Дина Нұрпейісованың туғанына 150 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 18 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі № 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Күйші-композитор, Қазақ КСР-інің Халық әртісі Дина Нұрпейісованың туғанына 150 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.

О подготовке и проведении 150-летия со дня рождения Дины Нурпеисовой
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 18
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения композитора-кюйши, Народной артистки Казахской ССР Дины Нурпеисовой.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 қаулысымен
бекітілген
Күйші-композитор, Қазақ КСР-інің Халық әртісі
Дина Нұрпейісованың туғанына 150 жыл толуын дайындау
мен өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар
(мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
«Бұлбұл домбыра» атты Д. Нұрпейісова атындағы домбырашы қыздардың республикалық сайысын өткізу
Атырау облысының әкімі
2011 жылғы сәуір
Жергілікті бюджет

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
План мероприятий
по подготовке и проведению 150-летия со дня рождения
композитора-кюйши, народной артистки Казахской ССР
Дины Нурпеисовой
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Источники
финансирования
Предполага-
емые расходы
(тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение республиканского
состязания девушек-домбристок
имени Д. Нурпеисовой "Бұлбұл
домбыра"
Аким
Атырауской
области
Апрель
2011 года
Местный бюджет

6000,0
2.
Д. Нұрпейісованың 150 жылдығына арналған салтанатты концерт өткізу
Батыс Қазақстан облысының әкімі
2011 жылғы маусым
Жергілікті бюджет
704,0
3.
Домбырашылардың республикалық конкурсын өткізу
Батыс Қазақстан облысының әкімі
2011 жылғы маусым
Жергілікті бюджет
4096,0
4.
Д. Нұрпейісованың 150 жылдығына арналған салтанатты концерт өткізу
Алматы қаласының әкімі
2011 жылғы қазан
Жергілікті бюджет
1500,0
5
Д. Нұрпейісованың 150 жылдығына арналған домбырашылардың өңірлік конкурсын өткізу
Маңғыстау облысының әкімі
2011 жылғы қараша
Жергілікті бюджет
1506,6
6
Д. Нұрпейісованың 150 жылдығына арналған театралдық-концерттік қойылым өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2011 жылғы қазан
011 «Әлеуметтік- маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
4978,0
7
Д. Нұрпейісова туралы деректі фильм шығару
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
2011 жыл бойы
025 «Мемлекеттік ақпараттық саясат» республикалық бюджеттік бағдарламасы
3460,0
8
«Күйші Дина Тарту-Сәлемдеме» атты кітап шығару
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
2011 жыл бойы
021 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
3267,7
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
11705,7
Жергілікті бюджет
13806,6

6000,0
2.
Проведение торжественного
концерта, посвященного
150-летию Д. Нурпеисовой
Аким Западно-
Казахстанской
области
Июнь
2011 года
Местный бюджет
704,0
3.
Проведение республиканского
конкурса домбристов
Аким Западно-
Казахстанской
области
Июнь
2011 года
Местный бюджет
4096,0
4.
Проведение торжественного
концерта, посвященного
150-летию Д. Нурпеисовой
Аким города
Алматы
Октябрь
2011 года
Местный бюджет
1500,0
5.
Проведение регионального
конкурса домбристов,
посвященного 150-летию Д.
Нурпеисовой
Аким
Мангистауской
области
Ноябрь
2011 года
Местный бюджет
1506,6
6.
Проведение
театрально-концертного
представления, посвященного
150-летию Д. Нурпеисовой
Министерство
культуры
Республики
Казахстан
Октябрь
2011 года
Республиканс-
кая бюджетная
программа 011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
4978,0
7.
Производство документального
фильма о Д. Нурпеисовой
Министерство
связи
и информации
Республики
Казахстан
В течение
2011 года
Республиканс-
кая бюджетная
программа 025
"Государствен-
ная
информационная
политика"
3460,0
8.
Выпуск книги «Күйші Дина
Тарту-Сәлемдеме»
Министерство
связи и
информации
Республики
Казахстан
В течение
2011 года
Республиканс-
кая бюджетная
программа 021
"Издание
социально-
важных видов
литературы"
3267,7
ИТОГО:
Республиканс-
кий бюджет
Местный бюджет
11705,7
13806,6