"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 маусымдағы № 667 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
156-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік мекеме бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының 433 «Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу» ерекшелігі бойынша:
мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтіруді және күрделі жөндеуді жүргізу үшін мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық рәсімдерді өткізген жағдайда ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының;
мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтіруді және күрделі жөндеуді жүргізу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыруға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлемді жүзеге асырады.»;
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«190. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес:
мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсету кестесінің сақталуын;
төлеуге берілетін шотты ұсыну заңдылығы мен негізділігін;
төлеуге берілетін шотта көрсетілген деректемелердің дұрыстығын;
ақша алушылардың пайдасына төлемдерді жүзеге асыру бойынша міндеттемелерді орындаудың уақтылылығы мен толықтығын;
жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерге сәйкес тауарлардың, орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетілген қызметтердің жеткізілуін растаудың дұрыстығын;
тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлемнің сомасын қоспағанда, төлем жүргізген кезде шот-фактуралардың немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелерін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрін беруді;
олар бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы даярлау құны ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейінгі төлемді жүргізу кезінде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын ұсынуды қамтамасыз етеді және ол үшін жауапты болады.
Аванстық төлем сомасын қоспағанда, негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша төлем жүргізу кезінде мемлекеттік мекеме мемлекеттік кәсіпорын мен көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) беруші арасында жасалған шартқа сәйкес тауарды жеткізу туралы шот-фактуралардың немесе жүкқұжаттың (актінің) немесе көрсетілген қызметтер актісінің олар ұсынған, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжаттың көшірмелерін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне береді. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрінің бедерімен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның), олар болмаған жағдайда, мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолы қойылады.
Аванстық төлем сомасын қоспағанда, мемлекеттік мекеме бұрыш мемлекеттік кәсіпорындар жасасқан, аяқталып келе жатқан ұзақ мерзімді шарттар бойынша ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша төлем жүргізу кезінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне мемлекеттік кәсіпорын мен көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) беруші арасында жасалған шартқа сәйкес тауарларды жеткізу туралы шот-фактуралардың немесе жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, мемлекеттік кәсіпорын мемлекеттік мекемеге ұсынған өзге құжаттың көшірмелерін ұсынады.
Осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрінің бедерімен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның), олар болмаған жағдайда, мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолы қойылады.»;
197-тармақтың екінші бөлігінің он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2011 года № 667. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункт 156 дополнить частью пятой следующего содержания:
"По специфике экономической классификации расходов бюджета 433 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий" государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату не более 30 процентов:
от суммы договора на текущий финансовый год в случае проведения государственным учреждением конкурсных процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий;
от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий.";
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"190. Государственное учреждение обеспечивает и несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за:
соблюдение графика обслуживания государственных учреждений;
правомерность и обоснованность предоставления счета к оплате;
достоверность указанных реквизитов в счете к оплате;
своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
достоверность подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по зарегистрированной гражданско-правовой сделке - предоставление в территориальное подразделение казначейства копии счетов-фактур или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан;
по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора - предоставление положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счетов-фактур или накладной (акта) о поставке товаров или акта оказанных услуг в соответствии с заключенным договором между государственным предприятием и поставщиком услуг (товаров, работ) или другого документа, установленного законодательством Республики Казахстан представленного ими. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, а также для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства копии счетов-фактур или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг в соответствии с заключенным договором между государственным предприятием и поставщиком услуг (товаров, работ) или другого документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению.
Указанные в части третьей настоящего пункта документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.";
абзац тринадцатый части второй пункта 197 изложить в следующей редакции:

«аванстық төлем пайызы республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыруды қоспағанда, осы Ереженің 156 - 161-тармақтарында көзделген мөлшерінен асып кеткен;»;
215-тармақтың бірінші бөлігінің бесінші абзацындағы «болып табылады.» деген сөздер «;» белгісімен ауыстырылып, мынадай редакциядағы абзацпен толықтырылсын:
«жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы болып табылады.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

"превышения процента авансовой оплаты над размером, предусмотренным пунктами 156-161 настоящих Правил, за исключением финансирования государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности;";
часть первую пункта 215 дополнить абзацем следующего содержания:
"положительное заключение государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов