Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 маусымдағы № 962 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 227 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Аумақтық суларда (теңізде) жүзу және шаруашылық, зерттеу, іздестіру және кәсіпшілік жұмыстарын жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 маусымдағы № 962 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 31, 284-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Аумақтық суларда (теңізде) жүзу  және шаруашылық, зерттеу, іздестіру және кәсіпшілік жұмыстарын жүргізу ережесі:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зерттеу жұмыстарын жүргізу, зерттеу қызметі - гидрографиялық, гидрологиялық, гидрометеорологиялық, гидрохимиялық және геофизикалық жұмыстарды жүргізуге байланысты қызмет, сондай-ақ сулар мен теңіз түбі флорасының, фаунасының жай-күйін зерттеулер;
2) кәсіпшілік жұмыстарды жүргізу, кәсіпшілік қызмет - балық аулауға және басқа су жануарлары мен жәндіктерін ұстауға және қорғауға байланысты кез келген жұмыс;
3) шаруашылық жұмыстарын жүргізу, шаруашылық қызмет - аумақтық сулардағы (теңіздегі) кемелерде жүзеге асырылатын барлық жұмыстар мен қызметтердің түрлері;
4) іздестіру жұмыстарын жүргізу, іздестіру қызметі - су түбін зерделеуге және пайдалы қазбаларды іздеуге байланысты геологиялық жұмыстар жүргізу.»;
7-тармақтағы «Қазақстандық теңіз кемелерінің» деген сөздер «Теңіз кемелерінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
«Шетелдік» деген сөз «Қазақстандық және шетелдік» деген сөздермен ауыстырылсын;
«қылмыстық іс жүргізу және әкімшілік» деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармақтың екінші абзацында:
«орындау үшін» деген сөздерден кейін «жүзу құралдарымен және өзге де көлік құралдарымен» деген сөздермен толықтырылсын;
«хабарлаусыз» деген сөзден кейін «, Шекара қызметімен келісілген тізімдер бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Тізім он жұмыс күні ішінде келісіледі.»;
16-тармақтағы «халықаралық ұйымдар» деген сөздерден кейін «Шекара қызметімен келіседі және» деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2009 года № 962
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 227. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2009 года № 962 «Об утверждении Правил плавания и производства хозяйственных, исследовательских, изыскательских и промысловых работ в территориальных водах (море)» (САПП Республики Казахстан, 2009 год № 31, ст. 284), следующие дополнения и изменения:
в Правилах плавания и производства хозяйственных, исследовательских, изыскательских и промысловых работ в территориальных водах (море), утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) производство исследовательских работ, исследовательская деятельность - деятельность, связанная с производством гидрографических, гидрологических, гидрометеорологических, гидрохимических и геофизических работ, а также исследования состояния флоры, фауны вод и дна моря;
2) производство промысловых работ, промысловая деятельность - любая работа, связанная с ловлей и защитой рыб, других водных животных и растений;
3) производство хозяйственных работ, хозяйственная деятельность - все виды работ и услуг, осуществляемых на судах в территориальных водах (море);
4) производство изыскательских работ, изыскательская деятельность - проведение геологических работ, связанных с изучением дна и поиском полезных ископаемых.»;
в пункте 7 слово «казахстанских» исключить;
в пункте 10:
слово «Иностранные» заменить словами «Казахстанские и иностранные»;
слова «уголовно-процессуального и административного» исключить;
абзац второй пункта 15:
после слов «осуществляют выход» дополнить словами «на плавательных и иных транспортных средствах»;
дополнить словами «, по спискам согласованным с Пограничной службой. Список согласовывается в течение десяти рабочих дней.»;
пункт 16 после слов «территориальных водах (море) Республики Казахстан» дополнить словами «согласовывают с Пограничной службой и».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов