"2009 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 8 желтоқсандағы № 2032 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2009 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 2009 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2009 жылы мәдениет саласында мемлекеттік
стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2009 жылғы «__» ______
№ _____ өкіміне қосымша
2009 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға
ұсынылатын адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқарұлы Серік         - 1950 жылы туған, ақын
Асқар Оразақын            - 1935 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Ахметова Күләш            - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Бердібаев Рақманқұл       - 1927 жылы туған, әдебиетші, академик
Бөдешев Жаркен            - 1944 жылы туған, ақын
Домбаев Есенжол           - 1938 жылы туған, жазушы-сатирашы
Жұбатыров Сайлаубай       - 1948 жылы туған, жазушы
Жұмабаев Әбілмәжін        - 1929 жылы туған, аудармашы
Жұмағалиев Қайрат         - 1937 жылы туған, ақын
Жұмаділов Қабдеш          - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Иманасов Сәкен            - 1938 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас            - 1954 жылы туған, ақын
Кәкішев Тұрсынбек         - 1927 жылы туған, әдебиетші, сыншы
Қанатбаев Дүйсенбек       - 1940 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Құмарова Шәрбану          - 1936 жылы туған, «Алаш» әдеби сыйлығының
лауреаты
Құндақбаев Бағыбек        - 1926 жылы туған, театртанушы, сыншы,
аудармашы
Мағауин Мұхтар            - 1940 жылы туған, халық жазушысы,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Момышұлы Бақытжан         - 1941 жылы туған, жазушы
Ниязбеков Рафаэль         - 1943 жылы туған, ақын
Нұрмағамбетов Тынымбай    - 1945 жылы туған, жазушы, Қазақ ПЕН-клубы
сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек          - 1947 жылы туған, ақын, драматург,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Сматаев Софы              - 1942 жылы туған, жазушы, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Уайдин Үмбетбай           - 1935 жылы туған, ақын-сатирашы
Чернова Надежда           - 1947 жылы туған, ақын
Шаваев Шайым              - 1938 жылы туған, ақын
Өнер қайраткерлері
Ахметова Мәриям           - 1921 жылы туған, музыкатанушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген өнер
қайраткері
Әжиев Үкі                 - 1924 жылы туған, суретші, Қазақстанның
еңбек сіңірген өнер қайраткері
Әспетова Күлжаһан         - 1946 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Әшімова Бақыт             - 1937 жылы туған, әнші, Қазақстанның
халық әртісі
Әшірбекова Роза           - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Бағысова Жібек            - 1939 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Байсеркеұлы Маман         - 1937 жылы туған, режиссер, Қазақстанның
халық әртісі
Бойченко                  - 1927 жылы туған, актер, Қазақстанның
Гавриил Моисеевич           халық әртісі
Ботбаев Дүнгенбай         - 1927 жылы туған, композитор, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Жаңбырбаев Әбілқасым      - 1927 жылы туған, актер, Қазақстанның
халық әртісі
Жұбатырова Рахима         - 1943 жылы туған, әнші, Қазақстанның халық
әртісі
Зәуірбекова Бәтима        - 1946 жылы туған, гобелен бойынша суретші,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Клушкин                   - 1937 жылы туған, кернейші, Қазақстанның
Юрий Степанович             халық әртісі
Күзембаева Сара           - 1937 жылы туған, музыкатанушы
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Қадыров Ахметжан          - 1935 жылы туған, театр сыншысы, профессор
Қасымбеков Қанымбек       - 1943 жылы туған, кинорежиссер,
Қазақстанның еңбек сіңірген өнер
қайраткері
Қожақова Салиха           - 1941 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Маңғытаев Мыңжасар        - 1937 жылы туған, композитор, Қазақстанның
халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Мұхамедиярова Раиса       - 1939 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Мышбаева Нүкетай          - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Новиков                   - 1937 жылы туған, композитор, Қазақстанның
Владимир Александрович      еңбек сіңірген өнер қайраткері
Нүсіпжан Нұрғали          - 1937 жылы туған, әнші, Қазақстанның халық
әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Серкебаев Мұрат           - 1940 жылы туған, дирижер, Қазақстанның
халық әртісі
Тасыбекова Торғын         - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Хұсайынұлы Мұсаиф         - 1937 жылы туған, композитор, Монғолияның
халық әртісі

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2009 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года № 2032
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2009 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О присуждении государственных стипендий
в области культуры в 2009 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2009 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от " " 2009 года №
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных стипендий
в области культуры в 2009 году
Деятели литературы
Аксункарулы Серик           - 1950 года рождения, поэт
Аскар Оразакын              - 1935 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Ахметова Куляш              - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Бердыбаев Рахманкул         - 1927 года рождения, литератор, академик
Бодешев Жаркен              - 1944 года рождения, поэт
Домбаев Есенжол             - 1938 года рождения, писатель-сатирик
Жубатыров Сайлаубай         - 1948 года рождения, писатель
Жумабаев Абильмажин         - 1929 года рождения, переводчик
Жумагалиев Кайрат           - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш            - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Иманасов Сакен              - 1938 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас              - 1954 года рождения, поэт
Какишев Турсынбек           - 1927 года рождения, литератор, критик
Канатбаев Дюсенбек          - 1940 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Кумарова Шарбану            - 1936 года рождения, лауреат
литературной премии "Алаш"
Кундакбаев Багибек          - 1926 года рождения, театровед, критик,
переводчик
Магауин Мухтар              - 1940 года рождения, народный
писатель, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Момышулы Бакытжан           - 1941 года рождения, писатель
Ниязбеков Рафаэль           - 1943 года рождения, поэт
Нурмагамбетов Тынымбай      - 1945 года рождения, писатель, лауреат
премии Казахского ПЕН-клуба
Оразбаев Иранбек            - 1947 года рождения, поэт, драматург,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Сматаев Софы                - 1942 года рождения, писатель, лауреат
литературной премии "Алаш"
Уайдин Умбетбай             - 1935 года рождения, поэт-сатирик
Чернова Надежда             - 1947 года рождения, поэтесса
Шаваев Шаим                 - 1938 года рождения, поэт
Деятели искусства
Ажиев Уке                   - 1924 года рождения, художник,
заслуженный деятель искусств Казахстана
Аспетова Кульжахан          - 1946 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Ахметова Мариям             - 1921 года рождения, музыковед,
заслуженный деятель искусств Казахстана
Ашимова Бахыт               - 1937 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Аширбекова Роза             - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Багисова Жибек              - 1939 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Байсеркеулы Маман           - 1937 года рождения, режиссер, народный
артист Казахстана
Бойченко                    - 1927 года рождения, актер, народный
Гавриил Моисеевич             артист Казахстана
Ботбаев Дунгенбай           - 1927 года рождения, композитор,
заслуженный деятель Казахстана
Жанбырбаев Абилкасым        - 1927 года рождения, актер, народный
артист Казахстана
Жубатырова Рахима           - 1943 года рождения, певица, народная
артистка Казахстана
Заурбекова Батима           - 1946 года рождения, художник по
гобеленам, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Кадыров Ахметжан            - 1935 года рождения, театральный критик,
профессор
Касымбеков Канымбек         - 1943 года рождения, кинорежиссер,
заслуженный деятель искусств Казахстана
Клушкин                     - 1937 года рождения, трубач, народный
Юрий Степанович               артист Казахстана
Кожакова Салиха             - 1941 года рождения, актриса,
заслуженная артистка Казахстана
Кузембаева Сара             - 1937 года рождения, музыковед
заслуженный деятель Казахстана
Мангитаев Мынжасар          - 1937 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Мухамедиярова Раиса         - 1939 года рождения, актриса,
заслуженная артистка Казахстана
Мышбаева Нукетай            - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Новиков                     - 1937 года рождения, композитор,
Владимир Александрович        заслуженный деятель искусств
Казахстана
Нусипжан Нургали            - 1937 года рождения, певец, народный
артист Казахстана, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Серкебаев Мурат             - 1940 года рождения, дирижер, народный
артист Казахстана
Тасыбекова Торгын           - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Хусаинулы Мусаиф            - 1937 года рождения, композитор,
народный артист Монголии