Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының жекелеген кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 наурыздағы № 310 Қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 130-бабының 1-тармағына және 134-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай республикалық мемлекеттік кәсіпорындар (бұдан әрі - кәсіпорын) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Әкімшілік ғимараттар дирекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Әкімшілік ғимараттар дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына;
2) «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Қызметтік тұрғын үйлерді пайдалану жөніндегі дирекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Қызметтік тұрғын үйлерді пайдалану жөніндегі дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына;
3) «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының асханасы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының асханасы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының өзіне жүктелген функцияларды жүзеге асыруына ықпал ететін қызмет кәсіпорындар қызметінің мынадай негізгі мәні болып белгіленсін:
«Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Әкімшілік ғимараттар дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны - Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметтік ғимараттарын пайдалану және оның жабдықтау функцияларын орындау;
«Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Қызметтік тұрғын үйлерді пайдалану жөніндегі дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны - Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметтік тұрғын үйлерін пайдалану және оның жабдықтау функцияларын орындау;
«Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Асханасы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны - Қазақстан Республикасы Парламентінің жабдықтау функцияларын ұйымдастыру және орындау.

О реорганизации отдельных предприятий Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2012 года № 310
В соответствии с пунктом 1 статьи 130 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 134 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования в установленном законодательством порядке следующие республиканские государственные предприятия (далее - предприятия):
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Дирекция административных зданий Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» в Республиканское государственное предприятие «Дирекция административных зданий Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения;
2) Республиканское государственное казенное предприятие «Дирекция по эксплуатации служебного жилья Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» в Республиканское государственное предприятие «Дирекция по эксплуатации служебного жилья Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения;
3) Республиканское государственное казенное предприятие «Столовая Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» в Республиканское государственное предприятие «Столовая Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения.
2. Определить Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятий.
3. Основным предметом деятельности предприятий определить деятельность, способствующую осуществлению Хозяйственным управлением Парламента Республики Казахстан возложенных на него функций:
Республиканского государственного предприятия «Дирекция административных зданий Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения - эксплуатация служебных зданий и выполнение снабженческих функций Парламента Республики Казахстан;
Республиканского государственного предприятия «Дирекция по эксплуатации служебного жилья Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения - эксплуатация служебного жилья и выполнение снабженческих функций Парламента Республики Казахстан;
Республиканского государственного предприятия «Столовая Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения - организация и выполнение снабженческих функций Парламента Республики Казахстан.

4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) жаңадан құрылған ұйымдардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды және олардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Хозяйственному управлению Парламента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставы вновь образованных организаций и их государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов