Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 2191 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 219-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өзі өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 2191 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру
мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері
өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесі
эқжж коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2009 года № 2191. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 219) следующие изменение и дополнение:
перечень товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Морпорт Актау", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2009 года № 2191
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям создания
специальной экономической зоны "Морпорт Актау"
Код
ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4

23.99.15
Механикалық қоспалардан баска, жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген металл емес минералды өнімдер
23.99.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.99.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
24.10
Шойын, болат және ферроқорытпалар өндіру
24.10.1
Қара металлургияның бастапқы материалдары
24.10.11
Құйымдардағы, қалыптардағы немесе бастапқы қалыптардағы қайта жасалған, құйылған немесе айналы шойын
24.10.12
Ферроқорытпалар
24.10.13
Темірді тура қалпына келтіру жолымен алынған металл өнімдер; кесек, шекемтастар түріндегі немесе ұқсас қалыптардағы кәуек темірі; кесек, шекемтастар түріндегі немесе ұқсас қалыптардағы таза ең аз салмағы 99,94% темір
24.10.14
Қайта бөлінген шойыннан, айналы шойыннан, болаттан жасалған түйіршіктер мен ұнтақтар
24.10.2
Тазартылмаған болат
24.10.21
Құймалардағы немесе өзге бастапқы қалыптардағы легирленбеген болат және көміртекті (легирленбеген) болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.22
Құймалардағы немесе өзге бастапқы қалыптардағы легирленген болат және легирленген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.23
Құймалардағы немесе өзге бастапқы қалыптардағы легирленген болат және легирленген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.9
Негізгі қара металдар өндіру саласындағы қызметтер
24.10.99
Негізгі қара металдар өндіру саласындағы қызметтер
24.20.11
Мұнай және газ құбырларына арналған болаттан жасалған жіксіз құбырлар
24.20.13
Шеңбер қималы болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.14
Шеңберлі емес қималы болат құбырлар мен түтікшелер және қуыс денелі пішімдер
24.20.2
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам шеңбер қималы дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.21
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, мұнай және газ
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.9
Салқындай тартылған болат шыбықтарды (өзектерді) өндіру саласындағы қызметтер
24.31.99
Салқындай тартылған болат шыбықтарды (өзектерді) өндіру саласындағы қызметтер
24.32
Ленталарды және енсіз жолақтарды суықтай басу
24.32.1
Ені 600 мм кем салқындай басылған, жабындысын болат жазық прокат
24.32.10
Ені 600 мм кем салқындай басылған, жабындысыз болат жазық прокат
24.32.2
Гальвандық немесе басқа жабындысы бар ені 600 мм кем салқындай басылған жазық прокат
24.32.20
Гальвандық немесе баска жабындысы бар ені 600 мм дейін салқындай басылған жазық прокат
24.32.9
Салқындай басылған жіңішке болат жолақтарды өндіру саласындағы қызметтер
24.32.99
Салқындай басылған жіңішке болат жолақтарды өндіру саласындағы қызметтер
24.33
Салқын қалыптау немесе бүктеу
24.33.1
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған болаттан жасалған пішімдер мен бұрыштар
24.33.11
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған пішімдер мен бұрыштар
24.33.12
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған тоттанбайтын болаттан жасалған пішімдер мен бұрыштар
24.33.2
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.20
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.3
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.33.30
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.33.9
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер

23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей
механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не
включенные в другие группировки
23.99.9
Услуги в области производства изделий
минеральных неметаллических прочих, не
включенных в другие группировки
23.99.99
Услуги в области производства изделий
минеральных неметаллических прочих, не
включенных в другие группировки
24.10
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24.10.1
Первичные материалы черной металлургии
24.10.11
Чугун передельный, литейный или зеркальный в
чушках, болванках или в виде форм первичных
прочих
24.10.12
Ферросплавы
24.10.13
Металлопродукты, полученные путем прямого
восстановления железа; железо губчатое
прочее, в кусках, окатышах или формах
аналогичных; железо, имеющее минимальную
чистоту в весе 99,94 % в кусках, окатышах и
формах аналогичных
24.10.14
Гранулы и порошки из чугуна передельного,
чугуна зеркального, стали
24.10.2
Сталь нерафинированная
24.10.21
Сталь нелегированная в слитках или формах
первичных прочих и полуфабрикаты из стали
углеродистой (нелегированной)
24.10.22
Сталь нержавеющая в слитках или формах
первичных прочих и полуфабрикаты из стали
нержавеющей
24.10.23
Сталь легированная в слитках или формах
первичных прочих и полуфабрикаты из стали
легированной
24.10.9
Услуги в области производства металлов черных
основных
24.10.99
Услуги в области производства металлов черных
основных
24.20
Производство труб, трубопроводов, профилей,
фитингов из стали
24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые
бесшовные из стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные
стальные
24.20.12
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин
нефтяных и газовых, бесшовные, стальные
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения
стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили
пустотелые стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с
наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с
наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.22
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин
нефтяных и газовых, сварные, с наружным
диаметром свыше 406,4 мм, стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения,
сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм
стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или
клепанные или соединенные аналогичным
способом, круглого сечения с наружным
диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром
не более 406,4 мм, стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с
наружным диаметром не более 406,4 мм,
стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин
нефтяных и газовых, сварные, с наружным
диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие, сварные, круглого
сечения с наружным диаметром не более 406,4
мм, стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения, сварные, с
наружным диаметром не более 406,4 мм,
стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или
клепаные или соединенные аналогичным
способом, с наружным диаметром не более 406,4
мм, стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.9
Услуги в области производства труб, трубок,
профилей и фитингов для труб стальных
24.20.99
Услуги в области производства труб, трубок,
профилей и фитингов для труб стальных
24.31
Холодное волочение
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нержавеющей
24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нержавеющей
24.31.9
Услуги в области производства прутков
(стержней) холоднотянутых стальных
24.31.99
Услуги в области производства прутков
(стержней) холоднотянутых стальных
24.32
Холодная прокатка лент и узких полос
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, плакированный, с
гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, плакированный, с
гальваническим или прочим покрытием
24.32.9
Услуги в области производства полос узких
холоднокатаных стальных
24.32.99
Услуги в области производства полос узких
холоднокатаных стальных
24.33
Холодная формовка или фальцовка
24.33.1
Профили и уголки полученные холодной
штамповкой или гибкой из стали
24.33.11
Профили и уголки полученные холодной
штамповкой или гибкой из стали нелегированной
(углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки полученные холодной
штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной
(углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной
(углеродистой)
24.33.3
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.9
Услуги в области производства изделий,
полученных холодной штамповкой или гибкой

28.15
Мойынтіректерді, жетектерді және тісті берілістердің элементтерін және жетектерді өндіру
28.15.1
Шарикті және роликті мойынтіректер
28.15.10
Шарикті және роликті мойынтіректер
28.15.2
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар мен берілістер және жетек элементтері
28.15.21
Қара металдан жасалған роликті және топсалы шынжырлар
28.15.22
Трансмиссиялық біліктер (жұдырық және иінді біліктерді қоса алғанда) және қисық тікендер
28.15.23
Мойынтірек корпустары және сырғанау мойынтіректері
28.15.24
Тісті доңғалақтар мен берілістер; жүрісті шарикті бұрамалар; өзге де беріліс қорабы және жылдамдықтарды ауыстырып қосқыш
28.15.25
Полиспасталарды қоса алғанда, сермерлер мен шкивтер
28.15.26
Әмбебап түрлерін қоса алғанда, муфталар мен топсалы қосылыстар
28.15.3
Мойынтіректер, тісті берілістер мен жетек элементтерінің бөлшектері
28.15.31
Шариктер, инелер мен роликтер; шарикті немесе роликті подшипниктердің бөліктері
28.15.32
Қара металдардан жасалған топсалы шынжыр бөліктері
28.15.39
Басқа топтамаларға енгізілмеген мойынтіректер мен жетек элементтерінің бөліктері
28.15.9
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар, тісті берілістер мен жетек элементтерін өндіру саласындағы қызметтер
28.15.99
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар, тісті берілістер мен жетек элементтерін өндіру саласындағы қызметтер
28.22
Көтеру және тасымалдау жабдықтарын өндіру
28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары мен оның бөлшектері
28.22.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген тальдар мен көтергіштер
28.22.12
Шахта үстінде орналастырылған шахталық көтергіш қондырғыларының жүк арбасы; жер астында жұмыс істеуге арналған арнайы арбалар; өзге арбалар мен кабестандар
28.22.13
Домкраттар; көлік құралдарын көтеруге арналған механизмдер
28.22.14
Деррик-крандар; көтергіш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, тіреуіш транспортерлер және көтергіш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегіштер, өзге де тиегіштер; теміржол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздіксіз қозғалысына арналған пневматикалық көтергіштер мен өзге де конвейерлер
28.22.18
Көтергіш-көлік жабдығы, өзге де тиеу немесе түсіру жабдықтары
28.22.19
Көтергіш-көлік және жүк тиеу-түсіру жабдықтарының бөліктері
28.22.2
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.22.20
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары

28.15
Производство подшипников, шестеренок,
элементов зубчатых передач и приводов
28.15.1
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.10
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.2
Подшипники, колеса и передачи зубчатые и
элементы приводов прочие
28.15.21
Цепи роликовые и шарнирные из металлов черных
28.15.22
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и
коленчатые) и кривошипы
28.15.23
Корпуса подшипников и подшипники скольжения
28.15.24
Колеса и передачи зубчатые; винты ходовые
шариковые; коробки передач и переключатели
скоростей прочие
28.15.25
Маховики и шкивы, включая полиспасты
28.15.26
Муфты и соединения шарнирные, включая
универсальные
28.15.3
Части подшипников, передач зубчатых и
элементов приводов
28.15.31
Шарики, иглы и ролики; части подшипников
шариковых или роликовых
28.15.32
Части цепей шарнирных из металлов черных
28.15.39
Части подшипников и элементов приводов, не
включенные в другие группировки
28.15.9
Услуги в области производства подшипников,
колес зубчатых, передач зубчатых и элементов
приводов
28.15.99
Услуги в области производства подшипников,
колес зубчатых, передач зубчатых и элементов
приводов
28.22
Производство подъемного и транспортировочного
оборудования
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.11
Тали и подъемники, не включенные в другие
группировки
28.22.12
Лебедки установок шахтных подъемных
надшахтного размещения; лебедки специальные
для работы под землей; лебедки прочие и
кабестаны
28.22.13
Домкраты; механизмы для поднятия транспортных
средств
28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы подъемные
подвижные, транспортеры стоечные и
автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами,
погрузчики прочие; тракторы для использования
на перронах железнодорожных станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и
дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры
непрерывного действия для товаров или
материалов
28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное,
погрузочное или разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и
погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов
подъемных, экскаваторов, машин и механизмов
аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов
подъемных, экскаваторов, машин и механизмов
аналогичных

28.22.9
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.22.99
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.23
Офистік техниканы және жабдықты өндіру (компьютерлерден және перифериялық жабдықтан басқа)
28.23.1
Жазу машиналары, мәтінді өңдеу машиналары, есептеу машиналары
28.23.13
Бухгалтерлік машиналар, касса аппараттары, почта жөнелтімдерін франкілеу аппараттары, билет машиналары және есептеуіш құрылғыларға ұқсас өзге де машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөліктері
28.23.21
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналары және термокөшірме аппараттары
28.23.22
Офсеттік баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Өзге де кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуіш машиналардың бөліктері мен құралдары
28.23.25
Өзге де кеңсе жабдықтарының бөліктері мен құралдары
28.23.26
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналары және термокөшірме аппараттарының бөліктері мен құралдары
28.23.9
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды өндіру саласындағы қызметтер; кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.23.91
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.23.99
Кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.24
Қол электрлі құралдарын өндіру
28.24.1
Электромеханикалық қол аспаптары; электрлі емес қоса құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.11
Электрлі емес коса құрылған қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспаптары
28.24.12
Электрлі емес қоса құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық кол аспабы
28.24.2
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспабының бөліктері
28.24.21
Құрылған электр қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспабының бөліктері
28.24.22
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспабының өзге де бөліктері
28.24.9
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспаптарын өндіру саласындағы қызметтер
28.24.99
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспаптарын өндіру саласындағы қызметтер
28.25
Өнеркәсіптік тоңазыту және желдету жабдығын өндіру
28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге машиналар
28.25.12
Ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)

28.22.9
Услуги в области производства оборудования
подъемно-транспортного
28.22.99
Услуги в области производства оборудования
подъемно-транспортного
28.23
Производство офисной техники и оборудования
(за исключением компьютеров и периферийного
оборудования)
28.23.1
Машины пишущие, машины для обработки текста,
машины вычислительные
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты кассовые,
аппараты для франкирования отправлений
почтовых, машины билетные и машины аналогичные
с устройствами счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с системой оптической
или типа контактного и аппараты
термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин пишущих и
вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности оборудования офисного
прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин фотокопировальных
с системой оптической или контактного типа,
машины термокопировальные
28.23.9
Услуги в области производства оборудования
офисного и машин бухгалтерских; услуги в
области производства машин и оборудования
офисного (кроме компьютеров и периферийного
оборудования)
28.23.91
Услуги в области производства оборудования
офисного и машин бухгалтерских (кроме
компьютеров и периферийного оборудования)
28.23.99
Услуги в области производства машин и
оборудования офисного (кроме компьютеров и
периферийного оборудования)
28.24
Производство ручных электрических инструментов
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические;
инструменты ручные пневматические с двигателем
встроенным неэлектрическим прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со
встроенным электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с двигателем
встроенным неэлектрическим прочие
28.24.2
Части инструментов ручных электромеханических
и пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических ручных
со встроенным электродвигателем
28.24.22
Части инструментов ручных электромеханических
и пневматических прочие
28.24.9
Услуги в области производства инструментов
ручных электромеханических и пневматических
28.24.99
Услуги в области производства инструментов
ручных электромеханических и пневматических
28.25
Производство промышленного холодильного и
вентиляционного оборудования
28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование
холодильное и оборудование для
кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для сжижения
воздуха или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и
насосы тепловые (кроме оборудования бытового)

28.25.14
Баска топтамаларға енгізілмеген газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткіштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткіштер
28.25.3
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.25.9
Тұрмыстық емес мақсаттағы өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.25.99
Тұрмыстық емес мақсаттағы өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген жалпы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.29.1
Газ генераторлар, дистилляциялау, сүзу немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газогенераторлар; дистилляциялау немесе тазартуға арналған құрылғылар
28.29.12
Дистилляциялау немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.13
Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сіңіретін сүзгілер
28.29.2
Бөтелкелерді немесе өзге де ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер
28.29.21
Бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)
28.29.23
Өзге материалдармен үйлесімде табақ металдан жасалған төсемдер мен ұқсас тығызданулар
28.29.4
Центрифугалар, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.42
Каландрлар немесе металдар мен шыныға арналған білік (роликтік) машиналардан басқа өзге де білік (роликтік) машиналар
28.29.8
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы жабдық бөліктері
28.29.81
Газ генераторлар немесе сулы газ генераторларының бөліктері
28.29.82
Центрифуга бөліктері; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзу немесе тазартуға арналған машиналар мен аппараттардың бөліктері
28.29.83
Өзге де каландрлар немесе білік (роликті) машиналардың бөліктері; бүріккіш жабдықтардың бөліктері, өлшеуге арналған жабдықтың ұсақ кірлері
28.29.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтар өндіру саласындағы қызметтер
28.29.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтар өндіру саласындағы қызметтер

28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования или
очистки газов, не включенные в другие
группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и морозильного
и насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и морозильного
и насосов тепловых
28.25.9
Услуги в области производства оборудования
холодильного и вентиляционного промышленного
небытового назначения
28.25.99
Услуги в области производства оборудования
холодильного и вентиляционного промышленного
небытового назначения
28.29
Производство прочих машин и оборудования
общего назначения, не включенных в другие
группировки
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции,
фильтрования или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного
или водяного; газогенераторы ацетиленовые и
аналогичные им; установки для дистилляции или
очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки
жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие
воздушные для двигателей внутреннего сгорания
28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих; огнетушители, устройства
распылительные, машины пароструйные или
пескоструйные; прокладки из металла листового
28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные,
машины пароструйные или пескоструйные и
устройства механические аналогичные (кроме
устройств для использования в сельском
хозяйстве)
28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из металла
листового в сочетании с материалами прочими
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые)
прочие, кроме машин валковых (роликовых) для
металлов или стекла
28.29.8
Части оборудования общего назначения прочего,
не включенного в другие группировки
28.29.81
Части газогенераторов или генераторов газа
водяного
28.29.82
Части центрифуг; части машин и аппаратов для
фильтрования или очистки жидкостей или газов
28.29.83
Части каландров или машин валковых (роликовых)
прочих; части оборудования распылительного,
разновесы оборудования для взвешивания
28.29.9
Услуги в области производства оборудования
общего назначения прочего, не включенного в
другие группировки
28.29.99
Услуги в области производства оборудования
общего назначения прочего, не включенного в
другие группировки

28.41
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдық өндіру
28.41.1
Металдарды лазермен өндеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеу және ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердің, ультрадыбыстың көмегімен және ұқсас тәсілдермен жою арқылы өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарлық, қашау, бұрғылау және фрезерлік станоктар
28.41.21
Токарлық металлкескіш станоктар
28.41.22
Бұрғылау, қашау және фрезерлік металлкескіш станоктар; басқа топтамаларға енгізілмеген ойма ойынды немесе гайка ойынды металлкескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрау, тегістеу, жылтыратқыш станоктар және металдарды өңдеудің өзге түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, жону-кесу станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудің басқа түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған бүгу, жиегін майыстыру, дұрыс машиналар мен престер
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесу немесе шабу машиналары мен престері
28.41.33
Соғу немесе штамптау машиналары мен балғалары; гидравликалық престер және металдарды өңдеуге арналған өзге де престер
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды алмай металдарды немесе металокерамиканы өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөліктер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөліктер мен құралдар
28.41.9
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласындағы қызметтер
28.41.99
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласындағы қызметтер
28.49
Өзге металл өңдейтін станоктар өндіру
28.49.1
Тасты, ағашты және ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, керамиканы, бетон мен ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны салқын өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальвандық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұрандалы бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған ұстағыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған арнайы өзге құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.49.9
Өзге де станоктар өндіру саласындағы қызметтер
28.49.99
Өзге де станоктар өндіру саласындағы қызметтер

28.41
Производство оборудования для обработки
металлов давлением
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки
аналогичные; центры обрабатывающие и
аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления
материала при помощи лазера, ультразвука и
аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные для
обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и
фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные
и фрезерные; станки металлорежущие
резьбонарезные или гайконарезные, не
включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные,
шлифовальные, и оборудование для прочих видов
обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы
механические и оборудование для прочих видов
резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные,
правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы
дыропробивные или вырубные для обработки
металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные;
прессы гидравлические и прессы для обработки
металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или
металлокерамики без удаления материала, не
включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим
28.41.9
Услуги в области производства станков
металлообрабатывающих
28.41.99
Услуги в области производства станков
металлообрабатывающих
28.49
Производство прочих металлообрабатывающих
станков
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и
материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона и
материалов аналогичных или для холодной
обработки стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости,
эбонита, пластмасс твердых или материалов
твердых аналогичных; оборудование для
гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и
самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к
станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки
дерева, пробки, камня, эбонита и материалов
твердых аналогичных
28.49.9
Услуги в области производства станков прочих
28.49.99
Услуги в области производства станков прочих

28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдық өндіру
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөлшектері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер,қалыптар және құю машиналары; прокат станы
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөлшектері; прокат стандарына арналған біліктер; прокат стандарының бөлшектері
28.91.9
Металлургияға арналған машиналар өндіру саласындағы қызметтер
28.91.99
Металлургияға арналған машиналар өндіру саласындағы қызметтер
28.92
Тау-кен өңдеу өнеркәсібіне, жер асты қазба жұмыстары мен құрылысқа арналған техника өндіру
28.94
Тоқыма, тігін, үлбір және былғары бұйымдарын дайындауға арналған жабдық өндіру
28.94.1
Тоқыма талшықтарын, өру, тоқымашылық және тоқыма бұйымдарын тоқуды дайындауға арналған жабдық
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын экструдирлеуге, созуға, текстурирлеуге немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.15
Тоқыма материалдарын өңдеу бойынша машиналармен бірге қолдануға арналған көмекші жабдық; матаға сурет салуға арналған жабдық
28.94.2
Тігін, өзге де машиналарды қоса алғанда, тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.21
Тоқыма және тігін иірілген жібін жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, ылғалды-жылу өңдеуге, бояуға, орауға және ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрді өңдеуге арналған жабдық; еден жабындыларын өндіруге арналған жабдық
28.94.22
Кір жуатын үйге арналған кір жуу машиналары; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг-нан артық кептіру машиналары
28.94.23
Киімге арналған орталықтан тепкіш кептіргіштер
28.94.24
Тігін машиналары (түптеу және тігін тұрмыстықтан басқа)
28.94.3
Аяқ киімді және өзге де бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге арналған машиналар
28.94.30
Аяқ киімді және өзге де бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге арналған машиналар
28.94.5
Тігін станоктарының және иіру машиналарының бөлшектері мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.52
Тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге арналған және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.9
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.94.99
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.96
Резеңкені, пластмассаларды және басқа полимер бұйымдарды қайта өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.96.1
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық

28.91
Производство машин и оборудования для
металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины
разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов
прокатных; части станов прокатных
28.91.9
Услуги в области производства машин для
металлургии
28.91.99
Услуги в области производства машин для
металлургии
28.94
Производство оборудования для изготовления
текстильных, швейных, меховых и кожаных
изделий
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон
текстильных, прядения, ткачества и вязания
изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования, вытягивания,
текстурирования или резки материалов
текстильных искусственных; машины для
подготовки волокон текстильных
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного
применения с машинами по обработки материалов
текстильных; оборудование для нанесения
рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной
промышленности, включая машины швейные, прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима,
сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки,
крашения, наматывания и подобной обработки
пряжи текстильной и тканей; оборудование для
обработки фетра; оборудование для производства
покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для
сухой чистки; машины сушильные емкостью свыше
10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных
бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или
выделанной кожи для изготовления или ремонта
обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или
выделанной кожи для изготовления или ремонта
обуви и изделий прочих
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и машин
прядильных и части машин для производства
изделий текстильных и швейных прочих и для
обработки кожи
28.94.52
Части машин для производства изделий
текстильных и швейных прочих и для обработки
кожи
28.94.9
Услуги в области производства машин для
текстильной, швейной и кожевенной
промышленности
28.94.99
Услуги в области производства машин для
текстильной, швейной и кожевенной
промышленности
28.96
Производство оборудования для переработки
резины, пластмасс и других полимерных
материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины
или для производства продукции из этих
материалов, не включенное в другие группировки

28.96.10
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтың бөліктері
28.96.20
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтың бөліктері
28.96.9
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
28.96.99
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
28.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.99.1
Баспа және түптеу машиналары
28.99.11
Кітапшалауды қоса алғанда түптеу машиналары

28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины
или для производства продукции из этих
материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и
резины или для производства изделий из этих
материалов, не включенного в другие
группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и
резины или для производства изделий из этих
материалов, не включенного в другие
группировки
28.96.9
Услуги в области производства оборудования для
обработки пластмасс и резины
28.96.99
Услуги в области производства оборудования для
обработки пластмасс и резины
28.99
Производство прочих машин и оборудования
специального назначения, не включенных в
другие группировки
28.99.1
Машины печатные и переплетные
28.99.11
Машины переплетные, включая брошюровочные

28.99.12
Баспа үлгілері мен қабаттарын жинауға, дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппараттар және жабдық
28.99.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де арнайы мақсаттағы жабдық
28.99.31
Сүрек, целлюлоза, қағаз немесе картон қағазға арналған кептіргіштер; басқа топтамаларға енгізілмеген өнеркәсіп кептіргіштері
28.99.39
Ұшу-қону жабдығы; ұшақтардың ұшуына арналған құрылғылар; палубалық тежеуіш құрылғылары немесе ұқсас құрылғылар; шиналарды теңгеруге арналған жабдықтар; басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы машиналар

28.99.12
Машины, аппараты и оборудование для набора,
подготовки или изготовления форм и пластин
печатных
28.99.3
Оборудование специального назначения прочее,
не включенное в другие группировки
28.99.31
Сушилки для древесины, целлюлозы, бумаги или
картона; сушилки промышленные, не включенные в
другие группировки
28.99.39
Оборудование взлетно-посадочное; устройства
для взлета самолетов; устройства палубные
тормозные или устройства аналогичные;
оборудования для балансировки шин; машины
специального назначения, не включенные в
другие группировки

20.14.21
Техникалық майлы спирт
20.14.22
Бір атомды спирт
20.14.23
Гликоль (екі атомды спирт: диоддар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенолдар, фенолоспирттер және фенолдардың туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.31
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Қаныққан ациклді монокарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қаныққан, цикланды, цикленді немесе циклотерпенді қышқылдар, ациклді поликарбонды қышқылдары және олардың туындылары
20.14.34
Хош иісті поликарбон және құрамында оттегі бар қосымша функционалдық топтармен бірге карбон қышқыддары; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа, олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтары бар органикалық қосылыстар
20.14.41
Амминдік функционалдық топпен қосындылар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар функционалдық топты қамтитын аминоқосындылар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимидті топтардан тұратын қосындылар; функционалдық нитрилді топтардан тұратын қосындылар; олардың туындылары
20.14.44
Өзге де құрамында азот бар функционалдық топтармен бірге қосындылар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-органикалық емес қосындылар; өзге де гетероцикликалық қосындылар
20.14.51
Күкіртті органикалык және өзге де органикалық-органикалық емес қосындылар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген гетероциклдік қосындылар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдардың және өзге де органикалық емес қышқылдардың күрделі эфирлері (галоидті сутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенденген, сульфирленген, нитрирленген, нитрозирленген туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық қостотықтар, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер; өзге де органикалық қосындылар
20.14.61
Альдегидті функциясы бар қосындылар
20.14.62
Кетонды функциясы және хинонды функциясы бар қосындылар
20.14.63
Қарапайым эфирлер, органикалық қостотықтар, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер мен олардың туындылары
20.14.64
Ферменттер және өзге де органикалық қосындылар
20.14.7
Негізгі түрлі химиялық органикалық өнімдер
20.14.71
Өсімдік өнімдерінің немесе шайырлардың туындылары
20.14.72
Агломерирленгенді қоса алғанда, ағаш көмір
20.14.73
Майлар және таскөмір шайырларынан жоғары температурада айырып алынған өнімдер және ұқсас өнімдер
20.14.74
Құрамында көлемі бойынша 80% және одан астам спирті бар денатуратталмаған этил спирті

20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты
многоатомные, спирты циклические и их
производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические;
кислоты карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и
их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические
монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые,
циклановые, цикленовые или циклотерпеновые,
кислоты ациклические поликарбоновые и их
производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и
карбоновые с дополнительными
кислородсодержащими функциональными
группами; их производные кроме салициловой
кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими
функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие
кислородсодержащую функциональную группу,
кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие
функциональные карбоксимидные группы;
соединения, содержащие функциональные
нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими
функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и
органо-неорганические прочие; соединения
гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и
органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные
в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и
кислот неорганических прочих (кроме, эфиров
сложных кислоты галоидоводородной) и их
соли; их производные галогенированные,
сульфированные, нитрированные,
нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические,
эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения
органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой
функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические,
эпоксиды, ацетали и полуацетали и их
производные
20.14.64
Ферменты и соединения органические прочие
20.14.7
Продукты химические органические основные
различные
20.14.71
Производные продуктов растительных или смол
20.14.72
Уголь древесный, включая агломерированный
20.14.73
Масла и продукты высокотемпературной
перегонки каменноугольной смолы прочие и
продукты аналогичные
20.14.74
Спирт этиловый неденатурированный, с
содержанием спирта по объему 80 % и более

20.16.30
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефин полимерлері
20.16.4
Бастапқы нысандардағы спирттің полиацеталилері, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, өзге де полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапкы нысандардағы спирттің полиацеталилері, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, өзге де полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы нысандардағы өзге де пропилен немесе олефин полимерлері
20.16.52
Бастапқы нысандардағы винилацетаттың немесе винилді күрделі эфирлердің өзге де полимерлері және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы нысандардағы полиакрилатгар
20.16.54
Бастапқы нысандардағы полиамидтер
20.16.55
Бастапқы нысандардағы карбидті, тионесепнәрлі және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы нысандардағы өзге де аминошайырлар, фенольды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы нысандардағы силикондар
20.16.59
Өзге де бастапқы нысандардағы пластмассалар
20.16.9
Бастапқы нысандардағы пластмасса өндіру саласындағы қызметтер
20.16.99
Бастапқы нысандардағы пластмасса өндіру саласындағы қызметтер
20.17
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук өндіру
20.17.1
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.99
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук өндіру саласындағы қызметтер
20.20
Пестицидтерді және өзге де агрохимиялық өнімдерді өндіру
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербициттер
20.20.13
Өсіп кетулерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препаратгар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеуіштер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және басқа агрохимиялық өнімдер
20.20.9
Пестицидтер мен өзге де агрохимиялық өнімдер өндіру саласындағы қызметтер
20.20.99
Пестицидтер мен өзге де агрохимиялық өнімдер өндіру саласындағы қызметтер

20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов
галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и
смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные,
полиаллилэфиры и полиэфиры прочие
в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и
смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные,
полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в
первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы
ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в
первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых
сложных прочих и полимеры виниловые прочие
в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и
меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и
полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.16.9
Услуги в области производства пластмасс в
первичных формах
20.16.99
Услуги в области производства пластмасс в
первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в
первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.9
Услуги в области производства каучука
синтетического в первичных формах
20.17.99
Услуги в области производства каучука
синтетического в первичных формах
20.20
Производство пестицидов и прочей
агрохимической продукции
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или
упаковки для торговли розничной или
представленные в виде готовых препаратов
или изделий
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или
упаковки для торговли розничной или
представленные в виде готовых препаратов
или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы
роста растений, расфасованные в формы или
упаковки для торговли розничной или
представленные в виде готовых препаратов
или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в
формы или упаковки для торговли розничной
или представленные в виде готовых
препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или
упаковки для торговли розничной или
представленные в виде готовых препаратов
или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические
прочие
20.20.9
Услуги в области производства пестицидов и
продуктов агрохимических прочих
20.20.99
Услуги в области производства пестицидов
и продуктов агрохимических прочих

20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, типографиялық бояулар мен мастикалар өндіру
20.30.1
Полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерітілген полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.12
Судан басқа ортада ыдыратылған немесе ерітілген күрделі полиэфирлер, акрилдер немесе винилді полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнімдер; суретшілерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, күңгіртгендіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен шыны тәрізді әйнекшелер, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшілер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындау үшін пайдаланылатын суретшілер бояуы; бос уақытқа арналған реңк беретін бояғыштар, бояғыштар мен жинақтағы таблеткалардағы, тюбиктердегі, банкалардағы, құтылардағы, тартпалардағы немесе ұқсас қалыптардағы немесе орамдардағы ұқсас өнімдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.30.9
Бояулар, лактар мен ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар мен мастикалар өндіру саласындағы қызметтер
20.30.99
Бояулар, лактар мен ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар мен мастикалар өндіру саласындағы қызметтер
20.41
Сабын және жуу құралдарын, тазалағыш және жылтыратқыш заттар өндіру
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, үстіңгілік белсенді органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, үстіңгілік белсенді органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуатын және тазартқыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретінде пайдалануға арналған үстіңгілік белсенді органикалық заттар; қағаз, мақта тағыздамалар, киіз, фетр және тоқылмаған, сабынмен және жуатын құралдар сіңірілген немесе жабылған материалдар
20.41.32
Жуатын құралдар
20.41.4
Хош иісті заттар мен балауыздар
20.41.41
Діни әдет-ғұрыптарды өткізуде пайдаланылатын хош иісті құралдарды қоса алғанда, үй-жайларға арналған хош иістендіргіш және дезодорант құралдар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыздар
20.41.43
Аяқ киім, жиһаз, еден, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған жылтырататын құралдар мен кремдер
20.41.44
Тазартқыш пасталар, ұнтақтар және өзге де тазартқыш құралдар
20.41.9
Сабын және жуатын құралдарды, тазартқыш және жылтырататын құралдарды өндіру саласындағы қызметтер
20.41.99
Сабын және жуатын құралдарды, тазарткыш және жылтырататын құралдарды өндіру саласындағы қызметтер
20.42
Парфюмерлік және косметикалық заттар өндіру
20.42.1
Парфюмерия және туалеттік құралдар
20.42.11
Иіссу және туалеттік су
20.42.12
Ерін макияжына арналған косметикалық құралдар және көз макияжына арналған құралдар

20.30
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и
мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров,
диспергированные или растворенные в водной
среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров,
акрилов или виниловых полимеров,
диспергированные или растворенные в
неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты
прочие; краска для художников и краска
типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали
и глазури стекловидные, ангобы, глянцы
жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые
художниками, учащимися или для оформления
вывесок; красители оттеночные, краски для
досуга и продукты аналогичные в наборах,
таблетках, тюбиках, банках, флаконах,
лотках или в аналогичных формах или
упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.30.9
Услуги в области производства красок, лаков
и покрытий аналогичных, красок типографских
и мастики
20.30.99
Услуги в области производства красок,
лаков и покрытий аналогичных, красок
типографских и мастики
20.41
Производство мыла и моющих, чистящих и
полирующих средств
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные
органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные
органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло и вещества и препараты
поверхностно-активные органические для
использования в качестве мыла; бумага,
ватная набивка, войлок, фетр и материалы
нетканые, пропитанные или покрытые мылом
и моющими средствами
20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.41
Средства ароматизирующие и дезодорирующие
для помещений, включая составы душистые,
используемые при отправлении религиозных
обрядов
20.41.42
Воски искусственные и готовые
20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви,
мебели, полов, кузовов автомобилей
легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие
прочие
20.41.9
Услуги в области производства мыла и
средств моющих, препаратов чистящих и
полирующих
20.41.99
Услуги в области производства мыла и
средств моющих, препаратов чистящих и
полирующих
20.42
Производство парфюмерных и косметических
средств
20.42.1
Парфюмерия и средства туалетные
20.42.11
Духи и вода туалетная
20.42.12
Средства косметические для макияжа губ и
средства для макияжа глаз

20.59.20
Майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары; тағамдық емес майлар немесе жануарлар немесе өсімдік майларының қоспалары
20.59.3
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.31
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздар
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнімдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары; антифриздар мен мұз еріткіштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнімдер
20.59.51
Пептондар және олардьщ туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген белоктық заттар мен олардың туындылары (глутелин мен проламиндер, глобулиндер, глицилин, кератиттер, нуклепротеидтер, белоктық оқшаулағыштарды қоса алғанда)
20.59.52
Жапсыруға арналған пасталар; тіс дәрігерлік балауызы және тіс дәрігерлік практикада пайдаланылатын гипстік негіздегі материалдар, өзгелері; микроорганизмдер өсіруге арналған дәнді-дақыл орталары; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер
20.59.53
Электроникада пайдаланылатын химиялық қоспаланған элементтер
20.59.54
Белсендірілген көмір
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояу, бояуды тездететін құралдар немесе бекітуші бояулар және ұқсас өнімдер
20.59.56
Металл заттардың бетін улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткіштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгізілмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгізілмеген аралас өндірістердің химиялық және қалдық өнімдері
20.59.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.6
Альбуминді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.59.60
Альбуминді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.59.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласындағы қызметтер
20.59.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласындағы қызметтер
20.60
Жасанды талшықтар өндіру
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут және кардотүтілмеген және таралып түтілмеген штапельді синтетикалық талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Жолақты тығыздығы кем дегенде 67 децитекс монофиламентті синтетикалық жіптер және таспа синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут және кардотүтілмеген және таралып түтілмеген штапельді жасанды талшықтар

20.59.20
Жиры и масла животные или растительные
химически измененные; смеси не пищевые
масел или жиров животных или растительных
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила
прочие
20.59.31
Чернила для письма или рисования и чернила
прочие
20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы);
присадки для масел минеральных и продуктов
аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические;
антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые
прочие и их производные, не включенные в
другие группировки (включая глутелины и
проламины, глобулины, глицилин, кератиты,
нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и
материалы на гипсовой основе, используемые
в зубоврачебной практике, прочие; среды
культурные для выращивания микроорганизмов;
реагенты диагностические или лабораторные,
не включенные в другие группировки
20.59.53
Элементы химические легированные,
используемые в электронике
20.59.54
Уголь активированный
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие,
ускоряющие крашение или фиксирующие
красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических
поверхностей; ускорители вулканизации
каучука, пластификаторы и стабилизаторы для
резины и пластмасс; катализаторы, не
включенные в другие группировки;
алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или
стержней; продукты химические и остаточные
смежных производств, не включенные в другие
группировки
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в
другие группировки
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая
альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая
альбумины
20.59.9
Услуги в области производства продуктов
химических прочих, не включенных в другие
группировки
20.59.99
Услуги в области производства продуктов
химических прочих, не включенных в другие
группировки
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные
некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из
полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие,
одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной
плотности не менее 67 децитекс и нити
синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные
некардочесаные и негребнечесаные

20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.23
Өзге де жеке филаментті жасанды жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған таспалар мен ұқсас бұйымдар
20.60.9
Химиялық талшықтар өндіру саласындағы қызметтер
20.60.99
Химиялық талшықтар өндіру саласындағы қызметтер
22.11
Резеңке дөңгелекқап пен камералар өндіру; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтіру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдер немесе велосипедтерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобилдеріне, авиацияға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге өндірістік машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлі ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтіруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.9
Резеңке шиналар мен камералар өндіру, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу саласындағы қызметтер
22.11.99
Резеңке шиналар мен камералар өндіру, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу саласындағы қызметтер
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар өндіру
22.19.1
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшаларда немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен баска)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, жеңдер мен шлангілер
22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, жеңдер мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.5
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары

20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна
вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие,
одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и
изделия аналогичные из материалов
текстильных искусственных
20.60.9
Услуги в области производства волокон
химических
20.60.99
Услуги в области производства волокон
химических
22.11
Производство резиновых покрышек и камер;
восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для
мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для
автобусов или автомобилей грузовых, для
авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие
(для машин сельского и лесного хозяйства,
машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или
подушечные, протекторы сменные и ленты
ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.11.9
Услуги в области производства шин и камер
резиновых, восстановление и капитальный
ремонт шин резиновых
22.11.99
Услуги в области производства шин и камер
резиновых, восстановление и капитальный
ремонт шин резиновых
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах
или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах
или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде нити,
корда, пластин, листов, полос, стержней и
профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде нити,
корда, пластин, листов, полос, стержней и
профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины
(кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины
(кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни
приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни
приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме
корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме
корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины,
кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины,
кроме эбонита

22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Емізіктерді қоса алғанда эбониттен басқа, резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған өзге де бұйымдар; барлық нысандардағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсеніштер мен жұмсақ төсеніштер
22.19.9
Резеңкеден жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
22.19.99
Резеңкеден жасалған өзге де бұйымдарды ендіру саласындағы қызметтер
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пішімдерге арналған камералар өндіру
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтікшелер, айрықтар мен шлангілер және олардың фитингілері
22.21.21
Ығыстырылған протеиннен немесе целлюлоза материалдардан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтікшелер, айрықтар мен қатты шлангілер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтіктер, шлангілер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.9
Пластмассадан жасалған түтікшелер, жеңдер, шлангілер мен фитингілер өндіру саласындағы қызметтер
22.21.99
Пластмассадан жасалған түтіктер, жеңдер, шлангілер мен фитингілер өндіру саласындағы қызметтер
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар өндіру
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшіктер, тор тесікті ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар

22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие
группировки; эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита,
гигиенические или фармацевтические, включая
соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины
вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в
другие группировки; эбонит во всех формах и
изделия из него; покрытия напольные и маты
из пористой резины
22.19.9
Услуги в области производства изделий из
резины прочих
22.19.99
Услуги в области производства изделий из
резины прочих
22.21
Производство пластмассовых листов, камер
для шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения
более 1 мм; прутки, стержни и профили из
пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения
более 1 мм; прутки, стержни и профили из
пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги
из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина
отверженного или материалов целлюлозных,
трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из
пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из
пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс непористые
22.21.9
Услуги в области производства трубок,
рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.21.99
Услуги в области производства трубок,
рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.22
Производство пластиковых упаковок для
товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из
полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из
полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия
из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из
пластмасс аналогичные

22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдары
22.22.9
Пластмассадан жасалған орам бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
22.22.99
Пластмассадан жасалған орам бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын өндіру
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсеніштері
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түріндегі пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпактар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған өзге де санитарлық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден астам ыдыстар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпактары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар мен пластмассадан жасалған олардың бөлшектері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түріндегі иілімді еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.9
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
22.23.99
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
22.29
Басқа пластикалық бұйымдар өндіру
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған, өздігінен желімденетін ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар, өзгелері
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын асханалық, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектері, жарқырайтын көрсеткіштері және басқа топтамаларға енгізілмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлік құралдарына арналған фурнитура, мүсіндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластикадан жасалған өзге де бұйымдар
22.29.9
Пластмассадан жасалған басқа бөлшектер мен бұйымдар өндіру жасау саласындағы қызметтер; пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар ендіру саласындағы қызметтер

22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.22.9
Услуги в области производства изделий
упаковочных из пластмасс
22.22.99
Услуги в области производства изделий
упаковочных из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых
изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум
и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из
пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и
крышки, бачки смывные и изделия
санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости
аналогичные вместимостью более 300 литров,
из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы
оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи
и изделия аналогичные и их части из
пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия
типа винила, линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие,
не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.23.9
Услуги в области производства изделий
строительных из пластмасс
22.23.99
Услуги в области производства изделий
строительных из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в
другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга
в рулонах или плоской формы из пластмасс,
шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга
и прочие плоские формы, самоклеящиеся из
пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые,
кухонные, туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной,
указатели светящиеся и изделия аналогичные
из пластмасс, не включенные в другие
группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из
пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств,
статуэтки и украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
22.29.9
Услуги в области производства деталей и
изделий из пластмассы прочих; услуги в
области производства изделий из пластмасс
прочих

23.19.2
Техникалық және өзге шыны
23.19.21
Электр шамдарына, электронды-сәуле түтікшелеріне немесе ұқсас бұйымдарға арналған ашық шыны колбалар
23.19.22
Оптикалық өңдеуге түспеген сағаттарға немесе көзілдіріктерге арналған шыны; шұңғыл сфералар және олардың сондай шыны өндіруге арналған сегменттері
23.19.23
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық шыны бұйымдар; шыны ампулалар
23.19.24
Шамдар мен жарықтандыру арматураларының, жарықпен әрленген және ұқсас бұйымдардың шыны бөлшектері
23.19.25
Электр машиналары мен жабдықтарына және олардың керек-жарақтарына арналған шыны электр оқшаулағыштар
23.19.26
Баска топтамаларға енгізілмеген, шыныдан жасалған бұйымдар
23.19.9
Техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарды өңдеу бойынша қызметтер; техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.19.91
Техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, басқа шыны бұйымдарды өңдеу бойынша қызметтер
23.19.99
Техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, өзге шыны бұйымдарды өндіру саласындағы қосалкы мердігерлік қызметтер
23.20
Отқа төзімді бұйымдар өндіру
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де керамикалық бұйымдар (тақталар, панелдер, шұңғыл брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді керамикалық кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары
23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен ұқсас құрамдар
23.20.14
Отқа төзімді күйдірілмеген керамикалық бұйымдар; басқа топтамаларға енгізілмеген отқа төзімді керамикалық техникалық бұйымдар
23.20.9
Отқа төзімді бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.20.99
Отқа төзімді бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.31
Керамикалық едендік төсемдер мен тротуарлық тақталар өндіру
23.31.1
Керамикалық тақташалар мен тақталар
23.31.10
Керамикалық тақташалар мен тақталар
23.31.9
Керамикалық тақташалар мен тақталар өндіру саласындағы қызметтер
23.31.99
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар өндіру саласындағы қызметтер
23.32
Кірпіш, черепица және күйдірілген сазбалшықтан өзге құрылыс материалдарын өндіру
23.32.1
Күйдірілген сазбалшықтан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Керамикалық құрылыс кірпіштері, еден блоктары, тасымалданатын блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз керамикалық ұқсас бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын керамикалық черепица, дефлекторлар, түтіндіктер мен тарту мұржаларын қаптауыштар, сәулет әшекейлері мен өзге керамикалық құрылыс бұйымдары

23.19.2
Стекло техническое и прочее
23.19.21
Колбы стеклянные открытые для ламп
электрических, трубок электронно-лучевых
или изделий аналогичных
23.19.22
Стекла для часов или для очков, не
подвергнутые оптической обработке; сферы
полые и их сегменты для производства такого
стекла
23.19.23
Изделия стеклянные лабораторные,
гигиенические или фармацевтические; ампулы
стеклянные
23.19.24
Части стеклянные ламп и арматуры
осветительной, иллюминированных знаков и
изделий аналогичных
23.19.25
Изоляторы стеклянные электрические для
электрических машин и оборудования и
принадлежностей к ним
23.19.26
Изделия из стекла, не включенные в другие
группировки
23.19.9
Услуги по обработке изделий стеклянных
прочих, включая изделия стеклянные
технические; услуги в области
производства изделий стеклянных прочих,
включая изделия стеклянные технические
23.19.91
Услуги по обработке изделий стеклянных
прочих, включая изделия стеклянные
технические
23.19.99
Услуги в области производства изделий
стеклянных прочих, включая изделия
стеклянные технические
23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия
керамические прочие (включая плиты, панели,
полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки
каменной кремнеземистой или земель
диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки,
плитки и материалы строительные
керамические огнеупорные аналогичные, кроме
материалов из муки каменной кремнеземистой
или земель диатомитовых
23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные,
бетоны и составы аналогичные, не включенные
в другие группировки
23.20.14
Изделия керамические огнеупорные
необожженные; изделия керамические
огнеупорные технические, не включенные в
другие группировки
23.20.9
Услуги в области производства изделий
огнеупорных
23.20.99
Услуги в области производства изделий
огнеупорных
23.31
Производство керамических покрытий и плит
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.31.9
Услуги в области производства плиток и плит
керамических
23.31.99
Услуги в области производства плиток и плит
керамических
23.32
Производство кирпича, черепицы и прочих
строительных изделий из обожженной глины
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из
глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки
для полов, блоки несущие или блоки
заполнения и изделия аналогичные
керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная
кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов
и труб вытяжных, украшения архитектурные и
изделия керамические строительные прочие

23.32.13
Керамикалық түтікшелер, құбырлар, су бұрғыштар мен құбырларға арналған фитингілер
23.32.9
Күйдірілген сазбалшықтан жасалған кірпіштер, тақталар мен құрылыс бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
23.32.99
Күйдірілген сазбалшықтан жасалған кірпіштер, тақталар мен құрылыс бұйымдарын өндіру саласындағы қызметтер
23.41
Керамикалық тұрмыстық және сәндік бұйымдар өндірісі
23.41.1
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдар
23.41.11
Фарфордан жасалған асхана, ас үй, шаруашылық бұйымдар және дәретханалық керек-жарақтар
23.41.12
Фарфордан жасалған асхана, ас үй, шаруашылық бұйымдар және дәретханалық керек-жарақтар
23.41.13
Басқа сәндік керамикалық мүсіншелер мен бұйымдар
23.41.9
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.41.99
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.42
Керамикалық гигиеналық сантехникалық жабдықтар өндіру
23.42.1
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.42.10
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.42.9
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.42.99
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.43
Керамикалық электр оқшаулағыштар мен оқшаулағыш арматура өндіру
23.43.1
Машиналарға, электр құрылғылар мен жабдықтарға арналған электр оқшаулағыштар және керамикалық оқшаулаушы арматура
23.43.10
Машиналарға, электр құрылғылар мен жабдықтарға арналған электр оқшаулағыштар және керамикалық оқшаулаушы арматура
23.43.9
Электр оқшаулағыштар және керамикалық оқшаулаушы арматура өндіру саласындағы қызметтер
23.43.99
Электр оқшаулағыштар және керамикалық оқшаулаушы арматура өндіру саласындағы қызметтер
23.44
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар өндіру
23.44.1
Өзге техникалық керамикалық бұйымдар
23.44.11
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.44.12
Фарфордан жасалған бұйымдардан басқа, зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.44.9
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.44.99
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.49
Өзге де керамикалық бұйымдар ендіру
23.49.1
Өзгеде керамикалық бұйымдар
23.49.11
Ауыл шаруашылығында пайдаланылатын және тауарларды тасымалдауға және орауға арналған керамикалық бұйымдар
23.49.12
Өзге де құрылыстық емес керамикалық бұйымдар
23.49.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.49.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де керамикалық бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер

23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги
для труб, керамические
23.32.9
Услуги в области производства кирпичей,
плиток и изделий строительных из глины
обожженной
23.32.99
Услуги в области производства кирпичей,
плиток и изделий строительных из глины
обожженной
23.41
Производство керамических бытовых и
декоративных изделий
23.41.1
Изделия керамические бытовые и декоративные
23.41.11
Изделия столовые, кухонные, хозяйственные
прочие и принадлежности туалетные из
фарфора
23.41.12
Изделия столовые, кухонные, хозяйственные
прочие и принадлежности туалетные, кроме из
фарфора
23.41.13
Статуэтки и изделия декоративные
керамические прочие
23.41.9
Услуги в области производства изделий
керамических бытовых и декоративных
23.41.99
Услуги в области производства изделий
керамических бытовых и декоративных
23.42
Производство керамического гигиенического
сантехнического оборудования
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.9
Услуги в области производства изделий
керамических санитарно-технических
23.42.99
Услуги в области производства изделий
керамических санитарно-технических
23.43
Производство керамических электроизоляторов
и изолирующей арматуры
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура
изолирующая керамические для машин,
устройств и оборудования электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура
изолирующая керамические для машин,
устройств и оборудования электрических
23.43.9
Услуги в области производства изоляторов
электрических и арматуры изолирующей
керамических
23.43.99
Услуги в области производства изоляторов
электрических и арматуры изолирующей
керамических
23.44
Производство прочих технических
керамических изделий
23.44.1
Изделия керамические технические прочие
23.44.11
Изделия керамические лабораторного,
химического или прочего технического
назначения из фарфора
23.44.12
Изделия керамические лабораторного,
химического или прочего технического
назначения, кроме изделий из фарфора
23.44.9
Услуги в области производства изделий
керамических технических прочих
23.44.99
Услуги в области производства изделий
керамических технических прочих
23.49
Производство прочих керамических изделий
23.49.1
Изделия керамические прочие
23.49.11
Изделия керамические, используемые в
сельском хозяйстве и для транспортировки и
упаковки товаров
23.49.12
Изделия керамические нестроительные прочие
23.49.9
Услуги в области производства изделий
керамических прочих, не включенных в другие
группировки
23.49.99
Услуги в области производства изделий
керамических прочих, не включенных в другие
группировки

23.65.99
Фиброцементтен жасалған бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.69
Бетоннан, құрылыс гипсі мен цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру
23.69.1
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, гипстен немесе гипс негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар
23.69.19
Құрылыстан тыс мақсаттарға қолданылатын цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
23.69.9
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.69.99
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
23.70
Тасты кесу, өңдеу және әрлеу
23.70.1
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген тас
23.70.11
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген мәрмәр, травертин, алебастр және олардан жасалған бұйымдар (кеспе, жиектастар, тас тақталар, черепица және ұқсас бұйымдардан басқа); жасанды түрде боялған гранулалар, мәрмәрден, травертиннен және алебастрдан жасалған қиыршық тас пен ұнтақ
23.70.12
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген басқа тастар және олардан жасалған бұйымдар; табиғи, жасанды түрде боялған тастан жасалған киыршық тас пен гранулалар; агломерленген сланцтан жасалған бұйымдар
23.70.9
Өңделген тасты өндіру саласындағы қызметтер
23.70.99
Өңделген тасты өндіру саласындағы қызметтер
23.91
Абразивті бұйымдар өндіру
23.91.1
Абразивті бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломерленген абразивті материалдардан, немесе қыштан жасалған диірмен тастар, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері және тегістеуге арналған жиектеусіз бұйымдар
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе мата, қағаз, қатырма қағаз немесе өзге де материалдар негізіндегі ұнтақ
23.91.9
Абразивті бұйымдар өндіру саласындағы қызметтер
23.91.99
Абразивті бұйымдар өндіру саласындағы қызметтер
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге металл емес минералды өнім өндіру
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбестен жасалған бұйымдар; тежегіштерге, муфталарға және құрастырылмаған қалыптағы ұқсас типті бұйымдарга арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізінде жасалған өнімдер

23.65.99
Услуги в области производства изделий из
фиброцемента
23.69
Производство прочих изделий из бетона,
строительного гипса и цемента
23.69.1
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.11
Изделия из гипса или смеси на основе гипса,
не включенные в другие группировки
23.69.19
Изделия из цемента, бетона или камня
искусственного, используемые для
нестроительных целей
23.69.9
Услуги в области производства изделий из
гипса, бетона или цемента прочих
23.69.99
Услуги в области производства изделий из
гипса, бетона или цемента прочих
23.70
Резка, обработка и отделка камня
23.70.1
Камень обработанный для памятников, отделки
и строительства
23.70.11
Мрамор, травертин, алебастр обработанные
для памятников, отделки и строительства и
изделия из них (кроме брусчатки, бордюрных
камней, плит каменных, черепицы и изделий
аналогичных); гранулы искусственно
окрашенные, щебенка и порошок из мрамора,
травертина
23.70.12
Камень обработанный прочий для памятников,
отделки и строительства и изделия из него;
гранулы и порошки из камня природного
прочего, искусственно окрашенного; изделия
из сланца агломерированного
23.70.9
Услуги в области производства камня
обработанного
23.70.99
Услуги в области производства камня
обработанного
23.91
Производство абразивных изделий
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги
шлифовальные и изделия аналогичные без
обрамления для шлифовки и их части из камня
природного, материалов абразивных
агломерированных природных или
искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный
абразивный или зерно на основе тканевой,
бумажной, картонной или прочей
23.91.9
Услуги в области производства изделий
абразивных
23.91.99
Услуги в области производства изделий
абразивных
23.99
Производство прочей неметаллической
минеральной продукции, не включенной в
другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие,
не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на
основе асбеста и карбоната магния; изделия
из таких смесей или асбеста; материал
фрикционный для тормозов, муфт и изделий
аналогичного типа в несмонтированном
состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов
аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах
каменных природных или искусственных,
битуме нефтяном, асфальте природном или
связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или
полуколлоидный; продукты на основе графита

28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары мен оның бөлшектері
28.22.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, тальдар мен көтергіштер
28.22.12
Шахта үстінде орналастырылған шахталық көтергіш қондырғыларының жүк арбасы; жер астында жұмыс істеуге арналған арнайы арбалар; басқа арбалар мен кабестандар
28.22.13
Домкраттар; көлік құралдарын көтеруге арналған механизмдер
28.22.14
Деррик-крандар; көтергіш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, тіреуіш транспортерлер және көтергіш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегіштер, басқа тиегіштер; теміржол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздіксіз қозғалысына арналған пневматикалық көтергіштер мен басқа конвейерлер
28.22.18
Көтергіш-көлік жабдығы, өзге де тиеу немесе түсіру жабдықтары
28.22.19
Көтергіш-көлік және жүк тиеу-түсіру жабдықтарының бөлшектері
28.22.2
Шөміштер, қауғалар, грейфеолер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.22.20
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.22.9
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.22.99
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.23
Офистік техниканы және жабдықты өндіру (компьютерлерден және перифериялық жабдықтан басқа)
28.23.1
Жазу машиналары, мәтінді өңдеу машиналары, есептеу машиналары
28.23.11
Жазу машиналары және мәтінді өңдеу машиналары
28.23.12
Калькуляторлар мен калькулятор функциясы бар деректерді жазу, көрсету көрнекі ұсыну қалта машиналалары
28.23.13
Бухгалтерлік машиналар, касса аппараттары, почта жөнелтімдерін франкілеу аппараттары, билет машиналары және есептеуіш құрылғыларға ұқсас өзге де машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөлшектері
28.23.21
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналары және термокөшірме аппараттары
28.23.22
Офсеттік баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Өзге де кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуіш машиналардың бөлшектері мен құралдары
28.23.25
Басқа кеңсе жабдықтарының бөлшектері мен құралдары
28.23.26
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналары және термокөшірме аппараттарының бөлшектері мен құралдары
28.23.9
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды өндіру саласындағы қызметтер; кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер

28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его
части
28.22.11
Тали и подъемники, не включенные в другие
группировки
28.22.12
Лебедки установок шахтных подъемных
надшахтного размещения; лебедки специальные
для работы под землей; лебедки прочие и
кабестаны
28.22.13
Домкраты; механизмы для поднятия
транспортных средств
28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы
подъемные подвижные, транспортеры стоечные
и автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами,
погрузчики прочие; тракторы для
использования на перронах железнодорожных
станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и
дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и
конвейеры непрерывного действия для товаров
или материалов
28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное,
погрузочное или разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и
погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для
кранов подъемных, экскаваторов, машин и
механизмов аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для
кранов подъемных, экскаваторов, машин и
механизмов аналогичных
28.22.9
Услуги в области производства оборудования
подъемно-транспортного
28.22.99
Услуги в области производства оборудования
подъемно-транспортного
28.23
Производство офисной техники и оборудования
(за исключением компьютеров и периферийного
оборудования)
28.23.1
Машины пишущие, машины для обработки
текста, машины вычислительные
28.23.11
Машины пишущие и машины для обработки
текста
28.23.12
Калькуляторы и карманные машины записи,
воспроизведения и визуального представления
данных с функциями калькулятора
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты кассовые,
аппараты для франкирования отправлений
почтовых, машины билетные и машины
аналогичные с устройствами счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с системой
оптической или типа контактного и аппараты
термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин пишущих и
вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности оборудования
офисного прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин
фотокопировальных с системой оптической или
контактного типа, машины термокопировальные
28.23.9
Услуги в области производства оборудования
офисного и машин бухгалтерских; услуги в
области производства машин и оборудования
офисного (кроме компьютеров и периферийного
оборудования)

28.23.91
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.23.99
Кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.24
Қол электрлі құралдарын өндіру
28.24.1
Электромеханикалық қол аспаптары; электрлі емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.11
Электрлік емес құрылған қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспаптары
28.24.12
Электрлік емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.2
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспабының бөлшектері
28.24.21
Құрылған электр қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспабының бөлшектері
28.24.22
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспабының өзге де бөлшектері
28.24.9
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспаптарын өндіру саласындағы қызметтер
28.24.99
Электромеханикалық және пневматикалық қол аспаптарын өндіру саласындағы қызметтер
28.25
Өнеркәсіптік тоңазыту және желдету жабдығын өндіру
28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге машиналар
28.25.12
Ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)
28.25.14
Басқа топтамаларға енгізілмеген, газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткіштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткіштер
28.25.3
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектері
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектері
28.25.9
Тұрмыстық емес мақсаттағы өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.25.99
Тұрмыстық емес мақсаттағы өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласындағы қызметтер
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.29.1
Газ генераторлар, дистилляциялау, сүзу немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газогенераторлар; дистилляциялау немесе тазартуға арналған құрылғылар
28.29.12
Дистилляциялау немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.13
Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сіңіретін сүзгілер

28.23.91
Услуги в области производства оборудования
офисного и машин бухгалтерских (кроме
компьютеров и периферийного оборудования)
28.23.99
Услуги в области производства машин и
оборудования офисного (кроме компьютеров
и периферийного оборудования)
28.24
Производство ручных электрических
инструментов
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические;
инструменты ручные пневматические с
двигателем встроенным неэлектрическим
прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со
встроенным электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с
двигателем встроенным неэлектрическим
прочие
28.24.2
Части инструментов ручных
электромеханических и пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических
ручных со встроенным электродвигателем
28.24.22
Части инструментов ручных
электромеханических и пневматических прочие
28.24.9
Услуги в области производства инструментов
ручных электромеханических и пневматических
28.24.99
Услуги в области производства инструментов
ручных электромеханических и пневматических
28.25
Производство промышленного холодильного и
вентиляционного оборудования
28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование
холодильное и оборудование для
кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для
сжижения воздуха или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и
насосы тепловые (кроме оборудования
бытового)
28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования
или очистки газов, не включенные в другие
группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или
кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или
кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и
морозильного и насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и
морозильного и насосов тепловых
28.25.9
Услуги в области производства оборудования
холодильного и вентиляционного
промышленного небытового назначения
28.25.99
Услуги в области производства оборудования
холодильного и вентиляционного
промышленного небытового назначения
28.29
Производство прочих машин и оборудования
общего назначения, не включенных в другие
группировки
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции,
фильтрования или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного
или водяного; газогенераторы ацетиленовые и
аналогичные им; установки для дистилляции
или очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки
жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие
воздушные для двигателей внутреннего
сгорания

28.29.2
Бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер
28.29.21
Бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)
28.29.23
Өзге материалдармен үйлесімде табақ металдан жасалған төсемдер мен ұқсас тығызданулар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегі тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтірілген таразылар және белгілі салмақтағы жүкті алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар және тұрмыстық таразылар
28.29.39
Өлшеуге арналған басқа жабдықтар
28.29.4
Центрифугалар, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгізілмеген, центрифугалар
28.29.42
Каландрлар немесе металдар мен шыныға арналған білік (роликтік) машиналардан басқа білік (роликтік) машиналар
28.29.43
Сауда автоматтары
28.29.5
Өнеркәсіптік ыдыс жуу машиналары
28.29.50
Өнеркәсіптік ыдыс жуу машиналары
28.29.6
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температураны өзгертіп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.60
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температураны өзгертіп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электрлік емес жабдықтар және олардың бөлшектері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.70
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электрлік емес жабдықтар және олардың бөлшектері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.8
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы жабдық бөлшектері
28.29.81
Газ генераторлар немесе сулы газ генераторларының бөлшектері
28.29.82
Центрифуга бөлшектері; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзу немесе тазартуға арналған машиналар мен аппараттардың бөлшектері
28.29.83
Каландрлар немесе білік (роликті) машиналардың бөлшектері; бүріккіш жабдықтардың бөлшектері, өлшеуге арналған жабдықтың ұсақ кірлері
28.29.84
Басқа топтамаларға енгізілмеген, электр қосылыстары жоқ машина бөлшектері
28.29.85
Ыдыс жуу машиналарының және ыдыстарды тазалау, толтыру, орау немесе тығындауға арналған машина бөлшектері

28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих; огнетушители, устройства
распылительные, машины пароструйные или
пескоструйные; прокладки из металла
листового
28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные,
машины пароструйные или пескоструйные и
устройства механические аналогичные (кроме
устройств для использования в сельском
хозяйстве)
28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из
металла листового в сочетании с материалами
прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения
прочее бытовое и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных
целей; весы для непрерывного взвешивания
товаров на конвейерах; весы,
отрегулированные на постоянную массу и
весы, сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы
бытовые
28.29.39
Оборудование для взвешивания и измерения
прочее
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие
группировки
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые)
прочие, кроме машин валковых (роликовых)
для металлов или стекла
28.29.43
Автоматы торговые
28.29.5
Машины посудомоечные промышленные
28.29.50
Машины посудомоечные промышленные
28.29.6
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с
использованием процессов, включающих
изменение температуры
28.29.60
Оборудование, не включенное в другие
группировки, для обработки материалов с
использованием процессов, включающих
изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и
сварки и части к нему; машины и аппараты
для поверхностного отпуска, работающие на
газе
28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и
сварки и части к нему; машины и аппараты
для поверхностного отпуска, работающие на
газе
28.29.8
Части оборудования общего назначения
прочего, не включенного в другие
группировки
28.29.81
Части газогенераторов или генераторов газа
водяного
28.29.82
Части центрифуг; части машин и аппаратов
для фильтрования или очистки жидкостей или
газов
28.29.83
Части каландров или машин валковых
(роликовых) прочих; части оборудования
распылительного, разновесы оборудования
для взвешивания
28.29.84
Части машин, не содержащие электрических
соединителей, не включенные в другие
группировки
28.29.85
Части машин посудомоечных и машин для
чистки, наполнения емкостей, упаковывания
или укупоривания

28.29.86
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электр емес жабдықтар және олардың бөлшектері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
28.29.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтарды өндіру саласындағы қызметтер
28.30
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасын өндіру
28.30.1
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.2
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт жоғары, бірақ 59 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 59 кВт жоғары өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшін қолданылатын ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.31
Соқалар
28.30.32
Тырмалар, қопсытқыштар, культиваторлар, отаушылар мен кетпендер
28.30.33
Сепкіштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызу машиналары
28.30.34
Көң шашқыштар және минералды тыңайткыштарды шашуға арналған құрылғылар
28.30.39
Өзге де топырақ өңдеу машиналары
28.30.4
Шалғылар, көгалдар, саябақтар немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.40
Шалғылар, көгалдар, саябақтар немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.5
Жинағыш машиналар
28.30.51
Тракторға құрастырылған шалғыларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгізілмеген, шалғылар
28.30.52
Шөп жинайтын машиналар
28.30.53
Сабан немесе шөпке арналған пішен тайлаушы
28.30.54
Түйнектілер мен тамырлы жемістерді жинайтын машиналар
28.30.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жинау машиналары мен бастырғыштар
28.30.6
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.60
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.7
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзі тиелетін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.70
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзі тиелетін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.8
Басқа топтамаларға енгізілмеген, ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар

28.29.86
Части оборудования неэлектрического для
пайки и сварки; машин и аппаратов для
поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.9
Услуги в области производства оборудования
общего назначения прочего, не включенного в
другие группировки
28.29.99
Услуги в области производства оборудования
общего назначения прочего, не включенного в
другие группировки
28.30
Производство сельскохозяйственной и
лесохозяйственной техники
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
с дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
с дистанционным управлением
28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые с мощностью двигателя не более
37 кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые с мощностью двигателя более 37
кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые с мощностью двигателя более 59
кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства,
используемые для подготовки или культивации
почвы
28.30.31
Плуги
28.30.32
Бороны, рыхлители, культиваторы,
пропалыватели и мотыги
28.30.33
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
28.30.34
Навозоразбрасыватели и устройства для
разбрасывания удобрений минеральных
28.30.39
Почвообрабатывающие машины прочие
28.30.4
Сенокосилки, косилки для газонов, парков
или спортивных площадок
28.30.40
Сенокосилки, косилки для газонов, парков
или спортивных площадок
28.30.5
Машины уборочные
28.30.51
Косилки, включая косилки, смонтированные на
тракторе, не включенные в другие
группировки
28.30.52
Машины сеноуборочные
28.30.53
Прессы для соломы или сена, включая
пресс-подборщики
28.30.54
Машины по уборке корнеплодов и клубнеплодов
28.30.59
Машины уборочные и молотилки, не включенные
в другие группировки
28.30.6
Устройства механические для разбрасывания
или распыления жидкостей или порошков,
используемые в сельском хозяйстве или
садоводстве
28.30.60
Устройства механические для разбрасывания
или распыления жидкостей или порошков,
используемые в сельском хозяйстве или
садоводстве
28.30.7
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском
хозяйстве
28.30.70
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском
хозяйстве
28.30.8
Машины для сельского и лесного хозяйства
прочие

28.30.81
Тұкымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты дақылдарды қоспағанда, жұмыртқаларды, жемістерді немесе өзге де өнімдерді тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.30.82
Сауу машиналары
28.30.83
Жануарлар үшін жем дайындауға арналған машиналар
28.30.84
Құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
28.30.85
Құс шаруашылығына арналған машиналар
28.30.86
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына (бау шаруашылығы, құс шаруашылығы, омарта шаруашылығы, жібек шаруашылығы) арналған өзге де машиналар
28.30.9
Орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналардың бөлшектері; орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналарды (тракторлардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.30.91
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жинау мен бастырғыш машиналардың бөлшектері
28.30.92
Топырақ өңдеу машиналарының бөлшектері
28.30.93
Өзге де ауыл шаруашылығы машиналарының бөлшектері
28.30.94
Басқа топтамаларға енгізілмеген, сауу аппараттары мен сүт шаруашылығына арналған жабдықтардың бөлшектері
28.30.99
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған машиналарды (тракторлардан басқа) өндіру саласындағы қызметтер
28.41
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдық өндіру
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеу және ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердің, ультрадыбыстың көмегімен және ұқсас тәсілдермен жою арқылы өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарлық, қашау, бұрғылау және фрезерлік станоктар
28.41.21
Токарлық металлкескіш станоктар
28.41.22
Бұрғылау, қашау және фрезерлік металлкескіш станоктар; басқа топтамаларға енгізілмеген бұрандаойықты немесе сомынойықты металлкескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрау, тегістеу, жылтыратқыш станоктар және металдарды өңдеудің өзге түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, жону-кесу станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудің басқа түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған басқа станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған бүгу, жиегін майыстыру, дұрыс машиналар мен престер
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесу немесе шабу машиналары мен престері
28.41.33
Соғу немесе штамптау машиналары мен балғалары; гидравликалық престер және металдарды өңдеуге арналған өзге де престер
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды алмай металдарды немесе металокерамиканы өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар

28.30.81
Машины для очистки, сортировки или
выбраковки яиц, фруктов или продуктов
прочих, за исключением семян, зерна или
культур бобовых сухих
28.30.82
Машины доильные
28.30.83
Машины для приготовления кормов для
животных
28.30.84
Инкубаторы и брудеры для птицеводства
28.30.85
Машины для птицеводства
28.30.86
Машины для лесного и сельского хозяйства
(садоводства, птицеводства, пчеловодства,
шелководства), прочие
28.30.9
Части машин для сельского и лесного
хозяйства; услуги в области производства
машин для сельского и лесного хозяйства
(кроме тракторов)
28.30.91
Части машин уборочных и молотилок, не
включенные в другие группировки
28.30.92
Части почвообрабатывающих машин
28.30.93
Части машин сельскохозяйственных прочих
28.30.94
Части аппаратов доильных и оборудования для
молочной промышленности, не включенных в
другие группировки
28.30.99
Услуги в области производства машин для
сельского и лесного хозяйства (кроме
тракторов)
28.41
Производство оборудования для обработки
металлов давлением
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и
станки аналогичные; центры обрабатывающие и
аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем
удаления материала при помощи лазера,
ультразвука и аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные для
обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и
фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные,
расточные и фрезерные; станки
металлорежущие резьбонарезные или
гайконарезные, не включенные в другие
группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки
заточные, шлифовальные, и оборудование для
прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные,
пилы механические и оборудование для
прочих видов резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные,
правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы
дыропробивные или вырубные для обработки
металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные;
прессы гидравлические и прессы для
обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или
металлокерамики без удаления материала, не
включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим

28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.9
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласындағы қызметтер
28.41.99
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласындағы қызметтер
28.49
Өзге металл өңдейтін станоктар өндіру
28.49.1
Тасты, ағашты және ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, керамиканы, бетон мен ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны салқын өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальвандық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөлшектері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұрандалы бастиектер
28.49.22
Өндірілетін бөлшектерді тұтқыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған арнайы өзге құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.49.9
Өзге де станоктар өндіру саласындағы қызметтер
28.49.99
Өзге де станоктар өндіру саласындағы қызметтер
28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдық өндіру
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөлшектері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, қалыптар және құю машиналары; прокат станы
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөлшектері; прокат стандарына арналған біліктер; прокат стандарының бөлшектері
28.91.9
Металлургияға арналған машиналар өндіру саласындағы қызметтер
28.91.99
Металлургияға арналған машиналар өндіру саласындағы қызметтер
28.92
Тау-кен өңдеу өнеркәсібіне, жер асты қазба жұмыстары мен құрылысқа арналған техника өндіру
28.92.1
Тау-кен өнеркәсібіне арналған машиналар
28.92.11
Жер асты жұмыстарына арналған тоқтаусыз жұмыс істейтін көтергіштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмір мен тау жыныстарын өндіруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннелден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары
28.92.2
Материалдарды жылжытуға, кен жыныстарын, минералдар мен рудаларды іріктеуге, тегістеуге, бекіту жұмыстарына, экскавация, таптау, тығыздау немесе алып шығуға арналған машиналар мен басқа жабдықтар (бульдозерлер, бір шөмішті механикалық экскаваторлар мен жол катогын қоса алғанда)
28.92.21
Әмбебап, өздігінен жүретін және шынжыр табансыз бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздігінен жүретін тегістеуіштер
28.92.23
Өздігінен жүретін жер тегістегіштер
28.92.24
Тегістегіш машиналар және өздігінен жүретін жол таптауыштар
28.92.25
Өздігінен жүретін бір шөмішті фронталды тиегіштер
28.92.26
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және 360 градусқа бұрылу кабинасы бар шөмішті тиегіштер (толық бұрылысты машиналар) (алдыңғы шөмішті тиегіштерден басқа)

28.41.40
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим
28.41.9
Услуги в области производства станков
металлообрабатывающих
28.41.99
Услуги в области производства станков
металлообрабатывающих
28.49
Производство прочих металлообрабатывающих
станков
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и
материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики,
бетона и материалов аналогичных или для
холодной обработки стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости,
эбонита, пластмасс твердых или материалов
твердых аналогичных; оборудование для
гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента
и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к
станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для
обработки дерева, пробки, камня, эбонита и
материалов твердых аналогичных
28.49.9
Услуги в области производства станков
прочих
28.49.99
Услуги в области производства станков
прочих
28.91
Производство машин и оборудования для
металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины
разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для
станов прокатных; части станов прокатных
28.91.9
Услуги в области производства машин для
металлургии
28.91.99
Услуги в области производства машин для
металлургии
28.92
Производство техники для горнодобывающей
промышленности, подземной разработки и
строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного
действия, для подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных
пород и машины туннеле-проходческие; машины
бурильные и проходческие прочие
28.92.2
Машины и оборудование прочие для
передвижения материалов, калибровки,
выравнивания, скреперных работ, экскавации,
трамбовки, уплотнения или выемки породы,
минералов или руд (включая бульдозеры,
экскаваторы одноковшовые механические и
катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные,
самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики
самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные
самоходные
28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные
самоходные
28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические
самоходные и погрузчики ковшовые с
поворотом кабины на 360 градусов (машины
полноповоротные) (кроме погрузчиков
одноковшовых фронтальных)

28.92.27
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмішті тиегіштер; кен өндіру өнеркәсібіне арналған басқа да өздігінен жүретін машиналар
28.92.28
Бульдозерлер қайырмасы, әмбебапты қоса
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар
28.92.3
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған басқа да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.30
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған баска да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.4
Топырақты, тасты, кенді және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.40
Топырақты, тасты, кенді және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндіру өнеркәсібіне, карьерларды дайындауға және салуға арналған машиналардың бөлшектері
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргізу машиналарының немесе жерді оюға арналған машиналардың бөлшектері; крандардың бөлшектері
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған бөлшектер
28.92.9
Кен өндіру өнеркәсібіне, карьерларды дайындауға және салуға арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.92.99
Кен өндіру өнеркәсібіне, карьерларды дайындауға және салуға арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.93
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өндіруге және қайта өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.93.1
Тағам, сусын өнімдерін және темекі бұйымдарын өңдеуге арналған жабдық, оның бөлшектерінен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкіш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгізілмеген кептірілген көкөністерді ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.14
Шарап, сидра, жеміс шырындары мен ұқсас сусындарды өндіруге арналған ұқсас тығыздауыш пен жабдықтар
28.93.15
Электрлік емес нан пісіретін пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдықтар
28.93.16
Ауыл шаруашылық өнімдеріне арналған кептіргіштер
28.93.17
Тағам өнімдерін немесе сусындарды, соның ішінде басқа топтамаларға енгізілмеген, тондар мен майларды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдықтар
28.93.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, темекі бұйымдарын өндіруге арналған жабдықтар
28.93.2
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар

28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические
самоходные и погрузчики ковшовые
неполноворотные; машины самоходные для
горнодобывающей промышленности прочие
28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в
условиях бездорожья
28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или
уплотнения грунта, машины для общественных
работ, строительства и аналогичных работ;
снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или
уплотнения грунта, машины для общественных
работ, строительства и аналогичных работ;
снегоочистители
28.92.4
Машины для сортировки, дробления,
смешивания и аналогичной обработки грунта,
камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.40
Машины для сортировки, дробления,
смешивания и аналогичной обработки грунта,
камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей
промышленности, разработки карьеров и
строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или
машин для выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или
прочей обработки грунта, камня и материалов
аналогичных
28.92.9
Услуги в области производства машин для
горнодобывающей промышленности, разработки
карьеров и строительства
28.92.99
Услуги в области производства машин для
горнодобывающей промышленности, разработки
карьеров и строительства
28.93
Производство оборудования для производства
и переработки продуктов питания, напитков и
табачных изделий
28.93.1
Оборудование для обработки продуктов
пищевых, напитков и изделий табачных, кроме
ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки
молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки
зерна или овощей сушеных, не включенное в
другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для
производства вина, сидра, соков фруктовых и
напитков аналогичных
28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические;
оборудование небытовое для приготовления
или подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного
приготовления или производства продуктов
пищевых или напитков, в том числе жиров или
масел, не включенное в другие группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий
табачных, не включенное в другие
группировки
28.93.2
Машины для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих

28.93.20
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.93.32
Тағам өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектері
28.93.33
Темекіні өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектері
28.93.34
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.93.9
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
28.93.99
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
28.94
Тоқыма, тігін, үлбір және былғары бұйымдарын дайындауға арналған жабдық өндіру
28.94.1
Тоқыма талшықтарын, өру, тоқымашылық және тоқыма бұйымдарын тоқуды дайындауға арналған жабдықтар
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын экструдирлеуге, созуға, текстурирлеуге немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.12
Тоқу машиналары; айналдыру, орау немесе орауыш машиналары
28.94.13
Тігін станоктары
28.94.14
Тоқу машиналары; тігу және ұқсас машиналар; тарау-тоқу машиналары
28.94.15
Тоқыма материалдарын өңдеу бойынша машиналармен бірге қолдануға арналған көмекші жабдық; матаға сурет салуға арналған жабдықтар
28.94.2
Тігін, өзге де машиналарды қоса алғанда, тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жабдықтар
28.94.21
Тоқыма және тігін иірілген жібін жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, ылғалды-жылу өңдеуге, бояуға, орауға және ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрді өңдеуге арналған жабдықтар; еден жабындыларын өндіруге арналған жабдықтар
28.94.22
Кір жуатын үйге арналған кір жуу машиналары; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг-нан артық кептіру машиналары
28.94.23
Киімге арналған орталықтан тепкіш кептіргіштер
28.94.24
Тігін машиналары (түптеу және тігін тұрмыстықтан басқа)
28.94.3
Аяқ киімді және өзге де бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге арналған машиналар
28.94.30
Аяқ киімді және басқа да бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге арналған машиналар
28.94.4
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.40
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.5
Тігін станоктарының және иіру машиналарының бөлшектері мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.94.51
Тігін станоктары мен иіру машиналарының бөлшектері мен құрылғылары

28.93.20
Машины для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов
пищевых, напитков и табака
28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов
пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих
28.93.9
Услуги в области производства оборудования
для обработки продуктов пищевых, напитков и
изделий табачных
28.93.99
Услуги в области производства оборудования
для обработки продуктов пищевых, напитков и
изделий табачных
28.94
Производство оборудования для изготовления
текстильных, швейных, меховых и кожаных
изделий
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон
текстильных, прядения, ткачества и вязания
изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования,
вытягивания, текстурирования или резки
материалов текстильных искусственных;
машины для подготовки волокон текстильных
28.94.12
Прядильные машины; машины крутильные,
мотальные или намоточные
28.94.13
Станки ткацкие
28.94.14
Машины вязальные; машины прошивные и
аналогичные; машины чесально-вязальные
28.94.15
Оборудование вспомогательное для
совместного применения с машинами по обработки материалов текстильных;
оборудование для нанесения рисунка на
ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной
промышленности, включая машины швейные,
прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима,
сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки,
крашения, наматывания и подобной обработки
пряжи текстильной и тканей; оборудование
для обработки фетра; оборудование для
производства покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для
сухой чистки; машины сушильные емкостью
свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных
бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи
или выделанной кожи для изготовления или
ремонта обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи
или выделанной кожи для изготовления или
ремонта обуви и изделий прочих
28.94.4
Машины швейные бытовые
28.94.40
Машины швейные бытовые
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и
машин прядильных и части машин для
производства изделий текстильных и швейных
прочих и для обработки кожи
28.94.51
Части и приспособления станков ткацких и
машин прядильных

28.94.52
Тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге арналған және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.94.9
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.94.99
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласындағы қызметтер
28.95
Қағазды және картонды дайындауға арналған техниканы ендіру
28.95.1
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оның бөлшектері
28.95.11
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оның бөлшектерінен басқа
28.95.12
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық бөлшектері
28.95.9
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық өндіру саласындағы қызметтер
28.95.99
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық өндіру саласындағы қызметтер
28.96
Резеңкені, пластмассаларды және басқа полимер бұйымдарды қайта өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.96.1
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдықтар
28.96.10
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген, осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдықтар
28.96.2
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген, осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдық бөлшектері
28.96.20
Пластмассаны және резеңкені өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдық бөлшектері
28.96.9
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласындағы қызметтер
28.96.99
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдық өндіру саласындағы қызметтер
28.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, арнайы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.99.1
Баспа және түптеу машиналары
28.99.11
Кітапшалауды қоса алғанда түптеу машиналары
28.99.12
Баспа үлгілері мен қабаттарын жинауға, дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппараттар және жабдықтар
28.99.13
Кеңселік типтегіден басқа офсеттік баспаға арналған машиналар
28.99.14
Басқа топтамаларға енгізілмеген, басқа да баспа жабдықтар
28.99.2
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.20
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де арнайы мақсаттағы жабдық

28.94.52
Части машин для производства изделий
текстильных и швейных прочих и для
обработки кожи
28.94.9
Услуги в области производства машин для
текстильной, швейной и кожевенной
промышленности
28.94.99
Услуги в области производства машин для
текстильной, швейной и кожевенной
промышленности
28.95
Производство техники для изготовления
бумаги и картона
28.95.1
Оборудование для производства бумаги и
картона и его части
28.95.11
Оборудование для производства бумаги и
картона, кроме частей к нему
28.95.12
Части оборудования для производства бумаги
и картона
28.95.9
Услуги в области производства оборудования
для производства бумаги и картона
28.95.99
Услуги в области производства оборудования
для производства бумаги и картона
28.96
Производство оборудования для переработки
резины, пластмасс и других полимерных
материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и
резины или для производства продукции из
этих материалов, не включенное в другие
группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и
резины или для производства продукции из
этих материалов, не включенное в другие
группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс
и резины или для производства изделий из
этих материалов, не включенного в другие
группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс
и резины или для производства изделий из
этих материалов, не включенного в другие
группировки
28.96.9
Услуги в области производства оборудования
для обработки пластмасс и резины
28.96.99
Услуги в области производства оборудования
для обработки пластмасс и резины
28.99
Производство прочих машин и оборудования
специального назначения, не включенных в
другие группировки
28.99.1
Машины печатные и переплетные
28.99.11
Машины переплетные, включая брошюровочные
28.99.12
Машины, аппараты и оборудование для набора,
подготовки или изготовления форм и пластин
печатных
28.99.13
Машины для офсетной печати, кроме офисного
типа
28.99.14
Оборудование печатное прочее, не включенное
в другие группировки
28.99.2
Машины и приспособления используемые
исключительно или преимущественно для
изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств
полупроводниковых, интегральных схем
электронных или панелей индикаторных
28.99.20
Машины и приспособления используемые
исключительно или преимущественно для
изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств
полупроводниковых, интегральных схем
электронных или панелей индикаторных
28.99.3
Оборудование специального назначения
прочее, не включенное в другие группировки

28.99.31
Сүрек, целлюлоза, қағаз немесе картон қағазға арналған кептіргіштер; басқа топтамаларға енгізілмеген, өнеркәсіп кептіргіштері
28.99.32
Әткеншектер, алтыбақандар, тирлар және басқа да жәрмеңке аттракциондар
28.99.39
Ұшу-қону жабдығы; ұшақтардың ұшуына арналған құрылғылар; палубалық тежеуіш құрылғылары немесе ұқсас құрылғылар; шиналарды теңгеруге арналған жабдықтар; басқа топтамаларға енгізілмеген, арнайы мақсаттағы машиналар
28.99.4
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектері
28.99.40
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектері
28.99.5
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектері; басқа да арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектері
28.99.51
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектері
28.99.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген, арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектері

28.99.31
Сушилки для древесины, целлюлозы, бумаги
или картона; сушилки промышленные, не
включенные в другие группировки
28.99.32
Карусели, качели, тиры и аттракционы
ярмарочные прочие
28.99.39
Оборудование взлетно-посадочное; устройства
для взлета самолетов; устройства палубные
тормозные или устройства аналогичные;
оборудования для балансировки шин; машины
специального назначения, не включенные в
другие группировки
28.99.4
Части машин печатных и переплетных
28.99.40
Части машин печатных и переплетных
28.99.5
Части машин и приспособлений используемых
исключительно или преимущественно для
изготовления полупроводниковых печатных
плат, полупроводниковых устройств,
электронных интегральных схем или
индикаторных панелей; части машин
специального назначения прочих
28.99.51
Части машин и приспособлений используемых
исключительно или преимущественно для
изготовления полупроводниковых печатных
плат, полупроводниковых устройств,
электронных интегральных схем или
индикаторных панелей
28.99.52
Части машин специального назначения, не
включенных в другие группировки

28.99.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, арнайы мақсаттағы машиналар өндіру саласындағы қызметтер
28.99.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, арнайы мақсаттағы машиналар өндіру саласындағы қызметтер
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 683-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.
ЭҚТӨЖ - экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 646-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.

28.99.9
Услуги в области производства машин
специального назначения, не включенных в
другие группировки
28.99.99
Услуги в области производства машин
специального назначения, не включенных в
другие группировки
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ОКЭД - общий классификатор видов экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од
КПВЭД - классификатор продукции по видам экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническомурегулированию и метрологии Министерства индустрии и торговлиРеспублики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 646-од