"Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 шілдедегі № 834 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 ақпандағы № 101 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2013 № 101 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қыркүйектегі № 983 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамыту жөніндегі 2010–2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Бағдарламаның паспорты» деген бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген жолда:
бірінші бөліктегі:
жетінші, он екінші, он төртінші және он бесінші абзацтар алынып тасталсын;
бесінші абзацта «111» деген сандар «135» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері» деген жолда:
«17,973,495», «23,249,269» деген сандар тиісінше «15,343,838», «24,532,181» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімнің «Саланың дамуын мемлекеттік реттеудің қолданыстағы саясатын талдау» деген 3.5-кіші бөлімнің алтыншы бөлігі 1-тармағының 12) тармақшасы алынып тасталсын;
«Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары және нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның мақсаты» деген 4.1-кіші бөлімнің 2) тармақшасындағы «IT» деген аббревиатура «ақпараттық-коммуникациялық технологиялар» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Нысаналы индикаторлар» деген 4.2-кіші бөлімде:
бірінші бөлікте:
6), 12), 13) және 14) тармақшалар алынып тасталсын;
4) тармақшада «111» деген сандар «135» деген сандармен ауыстырылсын;
екінші бөліктің бірінші абзацындағы «IT» деген аббревиатура «ақпараттық-коммуникациялық технологиялар» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бағдарламаның міндеттері» деген 4.3-кіші бөлімде:
«Ақпараттық-коммуникациялық инфроқұрылымды жаңғырту және дамыту» 4.3.1-тарауда:
«Телекоммуникациялық инфрақұрылымды дамыту» деген кіші бөлімнің екінші бөлігінің 4) тармақшасы алынып тасталсын;
«Пошта саласын дамыту» деген кіші бөлімнің бірінші бөлігінің 1) тармақшасы алынып тасталсын;
«Жоғары технологиялық жабдықтың отандық өндірісін дамыту» деген 4.3.5-тарауда:
мынадай мазмұндағы сегізінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бұдан басқа, АКТ саласында елдің зерттеу әлеуетін қалыптастыру және дамыту мақсатында бағдарламада шетелдік серіктестердің қатысуымен ақпараттық технологиялардың ғылыми-зерттеу институтын құру мәселесін қарастыру көзделген. Қазақстан Республикасында ақпараттық технологиялардың ғылыми-зерттеу институтын құрудың АКТ бойынша ғылыми зерттеулер мен технологиялық әзірлемелер, стандарттау және нормативтік құжаттамалар, сертификаттау және метрология, жобалау-консалтингтік және коммерциялық қызмет салаларындағы мәні зор»;
тоғызыншы бөлік «болып табылады.» деген сөзден кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Бұл ретте, «Алатау» АТП АЭА базасында жоғарғы технологиялар саласындағы инвестициялық IT-жобаларды қаржыландыру жөніндегі мамандандырылған ұйымдар шеңберінде болашағы бар IT-стартап зерттеулерді қолдау мен дамыту және оларды одан әрі нарыққа шығару үшін бизнес-платформаны құруға мүмкіндік беретін бизнес-инкубаторларды енгізу.»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2010 года № 983 "Об утверждении Программы по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2011 года № 834. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2013 года № 101
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.02.2013 № 101.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2010 года № 983 "Об утверждении Программы по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "Паспорт программы":
в строке "Целевые индикаторы":
в части первой:
абзацы седьмой, двенадцатый, четырнадцатый и пятнадцатый исключить;
в абзаце пятом цифры "111" заменить цифрами "135";
в строке "Источники и объемы финансирования":
цифры "17,973,495", "23,249,269" заменить соответственно цифрами "15,343,838", "24,532,181";
подпункт 12) пункта 1 части шестой подраздела 3.5 "Анализ действующей политики государственного регулирования развития отрасли" раздела 3 "Анализ текущей ситуации" исключить;
в разделе 4 "Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов программы":
