Темекі бұйымдарын сату жүзеге асырылатын орындарда орналастырылатын темекі шегудің зияны туралы ескертуді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 қарашадағы № 1367 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 814 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.10.2015 № 814 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізiледі) қаулысымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегi Кодексiнің 159-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған темекі бұйымдарын сату жүзеге асырылатын орындарда орналастырылатын темекі шегудің зияны туралы ескерту бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 қарашадағы
№ 1367 қаулысына
қосымша
Темекі бұйымдарын сату жүзеге асырылатын орындарда орналастырылатын темекі шегудің зияны туралы ескерту
1. Темекі бұйымдарын сату жүзеге асырылатын орындарда орналастырылатын темекі шегудің зияны туралы ескертуді темекі бұйымдарының көтерме және бөлшек сауда қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың орындауы міндетті болып табылады.
2. Темекі бұйымдарының көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыратын орындарда орналастырылатын темекі шегудің зияны туралы осы ескерту (бұдан әрі – Ескерту) темекі шегудің зияны туралы сурет пен жазудан тұрады.
3. Сурет осы Ескертуге қосымшаға сәйкес болуы тиіс.
4. Жазулардың мәтіні мынадай талаптарға сәйкес болуы тиіс:
1) екі тілде басылуы тиіс: жоғарғы жағында – мемлекеттік тілде, төменгі жағында – орыс тілінде;
2) Ескертудің негізгі төменгі бөлігінің 20% (жиырма пайызын) алып жатуы тиіс;
3) қаріптердің атауы – тілге сәйкес Helvetica kz және Helvetica;
4) қаріптің көлемі – 20 пт;
5) бағыты – төменгі жиегіне қатарластыра, солдан оңға қарай;
6) түсі – қара, СMYK C52.M41.Y40.K100 спектрі.
5. Темекі бұйымдарының көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыратын орындардағы орналастырылатын Ескерту келесі талаптарға сәйкес болуы тиіс:
1) орналасу алаңы – А4 форматы және одан үлкен;
2) еденнен кемінде 150 см және 200 см аспайтын деңгейде орналасу;
3) сауда орнына тікелей жақын жерде орналасу.
6. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган осы Ескерту алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік төрт күннен кешіктірмей ескертудің электрондық нұсқаларын www.mz.gov.kz сайтында орналастырады.
Темекі бұйымдарын сату
жүзеге асырылатын орындарда
орналастырылатын
темекі шегудің зияны
туралы ескертуге
қосымша

Об утверждении предупреждения о вреде курения, размещаемого в местах, осуществляющих продажу табачных изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2011 года № 1367. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2015 года № 814
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.10.2015 № 814 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 159 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое предупреждение о вреде курения, размещаемое в местах, осуществляющих продажу табачных изделий.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2011 года № 1367
Предупреждение
о вреде курения, размещаемое в местах,
осуществляющих продажу табачных изделий
1. Настоящее предупреждение о вреде курения, размещаемое в местах, осуществляющих продажу табачных изделий, является обязательным для исполнения физическими и юридическими лицами, осуществляющими деятельность по оптовой и розничной продаже табачных изделий.
2. Предупреждение о вреде курения, потреблении табачных изделий, размещаемое в местах оптовой и розничной продажи табачных изделий (далее - Предупреждение), представляет собой рисунок и сопровождающую его надпись о вреде курения.
3. Рисунок должен соответствовать приложению к настоящему предупреждению.
4. Тексты надписи должны соответствовать следующим требованиям:
1) печататься на двух языках: на верхней стороне – на государственном языке, на нижней стороне – на русском языке;
2) занимать 20 % (двадцать процентов) основной площади предупреждения;
3) наименование шрифта – Helvetica kz и Helvetica соответственно языку;
4) размер шрифта – 20 пт;
5) направление – слева направо, параллельно нижнему краю;
6) цвет – белый, спектр СMYK 255.255.255.
5. Предупреждение в местах оптовой и розничной продажи табачных изделий должно соответствовать следующим требованиям:
1) площадь расположения - формат А4 и более;
2) располагаться на уровне не менее 150 см и не более 200 см от пола;
3) располагаться в непосредственной близости от места продажи.
6. Уполномоченный орган в области здравоохранения размещает электронные варианты предупреждений на сайте www.mz.gov.kz не позднее четырех календарных дней со дня первого официального опубликования настоящего постановления.
Приложение
к предупреждению о вреде
курения, размещаемому в местах,
осуществляющих продажу
табачных изделий