Тауарларды сыныптау жөніндегі, тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімдердің және преференциялдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдау нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 қыркүйектегі № 912 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексі 78-бабының 3-тармағына, 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) тауарларды сыныптау жөніндегі шешімнің нысаны;
2) тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімнің нысаны;
3) преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдау нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 912 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды сыныптау жөніндегі шешімнің нысаны
1. Тауарды сыныптау жөніндегі шешімді қабылдаған кеден органының атауы:
2. Декларант:
3.Тіркеу нөмері:
ХХХХХ/ХХХХ
____ жылғы «__»___________
4. Берілген күні (күні, айы, жылы)
5. Тауардың атауы:
6. Кеден одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды және атауы:
7. Тауар туралы мәліметтер, тауардың сипаттамасы:
8. Тауарды сыныптау жөніндегі шешімді қабылдау негіздемесі (кедендік жүк декларациясының нөмірі, ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы немесе сараптама бөлімі (бөлімшесі) сарапшысының қорытындысы не тауарлардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы акт (анықтама):
9. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік актілерге, кеден органының шешіміне сілтеме):
Кеден органының басшысы:
________________________       __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Орындаушы
______________   __________________                    ____________________
(лауазымы)     (тегі, аты, әкесінің аты)                   (қолы)
Біреуі декларантқа жіберілетін, екіншісі осы шешімді қабылдаған кеден органында қалдырылатын екі данада шығарылады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 912 қаулысымен
бекітілген
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімінің нысаны

Об утверждении форм решений по классификации товаров, о классификации товара в несобранном виде и принятия предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2010 года № 912. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 78, пунктом 2 статьи 85, пунктом 4 статьи 91 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму решения по классификации товаров;
2) форму решения о классификации товара в несобранном виде;
3) форму принятия предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2010 года № 912
Форма
решения по классификации товаров
1. Наименование таможенного органа,
принявшего решение по классификации
товара:
2. Декларант:
3. Регистрационный номер:
ХХХХХ/ХХХХ
от «__»___________ года
4. Дата выдачи
(число, месяц, год)
5. Наименование товара:
6. Код и наименование товара в соответствии с
Товарной номенклатурой внешнеэкономической
деятельности таможенного союза:
7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Обоснование принятия решения по классификации товара (номер грузовой таможенной
декларации, представленные товаросопроводительные документы, заключение эксперта
таможенной лаборатории или отдела (отделения) экспертизы, либо акта (справки) о
результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории,
осуществляющей независимую экспертизу товаров):
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные акты, решение таможенного органа):
Руководитель таможенного органа:
________________________                                 ________________
(фамилия, имя, отчество)                                    (подпись)
Исполнитель:
____________             ____________________            ________________
(должность)             (фамилия, имя, отчество)             (подпись)
Выносится в двух экземплярах, один из которых направляется декларанту, второй остается в таможенном органе, принявшем данное решение
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2010 года № 912
Форма
решения о классификации товара в несобранном виде

1. Тауарды жинақталмаған түрде кедендік тазарту жүргізілетін кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы
2. Декларант:
3.Тіркеу нөмері:
ХХХХХ/ХХХХ
____ жылғы «__»___________
4. Берілген күні (күні, айы, жылы)
5. Тауардың атауы:
6. Кеден одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды және атауы:
7. Әрекет ету қағидаттары мен функцияларын көрсете отырып тауар мен оның құрамдауыштарының техникалық сипаттамасы, монтаж немесе жинау тәсілінің сипаттамасы, тауар мен оның құрамдауыштары өндірілген материалдардың сипаттамасы, жинақты сызбалар, схемалар, мүмкіндігінше өндірушілердің фотосуреттері, каталогтары, бейне материал, қосымшаға* сәйкес тауардың егжей-тегжейлі ерекшелігі
8. Тауарды сыныптау жөніндегі шешімді қабылдау негіздемесі (кедендік жүк декларациясының нөмірі, ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы немесе сараптама бөлімі (бөлімшесі) сарапшысының қорытындысы не тауарлардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы акт (анықтама):
9. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік актілерге, кеден органының шешіміне сілтеме):
Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның басшысы:
________________________       __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)            (қолы)
Орындаушы
______________   __________________                     ____________________
(лауазымы)     (тегі, аты, әкесінің аты)                      (қолы)
Тауарды жинақталмаған
түрде сыныптау туралы
шешімге қосымша
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімге қосымша
Тауардың р/с
Машинаның жиынтық бөлігінің атауы
Машинаның жиынтық бөлігінің КО СЭҚ ТН коды
Тауар шығарылған ел
Саны (өлшем бірлігі)
Таза салмағы (кг)
Тауардың бағасы (АҚШ долл.)
Келісім-шарттың №
Ерекшеліктің №
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешім және оған қосымша үш данада шығарылады және мынадай түрде бөлінеді:
- бірінші данасы - декларантқа жіберіледі;
- екінші данасы - Шешімнің 1-бағанында көрсетілген кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің мекен жайына жіберіледі;
- үшінші данасы - кеден ісі саласындағы уәкілетті органда қалады.
*Қосымша тауарды жинақталмаған түрде сыныптау жөніндегі шешімінің ажырамас бөлігі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 912 қаулысымен
бекітілген
Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану
кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын
ала шешім қабылдау нысаны

1. Наименование территориального
подразделения уполномоченного органа в
сфере таможенного дела, в котором будет
производится таможенная очистка товара
в несобранном виде
2. Декларант:
3. Регистрационный номер:
ХХХХХ/ХХХХ
от «__»___________ года
4. Дата выдачи
(число, месяц, год)
5. Наименование товара:
6. Код и наименование товара в соответствии с
Товарной номенклатурой внешнеэкономической
деятельности таможенного союза:
7. Техническое описание товара и его компонентов с указанием принципа действия и
функций, описание способа монтажа или сборки, описание материалов, из которых
произведен товар и его компоненты, сборочные чертежи, схемы, при возможности
фотографии, каталоги производителей, видеоматериал, подробная спецификация товара
согласно приложению*
8. Обоснование принятия решения по классификации товара (номер таможенной декларации,
предоставленные товаросопроводительные документы, заключение эксперта таможенной
лаборатории или отдела (отделения) экспертизы, либо акта (справки) о результатах
исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей
независимую экспертизу товаров):
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные акты, решение таможенного органа):
Руководитель уполномоченного
органа в сфере таможенного дела:
________________________                                 ________________
(фамилия, имя, отчество)                                    (подпись)
Исполнитель:
____________             ____________________            ________________
(должность)             (фамилия, имя, отчество)             (подпись)
Приложение
к решению
о классификации товара
в несобранном виде
Приложение
к решению о классификации товара в несобранном виде
№ п/п
товара
Наимено-
вание
комплек-
тной
части
машины
Код
ТН ВЭД ТС
комплек-
тной
части
машины
Страна
происхо-
ждения
товара
Количес-
тво
(ед.изм.)
Вес
нетто
(кг)
Цена
товара
(долл.
США)
конт-
ракта
специ-
фикации
Решение о классификации товара в несобранном виде и приложение к нему выносится в трех экземплярах и распределяются следующим образом:
- первый экземпляр - направляется декларанту;
- второй экземпляр - направляется в адрес территориального подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела, указанного в графе 1 решения;
- третий экземпляр - остается в уполномоченном органе в сфере таможенного дела.
*Приложение является неотъемлемой частью к решению по классификации товара в несобранном виде
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2010 года № 912
Форма принятия предварительного решения относительно
определения страны происхождения товара при применении
преференциального и непреференциального режимов

1. Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айкындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдаған кеден органының атауы
2. Декларант:
3. Тіркеу нөмері:
ХХХХХ/ХХХХ
____ жылғы «__»___________
4. Берілген күні (күні, айы, жылы)
5. Тауардың атауы:
6. Кеден одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды және атауы:
7. Тауар туралы мәліметтер, тауардың сипаттамасы
8. Осы алдын ала шешімге сәйкес айқындалған тауар шығарылған ел:
9. Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдау негіздемесі: (ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы немесе сараптама бөлімі (бөлімшесі) сарапшысының қорытындысы, не тауарлардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы акт (анықтама):
10. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік актілерге, кеден органының шешіміне сілтеме):
Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның басшысы:
________________________       __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)               (қолы)
Орындаушы
______________   __________________                     ____________________
(лауазымы)     (тегі, аты, әкесінің аты)                        (қолы)
Біреуі декларантқа жіберілетін, екіншісі осы шешімді қабылдаған кеден органында қалдырылатын екі данада шығарылады

1. Наименование таможенного органа,
принявшего предварительное решение
относительно определения страны
происхождения товара при применении
преференциального и непреференциального
режимов:
2. Декларант:
3. Регистрационный номер:
ХХХХХ/ХХХХ
от «__»___________ года
4. Дата выдачи
(число, месяц, год)
5. Наименование товара:
6. Код и наименование товара в
соответствии с Товарной номенклатурой
внешнеэкономической деятельности
таможенного союза:
7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Страна происхождения товара, определенная в соответствии с настоящим
предварительным решением:
9. Обоснование принятия предварительного решения относительно определения страны
происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов:
(представленные товаросопроводительные документы, заключение эксперта таможенной
лаборатории или отдела (отделения) экспертизы, либо акта (справки) о результатах
исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей
независимую экспертизу товаров):
10. Для служебных отметок (ссылка на нормативные акты, решение таможенного органа):
Руководитель таможенного органа:
________________________                                 ________________
(фамилия, имя, отчество)                                    (подпись)
Исполнитель:
____________             ____________________            ________________
(должность)             (фамилия, имя, отчество)             (подпись)
Выносится в двух экземплярах, один из которых направляется декларанту, второй остается в таможенном органе, принявшем данное решение.