Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы № 1693 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қарашадағы № 1246 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1315 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.12.2014 № 1315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы № 1693 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 47-48, 556-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесінде:
31313-1-тармақтарда «Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі», «Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі», «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі» деген сөздермен ауыстырылсын;
43-тармақтың 1) тармақшасында «Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігі» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметке лицензиясы бар заңды тұлғалар:
тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне белгіленген нысан бойынша лицензиар органға бақылаудағы заттардың айналымы туралы есеп ұсынады (4-қосымша);
Тізімнің II, III, IV кестелеріне енгізілген есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар санының, жай-күйінің өзгеруіне байланысты кез келген операцияларды арнайы журналға тіркейді. Есепке алу журналының беттері нөмірленіп, тігіліп, мөрмен және Комитеттің жауапты адамының қолымен расталады (9-қосымша). Журнал толық толғанға дейін жүргізіледі және оған соңғы жазба түсірілген күннен бастап он жыл бойы сақтайды;
әрбір айдың 1-күніндегі жағдай бойынша өздерінің иелігіндегі есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға түгендеу жүргізеді. Нақты саны кітаптағы қалдықпен салыстырылады және салыстырып тексеру актісінде көрсетіледі (10-қосымша). Нәтижелердің алшақтығы немесе сәйкес болмауы туралы ақпарат салыстырып-тексеру актісі жасалған сәттен бастап үш күн мерзімде лицензиар мемлекеттік органның назарына жеткізіледі;
есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың кірісі мен жұмсалуына қатысты барлық құжаттарды (шот-фактуралар, жүк құжаттар, сенімхаттар және өзгелер) осы құжаттаманың толық сақталуына кепілдік беретін жағдайларда кәсіпорында олардың сақталуына жауапты адамда сақтайды.»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года № 1693
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2010 года № 1246. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 1315
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.12.2014 № 1315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года № 1693 "Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 47-48, ст. 556) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пунктах 31313-1 слова "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан", "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан", "Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
в подпункте 1) пункта 43 слова "Агентством Республики Казахстан по делам здравоохранения" заменить словами "Министерством здравоохранения Республики Казахстан";
подпункт 3) пункта 4 дополнить абзацами следующего содержания:
"Юридические лица, имеющие лицензию на деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
ежеквартально, к 5 числу следующего за отчетным периодом, представляют органу-лицензиару отчет об обороте подконтрольных веществ по установленной форме (приложение 4);
регистрируют в специальном журнале любые операции, связанные с изменением количества, состояния наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в таблицы II, III, IV Списка. Страницы журнала учета пронумеровываются, прошнуровываются, заверяются печатью и подписью ответственного лица Комитета (приложение 9). Журнал ведется до полного заполнения и хранится в течение десяти лет со дня последней записи в нем;
проводят инвентаризацию наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, находящихся в их распоряжении по состоянию на 1 число каждого месяца. Фактическое количество сверяется с книжным остатком и отражается в акте сверки (приложение 10). Информация об имеющихся расхождениях или несоответствии результатов в трехдневный срок с момента составления акта сверки доводится до сведения государственного органа-лицензиара;
хранят все документы, касающиеся прихода и расходования наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (счета-фактуры, накладные, доверенности и прочие) на предприятии у лица, ответственного за их хранение, в условиях, гарантирующих полную сохранность данной документации.";

44-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың кеден одағына кірмейтін мемлекеттерден бақыланатын заттарды әкелген жағдайда өтініш беруші Импортқа (экспортқа) лицензия (бұдан әрі - Импортқа (экспортқа) лицензия) алу үшін Комитетке мынадай құжаттарды табыс етеді:
лицензия беру туралы өтініш (20-қосымша);
өтініштің электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі, қосымшалар және (немесе) оған толықтырулар;
салық органына есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесі;
егер осындай қызмет түрі бірыңғай кеден аумағында лицензиялануы енгізілген тауарлардың айналымына қатысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның көшірмесі;
құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды мемлекеттік тіркеу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің сараптамалық қорытындысы (дәрілік заттарды әкелген жағдайда);
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің келісім хаты (дәрілік заттар болып табылмайтын прекурсорларды әкелген жағдайда);
мемлекеттік баждың (лицензиялық алым) төленгенін растайтын құжат.
Импортқа (экспортқа) лицензия беру және оның телнұсқасын ресімдеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Лицензияны бақылаудан алған кезде тиісті кеден органы 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге оның жазбаша өтініші негізінде лицензияның орындалғаны туралы анықтама береді.
Лицензияның қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін лицензиат 15 күн ішінде Комитетке лицензияның орындалғаны туралы анықтама беруге міндетті.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағына өтініш берушінің қолы қойылып, мөрімен куәландырылуы тиіс немесе құжаттардың көшірмелері тігіліп, өтініш берушінің қолымен және мөрімен куәландырылуы тиіс.
Импортқа (экспортқа) лицензия өтініш беруші Тарап мемлекетінің заңнамасында көзделген тәртіппен және мөлшерде лицензия берілгені үшін алынатын мемлекеттік баждың (лицензиялық алымның) төленгенін растайтын құжатты ұсынғаннан кейін беріледі.»;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«45. Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың қолданылу мерзімі алты айды құрайды. Импортқа (экспортқа) лицензия күнтізбелік жылға ресімделеді.»;
46-тармақ «Рұқсатты» деген сөзден кейін «Импортқа (экспортқа) лицензияны» деген сөздермен толықтырылсын;
47-тармақтың 2) тармақшасы «рұқсатты» деген сөзден кейін «Импортқа (экспортқа) лицензияны» деген сөздермен толықтырылсын;
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«48. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуді (әкетуді) жүзеге асыру кезінде Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың/Импортқа (экспортқа) лицензияның бланкілері тауардың нақты топтамасының түскені немесе жөнелтілгені туралы белгі қою және әкелу (әкету) бойынша операцияны аяқтау үшін кеден органдарына ұсынылады. Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке арналған лицензияның түпнұсқасы, сондай-ақ Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың данасын/Импортқа (экспортқа) лицензияның нотариалдық куәландырылған көшірмесі жүктерді ресімдеу жүргізілетін кеден органдарына ұсынылады. Қызмет түріне арналған лицензияның көшірмесі және Әкелуге (әкетуге) рұқсаттың түпнұсқасы/Импортқа (экспортқа) лицензия алушы (жіберуші) елдің уәкілетті органына жіберіледі.»;
осы қаулыға 1234 және 5-қосымшаларға сәйкес 20, 21, 22, 23, 24-қосымшалармен толықтырылсын.

пункт 44 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) для получения разовой Лицензии на импорт (экспорт) (далее  - Лицензия на импорт (экспорт) в случае ввоза подконтрольных веществ из государств, не входящих в таможенный союз Евразийского экономического сообщества, заявитель представляет в Комитет следующие документы:
заявление о выдаче лицензии (приложение 20);
электронную копию заявления;
копию внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему;
копию документа о постановке на учет в налоговом органе;
копию лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории;
экспертное заключение Министерства здравоохранения Республики Казахстан о государственной регистрации лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры (в случае ввоза лекарственных средств);
письмо-согласование Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (в случае ввоза прекурсоров, не являющихся лекарственными средствами);
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины (лицензионного сбора).
Выдача Лицензии на импорт (экспорт) и оформление ее дубликата осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При снятии лицензии с контроля соответствующий таможенный орган в течении 5 рабочих дней выдает заявителю на основании его письменного обращения справку об исполнении лицензии.
В течении 15 дней по истечении срока действия лицензии лицензиат обязан представлять в Комитет справку об исполнении лицензии.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью заявителя либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью заявителя.
Лицензия на импорт (экспорт) выдается после представления заявителем документа, подтверждающего уплату государственной пошлины (лицензионного сбора) в порядке и размере, которые предусмотрены законодательством государства Стороны, взимаемой за выдачу лицензии.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Срок действия Разрешения на ввоз/вывоз составляет шесть месяцев. Лицензия на импорт (экспорт) оформляется на календарный год.";
в пункте 46 после слов "на ввоз (вывоз)" дополнить словами "/Лицензия на импорт (экспорт)";
в подпункте 2) пункта 47 после слов "на ввоз (вывоз)" дополнить словами "/Лицензия на импорт (экспорт)";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. При осуществлении ввоза (вывоза) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров бланки Разрешения на ввоз (вывоз)/ Лицензии на импорт (экспорт) представляются в таможенные органы для отметки о фактическом поступлении или отправлении конкретной партии товара и завершения операции по ввозу (вывозу). Оригинал бланка лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также экземпляр Разрешения на ввоз (вывоз)/ нотариально заверенная копия Лицензии на импорт (экспорт) представляются в таможенный орган, через который происходит оформление груза. Копия лицензии на вид деятельности и оригинал Разрешения на ввоз (вывоз)/ Лицензии на импорт (экспорт) направляются в уполномоченный орган страны получателя (отправителя)";
дополнить приложениями 20, 21, 22, 23, 24 согласно приложению 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 24 қарашадағы
№ 1246 қаулысына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және
прекурсорлар айналымын мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру ережесін
бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
№ 1693 қаулысына
20-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру
туралы өтініш
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖККАА бастап ЖЖЖЖККАА | дейін
3. Лицензия түрі
|ЭКСПОРТ
4.   жылғы «  »      №  келісімшарт
5. Өтініш беруші   |
6. Сатып алушы
7. Жеткізілетін ел    |
8. Сатып алушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарған елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚБТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі         Күні
Тауар жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы
өтініш
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖККАА бастап ЖЖЖЖККАА | дейін
3. Лицензия түрі
| ИМПОРТ
4.    жылғы « »     №  келісімшарт
5. Өтініш беруші    |
6. Сатушы
7. Жөнелтетін ел    |
8. Сатушының елі  |
9. Келісімшарт валютасы   |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылатын елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі        Күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 24 қарашадағы
№ 1245 қаулысына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасында есірткі
құралдары, психотроптық заттар және
прекурсорлар айналымын мемлекеттік
бақылауды жүзеге асыру ережесін
бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 қарашадағы
№ 1693 қаулысына
21-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына
лицензия беру туралы өтінішке қосымша
жылғы    « »    өтінішке қосымша
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақтар № парақ

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 ноября 2010 года № 1246
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года № 1693
"Об утверждении Правил осуществления
государственного контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике
Казахстан"
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
3. Тип лицензии
|ЭКСПОРТ
4.Контракт
№             от
5. Заявитель    |
6. Покупатель
7. Страна назначения    |
8. Страна покупателя    |
9. Валюта контракта    |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения    |
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание    |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать             Дата
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1.Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
З.Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№             от
5. Заявитель    |
6. Продавец
7. Страна отправления    |
8. Страна продавца    |
9. Валюта контракта    |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения    |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание    |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать             Дата
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 ноября 2010 года № 1246
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2000 года № 1693
"Об утверждении Правил осуществления
государственного контроля над оборотом
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров в Республике
Казахстан"
Приложение к заявлению о выдаче лицензии на экспорт
или импорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению №             от
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов      Лист №