Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 589 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 27 мамырдағы
№ 589 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. "Агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 шілдедегі № 645 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 257-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен қолдау ережесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 49, 518-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның орналастырылатын акцияларын төлеуге берілетін акционерлік қоғамдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "ҚазАгроӨнім" акционерлік қоғамы".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.10.09 N 1280 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 31.12.2015 № 1185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.02.2020 № 33 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 27 мамырдағы
№ 589 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 шілдедегі
№ 645 қаулысымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың
қатысуымен қолдау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен қолдау ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешенді:

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 589.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 мая 2011 года № 589
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2006 года № 645 "О некоторых вопросах поддержки агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 257):
Правила поддержки агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 220" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 49, ст. 518):
в перечне акционерных обществ, государственные пакеты акций которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро", утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"5. Акционерное общество "КазАгроПродукт".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.10.2012 № 1280 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1185 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.02.2020 № 33.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 мая 2011 года № 589
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июля 2006 года № 645
Правила
поддержки агропромышленного комплекса с участием
специализированных организаций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила поддержки агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок поддержки агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций, таких как:

1) "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы;
2) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы;
3) "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамы;
5) "ҚазАгроӨнім" акционерлік қоғамы;
6) "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы;
7) "ҚазАгроКепіл" акционерлік қоғамы;
8) "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы" сияқты мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен қолдау тәртібін айқындайды.
2. Агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың
қатысуымен қолдау
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешенді мамандандырылған ұйымдардың қатысуымен қолдауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) агроөнеркәсіптік кешенді қолдауға республикалық бюджет қаражатынан бөлінетін ресурстарға қажеттілікті анықтайды;
2) бюджеттік өтінімді жасайды және республикалық бюджеттен бөлінетін қаражатты алады;
3) республикалық бюджеттен бөлінетін қаражат есебінен "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Холдинг) және "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "ҚазАгроИнновация" АҚ) жарғылық капиталын төлейді, оларға бюджеттік кредиттер ұсынуды ұйымдастырады, мамандандырылған ұйымдардан мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
4) Холдингті және "ҚазАгроИнновация" АҚ-ны корпоративтік басқаруды жүзеге асырады.
3. Агроөнеркәсіптік кешенді қолдау жөніндегі іс-шараларды Холдингтің құрамына кіретін мамандандырылған ұйымдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында агроөнөркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаға, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 52 қаулысымен бекітілген "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының 2011 - 2020 жылдарға арналған даму стратегиясына және Қазақстан Республикасының өзге де стратегиялық және бағдарламалық құжаттарына сәйкес іске асырады.
4. "ҚазАгроИнновация" АҚ қатысуымен агроөнеркәсіптік кешенді қолдау жөніндегі іс-шаралар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаға, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1291 қаулысымен бекітілген Елдің 2020 жылға дейінгі ғылыми-технологиялық дамуының салааралық жоспарына, Қазақстан Республикасының өзге де стратегиялық және бағдарламалық құжаттарына сәйкес іске асырылады және аграрлық саладағы Қазақстан экономикасының жеделдетілген ғылыми-технологиялық дамуын қамтамасыз етуге бағытталған.

1) акционерное общество "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация";
2) акционерное общество "КазАгроФинанс";
3) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
4) акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства";
5) акционерное общество "КазАгроПродукт";
6) акционерное общество "Казагромаркетинг";
7) акционерное общество "КазАгроГарант";
8) акционерное общество "КазАгроИнновация".
2. Поддержка агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан осуществляет поддержку агропромышленного комплекса с участием специализированных организаций в соответствии с действующим законодательством в следующем порядке:
1) определяет потребность в ресурсах, выделяемых из средств республиканского бюджета на поддержку агропромышленного комплекса;
2) составляет бюджетную заявку и получает средства, выделенные из республиканского бюджета;
3) за счет средств, выделенных из республиканского бюджета, оплачивает уставные капиталы акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (далее - Холдинг) и акционерного общества "КазАгроИнновация" (далее - АО "КазАгроИнновация"), организует предоставление им бюджетных кредитов, осуществляет государственные закупки у специализированных организаций;
4) осуществляет корпоративное управление Холдингом и АО "КазАгроИнновация".
3. Мероприятия по поддержке агропромышленного комплекса реализуются специализированными организациями, входящими в состав Холдинга, в соответствии с Программой по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1052, Стратегией развития акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" на 2011 - 2020 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 52 и иными стратегическими и программными документами Республики Казахстан.
4. Мероприятия по поддержке агропромышленного комплекса с участием АО "КазАгроИнновация" реализуются в соответствии с Программой по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1052, Межотраслевым планом научно-технологического развития страны до 2020 года, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2010 года № 1291, иными стратегическими и программными документами Республики Казахстан и направлены на обеспечение ускоренного научно-технологического развития экономики Казахстана в аграрной сфере.

5. Мамандандырылған ұйымдардың агроөнеркәсіптік кешенді қолдау жөніндегі іс-шараларға қатысуы олардың органдарының және лауазымды тұлғаларының шешімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мамандандырылған ұйымдар бюджеттен бөлінген қаражаттың тиімді, нәтижелі және мақсатты жұмсалуын қамтамасыз етеді.

5. Участие специализированных организаций в мероприятиях по поддержке агропромышленного комплекса осуществляется в соответствии с решениями их органов и должностных лиц.
6. Специализированные организации обеспечивают эффективное, результативное и целевое использование выделенных бюджетных средств.