Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 41 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мемлекеттік органдар:
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін жылына бір рет Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.12.2014 № 1410 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызына дейін жылына бір рет мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2014 № 1410 қаулысымен.
3-1. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі берген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру туралы есебінің негізінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қорытынды жобасын қалыптастырсын және есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін іске асырылуы туралы есеппен бірге Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.12.2014 № 1410 қаулысымен.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның індетіне қарсы іс-әрекет жөніндегі мемлекеттік саясаттың тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 желтоқсандағы № 1808 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 54, 595-құжат);
2) «Қазақстан Республикасында денсаулық сақтау жүйесін қаржыландыруды жетілдіру тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 13 шілдедегі № 773 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 22, 236-құжат).

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 41
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также государственным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о реализации Плана мероприятий в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан один раз в год до 15 февраля года, следующего за отчетным.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2014 № 1410.
3. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в уполномоченный орган по государственному планированию один раз в год до 10 марта года, следующего за отчетным.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2014 № 1410.
3-1. Уполномоченному органу по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга на основании отчета о реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011 – 2015 годы, представленного Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, сформировать проект заключения и представить вместе с отчетом о реализации в Правительство Республики Казахстан до 25 марта года, следующего за отчетным.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.12.2014 № 1410.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2000 года № 1808 "О Концепции государственной политики по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 54, ст. 595);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года № 773 "О Концепции совершенствования финансирования системы здравоохранения в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 22, ст. 236).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 қаңтардағы
№ 41 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың
2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан»
мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2014 № 1410 қаулысымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Өлш. бірл.
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру
Болжанатын шығыстар (млн. теңге)*
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Барлығы
Сома
Көздері
Сома
Көздері
Сома
Көздері
Сома
Көздері
Сома
Көздері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Мақсаты: Еліміздің орнықты әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету үшін Қазақстан азаматтарының денсаулығын жақсарту
Нысаналы индикаторлар:
халықтың күтіліп отырған өмір сұру ұзақтығының 2013 жылға қарай 69,5 жасқа дейін, 2015 жылға қарай 71 жасқа дейін ұлғаюы;
ана өлімін 100 мың тірі туылғандарға шаққанда 2013 жылға қарай 21,0-ге дейін, 2015 жылға қарай 12,4-ге дейін төмендету;
нәресте өлімін 1000 тірі туылғандарға шаққанда 2013 жылға қарай 14,1-ге дейін 2015 жылға қарай 11,2-ге дейін төмендету;
жалпы өлімді 1000 адамға шаққанда 2013 жылға қарай 8,14-ке дейін, 2015 жылға қарай 7,62-ге дейін төмендету;
туберкулезбен сырқаттанушылықты 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 98,1-ге дейін, 2015 жылға қарай 71,4-ге дейін төмендету;
15-49 жас аралығындағы жас тобында АИТВ инфекциясының таралуын 0,2 - 0,6 шегінде ұстау;
І-II кезеңде анықталған қатерлі ісіктердің үлес салмағының 2015 жылға қарай 55,1 %-ға дейін ұлғаюы;
қатерлі ісіктері бар науқастардың 5 жылдық өміршеңдік үлес салмағының 2015 жылға қарай 50,6 %-ға ұлғаюы.
5.1-мақсат. Мемлекеттік, коғамдық және бизнес-құрылымдардың қызметін үйлестіру арқылы азаматтардың денсаулығын қалыптастыру, сақтау және нығайту
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы ҰҮК ережесіне өзгерістер енгізіп, ҰҮК қатысушылар құрамын қайта қарау
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы наурыз
қаржы шығындары талап етілмейді
2.
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері жөніндегі сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-кимылға аударылатын қаражатты пайдалану қағидаларын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы қантар
қаржы шығындары талап етілмейді
3.
Дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2011–2015 жылдарға арналған салалық бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ТСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы қыркүйек
қаржы шығындары талап етілмейді
4.
Қоғамдық саулықты жақсарту мәселелері бойынша бағдарламаны іске асыру тиімділігінің мониторингі мен бағалау жүйесін әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
5.
Денсаулық сақтау, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДСМ, Еңбекмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2012 жылғы қыркүйек
қаржы шығындары талап етілмейді
6.
Адам денсаулығының жағдайына қоршаған орта ластануының әсерін зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы желтоқсан
«Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» 013 РББ шегінде
7.
Қызметкерлердің денсаулығын қолдаудың бар инфрақұрылымына, оның ішінде өнеркәсіптік кәсіпорындар жанындағы үлгілік медициналық пункттерге бағалау жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
8.
Жаңа өндірістердің құрылысы үшін жер учаскесін бөлу, аумақты санитариялық-гигиеналық бағалауды анықтау кезеңінен бастап жобалау материалдарын әзірлеу кезінде қоршаған орта қауіпсіздігінің тәуекелдерін бағалау жүйесін анықтау
ДСМ бұйрығы
ДСМ, ИЖТМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
9.
Жұмыс берушілердің денсаулық сақтау мәселелерінде ұйымдар қызметкерлерінің СӨС жүргізуіне жағдайды қамтамасыз етуге, қызметкерлердің профилактикалық іс-шаралардан уақтылы өтуі үшін уәждемесі мен жауапкершілігін қалыптастыру бойынша шаралар кешенін әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, Еңбекмині
2011 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
10.
Жұмысшылардың зиянды еңбек жағдайында жұмыс істеу уақытының барынша ұзақтығын айқындау бойынша зерттеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині, ДСМ

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 2011 года № 41
План
мероприятий по реализации Государственной программы
развития здравоохранения Республики Казахстан
«Саламатты Қазақстан» на 2011 - 2015 годы
Сноска. План мероприятий в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2014 № 1410.
№ п/п
Наименование мероприятия
Ед. изм.
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Сроки исполнения
Финансирование
Предполагаемые расходы (млн. тенге)*
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Всего
Сумма
Источники
Сумма
Источники
Сумма
Источники
Сумма
Источники
Сумма
Источники
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Цель: улучшение здоровья граждан Казахстана для обеспечения устойчивого социально-демографического развития страны
Целевые индикаторы:
увеличение ожидаемой продолжительности жизни населения к 2013 году до 69,5 лет, к 2015 году до 71 года;
снижение материнской смертности к 2013 году до 21,0, к 2015 году до 12,4 на 100 тысяч родившихся живыми;
снижение младенческой смертности к 2013 году до 14,1, к 2015 году до 11,2 на 1000 родившихся живыми;
снижение общей смертности к 2013 году до 8,14, к 2015 году до 7,62 на 1000 населения;
снижение заболеваемости туберкулезом к 2013 году до 98,1 к 2015 году до 71,4 на 100 тысяч населения;
удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет в пределах 0,2-0,6
увеличение удельного веса злокачественных новообразований, выявленных на I-II стадии, до 55,1 % к 2015 году
увеличение удельного веса 5-летней выживаемости больных со злокачественными новообразованиями до 50,6 % к 2015 году
Цель 5.1. Формирование, сохранение и укрепление здоровья граждан путем координации деятельности государственных, общественных и бизнес-структур
1.
Пересмотреть состав участников НКС при Правительстве Республики Казахстан с внесением изменений в Положение НКС
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МЗ, заинтересованные государственные органы
март 2011 года
не требует финансовых затрат
2.
Разработать правила использования средств, перечисляемых на межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МЗ, заинтересованные государственные органы
январь 2011 года
не требует финансовых затрат
3.
Разработать и утвердить отраслевую программу развития физической культуры и спорта на 2011-2015 годы
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МТС, заинтересованные государственные органы
сентябрь 2011 года
не требует финансовых затрат
4.
Разработать систему мониторинга и оценки эффективности реализации программы по вопросам улучшения общественного здоровья
приказ МЗ
МЗ, заинтересованные государственные органы
декабрь 2011 года
не требует финансовых затрат
5.
Внести предложения по усовершенствованию нормативной правовой базы по вопросам охраны здоровья, в том числе безопасности труда
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЗ, МТСЗН, заинтересованные государственные органы
сентябрь 2012 года
не требует финансовых затрат
6.
Изучить влияние загрязнения окружающей среды на состояние здоровья человека
информация
в Правительство Республики
Казахстан
МЗ, заинтересованные государственные органы
декабрь 2013 года
в пределах РБП 013 «Прикладные научные исследования в области здравоохранения»
7.
Провести оценку имеющейся инфраструктуры по поддержанию здоровья работников, в том числе типовых медицинских пунктов при промышленных предприятиях
информация в МНЭ
МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
8.
Определить систему оценки рисков безопасности окружающей среды при разработке проектных материалов, начиная с этапа отвода земельного участка, определения санитарно-гигиенической оценки территории, для строительства новых производств
приказ МЗ
МЗ, МИНТ, заинтересованные государственные органы
декабрь 2013 года
не требует финансовых затрат
9.
Разработать комплекс мер по формированию мотивации и ответственности работодателей в вопросах охраны здоровья, обеспечению условий ведения ЗОЖ работниками организаций за своевременное прохождение работниками профилактических мероприятий
приказ МЗ
МЗ, МТСЗН
декабрь 2011 года
не требует финансовых затрат
10.
Провести исследование по определению максимальной продолжительности работы рабочих во вредных условиях труда
информация в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН, МЗ

2011–2015 жылдар
26,7
РБ
64,6
РБ
69,1
РБ
73,5
РБ
78,8
РБ
312,7
18-1.
Темекі шекпейтін адамдардың таза ауаға құқықтарын қорғауды, оның ішінде қоғамдық орындарда темекі шегуге тыйым салу аймағын кеңейтуді қамтамасыз етуді заңнама деңгейінде көздеу
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» ҚР Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заң жобасына ұсыныстар
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
18-2.
Темекі бұйымдарын тұтынудан бас тартуға ниет білдірген адамдарға қолдау көрсету бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде темекі бұйымдарын тұтынудан бас тартуға ниет білдірген адамдарға әлеуметтік-психологиялық, сондай-ақ олар үшін сенім телефондарын ұйымдастыру арқылы әлеуметтік-психологиялық көмекті ұйымдастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
19.
Темекі өнімдерін тұтынуды және алкогольді шектен тыс тұтынуды төмендету жөнінде экономикалық шараларды әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
Қаржымині, ҰЭМ, ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
20.
Қазақстан Республикасының аумағында контрабандалық алкоголь өнімдерінің әкелінуін және алкоголь өнімдерін заңсыз өндіруді бақылауды реттеу жөнінде шаралар қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, ҰЭМ,  ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
21.
Инфекциялық аурулардың профилактикасы мәселелері бойынша халықтың хабардар болуын арттыру (туберкулез, ЖРВИ, ЖІИ, гепатит, АИТВ/ЖИТС, ЖЖБИ) және қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру (дәрістер, әңгімелер, буклеттерді, листовкаларды тарату және т.б.)
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар

2011-2015 годы
26,7
РБ
64,6
РБ
69,1
РБ
73,5
РБ
78,8
РБ
312,7
18-1
Предусмотреть на законодательном уровне обеспечение защиты прав некурящих на чистый воздух, в т.ч. расширение зоны запрета на курение в общественных местах
предложения к законопроекту «О внесении изменений и дополнений в Кодекс РК «О здоровье народа и системе здравоохранения»
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
18-2
Принять меры по поддержке желающих отказаться от потребления табачных изделий, в том числе организовать социально-психологическую помощь лицам, желающим отказаться от потребления табачных изделий, а также путем организации для них телефонов доверия
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
19.
Внести предложения по разработке экономических мер по снижению потребления табачных изделий и злоупотребления алкоголем
предложение в Правительство Республики Казахстан
МФ, МНЭ, МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
20.
Принять меры по регулированию контроля за ввозом контрабандных алкогольных изделий и незаконного производства алкогольной продукции на территории Республики Казахстан
информация в МНЭ
МФ, МНЭ, МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
21.
Повысить информированность населения по вопросам профилактики инфекционных заболеваний (туберкулез, ОРВИ, ОКИ, гепатит, ВИЧ/СПИД, ИППП) и формировать навыки безопасного поведения (лекции, беседы, распространение буклетов, листовок и др.)
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы

0-14 жасқа дейінгі балалар арасында сүйек-бұлшық ет жүйесімен сырқаттанушылықты тиісті 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 1194-ке дейін, 2015 жылға қарай 832,0-ге дейін (2009 жылы – 1196) және 15-17 жас аралығындағы жасөспірімдер арасында тиісті 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 2995,1-ге дейін, 2015 жылға қарай 2665,3-ке дейін (2009 жылы – 2997,1) төмендету;
15-17 жас аралығындағы жасөспірімдер арасында ЖЖБИ сырқаттанушылықты 2013 жылға қарай 8,3-ке дейін, 2015 жылға қарай 8,0-ге дейін (2009 жылы – 8,5) төмендету (маркер ретінде мерез алынды);
0-14 жасқа дейінгі балалардың арасында психикалық белсенді затты тұтынудың салдарынан психологиялық және мінез-кұлықтың ауытқуымен сырқаттанушылықты тиісті 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 13,1-ге дейін және 2015 жылға қарай 4,0-ке дейін, 15-17 жас аралығындағы жасөспірімдер арасында тиісті 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға 563-ке дейін және 2015 жылға қарай 328,5-қа дейін (2009 жылы – 14 жастағы балалар – тиісті 100 мың адамға шаққанда 13,5, 15-17 жас аралығында – тиісті 100 мың адамға шаққанда 564,8) төмендету;
15-17 жастағы балалардың арасындағы суицидті тиісті 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға карай 23,8-ге дейін және 2015 жылға қарай 17,5-ге дейін (2009 жылы – тиісті 100 мың адамға шаққанда 24,5) төмендету;
мүгедек балаларды 2015 жылға қарай стационар жағдайында медициналық оңалтумен қамтуды 42%-ға дейін ұлғайту.
38.
Мектеп жасындағы балалар арасында тірек-қозғалыс аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шаралар кешенін әзірлеу
облыстардың, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының шешімдері, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2013 жылдар
50,0
РБ
50,0
РБ
50,0
РБ
150,0
39.
Жалпы білім беретін оқу орындарында нашақорлықтың, маскүнемдік пен темекі шегудің профилактикасы әдістемелік құралын сынау және енгізу
облыстардың, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының шешімдері
ДСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
40.
Үй-жайлардың, ойын алаңдарының тиісінше жобалануын және заманауи мектеп жабдықтарымен қамтамасыз етілуін бақылауды күшейту
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындарыталап етілмейді
41.
Ақпараттық қызметтердің, сенім телефондарының қызметін қолдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындарыталап етілмейді
42.
ЖЖБИ, АИТВ/ЖИТС және ерте жүктілік мәселелері бойынша орта және жоғары білім беру жүйесіне арнайы білім беру бағдарламасын әзірлеу
бірлескен бұйрық
ДСӘДМ, БҒМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
43.
Білім алушыларға медициналық-әлеуметтік және психологиялық көмек көрсету бойынша мектеп психологтары мен әлеуметтік педагогтарға арналған кешенді бағдарлама әзірлеу
бірлескен бұйрық
ДСӘДМ, БҒМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
44.
Жасөспірімдердің психологиялық денсаулығы мәселелері бойынша ақпараттық науқан (бейне және аудио роликтер шығару) жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ

снижение заболеваемости костно-мышечной системы среди детей в возрасте от 0 до 14 лет до 1194 к 2013 году, до 832,0 на 100 тысяч соответствующего населения к 2015 году (2009 год - 1196) и среди подростков в возрасте 15-17 лет до 2995,1 к 2013 году, до 2665,3 на 100 тысяч соответствующего населения к 2015 году (2009 год - 2997,1);
снижение заболеваемости ИППП среди подростков в возрасте 15-17 лет до 8,3 к 2013 году, до 8,0 к 2015 году на 100 тыс. соответствующего населения (2009 г. - 8,5) (в качестве маркера взят сифилис);
снижение показателя заболеваемости психическими и поведенческими расстройствами вследствие употребления психоактивных веществ среди детей от 0 до 14 лет до 13,1 к 2013 году и до 4,0 на 100 тысяч соответствующего населения к 2015 году, среди подростков в возрасте от 15 до 17 лет до 563 к 2013 году и до 328,5 на 100 тысяч соответствующего населения к 2015 году (2009 год - дети от 0 до 14 лет до 13,5 на 100 тысяч соответствующего населения, от 15 до 17 лет до 564,8 на 100 тысяч соответствующего населения);
снижение суицидов среди детей от 15-17 лет до 23,8 к 2013 году и 17,5 на 100 тысяч соответствующего населения к 2015 году (2009 год - 24,5 на 100 тысяч соответствующего населения)
увеличение охвата медицинской реабилитацией детей инвалидов в условиях стационара до 42 % к 2015 году
38.
Разработать комплекс мероприятий по профилактике заболеваний опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста
решения маслихатов областей, городов Астаны и Алматы, информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 – 2013 годы
50,0
РБ
50,0
РБ
50,0
РБ
150,0
39.
Апробировать и внедрить методическое пособие «Профилактика наркомании, алкоголизма и табакокурения» в общеобразовательные учебные заведения
решения маслихатов областей, городов Астаны и Алматы
МЗ, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2012 год
не требует финансовых затрат
40.
Усилить контроль за надлежащей планировкой помещений, игровых площадок и обеспечением современным школьным оборудованием
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
41.
Поддержать деятельность информационных служб, телефонов доверия
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
42.
Разработать специальные образовательные программы по вопросам ИППП, ВИЧ/СПИД и ранней беременности в систему среднего и высшего образования
совместный приказ
МЗСР, МОН
2015 год
не требует финансовых затрат
43.
Разработать комплексную программу для школьных психологов и социальных педагогов по оказанию медико-социальной и психологической помощи обучающимся
совместный приказ
МЗСР, МОН
2015 год
не требует финансовых затрат
44.
Провести информационную кампанию (выпуск видео и аудио роликов) по вопросам психологического здоровья подростков
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ

10,7
47.
Жалпы білім беретін оқу орындарын балалар мен жасөспірімдерде темекіге, алкогольге және есірткіге елігу қаупін, сондай-ақ химиялық емес тәуелділікті, ойынқұмарлықты, интернетке тәуелділікті ерте анықтаудың компьютерлік бағдарламаларымен жарақтандыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2012 жылдар
21,2
РБ
28,2
РБ
49,4
48.
Ата-аналар мен оқытушылардың балалар мен жасөспірімдердің психикалық күйзелістерінің алғашқы белгілерін тануы әдістемесін әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2012 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді

10,7
47.
Оснастить общеобразовательные учебные заведения компьютерными программами раннего выявления риска вовлечения в табачную, алкогольную и наркотическую зависимость, а также нехимическую зависимость, игроманию, интернет-зависимость у детей и подростков
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2012 годы
21,2
РБ
28,2
РБ
49,4
48.
Разработать методику опознавания родителями и преподавателями первых сигналов психического стресса у детей и подростков
приказ МЗ
МЗ
декабрь 2012 года
не требует финансовых затрат

48-1.
Оқушылардың денсаулығын сақтау саласындағы білім беру объектілерінің қызметі туралы ҚР ДСӘДМ және ҚР БҒМ бірлескен бұйрығын әзірлеу
ДСӘДМ және БҒМ бірлескен бұйрығы
ДСӘДМ, БҒМ
2014 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
48-2.
Суицидтік әрекет жасаған жасөспірімдер мен балаларды оңалту және қайта әлеуметтендіру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимыл шараларын әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді

48-1
Разработать совместный приказ МЗСР РК и МОН РК о деятельности объектов образования в области охраны здоровья школьников
совместный приказ МЗСР и МОН
МЗСР, МОН
2014 год
не требует финансовых затрат
48-2
Разработать меры межсекторального взаимодействия по вопросам организации мероприятий по реабилитации и ресоциализации подростков и детей, совершивших суицидальную попытку
приказ
МЗСР
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат

5.1.4-мақсат. Жол-көлік жарақаттанушылығы және одан болатын өлімді төмендету
Нәтижелер көрсеткіштері:
2015 жылға қарай ЖКО нәтижесінде қайтыс болғандардың санын 2013 жылғы деңгейден (3 037 адам) 5 %-ға төмендету;
2015 жылға қарай адамдар зардап шегетін ЖКО-ның санын 2013 жылғы деңгейден (23 359 ЖКО) 5 %-ға қысқарту.
49.
Жол жүрісі қауіпсіздігі мәселелері бойынша қоғамдық пікірге мониторинг жүргізу
ДСӘДМ-ге ақпарат
ІІМ, ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
1,7
РБ
3,0
РБ
4,7
50.
Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әлеуметтік роликтерді құру және орталық, республикалық телеарналарда олардың прокатын камтамасыз ету
ДСӘДМ-ге ақпарат
ІІМ, ИДМ, ДСӘДМ

Цель. 5.1.4. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него
Показатели результатов:
снижение к 2015 году на 5 % числа погибших в результате ДТП от уровня 2013 года (3 037 чел.);
снижение к 2015 году на 5 % количества ДТП с пострадавшими от уровня 2013 года (23 359 ДТП)
49.
Провести мониторинг общественного мнения по проблемам дорожной безопасности
информация в МЗСР
МВД, МЗСР
2014-2015 годы
1,7
РБ
3,0
РБ
4,7
50.
Создать социальные ролики по вопросам безопасности дорожного движения и обеспечить их прокат на центральных, республиканских телеканалах
информация в МЗСР
МВД, МИР, МЗСР

1000 адамға шаққанда бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар арасында жалпы өлімді 2013 жылы 2,89-ға дейін және 2015 жылы 2,8-ге (2009 жылы – 2,91) төмендету;
2015 жылға қарай сотталғандар арасында АИТВ жұқтырғандардың таралу деңгейі 5 %-дан аспауы тиіс.
60.
Туберкулезбен, АИТВ/ЖИТС-пен және басқа аурулармен ауыратын науқастарға медициналық қызмет көрсетуді жетілдіру мақсатында қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-профилактикалық мекемелерін материалдық-техникалық жарақтандыруды нығайту
ДСМ-ге ақпарат
ІІМ, ДСМ

снижение общей смертности среди лиц, находящихся в местах лишения свободы, в 2013 году-2,89 и в 2015 году - 2,8 на 1000 человек (2009 год - 2,91)
к 2015 году уровень распространенности ВИЧ-инфицированных среди заключенных не должен превышать 5 %
60.
Укрепить материально-техническое оснащение лечебно-профилактических учреждений уголовно-исполнительной системы в целях совершенствования оказания медицинской помощи больным туберкулезом, ВИЧ/СПИД и другими заболеваниями
информация в МЗ
МВД, МЗ

36,4
АНТ
35,7
АНТ
41,8
АНТ
197,9
65.
Емдеу аяқталмаған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, туберкулезбен ауыратын науқас адамдарды іздестіру және оларды емдеуді жалғастыру тетіктерін әзірлеу
бірлескен бұйрық
ДСМ, ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
65-1.
Көптеген дәріге көнбейтін туберкулезбен ауыратын сотталған науқастарды туберкулезге қарсы екінші қатардағы препараттармен толық қамтуды қамтамасыз ету
ДСӘДМ-ге ақпарат
ІІМ, ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
040 «Сотталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды ұстау» РББ шегінде
65-2.
АРТ-терапияға жататын АИТВ жұқтырған сотталғандарды ретровирусқа қарсы препараттармен қамтамасыз ету
ДСӘДМ-ге ақпарат
ІІМ, ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
040 «Сотталғандарды, күдікті-лерді және айыптаушыларды ұстау» РББ шегінде
66.
Қазақстан Республикасының қылмыстық-атқару жүйесіндегі наркологиялық жағдайды мониторингтеу және оны бағалау жүйесін құру
бірлескен бұйрық
ДСӘДМ, ІІМ

36,4
ЦТТ
35,7
ЦТТ
41,8
ЦТТ
197,9
65.
Разработать механизмы поиска и продолжения лечения лиц, освобожденных из мест лишения свободы, больных туберкулезом с незавершенным лечением
совместный приказ
МЗ, МВД, заинтересованные государственные органы
2011-2012 годы
не требует финансовых затрат
65-1
Обеспечение полного охвата осужденных больных туберкулезом с множественной лекарственной устойчивостью противотуберкулезными препаратами второго ряда
информация в МЗСР
МВД, МЗСР
2014-2015 годы
в пределах РБП 040 «Содержание осужденных, подозреваемых и обвиняемых лиц» и иные источники
65-2
Обеспечение антиретровирусными препаратами ВИЧ-инфицированных осужденных, подлежащих АРТ-терапии
информация в МЗСР
МВД, МЗСР
2014-2015 годы
В пределах РБП 040 «Содержание осужденных, подозреваемых и обвиняемых лиц» и иные источники
66.
Создать систему мониторинга и оценки наркологической ситуации в уголовно-исполнительной системе Республики Казахстан
совместный приказ
МЗСР, МВД

2011–2015 жылдар
0,4
РБ
0,2
РБ
0,3
РБ
0,4
РБ
0,2
РБ
1,5
5.1.7-мақсат. Халықтың КҚГҚ-мен сырқаттанушылығын төмендету
Нәтижелер көрсеткіштері:
КҚГҚ-мен сырқаттанушылықты 100 мың адамға шаққанда 0,2-ден аспайтын деңгейде ұстау.
67.
Халықтың Конго-Қырым геморрагиялық қызбасын диагностикалау және оның профилактикасын жетілдіру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және енгізу
ҰЭМ бұйрығы
ҰЭМ, ДСӘДМ
2012–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
68.
Эндемиялық өңірлерде мал басын және малды ұстау үй-жайларына кенеге қарсы тазартуды жүргізу, сондай-ақ оны құру
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
69.
КҚГҚ бойынша қолайсыз елді мекендердің төңірегінде санитариялық-қорғау аймақтарын құру
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
70.
КҚГҚ жұғу жолдары және оның профилактикалық шаралары туралы халық арасында санитариялық-түсіндіру жұмыстарын күшейту
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
5.2-мақсат. Халықтың денсаулығын одан әрі нығайту және негізгі әлеуметтік тұрғыдан мәні бар аурулар мен жарақаттардың деңгейін төмендету
Нәтижелер көрсеткіштері:
нәресте өлімін 1000 тірі туылғандарға шаққанда 2013 жылға қарай 14,1-ге дейін, 2015 жылға қарай 11,2-ге дейін (2009 жылы – 18,4) төмендету;
ана өлімін 100 мың тірі туылғандарға шаққанда 2013 жылға қарай 28,1-ге дейін, 2015 жылға қарай 12,4-ке дейін (2009 жылы – 36,9) төмендету;
мүгедектікке бірінші рет шығуды 10 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 28,4-ке дейін, 2015 жылға қарай 28-ге дейін (2009 жылы – 29,2) төмендету;

2011-2015 годы
0,4
РБ
0,2
РБ
0,3
РБ
0,4
РБ
0,2
РБ
1,5
Цель.5.1.7. Снижение заболеваемости населения КГГЛ
Показатели результатов:
удержание заболеваемости ККГЛ на уровне не более 0,2 на 100 тыс. населения
67.
Разработать и внедрить методические рекомендации по совершенствованию диагностики и профилактике Конго-Крымской геморрагической лихорадки населения
приказ МНЭ
МНЭ, МЗСР
2012-2015 годы
не требует финансовых затрат
68.
Провести в эндемичных регионах противоклещевую обработку поголовья скота и скотопомещений, а также их создание
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
69.
Создать санитарно-защитные зоны вокруг неблагополучных по ККГЛ населенных пунктов
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
70.
Усилить санитарно-разъяснительную работу среди населения о путях заражения и мерах профилактики ККГЛ
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
Цель. 5.2. Дальнейшее укрепление здоровья населения и снижение уровня основных социально значимых заболеваний и травм
Показатели результатов:
снижение младенческой смертности до 14,1 к 2013 году, 11,2 на 1000 родившихся живыми к 2015 году (2009 г. - 18,4)
снижение материнской смертности на 100 тысяч родившихся живыми к 2013 году до 28,1, до 12,4 к 2015 году (2009 год - 36,9)
снижение первичного выхода на инвалидность до 28,4 к 2013 году, 28 к 2015 году на 10 тысяч населения (2009 г. - 29,2)

қан айналым жүйесінің ауруларынан өлімді 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 374,8-ге дейін, 2015 жылға қарай 210,29-ге дейін (2009 жылы – 416,4) төмендету;
онкопатологиядан өлімді 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 99,5-ке дейін, 2015 жылға қарай 95,8-ге дейін (2009 жылы – 112,7) төмендету;
І-II сатыда анықталған қатерлі ісіктердің үлес салмағының 2015 жылға қарай 55,1 %-ға дейін ұлғаюы;
қатерлі ісіктері бар науқастардың 5 жылдық өмір сүру үлес салмағының 2015 жылға қарай 50,6 %-ға дейін ұлғаюы;

снижение смертности от болезней системы кровообращения к 2013 году до 374,8, к 2015 году до 210,29 на 100 тысяч населения (2009 год - 416,4)
снижение смертности от онкопатологии до 99,5 к 2013 году, 95,8 на 100 тысяч населения к 2015 году (2009 г. - 112,7)
увеличение удельного веса злокачественных новообразований, выявленных на I-II стадии до 55,1 % к 2015 году
увеличение удельного веса 5-летней выживаемости больных со злокачественными новообразованиями до 50,6 % к 2015 году

туберкулезден өлімді 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 12,0-те дейін, 2015 жылға қарай 11,6-ға дейін (2009 жылы – 12,9) төмендету;
жарақаттанудан өлімді 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 94,6-ға дейін, 2015 жылға қарай 92,1-ға дейін (2009 жылы - 108,4) төмендету;
15-49 жас аралығындағы жас тобында АИТВ инфекциясының таралуын 0,2-0,6 % шегінде ұстау.
71.
Ұлттық скринингтік бағдарламаны енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
72.
Перинаталдық көмек көрсету деңгейіне және халықаралық стандарттарға сәйкес балалар мен босандыру ұйымдарын заманауи медициналық жабдықпен жарақтандыру
ДСӘДМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар

снижение смертности от туберкулеза до 12,0 к 2013 году, до 11,6 к 2015 году на 100 тыс. населения (2009 г. - 12,9)
снижение смертности от травматизма до 94,6 к 2013 году, до 92,1 к 2015 году на 100 тысяч населения (2009 г. - 108,4)
удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет в пределах 0,2-0,6 %
71.
Внедрить Национальную скрининговую программу
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
72.
Оснастить детские и родовспомогательные организации здравоохранения современным медицинским оборудованием в соответствии с уровнем оказания перинатальной помощи и международными стандартами
информация в МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011- 2015 годы

2497,6
75.
Облыстық балалар және босандыру ұйымдары жанынан балалық шақтағы ауруларды ықпалдастыра емдеу, емшек сүтімен қоректендіру, тиімді перинаталдық көмек және аналар мен балаларға медициналық көмекті ұйымдастырудың басқа да мәселелері бойынша медицина қызметкерлерін оқыту үшін өңірлік оқу орталықтарын құру
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 жыл
40,5
ЖБ
40,5
76.
Қазақстан Республикасында емшек сүтімен қоректендіруді қорғау, қолдау және көтермелеуді қамтамасыз ету ережесін әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылғы шілде
қаржы шығындары талап етілмейді
77.
Дәлелді медицина негізінде перинаталдық және педиатриялық медициналық көмек көрсету хаттамалары мен стандарттарын әзірлеу және енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
78.
ДДҰ ұсыныстарына сәйкес ана мен бала медициналық ұйымдарында жетекшілік ету және медициналық көмек сапасын бағалау туралы ережені әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы шілде
қаржы шығындары талап етілмейді
79.
Барлық босандыру ұйымдарында ана өлім-жітімі мен акушериялық асқынудың жіті жағдайларын жасырын тексеруді қолдау
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
80.
ДДҰ ұсыныстарына сәйкес балалардың дене бітімінің (салмағы, бойы) және психологиялық- әлеуметтік дамуының халықаралық стандарттарын енгізу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы шілде
қаржы шығындары талап етілмейді

2497,6
75.
Создать при областных детских и родовспомогательных организациях региональные учебные центры для обучения медицинских работников интегрированному ведению болезней детского возраста, грудного вскармливания, эффективной перинатальной помощи и других вопросов организации медицинской помощи матерям и детям
приказ МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011год
40,5
МБ
40,5
76.
Разработать положение по обеспечению охраны, поддержки и поощрения грудного вскармливания в Республике Казахстан
приказ МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2012 года
не требует финансовых затрат
77.
Разработать и внедрить протоколы и стандарты оказания перинатальной и педиатрической медицинской помощи на основе доказательной медицины
приказ МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
78.
Разработать Положение о курации и оценке качества медицинской помощи в медицинских организациях материнства и детства согласно рекомендациям ВОЗ
приказ МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2013 года
не требует финансовых затрат
79.
Поддержка проведения конфиденциального аудита материнской смертности и критических случаев акушерских осложнений во всех родовспомогательных организациях
приказ МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
80.
Внедрить международные стандарты физического (вес, рос) и психосоциального развития детей в соответствии с рекомендациями ВОЗ
приказ МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2013 года
не требует финансовых затрат

80-1.
Жастар денсаулық орталықтарының базасында жасөспірімдерге психологиялық қолдау көрсетумен, құпия және құқықтық консультациямен медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ету
ДСӘДМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
81.
Ересек халық арасында холестерин, қан глюкозасын анықтау арқылы АГ, ЖИА, қант диабетін ерте анықтаудың экспресс-диагностика әдісін дәрігерге дейінгі кабинеттер жұмысына енгізу
ДСМ бұйрығы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

80-1
Обеспечить на базе молодежных центров здоровья оказание медицинской помощи подросткам с психологической поддержкой, конфиденциальностью и правовой консультацией
приказ МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
81.
Ввести в работу доврачебных кабинетов методы экспресс-диагностики раннего выявления АГ, ИБС, сахарного диабета путем определения холестерина, глюкозы крови среди взрослого населения
приказ МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы

89-2.
Профилактиклық іс-шараларды, медициналық оңалту, паллиативтік көмек, мейіргерлік көмекті қоса алғанда, медициналық көмектің тиімділігін бағалау жүйесін әзірлеу және енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2013–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
89-3.
Әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын пациенттерді, оның ішінде мүгедектерді оңалту стандарттарын және әдістемесін әзірлеу және енгізу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2013 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
89-4.
Дәрігерлерге, орта медицина қызметкерлеріне және әлеуметтік қызметкерлерге арналған паллиативтік көмек бойынша оқыту бағдарламасын әзірлеу және енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
89-5.
Геронтологиялық көмек көрсететін мамандар үшін біліктілік (кәсіптік) стандарттарын, ұйымдардың деңгейін ескере отырып, медицина және әлеуметтік қызметкерлердің жүктемесінің нормативтерін әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді

89-2
Разработать и внедрить систему оценки эффективности медицинской помощи, включая профилактические мероприятия, медицинскую реабилитацию, паллиативную помощь, сестринский уход
приказ МЗСР
МЗСР
2013-2015 годы
не требует финансовых затрат
89-3
Разработать и внедрить стандарты и методики реабилитации пациентов с социально значимыми заболеваниями, в том числе инвалидов
приказ МЗ
МЗ
2013 год
не требует финансовых затрат
89-4
Разработать и внедрить программу обучения по паллиативной помощи для врачей, средних медицинских работников и социальных работников
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
89-5
Разработать квалификационные (профессиональные) стандарты для специалистов, оказывающих геронтологическую помощь, нормативов нагрузки на медицинских и социальных работников с учетом уровня организаций
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат

89-6.
Геронтологиялық және гериатриялық көмектің тиімділігін бағалау жүйесін қоса алғанда, егде жастағы адамдарға медициналық көмек көрсетуді регламенттейтін нормативтік құқықтық базаны дайындау және жетілдіру
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
90.
Ревматологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
ДСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

89-6
Разработать и совершенствовать нормативно-правовую базу, регламентирующую оказание медицинской помощи людям пожилого возраста, включая систему оценки эффективности геронтологической и гериатрической помощи
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
90.
Укрепить материально-техническую базу организаций здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь ревматологическим больным
информация в МЗ
акиматы областей, городов Астаны Алматы

2011–2012 жылдар
99,4
АНТ
113,7
АНТ
213,1
91.
Диагностикалау мен емдеудің жаңа жоғары технологиялық түрлерін енгізу есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін кеңейту
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысы
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
011 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету » РББ шегінде
92.
Интервенциялық кардиологиялық қызметті, оның ішінде аритмологиялық қызметті одан әрі дамыту жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу және жүргізу
ДСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2012 жылдар

2011-2012 годы
99,4
ЦТТ
113,7
ЦТТ
213,1
91.
Расширить перечень гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет внедрения новых высокотехнологичных видов диагностики и лечения
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны Алматы
2011 - 2015 годы
в пределах РБП 011 «
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»
92.
Разработать и провести комплекс мер по дальнейшему развитию интервенционной кардиологической службы, в том числе аритмологической
информация в МЗ
акиматы областей, городов Астаны Алматы
2011- 2012
годы

5.3-мақсат. Халықаралық стандарттарға сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
Нәтижелер көрсеткіштері:
100 мың адамға шаққанда обамен сырқаттануды кемінде 0,03-тен аспайтын деңгейде ұстау;
1-7 жастағы балалардың қызылшамен сырқаттануын 100 мың адамға шаққанда 0,08-1,0 деңгейде ұстау;
жіті В вирусты гепатитімен сырқаттануды 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 3,8-ге дейін, 2015 жылға 3,4-ге дейін төмендету (2009 жылы - 5,4);
жіті А вирусты гепатитімен сырқаттану көрсеткішін 100 мың адамға шаққанда 2013 жылға қарай 39,6-ға дейін, 2015 жылға қарай 4,9-ке дейін төмендету (2009 жылы – 67,0);
балаларды пневмококтық инфекцияға қарсы вакцинациялаумен қамтуды 2013 жылға қарай 62,5 %-ға, 2015 жылға қарай 95 %-ға дейін ұлғайту;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау қызметтері органдарының жоспарлы тексерулерінің санын жыл сайын 2 %-ға төмендету, 2015 жылы – 256 100 тексеру.
109.
Санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің нормативтік құқықтық актілерін халықаралық стандарттармен және Кеден одағының талаптарымен үйлестіру бойынша жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
110.
Көліктегі санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымдары мен органдарын, сондай-ақ қалалық және аудандық деңгейлерде қайта ұйымдастыруды жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ДСМ
2011 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
110-1.
Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттық нормативтеріне госпиталь эпидемиологы лауазымын енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
110-2.
ЖИТС орталықтарының үлгілік штаттық нормативтеріне аутрич-қызметкер лауазымын енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
111.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеруді қысқарту және оңтайландыру бөлігінде тәуекелдерді болжау, бағалау және басқару жүйесін дамыту және оны енгізу бойынша жұмысты жалғастыру
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011 жылғы қазан
қаржы шығындары талап етілмейді

Цель 5.3. Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения в соответствии с международными стандартами
Показатели результатов:
удержание заболеваемости чумой на уровне не более 0,03 на 100 тыс. населения;
удержание показателя заболеваемости корью на уровне 0,08-0,1 на 100 тысяч детей в возрасте 1-7 лет
снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В к 2013 году до 3,8, к 2015 году до 3,4 на 100 тысяч населения (2009 год - 5,4)
снижение показателя заболеваемости острым вирусным гепатитом А к 2013 году до 39,6, к 2015 году до 4,9 на 100 тысяч населения (2009 год - 67,0)
увеличение охвата детского населения вакцинацией против пневмококковой инфекции до 62,5 % к 2013 году, до 95 % к 2015 году
снижение числа плановых проверок органами службы государственного санитарно-эпидемиологического надзора ежегодно на 2 %, в 2015 году - 256 100 проверок
109.
Продолжить работу по гармонизации нормативных правовых актов санитарно-эпидемиологической службы с международными стандартами и требованиями Таможенного союза
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ
2011 - 2012 годы
не требует финансовых затрат
110.
Провести реорганизацию органов и организаций санитарно-эпидемиологической службы на транспорте, а также городском и районном уровнях
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МЗ
2011 год
не требует финансовых затрат
110-1.
Включить в типовые штатные нормативы организаций здравоохранения должности госпитальных эпидемиологов
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
110-2
Включить в типовые штатные нормативы СПИД-центров должности аутрич-работников
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
111.
Продолжить работу по внедрению и развитию системы прогнозирования, оценки и управления рисками в части оптимизации и сокращения проверок субъектов частного предпринимательства
приказ МЗ
МЗ
октябрь 2011 года
не требует финансовых затрат

112.
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет зертханалары үшін стандарттар әзірлеу
МСЭҚК бұйрығы
ДСМ
2011 жылғы қазан
қаржы шығындары талап етілмейді
112-1.
Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы базасында елімізде сатылатын темекі бұйымдарының қауіпсіздік көрсеткіштерінің зертханалық зерттеулерін жүргізу
ДСӘДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді

112.
Разработать стандарты для лабораторий санитарно-эпидемиологической службы
приказ КГСЭН
МЗ
октябрь 2011 года
не требует финансовых затрат
112-1.
Проведение лабораторных исследований показателей безопасности, реализуемых в стране табачных изделий на базе научно-практического центра санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга
информация в МЗСР
МНЭ, МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат

124-3.
Пациенттердің медициналық емшаралар алу кезіндегі сәулелік жүктемесін бақылау дозасын енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2012–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
124-4.
Профпатологиялық қызметті одан әрі дамыту бойынша бұйрық әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
5.4-мақсат. Медициналық көмек көрсетудің тиімді және қолжетімді жүйесін құру
Нәтижелер көрсеткіштері:
БҰДЖ жағдайында қаржыландыратын стационарлық көмекті тұтыну деңгейін 1000 адамға шаққанда 2013 жылға қарай 1328 төсек-күнге дейін, 2015 жылға қарай 1172 төсек-күнге дейін (2009 жылы – 1522,6) төмендету;
Бірыңғай төлеуші жүйесіне енген жеке меншік нысанындағы медициналық ұйымдардың үлес салмағын 2013 жылға қарай 14 %-ға дейін, 2015 жылға қарай 16 %-ға дейін (2009 жылы – 0 %) ұлғайту;
ДБАЖ-ға енгізілген денсаулық сақтау ұйымдары объектілерінің санын:
2011 жылы – 94, 2012 жылы – 245, 2013 жылы – 399, 2014 жылы – 1551, 2015 жылы – 1551 объект.
125.
Медицина қызметкерлерінің негізгі функциялары мен лауазымдық міндеттерін, үлгілік ұйымдастырушылық құрылымын ескере отырып, МСАК көрсететін медициналық ұйымдардың қызметі туралы ережені әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011 жылғы шілде
қаржы шығындары талап етілмейді
125-1.
Дәрігерлер мен медицина қызметкерлерінің арақатынасын ұтымдыға дейін жеткізу және орта медицина қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін кеңейту бойынша шараларды қабылдау
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2013–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
125-2.
«Жалпы практика дәрігері» мамандығы бойынша дәрігерлердің үлесін МСАК дәрігерлерінің жалпы санынан, оның ішінде қайта даярлау есебінен ұлғайтуды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпаратт
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
126.
МСАК желісі нормативінің бөлігінде денсаулық сақтау ұйымдарының мемлекеттік нормативтік жүйесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 жылғы қазан
қаржы шығындары талап етілмейді
127.
Мемлекеттік денсаулық сақтау жүйесі желісін үлгілеуді аяқтау
ДСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
127-1.
Денсаулық сақтау саласындағы әкімшілік есепке алу нысандарын оңтайландыру және қысқарту жұмысын жүргізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
128.
Медициналық-әлеуметтік көмекті дамыту, әлеуметтік қызметкерлер институтын енгізу
ДСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

124-3
Внедрение системы контроля лучевых нагрузок пациентов при прохождении медицинских процедур
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
2012-2015 годы
не требует финансовых затрат
124-4
Разработать приказ по дальнейшему развитию профпатологической службы
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
Цель 5.4. Создание эффективной и доступной системы оказания медицинской помощи
Показатели результатов:
снижение уровня потребления стационарной помощи, финансируемой в условиях ЕНСЗ, до 1328 койко-дней на 1000 населения к 2013 году, до 1172 койко-дней на 1000 населения к 2015 году (2009 г. - 1522,6 койко-дней);
увеличение удельного веса медицинских организаций частной формы собственности, вошедших в систему единого плательщика, до 14 % к 2013 году, до 16 % к 2015 году (2009 год - 0 %);
количество объектов здравоохранения, в которых внедрена ЕИСЗ: 2011 год - 94 объекта, 2012 год - 245, 2013 год - 399, 2014 год - 1551, 2015 год – 1551;
125.
Разработать Положение о деятельности медицинских организаций, оказывающих ПМСП с учетом типовой организационной структуры, основных функций и должностных обязанностей медицинских работников
приказ МЗ
МЗ
июль 2011 года
не требует финансовых затрат
125-1
Принять меры по доведению до оптимального соотношения врачей и средних медицинских работников и расширению функциональных обязанностей средних медицинских работников
приказ МЗСР
МЗСР
2013-2015 годы
не требует финансовых затрат
125-2
Обеспечить увеличение доли врачей по специальности «Общая врачебная практика» от общего числа врачей ПМСП, в том числе за счет переподготовки
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2013-2015 годы
не требует финансовых затрат
126.
Внести изменения и дополнения в государственный норматив сети организаций здравоохранения в части норматива сети ПМСП
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
октябрь 2011 года
не требует финансовых затрат
127.
Завершить типизацию сети государственной системы здравоохранения
информация в МЗ
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2012 годы
не требует финансовых затрат
127-1
Провести работу по оптимизации и сокращению форм административного учета в области здравоохранения
приказ МЗСР
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
128.
Развивать медико-социальную помощь, внедрить институт социальных работников
информация в МЗ
акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2011–2013 жылдар
1361,4
АНТ
1679,6
АНТ
1653,0
АНТ
4694,0
129.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарында ішінара қор ұстауды енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
130.
Медицина қызметкерлерінің ынталандыру тетіктерін жетілдіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
131.
Дәлелді медицина қағидаттары негізінде МСАК бөлігінде көмек көрсету стандарттарын жетілдіру
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ

2011-2013 годы
1361,4
ЦТТ
1679,6
ЦТТ
1653,0
ЦТТ
4694,0
129.
Внедрить частичное фондодержание в организациях первичной медико–санитарной помощи
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
130.
Усовершенствовать механизмы повышения мотивации медицинского персонала
предложение в Правительство Республики Казахстан
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
131.
Усовершенствовать стандарты оказания медицинской помощи в части ПМСП на основе принципов доказательной медицины
приказ МЗСР
МЗСР

2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
132.
МСАК мамандарына ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету бойынша ғылыми-практикалық орталық кұру және олардың біліктілігін жоғарылату
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011 жылғы желтоқсан
қаржы шығында-ры талап етілмейді
133.
МСАК ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту (холестерин және глюкозаны анықтау үшін скринингтік орталықтарды және МСАК ұйымдарын жарақтандыру)
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
132.
Организовать научно-практический центр по оказанию организационно-методической помощи специалистам ПМСП и их повышения квалификации
приказ МЗ
МЗ
декабрь 2011 года
не требует финансовых затрат
133.
Укрепить материально-техническую базу организаций ПМСП (оснащение скрининговых центров и ПМСП для определения холестерина и глюкозы)
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2011–2015 жылдар
жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
137-1.
Шетел мамандарын шақыру арқылы мастер-кластар ұйымдастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
005 «Денсаулық саласының мемелекеттік ұйымдары кадрларының білім деңгейін көтеру және қайта дайындау» РББ шегінде
138.
Пациенттің медициналық ұйымды еркін таңдауын, қолжетімділікті, әділеттік пен науқастардың жоспарлы емдеуге жатқызу ашықтығын қамтамасыз ету:
ДСӘДМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
емдеуге жатқызу бюросы порталының жұмысын жетілдіру
2011 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
емдеуге жатқызу бюросы порталымен жұмыс істеу бойынша медицина қызметкерлерін оқытуды қамтамасыз ету
2011 жылғы желтоқсан
ДССТПИРЖ
жоспарлы емдеуге жатқызу порталы арқылы халықтың құқықтары мен емдеуге жатқызу тәртібі туралы тұрақты хабардар болуын камтамасыз ету
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
139.
Тәулік бойы стационарға емдеуге жатқызу деңгейін төмендетуді және стационарды алмастыратын технологияларды дамытуды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
140.
Өңірлерге технологиялар трансфертін енгізе отырып, жоғары мамандандырылған медициналық көмекті дамыту жөнінде шараларды қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 жылғы сәуір
қаржы шығындары талап етілмейді
140-1.
Икемді төсек бейіндерімен көп бейінді стационарларды, оның ішінде ауруханалық секторды қайта құрылымдау есебінен дамыту
%
ДСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-2.
Бейіндердің қажеттілігін ескере отырып, төсек қорын ұтымды ету
төсек саны
ДСӘДМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
140-3.
Медициналық ұйымдар қызметінің бейінді емес түрлерінің аутсорсинг жүйесін дамыту
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-4.
БҰДЖ мақсаттарына қол жеткізу үшін БҰДЖ және ДБАЖ-ні ықпалдастыру
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
140-5.
Бағдарламалық кешендердің порталдық форматын енгізу
пайдалануға беру актілері
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-6.
Медициналық ұйымдар қызметін бағалаудың рейтингтік жүйесін енгізу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-7.
Амбулаториялық-емханалык ұйымдардың деңгейінде ішінара қор ұстаудың бірінші кезеңін енгізу (пилоттық жоба)
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді

2011-2015 годы
в пределах выделенных средств из местного бюджета
137-1.
Организовать мастер-классы с привлечением зарубежных специалистов
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
В пределах РБП 005 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»
138.
Обеспечить свободный выбор пациентом медицинской организации, доступность, справедливость и прозрачность плановой госпитализации больных:
информация в МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
совершенствовать работу портала Бюро госпитализации
декабрь 2011 года
не требует финансовых затрат
обеспечить обучение медицинских работников по функционированию портала Бюро госпитализации
декабрь 2011 года
ПТПИРСЗ
обеспечить постоянное информирование населения о правах и порядке госпитализации через портал плановой госпитализации
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
139.
Обеспечить снижение уровня госпитализации в круглосуточных стационарах и развитие стационарозамещающих технологий
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
140.
Принять меры по развитию высокоспециализированной медицинской помощи
с включением трансферта технологий
в регионы
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
апрель 2011 года
не требует финансовых затрат
140-1
Развитие многопрофильных стационаров с гибким профилем коек, в том числе за счет реструктуризации больничного сектора
%
информация в МЗ
МЗ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2012 год
не требует финансовых затрат
140-2
Рационализация коечного фонда с учетом востребованности профилей
Число коек
информация в МЗСР
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
140-3
Развитие системы аутсорсинга непрофильных видов деятельности медицинской организации
приказ МЗ
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат
140-4
Интеграция ЕНСЗ и ЕИСЗ для достижения целей ЕНСЗ
приказ МЗ
МЗ
2011-2012 годы
не требует финансовых затрат
140-5
Внедрение портального формата программных комплексов
акты сдачи в эксплуатацию
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат
140-6
Внедрение рейтинговой системы оценки деятельности медицинских организаций
приказ МЗ
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат
140-7
Внедрить первый этап частичного фондодержания на уровне амбулаторно-поликлинических организаций (пилотный проект)
приказ МЗ
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат

140-8.
Аурухана секторын қайта құрылымдауды ескере отырып, 10 жылдық мерзімге инвестициялық жобаларды қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-9.
Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік-жекешелік әріптестікті енгізу тетіктерін әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДСМ
2012 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
140-10.
Басым бағыттар бойынша клиникалық нұсқаулар мен хаттамаларды әзірлеу және енгізу
сараптама кеңесіне ұсыныс
ДСМ

140-8
Формирование инвестиционных проектов на 10-летний срок с учетом реструктуризации больничного сектора
предложение в Правительство Республики Казахстан
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат
140-9
Разработка предложений по механизму внедрения государственно-частного партнерства в области здравоохранения
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЗ
2012 год
не требует финансовых затрат
140-10
Разработка и внедрение клинических руководств и протоколов по приоритетным направлениям
предложение на экспертный совет
МЗ

508,5
АНТ
398,0
АНТ
738,6
АНТ
3029,8
145.
ҚР Үкіметінің 23.08.2012 жылғы № 1078 қаулысымен алынып тасталды (бұр.ред.қараңыз)
146.
Паллиативтік көмекті және оңалтуды көрсететін ұйымдардың қызметін жетілдіру
ДСМ бұйрықтары
ДСМ
2012–2013 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
146-1.
Жедел медициналық қызметтің жұмысын жетілдіру, соның ішінде:
- диспетчерлік қызметтің жұмысын жетілдіру;
- негізсіз шақырулар санын және пациенттерді басқаларға жіберуді төмендетудің жаңа тетіктерін әзірлеу және енгізу;
- жедел жәрдем қызметінің жұмыс істеу нормативтерін қайта бөлу;
- жедел жәрдем жұмысының нысаналы көрсеткіштерін енгізу;
- алғашқы медициналық көмек көрсету бойынша басқа ведомстволардың қызметін (санитариялық авиация, полиция, өрт қызметі және т.б.) үйлестіру тетіктерін әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
147.
Қалпына келтіру емі, медициналық оңалту, паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдардың қызметіне медициналық көмек көрсету стандарттарын әзірлеу және енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2013–2014 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді

508,5
ЦТТ
398,0
ЦТТ
738,6
ЦТТ
3029,8
145.
Исключена в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.08.12 г. № 1078 (см. стар. ред.)
146.
Усовершенствовать деятельность организаций, оказывающих паллиативную помощь и реабилитацию
приказы МЗ
МЗ
2012-2013 годы
не требует финансовых затрат
146-1
Усовершенствовать деятельность службы скорой медицинской помощи, в том числе:
- совершенствовать деятельность диспетчерских служб;
- разработать и внедрить новые механизмы снижения количества необоснованных вызовов и переадресации пациентов;
- пересмотреть нормативы функционирования службы скорой помощи;
- внедрить целевые показатели работы скорой помощи;
- разработать механизм координации служб других ведомств (санитарная авиация, полиция, пожарная служба и др.) по оказанию первой медицинской помощи
приказ МЗСР
МЗСР
2014 год
не требует финансовых затрат
147.
Разработать и внедрить в деятельность организаций, оказывающих восстановительное лечение, медицинскую реабилитацию, паллиативную помощь и сестринский уход, стандарты оказания медицинской помощи
приказ МЗСР
МЗСР
2013 - 2014 годы
не требует финансовых затрат

2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
155.
Зертхана зерттеулерінің сапасын басқару жүйесін дамытуды, нысаналы көрсеткіштердің жүйесін құру мен енгізуді қоса алғанда, зертханалық қызметті жетілдіру бойынша шаралар қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
156.
Денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық жоспарлаудың, басқарудың халықаралық стандарттары мен қағидаттарын енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
157.
Денсаулық сақтау саласында басқарудың ресурсты үнемдейтін технологияларын әзірлеу және енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
158.
Заманауи басқару технологияларын қоса алғанда, денсаулық сақтау ұйымдарын басқарудың кәсіби нысандарын кезең-кезеңмен енгізуді жалғастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
159.
Практикаға енгізу үшін заманауи әдіснамалық тәсілдер негізінде денсаулық сақтау жүйесінің қазіргі жағдайын зерделеу және оған талдау жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
160.
Денсаулық сақтау объектілерін басқаруға жекеше компанияларды тарту бойынша ұсыныстар әзірлеу және жекеше секторды дамыту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ДСӘДМ, ҰЭМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
161.
Әкімшілік кедергілерді жою, медициналық ұйымдарды қолдау және ынталандыру бойынша шараларды қабылдау
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ, ҰЭМ, ІІМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
162.
Денсаулық сақтау саласында жекеше секторды дамыту үшін әдіснамалық базаны жетілдіру
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
163.
Денсаулық сақтау саласында кадр ресурстарын дамыту тұжырымдамасын әзірлеу
ҰҮК шешімі
ДСМ
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
164.
Медициналық ұйымдарда, оның ішінде байқау кеңестерін енгізу жолымен корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
165.
Әлеуметтік қолдау шараларын күшейту арқылы өңірге қажеттілік негізінде жас мамандарды жұмысқа орналастыру және оларды бекіту жөніндегі шараларды қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
жергілікті бюджеттен бөлінген қаржы шегінде
166.
Медицина қызметкерлерінің коғамдағы мәртебесі мен беделін көтеру бойынша шаралар қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
167.
Медициналық ұйымдарды шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар мәртебесіне ауыстыруды қамтамасыз ету
облыстардың, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының шешімдері, ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ДСӘДМ

2011-2012 годы
не требует финансовых средств
155.
Принять меры по совершенствованию лабораторной службы, включая развитие системы управления качеством лабораторных исследований, создание и внедрение системы целевых показателей
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
156.
Внедрить международные стандарты и принципы стратегического планирования, управления в области здравоохранения
приказ МЗСР
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
157.
Разработать и внедрить ресурсосберегающие технологии управления в отрасли здравоохранения
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
158.
Продолжить поэтапное внедрение института профессиональных форм управления организациями здравоохранения, включая современные управленческие технологии
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
159.
Изучить и провести анализ современного состояния системы здравоохранения на основе современных методологических подходов для внедрения в практику
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ, заинтересованные государственные органы
2011-2012 годы
не требует финансовых затрат
160.
Разработать предложения по привлечению частных компаний к управлению государственными объектами здравоохранения и развивать частный сектор
предложение в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, МНЭ
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
161.
Принять меры по устранению административных барьеров, поддерживанию и стимулированию медицинских организаций
приказ МЗСР
МЗСР, МНЭ, МВД
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
162.
Усовершенствовать методологическую базу для развития частного сектора в здравоохранении
приказ МЗСР
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
163.
Разработать Концепцию развития кадровых ресурсов здравоохранения
решение НКС
МЗ
2011 - 2012 годы
не требует финансовых затрат
164.
Внедрить принципы корпоративного управления в медицинских организациях, в том числе путем внедрения наблюдательных советов
приказ МЗСР
МЗСР
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
165.
Принять меры по трудоустройству и закреплению молодых специалистов на основе потребности региона путем усиления мер социальной поддержки
информация в МНЭ
МЗСР, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011-2015 годы
в пределах выделенных средств из местного бюджета
166.
Принять меры по поднятию социального статуса и престижа медицинских работников в обществе
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
167.
Обеспечить перевод медицинских организаций в статус государственных предприятий на праве хозяйственного ведения
решения маслихатов областей, городов Астаны и Алматы,
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МЗСР

2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
168.
ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді берушілердің арасында бәсекелестік ортаны кұру
ҰЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
168-1.
ТМККК көрсетуге мемлекеттік бюджеттен бөлінген қаражатты медициналық ұйымдардың оңтайлы пайдалануын мониторингтеу тетігін әзірлеу және енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
169.
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясат жөнінде халық арасында жүйелі түсіндіру жұмысын өткізу
ДСӘДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
169-1.
ТМККК-ден тыс қызметтерді алу үшін ерікті медициналық сақтандыруды жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
169-2.
Шетел азаматтары үшін міндетті ең төмен медициналық сақтандыру пакетін енгізу жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
170.
Электрондық денсаулық сақтау процестерін одан әрі дамытуды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
171.
Мына мәселелерді қарау:
- әлеуметтік маңызы бар аурулардың тіркелімін құру;
- шалғайдағы ауылдық елді мекендер үшін коммуникация және инфрақұрылымдық бағдарламалық шешімдер құру, аудан орталықтарынан шалғайдағы ауылдық медицина қызметкерлеріне денсаулық сақтаудың ақпараттық ресурстарына қолжетімділікті қамтамасыз ету;
- жедел медициналық көмек бригадаларын GPS-навигациясы бар ұтқыр терминалдармен жарақтандыру, жедел медициналық көмек бригадаларының денсаулық сақтаудың ақпараттық ресурстарына қолжетімділігін қамтамасыз ету;
- қан қызметінің ақпараттық жүйесін құру;
- Ұлттық телемедицина жүйесін кеңейту
ДСӘДМ бұйрықтары
ДСӘДМ

2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
168.
Создать конкурентную среду среди поставщиков медицинских услуг в рамках ГОБМП
информация в МНЭ
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МЗСР
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
168-1
Разработать и внедрить механизм мониторинга за рациональным использованием медицинскими организациями средств, выделяемых из государственного бюджета на оказание ГОБМП
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
169.
Провести системную разъяснительную работу среди населения по государственной политике здравоохранения
информация в МЗСР
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МЗСР
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
169-1
Разработать предложения по совершенствованию добровольного медицинского страхования на получение услуг сверх ГОБМП
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
169-2
Разработать предложения по внедрению обязательного минимального медицинского страхового пакета для иностранных граждан
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
170.
Обеспечить дальнейшее развитие процессов электронного здравоохранения
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
171.
Рассмотреть вопросы:
- формирования регистров социально значимых заболеваний;
- создания инфраструктуры, коммуникаций и программных решений для отдаленных сельских населенных пунктов, обеспечения доступа сельских медицинских работников в отдаленной от районных центров местности к информационным ресурсам здравоохранения;
- оснащения бригад скорой помощи мобильными терминалами с GPS-навигацией, обеспечения доступа бригад скорой помощи к информационным ресурсам здравоохранения;
-создания информационной системы службы крови;
-расширения Национальной телемедицинской сети
приказы МЗСР
МЗСР

2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
172.
ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын қызметтерге ақы төлеу үшін клиникалық-шығынды топтар бойынша ақы төлеу жүйесін енгізу
ДСӘДМ бұйрықтары
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
173.
МСАК көрсететін ұйымдар қызметінің қол жеткізілген түпкі нәтижелері үшін кешенді жан басына шаққандағы ынталандырушы компонентті енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат, ДСӘДМ бұйрықтары
ДСӘДМ

2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
172.
Внедрить систему оплаты по клинико-затратной группе для оплаты стационарных и стационарозамещающих услуг в рамках ГОБМП
приказы МЗСР
МЗСР
2011-2015 годы
не требует финансовых затрат
173.
Внедрить стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива за достигнутые конечные результаты деятельности организации, оказывающей ПМСП
информация в МНЭ, приказы МЗСР
МЗСР

179.
СQI қағидатын енгізіп, сыртқы және ішкі бақылау (аудит) нәтижелерін талдау негізінде денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметін бақылау қызметін жетілдіру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
179-1.
Пациенттердің және медицина қызметкерлерінің құқығын қорғау институтын дамыту бойынша шаралар қабылдау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
180.
Медициналық қызметтерді көрсету ақауларын есепке алу жүйесін әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011–2012 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
181.
Басым мамандықтар бойынша аккредиттелген тәуелсіз сарапшылардың деректер банкін кеңейту
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
қаржы шығында-ры талап етілмейді
182.
Денсаулық сақтау субьектілерін аккредиттеудің ұлттық стандарттарын жетілдіру
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011–2013 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
182-1.
МСАК ұйымдарының медицина қызметкерлерін қатерлі ісіктерді, соның ішінде телемедицинаны пайдалана отырып, ерте анықтау дағдыларына оқыту
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» РББ шегінде
182-2.
Баспа және электрондық бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалана отырып, қатерлі ісіктердің профилактикасы бойынша халық арасындағы ақпараттық-насихат жұмысын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
жергілікті бюджеттен бөлінетін қаражат шегінде
182-3.
Халық арасында онкологиялық аурулардың профилактикасы және ерте диагностикасы бойынша ақпараттық-білім беру материалдарын әзірлеу мен көбейту
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
011 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» РББ шегінде

179.
Усовершенствовать службу управления качеством медицинской деятельности организаций здравоохранения на основе анализа результатов внешнего и внутреннего контроля (аудита) с внедрением принципов CQI
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
179-1
Принять меры по развитию института защиты прав пациентов и медицинских работников
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
180.
Разработать систему учета дефектов оказания медицинских услуг
приказ МЗ
МЗ
2011 - 2012 годы
не требует финансовых затрат
181.
Расширить банк данных независимых аккредитованных экспертов по приоритетным специальностям
информация в МНЭ
МЗСР
2011 - 2015 годы
не требует финансовых затрат
182.
Усовершенствовать национальные стандарты аккредитации субъектов здравоохранения
приказ МЗ
МЗ
2011-2013 годы
не требует финансовых затрат
182-1
Обучить медицинских работников организаций ПМСП навыкам раннего выявления злокачественных новообразований, в том числе с использованием телемедицины
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах РБП 010 «
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»
182-2
Провести информационную работу среди населения по профилактике злокачественных новообразований с использованием печатных и электронных средств массовой информации
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах выделенных средств из местного бюджета
182-3
Разработать и тиражировать информационно-образовательные материалы по профилактике и ранней диагностике онкологических заболеваний среди населения
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах РБП 011 «
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»

182-9.
Үкіметтік емес ұйымдар мен кәсіптік қауымдастықтарды тарта отырып, онкологиялық аурулардың профилактикасы мен ортақ жауапкершілігі мәселелеріндегі халықтың хабардар болуын арттыру
үкіметтік емес ұйымдардың арасында әлеуметтік тапсырысты орналастыру
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» РББ шегінде

182-9
Повысить информированность населения в вопросах профилактики онкологических заболеваний и солидарной ответственности с привлечением неправительственных организаций и профессиональных ассоциаций
размещение социального заказа среди неправительственных организаций
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах РБП 010
«Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»
и местного бюджетов

182-13.
Ең төменгі штат нормативтерін, ядролық медицина орталығын (бөлімшені) материалдық-техникалық жарақтандыру нормативтерін әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014 жылғы 2-тоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
182-14.
Халықаралық стандарттарға сәйкес қатерлі ісіктерді диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларын жетілдіру
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
182-15.
Диагностикалау мен емдеудің заманауи әдістерін (ядролық, протондық, радионуклидтік терапия) енгізуді ескере отырып, қатерлі ісіктерді диагностикалау мен емдеудің, оның ішінде кешенді емдеудің клиникалық хаттамаларын әзірлеу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
182-16.
Мыналардың базасында ядролық медицина орталықтарын құру:
Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласындағы өңірлік онкологиялық диспансер
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2014 жыл
014 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы
қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi» РББ шегінде
ҚазОРҒЗИ
(ПЭТ-орталық)
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014 жыл
017 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» РББ шегінде
182-17.
Өңірлендіру қағидаты бойынша иммуногистохимиялық зерттеулер жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» РББ шегінде
182-18.
Ісіктерді иммуногистохимиялық және иммунофенотиптік диагностикалаудың референс-орталықтарын телепатология жүйелерімен жарақтандыру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
270,4
АНТ
92,5
АНТ
362,9
182-19.
Буындардың, кеңірдектің және сүт безінің қатерлі зақымдануы кезінде эндопротездеудің заманауи технологияларын енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
011 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» РББ шегінде
182-20.
Стационарлық деңгейде қатерлі ісіктермен ауыратын науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» РББ, 011 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтама-сыз ету» РББ шегінде

182-13
Разработать минимальные штатные нормативы, нормативы материально-технического оснащения центра (отделения) ядерной медицины
приказ МЗСР
МЗСР
2 квартал 2014 года
не требует финансовых затрат
182-14
Совершенствовать клинические протоколы диагностики и лечения злокачественных новообразований в соответствии с международными стандартами
приказ МЗСР
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
182-15
Разработать клинические протоколы диагностики и лечения злокачественных новообразований с учетом внедрения современных методов диагностики и лечения (ядерная, протонная, радионуклидная терапия), в т.ч. комплексного лечения
приказ МЗСР
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
182-16
Создать центры ядерной медицины на базе:
регионального онкологического диспансера г. Семей Восточно-Казахстанской области
приказ МЗСР
МЗСР, акиматВосточно- Казахстанской области
2014 год
в пределах РБП 014
«Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»
КазНИИОиР
(ПЭТ-
центр)
приказ МЗСР
МЗСР
2014 год
в пределах РБП 017 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»
182-17
Провести иммуногистохимические исследования по принципу регионализации
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах РБП 010
«Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»
182-18
Оснастить референс–центры иммуногистохимической и иммунофенотипической диагностики опухолей системами телепатологии
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
270,4
ЦТТ
92,5
ЦТТ
362,9
182-19
Внедрить современные технологии эндопротезирования при злокачественном поражении суставов, гортани и молочной железы
приказ МЗСР
МЗСР
2014-2015 годы
в пределах РБП 011
«
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»
182-20
Обеспечить лекарственными средствами больных со злокачественными новообразованиями на стационарном уровне
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 годы
в пределах РБП 010
«Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи», РБП 011
«Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»

182-21.
Негізгі орындардағы қатерлі ісіктерді емдеудің мультимодальдық технологияларын әзірлеу
ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындау
ДСӘДМ
2014 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
182-22.
Онкологиялық диспансерлерде радиоизотоптық диагностика бөлімшесін құру жөніндегі ұсынысты әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ
2014 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
182-23.
Халықтың және ядролық медицина орталықтары (бөлімшесі) персоналының радиациялық қауіпсіздігі бойынша нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ

182-21
Разработать мультимодальные технологии лечения злокачественных новообразований основных локализаций
выполнение научно-технической программы
МЗСР
2014 год
не требует финансовых затрат
182-22
Разработать предложения по созданию отделений радиоизотопной диагностики в онкологических диспансерах
информация в МНЭ
МЗСР, МИР
2014 год
не требует финансовых затрат
182-23
Совершенствовать нормативную правовую базу по радиационной безопасности населения и персонала центров (отделений) ядерной медицины
информация в МНЭ
МЗСР

182-37.
ҚазОРҒЗИ жанынан жаңа хирургия корпусын салудың орындылығы мәселесін пысықтау
құрылыс жүргізу орынды болған жағдайда бюджеттік өтінім қалыптастыру
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
182-38.
Қызылорда, Шымкент, Павлодар, Тараз, Алматы, Қостанай, Көкшетау қалаларында облыстық онкологиялық диспансер салудың орындылығы мәселесін пысықтау
құрылыс жүргізу орынды болған жағдайда бюджеттік өтінім қалыптастыру
ДСӘДМ, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан, Павлодар, Жамбыл, Алматы, Қостанай, Ақмола облыстарының әкімдіктері
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді

182-37
Проработать вопрос целесообразности строительства нового хирургического корпуса при КазНИИОиР
формирование бюджетной заявки при наличии целесообразности строительства
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
182-38
Проработать вопрос целесообразности строительства областного онкологического диспансера в городах: Кызылорда, Шымкент, Павлодар, Тараз, Алматы, Костанай, Кокшетау
формирование бюджетной заявки при наличии целесообразности строительства
МЗСР, акиматы Кызылординской, Южно-Казахстанской, Павлодарской, Жамбылской, Алматинской, Костанайской, Акмолинской областей
2015год
не требует финансовых затрат

182- 39.
Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласында хирургия корпусына жылы өтпесі бар облыстық онкологиялық диспансердің радиологиялық корпусының 2-қабатын салудың орындылығы мәселесін пысықтау
құрылыс жүргізу орынды болған жағдайда бюджеттік өтінім қалыптастыру
ДСӘДМ, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
182-40.
Маңғыстау облысының Ақтау қаласында 100 төсек-орындық онкологиялық диспансердің құрылысын аяқтаудың орындылығы мәселесін пысықтау
құрылыс жүргізу орынды болған жағдайда бюджеттік өтінім қалыптастыру
ДСӘДМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2014 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді

182-39
Проработать вопрос целесообразности строительства 2 этажа радиологического корпуса областного онкологического диспансера в г. Петропавловск Северо-Казахстанской области с теплым переходом в хирургический корпус
формирование бюджетной заявки при наличии целесообразности строительства
МЗСР, акимат Северо-Казахстанской области
2015 год
не требует финансовых затрат
182-40
Проработать вопрос целесообразности завершения строительства областного онкологического диспансера на 100 койко-мест в г.Актау Мангистауской области
формирование бюджетной заявки при наличии целесообразности строительства
МЗСР, акимат Мангистауской области
2014 год
не требует финансовых затрат

10,6
182-48
Түсірімдерді цифрлау үшін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (қалалық және аудандық емханалар) ұқсас маммографтарын қондырғылармен толық жарақтандыру (118 дана)
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
374,3
АНТ
85,4
АНТ
459,7
182-49.
Иондаушы сәулелеу көздерін ауыстырудың орталықтандырылған жүйесін жетілдіру, онкологиялық ұйымдардың сәулелік аппараттар паркін жөндеу және сервистік қызмет көрсету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

10,6
182-48
Дооснастить аналоговые маммографы амбулаторно-поликлинических организаций (городские и районные поликлиники) устройствами для оцифровки снимков (118 шт.)
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2014-2015 год
374,3
ЦТТ
85,4
ЦТТ
459,7
182-49
Совершенствовать систему централизованной замены источников ионизирующего излучения, ремонта и сервисного обслуживания парка лучевых аппаратов онкологических организаций
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2014–2015 жылдар
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» РББ шегінде
182-50.
Мына қалаларда қатерлі ісіктері бар науқастарды паллиативтік емдеу (хоспистерін) орталықтарын (бөлімшелерін) құру:
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, Алматы, Маңғыстау, Батыс Қазақастан, Атырау, Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл облыстарының және Алматы қаласының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
жергілікті бюджеттен бөлінетін қаражат шегінде
- Талдықорған, Алматы (оның ішінде Алматы облысының шекара маңындағы тұрғындары үшін) Ақтау
Алматы, Маңғыстау облыстарының және Алматы қаласының әкімдіктері
2014 жыл
жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
- Орал, Атырау, Шымкент, Тараз
Батыс Қазақастан, Атырау, Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл облыстарының әкімдіктері
2015 жыл
жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
182-51
Мынадай қалаларда онкологиялық диспансерлер мен көп бейінді ауруханалардың базасында қатерлі ісіктермен ауыратын науқастарды қалпына келтіру емі және оңалту бөлімшелерін құру:
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, Ақмола, Атырау, Жамбыл, Қарағанды, Оңтүстік Қазақстан, Қостанай, Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
2014–2015 жылдар
жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
- Көкшетау, Атырау, Тараз, Қарағанды
Ақмола, Атырау, Жамбыл, Қарағанды облыстарының әкімдіктері
2014 жыл
- Шымкент, Қостанай, Ақтау
Оңтүстік Қазақстан, Қостанай, Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
2015 жыл
5.5-мақсат. Денсаулық сақтау саласының бәсекеге қабілетті кадр әлеуетін құру және инновациялық технологияларды дамыту
Нәтижелер көрсеткіштері:

2014-2015 годы
в пределах РБП 010 «
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»
182-50
Создать центры (отделения) паллиативного лечения (хосписы) больных со злокачественными новообразованиями в городах:
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы Алматинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской, Атырауской, Южно-Казахстанской, Жамбылской областей и города Алматы
2014-2015 годы
в пределах выделенных средств из местного бюджета
- Талдыкорган, Алматы (в т.ч. для жителей приграничных районов Алматинской области), Актау
акиматы Алматинской, Мангистауской областей и города Алматы
2014 год
в пределах выделенных средств из местного бюджета
- Уральск, Атырау, Шымкент, Тараз
акиматы Западно-Казахстанской, Атырауской;Южно-Казахстанской, Жамбылской областей
2015 год
в пределах выделенных средств из местного бюджета
182-51
Создать отделения восстановительного лечения и реабилитации больных со злокачественными новообразованиями на базе онкологических диспансеров и многопрофильных больниц в городах:
информация в МНЭ
МЗСР, акиматы Акмолинской, Атырауской, Жамбылской, Карагандинской, Южно-Казахстанской, Костанайской, Мангистауской областей
2014-2015 годы
в пределах выделенных средств из местного бюджета
- Кокшетау, Атырау, Тараз, Караганда
акиматы Акмолинской, Атырауской, Жамбылской, Карагандинской областей
2014 год
- Шымкент, Костанай, Актау
акиматы Южно-Казахстанской, Костанайской, Мангистауской областей
2015 год
Цель 5.5. Создание конкурентоспособного кадрового потенциала здравоохранения и развитие инновационных технологий
Показатели результатов:

халықаралық басылымдарда жарияланымдардың үлесін 2013 жылға қарай 10 %-ға дейін, 2015 жылға қарай 20 %-ға дейін (2009 жылы – 6 %) ұлғайту;
барлық медициналық ЖОО-ларды 2015 жылға қарай аккредиттеу;
183.
Қазақстан Республикасының медициналық және фармацевтикалық білім беру ісін дамытудың 2011–2015 жылдарға арналған тұжырымдамасын әзірлеу
ДСМ бұйрығы
ДСМ
2011 жылғы желтоқсан
қаржы шығындары талап етілмейді
183-1.
Денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарының ұлттық обсерваториясын құру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ

увеличение доли публикаций в международных изданиях до 10 % к 2013 году, до 20 % к 2015 году (2009 год – 6 %)
аккредитация всех медицинских вузов к 2015 году
183.
Разработать Концепцию развития медицинского и фармацевтического образования Республики Казахстан на 2011 -2015 годы
приказ МЗ
МЗ
декабрь 2011 года
не требует финансовых затрат
183-1
Создать национальную обсерваторию кадровых ресурсов здравоохранения
информация в МНЭ
МЗСР

193-3.
Гранттық қаржыландыруға жататын ғылыми зерттеулер жобаларын жасап әдіснамасына ҒЗИ, ҰО және ЖОО ғылыми қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру
БҒМ-ге ұсыныс
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
193-4.
Денсаулық сақтау саласындағы жоғары мамандандырылған ғылыми кадрларды даярлау, оның ішінде магистатура және PhD докторантура шеңберінде ғылыми-педагогикалық кадрлар даярлау бағдарламаларын жетілдіру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
өзге көздер
193-5.
Шетелдегі дүниежүзі мойындаған ғалымдарды шақырта отырып, жас және перспективалы ғалымдардың тағылымдамасын ұйымдастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, БҒМ
2014–2015 жылдар
028 «Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау» РББ шегінде

193-3
Организовать обучение научных работников НИИ, НЦ и ВУЗов методологии составления проектов научных исследований, подлежащих грантовому финансированию
предложение в МОН
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
193-4
Подготовить высококвалифицированные научные кадры в области здравоохранения, в том числе совершенствовать программы подготовки научно-педагогических кадров в рамках магистратуры и докторантуры PhD
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
иные источники
193-5
Организовать стажировки молодых и перспективных ученых за рубежом и с приглашением всемирно признанных ученых
информация в МНЭ
МЗСР, МОН
2014-2015 годы
в пределах РБП 028 «Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»

5.6-мақсат. Халықты сапалы, тиімді, қауіпсіз дәрілік заттармен қамтамасыз ету, олардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде қолжетімділігін ұлғайту
Нәтижелер көрсеткіштері:
бірыңғай дистрибуция жүйесі арқылы ТМККК шеңберінде дәрілік заттарды сатып алудың көлемін 2013 жылға қарай 70 %-ға дейін, 2015 жылға қарай 80 %-ға дейін (2009 жылы – 0 %) жеткізу;
ауылдық елді мекендерде ТМККК шеңберінде дәрілік заттарды беруді жүзеге асыратын объектілердің санын 2013 жылға қарай 3200-ге дейін, 2015 жылға қарай 3300-ге дейін (2009 жылы – 3000) ұлғайту.

Цель 5.6. Обеспечение населения качественными, эффективными, безопасными лекарственными средствами, увеличение их доступности в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Показатели результатов:
доведение объемов закупа лекарственных средств в рамках ГОБМП через систему единой дистрибуции к 2013 году до 70 %, к 2015 году до 80 % (2009 г. – 0 %)
увеличение числа объектов, осуществляющих отпуск лекарственных средств в рамках ГОБМП в сельских населенных пунктах, до 3200 объектов к 2013 году, до 3300 объектов к 2015 году (2009 г. - 3000 объектов)

194.
Медицина қызметкерлері мен халықты дәрілік заттарды ұтымды қолдану жөніндегі объективті ақпаратпен қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
020 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» РББ шегінде
195.
Тіркеу деректері мұрағаттарын құру және оларды жабдықпен, электрондық есепке алумен, тіркеу деректерінің электрондық нұсқасын сақтаумен жарақтандыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ
2012 жылғы желтоқсан
15
РБ
15

194.
Обеспечить медицинских работников и население объективной информацией по рациональному применению лекарственных средств
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
в пределах РБП 020 «Реформирование системы здравоохранения»
195.
Создать и оснастить архивы регистрационных досье оборудованием, электронным учетом, хранением электронной версии регистрационных досье
информация в Правительство Республики Казахстан
МЗ
декабрь 2012 года
15
РБ
15

«Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы сараптау ұлттық орталығы» ШЖҚ РМК сынақ орталығын ISO/IEC 17025:2005/OMLC EN халықаралық талаптарына сәйкес болуына дайындау және аккредиттеу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2011–2015 жылдар
ДСТТИРЖ
199.
«Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы» ШЖҚ РМК аумақтық филиалдарының 2 сынақ зертханасын халықаралық стандарттарға сәйкес болуына акредиттеу бойынша дайындық іс-шараларын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ

Подготовить и аккредитовать Испытательный центр РГП на ПХВ «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» на соответствие международным требованиям EN ISO/IEC 17025:2005/OMLC
информация в МНЭ
МЗСР
2011-2015 годы
ПТПИРСЗ
199.
Провести подготовительные мероприятия по аккредитации 2 испытательных лабораторий территориальных филиалов РГП на ПХВ «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» на соответствие международным стандартам
информация в МНЭ
МЗСР

2011
8,0
РБ
8,0
202-1.
ТМККК шеңберінде ауылдық жерлерде бекітілген бағалар бойынша дәрілік заттарды өткізуді жүзеге асыратын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы объектілерді ашу қажеттілігі туралы түсіндіру жұмысын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
202-2.
МСАК объектілері арқылы ТМККК шеңберінде ауылдық жерлерде бекітілген шекті бағалар бойынша дәрілік заттарды өткізуді жүзеге асыру құқығына медицина кадрларын аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

2011
8,0
РБ
8,0
202-1.
Провести разъяснительную работу о необходимости открытия объектов в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, осуществляющих отпуск лекарственных средств в рамках ГОБМП по утвержденным ценам в сельской местности
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
202-2.
Организовать и провести аттестацию медицинских работников на право осуществления реализации лекарственных средств в рамках ГОБМП по утвержденным предельным ценам в сельской местности через объекты ПМСП
информация в МНЭ
Акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді
202-3.
Қазақстан Республикасында медициналық техникаға қызмет көрсетудің сервистік орталықтарын құруды қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
өзге көздер
202-4.
Еуропа одағының талаптарымен үйлестірілген Кеден одағының дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы саласындағы бірыңғай нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2014–2015 жылдар
қаржы шығындары талап етілмейді

2014-2015 годы
не требует финансовых затрат
202-3
Обеспечить создание сервисных центров обслуживания медицинской техники в Республике Казахстан
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
иные источники
202-4
Участвовать в разработке единых нормативных правовых актов в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники Таможенного союза, гармонизированных с требованиями Европейского союза
информация в МНЭ
МЗСР
2014-2015 годы
не требует финансовых затрат

202-5.
Жалған медициналық өнімдердің таралуын анықтау және жолын кесу бойынша іс-шаралар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
202-6.
Ұтымды фармакотерапия қағидаттарын енгізу мақсатында формулярлық жүйені жетілдіру
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жыл
қаржы шығындары талап етілмейді
Ескертпе*
Бағдарламаны 2011 – 2015 жылдары іске асыруға қосымша республикалық және жергілікті бюджет қаражаты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да қаражат жұмсалатын болады.

202-5
Проведение мероприятий по выявлению и пресечению распространения фальсифицированной медицинской продукции
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
202-6.
Совершенствовать формулярную систему с целью внедрения принципов рациональной фармакотерапии
информация в МНЭ
МЗСР
2015 год
не требует финансовых затрат
Примечание*
На реализацию Программы в 2011 - 2015 годах будут дополнительно направлены средства республиканского и местных бюджетов, а также другие средства, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.

Бағдарламаны іске асыруға мемлекеттік бюджеттен және өзге көздерден жұмсалатын жалпы шығындар 416 625,2 млн. теңгені құрайды.
Жылдар бойынша
Барлығы
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Басқа көздер
2011 жыл
63 623,9
63 061,5
562,4
2012 жыл
93 432,7
88 777,9
454,8
4 200,0
2013 жыл
77 226,2
76 734,7
491,5
2014 жыл
94 404,7
93 809,1
595,6
2015 жыл
87 937,7
87 279,9
657,8
Жиыны
416 625,2
409 663,1
2 762,1
4 200,0
Бағдарламаны қаржыландырудың 2011 – 2015 жылдарға арналған көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде нақтыланатын болады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСӘДМ
– Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ
– Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
БҒМ
– Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ
– Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МСМ
– Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ
– Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
Қаржымині
– Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині
– Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
МСЭҚК
– Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті
ҚАП
– Қазақ тағамтану академиясы
ТҚҚК
– Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті
АНТ
– ағымдағы нысаналы трансферттер
РБ
– республикалық бюджет
ЖБ
– жергілікті бюджет
РББ
– республикалық бюджеттік бағдарлама
ҰҮК
– Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі
СӨС
– саламатты өмір салты
ДСТБИРЖ
– Дүниежүзілік банк қоса қаржыландыратын «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау секторында технологияларды беру және институционалдық реформа жүргізу» жобасы
АИТВ/ЖИТС
– адамның иммунитет тапшылығының вирусы/жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы
ДБАЖ
– Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі
БҰДЖ
– Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі
МК
– мемлекеттік кәсіпорын
ШЖҚ
– шаруашылық жүргізу құқығындағы
МСАК
– медициналық-санитариялық алғашқы көмек
ТМККК
– тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ЖМК
– жылжымалы медициналық кешен
ҚазҰМУ
– Қазақ ұлттық медицина университеті
СММУ
– Семей қаласы Мемлекеттік медицина университеті
ОҚМФА
– Оңтүстік Қазақстан Мемлекеттік фармацевтика академиясы
БҚММУ
– Батыс Қазақстан Мемлекеттік медицина университеті
ҚММУ
– Қарағанды мемлекеттік медицина университеті
АМУ
– Астана медицина университеті
ҚР МФ
– Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясы
НҚА
– нормативтік құқықтық акт
ҮЕҰ
– үкіметтік емес ұйым
ЖРВИ
– жіті респираторлық-вирустық инфекция
ЖІИ
– жіті ішек инфекциясы
КҚГЛ
– Конго-Қырым геморрагиялық қызбасы
ЭКҰ
– экстракорпоралды ұрықтандыру
АГ
– артериалдық гипертензия
ЖИА
– жүректің ишемиялық ауруы
КДК ТБ
– көптеген дәріге көнбейтін туберкулез
ҒЗИ
– ғылыми-зерттеу институты
ҒО
– ғылыми орталық
ҚазОРҒЗИ
– Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты
ПЭТ
– позитрондық-эмиссиялық томография

Общие затраты из государственного бюджета и иных источников на реализацию Программы составят 416 625,2 млн. тенге.
По годам
Всего
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Иные источники
2011 г.
63 623,9
63 061,5
562,4
2012 г.
93 432,7
88 777,9
454,8
4 200,0
2013 г.
77 226,2
76 734,7
491,5
2014 г.
94 404,7
93 809,1
595,6
2015 г.
87 937,7
87 279,9
657,8
Итого
416 625,2
409 663,1
2 762,1
4 200,0
Объем финансирования Программы на 2011 - 2015 годы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Расшифровка аббревиатур
МЗСР
– Министерство здравоохранения и социального развития  Республики Казахстан
МИР
– Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОН
– Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД
– Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКС
– Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ
– Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ
– Министерство юстиции Республики Казахстан
КГСЭН
– Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора
КАП
– Казахская академия питания
КЗПП
– Комитет по защите прав потребителей
ЦТТ
– целевые текущие трансферты
РБ
– республиканский бюджет
МБ
– местный бюджет
РБП
– республиканская бюджетная программа
НКС
– Национальный координационный совет по охране здоровья граждан при Правительстве Республики Казахстан
ЗОЖ
– здоровый образ жизни
ПТПИРСЗ
– проект «Передача технологий и проведение институциональной реформы в секторе здравоохранения Республики Казахстан», софинансируемый Всемирным банком
ВИЧ/СПИД
– вирус иммунодефицита человека/синдром приобретенного иммунодефицита
ЕИСЗ
– Единая информационная система здравоохранения
ЕНСЗ
– Единая национальная система здравоохранения
ГП
– государственное предприятие
ПХВ
– предприятие на праве хозяйственного ведения
ПМСП
– первичная медико-санитарная помощь
ГОБМП
– гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
ПМК
– передвижной медицинский комплекс
КазНМУ
– Казахский национальный медицинский университет
ГМУС
– государственный медицинский университет г. Семей
ЮКГФА
– Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия
ЗКГМУ
– Западно-Казахстанский государственный медицинский университет
КГМУ
– Карагандинский государственный медицинский университет
МУА
– Медицинский университет Астана
ГФ РК
– Государственная фармакопея Республики Казахстан
НПА
– нормативный правовой акт
НПО
– неправительственная организация
ОРВИ
– острая респираторно-вирусная инфекция
ОКИ
– острая кишечная инфекция
ККГЛ
– Конго-Крымская геморрагическая лихорадка
ЭКО
– экстракорпоральное оплодотворение
АГ
– артериальная гипертензия
ИБС
– ишемическая болезнь сердца
МЛУ ТБ
– туберкулез с множественной лекарственной устойчивостью
НИИ
– научно-исследовательский институт
НЦ
– научный центр
КазНИИОиР
– Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии
ПЭТ
– позитронно-эмиссионная томография