"Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 қыркүйектегі № 1070 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы «Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан
Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381
Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 27, 310-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы ережеде:
4-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Ғылым мен техника саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі жүзеге асырады.»;
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Дипломдар мен омырау белгілерін дайындауға, сараптама жүргізуге байланысты шығыстар Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің қаражаты есебінен қаржыландырылады.»;
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі:»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Тұлға мемлекеттік сыйлық алуға ұсынғаннан кейін қайтыс болған жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік сыйлық қайтыс болғаннан кейін берілмейді.
Бұл жағдайда қайтыс болған лауреаттың дипломы, омырау белгісі мен ақшалай сыйақысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мұра бойынша беріледі.»;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2011 года № 1070
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан
от 13 августа 2007 года № 381 "О государственных премиях
Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и
искусства"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 310; 2008 г., № 42, ст. 465, 2009 г., № 27-28, ст. 234) следующие изменения:
1) в Положении о государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
часть третью пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Обеспечение деятельности Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники осуществляется Министерством образования и науки Республики Казахстан, Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства - Министерством культуры Республики Казахстан.";
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Расходы, связанные с изготовлением дипломов и нагрудных знаков, проведением экспертизы, финансируются за счет средств Министерства образования и науки Республики Казахстан и Министерства культуры Республики Казахстан.";
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Министерство образования и науки Республики Казахстан и Министерство культуры Республики Казахстан:";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Государственная премия не присуждается посмертно, за исключением случая смерти лица после его выдвижения на соискание Государственной премии.
В этом случае диплом, нагрудный знак и денежное вознаграждение умершего лауреата передается по наследству в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";