Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 513 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1463 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.20 № 1463 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы және «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесінде:
1-тармақ «17 қаңтардағы» деген сөздерден кейін «және «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтағы «темір жол, теңіз, өзен көлігімен» деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақтың бірінші абзацы «көлігімен» деген сөзден кейін «қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және халықаралық қатынастарда автобустармен, микроавтобустармен» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жолаушыларды қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және халықаралық қатынастарда автобустармен, микроавтобустармен тасымалдау.»;
9-тармақта:
«барлық қажетті құжаттармен қоса» деген сөздер «осы Ереженің 7 және 8-тармақтарында көрсетілген құжаттарды қоса» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы шешімді қабылдау мерзімі лицензиардың қолданыстағы заңнама мен нормативтерде белгіленген санитарлық қағидаларға сәйкес жолаушыларды тасымалдауға автобустар мен микроавтобустардың сәйкестігі туралы куәландыратын мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органының санитарлық-эпидемиологиялық қорытындысын алуын қамтиды.»;
14-тармақтағы екінші сөйлем алынып тасталсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары:
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
«қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және халықаралық қатынастарда автобустармен, микроавтобустармен:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 513. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1463
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2012 № 1463 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" и от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров" следующие дополнения и изменения:
1) в Правилах лицензирования деятельности по перевозке пассажиров, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 дополнить словами "и от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";
в пункте 2 слова "железнодорожным, морским, речным транспортом" исключить;
абзац первый пункта 3 после слова "пассажиров" дополнить словами "автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях,";
пункт 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) перевозка пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях.";
в пункте 9
слова "со всеми необходимыми документами" заменить словами "с приложением документов, указанных в пунктах 7 и 8 настоящих Правил";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Срок принятия решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии включает получение лицензиаром санитарно-эпидемиологического заключения органа государственного санитарно-эпидемиологического надзора, свидетельствующего о соответствии автобусов и микроавтобусов к перевозке пассажиров, согласно санитарным правилам, установленным действующим законодательством и нормативами.";
в пункте 14 второе предложение исключить;
2) квалификационные требования к деятельности по перевозке пассажиров, утвержденные указанным постановлением:
дополнить разделом следующего содержания:
"автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, включают наличие:

1) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен «Автокөлік құралдарының қауіпсіздігіне қойылған талаптар» техникалық регламенті мен «Жолаушылар тасымалдары бойынша автокөлік қызметтері. Жалпы техникалық шарттар» 1040-2001 ҚР СТ талаптарына сәйкес келетін жеке меншік құқығына жататын, жалға беру шарты негізінде немесе өзге де заңды негіздерде автобустар мен микроавтобустардың;
2) автобустар мен микроавтобустарда тахографтардың және оларды Салыстырып тексеру туралы тиісті сертификаттың;
3) автобустар мен микроавтобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамға мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы қолданыстағы куәліктердің;
4) жеке тұлға үшін — тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің не заңды тұлға үшін — тиісті санаттағы жүргізуші куәлігі бар жүргізушілер құрамының;
5) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасының не ұйыммен (-дармен) жасасқан қызметтер көрсету туралы шарттың;
6) автобустар мен микроавтобустарға рейс алдындағы техникалық байқау және жүргізушілерге рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық байқау жүргізу үшін қызметтер мен білікті персоналдың не осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың;
7) тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны белгілей отырып, бұйрық көшірмелерінің болуын қамтиды.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов

1) автобусов и микроавтобусов принадлежащих на праве собственности, на основании договора аренды или на иных законных основаниях, соответствующих требованиям Технического регламента "Требования к безопасности автотранспортных средств", утвержденного Правительством Республики Казахстан и СТ РК 1040-2001 "Услуги автотранспортные по пассажирским перевозкам. Общие технические условия";
2) тахографов и соответствующего Сертификата о их поверке на автобусах и микроавтобусах;
3) договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автобусов и микроавтобусов и договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также действующих свидетельств о прохождении государственного технического осмотра на весь предлагаемый к перевозкам подвижной состав;
4) водительского удостоверения соответствующей категории - для физического лица, либо водительского состава, имеющего водительские удостоверения соответствующей категории - для юридического лица;
5) ремонтно-производственной базы, принадлежащей перевозчику на праве собственности или на иных законных основаниях, либо договора об оказании услуг, заключенного с организацией(-ями);
6) служб и квалифицированного персонала для проведения предрейсового технического осмотра автобусов и микроавтобусов, предрейсового (предсменного) медицинского осмотра водителей, либо договоров с соответствующими организациями, осуществляющими такую деятельность;
7) копии приказа с определением ответственного лица за безопасность осуществления перевозок.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов