Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының бүрынғы әскери объект - "Дарьял-У" радиолокациялық станциясы аумағының экологиялық жағдайын зерделеу жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2099 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2017 жылғы 9 маусымдағы № 357 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.06.2017 № 357 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Бұрынғы әскери объект аумағының экологиялық жағдайын зерделеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес құрамда Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының бұрынғы әскери объект - "Дарьял-У" радиолокациялық станциясы аумағының экологиялық жағдайын зерделеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ведомствоаралық комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2099 қаулысымен
бекітілген
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының бұрынғы әскери объект — "Дарьял-У" радиолокациялық станциясы аумағының экологиялық жағдайын зерделеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының бұрынғы әскери объект — "Дарьял-У" радиолокациялық станциясы аумағының экологиялық жағдайын зерделеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның негізгі міндеттері
3. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) министрліктердің, өзге орталық және жергілікті атқарушы органдардың экологиялық жағдайдың алдын алу және жою жөніндегі қызметін үйлестіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) тиісті аумақта экологиялық жағдайды тұрақтандыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
4. Комиссия өз құзыреті шегінде өзіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауға;
2) сараптамалар мен консультациялар жүргізу үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдардың тиісті бейіндегі мамандарын тартуға, сондай-ақ қажет болған кезде жұмыс топтарын ұйымдастыруға;

О создании Межведомственной комиссии по изучению экологической ситуации территории бывшего военного объекта - радиолокационной станции "Дарьял-У" Актогайского района Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2099. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2017 года № 357
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.06.2017 № 357 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях изучения экологической ситуации территории бывшего военного объекта Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию по изучению экологической ситуации территории бывшего военного объекта - радиолокационной станции "Дарьял-У" Актогайского района Карагандинской области (далее - Межведомственная комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2099
Положение
о Межведомственной комиссии по изучению экологической ситуации
территории бывшего военного объекта - радиолокационной станции
"Дарьял-У" Актогайского района Карагандинской области
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по изучению экологической ситуации территории бывшего военного объекта - радиолокационной станции "Дарьял-У" Актогайского района Карагандинской области (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений по координации деятельности министерств, иных центральных и местных исполнительных органов по предупреждению и ликвидации экологической ситуации;
2) выработка предложений по стабилизации экологической обстановки на соответствующей территории.
3. Права Комиссии
4. Комиссия в пределах своей компетенции для осуществления возложенных на нее задач вправе:
1) в установленном законодательством порядке взаимодействовать с государственными органами и другими организациями;
2) привлекать для проведения экспертиз и консультаций специалистов соответствующего профиля из государственных органов и организаций, а также организовывать при необходимости рабочие группы;

3) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдар мен ұйымдардан Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат сұратуға және алуға құқылы
4. Комиссияның қызметін ұйымдастыру.
5. Комиссияны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі - төраға басқарады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары атқарады.
6. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі болып табылады.
7. Комиссияның жұмыс органы:
1) Комиссия мүшелерінің және оның қызметіне тартылған мамандардың жұмысын үйлестіреді;
2) аумақты зерделеу материалдарын жинау мен талдауды қамтамасыз етеді және бақылайды;
3) аумақты зерделеу материалдарына тиісті сараптамалар жүргізуді ұйымдастырады;
4) Комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады;
5) Комиссия шешімдерінің орындалуын бақылайды.
8. Қолдағы материалдар жеткіліксіз болған жағдайда, Комиссия тиісті мемлекеттік органға қосымша зерттеулер жүргізу қажеттілігі туралы ұсыныс енгізеді.
9. Аумақты зерделеу нәтижелері бойынша Комиссия отырысы өткізіледі.
10. Комиссия отырыстарының нәтижелері бойынша міндетті түрде барлық мүшелер қол қоятын хаттама жасалады. Комиссияның шешімдері ашық дауыс беру жолымен көпшілік дауыспен қабылданады және егер оған Комиссия отырысына қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
11. Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде баяндалуы және Комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.
5. Комиссияның қызметін тоқтату
12. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі Комиссияның қызметін тоқтатуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоксандағы
№ 2099 қаулысына
қосымша
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының бұрынғы әскери объект -
Дарьял-У" радиолокациялық станциясы аумағының экологиялық жағдайын зерделеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.10 № 923 Қаулысымен.
Әшімов - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Нұрғали Сәдуақасұлы ортаны қорғау министрі, төраға
Дерновой - Қазақстан Республикасы Қоршаған
Анатолий Григорьевич ортаны қорғау министрлігінің хатшысы
төрағаның орынбасары
Төрекелдиев - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Сүйіндік Мырзакелдіұлы қорғау министрлігінің Экологиялық
реттеу және бақылау комитеті төрағасының
орынбасары, хатшы
Кулинич - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Александр Васильевич министрінің орынбасары
Петров - Қазақстан Республикасының Төтенше
Валерий Викторович жағдайлар вице-министрі
Рақымбеков - Қарағанды облысы әкімінің орынбасары
Төлеутай Сатайұлы
Мұташев - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Сағынбек Хайдарұлы қорғау министрлігі Экологиялық реттеу
және бақылау комитетінің төрағасы
Ким - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Александр Афанасьевич жаңа технологиялар министрлігі Атом
энергиясы комитеті төрағасының
орынбасары
Нұхұлы - Қазақстан Республикасы Білім және
Алтынбек ғылым министрлігі Ғылым комитеті
төрағасының орынбасары
Оспанқұлов - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Төлеген Қапақұлы халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің
Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті
төрағасының орынбасары
Сәдуақасов - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Нұрқан Олжабайұлы министрлігінің Мемлекеттік санитарлық
-эпидемиологиялық қадағалау комитеті
төрағасының орынбасары
Сәрсемалиев - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Ғілман Әміржанұлы министрлігінің Балық шаруашылығы
комитеті төрағасының орынбасары
Перзадаев - Қарағанды облысы мәслихатының депутаты
Мұрат Әбдіқадырұлы (келісім бойынша)

3) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов и организаций информацию по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель - Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан.
7. Рабочий орган Комиссии:
1) координирует работу членов Комиссии и привлеченных к ее деятельности специалистов;
2) обеспечивает и контролирует сбор и анализ материалов обследования территории;
3) организует проведение соответствующих экспертиз на материалы обследования территории;
4) формирует повестку дня заседания Комиссии;
5) контролирует выполнение решений Комиссии.
8. В случае недостаточности имеющихся материалов Комиссия вносит предложение в соответствующий государственный орган о необходимости проведения дополнительных исследований.
9. По результатам обследования территории проводятся заседания Комиссии.
10. По результатам заседаний Комиссии составляется протокол, который подписывается в обязательном порядке всеми членами. Решения Комиссии принимаются большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии, участвующих в заседании. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
11. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии.
5. Прекращение деятельности Комиссии
12. Основанием прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2099
Состав
Межведомственной комиссии по изучению экологической ситуации
территории бывшего военного объекта - радиолокационной станции
"Дарьял-У" Актогайского района Карагандинской области
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.09.2010 № 923.
Ашимов - Министр охраны окружающей среды
Нургали Садвакасович Республики Казахстан, председатель
Дерновой - ответственный секретарь Министерства
Анатолий Григорьевич охраны окружающей среды Республики
Казахстан, заместитель председателя
Турекельдиев - заместитель председателя Комитета
Суюндик Мырзакельдиевич экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан, секретарь
Кулинич - заместитель Министра внутренних дел
Александр Васильевич Республики Казахстан
Петров - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович Республики Казахстан
Рахимбеков - заместитель акима Карагандинской
Толеутай Сатаевич области
Муташев - председатель Комитета экологического
Сагынбек Хайдарович регулирования и контроля Министерства
охраны окружающей среды Республики
Казахстан
Ким - заместитель председателя Комитета
Александр Афанасьевич атомной энергии Министерства индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Нухулы - заместитель председателя Комитета
Алтынбек науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Оспанкулов - заместитель председателя Комитета по
Толеген Капакович контролю и социальной защиты
Министерства труда и социальной защиты
Республики Казахстан
Садвакасов - заместитель председателя Комитета
Нуркан Олжабаевич государственного санитарно-
эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Сарсемалиев - заместитель председателя Комитета
Гильман Амиржанович рыбного хозяйства Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Перзадаев - депутат маслихата Карагандинской области
Мурат Абдукадырович (по согласованию)