"1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне ұшыраған азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 346 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне ұшыраған азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
«1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне ұшыраған азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы»
2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Үкімет басшылары кеңесінің отырысында қол қойылған 1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне ұшыраған азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне ұшыраған азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
ХАТТАМА
Ресми куәландырылған мәтін
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтардың нәтижесінде радиация әсеріне шалдыққан азаматтарды әлеуметтік қорғау және денсаулығын қорғау келісіміне қатысушы мемлекеттердің үкіметтері,
төмендегілер туралы келісті:

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2012 года № 346
Сноска. Проект Закона отозван из Мажилиса Парламента РК постановлением Правительства РК от 14.06.2012 № 791.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
«О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в
Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан,
подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и
других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных
испытаний от 9 сентября 1994 года»
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года, подписанный на заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств 18 октября 2011 года в городе Санкт-Петербурге.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ о внесении изменений и дополнений в Соглашение
0 социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся
воздействию радиации в результате Чернобыльской
и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных
испытаний от 9 сентября 1994 года
Официально
заверенный
текст
ПРОТОКОЛ
о внесений изменений и дополнений в Соглашение
о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся
воздействию радиации в результате Чернобыльской и
других радиационных катастроф и аварий, а также
ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года
Правительства государств - участников Соглашения о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также, ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года (далее - Соглашение), именуемые в дальнейшем Сторонами,
согласились о нижеследующем:

1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1-бапта:
бап «Тараптар» деген сөзден кейін «ұлттық заңнамаға сәйкес» деген сөздермен толықтырылсын;
«базалық» деген сөз алып тасталсын.
2. 2-баптағы:
«Тараптар» деген сөзден кейінгі бірінші абзац «ұлттық заңнамаға сәйкес» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы «базалық» деген сөздер алып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Чернобыль және басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, сондай-ақ ядролық сынақтардың салдарына қатысты ұлттық заңнамадағы өзгерістерді қосқанда, олардағы ақпаратпен өзара қайтарымсыз алмасуды  жүзеге асырады».
2-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы үшінші хабарламаны депозитарий алған күнінен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кешіктіріп орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күнінен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа данасы осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке оның расталған көшірмесін жолдайтын Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады.
Әзірбайжан Республикасының      Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Армения Республикасының         Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Беларусь Республикасының        Түркіменстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының       Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Қырғызстан Республикасының      Украина Үкіметі үшін
Үкіметі үшін
Молдова Республикасының
Үкіметі үшін
Санк-Петербург - 18.10.2011
1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне шалдыққан азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға
Молдова Республикасының
ТҮСІНДІРМЕСІ
2011 жылғы 18 қазан                      Санкт-Петербург қ.
Осы Хаттама Молдова Республикасы үшін мемлекетішілік рәсімдер аяқталғаннан кейін күшіне енеді.
Владимир Филат
Молдова Республикасының
Премьер-министрі
Осымен, қоса беріліп отырған мәтін 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында еткен Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесінің отырысында қабылданған 1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне шалдыққан азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың теңтүпнұсқалы көшірмесі болып табылатындығын куәландырамын. Жоғарыда аталып еткен Хаттаманың түпнұсқа данасы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады.
ТМД Атқарушы комитеті
төрағасының - атқарушы хатшысының
бірінші орынбасары                         В. Гаркун
2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған 1994 жылғы 9 қыркүйектегі Чернобыльдегі және басқа радиациялық апаттар мен авариялар, сондай-ақ ядролық сынақтар нәтижесінде радиация әсеріне шалдыққан азаматтарды әлеуметтік қорғау және олардың денсаулығын сақтау туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың куәландырылған көшірмесінің куәландырылған көшірмесі екендігін растаймын.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
Халықаралық құқық департаментінің
Басқарма бастығы                           Д. Есентаев

Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения и дополнения:
1. В статье 1:
статью после слова «Стороны» дополнить словами «в соответствии с национальным законодательством,»; слово «базового» исключить.
2. В статье 2:
абзац первый после слова «Стороны» дополнить словами «в соответствии с национальным законодательством»;
в абзаце втором слово «базовые» исключить;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«осуществляют безвозмездный взаимный обмен имеющейся у них информацией, включая изменения в национальном законодательстве, касающиеся последствий Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных испытаний».
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего уведомления о выполнении подписавшими  его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
Совершено в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Правительство
Азербайджанской Республики
За Правительство
Российской Федерации
Зa Правительство
Республики Армения
За Правительство
Республики Таджикистан
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Туркменистана
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Республики Узбекистан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Украины
За Правительство
Республики Молдова
ОГОВОРКА
Республики Молдова к Протоколу о внесении изменений и дополнений в Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварийна также ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года.
18 октября 2011 года            г. Санкт Петербург
Настоящий Протокол вступит в силу для Республики Молдова после завершения внутригосударственных процедур.
Владимир ФИЛАТ
Премьер-министр
Республики Молдова
Настоящим удостоверяю, что прилагаемый текст является аутентичной копией Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о социальной защите и охране здоровья граждан, подвергшихся воздействию радиации в результате Чернобыльской и других радиационных катастроф и аварий, а также ядерных испытаний от 9 сентября 1994 года, принятого на заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств, которое состоялось 18 октября 2011 года в городе Санкт-Петербурге. Подлинный экземпляр вышеупомянутого Протокола хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств.
Первый заместитель Председателя
Исполнительного комитета -
Исполнительного секретаря СНГ              В.Гаркун