Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу мен келісу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 маусымдағы № 630 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 329 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу мен келісу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Ведомствоаралық комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Ведомствоаралық комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 маусымдағы
№ 630 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын
әзірлеу мен келісу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық
комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.05.2013 № 511 қаулысымен.
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі, төраға
Нокин
Серік Кеңесұлы
-
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму вице-министрі, төрағаның орынбасары
Дембай
Салауат Маханбетұлы
-
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаментінің директоры, хатшы
Ақпомбаев
Иманжүсіп Латкенұлы
-
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Егемберді
Ерғали Қуандықұлы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Нысанбаев
Ерлан Нұралыұлы
-
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі
Жақсалиев
Бақытжан Мұхамбетқалиұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі
Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің жауапты хатшысы
Құсайынов
Марат Әпсеметұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Қырықбаев
Арман Оразбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министрі
Смайылов
Жанболат Амангелдіұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Толыбаев
Марат Еркінұлы
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Толымбаев
Берік Зиябекұлы
-
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ вице-министрі
Төкежанов
Болат Тұрғанұлы
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Тұрғымбаев
Ерлан Заманбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Ашуев
Айдын Жұмабекұлы
-
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының орынбасары
Омаров
Мұрат Ескелдіұлы
-
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 маусымдағы
№ 630 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың
бас схемасын әзірлеу мен келісу мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссия туралы
ереже

О создании Межведомственной комиссии по вопросам разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2011 года № 630. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 329
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан (далее - Межведомственная комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2011 года № 630
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам разработки
и согласования Генеральной схемы организации территории
Республики Казахстан
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 22.05.2013 № 511.
Сагинтаев
Бакытжан Абдирович
-
Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр регионального
развития Республики Казахстан, председатель
Нокин
Серик Кенесович
-
вице-министр регионального развития
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Дембай
Салауат Маханбетулы
-
директор департамента архитектуры,
градостроительства и строительства
Министерства регионального развития
Республики Казахстан, секретарь
Акпомбаев
Иманжусуп Латкенович
-
заместитель Министра обороны
Республики Казахстан
Егемберды
Ергали Куандыкович
-
вице-министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Нысанбаев
Ерлан Нуралиевич
-
вице-министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Джаксалиев
Бахытжан Мухамбеткалиевич
-
вице-министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Касымбек
Женис Махмудович
-
ответственный секретарь Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Кусаинов
Марат Апсеметович
-
вице-министр экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Кырыкбаев
Арман Оразбаевич
-
вице-министр культуры и информации
Республики Казахстан
Смаилов
Жанболат Амангельдинович
-
вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Толибаев
Марат Еркинович
-
вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Толумбаев
Берик Зиябекович
-
вице-министр нефти и газа
Республики Казахстан
Токежанов
Болат Турганович
-
вице-министр здравоохранения
Республики Казахстан
Тургумбаев
Ерлан Заманбекович
-
заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Ашуев
Айдын Жумабекович
-
заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
Омаров
Мурат Ескельдиевич
-
заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2011 года № 630
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам разработки и
согласования Генеральной схемы организации территории
Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу мен келісу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын (бұдан әрі - Бас схема) әзірлеу мен келісу бойынша ұсыныстар дайындау болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері мен функциялары
4. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары:
1) Бас схеманы әзірлеу мен келісу үдерісін үйлестіру;
2) Бас схеманы әзірлеу саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру жөнінде ұсынымдар дайындау;
3) Бас схеманы әзірлеу мен келісу мәселелері бойынша өз құзыреті шегінде ұсынымдық сипаттағы шешімдер қабылдау;
4) Бас схеманы әзірлеуге бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастырушылық және ғылыми-техникалық сипаттағы шараларды жүзеге асыру жөнінде ұсыныстар енгізу болып табылады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
5. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Комиссияның жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.05.2013 № 511 қаулысымен.
6. Комиссия қызметіне басшылықты Төраға жүзеге асырады. Төраға болмаған жағдайда оның функцияларын Төрағаның орынбасары орындайды.
7. Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдар дайындауды және хаттаманы ресімдеуді Комиссия отырыстары өткізілгеннен кейін Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Хатшы Комиссияның мүшесі болып табылмайды.
8. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген болса, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда Төраға дауыс берген шешім қабылданды деп саналады. Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның есеп-хатына қоса берілуге тиіс.
Комиссия отырыстарын жүргізудің нәтижелері бойынша оның барлық мүшелері міндетті түрде қол қоятын хаттама жасалады.
4. Комиссияның қызметін тоқтату
9. Комиссияның қызметін тоқтатуға Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негіз болып табылады.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по разработке и согласованию Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан (далее - Генеральная схема).
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами и функциями Комиссии являются:
1) координация процесса разработки и согласования Генеральной схемы;
2) выработка рекомендаций по совершенствованию нормативно-правовой базы в области разработки Генеральной схемы;
3) принятие, в пределах своей компетенции, решений рекомендательного характера по вопросам разработки и согласования Генеральной схемы;
4) внесение предложений по осуществлению мер правового, экономического, организационного и научно-технического характера направленных на разработку Генеральной схемы.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Рабочим органом Комиссии является Министерство регионального развития Республики Казахстан, осуществляющее организационно-техническое обеспечение работы комиссии.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 22.05.2013 № 511.
6. Руководство деятельностью Комиссии осуществляется Председателем. Во время отсутствия Председателя его функции выполняет заместитель Председателя.
7. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после проведения заседаний Комиссии.
Секретарь не является членом Комиссии.
8. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал Председатель. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми ее членами.
4. Прекращение деятельности Комиссии
9. Основанием прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.