Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жекелеген мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 желтоқсандағы № 1447 Қаулысы
Ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру және басқару жүйесін оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
2. «Қарағанды облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі» мемлекеттік мекемесі «Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Приозерск қаласының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
3. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
12-тармақтың 9), 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«9) криминалдық, әкімшілік полицияның және ішкі істер, Ішкі әскерлер органдарының, әскери-тергеу органдарының, әскери полицияның, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің өзге де қызметтерінің және көліктегі ішкі істер органдары бөліністерінің қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
10) криминалдық, әкімшілік полицияның және полицияның өзге қызметтерінің, сондай-ақ Ішкі әскерлердің, әскери полицияның және әскери-тергеу органдарының, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің, көліктегі ішкі істер органдарының өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды;»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 131-1-жолмен толықтырылсын:
«Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті Приозерск қаласының ішкі істер бөлімі.»;
реттік нөмірлері 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256-жолдар алып тасталсын.
4. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген 2-бөлімде:
мына:
«
Облыстық бюджеттер мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:

Об отдельных вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2011 года № 1447
В целях совершенствования деятельности органов внутренних дел и оптимизации системы управления Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственные учреждения - территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Переименовать государственное учреждение "4-й отдел Департамента внутренних дел Карагандинской области" в государственное учреждение "Отдел внутренних дел города Приозерск Департамента внутренних дел Карагандинской области".
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311) следующие изменения:
1) в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункты 9)10) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"9) осуществляет руководство деятельностью криминальной, административной полиции и иных служб органов внутренних дел, Внутренних войск, военно-следственных органов, военной полиции, Представительства Министерства в городе Байконыре и подразделений органов внутренних дел на транспорте;
10) определяет порядок взаимодействия криминальной, административной полиции и иных служб полиции, а также Внутренних войск, военной полиции и военно-следственных органов, Представительства Министерства в городе Байконыре, органов внутренних дел на транспорте;";
2) в перечне государственных учреждений - территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 131-1, следующего содержания: "Отдел внутренних дел города Приозерска Департамента внутренних дел Карагандинской области.";
строки, порядковые номера 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, исключить.
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений" внести следующие изменения:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 2 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
строку:
"
Административная полиция органов
внутренних дел, содержащаяся за счет
областных бюджетов и бюджетов города
республиканского значения, столицы,
из них:

46553
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Облыстардың бюджеттері мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:
46686
»;
мына:
«
Ақмола облысының Ішкі істер департаменті
2733
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ақмола облысының Ішкі істер департаменті
2735
»;
мына:
«
Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті
2362
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті
2364
»;
мына:
«
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті
4670
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті
4691
»;
мына:
«
Шығыс Қазақстан облысының Ішкі  істер департаменті
4470
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Шығыс Қазақстан облысының Ішкі  істер департаменті
4486
»;
мына:
«
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті
5025
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті
5097
»;
мына:
«
Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті
1749
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті
1753
»;
мына:
«
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті
1891
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті
1893
»;
мына:
«
Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
2172
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
2174
»;
мына:
«
Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
4402
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
4414
».
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі өңірлердің жергілікті атқарушы органдарымен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 1447 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қайта ұйымдастырылатын аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Ақмола облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Ақмола облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
2. Ақтөбе облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Ақтөбе облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
3. Алматы қаласы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі және Алматы облысы Ішкі істер департаменті 4-бөлімі Алматы қаласының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.

46553
"
изложить в следующей редакции:
"
Административная полиция органов
внутренних дел, содержащаяся за счет
областных бюджетов и бюджетов города
республиканского значения, столицы,
из них:
46686
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Акмолинской области
2733
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Акмолинской области
2735
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Актюбинской области
2362
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Актюбинской области
2364
";
строку:
"
Департамент внутренних дел города
Алматы
4670
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел города
Алматы
4691
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Восточно-Казахстанской области
4470
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Восточно-Казахстанской области
4486
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Карагандинской области
5025
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Карагандинской области
5097
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Кызылординской области
1749
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Кызылординской области
1753
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Мангистауской области
1891
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Мангистауской области
1893
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Северо-Казахстанской области
2172
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Северо-Казахстанской области
2174
";
строку:
"
Департамент внутренних дел
Южно-Казахстанской области
4402
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент внутренних дел
Южно-Казахстанской области
4414
".
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с местными исполнительными органами регионов и Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2011 года № 1447
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений - территориальных
органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. 4-й отдел Департамента внутренних дел Акмолинской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Акмолинской области.
2. 4-й отдел Департамента внутренних дел Актюбинской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Актюбинской области.
3. 4-й отдел Департамента внутренних дел города Алматы и 4-й отдел Департамента внутренних дел Алматинской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел города Алматы.

4. Шығыс Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Шығыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
5. Шығыс Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің 5-бөлімі Шығыс Қазақстан облысы Ішкі істер департаменті Курчатов қаласының полиция бөліміне қосылу жолымен.
6. Қызылорда облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Қызылорда облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
7. Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Маңғыстау облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
8. Солтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің 4-бөлімі Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.
9. Оңтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің 4 және 5-бөлімдері Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаментіне қосылу жолымен.

4. 4-ый отдел Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
5. 5-ый отдел Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области путем присоединения к отделу полиции города Курчатова Департаменту внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
6. 4-ый отдел Департамента внутренних дел Кызылординской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Кызылординской области.
7. 4-ый отдел Департамента внутренних дел Мангистауской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Мангистауской области.
8. 4-й отдел Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области к Департаменту внутренних дел Северо-Казахстанской области.
9. 4-ый и 5-ый отделы Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области путем присоединения к Департаменту внутренних дел Южно-Казахстанской области.