Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы № 1139 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 267 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 14 ақпандағы № 134 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.02.2013 № 134 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы № 1139 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 44, 521-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу ережесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 1 сәуірдегі
№ 267 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 қарашадағы
№ 1139 қаулысымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде
тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Мұнай туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 маусымдағы Заңына, «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасында көзделген, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың уәкілетті тұлғаларының, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылармен және жер қойнауын пайдаланушылардың уәкілетті тұлғаларымен жасалған шарттарды орындау шеңберіндегі қызметті жүзеге асыратын қосалқы мердігерлердің тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.
2. Осы Ереженің қолданысы:
1) кең таралған пайдалы қазбалар бойынша операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын;
2) мемлекеттік сатып алуды реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын тапсырыс берушілерге;

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 1139
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 267. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2013 года № 134
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.02.2013 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 1139 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 44, ст. 521) следующее изменение:
Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 2010 года № 267
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2007 года № 1139
Правила
приобретения товаров, работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 июня 1995 года "О нефти", Законом Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон) и определяют порядок приобретения товаров, работ и услуг недропользователями и их уполномоченными лицами при проведении операций по недропользованию, предусмотренных в годовой программе закупа товаров, работ и услуг, а также субподрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках исполнения договоров, заключенных с недропользователями и уполномоченными лицами недропользователей.
2. Действие настоящих Правил не распространяется на заказчиков:
1) осуществляющих приобретение товаров, работ и услуг при проведении операций по общераспространенным полезным ископаемым;
2) осуществляющих приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим государственные закупки;

3) ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама тиесілі дауыс беруші акциялардың (қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызындағы жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғаларға қолданылмайды.
3. Осы Ережеде Заңда белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
тапсырыс беруші - жер қойнауын пайдаланушы немесе жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті тұлғасы, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын қосалқы мердігер;
жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімі - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды бақылауға және оның мониторингіне, сондай-ақ жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді электрондық сатып алуды өткізуге және олардың тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
сатып алу - келісім-шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті және осы Ережеде белгіленген тәртіппен және тәсілдермен жүзеге асырылатын, келісім-шартта ілеспе ретінде көзделген қызмет үшін жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді ақылы негізде сатып алу;
конкурстық құжаттама - конкурстық өтінімді дайындау үшін әлеуетті жеткізушіге ұсынылатын тапсырыс беруші бекіткен құжаттама, онда ашық конкурсты өткізудің шарттары мен тәртібі қамтылады;
біртекті тауарлар, жұмыстар мен қызметтер - бірдей болып табылмайтын, ұқсас сипаттамалары бар және сол функцияларды орындауға және өзара ауыстыруға мүмкіндік беретін ұқсас компоненттерден тұратын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер;
әлеуетті жеткізуші - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу процесіне қатысушы жеке тұлға, заңды тұлға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
қосалқы мердігер - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге байланысты жұмыстардың жекелеген түрлерін орындау үшін жер қойнауын пайдаланушы тартатын жеке немесе заңды тұлға;
жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті тұлғасы - жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға жер қойнауын пайдаланушы уәкілеттік берген жеке немесе заңды тұлға;
шартты баға - ашық конкурс шеңберінде сатып алынатын тауарлардың қазақстандық өндірушісі немесе жұмыстар мен қызметтердің қазақстандық өндірушісі болып табылатын, ашық конкурсқа қатысушының конкурстық бағалық ұсынысын жиырма пайызға бағаны шартты түрде азайтуды қолдануды ескере отырып есептелген және тек ашық конкурстың жеңімпазын анықтау мақсатында конкурстық бағалық ұсыныстарды салыстыру және бағалау кезінде пайдаланылатын баға;
электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

3) юридических лиц, обладающих правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу.
3. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Законе, а также следующие понятия:
заказчик - недропользователь или уполномоченное лицо недропользователя, а также субподрядчик, осуществляющие приобретение товаров, работ, услуг в соответствии с настоящими Правилами;
Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию - государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга закупок товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, а также проведения электронных закупок и формирования перечня товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию;
закуп - приобретение на возмездной основе товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию, необходимых для выполнения контрактных обязательств и для деятельности, предусмотренной в контракте в качестве сопутствующей, осуществляемое в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
конкурсная документация - утвержденная заказчиком документация, представляемая потенциальному поставщику для подготовки конкурсной заявки, в которой содержатся условия и порядок проведения открытого конкурса;
однородные товары, работы и услуги - товары, работы и услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми;
потенциальный поставщик - физическое лицо, юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), участвующее в процессе закупа товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию;
субподрядчик - физическое или юридическое лицо, привлекаемое недропользователем для выполнения отдельных видов работ, связанных с проведением операций по недропользованию;
уполномоченное лицо недропользователя - физическое или юридическое лицо, уполномоченное недропользователем осуществлять приобретение товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию;
условная цена - цена, рассчитанная с учетом условного снижения цены конкурсной заявки участника открытого конкурса, являющегося казахстанским производителем товаров, закупаемых в рамках открытого конкурса или казахстанским производителем работ и услуг, на двадцать процентов и используемая исключительно при оценке и сопоставлении конкурсных заявок с целью определения победителя открытого конкурса;
электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

4. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру рәсімі Қазақстан Республикасының аумағында жүргізіледі.
5. Сатып алуды жүргізу рәсімдерінің және сатып алу бойынша құжаттаманың тілі Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының талаптарына сәйкес белгіленеді.
6. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу біртекті түрлері бойынша бөліктерге (лоттарға) және тауарларды жеткізу орны, жұмыстарды орындау мен қызметтерді көрсету бойынша бөлінеді. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жеткізуші әр лот бойынша жеке белгіленеді.
7. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу, оның ішінде қосалқы мердігерлердің сатып алуы мына тәсілдердің бірімен жүзеге асырылады:
1) ашық конкурс;
2) бағалық ұсыныстарды сұрату;
3) бір көзден;
4) электрондық сатып алу жүйесі арқылы;
5) тауарлық биржалар арқылы.
8. Ашық конкурс тәсілімен сатып алуды жүргізу кезінде әлеуетті жеткізушіге мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) құқық қабілетінің (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігінің болуы (жеке тұлғалар үшін);
2) төлем қабілетті болуы;
3) банкроттық рәсіміне немесе таратуға жатпауы.
Осы тармақта көзделмеген біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
9. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу мына қағидаттарда жүзеге асырылады:
1) сатып алу процесінің жариялылығы және ашықтығы;
2) әлеуетті жеткізушілер арасындағы адал бәсекелестік;
3) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қазақстандық өндірушілерді қолдау.
10. Сатып алу процесі өзіне мыналарды қамтиды:
1) сатып алуды жоспарлау;
2) жеткізушіні таңдау және онымен сатып алу туралы шартты жасасу;
3) сатып алу туралы шартты орындау.
11. Тапсырыс беруші өзінің шешімімен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер тізілімінде ақпаратты қалыптастыру және орналастыру бойынша осы Ережеде көзделген іс-қимылдарды тапсырыс берушінің атынан жасайтын лауазымды тұлғаны белгілейді.
12. Егер:
1) осы әлеуетті жеткізушінің және (немесе) осы әлеуетті жеткізушінің уәкілетті өкілінің басшыларының жақын туыстары, жұбайы немесе жекжаттары жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса не тапсырыс берушінің өкілі болып табылса;
2) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қызметкері тапсырыс берушіге өткізілетін сатып алуды дайындау бойынша консультациялық және (немесе) өзге де қызметтер көрсетсе, жобалық (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу бойынша сатып алуда техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеушінің қатысуын қоспағанда, өткізілетін сатып алу мәні болып табылатын объектіні салуға арналған техникалық-экономикалық негіздемені және (немесе) жобалық (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеуде бас жобалаушы не қосалқы жобалаушы ретінде қатысса, өткізілетін сатып алуға әлеуетті жеткізушінің қатысуына рұқсат етілмейді.

4. Процедура осуществления закупа товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию проводится на территории Республики Казахстан.
5. Язык проведения процедур закупа и документации по закупу определяется в соответствии с требованиями законодательства о языках Республики Казахстан.
6. Закуп товаров, работ и услуг подразделяется на части (лоты) по однородным видам и по месту поставки товаров, выполнения работ и оказания услуг. Поставщик товаров, работ и услуг определяется отдельно по каждому лоту.
7. Приобретение товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию, в том числе субподрядчиками, осуществляется одним из следующих способов:
1) открытый конкурс;
2) запрос ценовых предложений;
3) из одного источника;
4) через систему электронных закупок;
5) через товарные биржи.
8. При проведении закупок способом открытого конкурса к потенциальному поставщику предъявляются следующие квалификационные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);
2) являться платежеспособным;
3) не подлежать процедуре банкротства или ликвидации.
Не допускается установление квалификационных требований, не предусмотренных настоящим пунктом.
9. Приобретение товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию осуществляется на принципах:
1) гласности и прозрачности процесса закупок;
2) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
3) поддержки казахстанских производителей товаров, работ и услуг.
10. Процесс закупа включает в себя:
1) планирование закупа;
2) выбор поставщика и заключение с ним договора о закупе;
3) исполнение договора о закупе.
11. Заказчик своим решением определяет должностное лицо, которое от имени заказчика совершает предусмотренные настоящими Правилами действия по формированию и размещению информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
12. Не допускается участие потенциального поставщика в проводимом закупе, если:
1) близкие родственники, супруг(а) или свойственники руководителей данного потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются представителем заказчика;
2) потенциальный поставщик и (или) его работник оказывал заказчику консультационные и (или) иные услуги по подготовке проводимого закупа, участвовал в качестве генерального проектировщика либо субпроектировщика в разработке технико-экономического обоснования и (или) проектной (проектно-сметной) документации на строительство объекта, являющегося предметом проводимого закупа, за исключением участия разработчика технико-экономического обоснования в закупе по разработке проектной (проектно-сметной) документации.

13. Күрделі техникалық сипаттамалары мен ерекшеліктері бар тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды өткізген жағдайда, тапсырыс берушінің заңды тұлғалардың уақытша бірлестігінен (консорциум) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды осы Ережеде белгіленген тәртіппен жүзеге асыруына рұқсат етіледі. Уақытша бірлестіктерден (консорциум) сатып алуға қатысқан жағдайда консорциумның қатысушылары осы Ереженің 36-тармағының 3) тармақшасында көзделген біліктілік талаптарын растауға арналған құжаттардан басқа мыналарды:
1) заңды тұлғалардың (консорциум) мүшелері арасында жасалған ортақ жауаптылықтың нотариалды куәландырылған шартын;
2) бірлескен шаруашылық қызметі туралы шартта көзделген қызметтің бір бөлігінде тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығына тиісті лицензияларды ұсынады.
2. Сатып алуды жоспарлау
14. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасы жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен келісілген жылдық жұмыс бағдарламасының негізінде әзірленеді.
15. Жер қойнауын пайдаланушылар құзыретті органға тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын және/немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде құзыретті орган бекіткен нысан бойынша сатып алудың жылдық бағдарламасына өзгерістер мен толықтыруларды ұсынады.
16. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу рәсімі тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Сатып алудың мұндай сомасы жұмыстардың жылдық бағдарламасында көзделген жағдайда және тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасына енгізілетін болса, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасы бекітілгенге дейін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу рәсімін жүзеге асыруға рұқсат етіледі.
3. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды ашық
конкурс тәсілімен жүзеге асыру
18. Біртекті болып табылмайтын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды ашық конкурс тәсілімен жүзеге асыру кезінде тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамада мұндай тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді лоттарға міндетті түрде бөле отырып, көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруына және жүргізуіне рұқсат етіледі.
Бірнеше түрдегі біртекті тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді ашық конкурс тәсілімен сатып алу олардың біртекті түрлері бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді лоттарға бөлу және (немесе) оларды жеткізу (орындау, көрсету) орындары бойынша бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Осы тармақта көзделген жағдайларда ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді қарау, ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін бағалау және салыстыру, сондай-ақ ашық конкурстың жеңімпазын анықтау конкурстық құжаттамада көзделген әрбір лот бойынша жүзеге асырылады.
Конкурстық комиссия

13. В случае проведения закупок товаров, работ и услуг, имеющих сложные технические характеристики и спецификации, допускается осуществление заказчиком закупа таких товаров, работ и услуг у временных объединений юридических лиц (консорциум) в порядке определенном настоящими Правилами. В случае участия в закупках временных объединений (консорциум), участниками консорциума помимо документов для подтверждения своих квалификационных требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 36 настоящих Правил, представляются:
1) нотариально засвидетельствованный договор солидарной ответственности заключенный между членами юридических лиц (консорциума);
2) соответствующие лицензии на право предоставления товара, выполнения работ, оказания услуг, в части деятельности, предусмотренной договором о совместной хозяйственной деятельности.
2. Планирование закупа
14. Годовая программа закупа товаров, работ и услуг разрабатывается на основе годовой программы работ, согласованной с уполномоченным органом по изучению и использованию недр.
15. Недропользователи представляют в компетентный орган годовую программу закупа товаров, работ и услуг и/или изменения и дополнения в годовую программу закупа по форме, утвержденной компетентным органом в установленные законодательством Республики Казахстан сроки.
16. Процедура закупа товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, осуществляется в соответствии с годовой программой закупа товаров, работ и услуг.
17. Допускается осуществление процедуры закупа товаров, работ и услуг до утверждения годовой программы закупа товаров, работ и услуг, при условии, что такая сумма закупа предусмотрена годовой программой работ и будет включена в годовую программу закупа товаров, работ и услуг.
3. Осуществление закупа товаров, работ и услуг посредством
открытого конкурса
18. При осуществлении закупа способом открытого конкурса товаров, работ и услуг, не являющихся однородными, допускается организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких товаров, работ и услуг в конкурсной документации на лоты.
Закуп нескольких видов однородных товаров, работ и услуг способом открытого конкурса осуществляется путем разделения товаров, работ и услуг на лоты по их однородным видам и (или) по месту их поставки (выполнения, оказания).
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение заявок на участие в открытом конкурсе, оценка и сопоставление конкурсных заявок участников открытого конкурса, а также определение победителя открытого конкурса осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в конкурсной документации.
Конкурсная комиссия

19. Тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша әрбір ашық конкурсқа конкурстық комиссия құрады.
20. Конкурстық комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және конкурстық комиссияның мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ саннан тұруы, бірақ үш адамнан кем болмауы тиіс. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссияның шешім қабылдауы кезінде дауыс құқығына ие болмайды.
21. Конкурстық комиссияның төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, комиссияның отырыстарына төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды.
22. Конкурстық комиссияның хатшысы тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша ашық конкурстың рәсімдерін өткізуді ұйымдастырады. Конкурстық комиссияның хатшысы әлеуетті жеткізушілерге конкурстық құжаттаманы ұсынады, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін тіркеу журналын жүргізеді, конкурстық комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстар дайындайды, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, конкурстық комиссия отырысын өткізуді ұйымдастырады, ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасын, ашық конкурстың нәтижелері туралы хаттаманы, конкурстық комиссия отырыстарының басқа да хаттамаларын ресімдейді және қол қояды, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша ашық конкурстың құжаттары мен материалдарының сақталуын қамтамасыз етеді.
23. Әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін тіркеу журналында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурстың мәні (ашық конкурс мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
2) әлеуетті жеткізушінің атауы мен нақты орналасқан жері;
3) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсыну тәсілі;
4) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімді ұсыну күні мен уақыты;
5) осы Ереженің 35, 39-тармақтарында көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда конверттің қайтарылу себебі.
Әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімдерін тіркеу журналы тігіледі, парақтары нөмірленеді және дәйектеледі, конкурстық өтінімдерді тіркеу журналының соңғы беті тапсырыс берушінің мөрімен бекітіледі. Бір қаржылық жыл ішінде ашық конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді барлық сатып алу бойынша конкурстық өтінімдерді тіркеудің бірыңғай журналын жүргізуге рұқсат етіледі.
Конкурстық құжаттама
24. Конкурстық құжаттама тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың талаптары мен шарттары туралы әлеуетті жеткізушілерді хабардар етуге арналған. Конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші әзірлейді және бекітеді.

19. Конкурсная комиссия образуется заказчиком на каждый открытый конкурс по приобретению товаров, работ и услуг.
20. В состав конкурсной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены конкурсной комиссии. Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число, но не менее трех человек. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
21. Председатель конкурсной комиссии руководит ее работой, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу.
22. Секретарь конкурсной комиссии организует проведение процедур открытого конкурса по приобретению товаров, работ и услуг. Секретарь конкурсной комиссии предоставляет потенциальным поставщикам конкурсную документацию, ведет журнал регистрации конкурсных заявок потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, обеспечивает конкурсную комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания конкурсной комиссии, оформляет и подписывает протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в открытом конкурсе, протокол об итогах открытого конкурса, другие протоколы заседаний конкурсной комиссии, обеспечивает сохранность документов и материалов открытого конкурса по закупу товаров, работ и услуг.
23. В журнале регистрации конкурсных заявок потенциальных поставщиков указываются следующие сведения:
1) предмет открытого конкурса (наименования лотов, в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и адрес фактического местонахождения потенциального поставщика;
3) способ предоставления конкурсной заявки потенциального поставщика;
4) дату и время предоставления конкурсной заявки потенциального поставщика;
5) причина возврата конверта в случае нарушения требований, указанных в пунктах 35, 39 настоящих Правил.
Журнал регистрации конкурсных заявок потенциальных поставщиков прошивается, страницы нумеруются и парафируются, последняя страница журнала регистрации конкурсных заявок скрепляется печатью заказчика. Допускается ведение единого журнала регистрации конкурсных заявок по всем закупкам товаров, работ, услуг способом открытого конкурса в течение одного финансового года.
Конкурсная документация
24. Конкурсная документация предназначена для информирования потенциальных поставщиков о требованиях и условиях приобретения товаров, работ и услуг. Конкурсная документация разрабатывается и утверждается заказчиком.

25. Конкурстық құжаттамада мынадай міндетті шарттар көрсетіледі:
1) әлеуетті жеткізуші оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растауға ұсынатын, осы Ереженің 36-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың тізбесі;
2) тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
3) қажет болған жағдайда техникалық ерекшеліктерді, жоспарларды, сызбалар мен нобайларды қоса алғанда, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, сондай-ақ тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі;
4) конкурстық өтінімнің бағасына қалыптастыру тәртібі және ұсыну нысаны, оның ішінде тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бағасын көрсетумен қатар оларды тасымалдау мен сақтандыру шығыстарын, кедендік баждарды, салықтар мен алымдарды төлеуді, сондай-ақ тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шығыстарын көрсету;
5) төлем шарттары;
6) сатып алынатын тауардың саны, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі;
7) тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету орны;
8) тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың немесе қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері;
9) конкурстық өтінімдерді ұсынудың тәсілі, орны және соңғы мерзімі, олардың қолданылу мерзімі, сондай-ақ конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу орны, күні мен уақыты;
10) нақты ережелерді, оның ішінде шарттың қолданылу мерзімін көрсетумен шарттың жобасы;
11) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінің шартты бағасын есептеу үшін құжаттар тізбесі;
12) конкурстық өтінімнің мазмұнына және ресімдеуге қойылатын талаптар;
13) ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық құжаттамаға байланысты түсіндірулерді сұрауына көмек болатын тәсілдер;
14) ашық конкурсты дайындауға және өткізуге жауапты тұлғаның тегі, аты, байланыс телефонының нөмірі;
15) өтінімді қамтамасыз ету түрлері, көлемі мен енгізу тәсілі және/немесе сатып алу туралы шарттың орындалуы (егер конкурстық құжаттамада өтінімді қамтамасыз ету және/немесе сатып алу туралы шарттың орындалуын енгізу көзделсе);
16) осы ашық конкурстың мәні болып табылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуға бөлінген сома туралы мәліметтер;
17) осы Ереженің 32-тармағына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша ашық конкурсты өткізуден бас тартудың мерзімдері мен тәртібі туралы мәліметтер.
26. Конкурстық құжаттамада жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сатып алуды жүзеге асырудың төмендегі жағдайларын қоспағанда, тауарлық белгілерге, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы үлгілерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығу орнының атауы мен өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыс пен қызметтің жеке әлеуетті жеткізушіге тиесілігін анықтайтын өзге де сипаттамалардың мазмұнын көрсетуге рұқсат етілмейді:

25. В конкурсной документации указываются следующие обязательные условия:
1) перечень документов, указанных в подпункте 3) пункта 36 настоящих Правил, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям;
2) наименование и местонахождение заказчика;
3) функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики приобретаемых товаров, работ и услуг, включая, при необходимости, технические спецификации, планы, чертежи и эскизы, а также перечень документов, подтверждающих соответствие товаров, работ и услуг этим требованиям;
4) порядок формирования и форма предоставления цены конкурсной заявки, в том числе указания помимо цены закупаемых товаров, работ и услуг, расходов на их транспортировку и страхование, оплату таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных расходов, предусмотренных условиями поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг;
5) условия платежа;
6) количество приобретаемого товара, объемы выполняемых работ и оказываемых услуг;
7) место поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг;
8) требуемые сроки поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг;
9) способ, место и окончательный срок представления конкурсных заявок, срок их действия, а также место, дату и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
10) проект договора с указанием существенных условий, в том числе срока действия договора;
11) перечень документов, для расчета условной цены конкурсной заявки потенциального поставщика;
12) требования к содержанию и оформлению конкурсной заявки;
13) способы, с помощью которых участники открытого конкурса могут запрашивать разъяснения в связи с конкурсной документацией;
14) фамилия, имя должностного лица, ответственного за подготовку и проведение открытого конкурса, номер контактного телефона;
15) виды, объем и способ внесения обеспечения заявки и/или исполнения договора о закупках (в случае, если конкурсной документацией предусматривается внесение обеспечения заявки и/или исполнения договора о закупках);
16) сведения о суммах, выделенных для приобретения товаров, работ и услуг, являющихся предметом данного открытого конкурса;
17) сведения о сроках и порядке отказа от проведения открытого конкурса по закупу товаров, работ и услуг в соответствии с пунктом 32 настоящих Правил.
26. В конкурсной документации не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику, за исключением следующих случаев осуществления закупок при проведении операций по недропользованию:

1) негізгі (орнатылған) жабдықты жете жинақтау, жаңғырту және жете жарақтандыру үшін;
2) тауарды лизингке ұсыну бойынша қызметтерді жеткізушіні анықтау үшін және лизинг мәнін толық сипаттау қажеттігі туындағанда.
27. Конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші мүдделі тұлғаларға қағаз тасымалдағышпен (бұдан әрі - конкурстық құжаттаманың көшірмесі) не бекітілген конкурстық құжаттаманы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде орналастыру тәсілімен ұсынады.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесі мүдделі тұлғаларға конкурстық құжаттаманың көшірмесін беру туралы тапсырыс берушіге өтініш берген күні ұсынылады.
Егер конкурстың құжаттаманың көшірмесі ақылы негізде берілетін болса және бұл туралы нұсқау тиісті хабарландыруда айтылса, тапсырыс беруші оны мүдделі тұлғаларға өтініш берген күні олар көрсетілген төлемді енгізгенін растайтын құжатты көрсеткен жағдайда береді.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесін бергені үшін төлем мөлшерін анықтау кезінде тапсырыс берушінің конкурстық құжаттама көшірмесінің данасын дайындауға байланысты тікелей шығыстарынан асыруға жол берілмейді. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманың көшірмесін берген тұлғалар туралы мәліметтерді конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына енгізуі тиіс.
28. Әлеуетті жеткізушіге конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұраумен тапсырыс берушіге өтініш беруіне рұқсат беріледі, бірақ ол конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі біткенге дейінгі он күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі тиіс. Тапсырыс беруші сұрауды тіркеу сәтінен бастап үш күндік мерзімде оған жауап береді және сұрау кімнен түскенін көрсетпестен, түсіндіруді тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы берген барлық әлеуетті жеткізушілерге жібереді, сондай-ақ Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде түсіндіруді орналастырады.
29. Тапсырыс берушіге конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі біткенге дейінгі күнтізбелік бес күннен кешіктірмей өзінің бастамашылығы бойынша не қандай да болсын әлеуетті жеткізуші тарапынан түсіндіру туралы сұрауға жауап ретінде конкурстық құжаттамаға тиісті өзгерістер және/немесе толықтыруларды енгізуге рұқсат беріледі. Өзгерістер енгізілген кезде конкурстық құжаттаманы тапсырыс беруші қайтадан бекітуі және Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде орналастыруы тиіс.
Енгізілген өзгерістерді және/немесе толықтыруларды тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы берген барлық әлеуетті жеткізушілерге, оның ішінде Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінен конкурстық құжаттаманы алған әлеуетті жеткізушілерге өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген күннен бастап бір күнтізбелік күннен кешіктірмей хабарлайды. Бұл ретте, ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді берудің соңғы мерзімін тапсырыс беруші осы өзгерістерді әлеуетті жеткізушілердің ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерінде есепке алуы үшін он жұмыс күнінен кем емес мерзімге ұзартады.
Ашық конкурсты ақпараттық қамтамасыз ету

1) для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования;
2) для определения поставщика услуг по предоставлению товара в лизинг и возникновения необходимости подробного описания предмета лизинга.
27. Конкурсная документация представляется заказчиком заинтересованным лицам на бумажном носителе (далее - копия конкурсной документации) либо посредством размещения утвержденной конкурсной документации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Копия конкурсной документации предоставляется заинтересованным лицам в день их обращения к заказчику о представлении копии конкурсной документации.
В случае если копия конкурсной документации представляется на платной основе и указание об этом содержится в соответствующем объявлении, заказчик представляет ее заинтересованным лицам в день их обращения при условии представления ими заказчику документа, подтверждающего внесение указанной платы.
Не допускается превышение расходов заказчика, прямо связанных с изготовлением экземпляра копии конкурсной документации при определении размера платы за представление копии конкурсной документации. Сведения о лицах, которым копия конкурсной документации представлена заказчиком, подлежат внесению в журнал регистрации конкурсных заявок.
28. Допускается обращение потенциального поставщика к заказчику с запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее десяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Заказчик в трехдневный срок с момента регистрации запроса отвечает на него и без указания, от кого поступил запрос, направляет разъяснение всем потенциальным поставщикам, которым заказчик представил конкурсную документацию, а также размещает разъяснение в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
29. Допускается внесение заказчиком изменений и/или дополнений в конкурсную документацию по своей собственной инициативе либо в ответ на соответствующий запрос о разъяснении со стороны какого-либо потенциального поставщика, в срок не позднее пяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. При внесении изменений конкурсная документация подлежит повторному утверждению заказчиком и размещению в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Внесенные изменения и/или дополнения не позднее одного календарного дня с даты внесения изменения и/или дополнения сообщаются заказчиком всем потенциальным поставщикам, которым заказчик представил конкурсную документацию, в том числе потенциальным поставщикам, получившим конкурсную документацию из Реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию. При этом окончательный срок представления заявок на участие в открытом конкурсе продлевается заказчиком на срок не менее чем десять рабочих дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в заявках на участие в открытом конкурсе.
Информационное обеспечение открытого конкурса

30. Ашық конкурсты өткізу кезінде тапсырыс беруші ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруды Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде және аптасына кем дегенде үш рет жарияланатын және конкурстық өтінімдерді берудің түпкілікті мерзімі біткенге дейін кем дегенде отыз күнтізбелік күн қалғанда Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында мемлекеттік және орыс тілдерінде таралатын мерзімді баспа басылымдарда орналастырады.
Ашық конкурсты қайта өткізу жағдайында тапсырыс беруші тиісті хабарландыруды осы тармақта көрсетілген хабардар ету тәсілдерін қолданумен, конкурстық өтінімдерді берудің түпкілікті мерзімі біткенге дейін кем дегенде он бес күнтізбелік күн қалғанда жариялауды қамтамасыз етеді.
31. Ашық конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) ашық конкурстың мәні (ашық конкурс мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
2) тапсырыс берушінің атауы және орналасқан жері;
3) әр лот бойынша сатып алынатын тауардың, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі, сапасы, номенклатурасы;
4) әр лот бойынша тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері;
5) конкурстық құжаттаманы алу орны мен тәсілдері;
6) конкурстық өтінімдерді берудің орны мен соңғы мерзімін, сондай-ақ конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу орны, күні және уақытын;
7) тапсырыс беруші белгілейтін өзге де қажетті ақпаратты;
8) ашық конкурсты дайындау және өткізуге жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты, байланыс телефонының нөмірі.
32. Тапсырыс берушіге осы Ереженің 30-тармағында көрсетілген ақпараттандыру тәсілдерін қолдана отырып, ашық конкурс өткізуден бас тарту туралы хабарлама арқылы конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу жөнінде ашық конкурс өткізуден бас тартуға рұқсат етіледі.
Тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу жөнінде ашық конкурс өткізуден бас тартқан жағдайда ашық конкурс өткізуден бас тарту туралы шешімдерді қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей конкурстық өтінімдерімен түскен конверттерді оларды ашпастан қайтарады және әлеуетті жеткізушінің тиісті сұрауларын алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету ретінде Тапсырыс берушінің шотына енгізілген кепілдік ақша жарналарын қайтарады.
33. Тапсырыс беруші ашық конкурс қорытындыларын жүргізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Ереженің 30-тармағында көрсетілген ақпараттандыру тәсілдерін қолдана отырып, қатысқан барлық әлеуетті жеткізушілерге ашық конкурс қорытындылары туралы хабарлайды. Ашық конкурс қорытындыларында оның аты, лоттың атауы мен жеңімпаздың атауы, мекенжайы мен ашық конкурс жеңімпазының конкурстық өтінімінің бағасы көрсетіледі. Егер ашық конкурс өтпесе, ашық конкурс қорытындыларында ашық конкурсты өткізілмеді деп тану себебі көрсетіледі.
Конкурстық өтінім

30. При проведении открытого конкурса заказчик размещает объявление о проведении открытого конкурса в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и в периодических печатных изданиях, публикуемых не реже трех раз в неделю и распространяемых на всей территории Республики Казахстан на государственном и русском языках не менее чем за тридцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
В случае проведения повторного открытого конкурса заказчик обеспечивает опубликование соответствующего объявления не менее чем за пятнадцать календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок с применением способов информирования, указанных в настоящем пункте.
31. В объявлении о проведении открытого конкурса указываются следующие сведения:
1) предмет открытого конкурса (наименования лотов, в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
2) наименование и местонахождение заказчика;
3) объем, качество, номенклатуру приобретаемого товара, выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
4) требуемые сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по каждому лоту;
5) место и способы получения конкурсной документации;
6) место и окончательный срок представления конкурсных заявок, а также место, дату и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
7) иную необходимую информацию, определяемую заказчиком;
8) фамилия, имя должностного лица, ответственного за подготовку и проведение открытого конкурса, номер контактного телефона.
32. Допускается отказ заказчиком от проведения открытого конкурса по закупу товаров, работ и услуг не позднее пяти рабочих дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок посредством извещения об отказе от проведения открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 30 настоящих Правил.
В случае отказа от проведения открытого конкурса по закупу товаров, работ и услуг заказчик не позднее трех рабочих дней с даты принятия решения об отказе от проведения открытого конкурса возвращает поступившие конверты с конкурсными заявками без их вскрытия и не позднее трех рабочих дней с даты получения соответствующего запроса потенциального поставщика возвращает гарантийные денежные взносы, внесенные на счет заказчика в качестве обеспечения заявок на участие в открытом конкурсе.
33. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подведения итогов открытого конкурса извещает всех принявших участие потенциальных поставщиков об итогах открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 30 настоящих Правил. В итогах открытого конкурса указывается его название, наименование лота и наименование победителя, адрес и цена конкурсной заявки победителя открытого конкурса. В случае если открытый конкурс не состоялся, в итогах открытого конкурса указывается причина признания открытого конкурса несостоявшимся.
Конкурсная заявка

34. Ашық конкурсқа қатысуға өтінім конкурстық құжаттаманың талаптары мен шарттарына сәйкес тауарды жеткізу және (немесе) жұмысты 10 орындау және (немесе) қызмет көрсетуді жүзеге асыруға ашық конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті жеткізушінің келісімін білдіру болып табылады.
35. Ашық конкурсқа қатысуға келісімін білдірген әлеуетті жеткізуші Тапсырыс берушіге белгіленген мерзімде және мөрленген конвертте конкурстық құжаттамаға сәйкес конкурстық өтінімді береді.
Ашық конкурсқа қатысуға өтінімімен не ашық конкурсқа қатысуға өтінімнің ажырамас бөлігі болып табылатын құжаттар және (немесе) материалдармен конвертті конкурстық құжаттамада көрсетілген оларды берудің түпкілікті мерзімі өткеннен кейін беруге рұқсат етілмейді.
36. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімінде мыналар қамтылады:
1) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін көрсетумен ашық конкурсқа қатысуға өтінім;
2) тапсырыс беруші конкурстық құжатта келтірген нысан бойынша және оны қалыптастыру тәртібіне сәйкес конкурстық өтінімнің бағасы;
3) оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын әлеуетті жеткізуші ұсынатын құжаттардың тізбесін:
құқықтық қабілетін (заңды тұлғалар үшін), жеке тұлғалар үшін азаматтық іс-әрекетке қабілеттігін (кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжатты, жеке куәлігінің көшірмесін, оның біреуінде СТН болуы тиіс) растайтын нотариалды куәландырылған құжаттарды;
заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген жарғының нотариалды куәландырылған көшірмесін береді. Егер заңды тұлға қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген Үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын болса, онда мемлекеттік тіркелгені туралы өтінімнің нотариалдық куәландырылған көшірмесін береді. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аудармасымен сауда тізілімінен нотариалды куәландырылған заңдастырылған үзінді көшірмесін береді;
әлеуетті жеткізушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, беруге және өткізуге, жұмыстарды орындауға және көрсетілетін қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын лицензиялардың және/немесе патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың, басқа құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені туралы (қайта тіркелгені) куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесін (БСН-ді көрсетумен);
құрылтайшы туралы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтайшы құжаттардың (егер жарғыда құрылтайшы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтер қамтылмаған жағдайда) нотариалды куәландырылған үзіндісі не конверттерді ашу күні алдындағы бір айдан бұрын берілген акцияларды ұстаушылардың тізілімінен нотариалды куәландырылған үзіндіні;
төлем қабілетін растайтын құжаттар:

34. Заявка на участие в открытом конкурсе является выражением согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в открытом конкурсе осуществить поставку товара и (или) выполнить работу и (или) оказать услугу в соответствии с требованиями и условиями конкурсной документации.
35. Потенциальный поставщик, выразивший согласие на участие в открытом конкурсе, представляет заказчику в установленные сроки и в запечатанном конверте конкурсную заявку в соответствии с конкурсной документацией.
Не допускается представление конверта с заявкой на участие в открытом конкурсе либо документов и (или) материалов, являющихся составной частью заявки на участие в открытом конкурсе, после истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
36. В конкурсной заявке потенциального поставщика содержится:
1) заявка на участие в открытом конкурсе с указанием срока действия конкурсной заявки;
2) цена конкурсной заявки по форме и в соответствии с порядком ее формирования, приведенными заказчиком в конкурсной документации;
3) перечень документов представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), гражданскую дееспособность для физических лиц (документ о регистрации в качестве субъекта предпринимательства, копию удостоверения личности, один из которых должен содержать ИИН):
юридическим лицом представляется нотариально засвидетельствованная копия устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. В случае если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации. Нерезидентами Республики Казахстан представляется нотариально засвидетельствованная с переводом на государственный и (или) русский языки легализованная выписка из торгового реестра;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и оказание услуг;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (с указанием БИН);
нотариально засвидетельствованная выписка из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо нотариально засвидетельствованную выписку из реестра держателей акций, выданную не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
документы, подтверждающие платежеспособность;

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының № 1973 болып тіркелген 2002 жылғы 30 шілдедегі № 275 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктерде және ипотекалық ұйымдарда бухгалтерлік есеп шоттарының үлгі жоспарына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы банктің (банк филиалының) немесе банктің мөрі соғылған анықтамасының түпнұсқасы (егер әлеуетті жеткізуші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады). Анықтама конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннің алдындағы бір айдан бұрын алынуға тиіс. Анықтамаға қол қойған лауазымды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы, біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін осындай әлеуетті жеткізушіні тану үшін негіздеме болып табылмайды;
бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған соңғы қаржы жылындағы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде жүргізілсе, онда әлеуетті жеткізушіге соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылындағы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуға рұқсат етіледі;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдың ішінде берілген бір теңгеден кем салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болуы туралы, үш айдан астам уақыттағы салықтық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегінің (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған кездегі жағдайларды қоспағанда) жоқтығы туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы ұсынылуы мүмкін;
ҚҚС бойынша төлеушіні есепке қою туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі (болған жағдайда);
4) жеткізілетін тауарлардың және (немесе) орындалатын жұмыстардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің техникалық және сапалық сипаттамасын сипаттаумен техникалық ерекшелігін, сондай-ақ тауарлардың, жұмыстардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің осы талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін (конкурстық құжаттамада тиісті талаптар болған жағдайда);
5) ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету (конкурстық құжаттамада тиісті талаптар болған жағдайда);

оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных организациях, утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 275, зарегистрированном за № 1973 (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка должна быть выдана не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками. Отсутствие документа, подтверждающего полномочие должностного лица, подписавшего справку, не являются основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим квалификационным требованиям;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим. В случае если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, допускается представление потенциальным поставщиком оригинала или нотариально засвидетельствованной копии бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о постановке на учет плательщика по НДС (при наличии);
4) техническая спецификация с описанием технических и качественных характеристик, поставляемых товаров и (или) выполняемых работ и (или) оказываемых услуг, а также перечень документов, подтверждающих соответствие товаров, работ и услуг этим требованиям (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);
5) обеспечение заявки на участие в открытом конкурсе (при наличии соответствующего требования в конкурсной документации);

6) әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысын және (немесе) әлеуетті жеткізушінің жарғысына сәйкес сенімхатсыз қол қою құқығы бар тұлғаларды қоспағанда, конкурсқа қатысуға өтінімге қол қоюға және конкурстық комиссияның отырыстарында әлеуетті жеткізушінің мүдделерін білдіретін адамға және (немесе) адамдарға берілетін сенімхат.
37. Осы Ереженің 36-тармағында көзделген құжаттардан басқа, конкурстық өтінімнің шартты бағасын есептеу үшін әлеуетті жеткізуші мыналарды ұсынады:
1) егер әлеуетті жеткізуші тауарларды қазақстандық өндіруші болып табылатын болса, өткізілетін сатып алудың номенклатурасына сәйкес техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті орган берген, тауардың қазақстандық шығарылуын растайтын СТ КZ нысанындағы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) егер әлеуетті жеткізуші жұмыстар мен қызметтерді қазақстандық өндіруші болып табылатын болса, осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша олардың азаматтығын көрсетумен, қызметкерлердің болуы және саны туралы әлеуетті жеткізушінің бірінші басшысы немесе өзге уәкілетті тұлға қол қойған және әлеуетті жеткізушінің мөрімен куәландырылған мәліметтер.
38. Конкурстық өтінім тігілген түрде, нөмірленген беттерімен беріледі, соңғы беті жеке тұлға үшін - ашық конкурсқа қатысушының қолымен, ал заңды тұлға үшін - бірінші басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның қолымен және мөрімен куәландырылады.
39. Конкурстық өтінім салынған мөрленген конверт:
1) конкурстық құжаттамада көрсетілген деректемелер бойынша тапсырыс берушіге жіберіледі;
2) «_____________ лот сатып алу бойынша ашық конкурс ________» (ашық конкурстың мәні мен лоттың атауы) және «________________ дейін ашуға болмайды» деген сөздерді қамтиды (конкурстық құжаттамада көрсетілген конверттерді ашу күні мен уақыты);
3) әлеуетті жеткізушінің атауы мен нақты тұрғылықты жерін қамтиды.
40. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзімнен кем болмауы тиіс.
41. Осы Ереженің 35, 39-тармақтарының талаптарын бұзумен ашық конкурсқа қатысуға өтінім салынған конверт ашылмайды және конкурстық өтінім салынған конвертті алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуетті жеткізушіге қайтарылады.
42. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі өткенге дейін тапсырыс берушіге әлеуетті жеткізушілерге осы мерзімді қосымша уақыт кезеңіне ұзарту туралы сұрауды жіберуге рұқсат етіледі. Әлеуетті жеткізуші сұраудан бас тартқан жағдайда, оның конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі қолданудың ұзартылмаған мерзімінің бітуі бойынша аяқталады.

6) доверенность лицу и (или) лицам, представляющим интересы потенциального поставщика, за исключением первого руководителя потенциального поставщика и (или) лиц имеющих право подписи без доверенности в соответствии с уставом потенциального поставщика на подписание заявки на участие в открытом конкурсе, в заседании конкурсной комиссии.
37. Для расчета условной цены конкурсной заявки потенциальным поставщиком помимо документов, предусмотренных пунктом 36 настоящих Правил представляются:
1) в случае если потенциальный поставщик является казахстанским производителем товаров нотариально заверенная копия сертификата формы СТ KZ, подтверждающего казахстанское происхождение товара, выданное уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии, соответствующего номенклатуре проводимого закупа;
2) в случае если потенциальный поставщик является казахстанским производителем работ и услуг сведения о наличии и количестве работников с указанием их гражданства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанные первым руководителем или иным уполномоченным лицом потенциального поставщика и заверенные печатью потенциального поставщика.
38. Конкурсная заявка представляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется подписью участника открытого конкурса - физического лица, а для юридического лица - подписью первого руководителя или иного уполномоченного лица и заверяется печатью.
39. Запечатанный конверт с конкурсной заявкой:
1) адресуется заказчику по реквизитам, указанным в конкурсной документации;
2) содержит слова "Открытый конкурс по закупу _____________ лот  ____" (предмет открытого конкурса и наименование лота) и "Не вскрывать до _______" (дата и время вскрытия конвертов, указанные в конкурсной документации);
3) содержит наименование и адрес фактического местонахождения потенциального поставщика.
40. Срок действия конкурсной заявки должен быть не менее срока, указанного в конкурсной документации.
41. Конверт с заявкой на участие в открытом конкурсе, с нарушением требований пунктов 35, 39 настоящих Правил, не вскрывается и возвращается потенциальному поставщику не позднее одного рабочего дня со дня получения конверта с конкурсной заявкой.
42. До истечения срока действия конкурсных заявок допускается обращение заказчика к потенциальным поставщикам с запросом о продлении данного срока на дополнительный период времени. В случае отклонения запроса потенциальным поставщиком, срок действия его конкурсной заявки закончится по истечении не продленного срока действия.

43. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді әлеуетті жеткізуші оларды берудің конкурстық құжаттамада көрсетілген түпкілікті мерзімі өткенге дейін ұсынады.
44. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді белгіленген мерзім өткенге дейін ұсынған әлеуетті жеткізушілер туралы мәліметтер конкурстық өтінімдерді тіркеу журналында хронологиялық тәртіппен көрсетіледі.
45. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірілмей, мыналарға рұқсат етіледі:
1) ашық конкурсқа қатысуға енгізілген өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) ол енгізген қамтамасыз етуді қайтаруға құқығын жоғалтпастан, ашық конкурсқа қатысуға өз өтінімін қайтарып алуға.
Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алу сияқты, бірден өтінім салынған конвертті берудің түпкілікті мерзімі өткеннен кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
46. Әлеуетті жеткізуші ашық конкурс тәсілімен сатып алуға оның қатысуына байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші сатып алу қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу жөніндегі міндеттемелерге жауапты болмайды.
Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
47. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті жеткізуші енгізеді (егер конкурстық құжаттамада өтінімдерді қамтамасыз етуді енгізу қаралған жағдайда), кепілдік ретінде, егер ол:
1) өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін ашық конкурсқа қатысуға өз өтінімін қайтарып алмайды не өзгертпейді және (немесе) толықтырмайды;
2) оны ашық конкурстың жеңімпазы деп анықтаған жағдайда тапсырыс берушімен ашық конкурс қорытындылары туралы хаттамада белгіленген мерзімде сатып алу туралы шарт жасасады және егер конкурстық құжаттама шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуді көздесе сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.
48. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мөлшерін осы тауарды, жұмысты, қызметті сатып алу үшін конкурстық құжаттамада көзделген соманың бір пайызынан артық көтеруге жол берілмейді.
49. Әлеуетті жеткізушіге ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мына түрлерінің біріне рұқсат етіледі:
1) тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарна;
2) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір немесе бірнеше банктерінің банк кепілдігі.
50. Жеткізушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғалардың енгізілген кепілдік ақшалай жарнасына толық не бір бөлігінде талап қою құқығының туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді.
51. Жеткізушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін тапсырыс берушінің енгізілген кепілдік ақшалай жарнасын пайдалануына жол берілмейді.

43. Заявка на участие в открытом конкурсе представляется потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока их представления, указанного в конкурсной документации.
44. Сведения о потенциальных поставщиках, представивших до истечения установленного срока конверты с заявками на участие в открытом конкурсе указываются в журнале регистрации конкурсных заявок в хронологическом порядке.
45. Не позднее окончания срока представления заявок на участие в открытом конкурсе допускается:
1) изменение и (или) дополнение внесенной заявки на участие в открытом конкурсе;
2) отзыв своей заявки на участие в открытом конкурсе, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения заявки.
Не допускается внесение изменений и (или) дополнений, равно как отзыв заявки на участие в открытом конкурсе, после истечения окончательного срока представления конверта с заявкой.
46. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в закупе способом открытого конкурса. Заказчик не несет обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов закупа.
Обеспечение заявки на участие в открытом конкурсе
47. Обеспечение заявки на участие в открытом конкурсе вносится потенциальным поставщиком (в случае, если конкурсной документацией предусматривается внесение обеспечения заявки), в качестве гарантии того, что он:
1) не отзовет либо не изменит и (или) не дополнит свою заявку на участие в открытом конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок;
2) в случае определения его победителем открытого конкурса заключит договор о закупках с заказчиком в сроки, установленные протоколом об итогах открытого конкурса и внесет обеспечение исполнения договора о закупках, если конкурсной документацией предусмотрено внесение обеспечения исполнения договора.
48. Не допускается превышение размера обеспечения заявки на участие в открытом конкурсе более одного процента от суммы, предусмотренной конкурсной документацией для закупа данного товара, работы, услуги.
49. Допускается внесение обеспечения заявки на участие в открытом конкурсе потенциальным поставщиком одним из следующих видов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию одного или нескольких банков второго уровня Республики Казахстан.
50. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
51. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком до полного исполнения обязательств по договору.

52. Ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізу туралы талап қоғамдық мүгедектер ұйымдарына қолданылмайды.
53. Тапсырыс беруші конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде:
1) әлеуетті жеткізуші ашық конкурсқа қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін ашық конкурсқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алса не өзгертсе және (немесе) толықтырса;
2) ашық конкурстың жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
3) ашық конкурстың жеңімпазы әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жасап, егер оны енгізу конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы конкурстық құжаттамада белгіленген талаптарды орыдамаса.
54. Осы Ереженің 53-тармағында көзделген жағдайлардың бірі туындаған кезде, ашық конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
55. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарып береді:
1) осы әлеуетті жеткізуші ашық конкурсқа қатысуға өз өтінімін ашық конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) ашық конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Аталған жағдай ашық конкурс жеңімпазы деп айқындалған ашық конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
3) сатып алу туралы шарт күшіне енген және ашық конкурс жеңімпазы егер оның енгізілуі конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
4) әлеуетті жеткізушінің ашық конкурсқа қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімі өткен.
Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу
56. Конкурстық комиссия конкурстық құжаттамаға сәйкес көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін, сондай-ақ осы Ереженің 35-39-тармақтарында көрсетілген талаптардың бұзылуымен ұсынылған әлеуетті жеткізушілердің ашық конкурсқа конкурстық өтінімдерін қарамайды.
57. Конкурстық комиссия конкурстық өтінім салынған конверттерді ашу орны, күні мен уақыты туралы конкурстық құжаттаманың ережелеріне сәйкес конкурстық өтінім салынған конверттерді ашуды жүргізеді.
58. Конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның уәкілетті өкілінің ашық конкурсқа қатысуға өтінім салынған конверттерді ашу кезінде аудиожазбаны жүргізу құқығына рұқсат етіледі.
Конкурстық комиссияның отырысына қатысушы тұлғаларға конкурстық комиссияның қызметіне араласуына жол берілмейді.

52. Требование о внесении обеспечения заявки на участие в открытом конкурсе не распространяется на общественные организации инвалидов.
53. Обеспечение заявки на участие в открытом конкурсе не возвращается заказчиком при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в открытом конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в открытом конкурсе;
2) потенциальный поставщик, определенный победителем открытого конкурса, уклонился от заключения договора о закупках;
3) победитель открытого конкурса, заключив договор о закупках, не исполнил требования, установленные конкурсной документацией о внесении обеспечения исполнения договора о закупках, в случае если его внесение предусмотрено конкурсной документацией.
54. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 53 настоящих Правил, сумма обеспечения заявки на участие в открытом конкурсе зачисляется в доход заказчика.
55. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в открытом конкурсе в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в открытом конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в открытом конкурсе;
2) подписания протокола об итогах закупок способом открытого конкурса. Указанный случай не распространяется на участника открытого конкурса, определенного победителем открытого конкурса;
3) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем открытого конкурса обеспечения исполнения договора о закупках, в случае если его внесение предусмотрено конкурсной документацией;
4) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в открытом конкурсе.
Вскрытие конвертов с конкурсными заявками
56. Конкурсная комиссия не рассматривает конкурсную заявку потенциальных поставщиков открытого конкурса, представленную после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, указанного в соответствующей конкурсной документации, а также с нарушением требований, указанных в пунктах 35, 39 настоящих Правил.
57. Конкурсная комиссия производит вскрытие конвертов с конкурсными заявками в соответствии с положениями конкурсной документации о месте, дате и времени вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
58. Допускается присутствие потенциального поставщика, представившего конверт с конкурсной заявкой, и (или) его уполномоченного представителя при вскрытии конвертов с конкурсными заявками с правом ведения аудиозаписи.
Не допускается вмешательство в деятельность конкурсной комиссии лиц, присутствующих на заседании конкурсной комиссии.

59. Конкурстық өтінімді ашу хаттамасы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасы осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде қалыптастырады және орналастырады және оларды ашу күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілетті Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде жасалған конкурстық өтінімді ашу хаттамасының қағаздағы данасына конкурстық комиссия мүшелерінің конверттерді ашу рәсімі кезінде төраға, хатшы мен барлық қатысушылар қол қояды.
60. Конкурстық өтінім салынған конверттерді ашу хаттамасында мына мәліметтер көрсетіледі:
1) тапсырыс берушінің атауы мен орналасқан жері;
2) отырысты өткізудің күні, уақыты және орны;
3) конкурстық комиссияның құрамы;
4) ашық конкурстың мәні (егер ашық конкурс мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда лоттардың атауы);
5) конкурстық құжаттаманы алған әлеуетті жеткізушілердің атауы, нақты орналасқан орны;
6) конкурстық құжаттаманы өзгертудің және (немесе) түсіндірудің қысқаша сипаттамасы (егер осындайлар болған жағдайда);
7) конкурстық өтінімді ұсынған өтінімді ұсынудың күні және уақыты көрсетумен әлеуетті жеткізушілердің атауы, нақты орналасқан жері;
8) әлеуетті жеткізушілердің атауын, осы Ереженің 35-39-тармақтары талаптарының бұзылуымен оларды ұсыну түрінде қайтарылған немесе әлеуетті жеткізушінің осы Ереженің 45-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қайтарып алынған конкурстық өтінімдер;
9) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімін өзгерту және (немесе) толықтыру туралы мәліметтер;
10) әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімін ашу мазмұны туралы ақпараты;
11) әлеуетті жеткізушілердің ашылған конкурстық өтінімінің бағасы;
12) ашық конкурсқа қатысушы деп танылған әлеуетті жеткізушілердің атауын, нақты орналасқан орны;
13) конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне қатысушы әлеуетті жеткізушілердің өкілдері туралы мәліметтер.
Конкурстық өтінімдерді қарау тәртібі және ашық конкурс
жеңімпазын анықтау

59. Протокол вскрытия конкурсных заявок формируется и размещается в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам должностным лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их вскрытия и подписывается электронной цифровой подписью должностного лица заказчика, уполномоченного на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Бумажный экземпляр протокола вскрытия конкурсных заявок, сформированного в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, подписывается председателем, секретарем и всеми присутствующими при процедуре вскрытия конвертов членами конкурсной комиссии.
60. В протоколе вскрытия конвертов с конкурсными заявками указываются следующие сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика;
2) дату, время и место проведения заседания;
3) состав конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса (наименования лотов, в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) наименование, адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков, получивших конкурсную документацию;
6) краткое описание изменений и (или) разъяснений конкурсной документации (в случае если таковые были);
7) наименование, адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков, предоставивших конкурсные заявки, с указанием даты и времени предоставления заявок;
8) наименование потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых возвращены ввиду их представления с нарушением требований пунктов 35, 39 настоящих Правил или отозваны потенциальными поставщиками в соответствии с подпунктом 2) пункта 45 настоящих Правил;
9) сведения об изменении и (или) дополнении конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
10) информацию о содержании вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
11) цены вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
12) наименование, адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков, признанных участниками открытого конкурса;
13) сведения о представителях потенциальных поставщиков, присутствовавших на процедуре вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
Процедура рассмотрения конкурсных заявок и определение
победителя открытого конкурса

61. Конкурстық комиссия, егер онда конкурстық құжаттамада баяндалған сипаттамалар, жағдайлар мен өзге де талаптарды елеулі өзгертпеген елеусіз ауытқулар болса немесе елеулі ауытқулар болмаса немесе егер онда конкурстық өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, талаптарға жауап беретін конкурстық өтінімді қарастырады. Кез келген мұндай ауытқулар мүмкіндігінше, сандық көрініс береді және конкурстық өтінімдерді бағалау және салыстыру кезінде ескеріледі.
62. Осы Ереженің 65-тармағында келтірілген шарттар бойынша конкурстық өтінімдер конкурстық комиссиямен бағалайды және салыстырады және Заңның 63-2-бабының 3-тармағында көзделген шартты төменгі баға бойынша өлшемдерді ескере отырып, ең төменгі баға негізінде жеңген конкурстық өтінімді анықтайды.
63. Конкурстық өтінімдерді қарау, бағалау және салыстыру кезінде:
1) конкурстық комиссия ашық конкурсқа қатысушылардан конкурстық өтінімдерді олардың мазмұнын өзгертпестен қарауды жеңілдету үшін олардың қонкурстық өтінімдерімен байланысты түсіндірулерді беруді сұрауына рұқсат етіледі;
2) конкурстық өтінімді өткізу үшін, конкурстық құжаттаманың және осы талаптарға сәйкес осы ереженің талаптарына жауап бермейтін ешқандай сұрауларға, ұсыныстарға немесе рұқсат берулерге жол берілмейді.
64. Конкурстық комиссия әр лот бойынша конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінен бастап он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде шешім қабылдау арқылы егер тек конкурстық құжаттамада бұдан ұзақ мерзім белгіленбесе ашық конкурс қорытындыларын шығарады.
65. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімді қабылдамайды, егер:
1) осы конкурстық өтінім конкурстық құжаттаманың талаптарына осы Ереженің 61-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жауап бермесе;
2) әлеуетті жеткізуші осы Ереженің 8-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімде ұсынған бағасы осы сатып алуда көзделген соманы асырған жағдайда.
66. Ашық конкурс қорытындылары бойынша конкурстық комиссия толық немесе жекелеген лот бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ашық конкурс жеңімпазын жариялау туралы;
2) ашық конкурстың сәйкес келмейтін жағдайлары ретінде қабылданған өтінім беруші екі қатысушыдан кем қатысуына байланысты өтпеді деп тану туралы.
67. Ашық конкурстың қорытындылары бойынша шешім жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша конкурстық комиссия отырысының хаттамасы түрінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде қалыптастырады және орналастырады және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыру мен орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.

61. Конкурсная комиссия рассматривает конкурсную заявку как отвечающую требованиям, если в ней присутствуют незначительные отклонения, которые существенно не изменяют, или не являются существенным отступлением от характеристик, условий и прочих требований, изложенных в конкурсной документации, или если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа конкурсной заявки. Любые такие отклонения выражаются, по мере возможности, количественно и учитываются при оценке и сопоставлении конкурсных заявок.
62. Конкурсная комиссия оценивает и сопоставляет конкурсные заявки, которые не были отклонены по условиям, приведенным в пункте 65 настоящих Правил, и определяет выигравшую конкурсную заявку на основе самой низкой цены с учетом критерия по условному снижению цены, предусмотренному пунктом 3 статьи 63-2 Закона.
63. При рассмотрении, оценке и сопоставлении конкурсных заявок:
1) для облегчения рассмотрения конкурсных заявок допускается запрос конкурсной комиссией у участников открытого конкурса разъяснений в связи с их конкурсными заявками, без изменения их содержания;
2) не допускаются никакие запросы, предложения или разрешения, чтобы привести конкурсную заявку, не отвечающую требованиям конкурсной документации и настоящих Правил, в соответствие с этими требованиями.
64. Конкурсная комиссия подводит итоги открытого конкурса по каждому лоту путем принятия решения в срок не более десяти календарных дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками, если только более длительный срок не установлен в конкурсной документации.
65. Конкурсная комиссия отклоняет конкурсную заявку, если:
1) данная конкурсная заявка не отвечает требованиям конкурсной документации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил;
2) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил;
3) цена, предложенная в конкурсной заявке потенциального поставщика, превышает сумму, предусмотренную на данную закупку.
66. По итогам открытого конкурса в целом или по отдельному лоту конкурсная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) об объявлении победителя открытого конкурса;
2) о признании открытого конкурса несостоявшимся в связи с участием в нем менее двух участников, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям открытого конкурса.
67. Решение по итогам открытого конкурса формируется и размещается в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, в виде протокола заседания конкурсной комиссии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам должностным лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и подписывается электронной цифровой подписью должностного лица заказчика, уполномоченного на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.

68. Ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттаманың қағаз данасына, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің қалыптасқан тізіліміне конкурстық комиссия мүшелері қорытындыларды шығару рәсімі кезінде төраға, хатшы және барлық қатысушылар қол қояды.
69. Ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттама мыналарды қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауын және тұрған жерін;
2) конкурстық комиссияның отырыс өтетін күнін, уақыты мен орнын;
3) конкурстық комиссияның құрамын;
4) ашық конкурстың мәнін (егер ашық конкурстың мәніне бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауын);
5) конкурсқа қатысушылар ұсынған құжаттардың ережелерінің түсініктемелерін жинақтап баяндау (конкурстық комиссияның талабы бойынша түсініктеме берген жағдайда хаттамаға енгізіледі);
6) ашық конкурсқа қатысушылардың атауы және нақты тұрған жерінің мекен-жайын;
7) конкурстық өтінімдері қабылданбаған, олардың қабылданбаған себептерін көрсете отырып, ашық конкурсқа қатысушылардың атауы және нақты тұрған жерінің мекен-жайын;
8) бағаның шартты төмендеуін ескере отырып, ашық конкурсқа қатысушылардың қабылданған конкурстық өтінімдерінің бағасын (лоттар бойынша);
9) ашық конкурс жеңімпазының атауын, нақты тұрған жерінің мекен-жайын және конкурстық өтінімнің бағасын (лоттар бойынша) және (немесе) егер ашық конкурстың нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса себептерін көрсету (лоттар бойынша);
10) лоттар бойынша өткізілген ашық конкурстың нәтижелері бойынша жеңімпазбен шарт жасасу мерзімдерін.
70. Ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес белгіленген мерзімде, ашық конкурс жеңімпазының конкурстық өтінімінің талаптарына сәйкесетін жағдайда ашық конкурстың жеңімпазымен шарт жасалады.
71. Ашық конкурстың жеңімпазы ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес белгіленген мерзімде өткізілген ашық конкурстың нәтижелері бойынша шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тапсырыс беруші ашық конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы тапсырыс беруші үшін ең қолайлы болып табылатын басқа қатысушымен шарт жасасуға рұқсат етіледі.
72. Егер ашық конкурс өтпеді деп танылса, онда тапсырыс беруші осы Ереженің 30-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып, қайтадан ашық конкурс өткізуге немесе бір көзден сатып алуды жүзеге асыруға рұқсат етіледі.
73. Егер өтінімдері ашық конкурстың талаптарына сәйкес келмейтіні ретінде қабылданбаған барлық жеткізушілер сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда тапсырыс беруші Ереженің 30-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып, қайтадан ашық конкурс өткізуге рұқсат етіледі.

68. Бумажный экземпляр протокола об итогах открытого конкурса, сформированного в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, подписывается председателем, секретарем и всеми присутствующими при процедуре подведения итогов членами конкурсной комиссии.
69. Протокол об итогах открытого конкурса содержит:
1) наименование и местонахождение заказчика;
2) день, время и место проведения заседания конкурсной комиссии;
3) состав конкурсной комиссии;
4) предмет открытого конкурса (наименования лотов, в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов);
5) обобщенное изложение разъяснений положений документов, представленных участниками конкурса (вносятся в протокол в случае представления разъяснений по требованию конкурсной комиссии);
6) наименования и адрес фактического местонахождения участников открытого конкурса;
7) наименования и адрес фактического местонахождения участников открытого конкурса, конкурсные заявки которых были отклонены, с указанием причины их отклонения;
8) цены не отклоненных конкурсных заявок участников открытого конкурса с учетом условного снижения цены (по лотам);
9) наименование, адрес фактического местонахождения и цена конкурсной заявки победителя открытого конкурса (по лотам) и (или) указание причины, если в результате открытого конкурса не был определен победитель (по лотам);
10) сроки заключения договора с победителем по результатам проведенного открытого конкурса по лотам.
70. В срок, установленный в соответствии с протоколом об итогах открытого конкурса, с победителем открытого конкурса заключается договор на условиях, соответствующих условиям конкурсной заявки победителя открытого конкурса.
71. В случае отказа победителя открытого конкурса заключить договор по результатам проведенного открытого конкурса в сроки, установленные в соответствии с протоколом об итогах открытого конкурса, допускается заключение договора с другим участником открытого конкурса, предложение которого является для заказчика наиболее предпочтительным после предложения победителя в соответствии с протоколом об итогах открытого конкурса.
72. Если открытый конкурс признан несостоявшимся, то допускается проведение заказчиком повторного открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 30 настоящих Правил или осуществление закупа из одного источника.
73. В случае если все поставщики, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям открытого конкурса уклонились от заключения договора о закупках, допускается проведение заказчиком повторного открытого конкурса с применением способов информирования, указанных в пункте 30 настоящих Правил.

4. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді бағалық ұсынымдарды
сұрату тәсілімен сатып алу
74. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілімен сатып алу сапалық сипаттамалары тапсырыс беруші үшін елеулі мәні жоқ тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге жүргізіледі, бұл ретте шешуші жағдай баға болып табылады.
75. Бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілі, егер нақты тауарды не нақты жұмысты, қызметті сатып алудың жылдық көлемі құндық тұрғыда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт мың есе мөлшерінен аспаған жағдайда ғана қолданылады.
76. Бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілін қолдану мақсатында қаржы жылының ішінде нақты тауарды, нақты жұмысты, қызметті сатып алудың жылдық көлемін олардың бірінің көлемі осы Ереженің 75-тармағында көзделгеннен аз болғанда бөлшектеуге рұқсат етілмейді.
77. Бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілімен біртекті болып табылмайтын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс берушінің лоттарды сатып алу туралы хабарландыруда осындай тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді міндетті түрде бөлу арқылы көрсетілген тәсілмен бірыңғай сатып алуды ұйымдастыруына және жүргізуге рұқсат етіледі.
Біртекті тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің бірнеше түрлерін бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілімен сатып алу тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді олардың біртекті түрлері және (немесе) оларды жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлу арқылы жүзеге асырылады.
Осы тармақта көзделген жағдайларда баға ұсыныстарын қарау, бағалау және салғастыру, сондай-ақ жеңімпазды анықтау сатып алу туралы хабарландыруда көзделген әр лот бойынша жүзеге асырылады.
78. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын беру мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алу туралы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне және аптасына кемінде үш рет жарияланатын және мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таралатын мерзімді баспа басылымдарында орналастырады.
79. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне орналастырылатын баға ұсыныс сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу туралы хабарландыру мынадай ақпаратты қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауын және тұрған жерін;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затын (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда лоттардың атауын);

4. Закуп товаров, работ и услуг способом запроса
ценовых предложений
74. Закуп товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений проводятся на товары, работы, услуги, качественные характеристики которых не имеют для заказчика существенного значения, при этом решающим условием является цена.
75. Способ запроса ценовых предложений применяется только в случае, если годовой объем закупок определенного товара либо определенной работы, услуги в стоимостном выражении не превышает четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
76. Не допускается в целях применения способа запроса ценовых предложений дробление годового объема закупок определенного товара, определенной работы, услуги в течение финансового года на части, размер одной из которых менее предусмотренного пунктом 75 настоящих Правил.
77. При осуществлении закупа товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, не являющихся однородными, допускается организация и проведение заказчиком единого закупа указанным способом с обязательным разделением таких товаров, работ и услуг в объявлении о закупе на лоты.
Закуп нескольких видов однородных товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений осуществляется путем разделения товаров, работ и услуг на лоты по их однородным видам и (или) по месту их поставки (выполнения, оказания).
В случаях, предусмотренных настоящим пунктом, рассмотрение, оценка и сопоставление ценовых предложений, а также определение победителя осуществляются по каждому лоту, предусмотренному в объявлении о закупе.
78. Заказчик не позднее пяти рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений, размещает объявление о закупе в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и в периодических печатных изданиях, публикуемых не реже трех раз в неделю и распространяемых на всей территории Республики Казахстан, на государственном и русском языках.
79. Объявление о закупе товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, размещаемое в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, содержит информацию:
1) наименование и местонахождение заказчика;
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);

3) әр лот бойынша сатып алынатын тауарлардың сипаттамасы, өлшем бірлігі, саны, орындалатын жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің көлемін;
4) әр лот бойынша тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімі мен орнын;
5) баға ұсыныстарын қабылдау орнын, бастау және аяқтау мерзімін;
6) баға ұсыныстары бар конверттерді ашу орнын, күні мен уақытын;
7) әр лот бойынша тауарларды, орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген соманы;
8) әлеуетті жеткізушінің тауарларды жеткізумен, жұмыстарды орындаумен, қызметтерді көрсетумен байланысты барлық шығынды баға ұсыныстарын қосу қажеттігі туралы талабын;
9) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды дайындауға және жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаның тегін, атын, байланыс телефонының нөмірін;
10) сатып алу туралы шартқа қол қоюдың талап етілетін мерзімін;
11) осы Ереженің 100-тармағына сәйкес баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудан бас тарту мерзімі және тәртібі туралы мәліметтерді;
12) маңызды жағдайларды көрсетумен сатып алу туралы шарттың жобасын.
80. Мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылатын баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыру осы Ереженің 79-тармағының 1)-11) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты, сондай-ақ сатып алу туралы шарттың жобасын алу орны туралы ақпаратты қамтиды.
81. Әлеуетті жеткізушінің тек бір баға ұсынысын (лотқа), беруіне жол беріледі, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
82. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсыныстарын беруі сатып алу туралы шарттың жобасында көзделген маңызды шарттарды сақтай отырып, тауарларды жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді жүзеге асыруға келісім білдіру нысаны болып табылады.
83. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы мыналарды қамтиды:
1) әлеуетті жеткізушінің атауы, нақты тұрған жерінің мекенжайы, БСН (заңды тұлғалар үшін), тегі, аты, тұрғылықты жері, ИСН (жеке тұлғалар үшін) және банк реквизиттері;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
3) әр лот бойынша сатып алынатын тауарлардың атауы, сипаттамасы, саны, орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі;
4) тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны мен мерзімі;
5) әлеуетті жеткізушінің лотқа ұсынған бағасы.
84. Баға ұсынысында қамтылатын тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарына сәйкес тапсырыс беруші орналастырған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруда қамтылатын шарттарда көрсетіледі.

3) описание, единица измерения, количество приобретаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
4) требуемые сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по каждому лоту;
5) место, срок начала и окончания приема ценовых предложений;
6) место, дата и время вскрытия конвертов с ценовыми предложениями;
7) сумма, выделенная на приобретение товара, выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
8) требование о необходимости включения потенциальным поставщиком в ценовое предложение всех расходов, связанных с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг;
9) фамилия, имя должностного лица, ответственного за подготовку и проведение закупа способом запроса ценовых предложений, номер контактного телефона;
10) требуемый срок подписания договора о закупках;
11) сведения о сроках и порядке отказа от закупа товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений в соответствии с пунктом 100 настоящих Правил;
12) проект договора о закупках с указанием существенных условий.
80. Объявление о закупе товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, размещаемое в периодических печатных изданиях содержит информацию, указанную в подпунктах 1) - 11) пункта 79 настоящих Правил, а также информацию о месте получения проекта договора о закупках.
81. Допускается подача потенциальным поставщиком только одного ценового предложения (на лот), внесение изменений и дополнений в которое не допускается.
82. Представление потенциальным поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг с соблюдением существенных условий, предусмотренных в проекте договора о закупках.
83. В ценовом предложении потенциального поставщика содержится:
1) наименование, адрес фактического местонахождения, БИН (для юридического лица), фамилия, имя, место жительства, ИИН (для физического лица) и банковские реквизиты потенциального поставщика;
2) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
3) наименование, описание, количество приобретаемых товаров, объем выполняемых работ и оказываемых услуг по каждому лоту;
4) место и сроки поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг;
5) цена, предложенная потенциальным поставщиком на лот.
84. Условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, указываются в ценовом предложении в соответствии с условиями, содержащимися в размещенном заказчиком объявлении о закупе товаров, работ, услуг способом запроса ценовых предложений.

85. Бірінші басшы немесе әлеуетті жеткізушінің уәкілетті адамы қол қойған  және әлеуетті жеткізушінің мөрімен расталған баға ұсынысы конвертке желімденеді және белгіленген жерге және мерзімде беріледі.
Баға ұсынысына уәкілетті адам қол қойған жағдайда конверт оның өкілеттігін растайтын құжатты қамтиды.
86. Әлеуетті жеткізуші баға ұсынысы бар желімделген конверттің беткі жағына мына мәліметтерді көрсетеді:
1) әлеуетті жеткізушінің атауы және нақты тұрған жерінің мекен-жайы;
2) тапсырыс берушінің атауы және нақты тұрған жерінің мекен-жайы;
3) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда лоттардың атауы, оларға қатысу үшін әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы беріледі).
87. Баға ұсынысы бар конвертті ұсынған әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның уәкілетті өкілі аудиожазбаны жүргізу құқығымен баға ұсыныстары бар конверттерді ашу кезінде қатысуға рұқсат етіледі.
Баға ұсыныстары бар конверттерді ашуға қатысушы тұлғалар ашу рәсіміне араласуға жол берілмейді.
88. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы бар конверттерді алған кезде:
1) осы Ереженің 86-тармағында көзделген баға ұсыныстары бар мәліметтердің конвертте болуын тексереді. Осы Ереженің көрсетілген тармағының талаптарын бұза отырып ресімделген баға ұсыныстары бар конверттер оларды алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуетті жеткізушіге қайтарылады;
2) баға ұсыныстары бар конверттерді қабылдайды және осы Ереженің 89-тармағында көзделген бағалық ұсынымдар бар мәліметтерді тіркеу журналына енгізеді.
89. Баға ұсыныстарын тіркеу журналында мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
2) әлеуетті жеткізушінің атауы және нақты тұрған жерінің мекен-жайы;
3) баға ұсыныстарын беру тәсілі;
4) әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысын беру күні мен уақыты.
Баға ұсыныстарын тіркеу журналы тігіледі, беттері нөмірленеді және парафирленеді, конкурстық өтінімдерді тіркеу журналының соңғы беті тапсырыс берушінің мөрімен бекітіледі. Бір қаржы жылының ішінде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді барлық сатып алу бойынша бірыңғай баға ұсыныстарын тіркеу журналын жүргізуге рұқсат етіледі.

85. Ценовое предложение, подписанное первым руководителем или уполномоченным лицом потенциального поставщика и заверенное печатью потенциального поставщика запечатывается в конверт и представляется в установленные место и срок.
В случае подписания ценового предложения уполномоченным лицом, конверт содержит документ, подтверждающий его полномочия.
86. На лицевой стороне запечатанного конверта с ценовым предложением потенциальным поставщиком указываются следующие сведения:
1) наименование и адрес фактического местонахождения потенциального поставщика;
2) наименование и адрес фактического местонахождения заказчика;
3) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов, для участия в которых представляется ценовое предложение потенциального поставщика).
87. Допускается присутствие потенциального поставщика, представившего конверт с ценовым предложением, и (или) его уполномоченного представителя при вскрытии конвертов с ценовыми предложениями с правом ведения аудиозаписи.
Не допускается вмешательство лиц, присутствующих на вскрытии конвертов с ценовыми предложениями, в процедуру вскрытия.
88. Заказчик при получении конверта с ценовым предложением потенциального поставщика:
1) проверяет наличие на конверте с ценовым предложением сведений, предусмотренных в пункте 86 настоящих Правил. Конверты с ценовыми предложениями, оформленные с нарушением требований указанного пункта настоящих Правил возвращаются потенциальным поставщикам не позднее одного рабочего дня со дня их получения;
2) принимает конверты с ценовыми предложениями и вносит в журнал регистрации ценовых предложений сведения, предусмотренные пунктом 89 настоящих Правил.
89. В журнале регистрации ценовых предложений указываются следующие сведения:
1) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов;
2) наименование и адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков;
3) способ предоставления ценового предложения;
4) дату и время предоставления ценового предложения потенциального поставщика.
Журнал регистрации ценовых предложений прошивается, страницы нумеруются и парафируются, последняя страница журнала регистрации ценовых предложений скрепляется печатью заказчика. Допускается ведение единого журнала регистрации ценовых предложений по всем закупкам товаров, работ, услуг способом запроса ценовых предложений в течение одного финансового года.

90. Баға ұсыныстарын беру мерзімі өткен соң немесе осы Ереженің 86-тармағының талаптарының бұзылуымен алынған бағалық ұсынымдар бар конверт қаралмайды, бірақ баға ұсыныстарын тіркеу журналына тіркелуі тиіс және осы Ереженің 88-тармағының 1) тармақшасында көзделген тәртіппен және мерзімде қайтарылады.
91. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілеттік берілген тапсырыс берушінің лауазымды адамы белгіленген мерзімде:
1) баға ұсыныстары бар конверттерді ашады;
2) баға ұсыныстары бар конвертті берген әлеуетті жеткізушінің өкілінің өкілеттігін құжаттық растаудың болуын тексереді;
3) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне орналастырады, қалыптастырады, осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасына электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
Әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы және тұрған жері;
2) отырыс өткізу күні, уақыты және орны;
3) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты (егер бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
4) баға ұсыныстары бар конверттерді ұсынған әлеуетті жеткізушілердің атауы, нақты тұрған жерінің мекен-жайы;
5) баға ұсыныстары бар конверттер қайтарылған әлеуетті жеткізушілердің атауы, нақты тұрған жерінің мекен-жайы;
6) әлеуетті жеткізушілердің ашылған баға ұсыныстарының бағасы (лоттар бойынша);
7) конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу рәсіміне қатысқан әлеуетті жеткізушілердің өкілдері туралы мәліметтер.
92. Баға ұсыныстары бар конверттерді ашу хаттамасының қағаз данасына, Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде және оларды жасаушылар пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қалыптасқан тізіліміне тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
93. Баға ұсыныстары бар конверттерді ашу рәсімінен кейін бір жұмыс күні ішінде тапсырыс беруші бағалық ұсынымдарды сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысын шығарады.
94. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындысы бойынша шешімді осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытындылар туралы хаттама түрінде, Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті, тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасы қалыптастырады және орналастырады және Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті, тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларының хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтиды:

90. Конверт с ценовым предложением, полученный после истечения срока предоставления ценовых предложений или с нарушением требований пункта 86 настоящих Правил, не рассматривается, но подлежит регистрации в журнале регистрации ценовых предложений и возвращается в порядке и сроки, предусмотренные подпунктом 1) пункта 88 настоящих Правил.
91. В установленный срок должностное лицо заказчика, уполномоченное на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию:
1) вскрывает конверты с ценовыми предложениями;
2) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального поставщика, представившего конверт с ценовым предложением;
3) формирует, размещает в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и подписывает электронной цифровой подписью протокол вскрытия конвертов с ценовыми предложениями потенциальных поставщиков по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Протокол вскрытия конвертов с ценовыми предложениями потенциальных поставщиков содержит следующие сведения:
1) наименование и местонахождение заказчика;
2) дату, время и место проведения заседания;
3) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
4) наименование, адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков, представивших конверты с ценовыми предложениями;
5) наименование, адрес фактического местонахождения потенциальных поставщиков конверты, с ценовыми предложениями которых были возвращены;
6) цены вскрытых ценовых предложений потенциальных поставщиков (по лотам);
7) сведения о представителях потенциальных поставщиков, присутствовавших на процедуре вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
92. Бумажный экземпляр протокола вскрытия конвертов с ценовыми предложениями, сформированного в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, подписывается уполномоченным представителем заказчика.
93. В течение одного рабочего дня после процедуры вскрытия конвертов с ценовыми предложениями заказчик подводит итоги закупки способом запроса ценовых предложений.
94. Решение по итогам закупа способом запроса ценовых предложений формируется и размещается должностным лицом заказчика, уполномоченным на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, в виде протокола об итогах по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и подписывается электронной цифровой подписью должностного лица заказчика, уполномоченного на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Протокол итогов закупа способом запроса ценовых предложений содержит следующие сведения:

1) тапсырыс берушінің атауы және тұрған жері;
2) отырыс өткізу күні, уақыты және орны;
3) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алынатын зат (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алынатын затқа бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы);
4) ашық конкурсқа қатысушылардың атауы және нақты тұрған жерінің мекенжайы, қабылданбаған, оларды қабылдамау себептері көрсетілген баға ұсыныстары;
5) әлеуетті жеткізушілердің қабылданған баға ұсыныстарының бағасы (лоттар бойынша);
6) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу жеңімпазының атауы, нақты тұрған жерінің мекенжайы және баға ұсыныстырының бағасы (лоттар бойынша) және (немесе) егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың нәтижесінде осы Ереженің 101-тармағына сәйкес жеңімпаз (лоттар бойынша) анықталмаса, себептерін көрсету.
95. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындылары хаттамасының қағаз данасына, Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қалыптасқан тізіліміне тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.
96. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың қорытындысын шығарған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде барлық қатысқан әлеуетті жеткізушілерге осы Ереженің 78-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып, қорытындылар туралы хабарлайды.
97. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы, егер:
1) ол лотта осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түссе;
2) әлеуетті жеткізуші келіспеген не сатып алу туралы шарт жобасының маңызды шарттарын өзгертуді және (немесе) толықтыруды ұсынса;
3) әлеуетті жеткізуші лотқа бір бағалық ұсынысынан көп ұсынса, қабылданбауға тиіс.
Баға ұсыныстарын басқа негіздер бойынша қабылдамауға рұқсат етілмейді.
98. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы ең аз бағалық ұсынымдардың негізінде тапсырыс беруші анықтайды.
99. Егер ең аз баға ұсынысын бірнеше әлеуетті жеткізуші ұсынған жағдайда баға ұсынысы басқа әлеуетті жеткізушілердің баға ұсыныстарынан бұрын түскен әлеуетті жеткізуші жеңімпаз болып танылады.
100. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырудан бас тарта алады. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын қабылдаудың мерзімі өткен күннен кешіктірмей осы Ереженің 78-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу жүргізуден бас тартуға рұқсат етіледі.

1) наименование и местонахождение заказчика;
2) дату, время и место проведения заседания;
3) предмет закупа способом запроса ценовых предложений (наименования лотов, в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов);
4) наименования и адрес фактического местонахождения участников открытого конкурса, ценовые предложения которых были отклонены, с указанием причины их отклонения;
5) цены не отклоненных ценовых предложений потенциальных поставщиков (по лотам);
6) наименование, адрес фактического местонахождения и цена ценового предложения победителя закупа способом запроса ценовых предложений (по лотам) и (или) указание причины, если в результате закупа способом запроса ценовых предложений не был определен победитель (по лотам) в соответствии с пунктом 101 настоящих Правил.
95. Бумажный экземпляр протокола итогов закупа способом запроса ценовых предложений, сформированного в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, подписывается уполномоченным представителем заказчика.
96. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений извещает всех принявших участие потенциальных поставщиков об итогах с применением способов информирования, указанных в пункте 78 настоящих Правил.
97. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
1) оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг на лот;
2) потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о закупках;
3) потенциальный поставщик представил более одного ценового предложения на лот.
Отклонение ценовых предложений по иным основаниям не допускается.
98. Победитель закупки способом запроса ценовых предложений определяется заказчиком на основании наименьшего ценового предложения.
99. В случае если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
100. Допускается отказ заказчиком от осуществления закупа товаров, работ и услуг не позднее одного рабочего дня до истечения окончательного срока приема ценовых предложений. Заказчик не позднее даты истечения срока приема ценовых предложений извещает об отказе от проведения закупа способом запроса ценовых предложений с применением способов информирования, указанных в пункте 78 настоящих Правил.

101. Баға ұсыныстары болмаған не бағалық ұсынымдарды қабылдау мерзімі ішінде жалғыз ұсыным болған жағдайда тапсырыс беруші осы Ереженің 78-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып баға ұсыныстарын қабылдау мерзімі біткен күннен бастап бес жұмыс күніне дейінгі мерзімге баға ұсыныстарын қабылдауды ұзартуға рұқсат етіледі.
102. Осы Ереженің 97-тармағына сәйкес қабылданған баға ұсынысы болмаған, не баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жалғыз ұсынымы болған жағдайда өтпеді деп танылады.
103. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тапсырыс беруші осы Ереженің 78-тармағында белгіленген тәртіппен және мерзімде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қайтадан сатып алуды жүзеге асыруға рұқсат етіледі.
104. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, тапсырыс беруші осы Ереженің 78-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қайтадан сатып алуды жүзеге асыруға рұқсат етіледі.
5. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді бір көзден
тәсілімен сатып алу
105. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді бір көзден сатып алу мынадай жағдайларда жүргізіледі, егер:
1) ашық конкурс өтпеді деп танылғанда;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу екі рет өтпеді деп танылғанда;
3) қандай да бір жеткізушіден тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алған тапсырыс берушіде қолда бар тауарлармен, жұмыстармен және қызметтермен үйлесімділікті бірыңғайлау, стандарттау немесе қамтамасыз ету мақсатында сол жеткізушіден басқа тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттігі туындағанда;
4) бұрын осы қызметтерді көрсету туралы шарт жасалған жеткізушімен бірге үй-жайды жалдау бойынша қызметтерді сатып алғанда, оны ұзарту (жаңа қаржы жылына қайта жасау) қажеттілігі туындағанда;
5) табиғи монополиялар субъектілерінен, тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алу, сондай-ақ белгілі бір нарықта басым (монополиялық) жағдайға ие тұлғадан сондай нарықтағы үлесі жүз пайызға тең, не тиісті тауар нарығында басым (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне сәйкес оның қызметінің негізгі мәні бойынша мемлекеттік монополия субъектілерінен сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алғанда;
6) сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, қызметтерге қатысты айрықша құқықтарға ие тұлғалардан, зияткерлік меншік объектілері болып табылатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алғанда;

101. В случае отсутствия ценовых предложений либо наличия единственного предложения в течение срока приема ценовых предложений, допускается продление заказчиком приема ценовых предложений на срок до пяти рабочих дней со дня истечения срока приема ценовых предложений с применением способов информирования, указанных в пункте 78 настоящих Правил.
102. В случае отсутствия ценовых предложений, не отклоненных в соответствии с пунктом 97 настоящих Правил, либо наличия единственного предложения закуп способом запроса ценовых предложений признается несостоявшимся.
103. В случае отказа победителя закупа способом запроса ценовых предложений заключить договор, допускается проведение заказчиком повторного закупа товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений в порядке и сроки, установленные пунктом 78 настоящих Правил.
104. Если закуп способом запроса ценовых предложений признан несостоявшимся, допускается проведение заказчиком повторного закупа товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений с применением способов информирования, указанных в пункте 78 настоящих Правил.
5. Закуп товаров, работ и услуг способом
из одного источника
105. Закуп товаров, работ и услуг из одного источника проводится в случаях, если:
1) открытый конкурс признан несостоявшимся;
2) закуп способом запроса ценовых предложений дважды признан несостоявшимся;
3) у заказчика, закупившего товары, работы и услуги у какого-либо поставщика, возникает необходимость приобрести другие товары, работы и услуги у того же поставщика в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости с имеющимися товарами, работами и услугами;
4) приобретения услуг по аренде помещений с поставщиком, с которым ранее был заключен договор об оказании данной услуги, когда возникает необходимость в его продлении (перезаключении на новый финансовый год);
5) приобретения товаров, работ, услуг у субъектов естественной монополии, а также у лица, занимающего доминирующее (монопольное) положение на определенном рынке закупаемых товаров, работ, услуг, доля которого на таком рынке равна ста процентам, либо у субъекта государственной монополии по основному предмету его деятельности в соответствии с государственным реестром субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке;
6) приобретения товаров, работ, услуг, являющихся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, работ, услуг;

7) тексеру жолында дереу қалпына келтіруді талап ететін ақаулар пайда болған, коммуникациялар, механизмдер, агрегаттар, қосалқы бөлшектер мен материалдар істен шыққан кезде тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алғанда;
8) аварияларды жою үшін төтенше жағдайлардың зардаптарын шектеу және (немесе) жою үшін тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алғанда;
9) ауыр жұмыстарда, зиянды (өте зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында, сондай-ақ қауіптілігі жоғары машиналармен және механизмдермен байланысты жұмыстарда істейтін жұмысшыларды міндетті медициналық тексеру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алғанда;
10) мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері құрған және сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді дайындайтын ұйымдардан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алғанда жүргізіледі. (Мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардың, олардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің тізбелерін, сондай-ақ осындай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу көлемі мен тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді және белгілейді).
106. Бір көзден сатып алу туралы шартты жасағанға дейін тапсырыс беруші жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде және бір көзден сатып алуды жүргізу туралы хабарландыруды және әлеуетті жеткізушінің сатып алған тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің номенклатураларын, көлемін, сапасын, сондай-ақ бір көзден сатып алуды жүзеге асыруға арналған негіздемесін көрсетіп, аптасына кемінде үш рет жарияланатын және мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таралатын мерзімді баспа басылымдарына орналастырылады.
107. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде ақпаратты қалыптастыруға және орналастыруға уәкілетті тапсырыс берушінің лауазымды тұлғасы бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы шарт жасасқан күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізіліміне бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу туралы хаттаманы қалыптастырады және орналастырады және электрондық цифрлы қолтаңбамен қол қояды.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімінде қалыптастырылған бір көзден тәсілімен сатып алу туралы хаттаманың қағаз данасына тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі қол қояды.

7) приобретения товаров, работ, услуг при возникновении поломок, выхода из строя коммуникаций, механизмов, агрегатов, запасных частей и материалов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления;
8) приобретения товаров, работ, услуг для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, для ликвидации аварий;
9) приобретения услуг по обязательному медицинскому осмотру работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, а также на работах, связанных с повышенной опасностью, машинами и механизмами;
10) приобретения товаров, работ, услуг у организаций, созданных общественными объединениями инвалидов и производящих приобретаемые товары, работы, услуги. (Перечни организаций, созданных общественными объединениями инвалидов, товаров, работ, услуг, приобретаемых у них, а также объемы и порядок приобретения таких товаров, работ, услуг утверждаются и определяются Правительством Республики Казахстан.
106. До заключения договора о закупе из одного источника заказчик, размещает объявление о проведении закупа из одного источника в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и в периодических печатных изданиях, публикуемых не реже трех раз в неделю и распространяемых на всей территории Республики Казахстан на государственном и русском языках с указанием номенклатуры, объема, качества приобретенных товаров, работ и услуг, наименования потенциального поставщика, а также основания для осуществления закупа из одного источника.
107. Не позднее двух рабочих дней со дня заключения договора о закупе способом из одного источника должностное лицо заказчика, уполномоченное на формирование и размещение информации в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, формирует и размещает протокол о закупе способом из одного источника в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и подписывает электронной цифровой подписью.
Бумажный экземпляр протокола о закупе способом из одного источника, сформированного в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, подписывается уполномоченным представителем заказчика.

108. Тапсырыс беруші бір көзден тәсілімен сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Ереженің 106-тармағында көрсетілген хабарлау тәсілдерін қолдана отырып, бір көзден тәсілімен сатып алудың қорытындылары туралы хабарландыруды орналастыруға міндетті.
6. Электрондық сатып алу жүйесі арқылы тауарларды, жұмыстар мен
қызметтерді сатып алу
109. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу осы Ереженің 7-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген тәсілдермен және осы Ережеде белгіленген тәртіппен электрондық сатып алу жүйесі арқылы тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды қамтамасыз ететін электрондық сатып алу жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
110. Электрондық сауда жүйесі арқылы тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу туралы шарттар бойынша хабарландыруларды, хаттамаларды және деректерді жинау жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімі арқылы жүзеге асырылады.
7. Тауарларды тауарлық биржалар арқылы сатып алу
111. Тауарларды тауарлық биржалар арқылы сатып алу Қазақстан Республикасының тауарлық биржалар туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
8. Сатып алу туралы шарттардың орындалуын қамтамасыз ету
112. Сатып алу туралы шарттардың орындалуын қамтамасыз етуді әлеуетті жеткізуші конкурстық құжаттамада көзделген жағдайда онымен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттерін тиісінше және толық орындалуына кепілдік ретінде енгізеді.
113. Сатып алу туралы шарт орындалуын қамтамасыз ету шарт сомасының үш пайызынан аспайтын көлемде енгізіледі.
114. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мына түрлерінің бірін әлеуетті жеткізушінің енгізуіне рұқсат етіледі:
1) тапсырма берушінің банктік шотына енгізілген кепілді ақшалай жарна;
2) банктік кепілдік.
115. Жеткізушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін енгізілген кепілді ақшалай жарнаға толық не бір бөлігіне үшінші тұлғалардың талап ету құқығының туындауына әкелетін әрекеттерді жасауына рұқсат етілмейді.
116. Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін жеткізуші енгізген кепілді ақшалай жарнаны тапсырыс берушінің пайдалануына рұқсат етілмейді.
117. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талаптар тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді қазақстандық өндірушілерге және мүгедектердің қоғамдық ұйымдарына қолданылмайды.
118. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, егер онымен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаса не тиісінше орындамаса, тапсырыс беруші қайтармайды.

108. Не позднее двух рабочих дней со дня заключения договора о закупе способом из одного источника Заказчик обязан разместить объявление об итогах закупа способом из одного источника с применением способов информирования, указанных в пункте 106 настоящих Правил.
6. Закуп товаров, работ и услуг через систему
электронных закупок
109. Закуп товаров, работ и услуг через систему электронных закупок осуществляется через системы электронной торговли, обеспечивающие приобретение товаров, работ и услуг способами, предусмотренными подпунктами 1), 2), 3) пункта 7 настоящих Правил и в порядке, установленном настоящими Правилами.
110. Сбор объявлений, протоколов и данных по договорам о закупках товаров, работ и услуг через системы электронной торговли осуществляется посредством Реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
7. Закуп товаров через товарные биржи
111. Закупки товаров через товарные биржи осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах.
8. Обеспечение исполнения договора о закупках
112. Обеспечение исполнения договора о закупках вносится потенциальным поставщиком в случаях предусмотренных конкурсной документацией, в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
113. Обеспечение исполнения договора о закупках вносится в размере не более трех процентов от суммы договора.
114. Допускается внесение потенциальным поставщиком обеспечения исполнения договора о закупках одним из следующих видов:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию.
115. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
116. Не допускается использование заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком до полного исполнения обязательств по договору.
117. Требование о внесении обеспечения исполнения договора о закупках не распространяется на казахстанских производителей товаров, работ и услуг и общественные организации инвалидов.
118. Обеспечение исполнения договора о закупках не возвращается заказчиком, в случае если не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.

119. Осы Ереженің 118-тармағында көзделген жағдайлар туындаған кезде сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің табысына есептеледі.
120. Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушіге ол енгізген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, егер ол онымен жасалған сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін уақытында, толық және тиісінше орындаса, үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
9. Сатып алу туралы шарт
121. Тапсырыс беруші сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде әлеуетті жеткізушіге сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді.
122. Қазақстан Республикасының бейрезидентімен сатып алу туралы шарт жасасу жағдайларында Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, олар ұсынған нысанмен сатып алу туралы шартты ресімдеуге рұқсат етіледі.
123. Тапсырыс беруші қазақстандық өндірушімен тауарды сатып алу туралы шартты шарттың ережесінде жасасқан жағдайда жасасқан келісім-шарт шеңберінде берілетін тауар көлеміне техникалық реттеу және метрология саласында уәкілетті орган берген және қазақстандық тауардың шығуын растайтын СТ KZ нысанындағы сертификаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін беру туралы талап етуге рұқсат етіледі.
124. Тапсырыс беруші қазақстандық өндірушімен шарттың ережесіндегі жұмыстарды, қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасқан жағдайда жеткізушінің жұмысты орындау, қызметтер көрсету кезеңінде жеткізуші қызметкерлерінің жалпы еңбекақы төлеу қорындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қорының үлесі туралы мәліметтерді талап етуі көрсетіледі.
125. Жеткізуші тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлік ұйымдарды тартқан жағдайда тапсырыс беруші бекіткен нысан бойынша және мерзімдерде, сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер туралы есепті мердігерлік ұйымдардың беруі туралы талабы шартта көрсетіледі.
126. Сатып алу туралы жасалған шартқа шарттың ережелерін мәнді өзгертетін, оның ішінде сатып алу көлемін және тауардың, жұмыстың, қызметтің бірлігі үшін бағаны ұлғайту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулардың енгізілуіне рұқсат етілмейді.
127. Сатып алу туралы шарт сатып алу қорытындыларын шығарған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жасалады.
128. Осы Ережемен көзделген жағдайларда, жеткізуші сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.
129. Сатып алу туралы шарт мына жағдайларды қоспағанда, бір қаржы жылынан аспайтын мерзімге жасалады:

119. При наступлении случая, предусмотренного пунктом 118 настоящих Правил, сумма обеспечения исполнения договора о закупках зачисляется в доход заказчика.
120. Заказчик возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение исполнения договора о закупках в течение трех рабочих дней, в случае если он своевременно, полно и надлежащим образом исполнил свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
9. Договор о закупках
121. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок направляет потенциальному поставщику проект договора о закупках.
122. В случаях заключения договора о закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
123. В случае заключения заказчиком договора о закупках с казахстанским производителем товара в положениях договора допускается требование о предоставлении поставщиком нотариально заверенной копии сертификата формы СТ KZ, выданного уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии и подтверждающего казахстанское происхождение товара, при этом не допускается что объем товара, указанный в сертификате, менее объема товара, поставляемого в рамках заключенного договора.
124. В случае заключения заказчиком договора о закупках с казахстанским производителем работ и услуг в положениях договора указывается требование о предоставлении поставщиком сведений о доле фонда оплаты труда граждан Республики Казахстан в общем фонде оплаты труда работников поставщика за период выполнения работы, оказания услуги.
125. В случае привлечения поставщиком субподрядных организаций для поставки товара, выполнения работы, оказания услуги в договоре указывается требование о предоставлении субподрядными организациями отчета о поставляемых товарах, работах и услугах по форме и в сроки, установленные заказчиком.
126. Не допускается внесение изменений и дополнений в заключенный договор о закупках, изменяющих существенные условия договора, в том числе в части увеличения объема закупа и цены за единицу товара, работы, услуги.
127. Договор о закупках заключается в течение пятнадцати рабочих дней со дня подведения итогов закупок.
128. В случаях, предусмотренных настоящими Правилами, поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о закупках вносит обеспечение исполнения договора о закупках.
129. Договор о закупках заключается на срок не более одного финансового года, за исключением следующих случаев:

1) жобалау-сметалық құжаттамада көзделген, аяқталуы келесі (кейінгі) қаржы жылындағы (жылдар) мерзіммен жұмыстарды сатып алу;
2) дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы олардың келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдар) жеткізілуін негіздейтін активтерді және тағы басқа тауарларды сатып алу;
3) орындалудың ұзақтығына байланысты орындау мерзімі (көрсету, жеткізу) жұмыс бағдарламасында белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдар) негізделген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алу.
130. Осы Ереженің 129-тармағында көзделген жағдайларда сатып алу туралы шарттың қолданылуын бір қаржы жылынан артық мерзімге, тек бір көзден сатып алу тәсілімен, ашық конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары бойынша анықталған жеткізушілермен ғана жасасуға рұқсат етіледі.
131. Сатып алу туралы шарт тапсырыс беруші мен жеткізуші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда орындалды деп есептеледі.
132. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде шарт туралы деректерді Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің тізілімінде орналастырады.
10. Қорытынды ережелер
133. Осы Ереженің шарттарына сәйкес тапсырыс беруші құзыретті органға ұсынатын ақпаратты құзыретті орган келісімшартта және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жер қойнауын пайдаланушылардың міндеттемелерін орындауын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру үшін қолданады.
134. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу барысында осы Ереженің талаптары бұзылған жағдайда, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар және қызметтердің кез келген әлеуетті жеткізушісі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тапсырыс берушінің әрекетіне шағымдануға құқылы.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып
алу ережесіне
1-қосымша
Қызметкерлердің болуы және саны туралы мәліметтер
Р\с
Тегі, аты-жөні
Лауазымы
Осы ашық конкурста сатып алынатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді беру саласындағы жұмыс өтілі
Диплом бойынша біліктілігі немесе мамандығы, білім туралы куәлік және басқа да құжаттары
Тұлғаны куәландыратын құжат №
Еңбек шартының №
Азаматтығы
Қолы _______
МО
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып
алу ережесіне
2-қосымша
Сатып алу бойынша ашық конкурсқа (ашық конкурстың мәні) қатысу үшін әлеуетті жеткізуші берген конкурстық өтінімдер салынған конвертті ашудың
№ ________ ХАТТАМАСЫ
________________                   20__ ж. «__» __________
(Ашу рәсімін өткізу орны)

1) приобретение работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации;
2) приобретение активов и других товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы);
3) приобретение товаров, работ, услуг, срок выполнения (оказания, поставки) которых в связи с длительностью исполнения обусловлен в следующем (последующем) финансовом году (годы), установленном в рабочей программе.
130. Заключение договора о закупках со сроком действия более одного финансового года в случаях, предусмотренных пунктом 129 настоящих Правил, допускается только с поставщиками, определенными по итогам закупок способом открытого конкурса, закупа способом из одного источника.
131. Договор о закупках считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
132. В течение десяти календарных дней со дня заключения договора о закупе заказчик размещает данные о договоре в Реестре товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
10. Заключительные положения
133. Информация, представляемая компетентному органу заказчиками в соответствии с положениями настоящих Правил, используется компетентным органом для осуществления мониторинга и контроля исполнения обязательств недропользователями, предусмотренных контрактом и законодательством Республики Казахстан.
134. В случае нарушения требований настоящих Правил в ходе приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию любой потенциальный поставщик приобретаемых товаров, работ и услуг вправе обжаловать действия заказчика в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Сведения о наличии и количестве работников
п/п
Фами-
лия,
имя, отче-
ство
Дол-
жность
Стаж работы
в сфере
поставки
работ, услуг
закупаемых
на данном
открытом
конкурсе
Квалификация
или специаль-
ность по
диплому,
свидетельству
и другим
документам об
образовании
документа,
удосто-
веряющего
личность
трудового
договора
Граждан-
ство
Подпись _________
М.П.
Приложение 2
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
ПРОТОКОЛ № ___
вскрытия конвертов с конкурсными заявками, представленными
потенциальными поставщиками для участия в открытом
конкурсе по закупке (предмет открытого конкурса)
_____________________________________         "__" ________ 20__ г.
(Место проведения процедуры вскрытия)

1. Тапсырыс берушінің атауы __________
2. Тапсырыс берушінің тұрғылықты жері ______
3. Құрамдағы конкурстық комиссия:
Конкурстық комиссияның төрағасы: __________________________
(Тегі, аты-жөні)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
________________________________
(Тегі, аты-жөні)
________________________________
(Тегі, аты-жөні)
Конкурстық комиссияның хатшысы
________________________________
(Тегі, аты-жөні)
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін өткізді.
4. Ашық конкурстың мәні: ______________________________________
(Лоттардың атауы егер ашық конкурстың мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда)
5. Конкурстық құжаттаманы мына әлеуетті жеткізуші берген:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Әлеуетті жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
6. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер немесе түсініктемелерді қысқаша сипаттау (егерде осындайлар болған жағдайда ________).
7. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді мына әлеуетті жеткізушілер ұсынды.
(Лоттардың атауы егер ашық конкурстың мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда)
Р\с
Конкурстық өтінімдер салынған конверттің тіркеу нөмірі
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Әлеуетті жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
Конкурстық өтінімдер салынған конвертті беру уақыты және мерзімі
8. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді мына әлеуетті жеткізушілерге ашпай қайтарған.
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашпай қайтарудың негіздемесі
9. Әлеуетті жеткізушінің конкурстық өтінімін өзгерту және (немесе) толықтыру туралы мәлімет:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Әлеуетті жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекен-жайы
10. Әлеуетті жеткізуші және конкурстық құжаттамада көрсетілген мәліметтер мен құжаттардың болуы туралы ақпараттар: ________________
11. Әлеуетті жеткізушінің ашылған конкурстық өтінімнің бағасы:
(Лоттардың атауы егер ашық конкурстың мәніне бірнеше лоттар кірген жағдайда)
Сатып алуға бөлінген сома __________ теңге
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Теңгедегі құны
12. Ашық конкурстың қатысушылары болып мына әлеуетті жеткізушілер танылды.
Р\с
Ашық конкурсқа қатысушының аты
Ашық конкурсқа қатысушының нақты орналасқан жерінің мекен-жайы
13. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу  рәсіміне мына Әлеуетті жеткізушілердің өкілдері қатысты
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Тегі, аты
Лауазымы
Жеке куәландыратын құжаттың №
Байланыс телефонының нөмірі
Аудиожазбаны жүргізу туралы мәліметтер

1. Наименование заказчика ______________
2. Местонахождение заказчика ___________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
произвела процедуру вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
4. Предмет открытого конкурса: _______________________________
(Наименования лотов в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
5. Конкурсная документация представлена следующим потенциальным поставщикам:
п/п
Наименование потенциального
поставщика
Адрес фактического местонахождения
потенциального поставщика
6. Краткое описание изменений и (или) разъяснений конкурсной документации (в случае если таковые были) ______.
7. Конверты с конкурсными заявками представили следующие потенциальные поставщики:
(Наименования лотов в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
п/п
Регистрационный
номер конверта с
конкурсной заявкой
Наименование
потенциального
поставщика
Адрес
фактического
местонахождения
потенциального
поставщика
Дата и время
предоставления
конверта с
конкурсной
заявкой
8. Конверты с конкурсными заявками следующих потенциальных поставщиков возвращены невскрытыми:
п/п
Наименование потенциального
поставщика
Обоснование возврата конвертов с
конкурсными заявками невскрытыми
9. Сведения об изменении и (или) дополнении конкурсных заявок потенциальных поставщиков:
п/п
Наименование потенциального
поставщика
Адрес фактического местонахождения
потенциального поставщика
10. Информация о потенциальных поставщиках и наличии сведений и документов, предусмотренных конкурсной документацией: __________
11. Цены вскрытых конкурсных заявок потенциальных поставщиков:
(Наименования лотов в случае если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
Сумма, выделенная для закупа __________ тенге.
п/п
Наименование потенциального поставщика
Стоимость в тенге
12. Признаны участниками открытого конкурса следующие потенциальные поставщики:
п/п
Наименование участника
открытого конкурса
Адрес фактического местонахождения
участника открытого конкурса
13. На процедуре вскрытия конвертов с заявками присутствовали представители потенциальных поставщиков:
Наименова-
ние потен-
циального
поставщика
Фамилия,
имя
Долж-
ность
№ документа,
удостоверяю-
щего
личность
Номер
контактного
телефона
Сведения
о ведении
аудиозаписи

14. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып
алу ережесіне
3-қосымша
Сатып алу бойынша ашық конкурстың қорытындылары туралы
(ашық конкурстың тақырыбы)
№ ____ ХАТТАМАСЫ
___________________                     20__ ж. «__» __________
(Қорытындыларды шығару
рәсімдерін өткізу орны)
1. Тапсырыс берушінің атауы ________
2. Тапсырыс берушінің тұрғылықты жері ______
3. Конкурстық комиссия құрамы:
Конкурстық комиссияның төрағасы:
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның мүшелері:
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Конкурстық комиссияның хатшысы
__________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
сатып алу бойынша ашық (жабық) конкурс өткізді:
4. Ашық конкурстың тақырыбы: __________________________________ (егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
5. Конкурсқа қатысушылар ұсынған құжаттардың ережелерінің түсініктемелерін жинақтап баяндау (конкурстық комиссияның талабы бойынша түсініктемелер берген жағдайда хаттамаға енгізіледі).
6. Ашық конкурста қорытындыларды шығару рәсімінде ашық конкурстың мынадай ашық конкурстың қатысушыларының өтінімдері қаралды:
(Егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Ашық конкурсқа қатысушының нақты тұрған жерінің мекен-жайы
7. Ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия мынадай ашық конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қабылдамау туралы шешім қабылдады:
(Егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Ашық конкурсқа қатысушының атауы
Ашық конкурсқа қатысушының нақты тұрған жерінің мекенжайы
Конкурстық өтінімдерді қабылдамау себебі
Ескертпе
8. Ашық конкурсқа қатысушылардың қабылданған конкурстық өтінімдерінің бағасы:
(Егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Ашық конкурсқа қатысушының атауы
Теңгедегі құны
Теңгедегі шартты баға
9. Конкурстық комиссия ашық конкурсқа қатысушылардың қабылданған конкурстық өтінімдерін бағалады және бағаларын салғастырды және шешім қабылдады (қажеттісін таңдау):
9.1. Ашық конкурстың жеңімпазы болып ________________ танылсын
(Егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
_________________________________________________________
(атауы, нақты тұрған жерінің мекенжайы, ұсынылған баға)

14. Подписи
Приложение 3
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
ПРОТОКОЛ № ___
об итогах открытого конкурса по закупке (предмет открытого конкурса)
___________________________________________    "__" ________ 20___ г.
(Место проведения процедуры подведения итогов)
1. Наименование заказчика _____________
2. Местонахождение заказчика ___________
3. Конкурсная комиссия в составе:
Председатель конкурсной комиссии:
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Члены конкурсной комиссии:
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Секретарь конкурсной комиссии
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
провела открытый конкурс по закупке:
4. Предмет открытого конкурса: _______________________________
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
5. Обобщенное изложение разъяснений положений документов, представленных участниками конкурса (вносятся в протокол в случае представления разъяснений по требованию конкурсной комиссии).
6. На процедуре подведения итогов в открытом конкурсе были рассмотрены конкурсные заявки следующих участников открытого конкурса:
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
п/п
Наименование участника
открытого конкурса
Адрес фактического местонахождения
участника открытого конкурса
7. По результатам рассмотрения конкурсных заявок участников открытого конкурса конкурсная комиссия приняла решение отклонить конкурсные заявки следующих участников открытого конкурса:
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
Наименование
участника
открытого
конкурса
Адрес фактического
местонахождения
участника
открытого конкурса
Причина
отклонения
конкурсной
заявки
Примечание
8. Цены, не отклоненных конкурсных заявок участников открытого конкурса:
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
Наименование участника
открытого конкурса
Стоимость в
тенге
Условная цена в
тенге
9. Конкурсная комиссия оценила и сопоставила цены не отклоненных конкурсных заявок участников открытого конкурса и приняла решение (выбрать нужное):
9.1. Признать победителем открытого конкурса _________________
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
____________________________________________________________________
(наименование, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)

9.2. Жеңімпаздың ұсынысынан кейін артығырақ болып табылатын әлеуетті жеткізуші ұсынысы.
__________________________________________________________
(атауы, нақты тұрған жерінің мекен-жайы, ұсынылған баға)
9.3. Ашық конкурстың талаптарына сәйкес келмейтіндігі ретінде өтінімдері қабылданған, оған екі қатысушыдан аз қатысуына байланысты, ашық конкурс өтпеді деп танылсын:
(Егер ашық конкурстың тақырыбына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
10. Тапсырыс беруші _______ дейінгі мерзімде өткізілген ашық конкурстың нәтижелері бойынша жеңімпазбен (жеңімпаздың аты) шарт жасассын.
11. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып
алу ережесіне
4-қосымша
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу бойынша баға ұсыныстары бар конверттерді ашу (сатып алу тақырыбы)
ХАТТАМАСЫ
________________                     20__ ж. «__» __________
(ашу рәсімін өткізу орны)
1. Тапсырыс берушінің аты __________
2. Тапсырма берушінің тұрған жері _______
3. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты: __________
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
4. Баға ұсыныстары бар конверттерді мынадай әлеуетті жеткізушілер ұсынды:
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Тіркеу нөмірі
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Әлеуетті жеткізушінің нақты тұрған жерінің мекен-жайы
Әлеуетті жеткізушінің баға ұсыныстарын тіркеу күні және уақыты
5. Мынадай жеткізушілердің баға ұсыныстары бар конверттер ашылмай қайтарылды:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Баға ұсыныстары бар конверттердің ашылмай қайтарылуының негізі
6. Әлеуетті жеткізушінің ашылған баға ұсыныстарының бағасы:
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Сатып алуға бөлінген сома __________________ теңге
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Теңгедегі құны
7. Баға ұсыныстары бар конверттерді ашу рәсіміне әлеуетті жеткізушілердің өкілдері қатысты:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Тегі, аты
Лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Байланыс телефонының нөмірі
Аудиожазбаны жүргізу туралы мәліметтер
8. Қолдары.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларды жүргізу кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызметтерді сатып
алу ережесіне
5-қосымша
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларының
хаттамасы (сатып алу заты)
_____________________                20__ ж «__» ______________
(қорытындыларды шығару рәсімдерін
өткізу орны)

9.2. Потенциальный поставщик, предложение которого является наиболее предпочтительным после предложения победителя ____________________________________________________________________
(наименование, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
9.3. Признать открытый конкурс несостоявшимся в связи с участием в нем менее двух участников, заявки которых не были отклонены, как несоответствующие условиям открытого конкурса:
(Наименования лотов в случае, если в предмет открытого конкурса входит несколько лотов)
10. Заказчику заключить договор с победителем (наименование победителя) по результатам проведенного открытого конкурса в срок до ____
11. Подписи
Приложение 4
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Протокол
вскрытия конвертов с ценовыми предложениями по закупу способом
запроса ценовых предложений (предмет закупа)
______________________________________      "___" _________ 20__ г.
(Место проведения процедуры вскрытия)
1. Наименование заказчика ____________
2. Местонахождение заказчика __________
3. Предмет закупа способом запроса ценовых предложений: ______
(наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
4. Конверты с ценовыми предложениями представили следующие потенциальные поставщики:
(наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
Регистра-
ционный
номер
Наименование
потенциального
поставщика
Адрес фактического
местонахождения
потенциального
поставщика
Дата и время
регистрации
ценового
предложения
потенциального
поставщика
5. Конверты с ценовыми предложениями следующих поставщиков возвращены невскрытыми:
Наименование потенциального
поставщика
Обоснование возврата конвертов с
ценовыми предложениями невскрытыми
6. Цены вскрытых ценовых предложений потенциальных поставщиков: (наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
Сумма, выделенная для закупа __________ тенге.
п/п
Наименование потенциального поставщика
Стоимость в тенге
7. На процедуре вскрытия конвертов с ценовыми предложениями присутствовали представители потенциальных поставщиков:
п/п
Наимено-
вание
потенциа-
льного
поставщика
Фамилия,
имя
Должность
документа,
удостове-
ряющего
личность
Номер
контактного
телефона
Сведения
о ведении
аудиоза-
писи
8. Подписи
Приложение 5
к Правилам приобретения товаров,
работ и услуг при проведении
операций по недропользованию
Протокол
итогов закупа способом запроса ценовых предложений (предмет закупа)
________________________________________           "__" ______ 20__г.
(Место проведения процедуры подведения итогов)

1. Тапсырыс берушінің аты________
2. Тапсырыс берушінің тұрған жері______
3. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу заты:________
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
4. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығару рәсімінде мынадай баға ұсыныстары қаралды:
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
Сатып алуға бөлінген сома _________ теңге
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Теңгедегі құны
5. Тапсырыс беруші баға ұсыныстарын бағалап және салғастырып, шешім қабылдады:
5.1. Мынадай баға ұсыныстары қабылданбасын:
Р\с
Әлеуетті жеткізушінің атауы
Баға ұсыныстарын қабылдамау негіздемесі
5.2. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы деп танылсын:
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
___________________________________________________________
(атауы, нақты тұрған жерінің мекенжайы, ұсынылған баға)
5.3. Оған баға ұсыныстарын қабылданған, екі әлеуетті жеткізушіден аз қатысуына байланысты баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылсын (егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
6. Тапсырыс беруші жеңімпазбен шарт жасасын:
(егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу затына бірнеше лот кірген жағдайда, лоттардың атауы)
___________________________________________________________
(атауы, нақты тұрған жерінің мекенжайы, ұсынылған баға)
_________ дейінгі мерзімде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілген сатып алу нәтижелері бойынша.
7. Қолдары.

1. Наименование заказчика __________
2. Местонахождение заказчика __________
3. Предмет закупа способом запроса ценовых предложений: ______
(наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
4. На процедуре подведения итогов закупа способом запроса ценовых предложений были рассмотрены следующие ценовые предложения:
(наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
Сумма, выделенная для закупа ______ тенге.
п/п
Наименование потенциального поставщика
Стоимость в тенге
5. Оценив и сопоставив ценовые предложения, Заказчик принял решение:
5.1. Отклонить следующие ценовые предложения:
Наименование потенциального
поставщика
Обоснование отклонения
ценового предложения
5.2. Признать победителем закупа способом запроса ценовых предложений:
(наименования лотов в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
_____________________________________________________________________
(наименование, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
5.3. Признать закуп способом запроса ценовых предложений несостоявшимся в связи с участием в нем менее двух потенциальных поставщиков, ценовые предложения которых не были отклонены (наименования лотов в случае если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
6. Заказчику заключить договор с победителем:
(наименования лотов в случае, если в предмет закупа способом запроса ценовых предложений входит несколько лотов)
____________________________________________________________________
(наименование, адрес фактического местонахождения, предложенная цена)
по результатам проведенного закупа способом запроса ценовых предложений в срок до _____.
7. Подписи