Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 249 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің жанынан Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті (бұдан әрі - Комитет) құрылсын.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының коммуналдық меншігінен берілетін халыққа қызмет көрсету орталықтары - мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі - мемлекеттік мекемелер) мүліктік кешендер ретінде заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық меншікке қабылдансын және осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес олар Комитеттің қарамағына берілсін.
3. Комитетті және осы қаулының 2-тармағындағы берілетін мекемелерді қаржыландыру тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет қаражаты және бекітілген штат санының лимиті есебінен жүргізіледі деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Комитетпен және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекемелерді қабылдау-тапсыру жөніндегі қажетті ұйымдастырушылық іс-шараларды жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, оның, аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген реттік нөмірі 9-жолдың 3-бағанындағы «20406» деген сандар «20371» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі, оның аумақтық органдары және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген реттік нөмірі 18-жолда:
3-бағанда:

О некоторых вопросах Министерства связи и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 249
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения при Министерстве связи и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Принять в установленном законодательством порядке в республиканскую собственность передаваемые из коммунальной собственности областей, городов Астаны и Алматы государственные учреждения - центры по обслуживанию населения (далее - государственные учреждения) как имущественные комплексы и передать их в ведение Комитета согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Определить, что финансирование Комитета и передаваемых в пункте 2 настоящего постановления учреждений производится за счет средств республиканского бюджета на соответствующий финансовый год и утвержденного лимита штатной численности.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом и акимами областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке осуществить необходимые организационные мероприятия по приему-передаче государственных учреждений.
5. Министерству связи и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных, центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3 строки, порядковый номер 9, "Министерство финансов Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "20406" заменить цифрами "20371";
в строке, порядковый номер 18, "Министерство связи и информации Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3:

«446» деген сандар «9152» деген сандармен ауыстырылсын;
«263» деген сандар «8934» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Халыққа қызмет көрсету орталықтары 8671»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.11 № 314 Қаулысымен.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.11 № 314 Қаулысымен
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 наурыздағы
№ 249 қаулысына
1-қосымша
Мүліктік кешендер ретінде республикалық меншікке қабылданатын
және Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа
қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің
қарамағына берілетін мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Р/с
Берілетін мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Жергілікті атқарушы органдардың атауы
1
2
3
1
«Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысының әкімдігі
2
«Ақтөбе облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе облысының әкімдігі
3
«Алматы облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы облысының әкімдігі
4
«Атырау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Атырау облысының әкімдігі
5
«Шығыс Қазақстан облысының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
6
«Шығыс Қазақстан облысының № 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
7
«Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Жамбыл облысының әкімдігі
8
«Батыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
9
«Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысының әкімдігі
10
«Қостанай облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қостанай облысының әкімдігі
11
«Қызылорда облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Қызылорда облысының әкімдігі
12
«Маңғыстау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау облысының әкімдігі
13
«Павлодар облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Павлодар облысының әкімдігі
14
«Солтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
15
«Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет корсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
16
«Астана қаласы Есіл ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
17
«Астана қаласы Алматы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
18
«Астана қаласы Сарыарқа ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласының әкімдігі
19
«Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
20
«Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
21
«Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
22
«Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
23
«Алматы қаласы Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
24
«Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
25
«Алматы қаласы Түрксіб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласының әкімдігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11» наурыздағы
№ 249 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 мамырдағы
№ 427 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа
қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа
қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетіне
ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер

цифры "446" заменить цифрами "9152";
цифры "263" заменить цифрами "8934";
дополнить строкой следующего содержания:
"Центры обслуживания населения 8671";
2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.03.2012 № 314.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.03.2012 № 314.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2011 года № 249
Перечень
государственных учреждений, принимаемых в республиканскую
собственность как имущественные комплексы и передаваемых в
ведение Комитета по контролю автоматизации государственных
услуг и координации деятельности центров обслуживания
населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
п/п
Перечень передаваемых государственных
учреждений
Наименование местных
исполнительных органов
1
2
3
1
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Акмолинской области»
Акимат Акмолинской области
2
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Актюбинской области»
Акимат Актюбинской области
3
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Алматинской области»
Акимат Алматинской области
4
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Атырауской области»
Акимат Атырауской области
5
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
№ 1 Восточно-Казахстанской области»
Акимат
Восточно-Казахстанской
области
6
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
№ 2 Восточно-Казахстанской области»
Акимат
Восточно-Казахстанской
области
7
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Жамбылской области»
Акимат Жамбылской области
8
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Западно-Казахстанской области»
Акимат
Западно-Казахстанской
области
9
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Карагандинской области»
Акимат Карагандинской
области
10
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Костанайской области»
Акимат Костанайской
области
11
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Кызылординской области»
Акимат Кызылординской
области
12
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Мангистауской области»
Акимат Мангистауской
области
13
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Павлодарской области»
Акимат Павлодарской
области
14
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Северо-Казахстанской области»
Акимат
Северо-Казахстанской
области
15
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Южно-Казахстанской области»
Акимат Южно-Казахстанской
области
16
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения района
Есиль города Астаны»
Акимат города Астаны
17
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения района
Алматы города Астаны»
Акимат города Астаны
18
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения района
Сарыарка города Астаны»
Акимат города Астаны
19
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Алатауского района города Алматы»
Акимат города Алматы
20
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Алмалинского района города Алматы»
Акимат города Алматы
21
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Ауэзовского района города Алматы»
Акимат города Алматы
22
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Бостандыкского района города Алматы»
Акимат города Алматы
23
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Жетысуского района города Алматы»
Акимат города Алматы
24
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Медеуского района города Алматы»
Акимат города Алматы
25
Государственное учреждение
«Центр обслуживания населения
Турксибского района города Алматы»
Акимат города Алматы
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2011 года № 249
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 мая 2010 года № 427
Перечень
организаций, находящихся в ведении
Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и
координации деятельности центров обслуживания населения
Министерства связи и информации Республики Казахстан
Государственные учреждения, подведомственные
Комитету по контролю автоматизации государственных услуг и
координации деятельности центров обслуживания населения
Министерства связи и информации Республики Казахстан

1. «Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
2. «Ақтөбе облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
3. «Алматы облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
4. «Атырау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
5. «Шығыс Қазақстан облысының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
6. «Шығыс Қазақстан облысының № 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
7. «Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
8. «Батыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
9. «Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
10. «Қостанай облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
11. «Қызылорда облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
12. «Маңғыстау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
13. «Павлодар облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
14. «Солтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
15. «Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
16. «Астана қаласы Есіл ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
17. «Астана қаласы Алматы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
18. «Астана қаласы Сарыарқа ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
19. «Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
20. «Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа кызмет керсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
21. «Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
22. «Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
23. «Алматы қаласы Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
24. «Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.
25. «Алматы қаласы Түрксіб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» мемлекеттік мекемесі.

1. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Акмолинской области".
2. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Актюбинской области".
3. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Алматинской области".
4. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Атырауской области".
5. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения № 1 Восточно-Казахстанской области".
6. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения № 2 Восточно-Казахстанской области".
7. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жамбылской области".
8. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Западно-Казахстанской области".
9. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Карагандинской области".
10. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Костанайской области".
11. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Кызылординской области".
12. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Мангистауской области".
13. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Павлодарской области".
14. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Северо-Казахстанской области".
15. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Южно-Казахстанской области".
16. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения района Есиль города Астаны".
17. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения района Алматы города Астаны".
18. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения района Сарыарка города Астаны".
19. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Алатауского района города Алматы".
20. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Алмалинского района города Алматы".
21. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Ауэзовского района города Алматы".
22. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Бостандыкского района города Алматы".
23. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жетысуского района города Алматы".
24. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Медеуского района города Алматы".
25. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Турксибского района города Алматы".