"Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1392 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 62-бабының 7-тармағына және «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 18 мамырдағы № 84 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 213-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің миссиясы мен пайымдауы» деген 1-бөлімнің екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 "О Стратегическом плане Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1392
В соответствии с пунктом 7 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Указом Президента Республики Казахстан от 18 мая 2011 года № 84 "Об Агентстве Республики Казахстан по делам религий" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 "О Стратегическом плане Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 213) следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства культуры Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
часть вторую раздела 1 "Миссия и видение Министерства культуры Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:

«1. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің миссиясы мен пайымдауы
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің миссиясы - мәдениет саласында сапалы және қолжетімді қызметтер көрсетуге, мемлекеттік және басқа тілдердің қарқынды дамуына, ұлт бірлігінің нығаюына, мемлекет пен азаматтық сектор әріптестігінің тиімді жүйесін қолдауға бағытталған мемлекеттік саясатты әзірлеу және тиімді іске асыру.
Мәдениет министрлігінің пайымдауы - ұлттық бірліктің мызғымас қағидаттары, азаматтық бастамаларды іске асырудың тиімді тетіктері бар жалпыұлттық мәдени және тілдік орта.»;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 2-бөлімде:
«3-стратегиялық бағыт. Мемлекеттілікті және ел бірлігін одан әрі нығайту, ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету» деген кіші бөлімде:
екінші, үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Миссия и видение Министерства культуры Республики Казахстан
Миссия Министерства культуры Республики Казахстан - выработка и эффективная реализация государственной политики, направленной на предоставление качественных и доступных услуг в области культуры, динамичное развитие государственного и других языков, укрепление единства нации, поддержку эффективной системы партнерства государства и гражданского сектора.
Видение Министерства культуры - общенациональная культурная и языковая среда с незыблемыми принципами национального единства, эффективными механизмами реализации гражданских инициатив.";
в разделе 2 "Анализ текущей ситуации":
в подразделе "Стратегическое направление 3. Дальнейшее укрепление государственности, единства нации и обеспечение внутриполитической стабильности":
части вторую, третью и четвертую изложить в следующей редакции:

«Қоғамдық-саяси сала инфрақұрылымының жай-күйі. Республикада 10 саяси партия, 818 этно-мәдени бірлестік (бұдан әрі - ЭМБ), 18 000 астам үкіметтік емес ұйымдар (бұдан әрі - ҮЕҰ) және бірқатар кәсіптік одақтар жұмыс істейді.
Табыстар мен жетістіктер. Елде болып жатқан қоғамдық-саяси процестердің, этносаралық қарым-қатынастардың даму жағдайы мен үрдістерін терең зерделеу мақсатында министрлік жағдайды жүйелі мониторингілеу тетігін дұрыс жолға қойған.

"Состояние инфраструктуры общественно-политической сферы. В республике действуют 10 политических партий, 818 этнокультурных объединений (далее - ЭКО), более 18 000 неправительственных организаций (далее - НПО) и ряд профсоюзных организаций.
Успехи и достижения. С целью глубокого изучения состояния и тенденции развития общественно-политических процессов, происходящих в стране, межэтнических отношений министерством налажен механизм системного мониторинга ситуации.

Ел дамуының негізгі басымдықтарын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды түсіндіруге бағытталған ақпараттық-насихаттық іс-шаралар өткізу жөнінде тұрақты жұмыс жүргізіліп келеді. Жалпы алғанда үш жыл ішінде ақпараттық-насихаттық іс-шаралар жүргізу нәтижесінде бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары туралы халықтың хабардарлығы 75-80% шегінде тұр.»;
он үшінші бөлік алынып тасталсын;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

На постоянной основе ведется работа по проведению информационно-пропагандистских мероприятий, направленных на разъяснение основных приоритетов развития страны, стратегических программных документов. В целом, уровень информированности населения о программных документах и основных направлениях государственной политики в результате проведения информационно-пропагандистских мероприятий в течение трех лет находится в пределах 75-80 %.";
часть тринадцатую исключить;
в разделе 3 "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":

33087
36087
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін іс-шаралар
Жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Қазақстандық қоғамдағы этносаралық ахуалға тоқсан сайынғы мониторинг
х
х
х
-
-
Ел бірлігі доктринасы аясында іс-шараларды орындау
х
х
х
х
х
ЭМБ-мен, Қазақстан халқы Ассамблеясымен бірлесіп, толеранттық және этносаралық келісім идеяларын насихаттауға бағытталған түрлі форматтағы іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
х
х
-
-
-
Өзекті қоғамдық-саяси мәселелер бойынша ЭМБ, Қазақстан халқы Ассамблеясы, шығармашылық одақтар мен ҮЕҰ өкілдерімен отырыстар, кездесулер ұйымдастыру және өткізу
-
х
-
-
-
Қазақстан халқы Ассамблеясының жыл сайынғы сессиясын ұйымдастыру және өткізу
х
х
-
-
-
Этносаралық келісімді насихаттау бойынша имидждік материалдар шығару
х
х
-
-
-
ҚР тұратын барлық этностардың мәдениеттері мен дәстүрлерін дамытуға бағытталған әлеуметтік маңызды жобаларды іске асыру
х
х
-
-
-
Ғалымдарды, діни бірлестіктер мен ҮЕҰ өкілдерін тарта отырып, діни сенім бостандығын қамтамасыз ету және діни экстремизмнің алдын алу мәселелері жөніндегі үгіт-насихат топтарының қызметін ұйымдастыру
-
х
х
х
х
Дін мәселелері бойынша ақпараттық, мерзімді, баспа өнімдерін, ғылыми және басқа әдістемелік материалдар шығару
-
х
х
х
х
Халықаралық, республикалық және өңірлік ғылыми-практикалық конференциялар, семинар-кеңестер өткізу
-
х
х
х
х
Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының съезін ұйымдастыруға және өткізуге қатысу
-
х
х
х
х
Тақырыптық бейнефильмдер, бейнероликтер шығару
-
х
х
х
х
";
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Этносаралық және конфессияаралық келісімді сақтау мен нығайту, Қазақстан халқы ассамблеясының рөлін одан әрі арттыру» деген 3.1.1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«Этносаралық келісімді сақтау мен нығайту, Қазақстан халқы ассамблеясының рөлін одан әрі арттыру»;

33 087
36 087
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов
Плановый период
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Ежеквартальный мониторинг межэтнической ситуации в
казахстанском обществе
X
X
X
-
-
Исполнение мероприятий в рамках Доктрины национального
единства
X
X
X
X
X
Организация совместно с ЭКО, Ассамблеей народа Казахстана
комплекса разноформатных мероприятий, направленных на
пропаганду идей толерантности и межэтнического согласия
X
X
-
-
-
Организация и проведение заседаний, встреч с
представителями ЭКО, Ассамблеи народа Казахстана,
творческими союзами и НПО по актуальным
общественно-политическим вопросам
-
X
-
-
-
Организация и проведение ежегодных сессий Ассамблеи народа
Казахстана
X
X
-
-
-
Выпуск имиджевых материалов по пропаганде межэтнического
согласия
X
X
-
-
-
Реализация социально-значимых проектов, направленных на
развитие культуры и традиций всех этносов, проживающих в
РК
X
X
-
-
-
Организация деятельности агитационно-пропагандистских
групп (АПГ) по вопросам обеспечения свободы
вероисповедания и профилактики религиозного экстремизма с
привлечением ученых, представителей религиозных объединений и НПО
-
X
X
X
X
Выпуск информационной, периодической, печатной продукции,
научных и других методических материалов по вопросам
религии
-
X
X
X
X
Проведение международных, республиканских и региональных
научно-практических конференций, семинаров-совещаний
-
X
X
X
X
Участие в организации и проведении Съезда лидеров мировых
и традиционных религий
-
X
X
X
X
Выпуск тематических видеофильмов, видеороликов
-
X
X
X
X
";
в разделе 4 "Развитие функциональных возможностей":
графу 1 задачи 3.1.1 "Сохранение и укрепление межэтнического и межконфессионального согласия, дальнейшее повышение роли Ассамблеи народа Казахстана" изложить в следующей редакции:
"Сохранение и укрепление межэтнического согласия, дальнейшее повышение роли Ассамблеи народа Казахстана";

«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-бөлімде:
001 «Мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Мәдениет, ішкі саяси тұрақтылық, ұлтаралық, конфессияаралық келісім және тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі стратегиялық саясатты және тиімді салааралық үйлестіруді жүргізу. Ұлттық мәдениетті және басқа халықтардың мәдениетін қайта жандандыру, сақтау, дамыту, қолдану және тарату саласында құқықтық экономикалық және ұйымдастырушылық негіздерін жасау, мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейту үшін жағдай жасау. Тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуына бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру. Мәдениет министрлігінің аппараты мен оның бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету. Тарих және мәдениет ескерткіштерінің археологиялық және реставрациялау жұмыстарын жүргізуге лицензия беру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Сипаттау
Мәдениет, ішкі саяси тұрақтылық, ұлтаралық келісім, тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі стратегиялық саясатты және тиімді салааралық үйлестіруді жүргізу. Ұлттық мәдениетті және басқа халықтардың мәдениетін қайта жандандыру, сақтау, дамыту, қолдану және тарату саласында құқықтық экономикалық және ұйымдастырушылық негіздерін жасау, мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейту үшін жағдай жасау. Тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуын бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру. Мәдениет министрлігінің аппараты мен оның бөлімшелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету. Тарих және мәдениет ескерткіштерінің археологиялық және реставрациялау жұмыстарын жүргізуге лицензия беру
»;
мына:
«

в разделе 7.1 "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в области культуры":
строку "Проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой координации по формированию и реализации государственной политики в области культуры, внутриполитической стабильности, межнационального и межконфессионального согласия, языковой политики. Создание правовых, экономических и организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития, использования и распространения национальной культуры и культуры других народов, создание условий для расширения применения государственного языка. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере языковой политики, повышение профессионального уровня государственных служащих. Обеспечение функционирования аппарата Министерства культуры и его подразделений. Выдача лицензий на проведение археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры" изложить в следующей редакции:
"
Описание
Проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой
координации по формированию и реализации государственной политики в
области культуры, внутриполитической стабильности, межнационального
согласия, языковой политики. Создание правовых, экономических и
организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития,
использования и распространения национальной культуры и культуры других
народов, создание условий для расширения применения государственного
языка. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в
сфере языковой политики, повышение профессионального уровня
государственных служащих. Обеспечение функционирования аппарата
Министерства культуры и его подразделений. Выдача лицензий на проведение
археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры.
";
строки
"

85 468
82 557
98 511
99 255
»;
«Бюджеттік шығындардың жиынтығы» деген 7.2-бөлімде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Бюджет шығындарының барлығы» деген жолдағы «41 189 511» деген сандар «40 832 513» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «18 792 782» деген сандар «18 435 784» деген сандармен ауыстырылсын;
«001 Мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген жолдағы «563 215» деген сандар «406 257» деген сандармен ауыстырылсын;
«002 Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің күрделі шығыстары» деген жолдағы «15 000» деген сандар «11 655» деген сандармен ауыстырылсын;

85 468
82 557
98 511
99 255
";
в разделе 7.2 "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011 год":
в строке "Всего бюджетных расходов" цифры "41 189 511" заменить цифрами "40 832 513";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "18 792 782" заменить цифрами "18 435 784";
в строке "001 Формирование государственной политики в области культуры" цифры "563 215" заменить цифрами "406 257";
в строке "002 Капитальные расходы Министерства культуры Республики Казахстан" цифры "15 000" заменить цифрами "11 655";

«031 Мәдениет және дін саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дін мәселелері бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтері деген жолдағы «196 695» деген сандар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов

в строке "031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг по религиозным вопросам" цифры "196 695" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов