"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 тамыздағы № 136 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 қазандағы № 1204 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етедi:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – мемлекеттік мекемелер) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекемелерді орналастыру үшін оларды үй-жайлармен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 қазандағы
№ 1204 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
2. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулыcында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) – реттелетін салалардағы басшылықты, атап айтқанда агроөнеркәсіптік кешен, ауыл және балық шаруашылығы, су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру (елді мекендерде орналасқан су шаруашылығы және су бұру жүйелерінен басқа), өсімдіктер мен жануарлар әлемінің өсімін молайтуды қорғау және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау саласындағы, егіншілік, тұқым шаруашылығы мен астық нарығын реттеу, мақта саласы, өсімдік шаруашылығында міндетті сақтандыруды мемлекеттік қолдау, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, ветеринария, сусындарды (алкогольді өнімдер мен этил спиртінен басқа) қоса алғанда, тамақ өнімдерін өндіру бөлігінде өңдеу өнеркәсібін, агроөнеркәсіптік кешенді техникалық жарақтандыру, мал шаруашылығы, мелиорация, жерді суландыру және дренаж, ауыл шаруашылығы ғылымы салаларында басшылықты, сондай-ақ заңнамада көзделген шеңберде өзінің құзыретіне жатқызылған қызмет саласындағы (бұдан әрі – реттелетін сала) мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган болып табылады.»;

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 августа 2011 года № 136 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" и о внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2011 года № 1204
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственные учреждения - территориальные органы государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (далее - государственные учреждения) согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по обеспечению государственных учреждений помещениями для их размещения.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Центральным и местным исполнительным органам принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2011 года № 1204
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в регулируемых сферах, а именно в области агропромышленного комплекса, сельского и рыбного хозяйства, использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения (кроме водохозяйственных и водоотводящих систем, расположенных в населенных пунктах), охраны воспроизводства и использования растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий, земледелия, семеноводства и регулирования рынка зерна, хлопковой отрасли, государственной поддержки обязательного страхования в растениеводстве, защиты и карантина растений, ветеринарии, обрабатывающей промышленности в части производства пищевых продуктов, включая напитки (кроме алкогольной продукции и этилового спирта), технического оснащения агропромышленного комплекса, животноводства, мелиорации, ирригации и дренажа, сельскохозяйственной науки, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию государственных органов в сфере деятельности, отнесенной к его компетенции (далее - регулируемая сфера).";

12-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттің аграрлық саясатын, реттелетін салалардағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және өзге де бағдарламалар мен жобаларды қалыптастыру;»;
13-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттің реттелетін салалардағы аграрлық саясатын қалыптастырады және үйлестіреді, стратегиялық жоспарлар, мемлекеттік, салалық және ғылыми-техникалық бағдарламалар әзірлейді, сондай-ақ ғылыми зерттеулер ұйымдастырады;»;
90) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«90) аумақтық дамытудың өңіраралық схемаларын, қала құрылысын сауда жоспарлаудың кешенді схемаларын және экологиялық дәліздерге қатысты өзге де қала құрылысы құжаттамасын келіседі;»;
151) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«151) өз құзыреті шегінде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы халықаралық жобаларды іске асырады;»;
14-тармақта:
3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, жануарлар дүниесін қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, өсімдіктер карантині, ветеринариялық-санитарлық бақылауға тиісті тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға;»;
63), 63-1), 64), 65), 66) тармақшалар алып тасталсын;
67) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«67) ауылдық жерлерде шағын кредит беру мониторингін жүзеге асыру;»;
68), 131), 132), 135), 136) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 136-1) тармақшамен толықтырылсын:
«136-1) агроөнеркәсіптік кешендегі жастар саясатын іске асыруға қатысу;».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
5. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi бухгалтерлiк есепке алуды, бюджеттік есепке алу мен мемлекеттік қаржы статистикасын атқару, жүргізу, республикалық бюджеттi және өз құзыретi шегiнде жергiлiктi бюджеттердi, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есебі негізінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын атқару жөніндегі бюджеттік есептілікті жасау бойынша ұсыныстар әзірлеу, бюджеттік жоспарлау, сондай-ақ салық, кеден, бюджет саясатының негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстау мен аударудың және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды есептеу мен төлеудің толықтығы мен уақтылылығын қамтамасыз ету, өз құзыретi шегiнде экономикалық қауiпсiздiкті қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының салық заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету, этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң өндiрiсi мен айналымын, темекi бұйымдарының өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу, мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiнiң өндiрiсі мен айналымын мемлекеттiк реттеу, кеден iсi, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу, бюджеттiк кредит беру, республикалық мемлекеттiк меншiкке иелiк ету, үкiметтiк және мемлекет кепiлдiк берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттiк сатып алу саласындағы мемлекеттiк реттеу, iшкi қаржылық бақылауды, банкроттау рәсiмдерiнiң жүргiзiлуiн бақылауды (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) жүзеге асыру, бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк саласындағы қызметтi реттеу, аудиторлық қызмет саласындағы реттеу және аудиторлық пен кәсiби ұйымдардың қызметiн бақылау, меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу, заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау мақсатында қаржы мониторингiн жүзеге асыру болып табылады.»;
11-тармақта:
1)2) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 1) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"1) формирование аграрной политики государства, стратегических планов, государственных и иных программ и проектов в регулируемых сферах;";
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) формирует и координирует аграрную политику государства, разрабатывает стратегические планы, государственные, отраслевые и научно-технические программы, а также организует научные исследования в регулируемых сферах;";
подпункт 90) изложить в следующей редакции:
"90) согласовывает межрегиональные схемы территориального развития, комплексных схем градостроительного планирования и иной градостроительной документации, затрагивающей территории экологических коридоров;";
подпункт 151) изложить в следующей редакции:
"151) реализует международные проекты в области развития агропромышленного комплекса в пределах своей компетенции;";
в пункте 14:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) реализацию государственной политики в области особо охраняемых природных территорий, охраны, воспроизводства и использования животного мира, карантина растений, безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю;";
подпункты 63), 63-1), 64), 65), 66) исключить;
подпункт 67) изложить в следующей редакции:
"67) осуществление мониторинга микрокредитования в сельской местности;";
подпункты 68), 131), 132), 135), 136) исключить;
дополнить подпунктом 136-1) следующего содержания:
"136-1) участие в реализации молодежной политики в агропромышленном комплексе;".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основными задачами Министерства являются выработка предложений по исполнению, ведению бухгалтерского учета, бюджетного учета и статистики государственных финансов, составление бюджетной отчетности по исполнению республиканского бюджета и в пределах своей компетенции местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан на основании отчета Национального Банка Республики Казахстан, бюджетное планирование, а также участие в выработке предложений по основным направлениям налоговой, таможенной, бюджетной политики, обеспечение полноты и своевременности поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, исчисления и уплаты социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, участие в реализации налоговой политики, обеспечение в пределах своей компетенции экономической безопасности, обеспечение соблюдения налогового законодательства Республики Казахстан, государственное регулирование производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, производства и оборота табачных изделий, производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов, государственное регулирование в сфере таможенного дела, государственного и гарантированного государством заимствования, бюджетного кредитования, распоряжения республиканской государственной собственностью, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, государственных закупок, осуществления внутреннего финансового контроля, контроля за проведением процедур банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности, регулирование в области аудиторской деятельности и контроль за деятельностью аудиторских и профессиональных организаций, проведение государственного мониторинга собственности, осуществление финансового мониторинга в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.";
в пункте 11:
подпункты 1), 2) и 5) изложить в следующей редакции:

«1) бюджеттiк жоспарлау, бюджеттiң, бухгалтерлiк есеп пен бюджеттiк есепке алудың, қаржылық және бюджеттiк есептiлiктiң, аудиторлық қызметтiң атқарылуы, мемлекеттiң қаржы активтерiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында шоғырландырылатын материалдық емес активтердi қоспағанда, өзге мүлiктi жинақтау саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру, этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң өндiрісi мен айналымын мемлекеттiк реттеу, темекi бұйымдарының өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу, мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiнiң өндiрiсі мен айналымын мемлекеттiк реттеу саласындағы, кеден iсi, республикалық мемлекеттiк меншiкке иелiк ету, үкiметтiк және мемлекет кепiлдiк берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттiк сатып алу, банкроттау рәсiмдерiнiң жүргiзiлуiн бақылау (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк, меншiктiң мемлекеттiк мониторингi саласындағы, заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау саласындағы саясатты қалыптастыруға қатысу, Қазақстан Республикасының салық саясатын іске асыруға және кеден ісі саласындағы саясатты жүргізуге қатысу;
2) әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып, мемлекеттік және республикалық бюджетке, Ұлттық қорға Бірыңғай бюджеттік сыныптаманың санаттары, сыныптары мен кіші сыныптары бойынша түсетін түсімдерді болжау;»;
«5) мемлекеттiк сатып алу, бюджеттiк жоспарлау, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң, бухгалтерлiк және бюджеттiк есепке алудың, ішкі мемлекеттік қаржылық бақылаудың, қаржылық және бюджеттiк есептiлiктiң атқарылуы саласында, кеден iсi, мемлекеттiк меншiк мониторингi саласында салааралық үйлестiру және әдiснамалық басшылық ету;»;
49)50) және 50-1) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«49) республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынға «Мемлекеттiк мүлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 153-бабында көзделген жағдайларда мүлiктi иелiктен айыру немесе өзге тәсiлмен оған иелiк ету жөнiндегi мәселелердi келiсу;
50) тиісті саланың уәкілетті органының республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асыруын келiсу;
50-1) Мемлекеттік мүліктің тізілімін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүргізу және Мемлекеттік мүлік тізілімін пайдаланушыларға ақпарат беру;»;
50-2) тармақша алынып тасталсын;
50-3), 50-4) және 50-5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"1) формирование и реализацию государственной политики в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности, аудиторской деятельности, накопления финансовых активов государства, а также иного имущества, за исключением нематериальных активов, сосредоточиваемых в Национальном фонде Республики Казахстан, участие в формировании политики в области государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов, в сфере таможенного дела, распоряжения республиканской государственной собственностью, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, государственных закупок, контроля за проведением процедур банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), бухгалтерского учета и финансовой отчетности, государственного мониторинга собственности, в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма, участие в реализации налоговой политики Республики Казахстан и введении политики в сфере таможенного дела;
2) прогнозирование поступлений в государственный и республиканский бюджет, в Национальный фонд по категориям, классам и подклассам Единой бюджетной классификации с учетом прогноза социально-экономического развития;";
"5) межотраслевая координация и методологическое руководство в области государственных закупок, бюджетного планирования, исполнения республиканского и местных бюджетов, бухгалтерского и бюджетного учета, внутреннего государственного финансового контроля, финансовой и бюджетной отчетности, в сфере таможенного дела, государственного мониторинга собственности;";
подпункты 49), 50) и 50-1) изложить в следующей редакции:
"49) согласование республиканскому государственному казенному предприятию вопросов по отчуждению или распоряжение иным способом имуществом, в случаях предусмотренных статьей 153 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";
50) согласование осуществления реорганизации и ликвидации республиканского юридического лица уполномоченному органу соответствующей отрасли;
50-1) ведение Реестра государственного имущества в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, и предоставление информации пользователям Реестра государственного имущества;";
подпункт 50-2) исключить;
подпункты 50-3), 50-4) и 50-5) изложить в следующей редакции:

«50-3) мемлекеттік мүліктің нысаналы пайдаланылуына бақылауды және республикалық мүлікке қатысты артық, пайдаланылмайтын не мақсатқа сай пайдаланылмай тұрған мүлікті алып қоюды үш жылда кемінде бір рет жүзеге асыру;
50-4) мемлекеттік емес заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардың сыйға тарту шарты бойынша мүлiкке құқықтарын Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен Қазақстан Республикасының қабылдауы;
50-5) Мемлекеттік мүлік тізіліміне мәліметтерді енгізу жолымен сыйға тарту шарты бойынша құқықтарын мемлекет сатып алған мүліктің есебін жүргізу;»;
50-6) тармақша алынып тасталсын;
50-8), 51)54)7071) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«50-8) «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 177-бабында белгіленген мәселелер тiзбесi бойынша мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамдар (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер) акционерлерiнiң (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктерге қатысушылардың) жалпы жиналыстарында қабылдауға ұсынылатын шешiмдердiң жобаларын келiсу;»;
«51) республикалық заңды тұлғаларға бекiтiп берiлген негiзгi құралдарды қабылдау алу-беру және істен-шығару мәселелерiн келiсу;»;
«54) республикалық заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру және тарату кезінде бөлу, аралық тарату және тарату теңгерiмдерiн, сондай-ақ беру актілерін бекіту;»;
«70) Қазақстан Республикасы атынан субъект құқығын, республикалық заңды тұлғаларға қатысты республикалық меншік құқығын жүзеге асыру;
71) тиісті саланың уәкілетті органының ұсынымы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің мәні мен мақсатын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) анықтайды және республикалық мемлекеттік кәсіпорын жарғысын, оған өзгерістер мен толықтыруларды енгізуді бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 72-1) және 72-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«72-1) тиісті саланың уәкілетті органының келісімі бойынша республикалық заңды тұлғаға берілген немесе оның жеке шаруашылық қызметі нәтижесінде сатып алған мүлкін алып қоюды немесе қайта бөлуді жүзеге асыру;
72-2) мемлекеттік мүлікті мақсатты пайдалануға бақылау жүргізу нәтижелері бойынша анықталған артық, пайдаланылмаған не мақсаты бойынша пайдаланылмаған республикалық заңды тұлғалардың мүлкін тиісті саланың уәкілетті органының келісімінсіз бақылау жүргізген сәттен бастап алты ай өткен соң алып қоюды жүзеге асыру;»;
73)74) және 75) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"50-3) осуществление не реже одного раза в три года контроля целевого использования государственного имущества и изъятие излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества в отношении республиканского имущества;
50-4) принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
50-5) ведение учета имущества, права на которое приобретены государством по договору дарения путем внесения сведений о нем в Реестр государственного имущества;";
подпункт 50-6) исключить;
подпункты 50-8), 51), 54), 70), 71) изложить в следующей редакции:
"50-8) согласование проектов решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров (участников товариществ с ограниченной ответственностью) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с участием государства по перечню вопросов, установленных статьей 177 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе;";
"51) согласование вопросов приема-передачи и выбытия основных средств, закрепленных за республиканскими юридическими лицами;";
"54) утверждение разделительных, промежуточных ликвидационных и ликвидационных балансов, а также передаточных актов при реорганизации и ликвидации республиканских юридических лиц;";
"70) осуществление от имени Республики Казахстан права субъекта права республиканской собственности по отношению к республиканским юридическим лицам;";
"71) по представлению уполномоченного органа соответствующей отрасли определяет предмет и цели деятельности республиканского государственного предприятия, а также вид республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность, и утверждает устав республиканских государственных предприятий, внесение в него изменений и дополнений;";
дополнить подпунктами 72-1) и 72-2) следующего содержания:
"72-1) осуществление по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
72-2) осуществление изъятия излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества республиканских юридических лиц, выявленных по результатам контроля целевого использования государственного имущества, по истечении шести месяцев с момента осуществления контроля без согласования с уполномоченным органом соответствующей отрасли;";
подпункты 73), 74) и 75) изложить в следующей редакции:

«73) таратылған республикалық заңды тұлғаның кредит берушiлердiң талаптарын қанағаттандырғаннан кейiнгi қалған мүлкiн қайта бөлу;
74) шаруашылық жүргізу құқығында қызметін жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсiпорынға «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 145-бабында көзделген мәселелерді келісу;
75) республикалық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілер меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе ақысыз негізде беру құқығымен мүлiктiк жалға беруге (жалдауға), сенiмдi басқаруға беру;»;
мынадай мазмұндағы 75-1) тармақшамен толықтырылсын:
«75-1) республикалық заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мүлікті мүлiктiк жалға беруге (жалдауға) талдау жүргізу;»;
76)77)78) және 79) тармақшалар алып тасталсын;
81)85) және 86) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«81) жекешелендiру шарттарын, нысанын және түрiн анықтау, оны жүргізуге дайындықты жүзеге асыру;»;
«85) сатып алушының талап етуi бойынша жекешелендiру объектiлерiнiң жүктемелері туралы, сондай-ақ кредиторлық және дебиторлық берешектiң сомасы, егер кәсіпорын мүлiктiк кешен ретiнде жекешелендіру объектiсi болып табылса, жекешелендiрiлетiн кәсiпорын жасаған шарттар туралы ақпаратты дайындауды және беруді жүзеге асыру;
86) республикалық меншікті жекешелендіруді жүзеге асыру, оның ішінде республикалық меншікті жекешелендіру туралы шешім қабылдау, объектіні жекешелендіруге дайындау үдерісінде республикалық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, жекешелендіру үдерісін ұйымдастыру үшін делдал тарту, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 86-1) тармақшамен толықтырылсын:
«86-1) сатып алу-сату, оның ішінде өз қолданысын тоқтатқан шарттың орындалуына байланысты бақылауды жүзеге асыру кезінде жұмысқа сарапшыларды, сондай-ақ консультациялық, бағалау, аудиторлық және өзге де ұйымдарды тарту.»;
87) және 88) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«87) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтайшысы болады;
88) Қазақстан Республикасы қатысатын республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жұмыс істеу мониторингін және оларды басқару тиімділігін ұйымдастыруды жүзеге асыру;»;
89) тармақша алынып тасталсын;
90) және 91) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"73) перераспределение имущества ликвидированного республиканского юридического лица, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов;
74) согласование республиканскому государственному предприятию, осуществляющему деятельность на праве хозяйственного ведения, вопросов, предусмотренных статьей 145 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";
75) предоставление республиканского имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;";
дополнить подпунктом 75-1) следующего содержания:
"75-1) проведение анализа предоставления в имущественный наем (аренду) имущества, закрепленного за республиканскими юридическими лицами;";
подпункты 76), 77), 78) и 79) исключить;
подпункты 81), 85) и 86) изложить в следующей редакции:
"81) определение условий, формы и вида проведения приватизации, осуществление подготовки к ее проведению;";
"85) осуществление подготовки и предоставления по требованию покупателя информации об обременениях объектов приватизации, а также о сумме кредиторской и дебиторской задолженности, заключенных приватизируемым предприятием договорах, если объектом приватизации является предприятие как имущественный комплекс;
86) осуществление приватизации республиканского имущества, в том числе принятие решения о приватизации республиканского имущества, обеспечение сохранности республиканского имущества в процессе подготовки объекта к приватизации, привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроля за соблюдением условий договоров купли-продажи;";
дополнить подпунктом 86-1) следующего содержания:
"86-1) привлечение к работе экспертов, а также консультационные, оценочные, аудиторские и иные организации при осуществлении контроля связанного с исполнением договора купли-продажи, в том числе прекратившего свое действие;";
подпункты 87) и 88) изложить в следующей редакции:
"87) по решению Правительства Республики Казахстан выступает учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также республиканских государственных предприятий;
88) осуществление организации и проведения мониторинга функционирования и эффективности управления республиканскими государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан;";
подпункт 89) исключить;
подпункты 90) и 91) изложить в следующей редакции:

«90) акционерлік қоғамды (жауапкершілігі шектеулі серіктестікті) басқаруға қатысуға акционер (қатысушы) ретінде мемлекет құқығын Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан жүзеге асырады;
91) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша республикалық меншіктегі акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлесінің) мемлекеттік пакетіне иелік ету және оларды пайдалану құқықтарын тиісті саланың уәкілетті органына беру;»;
мынадай мазмұндағы 91-1) және 91-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«91-1) Қазақстан Республикасына тиесілі акцияларына дивидендтерді есептеудің және оларды төлеудің уақтылығы мен толықтығына, сондай-ақ жарғылық капиталға қатысу үлесі Қазақстан Республикасына тиесілі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қатысушылары арасындағы таза кірісті бөлуге бақылауды жүзеге асыру;
91-2) акционерлік қоғамдар орналастырған акцияларды төлеуді және Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшаны енгізу арқылы жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына, сондай-ақ республикалық мүлікті салымды, оның ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша жарғылық капиталындағы акцияларды, қатысу үлестерін енгізуді жүзеге асыру;»;
96) және 145) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«96) республикалық мүлік мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiң мүдделерiн бiлдiру, Қазақстан Республикасына тиесілі мүлiктiк құқықтарды қорғауды жүзеге асыру;»;
«145) «Стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес стратегиялық маңызы бар экономика салаларында меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 149-1), 149-2), 149-3), 149-4), 149-5), 149-6), 149-7), 149-8), 149-9), 149-10) және 149-11) тармақшалармен толықтырылсын:
«149-1) республикалық меншіктің мақсатты және тиімді пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру;
149-2) Қазақстан Республикасы жалғыз акционері (қатысушысы) болып табылатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестердің) директорларының тиісті кеңесі (бақылау кеңесі) құрамына өз өкілін тағайындау, ал өзге Қазақстан Республикасы қатысатын акционерлік қоғамдарда және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде акционерлердің немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер қатысушыларының жалпы жиналысында директорлар кеңесіне немесе бақылау кеңесіне кандидатураны бекітуге ұсыну;
149-3) «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5-тарауында белгіленген жағдайлар мен шарттарда мемлекет меншігіне алынатын мүлік үшін өтемді төлеуді жүзеге асыру»;

"90) осуществление от лица Правительства Республики Казахстан права государства как акционера (участника) на участие в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
91) передача прав владения и пользования государственным пакетом акций (долей участия в уставном капитале), находящимся в республиканской собственности, уполномоченному органу соответствующей отрасли по решению Правительства Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 91-1) и 91-2) следующего содержания:
"91-1) осуществление контроля за своевременностью и полнотой начисления дивидендов на принадлежащие Республике Казахстан акции и их выплаты, а также за распределением чистого дохода между участниками товарищества с ограниченной ответственностью, доля участия в уставном капитале которого принадлежит Республике Казахстан;
91-2) осуществление оплаты размещаемых акций акционерных обществ и внесение вклада в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также республиканского имущества, в том числе акций, долей участия в уставном капитале по решению Правительства Республики Казахстан;";
подпункты 96) и 145) изложить в следующей редакции:
"96) представление интересов государства по вопросам республиканского имущества, осуществление защиты имущественных прав, принадлежащих Республике Казахстан;";
"145) осуществление государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";";
дополнить подпунктами 149-1), 149-2), 149-3), 149-4), 149-5), 149-6), 149-7), 149-8), 149-9), 149-10) и 149-11) следующего содержания:
"149-1) осуществление контроля за целевым и эффективным использованием республиканского имущества;
149-2) назначение своего представителя в состав соответствующего совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является Республика Казахстан, а в иных акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан представление на утверждение общего собрания акционеров или участников товарищества с ограниченной ответственностью кандидатуру в советы директоров или наблюдательные советы;
149-3) осуществление выплаты возмещения за национализируемое имущество в случаях и на условиях, установленных главой 5 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";

149-4) мемлекеттік мүліктің тізілімін жүргізу қағидаттарын әзірлеуді жүзеге асыру;
149-5) мемлекеттік мүлік тізіліміндегі мемлекеттік мүлікті бірыңғай есепке алуды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіру мен ұйымдастыруды жүзеге асыру;
149-6) республикалық мүлікті жекешелендіру бойынша сауда-саттық жүргізу туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарын айқындау жөніндегі конкурсты «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өткізу;
149-7) ұлттық басқарушы холдингтердің, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу мен бағалау тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
149-8) мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу мен бағалау тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
149-9) ұлттық басқарушы холдингтердің, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын орындау жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
149-10) мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын орындау жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
149-11) республикалық мүлікті пайдалануға беру жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыру;»;
161)176), 245) және 246) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«161) кедендік декларациялау мен кедендік бақылауды жүзеге асыру және жетілдіру, сондай-ақ кедендік шекара арқылы тауар айналымын жеделдету бойынша міндеттерді іске асыру;»;
«176) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларына тиісті жоспарлар мен бақылау актілерін хабардар ету үшін жіберу;»;
«245) фискалдық саясаттың басымдықтарын негізге ала отырып, үш жылдық кезеңге арналған мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжамды параметрлерін айқындау бөлігінде Республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын қалыптастыруға қатысу;

149-4) осуществление разработки правил ведения реестра государственного имущества;
149-5) осуществление координации и организации работы по обеспечению единого учета государственного имущества в реестре государственного имущества;
149-6) проведение конкурса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации республиканского имущества;
149-7) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки, утверждения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации;
149-8) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации;
149-9) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
149-10) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки и представления отчетов по исполнению планов развития контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий;
149-11) осуществление полномочий по передаче республиканского имущества в пользование;";
подпункты 161), 176), 245) и 246) изложить в следующей редакции:
"161) осуществление и совершенствование таможенного декларирования и таможенного контроля, а также реализация задач по ускорению товарооборота через таможенную границу;";
"176) направление в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета, ревизионные комиссии областей, городов республиканского значения и столицы соответствующих планов и актов контроля для информирования;";
"245) участие в формировании Прогноза социально-экономического развития республики в части определения прогнозных параметров государственного и республиканского бюджетов на трехлетний период, исходя из приоритетов фискальной политики;

246) салық, кеден және бюджет саясатын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысады;»;
мынадай мазмұндағы 249-1) тармақшамен толықтырылсын:
«249-1) ерекшеліктер бөлігінде Республикалық бюджет пен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдерді жоспарлау мен ерекшеліктер бойынша және аумақтар бөлігінде ағымдағы болжамдауды жүзеге асыру;»;
251) тармақша мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
«251) облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің атқарылуы бойынша уәкілетті органдардың стратегиялық жоспарларының жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын келіседі;»;
мынадай мазмұндағы 251-1) тармақшамен толықтырылсын:
«251-1) стратегиялық жоспарлар жобаларының немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар жобаларының құрамында республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштерін олардың стратегиялық мақсаттарға, стратегиялық бағыттардың міндеттеріне өзара байланысы тұрғысынан қарау;»;
256) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 258-1) тармақшамен толықтырылсын:
«258-1) 3 жылдық кезеңге арналған республикалық және облыстық бюджеттердің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасына жергілікті бюджеттік кірістерін болжамдау;»;
260) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«260) заңнамамен белгіленген тәртіпте техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеуге немесе түзетуге және техникалық-экономикалық негіздемелерге қажетті сараптамалар жүргізуге арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарын Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару үшін қорытындылар  қалыптастыру;»;
263), 264) және 265) тармақшалар алып тасталсын;
270) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«270) мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiн бекiту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Президентi Жарлығының жобасын әзiрлеуге қатысу;»;
271) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 272), 273), 274), 275), 276), 277), 278), 279) тармақшалармен толықтырылсын:
«272) жаңа объектілерді құру (салу), бар объектілерді қайта жаңарту кезеңінде бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуы, мониторингін жүзеге асыру;
273) жаңа объектілерді құру (салу), бар объектілерді қайта құру кезеңінде заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуы мониторингін жүзеге асыру;

246) участие в выработке предложений по формированию налоговой, таможенной и бюджетной политики;";
дополнить подпунктом 249-1) следующего содержания:
"249-1) планирование поступления в разрезе специфик в Республиканский бюджет и Национальный фонд Республики Казахстан, и осуществление текущего прогнозирования по спецификам и в территориальном разрезе;";
подпункт 251) изложить в следующей редакции:
"251) согласование проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы уполномоченных органов по исполнению бюджета областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы;";
дополнить подпунктом 251-1) следующего содержания:
"251-1) рассмотрение показателей бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, задачами стратегических направлений;";
подпункт 256) исключить;
дополнить подпунктом 258-1) следующего содержания:
"258-1) прогнозирование доходов местного бюджета к проекту Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами на 3-х летний период;";
подпункт 260) изложить в следующей редакции:
"260) формирование заключений для вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии инвестиционных предложений администраторов бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснований и проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований, в установленном законодательством порядке;";
подпункты 263), 264) и 265) исключить;
подпункт 270) изложить в следующей редакции:
"270) участие в разработке проекта Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан;";
подпункт 271) исключить;
дополнить подпунктами 272), 273), 274), 275), 276), 277), 278), 279) следующего содержания:
"272) осуществление мониторинга реализации бюджетных инвестиционных проектов в период создания (строительства) новых, реконструкции имеющихся объектов;
273) осуществление мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в период создания (строительства) новых, реконструкции имеющихся объектов;

274) республикалық және жергілікті бюджеттерді жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету, сондай-ақ бюджеттік инвестициялар мониторингін әдіснамалық қамтамасыз ету;»;
275) бюджет қаражатын басқаруды бағалау әдістемесін әзірлеу мен бекітуді және оны әдіснамалық сүйемелдеуді, сондай-ақ бюджет қаражатын басқару бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
276) қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенциялар қорытындылары бойынша жұмыс жүргізу;
277) салалық органдармен бірлесіп кәсіпорындарды жүйе құрайтындарға жатқызу өлшемдерін бекіту;
278) Қазақстан Республикасының Президенті, Үкіметі бекітетін бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
279) автономды білім беру ұйымдарының, денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингтің басқару органдарында министрлік өкілдерінің қатысуын қамтамасыз ету.».
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2013 № 608 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз).
8. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 тамыздағы № 136 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 1090 қаулысында:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің жаңадан құрылатын аумақтық бөлімшелері – мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 18-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы.»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 165-1-жолымен толықтырылсын:
«165-1. Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық бөлімшелері – мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 18-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы.»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 165-1-жолымен толықтырылсын:
«165-1. Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы.»;
«Ақмола облысы» деген бөлімдегі реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы.».
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 қазандағы
№ 1204 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің құрылатын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

274) методологическое обеспечение планирования республиканского и местных бюджетов, а также методологическое обеспечение мониторинга бюджетных инвестиций;
275) осуществление разработки и утверждения методики оценки управления бюджетными средствами и ее методологическое сопровождение, а также оценку эффективности деятельности государственных органов по управлению бюджетными средствами;
276) проведение работы по заключению конвенций об избежании двойного налогообложения;
277) утверждение совместно с отраслевыми органами критериев отнесения предприятий к системообразующим;
278) участие в разработке и реализации программ, утверждаемых Президентом, Правительством Республики Казахстан;
279) обеспечение участия представителей министерства в органах управления автономных организаций образования, национального холдинга в области здравоохранения.".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.06.2013 № 608 (порядок введения в действие см. п. 7).
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 1090 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 августа 2011 года № 136 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
1) в перечне образуемых государственных учреждений - территориальных подразделений Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 18 изложить в следующей редакции:
"18. Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора.";
дополнить строкой, порядковый номер 165-1, следующего содержания:
"165-1. Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора.";
2) в перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 18 изложить в следующей редакции:
"18. Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора.";
дополнить строкой, порядковый номер 165-1, следующего содержания:
"165-1. Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора.";
в разделе "Акмолинская область" строку, порядковый номер 18 изложить в следующей редакции:
"18. Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора.".
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2011 года № 1204
Перечень создаваемых
государственных учреждений - территориальных органов
государственного архитектурно-строительного контроля и
лицензирования Агентства Республики Казахстан по делам
строительства и жилищно-коммунального хозяйства

1. Астана қаласы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
2. Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
3. Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
4. Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
5. Алматы облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
6. Атырау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау  және лицензиялау департаменті.
7. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
8. Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
9. Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
10. Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
11. Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
12. Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
13. Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
14. Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
15. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
16. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 қазандағы
№ 1204 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 қазандағы
№ 1204 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылдың 15 шілдедегі
№ 1071 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау аумақтық органдары-мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Астана қаласы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.
2. Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменті.

1. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по городу Астане.
2. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по городу Алматы.
3. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Акмолинской области.
4. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Актюбинской области.
5. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Алматинской области.
6. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Атырауской области.
7. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Восточно-Казахстанской области.
8. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Жамбылской области.
9. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Западно-Казахстанской области.
10. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Карагандинской области.
11. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Костанайской области.
12. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Кызылординской области.
13. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Мангистауской области.
14. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Павлодарской области.
15. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Северо-Казахстанской области.
16. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Южно-Казахстанской области.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2011 года № 1204
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2011 года № 1204
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2009 года № 1071
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
государственного архитектурно-строительного контроля
и лицензирования Агентства Республики Казахстан
по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
1. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по городу Астане.
2. Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по городу Алматы.