"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1654 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
26 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсі қаржыландырудың жиынтық жоспарларымен бекiтiлген айлар бойынша бөлiнген мiндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жылдық сомасын алғаннан кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiн қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын бекiтедi және бір уақытта өздерiне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер бойынша бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларын:
республикалық бюджет бойынша – "Қазынашылық-клиент" ақпарат жүйесі (бұдан әрі – "Қазынашылық-клиент" АЖ) бойынша қызмет көрсеткен кезде өзiнiң орналасқан орны бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тiзiлiммен бiрге қағаз және магнит тасығыштарында – осы Ереженің 2-1,  4-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша электрондық түрлерін, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының және жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімшесі басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркелген жеке қаржыландыру жоспарларының сканерленген бекітілген түпнұсқаларын бередi;
жергiлiктi бюджет бойынша – бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті органға қағаз және магнит тасығыштарда бередi.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы бекiтедi.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы немесе ол өкiлеттiк берген тұлға, орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға) болмаған жағдайда, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiн қаржыландыру жоспарлары мен қаржыландырудың жеке жоспарларын бұйрыққа сәйкес олардың мiндеттерiн атқаратын тұлғалар бекiтедi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарларының жалпы сомасының ҚР ББС-ның әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша және айлар бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бекiтiлген қаржыландырудың жиынтық жоспарының бiр данасын бекiтiлген қаржыландырудың жеке жоспарларымен, осы Ереженiң 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екi данадағы тiзiлiммен бiрге қағаз және магнит тасығыштарда бередi. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде – осы Ереженің 13-1, 14-1, 15-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарларының және осы Ереженің 2-1, 4-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының электрондық үлгілері, сондай-ақ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшысының және жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қол қойылған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркелген сканерленген бекітілген жиынтық қаржыландыру жоспарлары мен жеке қаржыландыру жоспарлары беріледі.
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті орган түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, жергiлiктi бюджет бойынша мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының мемлекеттiк мекемелердiң барлық қаржыландырудың жеке жоспарлары шығыстарының жиынтық сомасына сәйкес келуiн, сондай-ақ олардың аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етедi.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң орналасқан жері бойынша республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарының жалпы сомасының түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, әрбiр ҚР ББС бағдарламалары бойынша, айлар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және Қазынашылықтың бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесiне (бұдан әрi - ҚБАЖ) енгiзедi (жүктейді).
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар барлық мемлекеттiк мекемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларын ұсынғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мiндеттемелер мен төлемдер бойынша барлық қаржыландырудың жеке жоспарының жалпы сомасы түсiмдерiнiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, әрбiр ҚР ББС бағдарламасы бойынша, айлар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына сәйкес келуiн тексерудi жүргiзедi және ҚБАЖ-ға енгiзедi (жүктейді).
Орындауға қабылдаған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің жауапты орындаушылары түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларының ҚР ББС кодтарына сәйкестігін, республикалық бюджет туралы заңға және кезекті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдеріне, кезекті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың қаулыларына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшелері белгiленген талаптар орындалмаған кезде қаржыландырудың жеке жоспарларын түзету үшiн республикалық бюджет бойынша - республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне, жергiлiктi бюджет бойынша - жергiлiктi бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға қайтарады ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша себептері көрсетіле отырып қайтарылады).

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1654. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункты 26 и 33 изложить в следующей редакции:
«26. Администратор бюджетных программ в течение 2-х рабочих дней после получения утвержденной сводными планами финансирования разбивки по месяцам годовых сумм финансирования бюджетных программ по обязательствам и платежам утверждает планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования и представляет утвержденные индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам одновременно по подведомственным им государственным учреждениям:
по республиканскому бюджету - в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению на бумажном и магнитном носителях с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, при обслуживании по информационной системе «Казначейство-клиент» (далее - ИС «Казначейство-клиент») - электронные образы по формам согласно приложений 2-1, 4-1 к настоящим Правилам, а также сканированные утвержденные индивидуальные планы финансирования прикрепленные к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя администратора бюджетных программ и руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования;
по местному бюджету — в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета на бумажном и магнитном носителях.
Планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования утверждаются ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем администратора бюджетных программ.
В случае отсутствия руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного, ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), планы финансирования администраторов бюджетных программ и индивидуальные планы финансирования утверждаются лицами, исполняющими их обязанности в соответствии с приказом.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 5-и рабочих дней после предоставления администратором бюджетной программы утвержденных индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производит проверку на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой бюджетной программе ЕБК РК и по месяцам, и предоставляет в территориальное подразделение казначейства на бумажном и магнитном (электронном) носителях одновременно по обязательствам и платежам один экземпляр утвержденного сводного плана финансирования вместе с утвержденными индивидуальными планами финансирования, с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам. При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» — электронные образы сводного плана финансирования по формам согласно приложениям 13-1, 14-1, 15-1 к настоящим Правилам и индивидуальные планы финансирования по формам согласно приложениям 2-1, 4-1 к настоящим Правилам, а также сканированные утвержденные сводные планы финансирования и индивидуальные планы финансирования прикрепленные к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные ЭЦП руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета обеспечивает соответствие сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по местному бюджету итоговой сумме расходов всех индивидуальных планов финансирования государственных учреждений, а также их своевременное предоставление в территориальное подразделение казначейства.
Территориальные подразделения казначейства по месту нахождения администраторов республиканских бюджетных программ в течение 5-и рабочих дней после предоставления администраторами республиканских бюджетных программ индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производят проверку на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой программе ЕБК РК, по месяцам, и вводят (загружают) в Интегрированную информационную систему казначейства (далее - ИИСК).
Территориальные подразделения казначейства в течение 5-и рабочих дней после предоставления местными уполномоченными органами по исполнению бюджета индивидуальных планов финансирования по всем государственным учреждениям производят проверку на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой программе ЕБК РК, по месяцам и вводят (загружают) в ИИСК.
При приеме на исполнение ответственные исполнители территориальных подразделений казначейства осуществляют проверку сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам и индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам на соответствие кодам ЕБК РК, соответствие Закону о республиканском бюджете и решениям маслихатов о местных бюджетах на очередной финансовый год, постановлениям Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов о реализации республиканского и местных бюджетов на очередной финансовый год.
При невыполнении установленных требований территориальными подразделениями казначейства индивидуальные планы финансирования возвращаются для исправления (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняются с указанием причины) по республиканскому бюджету - администраторам республиканских бюджетных программ, по местному бюджету - местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.

33. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстардың жылдық және ай сайынғы көлемдерiн қозғамайтын шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерiне және бюджеттiк бағдарламалардың кiшi бағдарламаларына қатысты мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына, қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстерді дербес енгiзедi.
Қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу үшiн әкiмшi осы Ереженiң 26 және 27-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша 3 данада анықтама қалыптастырады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы Ереженің 26-1, 27-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша анықтамалар қалыптастырады.
Анықтамалардағы өзгерiстер сомасы үтiрден кейiн бiр белгiден аспайтын бөлшек қалдығы бар сандармен мың теңгемен көрсетiледi.";
34-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемелердiң өтiнiмдерi негiзiнде төлемдер мен мiндеттемелер бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiн қаржыландыру жоспарларын өзгертуге анықтама және мемлекеттiк мекемелердi қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама (бұдан әрi - қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама) қалыптастырады. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы қалыптастырғанға және мемлекеттiк мекеменiң өтiнiмiн қарағанға дейiн өзi орналасқан жерi бойынша аумақтық қазынашылық органына тиiстi шығыстарды оқшаулауды жүзеге асыру және осы Ереженiң 31-қосымшасына сәйкес 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысанын беру қажеттiлiгi туралы қағаз тасығышта хатпен өтiнiш жасайды. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу жөніндегі рәсiмдер аяқталғанға дейiн жоспарлы тағайындауларды өзгерту жоспарланған бағдарламалар, кiшi бағдарламалар, ерекшелiктер бойынша мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерiн тiркеудi және оның төлемдерiн жүргiзудi тоқтата тұрады.";
363741505164-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Осы Ережеде көзделген талаптар сақталған кезде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы бекiтедi.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы 3 данада бекiтедi, олардың бiреуiн мемлекеттiк мекемеге, екiншiсiн өзiнiң орналасқан жері бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженiң 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тiзiлiммен бiрге жiбередi, үшiншiсiн өзiнде қалдырады.

33. Администраторы бюджетных программ самостоятельно вносят изменения в планы финансирования по обязательствам и платежам, индивидуальные планы финансирования, касающиеся специфик экономической классификации расходов и подпрограмм бюджетных программ, которые не затрагивают годовые и помесячные объемы расходов по бюджетной программе.
Для внесения изменений в индивидуальные планы финансирования администратор формирует справку в 3-х экземплярах по формам согласно приложениям 26 и 27 к настоящим Правилам.
Для внесения изменений в индивидуальные планы финансирования по ИС «Казначейство-клиент» администратор бюджетных программ формирует справки по формам согласно приложениям 26-1, 27-1 к настоящим Правилам.
Суммы изменений в справках указываются в тысячах тенге, числами с дробным остатком, не более одного знака после запятой.»;
часть первую пункта 34 изложить в следующей редакции:
«34. На основе заявок государственных учреждений администратор бюджетных программ формирует справку на изменение планов финансирования администратора бюджетных программ по платежам и обязательствам и справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений (далее - справка о внесении изменений в индивидуальный план финансирования). До формирования справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, и рассмотрения заявки государственного учреждения администратор бюджетных программ, обращается в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению с письмом на бумажном носителе о необходимости осуществления блокировки соответствующих расходов и предоставления формы 4-20 «Сводный отчет по расходам» согласно приложению 31 к настоящим Правилам. Территориальное подразделение казначейства приостанавливает регистрацию обязательств и проведение платежей государственного учреждения по программам, подпрограммам, спецификам, по которым планируется изменение плановых назначений, до завершения процедур по внесению изменений в планы финансирования.»;
пункты 363741505164 изложить в следующей редакции:
«36. При соблюдении условий, предусмотренных настоящими Правилами, администратор бюджетных программ утверждает справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования.
Администратор республиканских бюджетных программ утверждает справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования в 3-х экземплярах, один из которых направляет в государственное учреждение, второй - в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, и третий оставляет у себя.

Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы 4 данада бекiтедi, олардың бiреуiн мемлекеттiк мекемеге жiбередi, екiншiсiн өзiнде қалдырады, үшiншiсiн және төртiншiсiн осы Ереженiң 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тiзiлiммен бiрге аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне жiбередi, мұнда осы анықтаманы орындауы туралы аумақтық қазынашылық бөлімшесінің белгiсi соғылған төртiншi дана бюджеттi атқару жөнiндегi тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органға олар бюджеттiк мониторинг жүргiзген кезде пайдалануы үшiн жiберiледi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері осы Ереженің 26-1, 27-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың қалыптастырылған электрондық түрлерін, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының және қаржыландырудың жеке жоспарын жасауға жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қойылған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізу туралы сканерленген бекітілген анықтамаларды тіркейді.
Қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтамаларды бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган белгiлеген пiшiмдегi қағаз және магниттiк (электрондық) тасығыштарда немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электронды түрде мынадай тәртiппен бередi:
қаржыландырудың жиынтық жоспарына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама бекiтiлген күннен бастап 2 жұмыс күнiнен кешiктiрмей берiледi;
қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты емес қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама ағымдағы айдың жиырмасыншы күнiнен кешiктiрмей айына кемiнде бiр рет, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында - ағымдағы айдың оныншы күнiнен кешiктiрмей берiледi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде ҚБАЖ қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамаларды жүктегеннен кейін аумақтық қазынашылық бөлімшесі жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ҚБАЖ-ға аталған анықтамаларды жүктегенін растағаны туралы хабарлама жібереді. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі келесі жұмыс күні бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға аумақтық қазынашылық бөлімшесінің қаржыландырудың жеке жоспарларына қосымшасымен бірге өзгерістер енгізу туралы анықтаманы орындағаны туралы растамамен ілеспе хат жібереді.
Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерістер енгізуге арналған анықтамаларды орындауға қабылдау кезінде аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушылары анықтамалар кодтарының ҚР ББС кодтарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.

Администратор местных бюджетных программ утверждает справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования в 4-х экземплярах, один из которых направляет в государственное учреждение, второй оставляет у себя, третий и четвертый передает в территориальное подразделение казначейства, с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, где четвертый экземпляр с отметкой территориального подразделения казначейства об исполнении данной справки направляется в соответствующий местный уполномоченный орган по исполнению бюджета для использования им при проведении бюджетного мониторинга.
При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» администраторы бюджетных программ прикрепляют сформированные электронные образы справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования по формам согласно приложениям 26-1, 27-1 к настоящим Правилам, а также сканированные утвержденные справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам и которые подписываются ЭЦП руководителя администратора бюджетных программ и руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования.
Справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования администраторами бюджетных программ в территориальное подразделение казначейства предоставляются на бумажном и магнитном (электронном) носителях в формате, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» в следующем порядке:
справка о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не позднее 2-х рабочих дней со дня утверждения справки о внесении изменений в сводные планы финансирования;
справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, не касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не более одного раза в месяц не позднее двадцатого числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года - не позднее десятого числа текущего месяца.
При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» после загрузки в ИИСК справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, территориальным подразделением казначейства направляется администратору местных бюджетных программ уведомление о подтверждении загрузки в ИИСК данных справок. Администратор местных бюджетных программ на следующий рабочий день направляет в соответствующий местный уполномоченный орган по исполнению бюджета сопроводительное письмо с подтверждением об исполнении территориальным подразделением казначейства справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования с ее приложением.
При приеме на исполнение справок на внесение изменений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам и индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам ответственные исполнители территориального подразделения казначейства осуществляют проверку кодов справок на соответствие кодам ЕБК РК.

37. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы бекiткеннен кейiнгi кезеңде мемлекеттiк мекеме мiндеттемелердi қабылдауы немесе кассалық шығыстарды жүргiзуi және ҚР ББС сәйкессiздiгi, жоспарлық тағайындаулардың дұрыс бөлiнбеуi себептерi бойынша жоспарлы тағайындаулар жеткiлiксiз болған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне анықтаманы орындаусыз қайтарады ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша себебі көрсетіле отырып қайтарылады).
41. Қаржыландырудың жиынтық жоспарларын өзгертуге арналған өтiнiмдi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi айына кемiнде бiр рет ұсынады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның шешiмi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын өзгертуге, сондай-ақ өкiлдiк шығындарға қаражат бөлуге немесе атқарушы парақтарды орындау үшiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмi - ағымдағы ай iшiнде, ал соңғы айда - ағымдағы қаржы жылының аяқталуына үш жұмыс күнi қалғанда қабылданады.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға немесе бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi атқарушы органға бөлiнетiн бюджеттiк бағдарламаларға байланысты жоспарларды, мемлекеттiк борышқа қызмет көрсету мен өтеудi, бағамдық айырманы, форс-мажорлық мән-жайларды, сот талқылауларын, аванс төлемінiң мөлшерiн азайтуды бағаның өзгеруi мен заттай тұтыну көлемi есебiнен пайда болған жете пайдаланылмаған қаражат қалдықтарын, бос қызмет орындарының бар болуы, ақысыз демалыс беру және уақытша еңбекке жарамсыздық парақтары бойынша төлемдер есебiнен ағымдағы шығындар бойынша үнемдеудi, сондай-ақ жоспарланғанға қарағанда бюджет қаражатын алушылардың iс жүзiндегi санын азайтуды, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы ставкасын өзгертудi қоспағанда, мiндеттемелер мен төлемдер бойынша ағымдағы айдың жоспарларын өзгертуге арналған өтiнiмдi алдағы айларға ауыстыра отырып беруге жол берiлмейдi.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық немесе жергiлiктi уәкiлеттi органға азайтылатын айларға қатысты айлардың жоспарларын ұлғайту жолымен өткен айлардың жоспарларын ағымдағы және алдағы азайтуға арналған өтiнiмдер беруге жол берiледi, бұл ретте осы өзгерiстер өткен есептi кезеңдi қозғамауы тиiс.
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық немесе жергiлiктi уәкiлеттi органға арттыру жолымен өткен айлардың жоспарларын ағымдағы айдың жоспарларын ұлғайту жолымен алдыңғы айлардың міндеттемелері бойынша жоспарларды азайтуға арналған өтiнiмдер беруге жол берiледi, бұл ретте осы өзгерiстер өткен есептi кезеңдi қозғамауы тиiс.
Бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын азайту бойынша тиісті бюджет комиссиясының оң шешімі болған жағдайда бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға азайтылатын соманы ағымдағы немесе келесі айлардан ағымдағы жылдың желтоқсан айына көшіру бойынша міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге өтінім енгізеді.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзуге өтiнiмдi қағаз және магнит (электрондық) тасығыштармен бередi.
Қаржыландыру жоспарларын өзгертуге бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмiне орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - қаржыландыру жоспарын жасауға жауапты бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал олар болмаған кезеңде - тиiстi бұйрықтармен олардың мiндеттерiн орындау жүктелген тұлғалар қол қояды және ол бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мөрiмен куәландырылады.

37. При недостаточности плановых назначений по причине принятия обязательств или проведения кассовых расходов государственным учреждением в период после утверждения администратором бюджетных программ справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования и несоответствия ЕБК РК, неверном распределении плановых назначений, территориальное подразделение казначейства возвращает справку администратору бюджетной программы без исполнения (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняются с указанием причины).
41. Заявка на изменение сводных планов финансирования администраторами бюджетных программ предоставляется не более одного раза в месяц.
Заявка администратора бюджетных программ на изменение сводных планов финансирования по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, а также на выделение средств на представительские затраты или для исполнения исполнительных листов принимается в течение текущего месяца, а в последнем месяце - за три рабочих дня до окончания текущего финансового года.
Не допускается предоставление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявки на изменение планов текущего месяца по обязательствам и платежам с переносом на предстоящие месяцы, за исключением планов, связанных с распределяемыми бюджетными программами, обслуживанием и погашением государственного долга, курсовой разницей, форс-мажорными обстоятельствами, судебными разбирательствами, уменьшением размера авансовой оплаты, остатками недоиспользованных средств, сложившихся за счет изменения цен и натурального объема потребления, экономии по текущим затратам в связи с наличием вакантных должностей, предоставлением отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, экономии по итогам проведенных государственных закупок, а также с уменьшением фактического количества получателей бюджетных средств относительно запланированного, изменением ставки вознаграждения по кредитам, займам.
Допускается предоставление в центральный или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявки на уменьшение планов по платежам предстоящих месяцев путем увеличения планов текущего и предыдущих месяцев относительно уменьшаемым месяцам, при этом данные изменения не должны затрагивать прошедший отчетный период.
Допускается предоставление в центральный или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявки на уменьшение планов по обязательствам предстоящих месяцев путем увеличения планов текущего месяца, при этом данные изменения не должны затрагивать прошедший отчетный период.
В случае положительного решения соответствующей бюджетной комиссии по уменьшению годовых плановых назначений бюджетных программ, администратор бюджетных программ вносит в уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам по переносу уменьшаемых сумм с текущего или последующих месяцев на декабрь месяц текущего года.
Администратор бюджетных программ предоставляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на внесение изменений в планы финансирования на бумажных и магнитных (электронных) носителях.
Заявка администратора бюджетных программ на изменение планов финансирования подписывается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем администратора бюджетных программ и руководителем структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление плана финансирования, а в период их отсутствия - лицами, на которые возложено исполнение их обязанностей соответствующими приказами, и заверяется печатью администратора бюджетных программ.

50. Жоғары тұрған бюджеттен алынатын трансферттер мен кредиттер бойынша төлемдер мен мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерістер енгiзу туралы анықтаманы Ереженiң осы бөлiмiнде белгiленген тәртiппен төмен тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган осы Ереженiң 29-30-қосымшаларына сәйкес жоғары тұрған бюджеттiң тиiстi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ұсынған жоғары тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органның анықтамасы негiзiнде қалыптастырады.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға жоғары тұрған бюджеттен алынатын трансферттер мен кредиттер бойынша жиынтық және жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар береді.
Төмен тұрған бюджеттердiң жоғары тұрған бюджеттерге трансферттердi беруiне, борышқа қызмет көрсету мен оны өтеуге байланысты шығыстар бойынша төмен тұрған бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы Ереженiң осы бөлiмiнде белгiленген тәртiппен және жоғары тұрған бюджеттiң уәкiлеттi органы ұсынған жоғары тұрған бюджет түсiмдерiнiң жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама негiзiнде төмен тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган қалыптастырады.
51. Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкілетті орган жергiлiктi бюджет бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманың бiр данасын оларды бекiткеннен кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде бір мезгілде аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз және магнит (электрондық) тасығыштарда бередi, "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша берген кезде – осы Ереженің 19-1, 29-1, 30-1-қосымшаларына сәйкес төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларына жергілікті бюджет бойынша міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың электрондық түрлерін береді, сондай-ақ түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, жергілікті бюджет бойынша міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу туралы сканерленген бекітілген анықтамалар осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге тіркеледі және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган басшысының және жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қойылады.
64. Бюджеттiң атқарылуы кассалық негiзде жүзеге асырылады. БҚШ-ға түсiмдердi есепке алу және оларды БҚШ-дан есептен шығару жөнiндегi операциялар ақша нысанында есептеледi.
Түсiмдер мен шығыстар бойынша есептердi беру нысанын, тәртiбi мен мерзiмдерiн бюджеттi атқару жөніндегі орталық уәкiлеттi орган белгiлейдi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген мерзімде түсімдер мен шығыстар бойынша есептерді дербес қалыптастырады.";

50. Справка о внесении изменений в сводные планы финансирования по платежам и обязательствам по получаемым из вышестоящего бюджета трансфертам и кредитам формируется уполномоченным органом по исполнению нижестоящего бюджета в устанавливаемом настоящим разделом Правил порядке и на основании справки уполномоченного органа по исполнению вышестоящего бюджета, предоставленной администратором соответствующих бюджетных программ вышестоящего бюджета, согласно приложениям 2930 к настоящим Правилам.
Администратор бюджетных программ вышестоящего бюджета предоставляет уполномоченному органу по исполнению нижестоящего бюджета справки о внесении изменений в сводные и индивидуальные планы финансирования по получаемым из вышестоящего бюджета трансфертам и кредитам в течение трех рабочих дней после их утверждения.
Справка о внесении изменений в сводный план финансирования нижестоящего бюджета по расходам, связанным с передачей нижестоящими бюджетами трансфертов в вышестоящие бюджеты, обслуживанием долга и его погашением, формируется уполномоченным органом по исполнению нижестоящего бюджета в порядке, устанавливаемом настоящим разделом Правил и на основании справки о внесении изменений в сводный план поступлений вышестоящего бюджета, предоставленной уполномоченным органом вышестоящего бюджета.
51. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета одновременно один экземпляр справки о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам по местному бюджету предоставляет в течение 2-х рабочих дней после их утверждения в территориальное подразделение казначейства на бумажном и магнитном (электронном) носителях, при передаче по ИС «Казначейство-клиент» - электронные образы справок о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам по местному бюджету согласно приложениям 19-1, 29-1, 30-1 к настоящим Правилам, а также сканированные утвержденные справки о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам по местному бюджету прикрепляются к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам и подписываются ЭЦП руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов.
64. Исполнение бюджета осуществляется на кассовой основе. Операции по зачислению поступлений на ЕКС и их списанию с ЕКС учитываются в денежной форме.
Форма, порядок и сроки предоставления отчетов по поступлениям и расходам устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
В ИС «Казначейство-клиент» государственные учреждения, администраторы бюджетных программ, уполномоченные органы по исполнению бюджета самостоятельно формируют отчеты по поступлениям и расходам в сроки, установленные центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.»;

мынадай мазмұндағы 64-1-тармақпен толықтырылсын:
"64-1. Бюджеттерді атқаруды және оларға кассалық қызмет көрсетуді аумақтық қазынашылық бөлімшелері мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, уәкілетті органдардың құжаттарды қағаз және магнит тасығыштарда беруімен де, құжаттардың электрондық түрлерін қалыптастыру және жөнелту, "Қазынашылық-клиент" электрондық құжат айналымы ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Қазынашылық-клиент" АЖ) арқылы есептерді қалыптастыруы арқылы да жүзеге асырады. "Қазынашылық-клиент" АЖ-де жұмыс істеу үшін мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, уәкілетті органдар аумақтық қазынашылық бөлімшесі мен мемлекеттік мекеме арасында Электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану туралы келісім (бұдан әрі – ЭЦҚ туралы келісім) жасасады.";
91105106107129134137-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Мемлекеттiк мекеменiң құжаттар жинағы мынадай құжаттарды қамтиды:
1) мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң нотариалды расталған көшiрмесi;
2) мемлекеттiк мекеме ережесiнiң (жарғысының) көшiрмесi;
3) СТН көшiрмесi;
4) қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiсi;
5) мемлекеттiк мекеменiң бiрiншi басшысын тағайындау туралы бұйрықтардың көшiрмелерi және қаржылық құжаттардағы бiрiншi және екiншi қолдардың құқығын жүктеу туралы бұйрықтардың көшiрмелерi;
6) демеушiлiк, қайырымдылық көмек, уақытша ақша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттарды ашуға рұқсаттар.
Мемлекеттік мекемеге "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде қосымша мыналар:
1) қазынашылық пен мемлекеттік мекеме арасында Электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану туралы келісім түпнұсқасы (бұдан әрі – ЭЦҚ туралы келісім),
2) ЭЦҚ кілттерінің қолданылу мерзімі өткен жағдайда Қазынашылық пен мемлекеттік мекеме арасында Электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану туралы келісімге қосымша келісімнің түпнұсқасы беріледі.
Мемлекеттiк мекеменiң атауын өзгерткен кезде ол бойынша мемлекеттiк мекеменiң атауы өзгертiлген нормативтiк құқықтық актiнiң көшiрмелерiн бiр уақытта бере отырып, жоғарыда санамаланғанға ұқсас жаңа құжаттар берiледi.
105. Тиiстi бюджеттердің ҚБШ шоттарында ақшаның қозғалысы және ҚР ББС-ға сәйкес шығыстар жөнiндегi есептердi берудi мынадай нысандар бойынша күн сайын аумақтық қазынашылық органы жүзеге асырады:
осы Ереженiң 41-қосымшасына сәйкес магниттiк (электрондық) тасығышта 5-34 "Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ жағдайы туралы есеп";
осы Ереженiң 42-қосымшасына сәйкес электрондық тасығышта 5-52 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп";
осы Ереженiң 43-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта 5-20 "Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан көшiрме" және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдарға берiледi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар осы тармақта көрсетілген есептерді дербес қалыптастырады.

дополнить пунктом 64-1 следующего содержания:
«64-1. Исполнение бюджетов и их кассовое обслуживание территориальными подразделениями казначейства осуществляется как с представлением государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами документов на бумажном и магнитном носителях, так путем формирования и отправки электронных образов документов, формирования отчетов посредством Информационной системы Электронного документооборота «Казначейство-клиент» (далее - ИС «Казначейство-клиент»). Для работы в ИС «Казначейство-клиент» государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами заключаются Соглашения об использовании ЭЦП между территориальным подразделением казначейства и государственным учреждением (далее - Соглашение об ЭЦП).»;
пункты 91105106107129134137 изложить в следующей редакции:
«91. Досье государственного учреждения включает следующие документы:
1) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
2) копию положения (устава) государственного учреждения;
3) копию РНН;
4) образцы подписей и оттиска печати;
5) копии приказов о назначении первого руководителя государственного учреждения и копии приказов о возложении права первой и второй подписи на финансовых документах;
6) разрешения на открытие КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте.
При обслуживании государственного учреждения по ИС «Казначейство-клиент» дополнительно представляются:
1) оригинал Соглашения об использовании электронной цифровой подписи между казначейством и государственным учреждением (далее - Соглашение об ЭЦП),
2) оригинал дополнительного Соглашения к Соглашению об использовании ЭЦП в случае истечения срока действия ключей ЭЦП.
При изменении наименования государственного учреждения предоставляются новые документы аналогично перечисленным выше с одновременным предоставлением копии нормативного правового акта, в соответствии с которым изменено наименование государственного учреждения.»;
«105. Выдача отчетов по движению денег на КСН соответствующих бюджетов и по расходам в соответствии с ЕБК РК, осуществляется территориальными подразделениями казначейства ежедневно по формам:
5-34 «Отчет о состоянии КСН соответствующих бюджетов» согласно приложению 41 к настоящим Правилам на магнитном (электронном) носителе;
5-52 «Сводный отчет по расходам» согласно приложению 42 к настоящим Правилам на электронном носителе;
5-20 «Выписка с контрольного счета наличности» согласно приложению 43 к настоящим Правилам на бумажном носителе и предоставляется местным уполномоченным органам по исполнению бюджета.
Государственные учреждения и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, обслуживающиеся через ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют указанные в настоящем пункте отчеты.»;

106. Ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттардағы ақшалай қаражат қозғалысы жөнiндегi есептердi берудi аумақтық қазынашылық бөлімшесі жүзеге асырады және олар мемлекеттiк мекемелерге:
1) төлемдер мен ақша аударымдарының жүргiзiлуiне қарай;
осы Ереженiң 43-қосымшасына сәйкес 5-20 "Қолма-қол ақшаны бақылау шотынан көшiрме" нысаны бойынша;
осы Ереженiң 44-қосымшасына сәйкес 5-33 "Ақылы қызметтер ҚБШ қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша;
осы Ереженiң 45-қосымшасына сәйкес 8-09 "Дербес шот бойынша мәлiметтер" нысаны бойынша;
осы Ереженiң 46-қосымшасына сәйкес 8-17 "Бас кiтаптың шоттары бойынша көшiрме (шетел валютасында)" нысаны бойынша;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган осы Ереженің 49-қосымшасына сәйкес 5-34А "ҚБШ-дағы ақылы қызметтердің, демеушілік және қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қалдықтары туралы есеп" нысаны бойынша;
2) ай сайын:
осы Ереженiң 47-қосымшасына сәйкес 5-30 "Ақылы қызметтер ҚБШ қалдық" нысаны бойынша;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiне және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдарға есептi тоқсаннан кейiнгi 3-күнге дейiн тоқсан сайын және жыл сайын осы Ереженiң 49-қосымшасына сәйкес 5-34А "ҚБШ-дағы ақылы қызметтердің, демеушілік және қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қалдықтары туралы есеп" нысаны бойынша берiледi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар осы тармақта көрсетілген есептерді дербес қалыптастырады, бұл ретте 8-09 "Жеке шот бойынша мәлiметтер" және 8-17 "Бас кiтаптың шоттары бойынша көшiрме (шетел валютасында)" нысандары бойынша есептер "Қазынашылық-клиент" АЖ-дан аталған есептерді қалыптастыру мүмкіндігі туралы хабарламаны алғаннан кейін қалыптастырылады.
107. 5-34 "Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ жағдайы туралы есеп" нысаны бойынша тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң қолма-қол ақшасын бақылау шоттары бойынша айналымдар мен қалдықтарды ай сайынғы салыстыруды жүзеге асыру үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мен бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органның арасында аумақтық қазынашылық бөлiмшесi бiр ай аяқталғаннан кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде 2 данада 5-34 "Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ жағдайы туралы есеп" нысанындағы есептi қалыптастырады, жауапты атқарушының мөртабан бедерiмен ресiмдейдi, оған аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң басшысы және жауапты атқарушы қол қояды, елтаңбалы мөр бедерiмен куәландырылады және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға берiледi. Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган өз кезегiнде 5-34 "Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ жағдайы туралы есеп" нысаны бойынша тиiстi жергiлiктi бюджеттiң қолма-қол ақшасын бақылау шоты бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып, бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның басшысына және бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның жауапты атқарушысына қол қойдырады, елтаңбалы мөр бедерiмен куәландырады және бiр данасын аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бередi.

106. Выдача отчетов по движению денег на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетам в иностранной валюте осуществляется территориальным подразделением казначейства и предоставляется государственным учреждениям:
1) по мере проведения платежей и переводов денег:
по форме 5-20 «Выписка с контрольного счета наличности» согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
по форме 5-33 «Отчет об остатках на КСН платных услуг» согласно приложению 44 к настоящим Правилам;
по форме 8-09 «Сведения по лицевому счету» согласно приложению 45 к настоящим Правилам;
по форме 8-17 «Выписка по счетам Главной книги (в иностранной валюте)» согласно приложению 46 к настоящим Правилам;
местным уполномоченным органам по исполнению бюджета по форме 5-34 А «Отчет об остатках на КСН платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, временного размещения денег» согласно приложению 49 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно:
по форме 5-30 «Остаток на КСН платных услуг» согласно приложению 47 к настоящим Правилам;
администраторам бюджетных программ и местным уполномоченным органам по исполнению бюджета и ежеквартально до 3-го числа следующего за отчетным кварталом и ежегодно к годовому отчету по форме 5-34А «Отчет об остатках на КСН платных услуг, спонсорской и  благотворительной помощи и временного размещения денег» согласно приложению 49 к настоящим Правилам.
Государственные учреждения, администраторы бюджетных программ, местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют указанные в настоящем пункте отчеты, при этом отчеты по формам 8-09 «Сведения по лицевому счету» и 8-17 «Выписка по счетам Главной книги (в иностранной валюте)» формируются после получения из ИС «Казначейство-клиент» уведомления о возможности формирования данных отчетов.
107. Для осуществления ежемесячной сверки оборотов и остатков по КСН соответствующих бюджетов по форме 5-34 «Отчет о состоянии КСН соответствующих бюджетов» между территориальным подразделением казначейства и местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, территориальное подразделение казначейства формирует в течение 2-х рабочих дней после окончания месяца в 2-х экземплярах отчет формы 5-34 «Отчет о состоянии КСН соответствующих бюджетов», оформляет оттиском штампа ответственного исполнителя, который подписывается руководителем территориального подразделения казначейства и ответственным исполнителем, заверяется оттиском гербовой печати, и передается местному уполномоченному органу по исполнению бюджета. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, сверив обороты и остатки по КСН соответствующего бюджета по форме 5-34 «Отчет о состоянии КСН соответствующих бюджетов» подписывает руководителем местного уполномоченного органа по исполнению бюджета и ответственным исполнителем местного уполномоченного органа по исполнению бюджета, заверяет оттиском гербовой печати, и передает один экземпляр в территориальное подразделение казначейства.

Қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекеме мен аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң арасында кассалық шығыстарды салыстыруды жүзеге асыру үшiн тоқсан сайын, ай аяқталғаннан кейiн 2 жұмыс күнi iшiнде 2 данада осы Ереженiң 31-қосымшасына сәйкес 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысаны қалыптастырылады, олар жауапты атқарушының мөртабан бедерiмен ресiмделедi, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң басшысы мен жауапты атқарушы қол қояды, елтаңбалы мөр бедерiмен куәландырылады және мемлекеттiк мекемеге берiледi.
Мемлекеттiк мекемелер есептердi алғаннан кейiнгi 2 жұмыс күнi iшiнде есептердiң деректерін өзiнiң бухгалтерлiк есебінің деректерiмен салыстырады.
Мемлекеттiк мекеме деректерiнiң 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысаны есебiнiң деректерiмен алшақтығы болған кезде соңғысы алшақтық себебiн анықтау үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне жазбаша өтiнiм жасайды.
Алшақтықтар болмаған кезде есептерге мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерi не мемлекеттiк мекеменiң басшысы уәкiлеттiк берген тұлғалар (олар болмаған жағдайда) қол қояды және мемлекеттiк мекеменiң елтаңбалы мөр бедерiмен куәландырылады. Есептiң бiр данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қайтарылады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшелері мемлекеттік мекеменің және (немесе) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның жазбаша өтініші бойынша жоғарыда көрсетілген есептерді қалыптастырады, қол қояды және салыстыруды жүзеге асыру үшін соңғысына береді.
129. Түсiмдердi тиiстi ҚБШ-да жинақтап, оларды кейiннен бөлу үшiн бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органда ашылатын банкiшiлiк транзиттiк шот түсiмдердiң жинақ шоты болып табылады. Түсiмдердiң жинақ шотынан республикалық, жергiлiктi бюджеттердiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрi - ҚР Ұлттық қоры) арасындағы есептелген соманы күн сайын толық бөлу, артық (қате) төленген бюджетке төленетiн түсiмдер сомасын қайтару, түсiмдердiң бюджеттiк сыныптамасының кодтары арасында немесе аумақтық салық қызметi органдарының және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін атқару жөніндегі уәкілетті органдардың арасында артық (қате) төленген соманы есепке алу жүзеге асырылады.
134. ҚР ББС бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының кодтары бойынша түсiмдердiң артық (қате) төленген сомасын бюджетке қайтаруды және (немесе) есептеудi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган жүзеге асырады.
Түсiмдердiң артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтару және (немесе) есептеу салық органдарының:

Для осуществления сверки кассовых расходов между обслуживаемым государственным учреждением и территориальным подразделением казначейства ежеквартально в 2-х экземплярах в течение 2-х рабочих дней после окончания месяца последним формируется отчет формы 4-20 «Сводный отчет по расходам» согласно приложению 31 к настоящим Правилам, который оформляется оттиском штампа ответственного исполнителя, подписывается руководителем территориального подразделения казначейства и ответственным исполнителем, заверяется оттиском гербовой печати, и передается государственному учреждению.
Государственные учреждения в течение 2-х рабочих дней после получения отчетов сверяют данные отчетов с данными своего бухгалтерского учета.
При наличии расхождений данных государственного учреждения с данными отчета формы 4-20 «Сводный отчет по расходам» последний письменно обращается в территориальное подразделение казначейства для выяснения причин расхождения.
При отсутствии расхождений отчеты подписываются руководителем и главным бухгалтером государственного учреждения либо лицами, уполномоченными руководителем государственного учреждения (в случае их отсутствия), и заверяются оттиском гербовой печати государственного учреждения. Один экземпляр отчета возвращается в территориальное подразделение казначейства.
Территориальные подразделения казначейства по письменному обращению государственного учреждения и (или) местного уполномоченного органа по исполнению бюджета формируют, подписывают и выдают последним вышеуказанные отчеты для осуществления сверки.
129. Сборным счетом поступлений является внутрибанковский транзитный счет, открываемый в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета для аккумулирования поступлений и дальнейшего их распределения на КСН соответствующих бюджетов. Со Сборного счета поступлений ежедневно осуществляется полное распределение зачисленных сумм между республиканским, местными бюджетами, Национальным фондом Республики Казахстан (далее - Нацфонд РК), возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений в бюджет, зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм между кодами бюджетной классификации поступлений или между территориальными органами налоговой службы и уполномоченными органами по исполнению бюджетов районов (городов областного значения).
134. Возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений по кодам классификации поступлений в бюджет ЕБК РК осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений осуществляется на основании платежных поручений налоговых органов, предоставленных:

1) Қазақстан Республикасының Салық кодексінде және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгiленген салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдердің және нормативтiк құқықтық актiлерде белгiленген құзырет шегiнде салықтық емес түсiмдердiң тiзбесi бойынша салық органдарының қорытындылары негiзiнде;
2) салық органдары әкiмшiлiк ететiн негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдердi, трансферттердi бюджет кредиттерiн өтеу сомасын, мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдердi қоспағанда, салықтық емес түсiмдердi өндiрiп алғаны үшiн жауапты уәкiлеттi органның қорытындысы негiзiнде ұсынылған салық органдарының төлем тапсырмалары негiзiнде жүзеге асырылады.
Түсiмдердiң бюджеттiк сыныптамасының кодтары арасында, салық қызметi органдары арасында артық төленген немесе қате түскен сомаларды төлеушiлерге бюджеттен қайтару (бұдан әрi - қайтару және (немесе) есептеу) үшiн салық органы аумақтық қазынашылық органына 2 данада:
1) осы Ереженiң 54-қосымшасына сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмаларының тiзiлiмiн;
2) бюджетке түсетiн түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi органның қорытындысын;
3) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгiленген нысан бойынша төлем тапсырмасын ұсынады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша беру кезінде салық органдары салық органы басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның және салық органының уәкілетті қызметкерінің ЭЦҚ қол қойылған салық органының немесе бюджетке түсетін түсімдерді алуға жауапты уәкілетті органның қорытындысының сканерленген түрін тіркей отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бекіткен нысан бойынша төлем тапсырмасының электрондық түрін ұсынады.
Ақша алушылар анықтамалығында деректемелер болмаған немесе өзгерген жағдайда бюджетке артық (қате) төленген соманы қайтаруға салық органы "Қазынашылық-клиент" АЖ-да осы Ереженің 62-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақша алушыны енгізуге арналған өтінімнің немесе осы Ереженің 55-қосымшасына сәйкес салық органы немесе бюджетке түсетін түсімдерді алуға жауапты уәкілетті орган қорытындысының сканерленген түрін қоса бере отырып, осы Ереженің 63-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақша алушы деректемелерінің өзгерістерін енгізуге өтінімнің электрондық түрін қалыптастырады.
Ақша алушыны енгізуге және ақша алушының деректемелерін өзгертуді енгізуге өтінімді ресімдеудің дәйектілігіне және дұрыстығына салық органы жауап береді.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесінің басшысы бекіткен және мемлекеттік мекемелерге жеткізілген мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсету кестесіне сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесі жергілікті уақыт бойынша сағат 16.00-ге дейін салық органдарынан қағаз тасығышта төлем тапсырмаларын және қорытындыларды қабылдауды жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі жұмыс күні ішінде сағат 13.00-ге дейін "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша салық органдарынан түскен төлем тапсырмалары мен қорытындыларды қабылдауды жүзеге асырады. Сағат
13.00-ден кейін түскен құжаттар орындалады не келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей орындаусыз қайтарылады.

1) на основании заключений налоговых органов по перечню налогов и других обязательных платежей в бюджет, установленному Налоговым кодексом Республики Казахстан и Кодексом Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», и неналоговых поступлений в пределах компетенции, установленной нормативными правовыми актами;
2) на основании заключения уполномоченных органов, ответственных за взимание неналоговых поступлений в бюджет, за исключением администрируемых налоговыми органами, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства.
Для возврата из бюджета плательщикам, зачета между кодами бюджетной классификации поступлений, между налоговыми органами излишне уплаченных, ошибочно поступивших сумм (далее - возврат и (или) зачет) налоговый орган предоставляет в территориальное подразделение казначейства в 2-х экземплярах:
1) реестр платежных поручений по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
2) заключение уполномоченного органа, ответственного за взимание поступлений в бюджет;
3) платежное поручение по форме, установленной банковским законодательством Республики Казахстан.
При передаче по ИС «Казначейство-клиент» налоговыми органами представляется электронный образ платежного поручения по форме, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, с прикреплением сканированного образа заключения налогового органа или уполномоченного органа, ответственного за взимание поступлений в бюджет, подписанные ЭЦП руководителя налогового органа или уполномоченного им лица, и уполномоченного сотрудника налогового органа.
В случае отсутствия или изменения реквизитов в Справочнике получателей денег на возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет налоговый орган формирует в ИС «Казначейство-клиент» электронный образ заявки на ввод получателя денег по форме, согласно приложению 62 к настоящим Правилам или заявки на внесение изменений реквизитов получателя денег по форме, согласно приложению 63 к настоящим Правилам, с приложением сканированного образа заключения налогового органа или уполномоченного органа, ответственного за взимание поступлений в бюджет согласно приложению 55 к настоящим Правилам.
Ответственность за достоверность и правильность оформления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег несет налоговый орган.
Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием платежных поручений и заключений от налоговых органов на бумажном носителе до 16.00 часов местного времени согласно графику обслуживания государственных учреждений, утвержденному руководителем территориального подразделения казначейства и доведенному до государственных учреждений.
Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием платежных поручений и заключений, поступивших от налоговых органов по ИС «Казначейство-клиент» в течение рабочего дня до 13.00 часов. Документы, поступившие после 13.00 часов, исполняются либо возвращаются без исполнения не позднее следующего рабочего дня.

137. Салық органдары әкiмшiлiк ететiн негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдердi, трансферттер түсiмдерiн, бюджет кредиттерiн өтеудi, мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түскен түсiмдердi, қарыздар түсiмдерiн қоспағанда, салықтық емес түсiмдер сомасын қайтару және (немесе) есептеу үшiн қорытындыны бюджетке түсетiн түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi орган жасайды.
Бюджетке түсетiн түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi органға төлеушiлерден төлеу орны бойынша төлеу туралы төлем құжатының көшiрмесi қоса берiле отырып, жазбаша өтiнiш берiледi.
Төлеушiнiң - заңды тұлғаның, жеке тұлғаның (жеке кәсiпкердiң) қайтару және (немесе) есептеу туралы өтiнiшiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) өтiнiш берушiнiң атауы (заңды тұлғалар, құрылымдық бөлiмшелер, филиалдар үшiн) немесе тегi, аты мен әкесiнiң аты (жеке тұлғалар, жеке кәсiпкерлерi, адвокаттар және нотариустар үшiн);
2) ЖСН/БСН (резидент емес болса көрсетедi), БСК, ЖСК (олар болған кезде);
3) өтiнiш берушiнiң мекенжайы;
4) жеке куәлiктiң, паспорттың немесе оларды алмастыратын құжаттың нөмiрi және кiмнiң бергенi (жеке тұлғалар, жеке кәсiпкерлерi, адвокаттар және жеке нотариустар үшiн);
5) уәкiлеттi органдар әкiмшiлiк ететiн түсiмдер бойынша артық (қате) төленген сома пайда болғандардың атауы;
6) қайтаруға және (немесе) есептеуге жататын сома;
7) есептеген жағдайда - бюджеттiк сыныптама коды, артық (қате) төленген сома есептелетiн бюджет түсiмдерiнiң атауы, салық қызметi органының атауы және БСН (Ақтау қаласы және Петропавл қаласы бойынша түсімдер үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның БСН көрсетіледі);
8) бюджетке төленетiн төлем туралы төлем құжаттарының деректерi - төлем құжатының нөмiрi және күнi;
9) бюджетке iс жүзiнде енгiзiлген сома;
10) банктiк шотқа қайтарған жағдайда - банктiк шотты алушының нөмiрi және банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын банктiң немесе ұйымның атауы, БСК, ЖСК.";
мынадай мазмұндағы 138-1-тармақпен толықтырылсын:
"138-1. Осы Ереженің 136 және 139-тармақтарында көзделген Ақтау және Петропавл қалаларының қалалық бюджетіне есептелген түсімдерге арналған құжаттарды дайындауды Маңғыстау және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша облыстық Салық департаменттері жүзеге асырады. Ақтау және Петропавл қалаларының қалалық бюджетіне есептелген түсімдер бойынша бюджетке түсетін түсімдерді өндiрiп алуға жауапты уәкілетті орган қорытындыны осы Ереженiң 55-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша 4 данада жасайды, оның екеуiн түсiмдердi қайтаруға және (немесе) есептеуге төлем тапсырмасын қалыптастыру үшiн қолын қойдырып, мынадай мерзiмдерде:

137. Для возврата и (или) зачета сумм неналоговых поступлений, за исключением администрируемых налоговыми органами, поступлений от продажи основного капитала, поступлений трансфертов, погашения бюджетных кредитов, поступлений от продажи финансовых активов государства, поступлений займов заключение составляется уполномоченным органом, ответственным за взиманием поступлений в бюджет.
В уполномоченный орган, ответственный за взимание поступлений в бюджет, по месту уплаты от плательщиков предоставляется письменное заявление с приложением копии платежного документа об уплате.
В заявлении о возврате и (или) зачете плательщика - юридического лица, физического лица (индивидуального предпринимателя) указываются следующие сведения:
1) наименование заявителя (для юридических лиц, структурных подразделений, филиалов) или фамилия, имя и отчество (для физических лиц, индивидуальных предпринимателей, адвокатов и частных нотариусов);
2) ИИН/БИН (нерезидент указывает при наличии), БИК, ИИК (при их наличии);
3) адрес заявителя;
4) номер удостоверения личности, паспорта или заменяющего их документа и кем он выдан (для физических лиц, индивидуальных предпринимателей, адвокатов и частных нотариусов);
5) наименование поступлений, администрируемых уполномоченными органами, по которому образовалась излишне (ошибочно) уплаченная сумма;
6) сумма, подлежащая возврату и (или) зачету;
7) в случае зачета - код бюджетной классификации, наименование поступления в бюджет, на который зачитывается излишне (ошибочно) уплаченная сумма, БИН и наименование налогового органа (для поступлений по г. Актау и г. Петропавловск указывается БИН уполномоченного органа по исполнению бюджета);
8) данные платежных документов об уплате в бюджет - номер платежного документа и дата;
9) фактически внесенная сумма в бюджет;
10) в случае возврата на банковский счет - номер банковского счета получателя и наименование банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, БИК, ИИК.»;
дополнить пунктом 138-1 следующего содержания:
«138-1. Подготовка документов, предусмотренных пунктами 136 и 139 настоящих Правил для поступлений, зачисленных в городской бюджет городов Актау и Петропавловск, осуществляется областными Налоговыми Департаментами по Мангистауской и Северо-Казахстанской областей. По поступлениям, зачисленным в городской бюджет городов Актау и Петропавловск, уполномоченный орган, ответственный за взимание поступлений в бюджет, заключение составляет по форме согласно приложению 55-1 к настоящим Правилам в 4-х экземплярах два из которых предоставляет в налоговый орган нарочно, под роспись для формирования платежного поручения на возврат и (или) зачет поступлений в следующие сроки:

1) төлеушi есептеуге өтiнiм берген күннен бастап 4 жұмыс күнiнен кешiктiрмей;
2) төлеушi қайтаруға өтiнiм берген күннен бастап сегiз жұмыс күнiнен кешiктiрмей салық органына ұсынады.
Қорытындының үшiншi данасы төлеушiге тапсырылады, төртiншiсі - уәкiлеттi органда қалады.
Бюджетке түсетiн түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi орган қайтаруға және (немесе) есептеуге қорытынды жасаған кезде Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының сақталуын, сондай-ақ қорытындыда қамтылған деректердiң шынайылығын қамтамасыз етедi және олардың сақталмағаны (сәйкессiздiгi) үшін жауап бередi.
Қорытындыларды уәкiлеттi орган осы Ереженiң 56-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджетке түсетiн түсiмдердiң артық (қате) төленген сомасын қайтаруға және (немесе) есептеуге төлем құжаттарын тiркеу журналына тiркейдi.";
139140-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"139. Салық органы бюджетке түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты уәкілетті органнан ол әкімшілік ететін түсімдер сомасын қайтаруға және (немесе) есептеуге қорытынды алған кезде 5 жұмыс күні ішінде төлем тапсырмасын жасайды және аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне ұсынады ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрін қалыптастырады және жібереді).
Төлем тапсырмаларын салық органы осы Ереженің 57-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджетке түсетін түсімдердің артық (қате) төленген сомасын қайтаруға және (немесе) есептеуге арналған төлем тапсырмаларын тіркеу журналында тіркейді.
Бюджетке түсетін түсімдерді өндіріп алуға жауапты уәкілетті орган түсімдерінің артық (қате) төленген сомаларын қайтаруға және (немесе) есептеуге қорытындыны салық органы осы Ереженің 58-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Салық органдары әкімшілік етпейтін түсімдердің артық (қате) төленген сомасын қайтару және (немесе) есептеу қорытындысын тіркеу журналында тіркейді.
140. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қайтаруды және (немесе) есептеудi жүзеге асырғаннан кейiн қағаз тасығыштағы қорытындының және төлем тапсырмасының, атқарылуы туралы белгiсi бар төлем тапсырмалары тiзiлiмiнiң бiр-бiр данасын салық қызметi органына қайтарады. Төлем тапсырмасының тiзiлiмi және атқарылуы туралы қорытынды мен төлем тапсырмаларының бiр-бiр данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша тапсыру кезінде аумақтық қазынашылық бөлімшесі қайтаруды және (немесе) есептеуді жүзеге асырғаннан кейін салық органына құжаттың орындалғандығы туралы хабарлама жіберіледі. Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріндегі орындалған қорытындылар мен төлем тапсырмалары "Қазынашылық-клиент" АЖ-да электронды түрде сақталады.";

1) не позднее 4-х рабочих дней со дня подачи заявления плательщика на зачет;
2) не позднее восьми рабочих дней со дня подачи заявления плательщика на возврат.
Третий экземпляр заключения вручается плательщику, четвертый - остается в уполномоченном органе.
Уполномоченный орган, ответственный за взимание поступлений в бюджет, при составлении заключения на возврат и (или) зачет обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан, также достоверность данных, содержащихся в заключении, и несет ответственность за их несоблюдение (несоответствие).
Заключения регистрируются уполномоченным органом в Журнале регистрации заключений на возврат и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений в бюджет по форме согласно приложению 56 к настоящим Правилам.»;
пункты 139140 изложить в следующей редакции:
«139. Налоговый орган при получении от уполномоченного органа, ответственного за взимание поступлений в бюджет, заключения на возврат и (или) зачет сумм поступлений, администрируемых им, в течение 5-и рабочих дней составляет и предоставляет (по ИС «Казначейство-клиент» формирует электронный образ и направляет) платежное поручение в территориальные подразделения казначейства.
Платежные поручения регистрируются налоговым органом в Журнале регистрации платежных поручений на возврат и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений в бюджет по форме согласно приложению 57 к настоящим Правилам.
Заключения на возврат и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений уполномоченного органа, ответственного за взимание поступлений в бюджет, регистрируются налоговым органом в Журнале регистрации заключений на возврат и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений, не администрируемых налоговыми органами по форме, согласно приложению 58 к настоящим Правилам.
140. После осуществления возврата и (или) зачета территориальным подразделением казначейства по одному экземпляру на бумажном носителе заключения и платежного поручения, реестра платежных поручений с отметкой об исполнении возвращаются налоговому органу. Реестр платежных поручений и по одному экземпляру заключения и платежного поручения с отметкой об исполнении остаются в территориальном подразделении казначейства.
При передаче через ИС «Казначейство-клиент» после осуществления возврата и (или) зачета территориальным подразделением казначейства налоговому органу высылается уведомление об исполнении документа. Исполненные заключения и платежные поручения в территориальном подразделении казначейства сохраняются в ИС «Казначейство-клиент» в электронном образе.»;

мынадай редакциядағы 157-2-тармақпен толықтырылсын:
"157-2. Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шарттарда мемлекеттік мекеменің бұрын төленген авансты жұмыстардың қабылданған көлемінің әрбір сомасынан барабар ұстап қалу туралы шарттардың болуы қажет.
Ғимараттарды, құрылыстарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарға ақы төлеу тұтастай алғанда шарттың жалпы сомасының тоқсан бес пайызы шегінде жүргізіледі. Орындалған жұмыстар үшін тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы түпкілікті есеп айырысу ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқтағаннан және тапсырыс беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне оны пайдалануға беру туралы мемлекеттік немесе жұмыс комиссиясының бекітілген актісін бергеннен кейін жүргізіледі.";
164165166167169170172173174175177179182187188189190193194195196197199202208-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"164. Мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеу азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады, ол мемлекеттік мекеменің шартын немесе тіркелген шартқа қосымша келісімді тіркеу үшін жасалады және аумақтық қазынашылық бөлімшесіне беріледі ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрі қалыптастырылады және жіберіледі).
Шартты сот шешімі бойынша бұзған жағдайда мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесін қоса бере отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесіне соттың мөр бедерімен куәландырылған тиісті хатты қағаз тасығышта береді.
Шартты басқа негіздер бойынша бұзған не Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе жасалған шарттарда көзделген жағдайларда шартты орындаудан біржақты бас тартқан жағдайда мемлекеттік мекеме шарттың бұзылғанын растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, қағаз тасығышта береді (хатта нөмірі, күні, сомасы және шартты тіркеу туралы хабарлама сомасының қалдығы не егер басқасы заңнамада не тараптардың келісімінде көзделмеген болса, хатпен бірге шарттың бұзылғанын растайтын құжаттың көшірмесін немесе бір айдан кем емес мерзімде жасалған шарттың орындалуынан біржақты бас тарту туралы хабарлама хаттың көшірмесі көрсетілуі міндетті). Бұл ретте хабарлама хатта белгі (мөртабан не тиісті қол) не шарт бойынша басқа тараптың хабарламаны алғаны туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де растама болуы тиіс.
Шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімақы) ұстау көзделген жағдайда мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін қағаз тасығышта екі өтінім ұсынады (бір өтінім тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімақыны) есептен шығарған шарт сомасына, екіншісі - ұсталған тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімақының) сомасына) ұсынылады. Бұл ретте мемлекеттік мекеменің қосымша келісімді беруі негізгі шарт бойынша "түпкілікті" мәртебесі бар төлемді жүргізгенге дейін жүзеге асырылады.
Ақша алушыға коммуналдық төлемдерді уақтылы төлемегені үшін тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімақы) сомасын аудару көзделген жағдайда, қағаз тасығышта мемлекеттік мекеме тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімақы) сомасына қағаз тасығышта қосымша өтінім ұсынады.
Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімнің шынайылығы және ресімделу дұрыстығы үшін жауапкершілік мемлекеттік мекемеге жүктеледі.

дополнить пунктом 157-2 в следующей редакции:
«157-2. В договорах, связанных со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, необходимо наличие условия о пропорциональном удержании государственным учреждением ранее выплаченного аванса от каждой суммы принятых объемов работ.
Оплата работ, связанных со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов в целом производится в пределах девяноста пяти процентов от общей суммы договора. Окончательный расчет за выполненные работы между заказчиком и подрядчиком производится после завершения работ, связанных со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог, других объектов и предъявления заказчиком в территориальные подразделения казначейства утвержденного акта государственной или рабочей комиссии о вводе его в эксплуатацию.»;
пункты 164165166167169170172173174175177179182187188189190193194195196197199202,  208изложить в следующей редакции:
«164. Регистрация гражданско-правовых сделок государственных учреждений осуществляется на основании заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки, которая составляется и предоставляется (по ИС «Казначейство-клиент» формируется электронный образ и направляется) в территориальное подразделение казначейства для регистрации договора государственного учреждения или дополнительного соглашения к зарегистрированному договору.
В случае расторжения договора по решению суда государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе в территориальное подразделение казначейства соответствующее письмо с приложением копии решения суда, вступившего в законную силу, заверенную оттиском печати суда.
В случае расторжения договора по другим основаниям либо одностороннего отказа от исполнения договора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или заключенным договором, государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе вместе с письмом копию документа, подтверждающего расторжение договора (в письме обязательно указание номера, даты, суммы и остатка суммы уведомления о регистрации договора), либо копию письма - уведомления об одностороннем отказе от исполнения договора, составленного не позднее чем за месяц, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан либо соглашением сторон. При этом письмо - уведомление должно содержать отметку (штамп либо соответствующую подпись) либо иное подтверждение, предусмотренное законодательством Республики Казахстан о получении уведомления другой стороной по договору.
В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, то государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе две заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки (одна заявка предоставляется на сумму договора, за вычетом суммы удержанной неустойки (штрафа, пени), вторая - на сумму удержанной неустойки (штрафа, пени)). При этом предоставление государственным учреждением дополнительного соглашения осуществляется до проведения платежа со статусом «окончательный» по основному договору.
В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за несвоевременную оплату коммунальных услуг получателю денег, то государственное учреждение предоставляет дополнительно заявку на сумму неустойки (штрафа, пени) на бумажном носителе.
Ответственность за достоверность и правильность оформления заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки несет государственное учреждение.

165. Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шарттың (қосымша келісімнің) түпнұсқасын және көшірмесін қоса бере отырып қағаз тасығышта екі данада ұсынылады, бұл ретте тіркелген шарттың (қосымша келісімнің) қағаз тасығыштағы көшірмесі аумақтық қазынашылық бөлімшесінде қалады.
Қарыз (грант) туралы шарт шеңберінде шартты тіркеу үшін азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімді мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасы ратификациялаған мемлекеттік қарыз туралы халықаралық шарт шеңберіндегі немесе байланысты гранттар бойынша осы шартты қоса бере отырып, қағаз тасығышта ұсынады.
Науқастарды шетелде емдеуді көздейтін шығыстар бойынша азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеуге өтінімді қағаз тасығышта аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шарттың әр парағы мемлекеттік мекеме мөрі бедерінің түпнұсқасымен расталған көшірмесін қоса бере отырып ұсынады. Мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне міндеттеме бойынша түпкілікті төлемді берген кезде бір мезгілде шарттың түпнұсқасын ұсынады.
Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шартты тіркеу үшін азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімді мемлекеттік мекеме жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, жобалау-іздестіру жұмыстарын әзірлеу жөніндегі қызмет және олардың мемлекеттік сараптамасы шарттың құнына енгізілген шартты қоспағанда, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысының көшірмесін міндетті түрде қоса бере отырып қағаз тасығышта ұсынады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойған осы тармақта санамаланған құжаттардың сканерленген түрлерін тіркей отырып, өтінімнің электрондық түрі қалыптастырылады.
166. ҚБАЖ-да ақша алушы болмай қалған жағдайда, азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімге осы Ереженің 165-тармағында көзделген құжаттардан басқа, "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қағаз тасығышта немесе электрондық түрде осы Ереженің 60,  62-қосымшаларына сәйкес (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойған сканерленген түрлерін тіркей отырып) мемлекеттік мекеме ақша алушыны Ақша алушылардың анықтамалығына енгізуге арналған өтінімді мынадай құжаттарды қоса бере отырып ұсынады:

165. Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки предоставляется в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе в 2-х экземплярах с приложением оригинала и копии договора (дополнительного соглашения), при этом копия зарегистрированного договора (дополнительного соглашения) на бумажном носителе остается в территориальном подразделении казначейства.
Для регистрации договора в рамках договора о займе (гранте) заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе с приложением этого договора в рамках международного договора о государственных займах, ратифицированных Республикой Казахстан, или по связанным грантам.
Для регистрации гражданско-правовой сделки по расходам, предусматривающим лечение больных за рубежом, государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе заявку на регистрацию гражданско-правовой сделки с приложением копии договора, заверенную оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно. Государственное учреждение при предоставлении в территориальное подразделение казначейства окончательного платежа по обязательству одновременно предоставляет оригинал договора.
Для регистрации договора, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки предоставляется государственным учреждением на бумажном носителе с обязательным приложением копии положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации, за исключением договора, когда услуга по разработке проектной (проектно-сметной) документации, проектно-изыскательных работ и их государственная экспертиза включена в стоимость договора.
При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» формируется электронный образ заявки с прикреплением сканированных образов документов, перечисленных в настоящем пункте, подписанные ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.
166. В случае отсутствия получателя денег в ИИСК к заявке на регистрацию гражданско-правовой сделки, кроме предусмотренных пунктом 165 настоящих Правил документов, государственным учреждением, предоставляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на ввод получателя денег в Справочник получателей денег согласно приложениям 6062 к настоящим Правилам с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) следующих документов получателя денег:

1) заңды тұлға:
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
клиентті салықтық есепке қою фактісін растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесі;
оның нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың болуы туралы банктің анықтамасы;
ақшаны алушының толық деректемелерін көрсете отырып, мемлекеттік мекеменің растама хаты (ақшаны алушы резидент емес болып табылатын жағдайда);
2) жеке тұлға:
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
клиентті салықтық есепке қою фактісін растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесі;
оның нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың болуы туралы банктің анықтамасы.
ҚБАЖ-да ақша алушының деректемелері өзгерген (болмаған) жағдайда, мемлекеттік мекеме өзгерістер енгізілетін деректемелерді растайтын осы тармақтың 1)2) тармақшаларында көрсетілген тиісті құжаттарды (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған сканерленген түрлерін тіркей отырып) қоса бере отырып, осы Ереженің 6364-қосымшаларына сәйкес ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге арналған өтінімді "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қағаз тасығышта немесе электрондық түрде береді.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қағаз тасығышта немесе электрондық түрде берілетін азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімді жасау кезінде мемлекеттік мекеменің ақша алушысы болмаған жағдайда мемлекеттік мекеме ҚБАЖ-да Ақша алушылардың анықтамалығында осы ақша алушының бар-жоғын тексеруді жүзеге асырады, ҚБАЖ-да Ақша алушылардың анықтамалығында қажетті ақша алушы болған кезде мемлекеттік мекемемен осы Ереженің 63-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім қалыптастырылады.
Ақша алушыны Ақша алушылардың анықтамасына енгізуге және ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге өтінімнің ресімделуі мен жасалуының шынайылығына дұрыстығына мемлекеттік мекеме жауапты болады.
167. Мемлекеттік мекеме қағаз тасығыштағы өтінімдерді өткізген кезде азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне осы Ереженің 165 және 166-тармақтарында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Ереженің 65-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге арналған өтінімдердің тізілімін береді. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімдерді жүргізу кезінде өтінімдер тізілімі ұсынылмайды.
Мемлекеттік мекеме шарт жасасқан немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органдардың) шешімдеріне сәйкес міндеттеме қабылдаған кезде мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органдардың) тиісті шешімдерінің көшірмелерін (мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қол қойған сканерленген түрлерін тіркейді) қосымша ұсынады.

1) юридическим лицом:
копии свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копии документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
письма-подтверждения государственного учреждения с указанием полных реквизитов получателя денег (в случае когда получателем денег является нерезидент);
2) физическим лицом:
копии документа, удостоверяющего личность, или копии свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя;
копии документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
В случае изменения (отсутствия) реквизитов получателя денег в ИИСК, государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег согласно приложениям 6364 к настоящим Правилам, с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) соответствующих документов, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, подтверждающих реквизиты, по которым вносятся изменения.
В случае отсутствия получателя денег у государственного учреждения при создании заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки предоставляемой электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», государственным учреждением осуществляется проверка на наличие данного получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК, при наличии необходимого получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК государственным учреждением формируется заявка по форме, согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег несет государственное учреждение.
167. Государственное учреждение для регистрации гражданско-правовой сделки при проведении заявок на бумажном носителе предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр заявок на регистрацию гражданско-правовой сделки государственного учреждения по форме, согласно приложению 65 к настоящим Правилам, с приложением документов, предусмотренных пунктами 165 и 166 настоящих Правил. При проведении заявок для регистрации гражданско-правовой сделки по ИС «Казначейство-клиент» реестры заявок не представляются.
При заключении договора государственным учреждением или принятии обязательств в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан (местных исполнительных органов) государственное учреждение дополнительно предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии (прикрепляет сканированный образ, подписанный ЭЦП уполномоченного лица государственного учреждения) соответствующих решений Правительства Республики Казахстан (местных исполнительных органов).

169. Ағымдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге арналған өтінім (бұдан әрі - ағымдағы қаржы жылына арналған өтінім) осы Ереженің 66-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады, "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша осы Ереженің 66-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
Міндеттемелер бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған және жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарына арналған базалық шығыстардың азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімі (бұдан әрі - жоспарлы кезеңге арналған өтінім) осы Ереженің 67-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады, "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша осы Ереженің 67-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
170. Өтінім мынадай түрде толтырылады:
1) "Мемлекеттік мекеменің коды" ашық жолағында мемлекеттік мекеменің жеті мәннен тұратын коды көрсетіледі, "Бюджет түрі" ашық жолағында қаражаты есебінен мемлекеттік мекеме ұсталатын бюджет түрін білдіретін нышан көрсетіледі:
01 - республикалық бюджет;
02 - облыстық бюджет (республикалық маңызы бар қала (астана) бюджеті);
03 - аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеті;
"Қазынашылық-клиент" АЖ-дағы "Мемлекеттік мекеменің коды", "Мемлекеттік мекеменің атауы", "Бюджеттің түрі" ашық жолақтары "Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім" нысанын ашқан кезде автоматты түрде жасалады;
2) "Қаржыландыру көзі" ашық жолағында қаражаты есебінен шарт жасасқан қаржыландыру көзінің түрін білдіретін нышан көрсетіледі:
1 - үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша ортақ қаржыландыру қаражатын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен;
2 - үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша ортақ қаржыландыру қаражаты есебінен;
3 - мемлекеттік мекеменің билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін ақша есебінен;
3) "№ өтінім" ашық жолағында мемлекеттік мекеменің жеті мәннен тұратын кодынан, бөлшек арқылы тіркеу жүзеге асырылатын ағымдағы қаржы жылының соңғы екі санынан, дефис арқылы мемлекеттік мекеменің өтінімдерін тіркеу журналындағы жазбаның реттік нөміріне сәйкес келетін реттік нөмірден тұратын өтінім нөмірі көрсетіледі;
4) "Күні" ашық жолағында өтінім жасалған күн көрсетіледі;
5) "Мемлекеттік мекеменің атауы" ашық жолағында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес келетін мемлекеттік мекеменің толық атауы көрсетіледі. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі мен мемлекеттік мекеменің жұмысын қиындатпайтын ұйымдық-құқықтық нысанның атауын және мемлекеттік мекеменің атауын қысқартуға жол беріледі;

169. Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки государственных учреждений (далее - заявка на текущий финансовый год) по обязательствам на текущий финансовый год составляется по форме согласно приложению 66 к настоящим Правилам, по ИС «Казначейство-клиент» направляется по форме согласно Приложению 66-1 к настоящим Правилам.
Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки государственных учреждений (далее — заявка на плановый период) по обязательствам на текущий финансовый год, и базовых расходов второго и третьего годов планового периода составляется по форме, согласно приложению 67 к настоящим Правилам, по ИС «Казначейство-клиент» направляется по форме, согласно приложению 67-1 к настоящим Правилам.
170. Заявка заполняется следующим образом:
1) в поле «Код государственного учреждения» указывается семизначный код государственного учреждения, в поле «Вид бюджета» указывается символ, обозначающий вид бюджета, за счет средств которого содержится государственное учреждение:
01 - республиканский бюджет;
02 - областной бюджет (бюджет города республиканского значения (столицы));
03 - бюджет района (города областного значения);
в ИС «Казначейство-клиент» поля «Код государственного учреждения», «Наименование государственного учреждения», «Вид бюджета», создаются автоматически при открытии формы «Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки»;
2) в поле «Источник финансирования» указывается символ, обозначающий вид источника финансирования, за счет средств которого заключен договор:
1 - за счет бюджетных средств, за исключением средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
2 - за счет средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
3 - за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
3) в поле «Заявка №» указывается номер заявки, который состоит из семизначного кода государственного учреждения, через дробь последние две цифры текущего финансового года, в котором осуществляется регистрация, через дефис - порядковый номер, соответствующий порядковому номеру записи в журнале регистрации заявок государственного учреждения;
4) в поле «Дата» указывается дата составления заявки;
5) в поле «Наименование государственного учреждения» указывается полное наименование государственного учреждения, соответствующее свидетельству о государственной регистрации (перерегистрации). Допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства и государственного учреждения;

6) "Шығыс сипаттамасы" ашық жолағында шығыстардың экономикалық сыныптамасының құрылымына сәйкес жасалған шарттың мәні көрсетіледі. Азаматтық-құқықтық мәмілені 5 000 000.00 (бес миллион) теңгеден астам сомада тіркеген жағдайда банк бенефициарының ЖСК, БСК көрсетіледі. "Қазынашылық-клиент" АЖ осы жолақта Қазақстан Республикасының резиденті еместің деректемелері көрсетіледі;
7) "Шығыстардың бюджеттік сыныптама коды" ашық жолағында тоғыз мәннен тұратын ҚР БСК шығыстардың бюджеттік сыныптамасының бірыңғай коды (бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама кодтарының үш мәнін білдіретін) және үш мәннен тұратын шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды көрсетіледі; мемлекеттік мекеменің билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін ақша есебінен жасалған шартты тіркеу үшін тауарлар (жұмыстар, қызметтер) түрлерінің коды қосымша көрсетіледі;
8) "Ақша алушының атауы, СТН-і (ЖСН-і (БСН-і)), ЖСК-сі, ақша алушының банкінің атауы және БСК-сі" ашық жолағында ақша алушының толық атауы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі)) және оның банктік деректемелері (оған қызмет көрсететін банктің ЖСК-сі, атауы, БСК-сі) көрсетіледі; ақша алушының және оған қызмет көрсететін банктің аумақтық қазынашылық бөлімшесінің, мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және оған қызмет көрсететін банктің жұмысын қиындатпайтын ұйымдық-құқықтық нысанының атауын және мемлекеттік мекеменің атауын қысқартуға жол беріледі; егер ақша алушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда осы ашық жолағында резидент еместің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі деректемелері көрсетіледі;
"Ақша алушының атауы, СТН-і (ЖСН-і (БСН-і)), ЖСК-сі, ақша алушының банкінің атауы және БСК-сі" ашық жолағындағы "Қазынашылық-клиент" АЖ Ақша алушылардың анықтамалығынан таңдалады;
9) "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамы" ашық жолағында теңгенің шетел валютасына нарықтық бағамы және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық мәміленің тіркелген күніне белгіленген бағамына оның сәйкестігі көрсетіледі;
10) ағымдағы қаржы жылына арналған өтінімнің "Сомасы" ашық жолағында ағымдағы қаржы жылы мерзіміне арналған шарттың сомасы санмен көрсетіледі;
11) жоспарлы кезеңге арналған өтінімнің "Жалпы сомасы" ашық жолағында қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын шарттың жалпы сомасы санмен көрсетіледі;
12) "ағымдағы қаржы жылының сомасы" ашық жолағында ағымдағы қаржы жылының сомасы санмен көрсетіледі;

6) в поле «Описание расхода» указывается предмет заключенного договора согласно структуре экономической классификации расходов. В случае регистрации гражданско-правовой сделки на сумму свыше 5 000 000.00 (пяти миллионов) тенге указывается ИИК, БИК банка бенефициара. В ИС «Казначейство-клиент» в данном поле указываются реквизиты нерезидента Республики Казахстан;
7) в поле «Код бюджетной классификации расходов» указываются девятизначный код ЕБК РК (обозначающий по три знака коды администратора бюджетной программы, бюджетной программы, подпрограммы) и трехзначный код специфики экономической классификации расходов для регистрации договора, заключенного за счет денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственного учреждения, дополнительно указывается код видов товаров (работ, услуг);
8) в поле «Наименование, РНН (ИНН (БИН)), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» указываются полное наименование, регистрационный номер налогоплательщика (индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер)) получателя денег и его банковские реквизиты (ИИК, наименование и БИК обслуживающего его банка); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка; в случае если получателем денег является нерезидент Республики Казахстан в данном поле указываются реквизиты нерезидента (на бумажном носителе) и Национального Банка Республики Казахстан;
в ИС «Казначейство-клиент» поле «Наименование, РНН (ИНН (БИН)), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» выбирается из Справочника получателей денег;
9) в поле «Рыночный курс обмена валют» указывается рыночный курс тенге к иностранной валюте и его соответствие к курсу, установленному согласно законодательству Республики Казахстан на дату регистрации гражданско-правовой сделки;
10) в поле «Сумма» заявки на текущий финансовый год указывается сумма цифрами договора на срок текущего финансового года;
11) в поле «Общая сумма» заявки на плановый период указывается цифрами общая сумма договора, срок действия, которого превышает текущий финансовый год;
12) в поле «сумма текущего финансового года» указывается цифрами сумма текущего финансового года;

13) "базалық шығыстар сомасы" ашық жолағында жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарындағы базалық шығыстарының сомасы санмен көрсетіледі;
14) жоспарлы кезеңге арналған өтінімнің "(Сомасы жазбаша)" ашық жолағында шарттың сомасы жазбаша көрсетіледі (шетел валютасындағы шарт бойынша өтінім сомасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеу күніне белгіленген шетел валютасына теңгенің нарықтық бағамы бойынша есептелген ұлттық валютада келтіріледі);
15) қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын жоспарлы кезеңге арналған өтінімнің "(Сомасы жазбаша)" ашық жолағында ағымдағы қаржы жылының шарт сомасы жазбаша көрсетіледі;
"Басшылардың қолы" бөлімінде құжатқа қол қойған тұлғаның лауазымының атауы; орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның), ал мұндайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығына сәйкес мемлекеттік мекеменің бірінші және екінші қол қою құқығы бар уәкілетті тұлғаларының жеке қолы және қолының таратылып жазылуы (атының бас әрпі мен тегі) көрсетіледі. Лауазымның атауының алдында "Үшін" деген көмекші сөзді, қолдан жазылған "Орынб." деген жазу немесе қисық сызық (бөлшек) қоюға жол берілмейді. Қолдар қол мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес қойылады. Қол қойылатын кезде жарыққа төзімді сия пайдаланылады, ұшып кететін сиялар құйылған фломастермен және автоқаламмен қол қоюға және қолды факсимильді көшіру құралдарын пайдалануға жол берілмейді. Елтаңбалы мөрді қойған кезде ("Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі" ММ қоспағанда), қызыл, қара және жасыл түсті мастиканы пайдалануға тыйым салынады, кескін дәл және анық болуы тиіс. "Қазынашылық-клиент" АЖ-ға ЭЦҚ қойылады;
16) "негіздеме құжат" ашық жолағында шарттың (қосымша келісімнің) нөмірі мен күні көрсетіледі;
"төлеу кестесі" бөлімі тек ағымдағы қаржы жылының деректері үшін толтырылады;
17) "аванстық (алдын ала) төлем мөлшері (%)" ашық жолағында шарттың талаптарында көзделген аванстық (алдын ала) төлем мөлшерінің пайыздық арақатынасы көрсетіледі;
18) "сомасы" ашық жолағында сомасы цифрлармен көрсетіледі.
Өтінімнің деректемелерін қолмен қандай да бір түзетуге және дұрыстауға жол берілмейді.
172. Шартты бір бюджеттік бағдарлама шеңберінде бірнеше бюджеттік кіші бағдарлама бойынша немесе бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының бірнеше ерекшелігі бойынша жасасқан кезде өтінімдер бюджет шығыстарының әрбір бюджеттік сыныптаманың әрбір коды (бұдан әрі - шығыстардың БСК-сі) бойынша шарт сомасын көрсете отырып, әрбір бюджеттік кіші бағдарлама бойынша немесе шығыстардың әрбір БСК-сі бойынша шарт сомасы көрсетіле отырып жасалады және беріледі ("Қазынашылық-клиент" АЖ қалыптасады және жіберіледі).

13) в поле «сумма базовых расходов» указываются цифрами суммы базовых расходов второго и третьего годов планового периода;
14) в поле «(Сумма прописью)» заявки на текущий финансовый год указывается сумма договора прописью (по договору в иностранной валюте сумма заявки приводится в национальной валюте, рассчитанной по рыночному курсу тенге к иностранной валюте, установленному согласно законодательству Республики Казахстан на дату регистрации);
15) в поле «(Сумма прописью)» заявки на плановый период по договору срок действия, которого превышает текущий финансовый год, указывается прописью сумма договора текущего финансового года;
в разделе «Подписи руководителей» указываются наименование должности лица, подписавшего документ; личная подпись и расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченных лиц государственного учреждения, имеющих право первой и второй подписей, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения. Не допускается проставление предлога «За», надписи от руки «Зам.» или косой черты (дроби) перед наименованием должности. Подписи проставляются в соответствии с документом с образцами подписей и оттиска печати. При проставлении подписи используются светостойкие чернила, не допускается подписание фломастером и авторучкой, заправленными улетучивающими чернилами и использование средств факсимильного копирования подписи. При проставлении оттиска гербовой печати запрещается использовать мастику красного (за исключением ГУ «Администрация Президента Республики Казахстан»), черного и зеленого цветов, изображение должно быть четким и ясным. В ИС «Казначейство-клиент» проставляется ЭЦП;
16) в поле «документ - обоснование» указывается номер и дата договора (дополнительного соглашения);
раздел «график платежей» заполняется только для данных текущего финансового года;
17) в поле «размер авансовой (предварительной) оплаты (%)» указывается предусмотренный условиями договора размер авансовой (предварительной) оплаты в процентном отношении;
18) в поле «сумма» указывается сумма цифрами.
Не допускаются какие либо корректировки и исправления реквизитов заявки от руки.
172. При заключении договора в рамках одной бюджетной программы по нескольким бюджетным подпрограммам или по нескольким спецификам экономической классификации расходов бюджета, заявки составляются и предоставляются (по ИС «Казначейство-клиент» формируются и направляются) по каждому коду бюджетной классификации расходов бюджета (далее - КБК расходов) с указанием суммы договора по каждому КБК расходов. При этом государственное учреждение предоставляет все заявки одновременно.

173. Өтінім онда көрсетілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде жарамды болады.
Өтінімдер қабылдауды аумақтық қазынашылық бөлімшесі жергілікті уақыт бойынша сағат 16.00-ге дейін жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне мемлекеттік мекемелерден қағаз тасығышта сағат 16.00-ден кейін келіп түскен құжаттар келесі жұмыс күніне қабылданған болып есептеледі.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электронды түрде жергілікті уақыт бойынша 16.00-ден кейін түскен өтінім келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады не орындаусыз қайтарылады.
174. Қосымша келісімді тіркеуге арналған өтінім қосымша келісімнің деректемелерін ескере отырып, осы Ережеде көзделген тәртіппен толтырылады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ-де өтінімді қалыптастыру кезінде мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойған өтінімнің электрондық түріне растау құжаттарымен бірге Міндеттемелердің тіркелгені туралы хабарлама нөмірі (Шарттың нөмірі мен күні және болған кезде қосымша келесімнің нөмірі мен күні) көрсетілген мемлекеттік мекеменің хаты тіркеледі.
Шарт сомасы, шарттың жалпы сомасы (жылдар бойынша бөлінген шығыстардың БСК бойынша сомасы) немесе тараптардың деректемелері (атауын қоспағанда) өзгерген кезде мемлекеттік мекеме бұрын орындалған міндеттемелерді (кассалық шығыстарды) шегере отырып, шарттың жаңа сомасына арналған өтінімді ұсынады ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша жібереді).
Өткен қаржы жылында орындалмаған және бюджет қаражатының қалдықтары есебінен ағымдағы қаржы жылында қаржыландыруға жататын шарттың қолданылу мерзімін ұзартуға қосымша келісімді тіркеу үшін өтінім өткен қаржы жылында тіркелген, іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және әзірлену және жеткізілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтер мен басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша міндеттемелердің төленбеген бөлігінің сомасына жасалады және беріледі ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қалыптастырылады және жіберіледі).
Өткен қаржы жылында орындалмаған және өткен қаржы жылында жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен жүзеге асырылатын ағымдағы қаржы жылындағы шығыстардың бюджет қаражаты қалдықтарының есебінен ағымдағы қаржы жылында қаржыландыруға жататын шарттың қолданылу мерзімін ұзартуға қосымша келісімді тіркеу үшін өтінім олардың ағымдағы қаржы жылының басында пайдаланылмаған қалдығының сомасына жасалады және ұсынылады ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қалыптастырылады және жіберіледі).
Өткен қаржы жылында республикалық бюджетке аударылмаған кепілдік берілген трансферттер сомасы есебінен ағымдағы қаржы жылында көзделген бюджеттік даму бағдарламалары бойынша тіркелген шарттың сомасын ұлғайтатын қосымша келісімді тіркеу үшін өтінім ағымдағы қаржы жылының жалпы сомасына және өткен қаржы жылында тіркелген міндеттемелердің төленбеген бөлігінің сомасына жасалады және беріледі ("Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қалыптастырылады және жіберіледі).
Тараптардың атауына өзгерістер енгізілетін қосымша келісімдерді ұсыну үшін өтінім жасалмайды.

173. Заявка действительна в течение десяти календарных дней от  указанной в ней даты.
Прием заявок территориальным подразделением казначейства осуществляется до 16.00 часов местного времени.
Документы, поступившие в территориальное подразделение казначейства от государственных учреждений на бумажном носителе после 16.00 часов считаются принятыми на следующий рабочий день.
Заявка, поступившая электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» после 16.00 часов местного времени, исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
174. Заявка для регистрации дополнительного соглашения заполняется в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, с учетом реквизитов дополнительного соглашения.
При формировании заявки в ИС «Казначейство-клиент» к электронному образу заявки, подписанному ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения, вместе с подтверждающими документами прикрепляется письмо государственного учреждения, в котором указываются номера заявок и Уведомлений о регистрации обязательства (номер и дата Договора и при наличии номер и дата дополнительного соглашения).
При изменении суммы договора, общей суммы договора (суммы по КБК расходов, разбивки по годам) или реквизитов сторон (за исключением наименования) государственное учреждение предоставляет (по ИС «Казначейство-клиент» направляет) заявку на новую сумму договора за вычетом ранее исполненных обязательств (кассовых расходов).
Для регистрации дополнительного соглашения на продление срока действия договора, неисполненного в истекшем финансовом году и подлежащего финансированию в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств, заявка составляется и предоставляется (по ИС «Казначейство-клиент» формируется и направляется) на общую сумму неоплаченной части зарегистрированных обязательств истекшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года и суммы текущего финансового года.
Для регистрации дополнительного соглашения на продление срока действия договора, неисполненного в истекшем финансовом году и подлежащего финансированию в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств расходов текущего финансового года, осуществляемых за счет целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в истекшем финансовом году, заявка составляется и предоставляется (по ИС «Казначейство-клиент» формируется и направляется) на сумму неиспользованного их остатка на начало текущего финансового года.
Для регистрации дополнительного соглашения, увеличивающего сумму зарегистрированного договора по бюджетным программам развития, предусмотренную на текущий финансовый год, за счет неперечисленной в республиканский бюджет в истекшем финансовом году суммы гарантированного трансферта, заявка составляется и предоставляется (по ИС «Казначейство-клиент» формируется и направляется) на общую сумму текущего финансового года и сумму неоплаченной части зарегистрированных обязательств истекшего финансового года.
Для регистрации дополнительного соглашения, которым вносятся изменения в наименование сторон, заявка не составляется.

175. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тіркеуге берілген шартты (қосымша келісімді) "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қағаз тасығышта немесе электронды түрде мыналарға:
1) мемлекеттік мекеме атауының көрсетілу дұрыстығына;
2) ҚР ББС сәйкес бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарламалар, ерекшеліктер кодының және атауының болуына және дұрыстығына;
3) шарт мәнінің Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымына сәйкес шығыстар бағытына сәйкестігіне;
4) аванстық төлем пайызының осы Ережеде белгіленген мөлшерден асып түспеуіне;
5) жазумен көрсетілген соманың санмен көрсетілген сомаға сәйкестігіне;
6) қағаз тасығыштағы шартта қойылған қолдардың және мөр бедерінің қойылған қолдардың және мөр бедері үлгілері бар құжатқа сәйкестігіне, бұл ретте қолдар жарыққа төзімді сиялармен қойылуы тиіс, елтаңбалы мөрдің бедері дәл және анық болуы тиіс. Мемлекеттік мекемелер мен ақша алушыларға ұшып кететін сиялар құйылған фломастермен және автоқаламмен қол қоюға және қолды факсимильді көшіру құралдарын пайдалануға жол берілмейді. Елтаңбалы мөрді қойған кезде ("Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі" ММ қоспағанда), қызыл, қара және жасыл түсті мастиканы пайдалануға тыйым салынады, кескін дәл және анық болуы тиіс. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрі ұсынылған кезде ЭЦҚ түпнұсқалығы тексеріледі;
7) қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асуы мүмкін шарттарды қоспағанда, шарттың қолданылу мерзімін ағымдағы қаржы жылының шегінен асып кетпеуіне;
8) шарт сомасының қабылданбаған міндеттемелер сомасынан асып кетпеуіне;
9) қолданылу мерзімі тек осы Ережеде көзделген жағдайларда ғана ағымдағы қаржы жылынан асатын қосымша келісімдердің, сондай-ақ шарттардың жасалуына;
10) осы Ереженің 155-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, бір бюджеттік бағдарлама шеңберіндегі шарттарды тіркеуге ұсынуға;
11) қолданылу мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын шарттың және жұмыстар көлемдерінің жалпы сомасын тиісті қаржы жылдары бойынша шартты түрде бөлісудің бар-жоғына тексеруді жүзеге асырады;
12) шарттың (қосымша келісімнің) талаптарын қолмен қандай да бір түзетулерге не дұрыстауға жол берілмейді;
13) егер ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты аванс төлеу шартпен көзделген жағдайда бұрын төленген авансты тепе-тең ұстау туралы шарттың болуы;

175. Территориальное подразделение казначейства осуществляет проверку договора (дополнительного соглашения), предоставленного на регистрацию в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе или электронного образа по ИС «Казначейство-клиент», на:
1) правильность указания наименования государственного учреждения;
2) наличие и правильность указания кода и наименования бюджетной программы, подпрограммы, специфики согласно ЕБК РК;
3) соответствие предмета договора направлению расходов в соответствии со Структурой специфики экономической классификации расходов;
4) не превышение процента авансовой оплаты над размером, установленным настоящими Правилами;
5) соответствие суммы прописью сумме цифрами;
6) соответствие подписей и оттиска печатей на договоре на бумажном носителе документу с образцами подписей и оттиска печатей, при этом подписи должны быть проставлены светостойкими чернилами, оттиск гербовой печати должен быть четким и ясным. Не допускается подписание фломастером и авторучкой, заправленными улетучивающими чернилами и использование средств факсимильного копирования подписи государственным учреждением и получателем денег. При проставлении оттиска гербовой печати запрещается использовать мастику красного (за исключением ГУ «Администрация Президента Республики Казахстан»), черного и, зеленого цветов, изображение должно быть четким и ясным. При предоставлении электронного образа по ИС «Казначейство-клиент» проверяется на подлинность ЭЦП;
7) непревышение срока действия договора за пределы текущего финансового года, за исключением договоров, срок действия которых может превышать текущий финансовый год;
8) непревышение суммы договора над суммой непринятых обязательств;
9) заключение дополнительных соглашений, а также договоров, срок действия которых превышает текущий финансовый год, только в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
10) предоставление к регистрации договоров в рамках одной бюджетной программы за исключением случаев предусмотренных пунктом 155 настоящих Правил;
11) наличие условной разбивки по соответствующим финансовым годам общей суммы договора, срок действия которого превышает текущий финансовый год;
12) отсутствие каких-либо корректировок либо исправлений условий договора (дополнительного соглашения) от руки;
13) наличие условия о пропорциональном удержании ранее выплаченного аванса в случае, если выплата аванса предусмотрена договором, связанным со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов;

14) ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға байланысты шарттарда ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқтағаннан кейін шарттың сомасынан бес пайызды тапсырыс берушінің түпкілікті төлеуі жөніндегі шарттардың және тапсырыс берушінің аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне осы объектілерді пайдалануға беру туралы мемлекеттік немесе жұмыс комиссиясының бекітілген актісін беруге қоятын талаптарының болуы.
177. Өтiнiм оған қоса берiлген құжаттарға не шарт осы Ереженiң 175176-тармақтарында белгiленген талаптарға сәйкес келмеген кезде, аумақтық қазынашылық бөлiмшесi өтiнiм мен оған қоса берiлген құжаттарды мынадай жағдайларда:
1) қабылдау кезеңiнде сәйкессiздiк байқалса, мемлекеттiк мекеменiң азаматтық-құқықтық мәмiлесiн тiркеуге өтiнiм тiзiлiмiне қайтару туралы соғылған белгiмен хат ресiмдемей;
2) қабылдағаннан кейiн тексеру барысында сәйкессiздiк байқалса, оларды аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне берген күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi басшысының қойылған қолымен жазбаша түрде қайтарады, бұл ретте өтiнiмнiң екiншi данасы хаттың екiншi данасымен қалады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша өтінімнің электрондық түрі оған тіркелген құжаттарға не осы Ереженің 175176-тармақтарымен белгіленген шарт талаптарына сәйкес келмеген кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі қабылдамау себептері көрсетілген өтінімді қабылдамайды.
179. Хабарлама аумақтық қазынашылық бөлімшесіне өтінім берілген күннен кейінгі күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік мекемеге беріледі.
Шартты (қосымша келісімді) тіркеу кезінде хабарлама осы Ереженің 69-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі (бұдан әрі –  69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама). Мемлекеттік мекемелер "Қазынашылық-клиент" АЖ пайдаланған кезде 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны дербес қалыптастырады.
182. Қағаз тасығыштағы 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаға аумақтық қазынашылық бөлімшесінің бірінші басшысы (немесе ол уәкілеттік берген тұлға) қол қояды, аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты атқарушысының қолымен, мөртабан бедерімен ресімделіп құжаттың қайта өңдеу күні қойылады, сондай-ақ елтаңбалық мөр бедерімен куәландырылады.
Бұл ретте 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама бірнеше бетте қалыптастырылған жағдайда құжаттың әр бетіне қол қойылып, мөр бедерімен ресімделіп құжаттың қайта өңделген күні қойылады.
Мемлекеттік мекеме "Қазынашылық-клиент" АЖ электрондық түрде қалыптастырылған хабарламаға аумақтық қазынашылық бөлімшесі қол қоймайды.

14) наличие в договорах, связанных со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов условия по окончательной оплате заказчиком пяти процентов от суммы договора после завершения работ, связанных со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог, других объектов и предъявления заказчиком в территориальные подразделения казначейства утвержденного акта государственной или рабочей комиссии о вводе данных объектов в эксплуатацию.
177. При несоответствии заявки с приложенными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 175, 176 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства возвращает заявку и документы, приложенные к ней, в случаях:
1) обнаружения несоответствия в период приема, без оформления письма с отметкой о возврате в реестре заявок на регистрацию гражданско-правовой сделки государственного учреждения;
2) обнаружения несоответствия после приема, в ходе проверки, в письменном виде за подписью руководителя территориального подразделения казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня их предоставления в территориальное подразделение казначейства, при этом второй экземпляр заявки остается со вторым экземпляром письма.
При несоответствии в ИС «Казначейство-клиент» электронного образа заявки с прикрепленными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 175, 176 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства отклоняет заявку с указанием причины отклонения.
179. Уведомление выдается государственному учреждению в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем предоставления заявки в территориальное подразделение казначейства.
Уведомление при регистрации договора (дополнительного соглашения) выдается по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам (далее - уведомление по форме, согласно приложению 69). При использовании ИС «Казначейство-клиент» государственные учреждения самостоятельно формируют уведомление по форме согласно приложению 69.
182. Уведомление по форме согласно приложению 69 на бумажном носителе подписывается первым руководителем территориального подразделения казначейства (или лицом, им уполномоченным), оформляется подписью, оттиском штампа и проставлением даты обработки документа ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства, а также заверяется оттиском гербовой печати.
При этом, в случае формирования уведомления по форме, согласно приложению 69 на нескольких листах, документ оформляется подписью, оттиском штампа и проставлением даты обработки документа полистно.
Уведомление, сформированное государственным учреждением электронным образом в ИС «Казначейство-клиент» территориальным подразделением казначейства не подписывается.

187. Бюджет қаражатының жұмсалуына мониторингті және мемлекеттік мекеменің қабылданған міндеттемелері бойынша егжей-тегжейлі ақпарат алуды қамтамасыз ету үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесі осы Ереженің 71-қосымшасына сәйкес 4-09 "Мерзімді міндеттемелер бөлшектері" нысанындағы есебін және қажеттілігіне қарай мемлекеттік мекеменің сұратуы бойынша берілетін осы Ереженің 72-қосымшасына сәйкес 4-12 "Орындалмаған міндеттемелердің бөлшектері" нысанындағы есебін және ай сайын осы Ереженің 31-қосымшасына сәйкес 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысанындағы есепті қалыптастырады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 4-09 "Кезеңді міндеттемелердің бөлшектері", 4-12 "Орындалмаған міндеттемелердің бөлшектері", 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" есептерін дербес қалыптастырады.
188. Мемлекеттiк мекемелердiң төлемдерi мен ақша аударымдары қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы немесе мемлекеттiк мекемелер шоттарындағы қалдықтар, сондай-ақ төлемдер бойынша жеке жоспардың жоспарлы тағайындаулары мен шартты тiркеу туралы хабарламаның пайдаланылмаған қалдығы шегiнде жүргiзiледi. Мемлекеттiк мекемелердiң қолма-қол ақшаны бақылау шоттарының және шетел валютасындағы шоттарының жеке сәйкестендiру кодтары осы Ережеде белгiленген тәртiппен берiледi және тиiстi аумақтық қазынашылық бөлiмшелерi мен мемлекеттiк мекемелердiң назарына жеткiзiледi.
Жеке жоспар шығыстарының бюджеттiк сыныптамасының тиiстi коды бойынша жоспарлы тағайындау болмаған не жеткiлiксiз болған жағдайда, аумақтық қазынашылық бөлiмшесi төлеуге берiлетiн шотты орындамай қайтарады.
Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ-да ақша жеткiлiксiз болған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлiмшесi бiрiншi кезекте Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерiмен айқындалған бюджет шығыстарының басым бағыттары бойынша төлемдер жүргiзедi, қалған төлемдер төлеуге берiлетiн шоттардың түсу кезектiлiгi тәртiбiмен жүргiзiледi. Бұл ретте қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде түскен ҚБАЖ-ға енгiзiлген төлеуге берiлетiн шотты орындау үшiн ақша болмаған не жеткiлiксiз болған жағдайда, төлеуге берiлетiн шот қайтару себебiн негiздей отырып, келесi күні орындалмастан мемлекеттiк мекемеге қайтарылады.
Тиiстi қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында ақша жеткiлiксiз болған жағдайда салықтың және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдердiң, салық органдары және (немесе) уәкiлеттi органдардың құзыретi шегiндегi салықтық емес төлемдердiң артық төленген сомаларын салық төлеушiлерге қайтаруға төлем тапсырмаларын аумақтық қазынашылық бөлiмшесi орындауға қабылдамайды.
БҚШ-дан ақшаны есептен шығару бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі белгiлеген тәртiппен ҚБЕО төлем жүйелерi арқылы жiберiлген электрондық төлем құжаттары негiзiнде жүргiзiледi.
Тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджет туралы мәслихат шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңның немесе мәслихат шешiмiнiң жобасы Қазақстан Республикасының Парламентiне немесе мәслихатқа енгiзiлген күннен бастап бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның немесе бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган ұсынған деректер негiзiнде бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның нұсқауы бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесi жоспарлы тағайындауларды азайту жоспарланатын бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар), ерекшелiктер бойынша төлемдер жүргiзудi тоқтата тұрады.

187. Для обеспечения мониторинга за расходованием бюджетных средств и получения детальной информации по принятым государственным учреждением обязательствам, территориальным подразделением казначейства формируются отчет формы 4-09 «Детали периодических обязательств» согласно приложению 71 к настоящим Правилам и отчет формы 4-12 «Детали невыполненных обязательств» согласно приложению 72 к настоящим Правилам, которые выдаются по запросу государственного учреждения, по мере необходимости и ежемесячно отчет формы 4-20 «Сводный отчет по расходам» согласно приложению 31 к настоящим Правилам.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют отчеты 4-09 «Детали периодических обязательств», 4-12 «Детали невыполненных обязательств», 4-20 «Сводный отчет по расходам».
188. Платежи и переводы денег государственных учреждений проводятся в пределах остатков на контрольных счетах наличности или счетах в иностранной валюте государственных учреждений, а также согласно плановых назначений индивидуального плана финансирования по платежам и неиспользованного остатка уведомления о регистрации договора. Индивидуальные идентификационные коды контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте государственных учреждений присваиваются и доводятся до соответствующих территориальных подразделений казначейства и государственных учреждений в порядке, установленными настоящими Правилами.
При отсутствии либо недостаточности плановых назначений по соответствующему коду бюджетной классификации расходов индивидуального плана по платежам счета к оплате территориальным подразделением казначейства возвращаются без исполнения.
В случае недостаточности денег на КСН соответствующих бюджетов территориальным подразделением казначейства в первоочередном порядке проводятся платежи по приоритетным направлениям расходов бюджетов, определенных решениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, остальные платежи проводятся в порядке очередности поступления счетов к оплате. При этом, в случае отсутствия либо недостаточности денег для исполнения введенного в ИИСК счета к оплате, поступившего на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», счет к оплате возвращается государственному учреждению без исполнения на следующий день с обоснованием причины возврата.
В случае недостаточности денег на соответствующих контрольных счетах наличности территориальным подразделением казначейства платежные поручения на возврат налогоплательщикам сумм излишне уплаченных налогов и других обязательных платежей в бюджет, неналоговых платежей в пределах компетенции налоговых органов и (или) уполномоченных органов на исполнение не принимаются.
Списание денег с ЕКС производится на основании электронных платежных документов, отправленных центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета через платежные системы КЦМР в порядке, установленном Национальным Банком Республики Казахстан.
С даты внесения проекта закона или решения маслихата о внесении изменений и дополнений в закон о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год или решение маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год в Парламент Республики Казахстан или маслихат, территориальное подразделение казначейства приостанавливает проведение платежей по бюджетным программам (подпрограммам), спецификам, по которым планируется уменьшение плановых назначений по указанию центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и местного уполномоченного органа по исполнению бюджета на основании данных, представленных местным уполномоченным органом по бюджетному планированию.

"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша төлемге шоттарды Мемлекеттік мекеме қалыптастырғанға дейін осы Ереженің 118-қосымшасы бойынша 0_07 "Бюджет бойынша мемлекеттік мекеменің бос қалдықтары бойынша есеп" есебіне сәйкес шығыстардың бюджеттік сыныптамасының, төлемдер бойынша жеке жоспардың тиісті коды бойынша жоспарлы жұмсалымдардың жеткіліктілігін тексеру жүзеге асырылады.
189. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекемелерден төлеуге берілетін шоттарды қағаз тасығышта қабылдауды аумақтық қазынашылық бөлімшесінің басшысы бекіткен және мемлекеттік мекемелерге берілген мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсету кестесіне сәйкес жергілікті уақыт бойынша сағат 16.00-ге дейін жүзеге асырады. Бұл ретте банк кассасынан чек бойынша қолма-қол ақшаны алуға арналған құжаттар жергiлiктi уақыт бойынша сағат 13.00-ге дейiн қабылданады.
Аумақтық қазынашылықтың бөлімшесі бүкіл жұмыс күні ішінде электронды түрде "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша мемлекеттік мекемелерден түсетін төлем шоттарын қабылдауды жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекемелерден 16.00 сағаттан кейін қағаз тасығышта түскен құжаттар келесі жұмыс күні түскен болып есептеледі.
Электронды түрде "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша мемлекеттік мекемелерден жергілікті уақытпен сағат 16.00-ден кейін түскен төлем шот келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады не орындаусыз қайтарылады.
190. Мемлекеттiк мекеме Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес:
1) құжаттарды қағаз және магнитті тасығышта ұсынған кезде мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсету кестесінің сақталуын;
2) төлеуге берілетін шотты ұсыну заңдылығы мен негiздiлiгiн;
3) төлеуге берілетін шотта көрсетілген деректемелердің дұрыстығын;
4) ақша алушылардың пайдасына төлемдерді жүзеге асыру бойынша міндеттемелерді орындаудың уақтылылығы мен толықтығын;
5) жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерге сәйкес тауарлардың, орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетілген қызметтердің жеткізілуін растаудың дұрыстығын;
6) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлемнің сомасын қоспағанда, төлем жүргізген кезде, тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде шот-фактуралардың немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмелерін, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді орындау кезінде көрсетілген жұмыстар актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмесін беруді;

До формирования государственным учреждением счетов к оплате по ИС «Казначейство-клиент» осуществляется проверка на достаточность плановых назначений по соответствующему коду бюджетной классификации расходов, индивидуального плана по платежам, согласно отчету 0_07 «Отчет по свободным остаткам государственного учреждения по бюджету» по приложению 118 к настоящим Правилам.
189. Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием счетов к оплате от государственных учреждений на бумажном носителе до 16.00 часов местного времени согласно графику обслуживания государственных учреждений, утвержденному руководителем территориального подразделения казначейства и доведенному до государственных учреждений. При этом документы на получение наличных денег по чекам из кассы банка принимаются до 13.00 часов местного времени.
Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием счетов к оплате, поступивших от государственных учреждений по ИС «Казначейство-клиент» электронным образом, в течение всего рабочего дня.
Документы, поступившие в территориальное подразделение казначейства от государственных учреждений на бумажном носителе после 16.00 часов, считаются принятыми на следующий рабочий день.
Счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» после 16.00 часов местного времени, исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
190. Государственное учреждение обеспечивает и несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за:
1) соблюдение графика обслуживания государственных учреждений при предоставлении документов на бумажном и магнитном носителе;
2) правомерность и обоснованность предоставления счета к оплате;
3) достоверность указанных реквизитов в счете к оплате;
4) своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
5) достоверность подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
6) предоставление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке;

7) олар бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы дайындау құны ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейінгі төлемді жүргізу кезінде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын ұсынуды;
8) "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде – мемлекеттік мекеменің басшысы мен бухгалтерінің ЭЦҚ қолы қойылған сканерленген бейнесін жапсыруды;
9) "Қазынашылық-клиент" АЖ пайдалану кезінде заңды тұлғаның құжат топтамасында берген мемлекеттік мекеменің уәкілетті басшының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ дұрыстығын қамтамасыз етеді және ол үшін жауапты болады.
Аванстық төлемдердің сомаларын қоспағанда, республикалық немесе коммуналдық меншікте тұрған мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін төлемдер жүргізген кезде мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шот-фактуралардың, тауарды жеткізу туралы жүкқұжаттың немесе мемлекеттік мекемеге мемлекеттік кәсіпорын беретін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмесін ұсынады. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеме мөрінің түпнұсқасымен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты жатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды тұлғаның), ал ондайлар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолымен дәйектеледі.
Аванстық төлемнің сомаларын қоспағанда, республикалық немесе коммуналдық меншікте тұрған мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша бұрын мемлекеттік кәсіпорындармен жасалған, аяқталғалы тұрған ұзақ мерзімді шарттар бойынша төлемдер жүргізген кезде, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу жүргізу үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік кәсіпорын мемлекеттік мекемеге ұсынған орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актілерінің көшірмесін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмесін ұсынады.
Осы тармақтың үшiншi бөлiгiнде көрсетiлген құжаттардың әрбiр парағы мемлекеттiк мекеменiң түпнұсқалық мөрiнiң бедерiмен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкiлеттiгi жүктелген лауазымды адамның), ал олар болмаған жағдайда, мемлекеттiк мекеме басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолы қойылады.

7) предоставление копии положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора;
8) при обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» - прикрепление сканированного образа, подписанного ЭЦП руководителя государственного учреждения и главного бухгалтера;
9) за достоверность ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения данным досье юридического лица при использовании ИС «Казначейство-клиент».
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров или копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, а также для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства копию акта выполненных работ или оказанных услуг либо копию иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан, представленного государственным предприятием государственному учреждению.
Указанные в части третьей настоящего пункта документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.

193. Осы Ереженің 74-қосымшасына сәйкес нысан бойынша төлеуге берiлетiн шот және осы Ережеге 74-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шоттың электрондық бейнесі аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне онда көрсетiлген күннен бастап күнтiзбелiк он күн iшiнде ұсынуға жарамды.
"Қазынашылық-клиент" АЖ арқылы төлеуге берілетін шот осы Ереженің 74-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
194. Мемлекеттiк мекеме төлемдердi жүргiзу және ақша аудару үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ереженiң 75-қосымшасына сәйкес нысан бойынша төлеуге берiлетiн шоттардың тiзiлiмiн, алдын ала төлеу үшiн төлеуге берiлетiн шоттарды қоспағанда, осы Ереженiң 208 және 211-тармақтарында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, төлеуге берiлетiн шоттарды ұсынады. Төлеуге берiлетiн шоттардың тiзiлiмi және төлеуге берiлетiн шоттар аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз тасығышта 2 данада ұсынылады.
Төлеуге берiлетiн шоттардың тiзiлiмiнде мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне ұсынатын төлеуге берiлетiн барлық шоттар көрсетiледi.
Төлеуге берілетін шоттарды "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша өткізген кезде төлеуге берілетін шоттардың тізілімдері ұсынылмайды.
195. Аумақтық қазынашылық бөлiмшенiң жауапты орындаушысы осы Ережеде көзделген жағдайларда оларға қоса берiлген төлеуге берiлетін шоттар және қағаз тасығыштағы құжаттармен бiрге төлеуге берiлетін шоттармен тiзiлiмiнiң екi данасын қабылдайды, олардың жинақтылығын, осы Ереженің 24-29-тарауларында белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексередi. Төлеуге берiлетiн шоттардың тiзiлiмiне қоса берiлген төлеуге берiлетiн шоттар мен құжаттардың саны төлеуге берiлетін шоттар тiзiлiмiнде көрсетiлген санына және осы Ереженің 24-29-тарауларында белгiленген талаптарға сәйкес келген кезде тiзiлiмнiң 2 данасына және тiзiлiмге қоса берiлген төлем шоттарына қолын, күнiн және мөртабан бедерiн қояды. Төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнiң қол қойылған және мөртаңба қойылған данасы мемлекеттiк мекемеге қайтарылады, төлеуге берiлген шоттарға және құжаттарға қоса берiлген төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнiң екiншi данасы одан әрi орындау үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
Мемлекеттік мекемеге "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілген кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы төлеуге берілетін шоттың электрондық түрінің және оған жапсырылған сканерленген құжаттардың түрінің осы Ереженің 24-29-тарауларында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және төлеуге берілетін шоттың электрондық түрін бекітеді.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) шарт жасаспай не жасасқан шарттың аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде тiркелуiн талап етпейтiн БСК шығыстары бойынша шарт жасаса отырып сатып алған жағдайда ҚБАЖ-да ақша алушы болмай қалған кезде, мемлекеттiк мекеме Ақша алушылардың анықтамалығына ақша алушы енгiзуге арналған өтiнiмдi қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде осы Ереженiң 6062-қосымшаларына сәйкес (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған сканерленген бейнесін тіркей отырып) ақша алушының мынадай құжаттарын:

193. Счет к оплате на бумажном носителе по форме согласно приложению 74 к настоящим Правилам и электронный образ счета к оплате по форме, согласно приложению 74-1 к настоящим Правилам, действительны к предоставлению в территориальное подразделение казначейства в течение десяти календарных дней от указанной в нем даты.
Счет к оплате по ИС «Казначейство-клиент» направляется по форме, согласно приложению 74-1 к настоящим Правилам.
194. Государственное учреждение для проведения платежей и переводов денег представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате по форме, согласно приложению 75 к настоящим Правилам, счета к оплате с приложением документов, предусмотренных пунктами 208 и 211 настоящих Правил, за исключением счетов к оплате для предварительной оплаты. Реестр счетов к оплате и счета к оплате предоставляются в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе в 2-х экземплярах.
В реестре счетов к оплате указываются все счета к оплате, предоставляемые государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства.
При проведении счетов к оплате по ИС «Казначейство-клиент» реестры счетов к оплате не представляются.
195. Ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства принимает два экземпляра реестра счетов к оплате с приложенными счетами к оплате и документами к ним на бумажном носителе в случаях, предусмотренных настоящими Правилами, проверяет их комплектность, соответствие требованиям, установленным главами 24-29 настоящих Правил. При соответствии количества счетов к оплате и документов к ним, приложенных к реестру счетов к оплате, их количеству, указанному в реестре счетов к оплате, и требованиям установленным главами 24-29 настоящих Правил, ставит подпись, дату и оттиск штампа на 2-х экземплярах реестра и на приложенных к реестру счетах к оплате. Подписанный и проштампованный экземпляр реестра счетов к оплате возвращается государственному учреждению, второй экземпляр реестра счетов к оплате с приложенными счетами к оплате и документами к ним на бумажном носителе, остаются в территориальном подразделении казначейства для дальнейшего исполнения.
При обслуживании государственного учреждения по ИС «Казначейство-клиент» ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства проверяет электронный образ счета к оплате и прикрепленные сканированные образы документов к нему на соответствие требованиям, установленным главами 24-29 настоящих Правил, и утверждает электронный образ счета к оплате.
При отсутствии получателя денег в ИИСК в случае приобретения товаров (работ, услуг) без заключения договора либо с заключением договора по КБК расходов, по которому не требуется регистрация заключенного договора в территориальных подразделениях казначейства, государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на ввод получателя денег в Справочник получателей денег согласно приложениям 60, 62 к настоящим Правилам, с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) следующих документов получателя денег:

1) заңды тұлға:
заңды тұлғаны тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
клиенттi салықтық есепке қою фактiсiн растайтын салық органы берген құжаттың көшiрмесiн;
оның нөмiрiн көрсете отырып, банктiк шоттың болуы туралы банктiң анықтамасын;
ақшаны алушының толық деректемелерiн көрсете отырып, мемлекеттiк мекеменiң растау-хатын (ақшаны алушы резидент емес болып табылған жағдайда);
2) жеке тұлға:
жеке басын куәландыратын құжаттың немесе жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшiрмесiн;
клиенттi салықтық есепке қою фактiсiн растайтын салық органы берген құжаттың көшiрмесiн;
оның нөмiрiн көрсете отырып, банктiк шоттың болуы туралы банктiң анықтамасын қоса бере отырып ұсынады.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) шарт жасаспай не ол бойынша аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде жасалған шартты тiркеу талап етiлмейтiн БСК шығыстары бойынша шарт жасаса отырып, сатып алған жағдайда, ҚБАЖ-да ақша алушының деректемелерi өзгерген (болмаған) кезде, мемлекеттiк мекеме нөмiрi көрсетiлген банк шотының болуы туралы банктiң анықтамасын қоса бере отырып, осы Ереженiң 63,  64-қосымшаларынасәйкес осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген, олар бойынша өзгерістер енгізілген деректемелерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, (мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған сканерленген түрлерін тіркей отырып), ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге өтiнiмді қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде бередi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде ұсынылатын төлеуге берілетін шотты ашу кезінде мемлекеттік мекемеде Ақша алушы болмаған жағдайда мемлекеттік мекеме ҚБАЖ-дан ақша алушылар анықтамалығында ақша алушының бар болуын тексеруді жүзеге асырады, ҚБАЖ-дан Ақша алушылар анықтамалығында қажетті ақша алушы бар болған кезде мемлекеттік мекеме осы Ережеге 63-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім қалыптастырады.
Ақша алушыны ақша алушылардың анықтамалығына енгiзуге және ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге өтiнiмнiң ресiмделуiнiң растығы мен дұрыстығына мемлекеттiк мекеме жауапты болады.
196. Төлем жүргiзiлгеннен кейiн төлеуге берiлетiн шоттың екiншi данасы және осы Ереженiң 76-қосымшасына сәйкес 5-15 "Мемлекеттiк мекемелердiң төлемдерiн жүргiзу жөнiндегi күнделiктi көшiрмесi" нысаны бойынша қалыптастырылған есеп (бұдан әрi – 5-15-нысан) төлеуге берiлетiн шотта төлем жүргiзiлген күндi және 5-15 нысанда салыстыру жүзеге асырылған күндi көрсете отырып, салыстырылады, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысының қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және мемлекеттiк мекемеге берiледi.

1) юридическим лицом:
копии свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копии документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
письма-подтверждения государственного учреждения с указанием полных реквизитов получателя денег (в случае когда получателем денег является нерезидент);
2) физическим лицом:
копии документа, удостоверяющего личность, или копию свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя»;
копии документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
При изменении (отсутствии) реквизитов получателя денег в ИИСК, в случае приобретения товаров (работ, услуг) без заключения договора либо с заключением договора по КБК расходов, по которому не требуется регистрация заключенного договора в территориальных подразделениях казначейства государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе или электронном образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег согласно приложениям 63, 64 к настоящим Правилам, с приложением (прикреплением сканированных образов, подписанных ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) соответствующих документов, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, подтверждающих реквизиты, по которым вносятся изменения.
В случае отсутствия получателя денег у государственного учреждения при создании счета к оплате, предоставляемого электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», государственным учреждением осуществляется проверка на наличие данного получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК, при наличии необходимого получателя денег в Справочнике получателей денег в ИИСК государственным учреждением формируется заявка по форме, согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег несет государственное учреждение.
196. После проведения платежа второй экземпляр счета к оплате и сформированный отчет по форме 5-15 «Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения» согласно приложению 76 к настоящим Правилам (далее - форма 5-15) сверяется, заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства с указанием даты проведения платежа на счете к оплате и даты осуществления сверки в форме 5-15, и передаются государственному учреждению.

"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 5-15 "Өткізілген мемлекеттік мекеменің төлемдері бойынша күн сайынғы үзінді" есебін дербес қалыптастырады.
197. Қолма-қол ақшаның тиiстi бақылау шоттарында төлеуге берiлетiн шоттарды орындау үшiн ақша болмаған не жеткiлiксiз болған жағдайларды қоспағанда, жергілікті уақытпен сағат 16.00-де түскен қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот орындалады не орындалмай оны аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қабылдаған күннен кейiнгi күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде қайтарылады.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекемелерден сағат 16.00-ден кейін қағаз тасығышта түскен төлеуге берілетін шоттар келесі жұмыс күні түскен болып саналады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша түскен төлеуге берілетін шот орындалады не орындалмастан келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот және "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша түскен шот, мынадай:
1) төлеуге берiлетiн шот осы Ережеде белгiленген нысанға сәйкес келмейтін нысан бойынша ұсынылған;
2) түзетулермен, оның iшiнде қолмен түзетiлiп ұсынылған;
3) осы Ережеде көзделген растау құжаттары, оның iшiнде магниттiк (электрондық) қосымшасыз (сканерленген түрі тіркелмеген немесе мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылмаған сканерленген түрі тіркелген) ұсынылған;
4) талап етiлген жолдарда қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi болмаған;
5) қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi қойылған қолдардың (ЭЦҚ) және мөр бедерiнiң үлгiсi бар құжатқа сәйкес келмеген;
6) құжаттың барлық даналарындағы талап етiлген жолдарда мөр бедерi дәл (анық) қойылмаған;
7) жазылған сома санмен көрсетiлген сомаға сәйкес келмеген;
8) төлеуге берiлетiн шоттарда көрсетiлген, бағдарламалық тексеруге жататын деректер ҚБАЖ-ға енгiзiлген деректерге сәйкес келмеген;
9) төлемнің мақсаты Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымына сәйкес шығыстардың бағытына сәйкес келмеген;
10) төлеуге берiлетiн шоттардың деректемелерiнiң төлеуге берiлетiн шоттарға қоса берiлген (осы Ережеде белгiленген жағдайларда құжаттар қоса берiлген (сканерленген түрі жапсырылған) кезде) растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес келмеген;
11) төлем сомасы қаржыландырудың жеке жоспарының тиiстi кезеңдегi (өспелi қорытындылармен) төлемдерi бойынша пайдаланылмаған қалдығы сомасынан асып кеткен;

Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют отчет 5-15 «Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения».
197. Счет к оплате на бумажном носителе, поступивший до 16.00 часов местного времени, исполняется либо возвращается без исполнения в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем его приема территориальным подразделением казначейства, за исключением случаев отсутствия либо недостаточности денег на соответствующих контрольных счетах наличности для исполнения счетов к оплате.
Счета к оплате, поступившие в территориальное подразделение казначейства от государственных учреждений на бумажном носителе после 16.00 часов, считаются принятыми на следующий рабочий день.
Счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
Счет к оплате на бумажном носителе и счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», возвращается государственному учреждению без исполнения (отклоняется) в случаях:
1) предоставления счета к оплате на бумажном носителе по форме, не соответствующей форме, установленной настоящими Правилами;
2) предоставления с исправлениями, в том числе от руки;
3) предоставления без приложения (без прикрепления сканированного образа или с прикреплением сканированного образа, не подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов, в том числе на магнитных (электронных) носителях;
4) отсутствия подписей и (или) оттиска печати на требуемых полях;
5) несоответствия подписей (ЭЦП) и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати;
6) нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
7) несоответствия суммы цифрами сумме прописью;
8) несоответствия указанных в счете к оплате реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в ИИСК;
9) несоответствия назначения платежа направлению расходов в соответствии со Структурой специфики экономической классификации расходов;
10) несоответствия реквизитов счета к оплате реквизитам подтверждающих документов, приложенных к счету к оплате (при приложении (прикреплении сканированного образа) документов в случаях, установленных настоящими Правилами);
11) превышения суммы платежа сумме неиспользованного остатка индивидуального плана финансирования по платежам в соответствующем периоде (с нарастающим итогом);

12) аванстық төлем пайызы, республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыруды қоспағанда, осы Ереженiң 156-161-тармақтарында көзделген мөлшерiнен асып кеткен;
13) төлеуге берiлетiн шоттың бiрiншi данасының деректемелерi төлеуге берiлетiн шоттың екiншi данасының деректемелерiне сәйкес келмеген;
14) төлеуге берiлетiн шоттың қолданылу мерзiмiнен асатын мерзiмде берiлген;
15) ұсынылған төлеуге берiлетiн шоттар саны төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнде көрсетiлген санға сәйкес келмеген;
16) ҚБЕО белгiлеген хабарламалар форматында магниттiк (электрондық) тасығышта қателер анықталған;
17) осы Ереженің 185-тармағының екінші абзацында көзделген талаптарды сақтамай төлем шотына "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша хабарлама бекітілген жағдайларда орындалмай мемлекеттік мекемеге қайтарылады (қабылданбай тасталады).
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде келіп түскен төлеуге берілетін шоттағы деректер қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде жоғарыда санамаланған талаптарға сәйкессіздік анықталған кезде төлеуге берілетін шот қайтару негіздемесі көрсетіле отырып, электрондық түрде мемлекеттік мекемеге қайтарылады.
Қабылдау кезеңінде төлеуге берілетін шотта жоғарыда санамаланған жағдайларға сәйкессіздік анықталған кезде хат ресімделместен, төлеуге берілетін шоттардың тізілімінің бірінші данасында мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының қолымен қайтару туралы белгі қойыла отырып, екінші данада – аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысының қолымен қайтарылады.
Қабылдағаннан кейін тексеру барысында сәйкессіздік анықталған кезде төлеуге берілетін шот аумақтық қазынашылық бөлімшесі бастығының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның қолымен жазбаша негіздеме бере отырып қайтарылады.
199. Қағаз тасығыштағы және "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша түскен төлеуге берiлетiн шот былайша ресімделеді:
1) "№ төлеуге берiлетiн шот" ашық жолағында мемлекеттiк мекеменiң жетi мәндi кодынан тұратын, төлем мен ақша аудару жүзеге асырылатын ағымдағы қаржы жылының соңғы екi саны бөлшек сызығы арқылы, дефис арқылы - төлеуге берiлетiн шоттарды тiркеу журналындағы жазбаның реттiк нөмiрiне сәйкес келетiн реттiк нөмiрiнен тұратын төлеуге берiлетiн шоттың нөмiрi көрсетiледi;
2) "Күнi" ашық жолағында төлеуге берiлетiн шот үзiндiсiнiң күнi көрсетiледi;
3) "Мемлекеттiк мекеме" бөлiмiнде:
"ММ-нiң коды" ашық жолағында Мемлекеттiк мекемелердiң анықтамалығына сәйкес мемлекеттiк мекеменiң жетi белгiден тұратын коды көрсетiледi;
"Атауы" ашық жолағында мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес келетiн мемлекеттiк мекеменiң толық атауы көрсетiледi; аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мен мемлекеттiк мекеменiң жұмысын қиындатпайтын ұйымдастыру-құқықтық нысанның атауын және мемлекеттiк мекеменiң атауын қысқартуға жол берiледi;
"СТН" ("БСН") ашық жолағында мемлекеттiк мекемеге салық қызметi органы берген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (бизнес сәйкестендiру нөмiрi) көрсетiледi;
"АҚБ" ашық жолағында мемлекеттiк мекемеге қызмет көрсететiн аумақтық қазынашылық органының атауы көрсетiледi;
"БСК" ашық жолағында бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның сәйкестендіру коды көрсетiледi;

12) превышения процента авансовой оплаты над размером, предусмотренным пунктами 156-161 настоящих Правил, за исключением финансирования государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности;
13) несоответствия реквизитов первого экземпляра счета к оплате реквизитам второго экземпляра счета к оплате;
14) предоставления в срок, превышающий срок действия счета к оплате;
15) несоответствия количества предоставленных счетов к оплате количеству, указанному в реестре счетов к оплате;
16) выявленных ошибок на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР;
17) прикрепление уведомления по ИС «Казначейство-клиент» к счету к оплате без соблюдения требований, предусмотренных абзацем вторым пункта 185 настоящих Правил.
При обнаружении несоответствия данных в счете к оплате, поступившего электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, счет к оплате возвращается государственному учреждению электронным образом с указанием обоснования возврата.
При обнаружении несоответствия счета к оплате вышеперечисленным случаям в период приема, счет к оплате возвращается без оформления письма с отметкой о возврате в первом экземпляре реестра счетов к оплате - за подписью уполномоченного лица государственного учреждения, во втором экземпляре - за подписью ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства. При обнаружении несоответствия после приема, в ходе проверки, то счет к оплате возвращается с письменным обоснованием за подписью руководителя территориального подразделения казначейства или лица, им уполномоченного.
199. Счет к оплате на бумажном носителе и поступивший электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» оформляется следующим образом:
1) в поле «Счет к оплате №» указывается номер счета к оплате, состоящий из семизначного кода государственного учреждения, через дробь последние две цифры текущего финансового года, в котором осуществляется платеж и перевод денег, через дефис - порядковый номер, соответствующий порядковому номеру записи в журнале регистрации счетов к оплате;
2) в поле «Дата» указывается дата выписки счета к оплате;
3) в разделе «Государственное учреждение»:
в поле «Код ГУ» указывается семизначный код государственного учреждения в соответствии со Справочником государственных учреждений;
в поле «Наименование» указывается полное наименование государственного учреждения, соответствующее свидетельству о государственной регистрации (перерегистрации); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства и государственного учреждения;
в поле РНН («БИН») указывается регистрационный номер налогоплательщика (бизнес-идентификационный номер), присвоенный государственному учреждению налоговым органом;
в поле «ТПК» указывается наименование территориального подразделения казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение;
в поле «БИК» указывается банковский идентификационный код центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;

4) "ЖСК" ашық жолағында:
мемлекеттiк мекеменiң қаржыландыру көзiне қарай республикалық бюджетке (облыстық бюджетке (республикалық маңызы бар қала (астана) бюджетiне) не аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне) түсетiн түсiмдерді есепке алу;
мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатуынан түсетiн ақшаны есепке алу және олардың есебiнен есеп айырысулар жүргiзу;
мемлекеттiк мекемелер үшiн демеушiлiк, қайырымдылық көмектен түсетiн, олар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес алатын ақшаны есепке алу және жұмсау;
мемлекеттiк мекемеге қайтарымды не белгiлi бiр жағдайлар басталған кезде тиiстi бюджетке немесе үшiншi тұлғаларға аудару шартында жеке және (немесе) заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес мемлекеттiк мекемеге беретiн ақшаны есепке алу;
ерекше шығыстарды жүргiзуге арналған бюджет ақшасын есепке алу және оларды пайдалану жөніндегі операцияларды есептеу үшiн қолма-қол ақшаны бақылау шотының тиісті жеке сәйкестендіру коды көрсетiледi;
5) "Қаржыландыру көзi" ашық жолағында қаражатының есебiнен төлем мен ақшаны аудару жүзеге асырылатын қаржыландыру көзiнiң түрiн бiлдiретiн белгі көрсетiледi:
1 - үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша бiрлесiп қаржыландыру қаражатын қоспағанда, бюджет қаражатының есебiнен;
2 - үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша бiрлесiп қаржыландыру қаражатының есебiнен;
3 - мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатуынан түсетiн ақшаның есебiнен;
4 - демеушiлiк, қайырымдылық көмектен түсетiн ақша есебiнен;
5 - жеке және (немесе) заңды тұлға қайтарымды шарттарда мемлекеттiк мекемеге беретiн ақшаның есебiнен;
8 - ерекше шығыстардың есебiнен;
6) "Бюджет түрi" ашық жолағында қаражатының есебiнен мемлекеттiк мекеме ұсталатын бюджет түрiн бiлдiретiн белгі көрсетiледi:
01 - республикалық бюджет;
02 - облыстық (республикалық маңызы бар қала (астана)) бюджет;
03 - аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетi;
7) "Шығыстардың БСК" ашық жолағы бюджет қаражатының немесе мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатуынан түсетiн ақшаның есебiнен төлемдер мен аударымдарды жүзеге асыру кезiнде ғана толтырылады; онда кезектiлiкпен үш мәндi бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң, бюджеттiк бағдарламаның, бюджеттік кіші бағдарламаның шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнің кодтарын бiлдiретiн он екi мәндi код көрсетiледi;
8) "Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) коды" мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзуiнен түсетiн ақшаның есебiнен төлемдер мен аударымдарды жүзеге асыру кезiнде мемлекеттiк мекемелер өткiзетiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) коды көрсетiледi;

4) в поле «ИИК» указывается соответствующий индивидуальный идентификационный код:
контрольного счета наличности для учета операций по:
зачислению поступлений в республиканский бюджет (областной бюджет, бюджет города республиканского значения (столицы)), либо районный бюджет (города областного значения) в зависимости от источника финансирования государственного учреждения;
зачислению денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и проведением за счет них расходов;
зачислению и расходованию денег от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений, получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
зачислению денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам;
зачислению бюджетных денег и их использованию на проведение особых расходов;
5) в поле «Источник финансирования» указывается символ, обозначающий вид источника финансирования, за счет средств которого осуществляется платеж и перевод денег:
1 - за счет бюджетных средств, за исключением средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
2 - за счет средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
3 - за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг);
4 - за счет денег от спонсорской, благотворительной помощи;
5 - за счет денег, передаваемых государственному учреждению физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности;
8 - за счет особых расходов;
6) в поле «Вид бюджета» указывается символ, обозначающий вид бюджета, за счет средств которого содержится государственное учреждение:
01 - республиканский бюджет;
02) - областной бюджет (города республиканского значения (столицы));
03) — бюджет района (города областного значения);
7) поле «КБК расходов» заполняется только при осуществлении платежей и переводов за счет бюджетных средств или за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг); в нем указывается двенадцатизначный код, обозначающий последовательно по три знака, коды администратора бюджетной программы, бюджетной программы, бюджетной подпрограммы, специфики экономической классификации расходов;
8) «Код товаров (работ, услуг)» при осуществлении платежей и переводов за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), указывается код товаров работ, услуг, реализуемых государственным учреждением;

9) "Ақшаны алушы" бөлiмiнде:
"Атауы" ашық жолағында мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес келетiн ақшаны алушының атауы; ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң, мемлекеттiк мекеменiң, ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң жұмысын қиындатпайтын ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауын және ақша алушының атауын қысқартуға жол берiледi;
10) "СТН" ашық жолағында – ақша алушыға салық қызметi органы берген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi ("БСН" - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi) көрсетiледi;
11) "Банк" ашық жолағында ақшаны алушыға қызмет көрсететiн банктiң атауы көрсетiледi;
12) "БСК" ашық жолағында ақшаны алушы банктiң банктiк сәйкестендiру коды көрсетiледi;
13) "ЖСК" ашық жолағында банктен ақша алушының банктiк ағымдағы шотының нөмiрi көрсетiледi;
14) "Түсiмдер БСК" ашық жолағында – салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу бойынша төлем есепке алынатын түсiмдердiң бюджеттiк сыныптамасының коды (бюджетке төлемдердi жүзеге асыру кезiнде ғана толтырылады) немесе шетел валютасына айырбастауға арналған төлемдерді жүргізу кезіндегі ерекшелік коды көрсетіледі;
15) "Төлем мәртебесi" ашық жолағында "ағымдағы" не "түпкiлiктi" деп көрсетiледi;
16) "Төлемнiң мақсаты" ашық жолағында: төлемнiң мақсаты, құжаттың, тауарларды беру туралы құжаттың атауы (шот немесе хабарлама-шот немесе шот-фактура), нөмiрi мен күнi немесе орындалған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң актiсi немесе осының негiзiнде тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алу жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа құжат) және қосымша:
тiркелген шарттар (қосымша келiсiмдер) жөнiндегi төлеуге берiлетiн шоттар бойынша - хабарламаның нөмiрi мен күнi;
жасасқан аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде тiркеуге жатпайтын шарттар жөнiндегi төлеуге берiлетiн шоттар бойынша – шарттың нөмiрi мен күнi; банк қызметтерiн төлеу кезiнде – жасалған шарттың талаптарына сәйкес пайыздық төлемнiң мөлшерi;
төлем жүзеге асырылатын кезең (бiр жолғы сипаттағы және кезеңiнің көрсетiлуiн талап етпейтiн төлемдердi жүргiзу кезiнде көрсетiлмейдi);
осы аударымдар жүзеге асырылатын салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу кезiнде мемлекеттiк мекеменiң заңды тұлға болып табылатын құрылымдық бөлiмшелерiнiң атауы мен СТН-і (БСН-і);
17) "Сомасы" ашық жолағында төлеуге берiлетiн шоттағы теңге және тиын сомасы санмен көрсетiледi;
18) "Жазбаша сомасы" ашық жолағында - төлеуге берiлетiн шоттың теңгедегi сомасы жазбаша бас әрiппен көрсетiледi, тиын сомасы - санмен көрсетiледi;

9) в разделе «Получатель денег»:
в поле «Наименование» - наименование получателя денег, соответствующее свидетельству о государственной регистрации (перерегистраций); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования получателя денег, и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег, и обслуживающего банка;
10) в поле РНН - регистрационный номер налогоплательщика («БИН» - бизнес-идентификационный номер) присвоенный получателю денег органом налоговой службы;
11) в поле «Банк» указывается наименование банка, в котором обслуживается получатель денег;
12) в поле «БИК» указывается банковский идентификационный код банка получателя денег;
13) в поле «ИИК» указывается номер банковского счета получателя денег в банке;
14) в поле «КБК поступлений» указывается код бюджетной классификации поступлений, на который зачисляется платеж по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет (заполняется только при осуществлении платежей в бюджет) или код специфики при проведении платежей на конвертацию иностранной валюты;
15) в поле «Статус платежа» указывается «текущий» либо «окончательный»;
16) в поле «Назначение платежа:» указываются назначение платежа, наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг) и дополнительно:
по счетам к оплате по зарегистрированным договорам (дополнительным соглашениям) - номер и дата уведомления;
по счетам к оплате по заключенным договорам, не подлежащим регистрации в территориальных подразделениях казначейства - номер и дата договора; при оплате банковских услуг размер процентной выплаты - в соответствии с условиями заключенного договора;
период, за который осуществляется платеж (не указывается в случае проведения платежей, носящих разовый характер и не требующих указания периода);
наименование и РНН (БИН) структурных подразделений государственного учреждения, являющихся юридическими лицами, при уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за которые осуществляются данные перечисления;
17) в поле «Сумма» указывается сумма цифрами счета к оплате в тенге и тиынах;
18) в поле «Сумма прописью:» указывается сумма счета к оплате прописью с заглавной буквы - суммы тенге, цифрами - суммы тиын;

19) "М.О." ашық жолағында мемлекеттiк мекеменiң елтаңбалы мөрiнiң бедерi қойылады, елтаңбалы мөрдi қойған кезде ("Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi" ММ қоспағанда), қызыл, қара және жасыл түстi мастиканы пайдалануға тыйым салынады, кескiн дәл және анық болуы тиiс;
20) "Басшының тегi, аты-жөнi, қолы" ашық жолағында - құжатқа қол қойған лауазымды тұлғаның атауы, орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес бiрiншi қол қою құқығы бар мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғасының, ал мұндай болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының қойылған жеке қолы және қолының таратып жазылуы (атының және (немесе) әкесінің атының басқы әрiптерi) көрсетiледi;
21) "Бас бухгалтердiң тегi, аты-жөнi, қолы" ашық жолағында - құжатқа қол қойған лауазымды тұлғаның атауы, орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес екiншi қол қою құқығы бар мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғасының, ал ондайлар болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының жеке қолы және қолының таратып жазылуы (атының бас әрпі және тегі) көрсетiледi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша төлем шотына орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес бiрiншi қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеме басшысының, мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылады, ал ондайлар болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес екінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының бас бухгалтерінің ЭЦҚ, ал ондайлар болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес мемлекеттiк мекеме басшысының қолы қойылады.
Қол қою кезінде өшпейтін төзімді сиялар пайдаланылады, ұшып кететін сиялар құйылған фломастер және автоқаламмен қол қоюға және қолды факсимильді көшіру құралдарын пайдалануға жол берілмейді.
"Код", "КБе", "ТМК" ашық жолақтарын толтыру Қазақстан Республикасының Банктiк заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

19) в поле «М.П.» счета к оплате на бумажном носителе проставляется оттиск гербовой печати государственного учреждения, при проставлении оттиска гербовой печати запрещается использовать мастику красного (за исключением ГУ «Администрация Президента Республики Казахстан»), черного и зеленого цветов, изображение должно быть четким и ясным;
20) в поле «Ф.И.О. руководителя Подпись» счета к оплате на бумажном носителе указывается наименование должности лица, подписавшего документ, личная подпись и расшифровка подписи (инициал имени и (или) отчества и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право первой подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати;
21) в поле «Ф.И.О. главного бухгалтера Подпись» счета к оплате на бумажном носителе указывается наименование должности лица, подписавшего документ, личная подпись и расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право второй подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати.
Счет к оплате по ИС «Казначейство-клиент» подписывается ЭЦП руководителя государственного учреждения, уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право первой подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати и ЭЦП главного бухгалтера уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право второй подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати.
При проставлении подписи используются светостойкие чернила, не допускается подписание фломастером и авторучкой, заправленными улетучивающими чернилами и использование средств факсимильного копирования подписи.
Заполнение полей «Код», «КБе», «КНП» осуществляется в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан.

202. Төлеуге берiлетiн шотта "ағымдағы" не "түпкiлiктi" төлемiнiң мәртебесi көрсетiледi.
"Ағымдағы" мәртебесi бар төлеуге берiлетiн шот - тiркелген шарттың талаптарына сәйкес тауарларды беруге (орындалған жұмыстарға, көрсетiлген қызметтерге) аралық төлемдi жүзеге асыру үшiн мемлекеттiк мекеме ұсынатын ("Қазынашылық-клиент" АЖ қалыптастырылатын) төлеуге берiлетiн шот.
"Түпкiлiктi" мәртебесi бар төлеуге берiлетiн шот - растайтын құжаттар қоса берiле отырып (тіркеліп), тiркелген шарттың талаптарына сәйкес берiлген тауарларға (орындалған жұмыстарға, көрсетiлген қызметтерге) түпкiлiктi төлемдi жүзеге асыру үшiн мемлекеттiк мекеме ұсынатын ("Қазынашылық-клиент" АЖ қалыптастырылатын) төлеуге берiлетiн шот.
Шарт жасау талап етiлмейтiн және аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде тiркеу талап етiлмейтiн шығыстар бойынша экономикалық сыныптама шығыстарының түрлерi бойынша төлеуге берiлетiн шотта "түпкiлiктi" мәртебесi көрсетiледi.
Төлеуге берiлетiн шотта төлемнiң "ағымдағы" мәртебесi көрсетiлетін жалақы бойынша аванстық төлемдердi жүргiзу айырықша жағдай болып табылады, ал орындалған кезең үшiн жалақы бойынша төлемдердi жүргiзген кезде – "түпкiлiктi" мәртебесi көрсетiледi.
Үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша төлемдер бірлесіп қаржыландыру қаражаты есебінен жүргізілген кезде қаржы жылының ішінде төлеуге берілетін шотта "ағымдағы" мәртебесі, ал ағымдағы қаржы жылының түпкілікті сомасына төлеуге берілетін шотты өткізу кезінде "түпкілікті" мәртебесі көрсетіледі.
Мемлекеттік мекеме демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ арқылы төлемдер мен ақша аударымын жүргізген кезде "түпкілікті" мәртебесі көрсетіледі.
208. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы және басқа да ақшалай төлемақыларды, сондай-ақ жеке тұлғаларға стипендияларды, төлемақыларды олардың ағымдағы шоттарына немесе салымдар, мiндеттi зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша банкте ашылған жинақ ақша шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзу үшiн қағаз тасығышта төлеуге берiлетiн шоттармен бiрге мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне ҚБЕО белгiлеген пiшiмде магниттiк (электрондық) тасығышта ұсынады. "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрге төлем шоттарын беру кезінде ҚБЕО белгiлеген пiшiмде магниттiк (электрондық) тасығышта ақша алушылардың тізімі қоса тіркеледі және оған бухгалтердің ЭЦҚ-мен қол қойылады.";
мынадай мазмұндағы 210-1-тармақпен толықтырылсын:
"210-1. Жалақы бойынша төлемдерді қайтару сомасы осы Ереженің 80-1-қосымшасына сәйкес 5-56 "Жалақы бойынша төлемдерді қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі, зейнетақы төлемдерін қайтару сомасы осы Ереженің 80-2-қосымшасына сәйкес 5-57 "Зейнетақы төлемдерін қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есепте көрсетіледі.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер көрсетілген есептерді дербес жасайды.";
234277278280284285287289292293302304342351-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

202. В счете к оплате указывается статус платежа «текущий» либо «окончательный».
Счет к оплате со статусом «текущий» - это счет к оплате, предоставляемый (в ИС «Казначейство-клиент» формируемый) государственным учреждением для осуществления промежуточной оплаты на поставку товаров (выполненные работы, оказанные услуги) в соответствии с условиями зарегистрированного договора.
Счет к оплате со статусом «окончательный» - это счет к оплате, предоставляемый (в ИС «Казначейство-клиент» формируемый) государственным учреждением для осуществления окончательной оплаты за поставленные товары (выполненные работы, оказанные услуги) в соответствии с условиями зарегистрированного договора с приложением (прикреплением) подтверждающих документов.
В счете к оплате по видам расходов экономической классификации расходов, по которым не требуется заключение договора, и не требуется регистрация в территориальном подразделении казначейства, указывается статус «окончательный».
Исключение составляет проведение авансовых платежей по заработной плате, где в счете к оплате указывается статус платежа «текущий», а при проведении платежей по заработной плате за отработанный период - статус «окончательный».
В счете к оплате при проведении платежей за счет средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам в течение финансового года указывается статус «текущий», а при проведении счета к оплате на окончательную сумму текущего финансового года - статус «окончательный».
В счетах к оплате при проведении государственным учреждением платежей и переводов денег с КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, указывается статус «окончательный».
208. Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, а также стипендий и других выплат физическим лицам на их текущие счета или сберегательные счета, открытые в банке, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям вместе со счетами к оплате на бумажном носителе государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР. При передаче по ИС «Казначейство-клиент» к электронному образу счета к оплате прикрепляются списки получателей денег на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера.»;
дополнить пунктом 210-1 следующего содержания:
«210-1. Суммы возврата платежей по заработной плате отражаются в отчете формы 5-56 «Отчет по возвратам платежей по заработной плате» согласно приложению 80-1 к настоящим Правилам, суммы возврата пенсионных платежей отражаются в отчете формы 5-57 «Отчет по возвратам пенсионных платежей» согласно приложению 80-2 к настоящим Правилам.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют указанные отчеты.»;
пункты 234277278280284285287289292293302304342351 изложить в следующей редакции:

"234. Ағымдағы қаржы жылында жасалған төлемдердi қайтару кезiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесі:
1) орындалмаған мiндеттемелер сомасын арттыру және шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының тиiстi кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту арқылы мемлекеттiк мекеменiң кассалық шығыстарын қалпына келтiрудi жүзеге асырады;
2) мемлекеттiк мекемеге осы 2-38 "Төлем тапсырмасы" нысанындағы есептi Ереженiң 90-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрi – 2-38-нысан бойынша төлем тапсырмасы) және 5-17 "Қалпына келтiру және ауыстырулар тiзiлiмi" нысанындағы есептi осы Ереженiң 91-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бередi.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 2-38 "Төлем тапсырмасы", 5-17 "Қалпына келтiру және ауыстырулар тiзiлiмi", 5-56 "Жалақы бойынша төлемдерді қайтару жөніндегі есеп", 5-57 "Зейнетақы төлемдерін қайтару жөніндегі есеп" нысанындағы есептерді дербес қалыптастырады.
277. Төлемдер мен ақша аударымдарын шетел валютасында жүзеге асыру үшiн мемлекеттiк мекеме осы Ереженiң 94-қосымшасына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне төлеуге берiлетiн шотты және шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмдi қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде сағат 10-00-ге дейiн ұсынады (жібереді).
Шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмдi мемлекеттiк мекеме қағаз тасығышта 2 данада жасайды және бередi.
278. Төлеуге берілетін шотта және (немесе) шетел валютасын айырбастауға арналған қағаз тасығыштағы өтінімде қандай да бір қажетті деректемелер болмаған, қолдар және (немесе) мөр бедері қолдардың және (немесе) мөр бедерлері бар құжатқа сәйкес келмеген, шот сомасы шетел валютасын айырбастауға арналған өтінім сомасына сәйкес келмеген кезде орындалмастан мемлекеттiк мекемеге қайтару себептерi көрсетiле отырып, қайтарылады.
Электрондық түрдегі төлеуге берiлетiн шотта және (немесе) шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмде қателер бар болған, оларда қандай да бiр қажеттi деректемелер болмаған, ЭЦҚ қате болған, валюта түрлері бойынша ҚР ҰБ белгілеген лимиттен асатын шетел валютасын резервтеу болмаған кезде, төлеуге берiлетiн шоттан және шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмді қабылдамау себептерi көрсетiле отырып, "Қазынашылық-клиент" АЖ-да орындалмастан қайтарылады.
280. Мемлекеттік мекеме сол күнi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне бағамдық айырма сомасына қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде: мiндеттемелердi тiркеуге арналған өтiнiм, шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiм және төлеуге берiлетiн шот бередi.

«234. При возврате платежей, произведенных в текущем финансовом году, территориальное подразделение казначейства:
1) осуществляет восстановление кассовых расходов государственного учреждения путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов;
2) предоставляет государственному учреждению отчет формы 2-38 «Платежное поручение» по форме, согласно приложению 90 к настоящим Правилам (далее - платежное поручение по форме 2-38) и отчет формы 5-17 «Реестр восстановлений и переносов» по форме, согласно приложению 91 к настоящим Правилам.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент» самостоятельно формируют отчеты формы 2-38 «Платежное поручение», 5-17 «Реестр восстановлений и переносов», 5-56 «Отчет по возвратам платежей по заработной плате», 5-57 «Отчет по возвратам пенсионных платежей».
277. Для осуществления платежей и переводов денег в иностранной валюте государственное учреждение предоставляет (направляет) в территориальное подразделение казначейства счет к оплате и заявку на конвертацию иностранной валюты на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» согласно приложению 94 к настоящим Правилам до 10-00 часов.
Заявка на конвертацию иностранной валюты на бумажном носителе составляется и предоставляется государственным учреждением в 2-х экземплярах.
278. При наличии ошибок и исправлений в счете к оплате и (или) заявке на конвертацию иностранной валюты на бумажном носителе, отсутствии каких-либо необходимых реквизитов в них, несоответствии подписей и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и (или) оттиска печати, несоответствии сумм счета к оплате сумме заявки на конвертацию иностранной валюты, счет к оплате и заявка на конвертацию иностранной валюты возвращаются государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата.
При наличии ошибок в электронном образе счета к оплате и (или) заявке на конвертацию иностранной валюты, отсутствии каких-либо необходимых реквизитов в них, ошибочности ЭЦП, отсутствия резервирования иностранной валюты, превышающей установленный НБ РК лимит по видам валют, счет к оплате и заявка на конвертацию иностранной валюты отклоняются в ИС «Казначейство-клиент» без исполнения с указанием причины отклонения.
280. Государственное учреждение предоставляет в тот же день в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» на сумму курсовой разницы: заявку на регистрацию обязательств, заявку на конвертацию иностранной валюты и счет к оплате.

284. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган шетел валютасын түрлері бойынша мемлекеттік мекеменің шетелдік валютадағы тиісті шоттарына есептеген күні аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекеменің шетел валютасындағы шоттары бойынша үзiндiлердi қалыптастырады және мемлекеттiк мекемеге шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтінішті мемлекеттік мекеменің одан әрі ұсынуы үшін қағаз тасығышта бередi, сондай-ақ аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысының белгiсi соғылған және шетел валютасындағы шоттарға ақша есептелген күнiн көрсетiп, қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмнiң бiр данасын қайтарады. Қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмнiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 8-09, 8-17 есептерін қалыптастыру мүмкіндігі туралы хабарландыруды алғаннан кейін шетел валютасындағы шоттар бойынша үзінді көшірмелерді дербес жасайды.
285. Мемлекеттiк мекеме шетел валютасындағы ақшаны аударуды жүзеге асыру үшiн аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтінішті осы Ереженiң 61-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде сағат 16.00-ге дейін ұсынады (жібереді). Қағаз тасығышта шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтініш 2 данада ұсынылады.
287. Қағаз тасығышта шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiште түзетулер болған, төлем мақсаты, қойылатын қолдар және (немесе) мөр басқан құжатқа қойылатын қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерiне, шетел валютасындағы шотта қажетті сома (валютаның түрлері бойынша) жетпеген не жоқ болған жағдайда шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiш қайтару себептерi көрсетiлiп орындалмастан, мемлекеттік мекемеге қайтарылады.
Шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтініштің электрондық түрінде қате болған, қандай да қажеттi деректемелер, төлем мақсаты болмаған немесе сәйкес келмеген, ЭЦҚ қате болған, шетел валютасындағы шотта қажетті сома (валютаның түрлері бойынша) жетпеген не жоқ болған кезде Шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтініштен бас тарту себептерін көрсете отырып, "Қазынашылық-клиент" АЖ-да бас тартылады.
289. Мемлекеттiк мекеменiң шетел валютасындағы шоттары бойынша үзiндiнi қалыптастырғаннан кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы оларды мемлекеттiк мекемеге бередi және жауапты орындаушының белгiсi соғылып шетел валютасындағы шоттан ақшаны есептен шығарған күнi көрсетiлген шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiштiң бiр данасын қайтарады. Шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiштiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.

284. В день зачисления центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета иностранной валюты по ее видам на соответствующие счета в иностранной валюте государственного учреждения территориальное подразделение казначейства формирует и выдает государственному учреждению выписки по счетам в иностранной валюте государственного учреждения на бумажном носителе для дальнейшего предоставления государственным учреждением заявления на перевод денег в иностранной валюте, а также возвращает один экземпляр заявки на конвертацию иностранной валюты, предоставленный на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства и указанием даты зачисления денег на счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявки на конвертацию иностранной валюты, предоставленный на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписки по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчетов 8-09, 8-17.
285. Для осуществления перевода денег в иностранной валюте государственное учреждение предоставляет (направляет) в территориальное подразделение казначейства заявление на перевод денег в иностранной валюте на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» по форме согласно приложению 61 к настоящим Правилам до 16.00 часов. Заявление на перевод денег в иностранной валюте на бумажном носителе предоставляется в 2-х экземплярах.
287. При наличии исправлений в заявлении на перевод денег в иностранной валюте, предоставленном на бумажном носителе, отсутствии или несоответствии каких-либо необходимых реквизитов, назначения платежа, подписей и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати, недостаточности либо отсутствии необходимой суммы на счете в иностранной валюте (по видам валют) заявление на перевод денег в иностранной валюте возвращается государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата.
При наличии ошибок в электронном образе заявления на перевод денег в иностранной валюте, отсутствии или несоответствии каких-либо необходимых реквизитов, назначения платежа, ошибочности ЭЦП, недостаточности либо отсутствии необходимой суммы на счете в иностранной валюте (по видам валют), заявление на перевод денег в иностранной валюте отклоняется в ИС «Казначейство-клиент» с указанием причины отклонения.
289. После формирования выписок по счетам в иностранной валюте государственного учреждения ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства предоставляет их на бумажном носителе государственному учреждению и возвращает один экземпляр заявления на перевод денег в иностранной валюте, предоставленный на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя и указанием даты списания денег со счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявления на перевод денег в иностранной валюте, предоставленный на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.

"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 8-09, 8-17 есептерін қалыптастыру мүмкіндігі туралы хабарландыруды алғаннан кейін шетел валютасындағы шоттар бойынша үзінді көшірмелерді дербес жасайды.
292. Шетел валютасын қайта айырбастау осы Ереженiң 95-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекеменiң қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде ұсынған (жіберген) қайта айырбастауға арналған өтiнiмі негiзiнде жүзеге асырылады.
293. Шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмдi мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде сағат 10-00-ге дейiн ұсынады. Шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiм қағаз тасығышта 2 данада ұсынылады.
302. Қағаз тасығышта шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмде қате болған немесе түзету болған, қандай да бiр талап етiлетiн деректемелер болмаған, шетел валютасындағы шотта қажет сома (валюта түрлерi бойынша), қайта айырбастау күнiне бағам жеткiлiксiз не жоқ болған, қолдар және (немесе) мөр бедерi қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi бар құжатқа сәйкес келмеген жағдайда, шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiм қайтару себептерi көрсетiлiп орындалмастан, мемлекеттiк мекемеге қайтарылады.
Шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтінімнің электрондық түрінде қате болған, қандай да қажеттi деректемелер болмаған немесе сәйкес келмеген, ЭЦҚ қате болған, шетел валютасындағы шотта қажетті сома (валютаның түрлері бойынша) жетпеген не жоқ болған кезде Шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтінімнен бас тарту себептерін көрсете отырып, "Қазынашылық-клиент" АЖ-да орындаусыз қайтарылады.
304. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган мемлекеттiк мекемелердiң шетел валютасындағы шоттарынан ақшаны есептен шығарған күнi шетел валютасындағы шоттары жөнiндегi үзiндiнi мемлекеттiк мекеменiң аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қалыптастырады және мемлекеттiк мекемеге қағаз тасығышта бередi, сондай-ақ жауапты орындаушының белгiсi соғылған шетел валютасындағы шоттардан ақшаны есептен шығару күнiн көрсете отырып, қағаз тасығышта ұсынылған мемлекеттiк мекеменiң шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмнiң бiр данасын қайтарады. Қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмнiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер 8-09, 8-17 есептерін қалыптастыру мүмкіндігі туралы хабарландыруды алғаннан кейін шетел валютасындағы шоттар бойынша үзінді көшірмелерді дербес жасайды.

Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписки по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчетов 8-09, 8-17.
292. Реконвертация иностранной валюты осуществляется на основании заявки на реконвертацию государственного учреждения предоставленном (направленном) на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» по форме, согласно приложению 95 к настоящим Правилам.
293. Заявка на реконвертацию иностранной валюты составляется и предоставляется государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» до 10-00 часов. Заявка на реконвертацию иностранной валюты на бумажном носителе предоставляется в 2-х экземплярах.
302. При наличии ошибок или исправлений в заявке на реконвертацию иностранной валюты на бумажном носителе, отсутствии каких-либо требуемых реквизитов, недостаточности либо отсутствии необходимой суммы на счете в иностранной валюте (по видам валют), курса на день реконвертации, несоответствии подписей и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати, заявка на реконвертацию иностранной валюты возвращается государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата.
При наличии ошибок в электронном образе заявки на реконвертацию иностранной валюты, отсутствии каких-либо требуемых реквизитов, ошибочности ЭЦП, недостаточности либо отсутствии необходимой суммы на счете в иностранной валюте (по видам валют) электронный образ заявки на реконвертацию иностранной валюты отклоняется в ИС «Казначейство-клиент» без исполнения с указанием причины отклонения.
304. В день списания центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета денег со счетов в иностранной валюте государственного учреждения территориальное подразделение казначейства формирует и выдает государственному учреждению выписки по счетам в иностранной валюте государственного учреждения на бумажном носителе, а также возвращает один экземпляр заявки на реконвертацию иностранной валюты, предоставленной на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя и указанием даты списания денег со счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявки на реконвертацию иностранной валюты, предоставленной на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписки по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчетов 8-09, 8-17.

342. Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган мемлекеттiк мекемелер бойынша жоспарды келiскеннен кейiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi әрбiр мемлекеттiк мекеме бойынша жиынтық жоспарды 3 данада бекiтедi, оның бiрi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнде қалады, екеуi - мемлекеттiк мекемеге берiледi.
Мемлекеттік мекеме бекітілген жоспардың бір данасын өзінде қалдырады, екіншісін - аумақтық қазынашылық бөлімшесіне береді.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеме осы Ереженің 96-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жоспардың қалыптастырылған электрондық түрін, сондай-ақ мемлекеттік мекеме басшысының және мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қолы қойылған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімге сканерленіп бекітілген жоспарды тіркейді.
351. Мемлекеттік мекемелер бойынша жиынтық жоспарға өзгерістер енгізу туралы бекітілген және келісілген анықтаманың негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жоспарға өзгерістер енгізу туралы анықтаманы 3 данада бекітеді.
Бекітілген анықтаманың бір данасы бюджеттік бағдарлама әкімшісінде қалады, екі данасы мемлекеттік мекемеге беріледі.
Мемлекеттік мекеме жоспарға өзгерістер енгізу туралы бекітілген анықтаманың бір данасын өзіне қалдырады, екіншісін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне береді.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеме осы Ереженің 98-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жоспарға өзгерістер енгізу туралы анықтаманың электронды түрін, сондай-ақ мемлекеттік мекеме басшысының және мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қолы қойылған осы Ереженің 17-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тізілімнің жоспарына өзгерістер енгізу туралы сканерленіп бекітілген анықтаманы тіркейді.";
74-1-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
93-қосымшада:
"4.1 Әкім:" деген тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.1. Әкiм:
- осы Келiсiмде келтiрiлген тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге қол жеткiзудi толық көлемде және кепiлдендiрiлген сапада, уақтылы қамтамасыз етуге;
- 10-тармақта көрсетiлген мерзiмде және нысанда ЖТБНӘ-ге тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге iс жүзiнде қол жеткiзу туралы есептi ақпарат берiп отыруға;
- қызметтiң жоспарланған көрсеткiштерiне қол жеткiзбеу тәуекелдерiн басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауға;
- мемлекеттiк орган қызметiнiң жоспарланған көрсеткiштерiне барынша табысты қол жеткiзу үшiн заңнамаға сәйкес барлық қажеттi шараларды, оның iшiнде қосымша iс-шаралар жүргiзудi қолдануға;
- тiкелей және түпкiлiктi нәтижелерге қол жеткiзу үшiн жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген нысаналы трансферттердi уақтылы, тиiмдi және мақсатқа сай пайдалануға;
- жоғары тұрған бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын әрбір жаңа жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен қаражат бөлуге;
- республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебiнен орындалатын iс-шаралармен байланысты шығыстарды, объектiлердiң техникалық параметрлерi, өндiрiстiк қуаттары өзгерген жағдайларда жергiлiктi бюджеттен бiрлесе қаржыландыруға;
- өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жоғары тұрған бюджеттiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы трансферттердiң сомасын және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша жоғары тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң кассалық шығыстарын қалпына келтiру жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейiн қайтаруға;
- өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмi бойынша ағымдағы қаржы жылы iшiнде жергiлiктi бюджеттердiң бюджет қаражатының қалдығы есебiнен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етiлген нысаналы трансферттердiң сомасын және ол ағымдағы қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған жағдайда тиiстi бюджеттi түзету және бюджеттi атқару жөнiндегi тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органның "Пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердi қайтару" түсiмдер кодына аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешiктiрмей жоғары тұрған бюджеттiң кiрiсiне қайтаруға;
- өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлiнген нысаналы трансферттердiң сомасы, ол бойынша ағымдағы қаржы жылында одан әрi пайдалану (жете пайдалану) туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган шешiм қабылдамаса, жыл басына арналған бюджеттiк қаражат қалдықтары есебiнен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейiн оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға;
- мемлекеттiк қаржылық бақылау органы нысаналы трансферттер сомасының мақсатқа сай пайдаланылмағанын айқындаған жағдайда, бақылау актiсiне қол қойылғаннан кейiн бiр ай iшiнде осы трансферттердi бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға мiндеттенедi.";

342. После согласования уполномоченным органом по исполнению бюджета сводного плана по государственным учреждениям администратор бюджетных программ утверждает план по каждому государственному учреждению в 3-х экземплярах, один из которых остается у администратора бюджетных программ, два - передаются государственному учреждению.
Государственное учреждение один экземпляр утвержденного плана оставляет у себя, другой - предоставляет в территориальное подразделение казначейства.
При передаче в территориальное подразделение казначейства по ИС «Казначейство-клиент» государственное учреждение прикрепляет сформированный электронный образ плана по форме, согласно приложению 96-1 к настоящим Правилам, а также сканированный утвержденный план к реестру по форме согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные ЭЦП руководителя государственного учреждения и руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения.
351. На основании утвержденной и согласованной справки о внесении изменений в сводный план по государственным учреждениям администратор бюджетных программ утверждает справку о внесении изменений в план в 3-х экземплярах.
Один экземпляр утвержденной справки остается у администратора бюджетной программы, два экземпляра передается государственному учреждению.
Государственное учреждение один экземпляр утвержденной справки о внесении изменений в план оставляет у себя, другой предоставляет в территориальное подразделение казначейства.
При передаче в территориальное подразделение казначейства по ИС «Казначейство-клиент» государственное учреждение прикрепляет сформированный электронный образ справки о внесении изменений в план по форме, согласно приложению 98-1 к настоящим Правилам, а также сканированную утвержденную справку о внесении изменений в план к реестру по форме, согласно приложению 17-1 к настоящим Правилам, подписанные ЭЦП руководителя государственного учреждения и руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения.»;
приложение 74-1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 93:
пункт «4.1 Аким обязуется» изложить в следующей редакции:
«4.1. Аким обязуется:
- в полном объеме и гарантированном качестве, своевременно обеспечить достижение прямых и конечных результатов, приведенных в настоящем Соглашении;
- в указанные в п. 10 сроки и форме предоставлять отчетную информацию АБПВБ о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
- своевременно принимать меры по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;
- предпринимать все необходимые меры, в том числе проведение дополнительных мероприятий, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, для наилучшего достижения запланированных показателей деятельности государственного органа;
- своевременно, эффективно и целенаправленно использовать целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета, для достижения прямых и конечных результатов;
- выделять из местного бюджета средства на финансирование каждого нового местного бюджетного инвестиционного проекта, финансируемого за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета;
- финансировать из местного бюджета расходы, связанные с мероприятиями выполняемыми за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в случаях изменения технических параметров, производственных мощностей объектов;
- сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств вышестоящего бюджета и в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить не позднее 20 декабря текущего финансового года, путем восстановления кассовых расходов администратора бюджетной программы вышестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе;
- сумму неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов и в случае ее неиспользования в текущем финансовом году возвратить в доход вышестоящего бюджета не позднее 20 декабря текущего финансового года, путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления, соответствующим местным уполномоченным органом по исполнению бюджета на код поступлений «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов»;
- в случае неиспользования (недоиспользования) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местного исполнительного органа области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году, возвратить в вышестоящий бюджет, выделивший их, до 1 марта текущего финансового года за счет остатков бюджетных средств на начало года;
- в случае выявления органом государственного финансового контроля нецелевого использования суммы целевых трансфертов, возвратить их в течение месяца после подписания акта контроля в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты.»;

осы қаулының 2345678910111213141516171819 және 20-қосымшаларына сәйкес 2-1, 4-1, 13-1, 14-1, 15-1, 17-1, 19-1, 26-1, 27-1, 29-1, 30-1, 55-1, 66-1, 67-1, 80-1, 80-2, 96-1, 98-1, 118-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағының 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін сексен үшінші, тоқсан жетінші, бір жүз он бірінші, бір жүз жиырма үшінші, бір жүз жиырма төртінші, бір жүз жиырма бесінші, екі жүз оныншы, екі жүз он бірінші, үш жүз тоқсан екінші абзацтарын қоспағанда, осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесіне 74-1-қосымша
Нысан
№ төлем шоты
Күні 20____ ж. "____" ______________
Мемлекеттік мекеме
Ақша алушы
ММ коды
Коды
|КБе |
Атауы
Атауы
СТН
СТН
АҚО
Банк
БСК
ЖСК
Қаржыландыру көзі
БСК
Бюджет түрі
ЖСК
Шығыстар БСК
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) коды
Алушының БСК
ТМК
Төлемнің мәртебесі
Төлемді тағайындау
Сомасы
Сомасы жазумен
Басшының аты-жөні:
Бас бухгалтердің аты-жөні
______________________________________________________
Үлгі (1-жай, 2-жиынтық зейнетақы, 3-жалақы мен дивидендтерді аудару, 4-әлеум. аударымдар); № хабарландырумен (ЖА) келісу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 2-1-қосымша
Нысан
Төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспары
20___ ж. "____"__________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Upl
Қор
Орналасқан жері
Бағд. Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
қаң. жыл
ақп. жыл
наур.жыл
сәуір.жыл
мам.жыл
мау.жыл
шіл.жыл
там.жыл
қыр.жыл
қаз.жыл
қар.жыл
жел.жыл
ЖИЫНЫ
хабарлама
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының аты-жөні:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының аты-жөні:
_________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 4-1-қосымша
Нысан
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспары
20___ ж. "____"__________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Up1
Қор
Орналасқан жері
Бағд. Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
қаң. жыл
ақп. жыл
наур.жыл
сәуір.жыл
мам.жыл
мау.жыл
шіл.жыл
там.жыл
қыр.жыл
қаз.жыл
қар.жыл
жел.жыл
ЖИЫНЫ
хабарлама
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының аты-жөні:
Жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету

дополнить приложениями 2-1, 4-1, 13-1, 14-1, 15-1, 17-1, 19-1, 26-1, 27-1, 29-1, 30-1, 55-1, 66-1, 67-1, 80-1, 80-2, 96-1, 98-1, 118 согласно приложениям 2345678910111213141516171819 и 20 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением абзацев восемьдесят третьего, девяносто седьмого, сто одинадцатого, сто двадцать третьего, сто двадцать четвертого, сто двадцать пятого, двести десятого, двести одиннадцатого, триста девяносто второго пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 74-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Счет к оплате № ______
Дата «__» ________ 20__г.
Государственное учреждение
Получатель денег
Код ГУ
Код
|КБе|
Наименование
Наименование
РНН
РНН
ТПК
Банк
БИК
ИИК
Источник
финансирования
БИК
Вид бюджета
ИИК
КБК расходов
Код товаров
(работ, услуг)
КБК
поступлений
|КНП|
Статус платежа
Назначение платежа
Сумма
Сумма прописью:
Ф.И.О. руководителя __________________
Ф.И.О. главного бухгалтера ___________
______________________________________________
Тип (1-Обычный, 2-Сводный пенсионный, 3-Перечисление З/п и дивидендов, 4-Соц.отчисления); Согласование с Уведомлением (ЗП) №-.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 2-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Индивидуальный план финансирования по платежам
от «__» _________ 20__г.
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Upl
Фо-
нд
Мес-
то
рас-
по-
ло-
же-
ние
Адм
Про-
гр.
Под-
прог
.
Спе
ци-
фи-
ка
Тип
раз
ре-
ше-
ния
Гос.
уч-
реж
ден
-ие
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Ре-
зе-
рв1
Ре-
зе-
рв2
янв.
г.
г.
февр.
г.
г.
март.
г.
г.
апр.
г.
г.
май.
г.г.
июн.
г.г.
июл.
г.г.
авг.
г.г.
сен.
г.г.
окт.
г.г.
ноя.
г.г.
дек.
г.г.
Ито-
го
Сооб-
щение
Итого:
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 4-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Индивидуальный план финансирования по обязательствам
от «__» ________ 20__г.
Форма
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Upl
Фо-
нд
Мес-
то
рас-
по-
ло-
же-
ние
Адм
Про-
гр.
Под-
прог
.
Спе
ци-
фи-
ка
Тип
раз
ре-
ше-
ния
Гос.
уч-
реж
ден
-ие
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Ре-
зе-
рв1
Ре-
зе-
рв2
янв.
г.
г.
февр.
г.
г.
март.
г.
г.
апр.
г.
г.
май.
г.г.
июн.
г.г.
июл.
г.г.
авг.
г.г.
сен.
г.г.
окт.
г.г.
ноя.
г.г.
дек.
г.г.
Ито-
го
Сооб-
щение
Итого:
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654

ережесiне 13-1 қосымша
Нысан
Бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспары
20___ ж. "____"__________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Up1
Қор
Орналасқан жері
Бағд. Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
қаң. жыл
ақп. жыл
наур.жыл
сәуір.жыл
мам.жыл
мау.жыл
шіл.жыл
там.жыл
қыр.жыл
қаз.жыл
қар.жыл
жел.жыл
ЖИЫНЫ
хабарлама
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
5-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 14-1 қосымша
Төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары
20___ ж. "____"__________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Up1
Қор
Орналасқан жері
Бағд. Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
қаң. жыл
ақп. жыл
наур.жыл
сәуір.жыл
мам.жыл
мау.жыл
шіл.жыл
там.жыл
қыр.жыл
қаз.жыл
қар.жыл
жел.жыл
ЖИЫНЫ
хабарлама
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
6-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 15-1 қосымша
Міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары
20___ ж. "____"__________
Бюджет
Ұйым
Валюта
Кезең жылы
Кітап
Деректерге рұқсат жинау
Up1
Қор
Орналасқан жері
Бағд. Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
қаң. жыл
ақп. жыл
наур.жыл
сәуір.жыл
мам.жыл
мау.жыл
шіл.жыл
там.жыл
қыр.жыл
қаз.жыл
қар.жыл
жел.жыл
ЖИЫНЫ
хабарлама
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 17-1 қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(жоспардың, жоспарға өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың)
тізілімі
Ұсынған күн _________________________
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның/бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің/ММ атауы _________________________
р/б
Мемлекеттік мекеменің коды
Жоспарлардың (жоспарға өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың) атауы
Парақ саны
Ескертпе*
1
2
3
4
5
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның/бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің/ММ басшысы _______________ _____________
(аты-жөні)      (қолы)
Жауапты орындаушы _______________ _____________
(аты-жөні)      (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
8-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету

Приложение 13-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Сводный план поступлений в бюджет
от «__» _______ 20__г.
Форма
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Upl
Фо-
нд
Мес-
то
рас-
по-
ло-
же-
ние
Адм
Про-
гр.
Под-
прог
.
Спе
ци-
фи-
ка
Тип
раз
ре-
ше-
ния
Гос.
уч-
реж
ден
-ие
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Ре-
зе-
рв1
Ре-
зе-
рв2
янв.
г.
г.
февр.
г.
г.
март.
г.
г.
апр.
г.
г.
май.
г.г.
июн.
г.г.
июл.
г.г.
авг.
г.г.
сен.
г.г.
окт.
г.г.
ноя.
г.г.
дек.
г.г.
Ито-
го
Сооб-
щение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 14-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Сводный план финансирования по платежам
от «__» _______ 20__г.
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Upl
Фо-
нд
Мес-
то
рас-
по-
ло-
же-
ние
Адм
Про-
гр.
Под-
прог
.
Спе
ци-
фи-
ка
Тип
раз
ре-
ше-
ния
Гос.
уч-
реж
ден
-ие
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Ре-
зе-
рв1
Ре-
зе-
рв2
янв.
г.
г.
февр.
г.
г.
март.
г.
г.
апр.
г.
г.
май.
г.г.
июн.
г.г.
июл.
г.г.
авг.
г.г.
сен.
г.г.
окт.
г.г.
ноя.
г.г.
дек.
г.г.
Ито-
го
Сооб-
щение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 15-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Сводный план финансирования по обязательствам
от «__» _______ 20__г.
Бюджет
Организация
Валюта
Год периода
Книга
Набор доступа к данным
Upl
Фо-
нд
Мес-
то
рас-
по-
ло-
же-
ние
Адм
Про-
гр.
Под-
прог
.
Спе
ци-
фи-
ка
Тип
раз
ре-
ше-
ния
Гос.
уч-
реж
ден
-ие
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Ре-
зе-
рв1
Ре-
зе-
рв2
янв.
г.
г.
февр.
г.
г.
март.
г.
г.
апр.
г.
г.
май.
г.г.
июн.
г.г.
июл.
г.г.
авг.
г.г.
сен.
г.г.
окт.
г.г.
ноя.
г.г.
дек.
г.г.
Ито-
го
Сооб-
щение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 17-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
Реестр
______________________________________________
(планов, справок о внесении изменений в планы)
Дата представления __________________________
Наименование местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета / администратора
бюджетных программ / ГУ ______________________
п/п
Код
государственного
учреждения
Наименование планов
(справок о внесении
изменений в планы)
Количество
листов
Примечание*
1
2
3
4
5
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета /
администратора бюджетных программ / ГУ ____________ __________
(Ф.И.О.)    (подпись)
Ответственный исполнитель ___________ __________
(Ф.И.О.)   (подпись)
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654

ережесiне 19-1 қосымша
Нысан
200__ ж. "___"_____________
___________ негізінде
Бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
"___"_____________
№ __________ АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
9-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 26-1 қосымша
Нысан
200__ ж. "___"_____________
___________ негізінде
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
"___"_____________
№ __________ АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының аты-жөні:
Жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
10-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 27-1 қосымша
Нысан
200__ ж. "___"_____________
___________ негізінде
Төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
"___"_____________
№ __________ АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының аты-жөні:
Жеке қаржыландыру жоспарын жасау үшін жауапты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
11-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 29-1 қосымша
Нысан
200__ ж. "___"_____________
___________ негізінде Төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
"___"_____________
№ __________ АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
12-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету

Приложение 19-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА №
о внесении изменений в Сводный план поступлений в бюджет
на основании от «__» ________ 200_г.
от _______________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 26-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА №
о внесении изменении в индивидуальный план
финансирования по обязательствам
на основании ____ от «__» _______ 200_г.
от ______________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 27-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА №
о внесении изменении в индивидуальный план
финансирования по платежам
на основании ______ от «__» 200_ г.
от ______________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 29-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА №
о внесении изменений в Сводный план
финансирования по платежам
на основании _____ от «__» _______ 200_ г.
от _________________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654

ережесiне 30-1 қосымша
Нысан
200__ ж. "___"_____________
___________ негізінде
Міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
"___"_____________
№ __________ АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының аты-жөні:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
13-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 55-1 қосымша
Нысан
"Бекiтемiн"
Бюджетке түсетiн түсiмдердi
алуға жауапты уәкiлеттi
органның басшысы
_________________
(қолы, аты-жөнi)
20__ж. "__"________
М.О.
Ұсынылған күнi 20__ж."__"________
№ ҚОРЫТЫНДЫ
20__ж. "__"______                   ______________________
___________________________________     (жасалған жерi)
(жасалған күнi)
_____________________________________________________________
(уәкiлеттi органның атауы, БСН)
_____________________________________________________________
өтiнiшi бойынша (Т.А.Ә. немесе төлеушiнiң атауы, ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(цифрмен және қолмен таратып жазу)
___________ теңге сомасындағы артық (қате) төлеген сомаларды бюджетке қайтару/есептеу туралы
Көрсетiлген сома _____________________________________ шотта жасалды
(ЖСК, түсiмдердiң коды мен атауы, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның атауы мен БСН-i)
____________________________________________________ аударуға жатады
_____________________________________________________________________
(ЖСК, түсiмдердiң, бенефициарының коды мен атауы, оның БСН және шот нөмiрi)
____________________________________________________________________
(бенефициар банкiнiң және қазынашылық органының атауы)
СТК _________________________________________________________________
БСК, Кбе
_____________________________________________________________________
Уәкiлеттi органның ____________ __________________
жауапты орындаушысы   (қолы)       (аты-жөнi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
14-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 66-1 қосымша
Нысан
№ өтінім   -------------
|             |
-------------
Мемлекеттік мекеменің коды     ----------------
|                |
----------------
Бюджеттің түрі                |                |
----------------
|                |
Қаржыландыру көзі              ----------------
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМІЛЕСІН ТІРКЕУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күні 20__ ж. "___"____________
Мемлекеттік мекеменің атауы
Ақша алушының атауы, СТН (ЖСН(БСН)), ЖСК, ақша алушы банкінің атауы мен БСК
Валюта айырбастаудың нарықтық бағамы*
Сомасы
Шығыстар сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасынң коды (тауар түрінің коды)
(Сомасы жазумен)
Басшылардың қолы
ТӨЛЕМ КЕСТЕСІ
Басшының аты-жөні
негіз-
құжат
Аванстық (алдын ала) төлем мөлшері (%)
Төлеу
кезеңі
сомасы
Бас бухгалтердің аты-жөні
* - шетел валютасындағы азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу кезінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
15-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету

Приложение 30-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА №
о внесении изменений в Сводный план
финансирования по обязательствам
на основании ______ от «__» ________ 200_г.
от __________________
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 13
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Приложение 55-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
«Утверждаю»
Руководитель уполномоченного
органа ответственного за
взимание поступлений в бюджет
_________________
(подпись, Ф.И.О.)
"__"_______ 20__ г.
______________________
|Дата предоставления  |
|"__" _______ 20__ г. |
|_____________________|
ЗАКЛЮЧЕНИЕ № __
"__" __________ 20__ г. ___________________
(место составления)
_______________________
(дата составления)
___________________________________________________
(наименование уполномоченного органа, БИН)
по заявлению
______________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование плательщика, ИИП/БИН)
о возврате/зачете излишне (ошибочно) уплаченной суммы в бюджет
в сумме _________________________
___________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
Указанная сумма образовалась на счете
__________________________________________________________
(ИИК, код и наименование поступления, наименование и БИН
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Подлежит перечислению ________________________
__________________________________________________
(ИИК, код и наименование поступления, бенефициар,
его БИН и номер счета)
______________________________________________________
(наименование банка бенефициара, органа казначейства)
КНП ______________________________________________
БИК, Кбе
_____________________________________________________
Ответственный исполнитель _____________ ____________
Уполномоченного органа    (подпись)        Ф.И.О.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 66-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
______________            _________
Код государственного учреждения |______________| Заявка № |_________|
Вид бюджета                     |______________|
Источник финансирования         |______________|
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «__» _______ 20__ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование, РНН
(ИНН, (БИН)),
ИИК получателя денег,
наименование и БИК банка
получателя денег
Рыночный
курс обмена
валют*
Сумма
Описание расхода:
Код
бюджетной
классификации
расходов (код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи руководителей
ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
Ф.И.О руководителя
документ-
обоснование
размер авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
период
оплаты
сумма
Ф.И.О главного
бухгалтера
* - заполняется при регистрации гражданско-правовых сделок в иностранной валюте.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654

ережесiне 67-1 қосымша
Нысан
---------------
№ өтінім     |               |
---------------
Мемлекеттік мекеменің коды     ----------------
|                |
----------------
Бюджеттің түрі                |                |
----------------
|                |
Қаржыландыру көзі              ----------------
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМІЛЕСІН ТІРКЕУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күні 20__ ж. "___"____________
Мемлекеттік мекеменің атауы
Ақша алушының атауы, СТН (ЖСН (БСН)), ЖСК, ақша алушы банкінің атауы мен БСК
Жалпы сомасы
Ағымдағы қаржы жылының сомасы
Базалық шығыстар сомасы
жоспарлы кезеңнің екінші жылы
жоспарлы кезеңнің үшінші жылы
Шығыстар сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасының коды (тауар түрінің коды)
(Сомасы жазумен)
Басшылардың қолы
негіз- құжат
ТӨЛЕМ КЕСТЕСІ
Басшының аты-жөні
Аванстық (алдын ала) төлем мөлшері (%)
сомасы
Бас бухгалтердің аты-жөні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
16-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 80-1 қосымша
5-56-нысан
Жалақы бойынша төлемдерді қайтару жөніндегі есеп Есеп қалыптастырылды: хх.хх.хххх
Мем. мекеменің коды
Мем. мекеменің атауы
Қайтару күні
Беті х-тан х
---------------------------------------------------------
Тегі ! Аты ! Әкесінің аты ! Карточканың немесе ! Сомасы
!     !              ! жеке шоттың №      !
---------------------------------------------------------
-----------
Жиыны
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
17-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 80-2 қосымша
5-57-нысан
Зейнетақы төлемдерін қайтару жөніндегі есеп
Есеп қалыптастырылды: хх.хх.хххх.
Беті х–тан х
Мем. Мекеменің коды
Мем. Мекеменің атауы
Қайтару күні
Тегі ! Аты ! Әкесінің аты ! ӘЖК ! Қайтару себептері ! Сомасы
------------------------------------------------------------
Жиыны
Жауапты орындаушы _______________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
18-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 96-1 қосымша
Нысан
20__ ж. "___"___________
Мемлекеттік мекеменің тауарларын (жұмыстарын, көрсетілетін
қызметтерін) өткізуден түсетін түсімдер мен
шығыстардың жоспары
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Мемлекеттік мекеме басшының аты-жөні:
Мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
19-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету

Приложение 67-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
______________            _________
Код государственного учреждения |______________| Заявка № |_________|
Вид бюджета                     |______________|
Источник финансирования         |______________|
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «__» _______ 20__ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование, РНН
(ИНН, (БИН)), ИИК
получателя денег,
наименование и БИК
банка получателя
денег
Общая
сумма
Сумма
текущего
финансового
года
Сумма базовых
расходов
второго
года
планового
периода
третьего
года
планового
периода
Описание расхода:
Код бюджетной
классификации
расходов(код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи
руководителей
ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
Документ-
обоснование
Ф.И.0 руководителя
размер авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
сумма
Ф.И.О главного
бухгалтера
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 80-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-56
Отчет по возвратам платежей по заработной плате
Отчет сформирован: хх.хх.хххх
Код гос. учреждения
Наименование гос. учреждения
Дата возврата
Страница х из х
____________________________________________
Фамилия ! Имя ! Отчество ! № карточки или ! Сумма
!      !      !лицевого счета!
____________________________________________
________
Итого
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 80-2
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-57
Отчет по возвратам пенсионных накоплений
Отчет сформирован хх.хх.хххх
Стр. х из х
Код гос. учреждения
Наименование гос. учреждения
Дата возврата
________________________________________________
Фамилия ! Имя ! Отчество ! СИК ! Причины возврата ! Сумма
________________________________________________
________________________________________________
Итого
Ответисполнитель ______________________
(подпись)
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 96-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
План поступлений и расходов от реализации
товаров (работ, услуг) государственного учреждения
от «__» ________ 20__ г.
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя государственного учреждения:
Ф.И.О руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения:
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1554

ережесiне 98-1 қосымша
Нысан
20__ ж. "___"___________
Мемлекеттік мекеменің тауарларын (жұмыстарын, көрсетілетін
қызметтерін) өткізуден түсетін түсімдер мен шығыстардың
жоспарына өзгерістер енгізу туралы
АНЫҚТАМА
Санаты
Ұйым
Бюджет
Пакеттің аты
Upl
Кезең
Қор
Орналасқан жері
Бағд.,
Кіші бағд. әкімшісі
Ерекшелік
Рұқсат түрі
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі
1-резерв
2-резерв
Дебет
Кредит
Хабарлама
Жиыны:
Мемлекеттік мекеме басшының аты-жөні:
Мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының аты-жөні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1654 қаулысына
20-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және оған
кассалық қызмет көрсету
ережесiне 118 қосымша
0_07 Нысан
Есеп жүргізілді: күні.айы.жылы сағ:мин:сек
Бюджет бойынша мемлекеттік мекеменің бос қалдықтары
жөніндегі есеп
Бюджет:
Кезеңі:
Әкім/Бағд/Кіші бағд:
Ерекшелік:
Есебі
Бюджет
Резервілеу
Факті
Бос қалдықтар

Приложение 98-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма
СПРАВКА
о внесении изменений в план поступлений и расходов
от реализации товаров (работ, услуг) государственного
учреждения от «__» ________ 20__ г.
Категория
Организация
Бюджет
Имя пакета
Upl
Период
Фонд
Место-
располо-
жение
Адм.
Прогр.
Подпрогр.
Специфика
Тип
разре-
шения
Гос.
учреж-
дение
Источник
финан-
сиро-
вания
Резерв1
Резерв2
Дебет
Кредит
Сообщение
Итого:
Ф.И.О руководителя государственного учреждения:
Ф.И.О руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения:
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1654
Приложение 118
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 0_07
Отчет произведен: дд.мм.гггг чч:мм:сс
Отчет по свободным остаткам государственного учреждения по бюджету
Бюджет:
Период:
Адм/Пр/Подпр:
Специфика:
Счет
Бюджет
Резервирование
Факт
Свободные остатки