Жолдаманың үлгі нысанын, сондай-ақ оны беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 1507 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығын қараңыз.
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 8-бабының 24-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) жолдаманың үлгі нысаны;
2) Жолдаманы беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 1507 қаулысымен
бекітілген
Жолдама беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жолдама беру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 24-3) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және аңшылық және балық шаруашылығы субъектiлерiнің жолдама беру тәртiбiн анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) аңшылық шаруашылығы субъектiсi – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарда аңшылық шаруашылығын жүргiзетiн жеке немесе заңды тұлға;
2) балық шаруашылығы субъектiсi – қызметiнiң негiзгі бағыты балық шаруашылығын жүргiзу болып табылатын жеке және заңды тұлға;
3) жолдама – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелерiне жануарлар дүниесi объектiлерiн алу мақсатында бару үшiн жеке тұлғаға берiлетiн құжат.
2. Жолдама беру тәртібі
3. Жолдаманы аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектiсi жеке тұлғаның өтiнiшi (ауызша немесе жазбаша) бойынша бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелерiне бөлiнген квота шегiнде бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелерiне жануарлар дүниесi объектiлерiн алу мақсатында бару үшiн берiледi.

Об утверждении типовой формы путевки, а также правил ее выдачи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2011 года № 1507. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145.
В соответствии с подпунктом 24-3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) типовую форму путевки;
2) Правила выдачи путевки.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2011 года № 1507
Правила выдачи путевок
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи путевок (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24-3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи путевки субъектами охотничьего и рыбного хозяйства.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) субъект охотничьего хозяйства - физическое или юридическое лицо, ведущее охотничье хозяйство на закрепленных охотничьих угодьях;
2) субъект рыбного хозяйства - физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства;
3) путевка - документ, выдаваемый физическому лицу для посещения закрепленных охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью добывания объектов животного мира.
2. Порядок выдачи путевок
3. Путевка выдается субъектом охотничьего или рыбного хозяйства физическим лицам по их обращению (устное или письменное), для посещения закрепленных охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью добывания объектов животного мира, в пределах выделенной им квоты на закрепленные за ними охотничьи угодья и рыбохозяйственные водоемы и (или) участок.

4. Аңшылық шаруашылығы субъектiсiнiң жолдамасы қолданылу мерзiмiне байланысты бiр жолғы және маусымдық болып бөлiнедi. Бiр жолғы жолдаманың қолданылу мерзімі күнтiзбелiк үш күннен аспайды, ал маусымдық жолдама Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1458 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесiнде белгiленген мерзiмдерге сәйкес аң аулаудың бүкiл мерзiмiне берiледi.
Маусымдық жолдаманы беру кезiнде тұяқты жануарлар мен аюды қоспағанда, аулануы жоспарланып отырған құстың саны кемінде бес дара болады.
Аңшылық шаруашылығы субъектiсi беретiн жолдама екi данада толтырылады. Жолдаманың бiрiншi данасы рұқсат етiлген жапсырмалармен (маркалармен) бiрге аңшыға берiледi, ал рұқсаттың (маркалардың) түбiртегi жапсырылған Жолдаманың екiншi данасы аңшылық шаруашылығы ұйымында қалып, үш жыл сақталады.
5. Балық шаруашылығы субъектiсi беретiн Жолдаманың қолданылу мерзiмiн балық шаруашылығы субъектiсi заңамада белгіленген балық аулау мерзiмдерi шегiнде анықтайды.
Балық шаруашылығы субъектiсiнің жолдамасы екi данада толтырылады. Толтырылған Жолдаманың бiр данасы жеке тұлғаға берiледi, ал Жолдаманың екiншi данасы балық шаруашылығы субъектiсiнде қалып, үш жыл сақталады.
6. Аң аулауға және балық аулауға жолдама беруден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) квотаның болмауы немесе бөлiнген квотаны аңшылық шаруашылығы немесе балық шаруашылығы субъектiсiнің толық игеруi;
2) аңшы куәлiгiнiң болмауы (аң аулау үшін);
3) Заңмен белгіленген жануарлар дүниесін пайдалануға, Қазақстан Республикасының Үкiметі айқындайтын аулау орындары мен мерзiмдеріне  шектеулер  мен тыйымдар салынуы.
7. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектiлерiнің жолдама беруден бас тартуы жеке тұлға өтiнiш берген кезде бас тарту себептерi мен негiздемесi белгiленiп, жазбаша түрде ресiмделедi.
8. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектiлерi берiлген жолдамаларды осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға тiркеу жолымен есепке алады. Журнал нөмiрленеді, тігіледі және уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесiнiң мөрiмен куәландырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 1507 қаулысымен
бекітілген
Үлгі нысан
(типовая форма)
(Жолдаманың үлгi нысаны)
Типовая форма путевки
Жолдаманың алдыңғы беті
(лицевая сторона путевки)
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана жарамды
(действительно только на территории, закрепленной за субъектом охотничьего хозяйства) _______________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы, наименование субъекта охотничьего хозяйства) ЖОЛДАМА № ____________________________________
(ПУТЕВКА)    (тіркеу нөмірі, регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық _____________________
(разовая, сезонная)
Жолдама құны ________________________________ теңге
(стоимость путевки)
Аңшының Т.А.Ә. _____________________________________________________
(Ф.И.О. охотника)
Аңшының куәлігі № ______________________ Берілген күні_______________
(№ удостоверении охотника)               (дата выдачи)
Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының атауы_____
(наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка для охоты) _____________________________________________________________________ Қорықшыға жіберіледі ______________________________________
(направляется к егерю)       Т.А.Ә. (Ф.И.О.)

4. Путевка субъекта охотничьего хозяйства по сроку действия подразделяется на разовую и сезонную. Срок действия разовой путевки составляет не более трех календарных дней, сезонная действует на весь период сезона охоты в соответствии со сроками, установленными Правилами охоты на территории Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1458. При выдаче сезонной путевки количество дичи планируемой к добыче, кроме копытных животных и медведя, составляет не менее 5 особей.
Путевка, выдаваемая субъектом охотничьего хозяйства, заполняется в двух экземплярах. Первый экземпляр Путевки с наклеенными разрешениями (марками) выдается физическому лицу, второй экземпляр с наклеенными корешками разрешений (марок) остается у субъекта охотничьего хозяйства и хранится в течении 3-х лет.
5. Срок действия Путевки, выдаваемой субъектом рыбного хозяйства, определяется субъектом рыбного хозяйства в пределах сроков вылова рыбы, установленных законодательством.
Путевка субъекта рыбного хозяйства заполняется в двух экземплярах. Первый экземпляр Путевки выдается физическому лицу, второй экземпляр Путевки остается у субъекта рыбного хозяйства и хранится в течение 3-х лет.
6. В выдаче путевок для проведения охоты и рыболовства отказывается в следующих случаях:
1) отсутствие или полное освоение субъектом охотничьего или рыбного хозяйства квоты на изъятие объектов животного мира;
2) отсутствие удостоверения охотника (для охоты);
3) ограничений и запретов на пользование животным миром, установленных Законом, в местах и сроках, определяемых Правительством Республики Казахстан.
7. Отказ в выдаче путевки субъектом охотничьего или рыбного хозяйства оформляется в письменном виде непосредственно по месту выдачи путевки в момент обращения физического лица с указанием и обоснованием причин отказа.
8. Субъекты охотничьего и рыбного хозяйства ведут учет выданных путевок путем регистрации в журнале по форме согласно приложению к настоящим Правилам. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется печатью территориального подразделения уполномоченного органа.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2011 года № 1507
Үлгі нысан
(типовая форма)
(Жолдаманың үлгi нысаны)
Типовая форма путевки
Жолдаманың алдыңғы беті
(лицевая сторона путевки)
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана
жарамды
(действительно только на территории, закрепленной за
субъектом охотничьего хозяйства)
________________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы, наименование субъекта
охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № _______________________________________
(ПУТЕВКА) (тіркеу нөмірі, регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық _______________________
(разовая, сезонная)
Жолдама құны ________________________________ теңге
(стоимость путевки)
Аңшының Т.А.Ә. ____________________________________________________
(Ф.И.О. охотника)
Аңшының куәлігі № _________________ Берілген күні _________________
(№ удостоверения охотника)          (дата выдачи)
Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының
атауы _____________________________________________________________
(наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка
для охоты)
_____________________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі ______________________________________________
(направляется к егерю)           Т.А.Ә. (Ф.И.О.)