Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 59 Қаулысы
Қазақстан Республикасының «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі және «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 ақпандағы
№ 59 қаулысымен
бекітілген
Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне қазақстандық
мақта талшығының сапасына сараптама жасауға 2010 жылғы
республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі және «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес әзірленді және Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне 089 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін 2010 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде 089 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасының төлемдері бойынша жеке қаржыландыру жоспары негізінде, сондай-ақ Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасында қол қойылған Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім шеңберінде Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлеміне сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының ағымдағы нысаналы трансферттерін аударады.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областному бюджету Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 59
В соответствии с законами Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" и от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областному бюджету Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2010 года № 59
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2010 года областному бюджету Южно-Казахстанской области
на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областному бюджету Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" и от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областному бюджету Южно-Казахстанской области, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по республиканской бюджетной программе 089 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна".
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты Южно-Казахстанской области в соответствии с утвержденным в установленном порядке объемом субсидирования по Южно-Казахстанской области на основании индивидуального плана финансирования по платежам бюджетной программы 089 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна", а также в рамках Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам, подписанного между акимом Южно-Казахстанской области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған қаражат (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) мақта иелеріне мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге арналады.
4. Қажет болған жағдайда мақта талшығына қайта сараптама жасау мақта талшығы иесінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
2. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға
арналған шығындарды толық өтеуге арналған бюджеттік
субсидияларды пайдалану тәртібі
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын сарапшы ұйым мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер көрсетуші (бұдан әрі - қызметтер көрсетуші) болып табылады.P07001173
6. Мақта иелері мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді сатып алушылар (бұдан әрі - қызметтерді сатып алушы) болып табылады.
7. Мақта талшығының сапасына сараптама жасауды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 1173 қаулысымен бекітілген Мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығы сапасының паспортын беру ережесіне сәйкес қызметтер көрсетуші жүзеге асырады.
8. Мақта өңдеу ұйымдары қызметтер көрсетушіге осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерді сатып алушылардың тізілімін ұсынады.
9. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер көрсету фактісі бойынша қызметтер көрсетуші мақта өңдеу ұйымдары ұсынған қызметтерді сатып алушылар тізілімдерінің негізінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісін жасайды.
10. Қызметтер көрсетуші бюджеттік субсидиялар алу үшін ай сайын, есептіден кейінгі айдың 10-күніне Ауыл шаруашылығы басқармасына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі;
2) мақта талшығының сапасы паспорттарының көшірмелері.
11. Ауыл шаруашылығы басқармасы он жұмыс күні ішінде бюджеттік субсидиялар алу үшін қызметтер көрсетуші ұсынған құжаттарды тексереді. Ауыл шаруашылығы басқармасы қызметтер көрсетуші ұсынған растаушы құжаттардың негізінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
12. Ауыл шаруашылығы басқармасы үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын ұсынады.
13. Ауыл шаруашылығы басқармасы ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей және тиісті қаржы жылының 25 желтоқсанынан кешіктірмей Министрлікке төленген субсидиялардың көлемі мен сараптама жүзеге асырылған мақта талшығы сынамасының саны туралы есеп береді.

3. Средства на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - бюджетные субсидии) предназначаются для полного возмещения владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна.
4. При необходимости повторная экспертиза хлопка-волокна осуществляется за счет средств владельца хлопка-волокна.
2. Порядок использования бюджетных субсидий на полное
возмещение затрат на экспертизу качества казахстанского
хлопка-волокна
5. Поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна является экспертная организация, определяемая Правительством Республики Казахстан (далее - поставщик услуг).P070001173
6. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-волокна являются владельцы хлопка (далее - покупатель услуг).
7. Экспертиза качества хлопка-волокна осуществляется поставщиком услуг в соответствии с Правилами проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 1173.
8. Хлопкоперерабатывающие организации представляют поставщику услуг реестр покупателей услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Поставщиком услуг по факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна на основании представленных хлопкоперерабатывающими организациями реестров покупателей услуг составляется сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Для получения бюджетных субсидий поставщик услуг ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Управление сельского хозяйства области следующие документы:
1) сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна;
2) копии паспортов качества хлопка-волокна.
11. Управление сельского хозяйства области в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг для получения бюджетных субсидий. Управление сельского хозяйства области на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Управление сельского хозяйства области в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
13. Управление сельского хозяйства области ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, и не позднее 25 декабря соответствующего финансового года представляет в Министерство отчет об объемах выплаченных субсидий и количестве проб хлопка-волокна, по которым осуществлена экспертиза.

14. Облыс әкімі Министрлікке тікелей және түпкілікті нәтижелердің нақты жетістіктері туралы аралық есепті жарты жылдық қорытындылары бойынша 30 шілдеден кешіктірмей, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
15. Министрлік жасалған Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім негізінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді Оңтүстік Қазақстан облысының бюджетіне аудармағаны үшін жауапты болады.
16. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттердің нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланылмағаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізілмегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті ұсынбағаны үшін жауапты болады.
Оңтүстік Қазақстан облысының
облыстық бюджетіне қазақстандық
мақта талшығының сапасына сараптама
жасауға 2010 жылғы республикалық
бюджеттен бөлінетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
1-қосымша
______________________________________________________
(лицензия алған мақта өңдеу ұйымының атауы)
__________________________________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі
қызметтерді сатып алушылардың тізілімі
Р/с
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
1
2
3
4
Жиыны:
Басшы                 __________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер         __________________________
(Т.А.Ә., қолы)
м.о.
Күні ________
Оңтүстік Қазақстан облысының
облыстық бюджетіне қазақстандық
мақта талшығының сапасына сараптама
жасауға 2010 жылғы республикалық
бюджеттен бөлінетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
2-қосымша
Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде
көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі
Р/с
Мақта өңдеу ұйымының атауы, заңды мекен-жайы
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
Қызметтерді бір бірлігінің бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Қызметтер көрсетуші                              ____________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Күні _________
2010 жылғы республикалық бюджеттен
Оңтүстік Қазақстан облысының
облыстық бюджетіне берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
қазақстандық мақта талшығының
сапасына сараптама жасауға
пайдалану ережесіне
3-қосымша
«Бекітемін»
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20_____ ж. «___» _________
20______ ж.____________________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде
қызметтер көрсетушіге субсидиялар төлеуге арналған
№ _________________ ведомость
Р/с
Қызметтер көрсетушінің атауы
Нақты көрсетілген қызметтер, бумалар (сынамалар), дана
Жыл басынан бастап тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгені, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
Төлеуге жатады  теңге
жыл басынан бастап, дана
_______
кезеңде дана
Жиыны:
Төленетін сома ______________________________________
(жазумен)
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _____________________
(Т.А.Ә., қолы)

14. Аким области представляет в Министерство промежуточный отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия не позднее 30 июля, а итоговый отчет не позднее 1 февраля следующего финансового года.
15. Министерство несет ответственность за неперечисление целевых текущих трансфертов бюджету Южно-Казахстанской области в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенного Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам.
16. Аким области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2010 года
областным бюджетом Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
__________________________________________________________________
(наименование лицензированной хлопкоперерабатывающей организации)
Реестр покупателей услуг
по экспертизе качества хлопка-волокна за период
№ п/п
Наименование
покупателя
услуг
Количество
кип (проб),
шт.
Номера кип
(проб)
1
2
3
4
Итого:
Руководитель                      ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер                 ______________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
Дата ________
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2010 года
областным бюджетом Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна
п/п
Наименование,
юридический
адрес
хлопкопере-
рабатывающей
организации
Наимено-
вание покупателя услуг
Количество
кип (проб),
шт.
Номера
кип
(проб)
Цена за
единицу
услуги,
тенге
Сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Поставщик услуг                  _________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Дата ________
Приложение 3
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2010 года
областным бюджетом Южно-Казахстанской области на
экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
"Утверждаю"
Руководитель Управления сельского хозяйства
_______________________________________
(ФИО, подпись, печать)
"_____" _______ 20__ г.
Ведомость № ____
на выплату субсидий поставщику услуг по экспертизе
качества хлопка-волокна за период ____________ 20__ г.
п/
п
Наименование
поставщика
услуг
Фактически
оказано
услуг кип
(проб), шт.
Причитаю-
щаяся
сумма
субсидий
с начала
года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
субсидий,
тенге
Подлежит
к оплате,
тенге
с
начала
года,
шт.
за
период
___,
шт.
Итого:
Сумма к оплате ________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения
Управления сельского хозяйства __________________
(Ф.И.О. подпись)