Алматы облысының жекелеген мемлекеттік мекемелерінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 370 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Алматы облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Сарқант орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі» мен «Алматы облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Лепсі орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі» мемлекеттік мекемелері Алматы облысы әкімдігінің коммуналдық меншігіндегі мүліктік кешендер ретінде заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық меншікке қабылдасын және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің қарауына берілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген мемлекеттік мекемелер қосу және «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Жоңғар Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) деп қайта атау жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. «Алматы облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Үйгентас орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі» мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 61131 гектар жер учаскелері орман коры жерлерінің санатынан алынсын.
4. Мекемеге тұрақты жер пайдалану құқығымен осы қаулының 3-тармағында көрсетілген жер учаскелері және осы қаулыға қосымшаға сәйкес Алматы облысының Ақсу, Сарқант және Алакөл аудандарының аумағындағы жалпы алаңы 155962 гектар босалқы жерлер берілсін.
5. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген Мекеменің жер учаскелері ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінің санатына ауыстырылсын, ал осы аумақтағы ормандар «мемлекеттік ұлттық табиғи парктер ормандары» мемлекеттік орман қоры санатына жатқызылсын.
6. Алматы облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Мекеме жерлері төңірегінде күзет аймағын белгілеп, онда осы аймақ шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге келеңсіз әсер ететін кез келген қызметке тыйым салсын және (немесе) шектесін.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Алматы облысының әкімдігімен бірлесіп, осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;

О некоторых вопросах отдельных государственных учреждений Алматинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2010 года № 370
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в установленном законодательством порядке в республиканскую собственность государственные учреждения "Саркандское государственное учреждение лесного хозяйства Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" и "Лепсинское государственное учреждение лесного хозяйства Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" как имущественные комплексы, находящиеся в коммунальной собственности акимата Алматинской области, и передать в ведение Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Реорганизовать указанные в пункте 1 настоящего постановления государственные учреждения путем слияния и переименования в государственное учреждение "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее - Учреждение).
3. Изъять из категории земель лесного фонда земельные участки государственного учреждения "Уйгентасское государственное учреждение лесного хозяйства Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" общей площадью 61131 гектар.
4. Предоставить Учреждению на праве постоянного землепользования земельные участки, указанные в пункте 3 настоящего постановления, и земли запаса общей площадью 155962 гектара на территории Аксуского, Саркандского и Алакольского районов Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
5. Перевести земельные участки Учреждения, указанные в приложении к настоящему постановлению, в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории государственного лесного фонда "леса государственных национальных природных парков".
6. Акимату Алматинской области в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, установить охранную зону вокруг земель Учреждения с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
7. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и акиматом Алматинской области принять необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего постановления;

2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
8. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай
толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж. № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің қарауындағы ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-3-жолмен толықтырылсын:
«21-3. «Жоңғар Алатауы» мемлекеттік ұлттық табиғи паркі мемлекеттік мекемесі»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
3) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 6-жолдың 3-бағанында:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде» деген жолда:
«12985» деген сандар «13170» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:» деген жолда:
«4969» деген сандар «5154» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көлсай көлдері» мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» 126» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Жоңғар Алатауы» мемлекеттік ұлттық табиғи паркі»       185».
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 370 қаулысына
қосымша
Алматы облысының аумағындағы
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің «Жоңғар Алатауы»
мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» мемлекеттік мекемесіне тұрақты
жер пайдалануға берілетін жер учаскелерінің экспликациясы
Р/с
Жерлер санаты
Алаңы, га
1
Ақсу ауданы

2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
перечень организаций, находящихся в ведении Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 21-3, следующего содержания:
"21-3. Государственное учреждение "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3 строки, порядковый номер 6:
в строке "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе":
цифры "12985" заменить цифрами "13170";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, в том числе":
цифры "4969" заменить цифрами "5154";
после строки:
"Государственный национальный природный парк "Көлсай көлдері" 126";
дополнить строкой следующего содержания:
"Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк 185".
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2010 года № 370
Экспликация
земельных участков, предоставляемых в постоянное
землепользование государственному учреждению "Жонгар-Алатауский
государственный национальный природный парк" Комитета лесного и
охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан" на территории Алматинской области
п/п
Категория земель
Площадь,
га
1
Аксуский район