Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесінің аумағын кеңейтудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қазандағы № 1025 Қаулысы
Алакөл-Сасықкөл көлдері жүйесінің сулы-батпақты алқаптарының бірегей биологиялық әртүрлілігін сақтау мақсатында және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданының су қоры жерлерінен жалпы алаңы 933 гектар жер учаскелері алынсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері және Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданының аумағындағы жалпы алаңы 44572 гектар босалқы жерлер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыға қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалануға «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің «Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) берілсін.
3. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген мекеменің жер учаскелері ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінің санатына ауыстырылсын.
4. Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен осы аймақ шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және оларды қалпына келтіруге теріс әсер ететін кез келген қызметке тыйым сала және (немесе) шектеу қоя отырып, мекеме жерлерінің төңірегінде күзет аймағын белгілесін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 5 қазандағы
№ 1025 қаулысына
қосымша
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің «Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы» мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалануға берілетін Шығыс Қазақстан облысы Үржар ауданының аумағындағы жерлердің экспликациясы
Санаты мен жер құрамы
Алаңы, га
Үржар ауданы -

О некоторых вопросах расширения территории государственного учреждения "Алакольский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 1025
В целях сохранения уникального биологического разнообразия водно-болотных угодий Алаколь-Сасыкольской системы озер и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изъять из земель водного фонда Урджарского района Восточно-Казахстанской области земельные участки общей площадью 933 гектаров.
2. Предоставить указанные в пункте 1 настоящего постановления земельные участки и земли запаса общей площадью 44572 гектаров на территории Урджарского района Восточно-Казахстанской области государственному учреждению "Алакольский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению к настоящему постановлению, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Перевести земельные участки учреждения, указанные в приложении к настоящему постановлению, в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
4. Акимату Восточно-Казахстанской области в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, установить охранную зону вокруг земель учреждения, с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2010 года № 1025
Экспликация земель,
предоставляемых в постоянное землепользование государственному
учреждению "Алакольский государственный природный заповедник"
Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан" на территории Урджарского
района Восточно-Казахстанской области
Категория и состав земель
Площадь, га
Урджарский район -