Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2266 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 маусымдағы № 539 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 20 жылдығын мерекелеуге дайындалу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2266 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2 және 3-тармақтарда «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 20 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамына мыналар енгізілсін:
Айтжанова               - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Жанар Сейдахметқызы       даму және сауда министрі,
Жұмағалиев              - Қазақстан Республикасының Байланыс
Асқар Қуанышұлы           және ақпарат министрі,
Дьяченко                - Ақмола облысының әкімі,
Сергей Александрович
Жылқышиев               - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Болат Әбжапарұлы          Сенаты Аграрлық және қоршаған ортаны қорғау
комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Мәмбеталин              - «Руханият» саяси партиясының төрағасы
Серікжан Есенқосұлы       (келісім бойынша);
мына:
«Телебаев               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы         және ақпарат вице-министрі, хатшы»,
«Исекешев               - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әсет Өрентайүлы           және сауда министрі»
«Құл-Мұхаммед           - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы           және ақпарат министрі»
«Бобров                 - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Владимир Яковлевич        Мәжілісі Экономикалық реформа және
өңірлік даму комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)»
«Мыңбаев                - Қазақстан Республикасының Энергетика
Сауат Мұхаметбайүлы       және минералдық ресурстар министрі
«Соловьева              - «Қазақстанның азаматтық альянсы»
Айгүл Сағадибекқызы       заңды тұлғалар бірлестігінің
президенті (келісім бойынша)»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Телебаев               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы         вице-министрі, хатшы»
«Исекешев               - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Әсет Өрентайұлы           орынбасары - Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар министрі»
«Құл-Мұхаммед           - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы           министрі»
«Бобров                 - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Владимир Яковлевич        Мәжілісі Төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)»
«Мыңбаев                - Қазақстан Республикасының Мұнай және
Сауат Мұхаметбайұлы       газ министрі»
«Соловьева              - «Қазақстан Республикасы Парламенті
Айгүл Сағадибекқызы       Мәжілісінің депутаты, «Қазақстанның
азаматтық альянсы» заңды тұлғалар
бірлестігінің президенті (келісім
бойынша)»;
көрсетілген құрамнан Сұлтанов Бахыт Тұрлыханұлы, Pay Альберт Павлович, Жағанова Алтыншаш Қайыржанқызы шығарылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 20 жылдығын мерекелеуге дайындалу жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарында:
«1. Ұйымдастыру-практикалық іс-шаралар» деген бөлімде:
бүкіл мәтін бойынша «МАМ» деген аббревиатура «ММ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-бағанда:
реттік нөмірі 1-жолда «ақпан» деген сөз «мамыр» деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолда «наурыз» деген сөз «маусым» деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолда «наурыз» деген сөз «мамыр» деген сөзбен  ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолда «наурыз» деген сөз «қыркүйек» деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолда «сәуір» деген сөз «шілде» деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2266
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2010 года № 539
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2266 "О подготовке к празднованию 20-летия Независимости Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в пунктах 2 и 3 слова "и информации" исключить;
ввести в состав организационного комитета по подготовке и проведению празднования 20-летия Независимости Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
Айтжанову                   - Министра экономического развития и
Жанар Сейдахметовну           торговли Республики Казахстан,
Жумагалиева                 - Министра связи и информации
Аскара Куанышевича            Республики Казахстан,
Дьяченко                    - акима Акмолинской области,
Сергея Александровича
Жылкышиева                  - председателя Комитета по аграрным
Болата Абжапарулы             вопросам и охране окружающей среды
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию),
Мамбеталина                 - председателя Политической партии
Серикжана Есенгосовича        "Руханият" (по согласованию);
строки:
"Телебаев                   - вице-министр культуры и информации
Газиз Турысбекович            Республики Казахстан, секретарь",
"Исекешев                   - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич               Республики Казахстан",
"Кул-Мухаммед               - Министр культуры и информации
Мухтар Абрарулы               Республики Казахстан",
"Бобров                     - председатель Комитета по экономической
Владимир Яковлевич            реформе и региональному развитию
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)",
"Мынбаев                    - Министр энергетики и минеральных
Сауат Мухаметбаевич           ресурсов Республики Казахстан",
"Соловьева                  - президент Объединения юридических
Айгуль Сагадибековна          лиц "Гражданский альянс Казахстана"
(по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Телебаев                   - вице-министр культуры
Газиз Турысбекович            Республики Казахстан, секретарь",
"Исекешев                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Асет Орентаевич               Казахстан - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан",
"Кул-Мухаммед               - Министр культуры Республики Казахстан",
Мухтар Абрарулы
"Бобров                     - заместитель Председателя Мажилиса
Владимир Яковлевич            Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Мынбаев                    - Министр нефти и газа Республики
Сауат Мухаметбаевич           Казахстан",
"Соловьева                  - депутат Мажилиса Парламента Республики
Айгуль Сагадибековна          Казахстан, президент Объединения
юридических лиц "Гражданский альянс
Казахстана" (по согласованию)";
вывести из указанного состава: Султанова Бахыта Турлыхановича, Paу Альберта Павловича, Жаганову Алтыншаш Каиржановну;
в Общенациональном плане мероприятий по подготовке к празднованию 20-летия Независимости Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Организационно-практические мероприятия":
по всему тексту аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурой "МК";
в графе 5:
в строке, порядковый номер 1, слово "февраль" заменить словом "май";
в строке, порядковый номер 3, слово "март" заменить словом "июнь";
в строке, порядковый номер 5, слово "март" заменить словом "май";
в строке, порядковый номер 6, слово "март" заменить словом "сентябрь";
в строке, порядковый номер 7, слово "апрель" заменить словом "июль";

реттік нөмірі 8-жолда «сәуір-тамыз» деген сөздер «15 тамызға дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2. Ақпараттық-идеологиялық және имидждік жұмыс» деген бөлімде:
реттік нөмірі 9-жолда:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«БАМ, БҒМ»;
5-бағанда «наурыз» деген сөз «мамыр» деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолда:
3-бағанда «МАМ» деген аббревиатура «ММ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«ММ, БАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері»;
реттік нөмірі 11-жолдың 3 және 4-бағандарында «МАМ» деген аббревиатура «БАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
12
Қазақстан мемлекеттілігінің қалыптасу тарихына арналған деректі фильмдерді қалпына келтіру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
ММ-ға ақпарат
БАМ
2010 жыл бойы
БАМ-нің 025 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» бағдарламасының қаражаты шегінде
Республикалық бюджет
»;
4-бағанда:
реттік нөмірі 13-жолда «ИСМ» деген аббревиатура «ИЖТМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14-жолда «МАМ» деген аббревиатура «БАМ, ММ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 15-жолда «МАМ» деген аббревиатура «БАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуында:
мына:
«МАМ                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі»;
«ИСМ                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі» деген жолдар мынадай редакцияда
жазылсын:
«ММ                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі»
ИЖТМ                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі»;
мына:
«СІМ                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі» деген жолдан кейін мынадай
мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«БАМ                 - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
министрлігі»;
«Арна Медиа ҰАХ» АҚ  - «Арна Медиа» ұлттық ақпараттық холдингі»
акционерлік қоғамы» деген жол алынып
тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

в строке, порядковый номер 8, слова "апрель-август" заменить словами "до 15 августа";
в разделе "2. Информационно-идеологическая и имиджевая работа":
строке, порядковый номер 9:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"МСИ, МОН";
в графе 5 слово "март" заменить словом "май";
в строке, порядковый номер 10:
в графе 3 аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурой "МК";
графу 4 изложить в следующей редакции:
"МК, МСИ, акимы областей, городов Астаны и Алматы";
в графах 3 и 4 строки, порядковый номер 11, аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурой "МСИ";
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12.
Организация работы
по реставрации
документальных
фильмов,
посвященных истории
становления
казахстанской
государственности
Информация
в МК
МСИ
В
течение
2010
года
В пределах
средств
программы
МСИ
025
"Проведение
государст-
венной
информа-
ционной
политики"
Республи-
канский
бюджет
";
в графе 4:
в строке, порядковый номер 13, аббревиатуру "МИТ" заменить аббревиатурой "МИНТ";
в строке, порядковый номер 14, аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурами "МСИ, МК";
в строке, порядковый номер 15, аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурой "МСИ";
в Примечании: расшифровке аббревиатур:
строки:
"МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан";
"МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
после строки "МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан";
строку "АО "НИХ "Арна Медиа - акционерное общество "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов