«Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2319 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 956 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2014 № 103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2319 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 5, 64-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі (бұдан әрі — Ереже) Қазақстан Республикасының «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі және «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі заңдарында, мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларда және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерде көзделген бағыттар бойынша облыс бюджетінде 010 «Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау» және 013 «Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен және оның шегінде мал шаруашылығын дамытуға және Қазақстан Республикасының азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін субсидиялау тәртібін айқындайды.»;
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтер көрсетушілерге шығындарды 100%-ға дейін өтеу;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) дүлей апаттардан зардап шеккен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыруға құқық беретін тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алуға берген кредит бойынша сыйақы ставкасының 80%-ына дейін субсидиялау. Бұл ретте субсидиялануға тиіс сыйақы ставкасы субсидиялау бағдарламасына қатысатын барлық  агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін бірдей болуға тиіс.»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2319 "Об утверждении Правил выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 956. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2319 «Об утверждении Правил выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 64) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства (далее — Правила) определяют порядок субсидирования субъектов агропромышленного комплекса, осуществляющих деятельность, направленную на развитие животноводства и обеспечение продовольственной безопасности Республики Казахстан за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете области по программам 010 «Государственная поддержка племенного животноводства» и 013 «Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства» на соответствующий финансовый год по направлениям, предусмотренным законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» и от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», государственными, отраслевыми (секторальными), региональными программами и другими нормативными правовыми актами данной сферы.»;
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) возмещение до 100 % затрат поставщикам услуг по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных;»;
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
«7) субсидирование до 80 % от ставки вознаграждения по кредитам, выданным банками второго уровня, кредитными организациями, имеющими соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, субъектам агропромышленного комплекса, пострадавшим от стихийных бедствий, на приобретение сельскохозяйственных животных. При этом, процентная ставка, подлежащая субсидированию, должна быть одинаковой для всех субъектов агропромышленного комплекса — участников программы субсидирования.»;

4-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) көрсетілген ұйымдар мен қарыз алушы (агроөнеркәсіптік кешен субъектісі) арасында жасалған кредитті өтеу және ол бойынша пайыздарды төлеу кестесімен қоса, екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар растаған кредиттік шарттың және (немесе) алдын ала шарттың көшірмесін.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К.Мәсімов

пункт 4 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
«4) заверенная банками второго уровня, кредитными организациями, имеющими соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, копия кредитного и (или) предварительного договора с приложением графика погашения кредита и уплаты процентов по нему, заключенного между указанными организациями и заемщиком (субъектом агропромышленного комплекса).».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов