Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 521 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Индустриялық-инновациялық даму үшін жағдайлар жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Ұлттық инновациялық жүйені дамыту» деген 1.1-мақсатта:
«Экономиканың нақты секторының инновациялық дамуын қамтамасыз ету» деген 1.1.1-міндетте:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Энергия тиімділігін арттырудың кешенді жоспарын әзірлеу
х
«Ақпараттық технологиялар паркі» АЭА-ны басқару жөніндегі халықаралық компанияны тарту
х
Инновациялық жобалардың көрмесін өткізу
х
»;
«Индустриялық дамытуды инвестициялық қамтамасыз ету» деген 1.2-мақсатта:
«Шикізаттық емес және жоғары технологиялық өндірістерге инвестициялар тарту үшін жағдайлар жасау» деген 1.2.1-міндетте:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Бірыңғай инвестициялық көрме өткізу
х
»;
«Техникалық реттеу және метрология жүйесін дамыту» деген 1.3-мақсатта:
«Әлемдік стандарттарға сай келетін өнім өндірісі үшін жағдайлар жасау» деген 1.3.1-міндетте:
Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
Халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарды сатып алу (жылына кемінде 100)
х
х
х
х
х
»
деген жол мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
«
Халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарды сатып алу (жылына кемінде 100)
х
»;
«Өнеркәсіп салаларын дамыту» деген 2-стратегиялық бағытта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 521
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 "О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в Стратегическом направлении 1. "Создание условий для индустриально-инновационного развития":
в Цели 1.1. "Развитие национальной инновационной системы":
в Задаче 1.1.1. "Обеспечение инновационного развития реального сектора экономики":
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строками следующего содержания:
"
Разработка Комплексного плана повышения
энергоэффективности
X
Привлечение международной компании по
управлению СЭЗ "Парк информационных
технологий"
X
Проведение выставки инновационных проектов
X
";
в Цели 1.2. "Инвестиционное обеспечение индустриального развития":
в  Задаче 1.2.1. "Создание  условий  для  привлечения инвестиций в несырьевые и высокотехнологичные производства":
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строкой следующего содержания:
"
Проведение единой инвестиционной выставки
X
";
в Цели 1.3. "Развитие системы технического регулирования и метрологии":
в Задаче 1.3.1. "Создание условий для производства продукции соответствующей мировым стандартам":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строку:
"
Приобретение международных, региональных и
национальных стандартов (не менее 100 в год)
X
X
X
X
X
"
изложить в следующей редакции:
"
Приобретение международных, региональных и
национальных стандартов (не менее 100 в год)
X
";
в Стратегическом направлении 2. "Развитие отраслей промышленности":

«Тау-кен металлургия кешенін дамыту» деген 2.1.1-міндетте:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Машина жасау саласын дамыту» деген 2.1.2-міндетте:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Құрылыс индустриясы мен құрылыс материалдарын дамыту» деген 2.1.3-міндетте:
Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Химия өнеркәсібін дамыту» деген 2.1.4-міндетте:
Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Фармацевтика өнеркәсібін дамыту» деген 2.1.5-міндетте:
Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Жеңіл өнеркәсіпті дамыту» деген 2.1.6-міндетте:
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;
«Экономиканың электр энергиясына өскелең қажеттілігін қамтамасыз ету» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Энергетикалық кешенді дамыту» деген 3.1-мақсатта:
«Электр энергетикасы мен көмір өнеркәсібін дамыту» деген 3.1.1-міндетте:
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
ТжКБ-ны дамыту және кадрларды даярлау бойынша кеңестерді құру мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
х
Мамандықтар бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу
х
Біліктілікті мамандарды сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
х
»
деген жолдар алып тасталсын;

Задаче 2.1.1. "Развитие горно-металлургического комплекса":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Задаче 2.1.2. "Развитие машиностроительной отрасли Казахстана":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Задаче 2.1.3. "Развитие стройиндустрии и строительных материалов":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Задаче 2.1.4. "Развитие химической промышленности":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Задаче 2.1.5. "Развитие фармацевтической промышленности":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Задаче 2.1.6. "Развитие легкой промышленности":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;
в Стратегическом направлении 3. "Обеспечение растущей потребности экономики в энергии":
в Цели 3.1. "Развитие энергетического комплекса":
в Задаче 3.1.1. "Развитие электроэнергетики и угольной промышленности":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Обеспечение создания и функционирования
совета по развитию ТиПО и подготовке кадров
X
Разработка профессиональных стандартов по
специальностям
X
Внедрение независимой системы сертификации
квалификаций специалистов
X
"
исключить;

«Атом энергетикасын және өнеркәсібін дамыту» деген 3.1.3-міндетте:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштері мынадай редакцияда жазылсын:
«
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірл.
Есепті жыл
Ағымдағы жылдың жоспары
Жоспарлы кезеңде
2011
2012
2013
2014
2015
Атом энергетикасы инфрақұрылымын дамыту:
ИЖТМ
(объектілер, дана)
ЦЯМБ
1
1
1
РЗК
2
ДЦ-350
1
КРС
1
МТК
1
»;
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«КТМ токамак құрылысы жобасын іске асыру» деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Импульсті желілік үдеткіш – 10 электрондарды үдеткіш базасында радиациялық зарарсыздандыру корпусын салу жобасын іске асыру
х
Радиоактивті ластанудан мұнай-газ құбырлары мен жабдықты тазарту жөнінде ұтқыр технологиялық кешен салу жобасын іске асыру
х
»;

в Задаче 3.1.3. "Развитие атомной энергетики и промышленности":
Показатели прямых результатов изложить в следующей редакции:
"
Показатели
прямых
результатов
Источник
информации
Ед-ца
изм.
Отчетный
год
План
текущего
года
В плановом периоде
2011
2012
2013
2014
2015
Развитие
инфраструктуры
атомной
энергетики:
ЦЯМБ
МИНТ
(объекты,
шт.)
1
1
1
РЗК
2
ДЦ-350
1
КРС
1
МТК
1
";
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
строку "Реализация проекта Строительство токамака КТМ" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"
Реализация проекта Строительство Корпуса
радиационной стерилизации на базе
ускорителя электронов импульсного
линейного ускорителя-10
X
Реализация проекта Строительство
Мобильного технологического комплекса по
очистке нефтегазовых труб и оборудования
от радиоактивного загрязнения
X
";

«Атом энергиясын пайдалану кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз етуді мемлекеттік реттеу жүйесін дамыту» деген 3.1.4-міндетте:
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«Нормативтік-құқықтық құжаттар әзірленді (әзірленген құжаттар саны)» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «7» деген сан алып тасталсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамытуға бағытталған іс-шаралар» деген бағандағы «Министрліктің қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
«2012 жылдан бастап кепілдікті міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушы сертификатын) беруді және тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беруді электрондық форматқа кезең-кезеңмен көшіру;
2014 жылы электрондық форматта көрсетілетін мемлекеттік қызметтер үлесін Министрлік көрсететін мемлекеттік қызметтердің жалпы санының 10%-на дейін жеткізу»;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Индустриялық-инновациялық даму үшін жағдай жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:

в  Задаче  3.1.4.  "Развитие  системы  государственного регулирования безопасности при использовании атомной энергии":
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
в графе "2011" строки "Разработано нормативно-правовых документов (количество разработанных документов)" цифру "7" исключить;
в разделе 4 "Развитие функциональных возможностей":
в графе "Мероприятия, направленные на развитие функциональных возможностей" после строки "Материально-техническое обеспечение деятельности Министерства" дополнить предложениями следующего содержания:
"Начиная с 2012 года поэтапный перевод в электронный формат выдачи гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) и выдачи заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информаций к продукции, подлежащей экспортному контролю;
Доведение в 2014 году доли оказываемых государственных услуг в электронном формате до 10 % от общего числа оказываемых Министерством государственных услуг";
в разделе 5 "Межведомственное взаимодействие":
в Стратегическом направлении 1. "Создание условий для индустриально-инновационного развития"

«Техникалық реттеу және метрология жүйесін дамыту» деген 1.3-мақсатта:
«Әлемдік стандарттарға сәйкес келетін өнім өндіру үшін жағдай жасау, менеджмент жүйесін енгізу және технологиялық қайта жарақтандыру» деген 1.3.1-міндетте:
1-жолдың «Жету үшін ведомствоаралық өзара іс-қимыл талап етілетін міндеттердің көрсеткіштері» деген бағанындағы «850» деген сандар «500» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өнеркәсіп саласын дамыту» деген 2-стратегиялық бағытта:

в Цели 1.3. "Развитие системы технического регулирования и метрологии"
в Задаче 1.3.1. "Создание условий для производства продукции соответствующей мировым стандартам, внедрения систем менеджмента и технологического перевооружения":
в графе "Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие" строки 1 цифры "850" заменить цифрами "500";
в Стратегическом направлении 2. "Развитие отраслей промышленности":

17,2
13,4
14
14,5
17,6
»;
сапа көрсеткіштеріндегі «Экономикалық даму және сауда» деген сөздер «Индустрия және жаңа технологиялар» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «2 342 958» деген сандар «2 373 888» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Өнімділік–2020» бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
011 «Өнімділік–2020» бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау»
Сипаттама
Еңбек өнімділігін ұлғайту арқылы экономиканың басым секторларында өнеркәсіптік кәсіпорындардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге жұмсалатын шығынды бірлесіп қаржыландыру
бірл.
25
Білікті жобалау және инжиниринг ұйымдарын тарту
бірл.
10
Жоғары білікті шетелдік мамандарды тарту
бірл.
20
Түпкілікті нәтиже көрсеткіші
Бағдарламаға қатысушылар қатарынан жаңғыртылған кәсіпорындар үлесі
%
4
Сапа көрсеткіші
Өндірісті жаңғырту жөніндегі жоспарды әзірлеуде отандық кәсіпорындарды мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету
бірл.
25
Тиімділік көрсеткіші
Бір жобаға арналған орташа шығын
мың теңге

17,2
13,4
14
14,5
17,6
";
в Показателях качества слова "экономического развития и торговли" заменить словами "индустрии и новых технологий";
в графе "2011" строки "Объем бюджетных расходов" цифры "2342958" заменить цифрами "2373888";
бюджетную программу 011 "Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность - 2020" изложить в следующей редакции:
"
Бюджетная программа
011 "Поддержка создания новых, модернизация и
оздоровление действующих производств в рамках
направления "Производительность - 2020"
Описание
Повышение конкурентоспособности промышленных
предприятий в приоритетных секторах экономики
путем увеличения производительности труда
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная бюджетная
программа
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
2009
год
2010 год
плановый период
2011 год
2012 год
2013 год
Показатели прямого результата
Софинансирование затрат на разработку
комплексного плана инвестиционного проекта
ед.
25
Привлечение квалифицированных
проектных и инжиниринговых организаций
ед.
10
Привлечение высококвалифицированных
зарубежных специалистов
ед.
20
Показатель конечного результата
Доля модернизированных предприятий из
числа участников программы
%
4
Показатель качества
Обеспечение государственной поддержки
отечественных предприятий в
разработке плана по модернизации
производства
ед.
25
Показатель эффективности
Средние затраты на один проект
тыс.
тенге

186 570
307 091
»;
018 «Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«Индустрияландыру картасы жобаларының іске асырылуын талдау, мониторингтеу, бағалау (ҮЕҰ тарту)» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «5» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Индустрияландыру картасының жобаларын іске асыру барысы туралы есептер беру
саны
3
8
7
9
2011 жылғы бірінші және екінші жартыжылдықтардың қорытындылары бойынша Индустрияландыру картасы жобаларын таныстыру бойынша жалпыұлттық телекөпір ұйымдастыру
саны
2
»;
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Индустрияландыру картасының жобаларын таныстыру
саны
2
»;
тиімділік көрсеткішінде:
«Индустрияландыру картасы жобасын іске асыруды талдауды, мониторингін және бағалауды жүргізуге орташа шығындар» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «31 800» деген сандар «10 003» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Индустрияландыру картасы жобаларын таныстыру бойынша жалпыұлттық телекөпір өткізуге орташа шығындар
мың теңге
60300
»;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «159 000» деген сандар «329 630» деген сандармен ауыстырылсын;
022 ««Экспорттаушы – 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу»» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
022 «Экспорттаушы – 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу»
Сипаттама
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттің міндеттемелерін орындау
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлш. бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Әлеуетті өткізу нарықтары бойынша экспортқа бағдарланған қазақстандық кәсіпорындарға талдамалық ақпарат беру (елдер бойынша шолулар / бриф-талдаулар)
бірл.

186570
307091
";
в бюджетной программе 018 "Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию":
в показателях прямого результата:
в графе "2011" строки "Анализ, мониторинг, оценка реализации проектов Карты индустриализации (привлечение НПО)" цифру "5" заменить цифрой "8";
дополнить строками следующего содержания:
"
Предоставление отчетов о ходе
реализации проектов Карты
индустриализации
кол-во
3
8
7
9
Организовать по итогам первого и
второго полугодий 2011 года
Общенациональный Телемост по
презентации проектов Карты
индустриализации
кол-во
2
";
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
"
Презентация проектов Карты индустриализации
кол-во
2
";
в показателях эффективности:
в графе "2011" строки "Средние затраты на проведение анализа, мониторинга и оценки реализации проектов Карты индустриализации" цифры "31800" заменить цифрой "10003";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Средние затраты на проведение
Общенационального Телемоста по
презентации проектов Карты
индустриализации
тыс.
тенге
60300
";
в графе "2011" строки "Объем бюджетных расходов" цифры "159000" заменить цифрами "329630";
бюджетную программу 022 "Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки" в рамках направления "Экспортер - 2020" изложить в следующей редакции:
"
Бюджетная программа
022 "Содействие продвижению экспорта казахстанских
товаров на внешние рынки" в рамках направления
"Экспортер - 2020"
Описание
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
выполнение обязательств
государства
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед. изм.
2009
год
2010
год
плановый период
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели прямого результата
Предоставление аналитической
информации казахстанским
экспортоориентированным
предприятиям по потенциальным
рынкам сбыта (страновые
обзоры/бриф-анализы)
ед.

015 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Инвестор – 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011» деген бағанда:
«Жол құрылысы» деген жолдағы «4,0» деген сандар «1,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жолдардың гүлзарлық бөліктерін абаттандыру» деген жолдағы «6,1» деген сандар «1,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Техникалық су құбырлары құрылысы» деген жолда:
«техникалық» деген сөз алып тасталсын;
«2011» деген бағандағы «2,9» деген сандар «6,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағанда:
«Тұрмыстық кәріздер құрылысы» деген жолдағы «4,1» деген сандар «5,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нөсерлік кәріздер құрылысы» деген жолдағы «2,8» деген сандар «9,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жылу магистралінің құрылысы» деген жолдағы «6,4» деген сандар «2,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Телефон кәріздері құрылысы» деген жолдағы «3,1» деген сандар «4,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«ТЭН әзірлеудің бекітілген талаптарға сәйкестігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Инвесторлардың инженерлік желілермен қамтамасыз етілген индустриялық аймақтардың жер учаскелерін игеруі
га
96
124
153
87
»;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «4 557 046» деген сандар «6 557 046» деген сандармен ауыстырылсын;
048 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының жылу-энергетикалық жүйелерін дамытуға бағытталған трансферттер, оның ішінде:» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «21» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
жаңа
дана
2
»;
тиімділік көрсеткішінде:
«2011» деген бағанда:
«1 жобаның құрылысына жұмсалған орташа шығын» деген жолдағы «2489,1» деген сандар «2784,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «52 271 463» деген сандар «64 035 722» деген сандармен ауыстырылсын;
050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Кейіннен мыналардың жарғылық капиталын ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту: - «220 кВ ЦГПП–Осакаровка ӘЖ қайта жаңғырту» жобасын іске асыру үшін «КЕГОК» АҚ;

в бюджетной программе 015 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления "Инвестор - 2020":
в графе "2011":
в строке "Строительство дорог" цифры "4,0" заменить цифрами "1,4";
в строке "Благоустройство бульварной части дорог" цифры "6,1" заменить цифрами "1,4";
в строке "Строительство технического водопровода":
слово "технического" исключить;
в графе "2011" цифры "2,9" заменить цифрами "6,2";
в графе "2011":
в строке "Строительство бытовой канализации" цифры "4,1" заменить цифрами "5,2";
в строке "Строительство ливневой канализации" цифры "2,8" заменить цифрами "9,7";
в строке "Строительство тепломагистрали" цифры "6,4" заменить цифрами "2,1";
в строке "Строительство телефонной канализации" цифры "3,1" заменить цифрами "4,7";
строку "Соответствие утвержденным требованиям разработки ТЭО" изложить в следующей редакции:
"
Освоение инвесторами земельных
участков индустриальной зоны,
обеспеченные инженерными сетями
га
96
124
153
87
";
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "4557046" заменить цифрами "6557046";
в бюджетной программе 048 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы":
в показателях прямого результата:
в графе "2011" строки "Трансферты, направленные на развитие теплоэнергетической системы областей и гг. Астаны и Алматы, из них" цифры "21" заменить цифрами "23";
дополнить строкой следующего содержания:
"
новые
шт.
2
";
в показателях эффективности:
в графе "2011":
строки "Средние затраты на строительство 1 проекта" цифры "2489,1" заменить цифрами "2784,1";
строки "Объем бюджетных расходов" цифры "52271463" заменить цифрами "64035722";
бюджетную программу 050 "Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики":
изложить в следующей редакции:
"
Бюджетная программа
050 "Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для
обеспечения конкурентоспособности и устойчивости
национальной экономики
Описание
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына" с последующим увеличением
уставного капитала:
- АО "КЕГОК" для реализации проекта "Реконструкция ВЛ
220 кВ ЦГПП-Осакаровка";
- АО "Самрук-Энерго" для реализации проектов

- «Балқаш ЖЭС салу», «Кеңсай» қосалқы станциясын салу», АлЭС ЖЭЦ-1 күл-қож тазалау аралас жүйесі», «ЖЭЦ-3 күл үйіндісін қайта жаңарту және кеңейту, құрылыстың 2-кезеңі», «АлЭС» АҚ Алматы ЖЭЦ-2 қайта жаңарту және кеңейту. III кезек. Бойлерлік жүйе» жобаларын іске асыру үшін «Самұрық-Энерго» АҚ;
- АҚ «Қорғас-Жетіген ТЖ салу», «Өзен - Түрiкменстанмен мемлекеттiк шекара ТЖ салу» жобаларын іске асыру үшін «Қазақстан темір жолы» АҚ;
- «Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ газ құбырын салу» жобасын іске асыру үшін Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Балқаш ЖЭС салу Жобаны іске асыру кезеңі 2010-2015 жылдар Жобаны іске асыру оңтүстік өңірдегі электр энергиясының тапшылығын жабуды қамтамасыз етеді, ол жылына сағ. 6,86 млрд. кВ құрайды
«Кеңсай» кіші станциясын салу
Трансформаторлық қуатты өсіру
МВА

"Строительство Балхашской ТЭС", "Строительство подстанции "Кенсай", "Комбинированная система золошлакоудаления АлЭС ТЭЦ-1", "Реконструкция и расширение золоотвала ТЭЦ-3, 2 этап строительства", "Реконструкция и расширение Алматинской ТЭЦ-2 АО "АлЭС". III очередь. Бойлерная"
- АО "Казахстан темир жолы" для реализации проектов
"Строительство ЖД Хоргос-Жетыген", "Строительство ЖД
Узень-государственная граница с Туркменистаном"
- АО "НК "Казмунайгаз" для реализации проекта
"Строительство газопровода Бейнеу-Бозой-Акбулак"
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
осуществление бюджетных
инвестиций
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
2009 год
2010 год
плановый период
2011 год
2012 год
2013 год
показатели прямого результата
Строительство Балхашской ТЭС
Период реализации проекта
2010-2015 г.г.
Реализация проекта обеспечить
покрытие дефицита
электроэнергии в южном
регионе, который составляет
6,86 млрд.кВтч в год
Строительство подстанции
"Кенсай"
Прирост трансформаторной
мощности
МВА

10415946,3
12774000
11880600
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
-
139947867
83327571
63870000
59403000
»;
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру»
Сипаттама
Кейіннен мыналарға кредит беру үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ бюджеттік кредит беру:
- «Қазақстан темір жолы» АҚ-ға жолаушылар вагондарын сатып алу үшін;
- «Досжан темір жолы (ДТЖ)» АҚ-ға «Шар-Өскемен ТЖ құрылысы» жобасын іске асыру үшін;
- «2011 жылы қазақстандық локомотивтер экспортын қаржылай қолдау мақсатында ҚазЭкспортГарант» АҚ-ға;
- «Өнімділік 2020» бағыты шеңберінде өнеркәсіптік кәсіпорындардың негізгі қорларын жаңарту үшін «ҚДБ Лизинг» АҚ-ға
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Бюджеттік кредит беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бағдарлама
ағымдағы/даму
дамыту
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Жаңа жолаушылар вагондарымен қамтамасыз етілуі
%
9,1

10415946,3
12774000
11880600
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
-
139947867
83327571
63870000
59403000
";
бюджетную программу 051 "Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики" изложить в следующей редакции:
"
Бюджетная программа
051 "Кредитование АО "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и
устойчивости национальной экономики"
Описание
Предоставление бюджетного кредита АО "Фонд
национального благосостояния "Самрук-Казына" для
последующего кредитования:
- АО "Казахстан темир жолы", для приобретения
пассажирских вагонов;
- АО "Досжан темир жолы (ДТЖ)" для реализации
проекта "Строительство железной дороги Шар-Усть-
Каменогорск";
- АО "КазЭкспортГарант", с целью финансовой
поддержки экспорта казахстанских локомотивов в 2011 году;
- АО "БРК Лизинг" для обновления основных фондов
промышленных предприятий в рамках направления
"Производительность - 2020".
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
Предоставление бюджетных
кредитов
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
2009
год
2010
год
плановый период
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели прямого результата
Обеспеченность новыми
пассажирскими вагонами
%
9,1