в подпункте 2) подраздела 4.1 "Цель программы" аббревиатуру "IT" заменить словами "инфокоммуникационных технологий";
в подразделе 4.2 "Целевые индикаторы":
в части первой:
подпункты 6), 12), 13) и 14) исключить;
в подпункте 4) цифры "111" заменить цифрами "135";
в абзаце первом части второй аббревиатуру "IT" заменить словами "инфокоммуникационных технологий";
в подразделе 4.3 "Задачи программы":
в главе 4.3.1 "Модернизация и развитие инфокоммуникационной инфраструктуры":
подпункт 4) части второй подраздела "Развитие телекоммуникационной инфраструктуры" исключить;
подпункт 1) части первой подраздела "Развитие почтовой отрасли" исключить;
в главе 4.3.5 "Развитие отечественного производства высокотехнологичного оборудования":
дополнить частью восьмой следующего содержания:
"Кроме того, в целях формирования и развития исследовательского потенциала страны в сфере ИКТ программой предусмотрено рассмотрение вопроса создания научно-исследовательского института информационных технологий с участием иностранных партнеров. Создание научно-исследовательского института информационных технологий в Республике Казахстан имеет огромное значение в областях научных исследований и технологических разработок, стандартизации и нормативной документации по ИКТ, сертификации и метрологии, проектно-консалтинговой и коммерческой деятельности.";
часть девятую после слова "оборудования." дополнить предложением следующего содержания:
"При этом, внедрение бизнес-инкубатора в сфере высоких технологий на базе СЭЗ ПИТ "Алатау" в рамках специализированной организации по финансированию инвестиционных IT-проектов позволит создать бизнес-платформу для поддержки и развития перспективных IТ-разработок стартапов и дальнейшего их продвижения на рынке.";

«Әрбір міндет бойынша нәтижелер көрсеткіштері» деген 4.4-кіші бөлімде:
«Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды жаңғырту және дамыту» міндеті» деген 1-тармақта:
«Ұялы байланыс абоненттерінің тығыздығы» деген жолдың 4-бағанындағы «111» деген сандар «135» деген сандармен ауыстырылсын;
«Интернет желісіне кеңжолақты қолжетімділік тұтынушыларының тығыздығы» деген жолда «тұтынушыларының» деген сөз «абоненттерінің» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Интернет пайдаланушыларының тығыздығы
100 тұрғын-ға
33,9
44,5
Орта мерзімді
Салалық стандарттау деңгейі халықаралық нормаларға дейін жеткізілген және Қазақстан Республикасында АКТ-ның дамуына ықпал ететін құқықтық негіз қалыптастырылған (үйлестірілген стандарттардың саны ақпараттық- коммуникациялық технологиялар стандарттарының жалпы санынан 76%)
%
76
Орта
мерзімді
»;
«БҚ-ны әзірлеу және ІТ-қызметтер секторын дамыту» деген 5-тармақта:
«ІТ-нарығының жалпы көлеміндегі қазақстандық қамтудың үлесі» деген жол мынадай мазмұнда жазылсын:
«
Қазақстандық қамтудың ІТ-нарығының жалпы көлеміндегі үлесі
млрд. тг
6,3
55
Орта мерзімді
»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімде:
«17,973,495», «23,249,269» деген сандар тиісінше «15,343,838», «24,532,181» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасында ақпараттық және коммуникациялық технологияларды дамытудың 2010 - 2014 жылдарға арналған Бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлімде:
реттік нөмірі 40-жолдың төртінші абзацтың 4 және 5-бағандардағы «Әділетмині» деген сөз және «2010» деген сандар сәйкесінше «ІІМ» деген сөзбен және «2011» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 47-жолдың 7-бағанындағы «023» деген сандар «022» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 65, 69-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 76-1-жолмен толықтырылсын:
«
76-1
Қазақстан Республикасының аумағында жаңа буын 4G ұялы байланысының стандартын енгізу
БАМ-ға ақпарат
«Қазақте-леком» АҚ (келісім бойынша)
2013-2015 жылдар
Байланыс операторы-ның меншікті қаражаты
»;
реттік нөмірі 78-жолдың 6-бағанындағы «422 000*» деген сандар «420 400*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 79-жолдың 5-бағанындағы «2010-2011» деген сандар «2010-2012» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 88-жолдың 2-бағаны «Алатау» АТП АЭА базасындағы бизнес-инкубация» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 90-1, 90-2-жолдармен толықтырылсын:
«
90-1
Ақпараттық технологиялардың ғылыми-зерттеу институтын құру мәселесін қарау
БАМ-ға ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдар
Қаржыландыруды қажет етпейді

в подразделе 4.4 "Показатели результатов по каждой задаче":
в пункте 1 "Задача "Модернизация и развитие инфокоммуникационной инфраструктуры":
в графе 4 строки "Плотность абонентов сотовой связи" цифры "111" заменить цифрами "135";
в графе 1 строки "Плотность пользователей широкополосного доступа к сети Интернет" слово "пользователей" заменить словом "абонентов";
дополнить строками следующего содержания:
«
Плотность пользователей Интернет
на 100
жите-
лей
33,9
44,5
Средне
сроч-
ный
Уровень отраслевой стандартизации доведен
до международных норм и сформирована
правовая основа, способствующая развитию
инфокоммуникационных технологий в
Республике Казахстан (количество
гармонизированных стандартов от общего
количества стандартов инфокоммуникационных
технологий – 76 %)
%
76
Средне
сроч-
ный
»;
в пункте 5 "Развитие сектора разработки ПО и IT-услуг":
строку "Доля казахстанского содержания в общем объеме IT-рынка" изложить в следующей редакции:
«
Объем
казахстанского
содержания в общем
объеме IT-рынка
млрд. тг
6,3
55
Среднесрочный
»;
в разделе 6 "Необходимые ресурсы":
в части первой цифры "17,973,495", "23,249,269" заменить соответственно цифрами "15,343,838", "24,532,181";
в разделе 7 "План мероприятий по реализации Программы развития информационных и коммуникационных технологий в Республике Казахстан на 2010-2014 годы":
в графах 4 и 5 абзаца четвертой строки, порядковый номер 40, слово "МЮ" и цифры "2010" заменить соответственно словом "МВД" и цифрами "2011";
в графе 7 строки, порядковый номер 47, цифры "023" заменить цифрами "022";
строки, порядковые номера 65, 69, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 76-1, следующего содержания:
«
76-1
Внедрение стандарта
мобильной связи нового
поколения 4G на
территории Республики
Казахстан
Инфор-
мация в
МСИ
АО
«Казах-
телеком»
(по
согласо-
ванию)
2013-
2015
годы
Собственные
средства
оператора
связи
»;
в графе 6 строки, порядковый номер 78, цифры "422 000*" заменить цифрами "420 400*";
в графе 5 строки, порядковый номер 79, цифры "2010-2011" заменить цифрами "2010-2012";
графу 2 строки, порядковый номер 88, дополнить словами "с бизнес-инкубацией на базе СЭЗ ПИТ Алатау";
дополнить строками, порядковые номера 90-1, 90-2, следующего содержания:
«
90-1
Рассмотрение вопроса
создания научно-
исследовательского
института информационных
технологий
Инфор-
мация в
МСИ
АО
«Зерде»
(по
согла-
сова-
нию)
2011-
2012
годы
Финансирова-
ние не
требуется

90-2
«Алатау» АТП АЭА аймағында АКТ-кластерінің құрылысы мәселесін қарау
БАМ-ға ақпарат
«Зерде» АҚ (келісім бойынша)
2011-2012 жылдар
Қаржыландыруды қажет етпейді
»;
реттік нөмірі 92-жолдың 6-бағанындағы «352 000*» деген сандар «351 821*» деген сандармен ауыстырылсын:
реттік нөмірі 99-жолдың 2-бағанындағы ««Электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйесiн қолдану үшiн нормативтiк-анықтамалық ақпараттың бiрыңғай жүйесiн әзiрлеу» деген сөздер «Қазақстан Республикасының бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпаратының жіктеуішін өзекті ету және ұсыну жүйесі» ақпараттық жүйесін дамыту» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағанда:
реттік нөмірі 100-жолда «2010-778 000», «788 531*» деген сандар тиісінше «778 366*», «654 923*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 101-жолда «5 919 503*», «4 391 601*» деген сандар тиісінше «4 457 415*», «4 859 744*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 103-жолда «308 577*» деген сандар «275 577*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 112-жолда «1 239 860*» деген сандар «744 713*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 113-жолда «654 370*» деген сандар «592 154*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 116-жолда:
5-бағанда «2011-2013» деген сандар «2012-2013» деген сандармен ауыстырылсын;
6-бағанда «2011-10 000*» деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 120-жол мынадай мазмұнда жазылсын:
«
120.
«Электрондық үкімет» шеңберінде заманауи ақпараттық технологиялардың базасында Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесін (ББМЖ) құру
Пайдалануға беру актісі
МГМ
2010-2012 жылдар
ТЭН-ге*** сәйкес
112
»;
6-бағанда:
реттік нөмірі 121-жолдағы «2 113 049*», «2 463 103*» деген сандар сәйкесінше «1 495 406*», «3 080 746*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 122-жолдағы «1 127 817» деген сандар «1 347 817» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 123-жолдағы «629 720*» деген сандар «732 954*» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 125-жолда:
6-бағанда:
«15 000*» деген сандар «9 850*» деген сандармен ауыстырылсын;
«2010-34 000» деген сандармен толықтырылсын;
7-баған «004» деген сандармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

90-2
Рассмотрение вопроса
строительства
ИКТ-кластера на
территории СЭЗ ПИТ«Алатау»
Инфор-
мация в
МСИ
АО
«Зерде»
(по
согла-
сова-
нию)
2011-
2012
годы
Финансирова-
ние не
требуется
»;
в графе 6 строки, порядковый номер 92, цифры "352 000*" заменить цифрами "351 821*";
в графе 2 строки, порядковый номер 99, слова "Разработка единой системы нормативно-справочной информации для использования информационными системами "электронного правительства" заменить словами "Развитие информационной системы "Система актуализации и предоставления классификаторов единой нормативно-справочной информации Республики Казахстан";
в графе 6:
в строке, порядковый номер 100, цифры "778 000*", "788 531*" заменить соответственно цифрами "778 366*", "654 923*";
в строке, порядковый номер 101, цифры "5 919 503*", "4 391 601*" заменить соответственно цифрами "4 457 415*", "4 859 744*";
в строке, порядковый номер 103, цифры "308 577*" заменить цифрами "275 577*";
в строке, порядковый номер 112, цифры "1 239 860*" заменить цифрами "744 713*";
в строке, порядковый номер 113, цифры "654 370*" заменить цифрами "592 154*";
в строке, порядкового номера 116:
в графе 5 цифры "2011-2013" заменить цифрами "2012-2013";
в графе 6 цифры "2011-10 000*" исключить;
строку, порядковый номер 120, изложить в следующей редакции:
«
120.
Создание Единой
государственной
системы управления
недропользованием
Республики
Казахстан на базе
современных
информационных
технологий в
рамках
«электронного
правительства»
Акт ввода
в эксплуа-
тацию
МНГ
2010-
2012
годы
В соот-
ветствии
с ТЭО***
112
»;
в графе 6:
в строке, порядковый номер 121, цифры "2 113 049*", "2 463 103*" заменить соответственно цифрами "1 495 406*", "3 080 746*";
в строке, порядковый номер 122, цифры "1 127 817" заменить цифрами "1 347 817";
в строке, порядковый номер 123, цифры "629 720*" заменить цифрами "732 954*";
в строке, порядковый номер 125:
в графе 6:
цифры "15 000*" заменить цифрами "9 850*";
дополнить цифрами "2010-34 000";
графу 7 дополнить цифрами "004".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов