Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2331 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 374 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 680 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2331 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ережесінде:
5-тармақта:
1) тармақшадағы «ауыл шаруашылығы құрылымдарында және шаруа (фермер) қожалықтарында ұсталатындарды қоспағанда,» деген сөздер алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) чиптау (электрондық бірдейлендіру түрі) (ауыл шаруашылығы жануарларының барлық түрлері).»;
6-тармақтың үшінші абзацындағы «чипты терінің астына енгізу жолымен» деген сөздер алып тасталсын;
7-тармақтағы «литерлік» деген сөз «сандық» деген сөзбен ауыстырылсын;
18-тармақтың 3) тармақшасындағы және 21-тармақтың бірінші абзацындағы «немесе таңба салуды» деген сөздер алып тасталсын;
20-тармақтағы «, таңба салу» деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
Ауыл шаруашылығы жануарларының литерлік кодтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауыл шаруашылығы жануарларының сандық коды
1 - ірі қара мал
2 - қой мен ешкі
3 - шошқа
4 - жылқы
5 — түйе»;
көрсетілген Ереженің 2-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 374 қаулысына
қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру ережесіне
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларына арналған жапсырмалардың
нысандары
(Суретті қағаз мәтінінен қараңыз)
Ірі жануарларға арналған жапсырмалардың бет жағында штрих код болуы тиіс. Штрих кодпен жануардың жеке нөмірі кодталған.
Таңбаның мөлшері: кәрі мал үшін - биіктігі 8 см, ені 5 см; жас төлдер үшін биіктігі - 5 см, ені 3 см. Ыстықпен таңбалау үшін ені 18-30 мм, қалыңдығы 3 мм жалпақ тегіс темірден таңба дайындалады. Суықпен таңбалаған кезде стандартты өлшемдегі сан пайдаланылады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2331
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2010 года № 374. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 680
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2331 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" следующие изменения:
в Правилах идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5:
в подпункте 1) слова ", за исключением содержащихся в сельскохозяйственных формированиях и крестьянских (фермерских) хозяйствах" исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) чипирование (электронный вид идентификации) (все виды сельскохозяйственных животных).";
в абзаце третьем пункта 6 слова "путем вживления чипа под кожу," исключить;
в абзаце четвертом пункта 7 слово "литерный" заменить словом "цифровой";
в подпункте 3) пункта 18 и в абзаце первом пункта 21 слова "или татуирования" исключить;
в пункте 20 слова ", татуирования" исключить;
в приложении 1 к указанным Правилам:
Литерный код сельскохозяйственных животных изложить в следующей редакции:
"Цифровой код сельскохозяйственных животных
1 - крупный рогатый скот
2 - мелкий рогатый скот
3 - свиньи
4 - лошади
5 - верблюды";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2010 года № 374
Приложение 2
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Формы бирок для сельскохозяйственных животных
Лицевая сторона бирки для крупных животных должна иметь штрих-код. Штрих-кодом закодирован индивидуальный номер животного.
Размер тавр: для взрослых животных высота 8 см, ширина 5 см; для молодняка высота 5 см, ширина 3 см. Тавро для горячего таврения изготавливают из полосового железа с гладкой поверхностью шириной 18-30 мм, толщиной 3 мм. При таврении холодом используют стандартный размер цифр.