"Қазақстан Республикасы туристік индустриясының перспективалы бағыттарын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1048 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1729 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы туристік индустриясының перспективалы бағыттарын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1048 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1048 "Об утверждении Программы по развитию перспективных направлений туристской индустрии Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1729
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1048 «Об утверждении Программы по развитию перспективных направлений туристской индустрии Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы» следующие изменения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы туристік индустриясының перспективалы бағыттарын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
"Бағдарламаның паспорты" деген бөлімде:
"Қаржыландыру көздері және көлемі" деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы "4 252108 966,8", "757 564,0", "2 767 881,0" деген сандар тиісінше "4 252 145 377,8", "750 364,0", "2 811 492,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қажетті ресурстар" деген 4-бөлімде:
төртінші бөлігінде:

в Программе по развитию перспективных направлений туристской индустрии Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе «Паспорт Программы»:
в подразделе «Источники и объемы финансирования»:
в абзаце втором цифры «4 252 108 966,8», «757 564,0», «2 767 881,0» заменить соответственно цифрами «4 252 145 377,8», «750 364,0», «2 811 492,0»;
в разделе 4. «Необходимые ресурсы»:
в части четвертой:

"4 252 108 966,8" деген сандар "4 252 145 377,8" деген сандармен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "757 564,0", "2 767 881,0" деген сандар тиісінше "750 364,0", "2 811 492,0" деген сандармен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
Қазақстан Республикасы туристік индустриясының перспективалы бағыттарын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"1. Бәсекеге қабілетті туристік өнімді қалыптастыру" деген бөлімде:
"1.2. Туристік орталықтар, кешендер және орналастыру объектілерін салу" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Ақмола облысының "Бурабай" АЭА шекарасында туристік ойын-сауық кешенін салу (2009-2021 жылдар)
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ТСМ (жинақтау), Ақмола облысының әкімдігі
Жыл сайын 20 шілде, 20 қаңтар
450
000
000,
0
450
000
000
,0
Инвестициялар есебінен
"Бурабай" АЭА шекарасының шегінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтағы жерді босалқы жерге ауыстырудың техникалық экономикалы к негіздемесі н әзірлеу
Жерді ауыстыру ТЭН
ТСМ. Қоршаған ортамині , АШМ, Қаржымині
2012 жылғы қаңтар
7199
0
719
9.0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық экономикалық негіздемесінің қажетті сараптамасын әзірлеу немесе түзету сондай-ақ өткізу" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
"Бурабай" АЭА шекарасының шегінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтағы жерді босалқы жерге ауыстыру
Қазақстан Республикасы ң Үкіметінің қаулысы
АШМ, Қоршаған ортамині, ТСМ
2012 жылғы I тоқсан
Талап етілмейді
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Алматы облысының Қапшағай су қоймасы жағалауында "Жаңа Іле" халықаралық туристік орталығын салу
Қазақстан Республи касы Президен тінің Әкімшілі гіне ақпарат
ТСМ (жинақтау), Алматы облысының әкімдігі
Жыл сайын 20 шілде, 20 қаңтар
300
000
000
0.0
300
000
000
0.0
Инвестициялар есебінен
Халықаралық, туристік орталықтың және сыртқы инженерлік желілердің құрылысы ТЭН әзірлеу
ТЭН
ТСМ (жинақтау), Алматы облысының әкімдігі
2012 жылғы
II
тоқсан
358970,0
358
970. 0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық экономикалық негіздемесінің қажетті сараптамасын әзірлеу немесе түзету сондай-ақ өткізу"
Халықаралық туристіқ орталық құрылысының ЕЖЖ әзірлеу
ЕЖЖ
ТСМ (жинақ тау), Алматы облысының әкімдігі
2012 жылғы I тоқсан
170
000,
0
170
000,
0
Республика лық бюджет қаражаты есебінен
025 "Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру"
Туристік орталықтың сыртқы инженерлік желілерінің ЖСҚ әзірлеу
ЖСҚ
ТСМ (жинақ тау). Алматы облысының әкімдігі
2012 жылғы
I тоқсан
1
835
000,
0
1
835
000,
0
Республика лық бюджет қаражаты есебінен
025 "Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру"
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Маңғыстау облысында "Кендірлі" халықаралық курортын салу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ТСМ (жинақтау), Маңғыстау облысының әкімдігі
Жыл сайын 20 шілде, 20 қаңтар
345
000
000,
0
345
000
000,
0
Инвестициялар есебінен
Халықаралық курорттың сыртқы инженерлік көліктік инфрақұрылымы объектілері құрылысының ЖСҚ әзірлеу
ЖСҚ
ТСМ (жинақ тау), Маңғыстау облысының әкімдігі
2012
жылы 1
тоқсан

цифры «4 252 108 966,8» заменить цифрами «4 252 145 377,8»;
в абзаце втором цифры «757 564,0», «2 767 881,0» заменить соответственно цифрами «750 364,0», «2 811 492,0»;
в приложении 1:
в Плане мероприятий по реализации Программы по развитию перспективных направлений туристской индустрии Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы:
в разделе «1. Формирование конкурентоспособного туристского продукта»:
в подразделе «1.2. Строительство туристских центров, комплексов и объектов размещения»:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«
3
Строительство
туристско-
развлекательного
комплекса
в границах
СЭЗ «Бурабай»
Акмолинской
области (2009
– 2021 годы)
Информация
в Администра-
цию
Президента
Республики
Казахстан
МТС
(созыв)
,
акимат
Акмо-
линской
области
Еже-
годно
20 июля,
20 янва-
ря
45000
0000,
0
45000
0000,
0
За
счет
инвес-
тиций
Разработка
технико-
экономического
обоснования
перевода
земель особо
охраняемых
природных
территорий в
земли запаса,
в пределах
границ СЭЗ
«Бурабай»
ТЭО
перевода
земель
МТС,
МООС,
МСХ, МФ
Январь
2012 г.
7199,0
7199, 0
За
счет
средств
рес-
публи-
кан-
ского
бюдже-
та
004
«Разработка
или
корректиров-
ка, а также
проведение
необходимых
экспертиз
технико-
экономических
обоснований
республикан-
ских
бюджетных
инвестицион-
ных
проектов»
Перевод
земель особо
охраняемых
природных
территорий в
земли запаса,
в пределах
границ СЭЗ
«Бурабай»
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
МСХ,
МООС,
МТС
I квар-
тал
2012 г.
Не
тре-
буется
»;
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
«
4
Строи-
тельство
междуна-
родного
туристского
центра
«Жана-Иле» на
побережье
Капша-
гайского
водохра-
нилища
Алматинской области
Информа-
ция в
Админи-
страцию
Прези-
дента
Респуб-
лики
Казахстан
МТС
(созыв),
акимат
Алматин-
ской
области
еже-
годно
20
июля,
20 января
3000000000,0
3000000000,0
За
счет
инвес-
тиций
Разработка
ТЭО
строи-
тельства
междуна-
родного
туристского
центра и
внешних
инженерных
сетей
ТЭО
МТС
(созыв),
акимат
Алматин-
ской
области
II квартал
2012
года
358970 ,0
358970,0
За
счет
средств
рес-
публи-
канс-
кого
бюджета
004 «Разработка
или
корректировка, а
также проведение
необходимых
экспертиз
технико-
экономических
обоснований
республиканских
бюджетных
инвестиционных
проектов»
Разработка
ПДП
строи-
тельства
междуна-
родного
туристского
центра
ПДП
МТС
(созыв),
акимат
Алматин-
ской
области
I квартал
2012 г.
17000 0,0
170000,0
За счет
средств
рес-
пуб-
ли-
кан-
ского
бюджета
025 «Развитие и
создание
инфраструктуры
туризма»
Разработка
ПСД
строи-
тельства
внешних
инженерных
сетей
туристского
центра
ПСД
МТС
(созыв),
акимат
Алматин-
ской
области
I квартал
2012 г.
18350 00,0
1835 000, 0
За счет
средств
рес-
пуб-
ли
кан-
ского
бюджета
025 «Развитие и
создание
инфраструктуры
туризма»
»;
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
«
6
Строи-
тельство
междуна-
родного
курорта
«Кендер
ли»
в Мангис-
тауской
области
Информа-
ция в
Админи-
страцию
Прези-
дента
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТС
(созыв),
акимат
Мангис-
тауской
области
Ежегод-
но 20 июля,
20 января
345000000,0
345000000,0
За счет
инвес-
тиций
Разра-
ботка
ПСД
строи-
тельства
объектов
внешней
инженерно-
транспортной
инфраструктуры
международного
курорта
ПСД
МТС
(созыв),
акимат
Мангис-
тауской
области
I квартал
2012 г.

100 000, 0
420
500.0
520
500.
0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен
2010 жыл -025 "Туризм инфрақұрылымын дамыту және құру" бюджеттік бағдарламасы, 2011 жыл -009 "Облыстық бюжеттерге. Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
спорт және туризм объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
";
мына:
"
Республикалық бюджет
2010 ж. - 757 564,0 мың теңге;
2011 ж. - 2 767 881,0 мың теңге;
2012 ж. - 269 625,0 мың теңге*;
2013 ж. - 269 625,0 мың теңге*;

100000,0
420500,0
520500,0
За счет
средств
рес-
публи-
канс-
кого
бюджета
2010 год - 025
«Развитие и
создание
инфраструктуры
туризма», 2011
год - 009
«Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
на развитие
объектов спорта и
туризма»
»;
строку:
«
Республиканский бюджет
2010 г. – 757 564,0 тыс. тенге;
2011 г. – 2 767 881,0 тыс. тенге;
2012 г. – 269 625,0 тыс. тенге;
2013 г. – 269 625,0 тыс. тенге;*

2014 ж. - 268 825,0 мың теңге*
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық бюджет
2010 ж. - 750 364,0 мың теңге;
2011 ж. - 2 811 492,0 мың теңге;
2012 ж. - 269 625,0 мың теңге;
2013 ж. - 269 625,0 мың теңге*;
2014 ж. - 268 825,0 мың теңге*
";
"Қазақстан Республикасы туристік индустриясының перспективалы бағыттарын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаның қысқа ақпараты" деген 3-қосымшада:
5-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"5.
Қажетті ресурстар
Ресурстардың сипаттамасы
Көздері
2010 - 2014 жылдары бағдарламаны іске асыруға барлығын 4 252 145 377,8 мың теңге талап етіледі
Республикалық:
2010 ж. - 750 364,0 мың теңге;
2011 ж. - 2 811 492,0 мың теңге;
2012 ж. - 269 625,0 мың теңге;
2013 ж. - 269 625,0 мың теңге;*
2014 ж. - 268 825,0 мың теңге;*.
Жергілікті:
2010 ж. - 8 766,8 мың теңге;
2011 ж. - 361 180,0 мың теңге.
Инвестициялар есебінен:
4 247 405 500,0 мың теңге
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов

2014 г. – 268 825,0 тыс. тенге*
»;
изложить в следующей редакции:
«
Республиканский бюджет
2010 г. – 750 364,0 тыс. тенге;
2011 г. – 2 811 492,0 тыс. тенге;
2012 г. – 269 625,0 тыс. тенге;
2013 г. – 269 625,0 тыс. тенге;*
2014 г. – 268 825,0 тыс. тенге*
»;
в приложении 3 «Краткая информация Программы по развитию перспективных направлений туристской индустрии Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы»:
таблицу 5 изложить в следующей редакции:
« 5.
Необходимые ресурсы
Описание ресурсов
Источники
Всего на реализацию Программы в
2010 – 2014 годах потребуется
4 252 145 377,8 тыс. тенге
Республиканский:
2010 г. – 750 364,0 тыс. тенге;
2011 г. – 2 811 492,0 тыс. тенге;
2012 г. – 269 625,0 тыс. тенге;
2013 г. – 269 625,0 тыс. тенге;*
2014 г. – 268 825,0 тыс. тенге*.
Местный:
2010 г. – 8 766,8 тыс. тенге;
2011 г. – 361 180,0 тыс. тенге.
За счет инвестиций:
4 247 405 500,0 тыс. тенге
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов