Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының «Бурабай» мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» мемлекеттік мекемесінің аумағын кеңейтудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 маусымдағы № 501 Қаулысы
«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 маусымдағы Заңына сәйкес және Қазақстанның ерекше қорғауды талап ететін бірегей табиғи объектілері ретінде Ақмола облысының флорасы мен фаунасының бағалы түрлерін, экожүйелерін сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысының Бурабай және Еңбекшілдер аудандарының аумағындағы жалпы алаңы 46424 гектар, жер учаскелері соның ішінде мына санаттардағы жерлерден:
су қорының жерлері - 3015 гектар;
орман қорының жерлері - «Ақмола облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Бұланды орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі» мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 43409 гектар жер учаскелері алынсын.
2. Қазақстан Республикасының жер заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері осы қаулыға қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалануға «Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының «Бурабай» мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - Мекеме) берілсін.
3. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген су қорының жерлері мен орман қорының жер учаскелері ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінің санатына ауыстырылсын, ал осы аумақта бар ормандар «мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің ормандары» мемлекеттік орман қоры санатына жатқызылсын.
4. Ақмола облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Мекеме жерлерінің төңірегіндегі күзет аймағын белгілеп, осы аймақ шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге теріс әсер ететін кез келген қызметке тыйым салсын және (немесе) шектесін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 1 маусымдағы
№ 501 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының «Бурабай»
мемлекеттік ұлттық табиғи паркі» мемлекеттік мекемесіне
тұрақты жер пайдалануға берілетін Ақмола облысының
аумағындағы жер учаскелерінің экспликациясы
Р/с
Жерлердің санаты
Алаңы, га
1
Бурабай ауданы -

О некоторых вопросах расширения территории государственного учреждения "Государственный национальный природный парк "Бурабай" Управления делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2010 года № 501
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» и в целях сохранения ценных видов флоры и фауны, экосистем Акмолинской области как уникальных природных объектов Казахстана, требующих особой охраны, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изъять из следующих категорий земель на территории Бурабайского и Енбекшильдерского районов Акмолинской области земельные участки общей площадью 46424 гектара, в том числе:
земель водного фонда - 3015 гектаров;
земель лесного фонда - земельные участки государственного учреждения «Буландынское государственное учреждение лесного хозяйства» Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области» общей площадью 43409 гектара.
2. Предоставить земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления, государственному учреждению «Государственный национальный природный парк «Бурабай» Управления делами Президента Республики Казахстан» (далее - Учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению к настоящему постановлению в порядке, установленном земельным законодательством Республики Казахстан.
3. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления, из категорий земель водного фонда и земель лесного фонда, в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории государственного лесного фонда «леса государственных национальных природных парков».
4. Акимату Акмолинской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке установить охранную зону вокруг земель Учреждения с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2010 года № 501
Экспликация
земельных участков, предоставляемых в постоянное
землепользование государственному учреждению «Государственный
национальный природный парк «Бурабай» Управления делами
Президента Республики Казахстан» на территории
Акмолинской области
п/п
Категория земель
Площадь, га
1
Бурабайский район -