"Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1498 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1666 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1498 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1498 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1666
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1498 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы" следующие изменения и дополнения:

«Пайдаланушылардың статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етілуін жақсарту» деген 1.3.1-міндетте:
тікелей нәтижелердің көрсеткіштері мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
"
4
Ресми статистикалық ақпараттың ашықтығы мен жалпы қолжетімділігіне бағытталған, өткізілген іс-шаралардың саны
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің қызметі туралы жылдық есеп
ед.
15
15
15
15
";
тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
реттік нөмірі 9-жол:
"
9
Мемлекеттік қызмет көрсетулердің стандарттары мен регламенттерін қалыптастыру әзірлеу
х
х
х
х
х
":
мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары мен регламенттерін әзірлеу
х
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-жолмен толықтырылсын:
"
11
Ашық есік күндерін және интернет - конференциялар өткізу
х
х
х
х
х
";
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының  стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген 2-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі
Мемлекеттің стратегиялық бағыттары мен мақсаттары
Стратегиялық және (немесе) бағдарламалық құжаттың атауы
1 стратегиялық бағыт. Ұсынылатын ақпараттың сапасын жақсарту
1.1-мақсат. Экономиканың барлық аяларын, салаларын сапалы көрсеткіштермен қалыптастыру және статистикалық деректерді түзуді оңтайландыру
1.2-мақсат. «е-Статистика» интеграцияланған акпараттық жүйесін жасау және енгізу арқылы деректердің өңдеу жүйесін дамыту
1.3-мақсат. Статистикалық ақпаратты тарату жүйесін дамыту
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспары
«Функционалдық міндетгерді дамыту» деген 4-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бөлім. Функционалдық міндеттерді дамыту
Стратегиялық бағыттың атауы, мемлекеттік органның мақсаттары мен міндеттері
Стратегиялық бағытты іске асыру жөніндегі іс-шаралар және мемлекеттік органның мақсаты
Іске асыру кезеңі
1-стратегиялық бағыт. Ұсынылатын ақпараттың сапасын жақсарту
1.1-мақсат.
Экономиканың барлық салаларын сапалы көрсеткіштермен қалыптастыру және статистикалық деректерді түзуді оңтайландыру 1.1.1-міндет. Статистикалық әдіснамаға халықаралық стандарттарды енгізу
1.2-мақсат. «е-Статистика» интеграцияланған ақпараттық жүйесін жасау және енгізу арқылы деректердің өңдеу жүйесін дамыту
1.2.1-міндет. Ақпараттық жүйелерді әзірлеу, енгізу және дамыту
1.3-мақсат. Статистикалық ақпаратты тарату жүйесін дамыту
1.3.1-міндет. Пайдаланушыларды статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етілуін жақсарту

в задаче 1.3.1. "Улучшение обеспечения пользователей статистической информацией":
показатели прямых результатов дополнить строкой порядковый номер 4 следующего содержания:
"
4
Количество проведенных
мероприятий, направленных на
открытость и общедоступность
официальной статистической
информации
Годовой отчет о
деятельности
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике
ед.
15
15
15
15
";
в мероприятиях для достижения прямых результатов:
строку порядковый номер 9:
"
9
Разработка стандартов и регламентов
государственных услуг
х
х
х
х
х
"
изложить в следующей редакции:
"
9
Разработка стандартов и регламентов
государственных услуг
х
";
дополнить строкой порядковый номер 11 следующего содержания:
"
11
Проведение дня открытых дверей и
Интернет-конференции
х
х
х
х
х
";
подраздел 2. "Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства" изложить в следующей редакции:
"2. Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства
Стратегические направления и цели
государства
Наименование стратегического и (или)
программного документа
Стратегическое направление 1. Улучшение
качества предоставляемой информации
Цель 1.1. Обеспечение качественными
показателями всех сфер, отраслей
экономики и рационализация производства
статистических данных
Цель 1.2. Развитие системы обработки
данных путем создания и внедрения
интегрированной информационной системы
«е-Статистика»
Цель 1.3. Развитие системы
распространения статистической
информации
Стратегический план развития Республики
Казахстан до 2020 года, утвержденный
Указом Президента Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 922
";
раздел 4. "Развитие функциональных возможностей" изложить в следующей редакции:
"Раздел 4. Развитие функциональных возможностей
Наименование стратегического
направления, цели и задачи
государственного органа
Мероприятия по реализации
стратегического направления и
цели государственного органа
Период
реализации
Стратегическое направление
1. Улучшение качества
предоставляемой информации
Цель 1.1. Обеспечение качественными
показателями всех сфер, отраслей
экономики и рационализация
производства статистических данных
Задача 1.1.1.
Совершенствование статистической
методологии и инструментария
Цель 1.2. Развитие системы обработки
данных путем создания и внедрения
интегрированной информационной
системы «е-Статистика»
1.2.1. Разработка, внедрение и
развитие информационных систем
Цель 1.3. Развитие системы
распространения статистической
информации
Задача 1.3.1. Улучшение обеспечения
пользователей статистической
информацией

1) Агенттіктің құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді өзектендіру
тұрақты
2) Қызметкерлердің біліктілігін арттыру
тұрақты
3) Қазақстан Республикасында статистика саласындағы халықаралық семинарлар өткізу
жыл сайын
4) Қызметкерлердің статистика саласында халықаралық семинарларға қатысуы
жыл сайын
5) Қызметкерлердің шетелдік статистикалық серіктестіктермен тәжірибе алмасу жөніндегі іс-шараларға қатысуы
2011 ж. бастап
6) Шешім қабылдау деңгейіндегі биліктегі әйелдердің үлесін кемінде 30 % ұлғайту
тұрақты
7) Адами ресурстарды басқарудың ең үздік қағидаттары мен әдістері негізінде кадр қызметінің тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету
тұрақты
8) Ұлттық бірлікті нығайтудың маңызды факторы ретінде мемлекеттік тілді дамыту
тұрақты
9) Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
тұрақты
10) Қазақстанның статистикалық әлеуетін нығайту бойынша Дүниежүзілік Банкімен жобаны іске асыру
тұрақты
11) Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл
тұрақты
12) Агенттіктің материалдық-техникалық қорын жаңарту
қажет
болған
жағдайда
13) Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде қазақстандық қамтуды қамтамасыз ету
1) ІТ қызметтерінде (2011 ж. - 40%, 2012 ж. - 50%, 2013 ж. - 60%, 2014 ж. - 70%, 2015 ж. - 80%);

1) Актуализация нормативно-
правовых актов, входящих в
компетенцию Агентства
постоянно
2) Повышение квалификации
сотрудников
постоянно
3) Проведение международных
семинаров в Республике
Казахстан в сфере статистики
ежегодно
4) Участие сотрудников в
международных семинарах в
сфере статистики
ежегодно
5) Участие сотрудников в
мероприятиях по обмену
опытом с зарубежными
статистическими партнерами
с 2011 г.
6) Увеличение доли женщин во
власти на уровне принятия
решений не менее 30 %
постоянно
7) обеспечение эффективной
работы кадровой службы на
основе лучших принципов и
методов управления
человеческими ресурсами
постоянно
8) Развитие государственного
языка, как важнейшего фактора
укрепления национального
единства
постоянно
9) Обеспечение информационной
безопасности
постоянно
10) Реализация проекта со
Всемирным Банком по укреплению
статистического потенциала
Казахстана
постоянно
11) Взаимодействие с
международными организациями
постоянно
12) Модернизация материально-
технической базы Агентства
по мере
необходимости
13) Обеспечение Казахстанского
содержания при осуществлении
государственных закупок
информационно-коммуникационных
технологий:
1) в IТ-услугах (2011 - 40 %,
2012 г. - 50 %, 2013 - 60 %,
2014 - 70 %, 2015 - 80 %);

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов