Мемлекеттік мүлікті берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 ақпандағы № 228 Қаулысы
«Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы әкімінің заңнамада белгіленген тәртіппен Астана қаласы, С. Сейфуллин көшесі, 73 мекенжайы бойынша орналасқан ғимаратты Астана қаласының коммуналдық меншігінен республикалық меншікке «Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)» мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Агенттік) теңгеріміне беру жөніндегі ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті, Агенттікпен (келісім бойынша) және Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген
тәртіппен:
1) республикалық меншіктен Агенттіктің теңгерімінен Астана қаласының коммуналдық меншігіне мынадай мүлікті беруді:
Астана қаласы, Ж. Омаров көшесі, 60 мекенжайы бойынша орналасқан ғимарат пен гараждар;
Астана қаласы, С. Сейфуллин көшесі, 30 мекенжайы бойынша орналасқан ғимараттар пен гараждар;
Астана қаласы, Абай даңғылы, 22 мекенжайы бойынша орналасқан ғимараттағы жалпы алаңы 669 шаршы метр үй жай;
2) осы қаулының 1-тармағында және осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген мүлікті қабылдап алу-беру жөніндегі қажетті ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асырсын.
3. Астана қаласының әкіміне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелерін жаңа әкімшілік ғимарат салу аяқталғанға және ол республикалық меншікке берілгенге дейін өтеусіз пайдалану шартымен осы қаулының 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген әкімшілік ғимараттарға орналастыру ұсынылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов

О некоторых вопросах передачи государственного имущества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2012 года № 228
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 616 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением акима города Астаны передать в установленном законодательством порядке из коммунальной собственности города Астаны в республиканскую собственность на баланс государственного учреждения «Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)» (далее - Агентство) здание, расположенное по адресу: город Астана, улица С. Сейфуллина, 73.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акиматом города Астаны и Агентством (по согласованию) в установленном законодательством порядке осуществить:
1) передачу из республиканской собственности с баланса Агентства в коммунальную собственность города Астаны следующих административных зданий и гаражей:
здание и гаражи, расположенные по адресу: город Астана, улица Ж. Омарова, 60;
здания и гаражи, расположенные по адресу: город Астана, улица С. Сейфуллина, 30;
помещения площадью 669 квадратных метров в здании расположенном по адресу: город Астана, проспект Абая, 22;
2) необходимые организационные мероприятия по приему-передаче имущества, указанного в пункте 1 и подпункте 1) пункта 2 настоящего постановления.
3. Рекомендовать акиму города Астаны разместить структурные подразделения Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в административных зданиях, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящего постановления на условиях безвозмездного пользования сроком до завершения строительства нового административного здания и передачи его в республиканскую собственность.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов