"Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы "Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 126 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы «Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы
"Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!" атты
Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы «Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы «Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы «Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!» атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүйелі негізде жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша
25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасы Президентінің
Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат
ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                          Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» ____
№ __ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 126
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О мерах по реализации Послания Главы государства народу
Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!"
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!" (далее - Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 28 января 2011 года "Построим будущее вместе!";
2) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ___ февраля 2011 года № ___
Общенациональный план мероприятий по реализации Послания
Главы государства народу Казахстана

Мемлекет басшысының 2011 жылғы 28 қаңтардағы «Болашақтың
іргесін бірге қалаймыз» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске
асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1. Жеделдетілген экономикалық жаңғырту - Үдемелі инновациялық индустрияландыру бағдарламасының жалғасы
1.
«Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 қаулысына еңбек өнімділігін арттыру, мал шаруашылығы саласын, жемазық өндірісін дамыту және еттің экспорттық әлеуетін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Үкімет қаулысы
АШМ, ИЖТМ, ЭДСМ, Қаржымині, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
2011 жылғы шілде
2.
«Ірі қара мал етінің экспорттық әлеуетін дамыту» жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспарын әзірлеу
Үкімет қаулысы
АШМ, ЖРА, ЭДСМ, Қаржымині, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
2011 жылғы шілде
3.
Қазақстан Республикасының энергия тиімділігін арттырудың кешенді жоспарын әзірлеу және бекіту
Үкімет қаулысы
ИЖТМ, ЭДСМ, Қаржымині, Қоршағанортамині, ҚжТКШІА, ТМРА, СА, «Самурық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы шілде
4.
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Үкімет қаулысы
ЭДСМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы шілде
2. Әлеуметтік жаңғырту - жаңа әлеуметтік саясат
2.1. Білім беру
5.
Жоғары оқу орындарының инновациялық қызметке көшуін қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ
2011-2013 жылдар желтоқсан
6.
2015 жылға қарай республикалық бюджет қаражаты есебінен 200 мектеп және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен 200 мектеп салу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, ЭДСМ, ҚжТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011-2015 жылдар наурыз
7.
Бизнес-қауымдастықтар мен жұмыс берушілер өкілдерінің қатысуымен Кәсіптік-техникалық кадрлар даярлау жөнінде ұлттық кеңес құру
Үкімет қаулысы
БҒМ, ИЖТМ, ККМ, МГМ, АШМ, ТСМ, ұлттық компаниялар, «Атамекен» Одағы» ҰЭӨП, бизнес- қауымдастықтар мен жұмыс берушілер өкілдері, қызметкерлердің кәсіподақ бірлестіктері
2011 жылғы наурыз
2.2. Денсаулық сақтау
8.
«Денсаулық» бір қосымша емдеу-диагностикалық поезын қалыптастыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ККМ, ТЖМ, ДСМ
2011 жылғы желтоқсан
9.
2015 жылға қарай 350 дәрігерлік амбулатория, фельдшерлік-акушерлік пункт және емхана салу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ДСМ, Қаржымині, ЭДСМ, ҚжТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011-2015 жылдар желтоқсан

"Построим будущее вместе!" от 28 января 2011 года
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1. Ускоренная экономическая модернизация -
продолжение Программы форсированной инновационной индустриализации
1.
Внесение изменений и дополнений в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 12 октября
2010 года № 1052 «Об утверждении
Программы по развитию
агропромышленного комплекса в
Республике Казахстан на 2010-2014
годы» по вопросам
производительности труда, развития
отрасли животноводства,
кормопроизводства и повышения
экспортного потенциала мяса
постановление
Правительства
МСХ, МИНТ, МЭРТ,
МФ, АО «НУХ
«КазАгро»
июль 2011
года
2.
Разработка Комплексного плана
мероприятий по реализации проекта
«Развитие экспортного потенциала
мяса крупного рогатого скота»
постановление
Правительства
МСХ, АУЗР, МЭРТ,
МФ, АО «НУХ
«КазАгро»
июль 2011
года
3.
Разработка и утверждение
Комплексного плана повышения
энергоэффективности Республики
Казахстан
постановление
Правительства
МИНТ, МЭРТ, МФ,
МООС, АДСиЖКХ,
АРЕМ, АС, АО
«Самрук-Казына»,
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
июль 2011
года
4.
Разработка и утверждение Программы
«Развитие регионов»
постановление
Правительства
МЭРТ,
заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
июль 2011
года
2. Социальная модернизация - новая социальная политика
2.1. Образование
5.
Обеспечение перехода вузов к
инновационной деятельности
информация в
Администрацию
Президента
МОН
декабрь
2011-2013
гг.
6.
Строительство 200 школ за счет
средств республиканского бюджета и
200 школ за счет средств местных
бюджетов к 2015 году
информация
в Администрацию
Президента
МОН, МФ, МЭРТ,
АДСиЖКХ, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
март
2011-2015
гг.
7.
Создание Национального совета по
подготовке
профессионально-технических кадров
с участием представителей
бизнес-ассоциаций и работодателей
постановление
Правительства
МОН, МИНТ, МТК,
МНГ, МСХ, МТС,
национальные
компании, НЭПК
«Союз
«Атамекен»,
представители
бизнес-ассоциа-
ций и
работодателей,
профсоюзных
объединений
работников
март 2011
года
2.2. Здравоохранение
8.
Формирование одного
дополнительного
лечебно-диагностического поезда
«Денсаулык»
информация в
Администрацию
Президента
МТК, МЧС, МЗ
декабрь 2011
года
9.
Строительство 350 врачебных
амбулаторий,
фельдшерско-акушерских пунктов и
поликлиник к 2015 году
информация
в Администрацию
Президента
МЗ, МФ, МЭРТ,
АДСиЖКХ, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
декабрь
2011-2015
гг.

2.3. Жұмыспен қамтудың жаңа стратегиясы
10.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Үкімет қаулысы
Еңбекмині, Қаржымині, ЭДСМ, АШМ, ИЖТМ, Әділетмині, ҚжТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы 1 мамыр
11.
Дәлелді төлемді енгізуді ескере отырып, әлеуметтік көмек жүйесін жетілдіруді көздейтін «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Еңбекмині, ЭДСМ, Қаржымині, Әділетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы маусым
12.
Микрокредиттеу құралдарына және оны жүзеге асыру тетіктеріне қол жеткізуді кеңейту мәселелері бойынша заңнамалық базаны жетілдіру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қаржымині, ҚНРА, АШМ, ЭДСМ, Әділетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы сәуір
13.
Микрокредиттеу құралдарына қол жеткізуді кеңейтуге бағытталған шаралар кешенін қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Қаржымині, ҚНРА, АШМ, ИЖТМ, ЭДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «КазАгро» ҰБХ» АҚ, «ДАМУ» КДҚ» АҚ
2011 жылғы қараша
2.4. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту
14.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Үкімет қаулысы
ҚжТКШІА, ТМРА облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы сәуір
15.
Жинақтауды ынталандыру және халық пен жеке инвесторлардың тұрғын үйлер мен коммуналдық объектілерді жөндеуді және қайта жаңартуды қоса қаржыландыру тетігін енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ҚжТКШІА, Қаржымині
2012 жылғы ақпан
2.5. Сапалы ауыз су
16.
Халықты сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету бағдарламасын әзірлеу және бекіту
Үкімет қаулысы
ЭДСМ, ҚжТКШІА, АШМ, Қоршағанортамині, Қаржымині, ИЖТМ, ТМРА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы мамыр
3. Сыртқы саясат
17.
Қырғызстанға көмек көрсетудің мемлекетаралық бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2012 жылғы қаңтар
18.
ШЫҰ-ның мерейтойлық саммитін дайындау және өткізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ
2011 жылғы маусым
19.
Жаһандық ядролық қауіпсіздік саласындағы көшбасшылықты қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, ИЖТМ, мүдделі мемлекеттік органдар
жыл
қорытындылары
бойынша
20.
Ислам Конференциясы Ұйымына төрағалықты дайындау және іске асыру
Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министр Кеңсесіне ақпарат
СІМ, БҒМ, ИЖТМ, АШМ, ДСМ
жыл қорытындылары
бойынша
21.
Алматыдағы Ауғанстан бойынша арнайы донорлық конференцияға бастамашылық жасау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы мамыр
22.
«Қазақстан - ЕО: 2020» Энергетикалық хартия жасасу туралы ұсынысты ЕО елдерімен бірге пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
МГМ, ИЖТМ, СІМ, Қоршағанортамині, мүдделі мемлекеттік органдар
2012 жылғы қаңтар

2.3. Новая стратегия занятости
10.
Разработка и утверждение Программы
занятости 2020
постановление
Правительства
МТСЗН, МФ, МЭРТ,
МСХ, МИНТ, МЮ,
АДСиЖКХ, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
1 мая 2011
года
11.
Разработка и внесение в Парламент
Республики Казахстан проекта
Закона Республики Казахстан «О
внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам
занятости и социальной защиты
населения», предусматривающего
совершенствование системы
социальной помощи с учетом
внедрения мотивационных выплат
проект Закона
Республики
Казахстан
МТСЗН, МЭРТ, МФ,
МЮ, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
июнь 2011
года
12.
Совершенствование законодательной
базы по вопросам расширения
доступа к инструментам
микрокредитования и механизмам его
осуществления
проект Закона
Республики
Казахстан
МФ, АФН, МСХ,
МЭРТ, МЮ, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы,
заинтересованные
государственные
органы
апрель 2011
года
13.
Принятие комплекса мер,
направленных на расширение доступа
к инструментам микрокредитования
информация в
Администрацию
Президента
МФ, АФН, МСХ, МИНТ, МЭРТ,
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы, АО
«НУХ «КазАгро»,
АО «ФРП «Даму»
ноябрь 2011
года
2.4. Модернизация жилищно-коммунального хозяйства
14.
Разработка и утверждение Программы
модернизации жилищно-коммунального
хозяйства
постановление
Правительства
АДСиЖКХ, АРЕМ
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
апрель 2011
года
15.
Внедрение механизма стимулирования
накопления и софинансирования
населением и частными инвесторами
ремонта и реконструкции жилья и
коммунальных объектов
информация в
Администрацию
Президента
АДСиЖКХ, МФ
февраль 2012
года
2.5. Качественная питьевая вода
16.
Разработка и утверждение Программы
обеспечения населения качественной
питьевой водой
постановление
Правительства
МЭРТ, АДСиЖКХ,
МСХ, МООС, МФ,
МИНТ, АРЕМ,
Акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
май 2011
года
3. Внешняя политика
17.
Разработка и принятие
Межгосударственной программы
помощи Кыргызстану
информация в
Администрацию
Президента
МИД
заинтересованные
государственные
органы
январь 2012
года
18.
Подготовка и проведение юбилейного
саммита ШОС
информация в
Администрацию
Президента
МИД
июнь 2011
года
19.
Обеспечение лидерства в сфере
глобальной ядерной безопасности
информация в
Администрацию
Президента
МИД, МИНТ,
заинтересованные
государственные
органы
по итогам
года
20.
Подготовка и реализация
председательства в Организации
Исламская Конференция
информация в
Администрацию
Президента, КПМ
МИД, МОН РК,
МИНТ, МСХ, МЗ
по итогам
года
21.
Инициирование специальной
донорской конференции по
Афганистану в Алматы
информация в
Администрацию
Президента
МИД,
заинтересованные
государственные
органы
май 2011
года
22.
Проработка со странами ЕС
предложения о заключении
Энергетической хартии «Казахстан -
ЕС: 2020»
информация в
Администрацию
Президента
МНГ, МИНТ, МИД,
МООС,
заинтересованные
государственные
органы
январь 2012
года

4. Ақпараттық-насихаттау жұмысын қамтамасыз ету
23.
Ел тәуелсіздігінің 20 жылдығын мерекелеу жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын іске асыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
MM, БАМ «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 жылғы шілде, 2012 жылғы қаңтар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
MM - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БАМ - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
ҚжТКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
ҚНРА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ҰБХ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«Даму» КДҚ» АҚ - «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» акционерлік қоғамы
«Атамекен» Одағы» ҚҰЭП - «Атамекен» Одағы» Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы
Мүдделі мемлекеттік органдар - жобаларды әзірлеу барысында тартылатын орталық мемлекеттік органдар

4. Обеспечение информационно-пропагандисткой работы
23.
Реализация Общенационального плана
мероприятий по празднованию
20-летия Независимости страны
информация в
Администрацию
Президента
МК, МСИ, АО «ФНБ
«Самрук-Казына»,
заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
июль 2011
года,
январь 2012
года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развитии и торговли Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
АО "НУХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "ФРП "Даму" - акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
НЭПК "Союз "Атамекен" - Национальная экономическая палата Казахстана "Союз "Атамекен"
Заинтересованные государственные органы - центральные государственные органы, которые будут привлечены в ходе разработки проектов