Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына қауіп төндіретін жағдайларды жою жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 шілдедегі № 866 Қаулысы
Қазақстан Республикасының немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігінің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жедел жоюды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер, Әділет, Қорғаныс, Төтенше жағдайлар, Көлік және коммуникация, Қаржы министрліктері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерімен бірлесіп, екі ай мерзімде қорғаныс, мемлекеттің қауіпсіздігі және қоғамдық тәртіпті қорғау мақсатында мемлекеттік органдардың қарауындағы теміржол, автомобиль, су көлігін, мемлекеттік авиацияны және азаматтық авиацияның әуе кемелерін пайдалану мәселелерін (тетігін) заңнамалық реттеу жөнінде ұсыныстар әзірлесін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. «Әлеуметтік және криминогенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі шараларды ұйымдастыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 ақпандағы № 86 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О некоторых вопросах организации мероприятий по ликвидации ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2011 года № 866
В целях обеспечения оперативного устранения ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерствам внутренних дел, юстиции, обороны, по чрезвычайным ситуациям, транспорта и коммуникаций, финансов, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) совместно с акиматами областей, городов Астаны и Алматы в двухмесячный срок выработать предложения по законодательному урегулированию вопросов использования (механизма) железнодорожного, автомобильного, водного транспорта, государственной авиации и воздушных судов гражданской авиации, находящихся в ведении государственных органов в целях обороны, безопасности государства и охраны общественного порядка.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015  № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 1998 года № 86 "Об организации мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций социального и криминогенного характера".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов