Қалалық жылжымайтын мүлік" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына - 3712500000 (үш миллиард жеті жүз он екі миллион бес жүз мың) теңге;

"одна треть жилищ, вводимых в эксплуатацию (всего 2124 квартиры), будет передана государственному коммунальному предприятию "Городская недвижимость" на праве хозяйственного ведения Государственного учреждения "Управление жилья города Астаны" (далее - ГКП "Городская недвижимость") для последующего распределения среди центральных государственных органов и передачи их государственным служащим, в том числе и передислоцированным в столицу, а также 124 (сто двадцать четыре) квартиры (из расчета: МО - 47, МВД - 30, КНБ - 17, РГ - 30) для обеспечения в соответствии с законодательством жилищем лиц, проживавших в зданиях бывших дошкольных организаций города Астаны, переданных из республиканской собственности в коммунальную собственность города Астаны в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан.";
в абзаце седьмом после слов "приравнен к служебным" дополнить словами "а также лицам, проживавшим в зданиях бывших дошкольных организаций города Астаны, переданных из республиканской собственности в коммунальную собственность города Астаны в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан,";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"Списки лиц, проживавших в зданиях бывших дошкольных организаций города Астаны, переданных из республиканской собственности в коммунальную собственность города Астаны в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан, будут представлены в ГКП "Городская недвижимость" центральными государственными органами, являвшимися балансодержателями переданных зданий.";
строку Примечание: расшифровка аббревиатур: дополнить абзацами следующего содержания:
"КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
"РГ - Республиканская гвардия Республики Казахстан".
3. Выделить Министерству образования и науки Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2009 год на неотложные затраты, средства в сумме 4740500000 (четыре миллиарда семьсот сорок миллионов пятьсот тысяч) тенге для перечисления акимату города Астаны в виде целевых трансфертов на развитие для увеличения уставных капиталов юридических лиц, из них:
1) 3712500000 (три миллиарда семьсот двенадцать миллионов пятьсот тысяч) тенге - государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Городская недвижимость" с целью приобретения зданий и помещений, готовых к эксплуатации, в городе Астане для размещения государственных организаций согласно приложению 2 к настоящему постановлению, с последующей передачей отдельных зданий и помещений в республиканскую собственность в установленном законодательством порядке;

2) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес объектілердің бірінші қабаттарындағы үй-жайларды жайластыруға, оларда мектепке дейінгі мини-орталықтарды орналастыру үшін "Жаңа Құрылыс" Астана қаласы құрылыс басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне - 1028000000 (бір миллиард жиырма сегіз миллион) теңге бөлінсін.
4. Осы қаулыда көрсетілген орталық мемлекеттік органдар мен Астана қаласының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қарашадағы
N 1962 қаулысына
1-қосымша
Астана қаласының коммуналдық меншігіне берілетін бұрынғы
мектепке дейінгі балалар мекемелері ғимараттарының тізбесі
1. Мәскеу көшесіндегі 78 ғимарат (бұрынғы N 3 балабақша);
2. Самарқанд көшесіндегі 45 ғимарат (бұрынғы N 33 балабақша);
3. Самарқанд көшесіндегі 45а ғимарат (бұрынғы N 72 балабақша)
4. "Железнодорожный" тұрғын үй массивіндегі, Маяковский көшесіндегі 7а ғимарат (бұрынғы балабақшаның бір корпусы);
5. Затаевич көшесіндегі 21 ғимарат (бұрынғы N 5 балабақша);
6. Жұбанов көшесіндегі 2 ғимарат (бұрынғы N 10 балабақша);
7. Жеңіс даңғылындағы 65а ғимарат (бұрынғы N 23 балабақша);
8. 2 шағын ауданындағы ғимарат, 7/1 үй (бұрынғы N 44 балабақша);
9. Можайский көшесіндегі 5 ғимарат (жұмыс істеп тұрған N 16 балабақшаның бір корпусы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қарашадағы
N 1962 қаулысына
2-қосымша
Сатып алынатын ғимараттарда және үй-жайларда орналасатын
мемлекеттік ұйымдардың тізбесі
N
Мемлекеттік ұйымның атауы
Алаңы (шаршы метр)
Меншікке беру
1
Астана қаласы әкімдігінің "Алматы" ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3000-нан артық емес
коммуналдық
2
Астана қаласы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "СПИД-тің алдын алу және оған қарсы күрес профилактикасы орталығы" мемлекеттік мекемесі
2000-нан артық емес
коммуналдық
3
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерінің N 5570 әскери бөлімі" мемлекеттік мекемесі
5000-нан артық емес
республикалық
4
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Астана қаласы Қорғаныс істері департаменті" мемлекеттік мекемесі
2500 0,5 га жер учаскесімен
республикалық
5
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің Астана қаласы Алматы ауданының N 1 халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесі
1000-нан артық емес
республикалық
6
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің ақпараттық-өндірістік орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3000
республикалық
7
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полициясы комитетінің көші-қон полициясы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
800-ден артық емес
республикалық
8
"Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы" мемлекеттік мекемесі

2) 1028000000 (один миллиард двадцать восемь миллионов) тенге - товариществу с ограниченной ответственностью "Астана қаласы құрылыс басқармасы "Жаңа Құрылыс" на обустройство помещений на первых этажах объектов согласно приложению 3 к настоящему постановлению для размещения в них дошкольных мини-центров.
4. Центральным государственным органам, указанным в настоящем постановлении, и акимату города Астаны принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2009 года № 1962
Перечень
зданий бывших детских дошкольных учреждений, передаваемых в
коммунальную собственность города Астаны
1. Здание по ул. Московская, 78 (бывший детский сад № 3);
2. Здание по ул. Самаркандская, 45 (бывший детский сад № 33);
3. Здание по ул. Самаркандская, 45а (бывший детский сад № 72);
4. Здание в жилом массиве "Железнодорожный" по ул. Маяковского, 7а (один корпус бывшего детского сада);
5. Здание по ул. Затаевича, 21 (бывший детский сад № 5);
6. Здание по ул. Жубанова, 2 (бывший детский сад № 10);
7. Здание по пр. Победы, 65а (бывший детский сад № 23);
8. Здание в мкр. 2, д. 7/1 (бывший детский сад № 44);
9. Здание по ул. Можайского, 5 (один корпус действующего детского сада № 16)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2009 года № 1962
Перечень
государственных организаций, которые будут размещены в
приобретаемых зданиях и помещениях
Наименование государственной
организации
Площадь
(кв. м)
Передача в
собственность
1
Государственное учреждение
«Аппарат акима района «Алматы»
акимата города Астаны
не более
3000
коммунальная
2
Государственное учреждение «Центр
по профилактике и борьбе со СПИДом»
Управления здравоохранения
акимата города Астаны
не более
2000
коммунальная
3
Государственное учреждение «Воинская
часть № 5570 Внутренних войск
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»
не более
5000
республиканская
4
Государственное учреждение
«Департамент по делам обороны
города Астаны» Министерства обороны
Республики Казахстан
2500 с
земельным
участком
0,5 га
республиканская
5
Государственное учреждение «Центр
обслуживания населения № 1 района
Алматы города Астаны Комитета
регистрационной службы и оказания
правовой помощи Министерства юстиции
Республики Казахстан»
не более
1000
республиканская
6
Республиканское государственное
предприятие «Информационно-
производственный центр Комитета
регистрационной службы и оказания
правовой помощи Министерства юстиции
Республики Казахстан»
3000
республиканская
7
Государственное учреждение
«Управление миграционной полиции
Комитета административной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»
не более
800
республиканская
8
Государственное учреждение
«Республиканская гвардия
Республики Казахстан»