Әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы N 2018 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 814 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.10.2015 № 814 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізiледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 367 бұйрығын қараңыз.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 6-бабының 13) тармақшасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесі бекітілсін.
2. "Әлеуметтік салдары бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп туғызатын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 наурыздағы N 468 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 4 желтоқсандағы
N 2018 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп
төндіретін аурулардың тізбесі
1. Әлеуметтік мәні бар аурулар
1. Туберкулез
2. Адамның иммунитет тапшылығы вирусы қоздыратын ауру және адамның иммунитет тапшылығы вирусын тасымалдаушылар
3. В, С вирусты гепатиті
4. Қатерлі ісіктер
5. Қант диабеті
6. Психикалық ауытқулар және мінез-құлық ауытқулары
7. Балалардың церебральді сал ауруы
8. Жүрек талмасы (алғашқы алты ай)
9. Ревматизм
10. Дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы
11. Орталық нерв жүйесінің тұқым қуалайтын дегенеративтік аурулары
12. Орталық нерв жүйесінің демиелиниленген аурулары
2. Айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулар
1. Адамның иммунитет тапшылығы вирусы қоздыратын ауру және адамның иммунитет тапшылығы вирусын тасымалдаушылар
2. Конго-Қырым геморрагиялық қызбасы
3. Дифтерия
4. Менингококк инфекциясы
5. Полиомиелит
6. Негізінен жыныстық жолмен берілетін инфекциялар
7. Алапес
8. Безгек
9. Күйдіргі (өкпелік түрі)
10. Туберкулез
11. Тырысқақ
12. Оба
13. Іш сүзегі
14. А вирусты гепатиті

Об утверждении перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года № 2018. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2015 года № 814
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.10.2015 № 814 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра здравоохранения и социального развития РК от 21.05.2015 г. № 367.
В целях реализации подпункта 13) статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года № 468 "Об утверждении перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2009 года № 2018
Перечень
социально значимых заболеваний и заболеваний,
представляющих опасность для окружающих
1. Социально значимые заболевания
1. Туберкулез
2. Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека и носители вируса иммунодефицита человека
3. Вирусный гепатит В, С
4. Злокачественные новообразования
5. Сахарный диабет
6. Психические расстройства и расстройства поведения
7. Детский церебральный паралич
8. Инфаркт миокарда (первые шесть месяцев)
9. Ревматизм
10. Системные поражения соединительной ткани
11. Наследственно-дегенеративные болезни центральной нервной системы
12. Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
2. Заболевания, представляющие опасность для окружающих
1. Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека и носители вируса иммунодефицита человека
2. Конго-Крымская геморрагическая лихорадка
3. Дифтерия
4. Менингококковая инфекция
5. Полиомиелит
6. Инфекции, передающиеся преимущественно половым путем
7. Лепра
8. Малярия
9. Сибирская язва (легочная форма)
10. Туберкулез
11. Холера
12. Чума
13. Брюшной тиф
14. Вирусный гепатит А