Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 353 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмiне енгiзiлетiн өзгерiстер бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 353 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдері мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкіміне енгізілетін өзгерістер
1. "Басқарушылар кеңестерiндегі Қазақстан Республикасының өкiлдерiн тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 18 наурыздағы № 323 қаулысында:
1-тармақта:
1) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушының орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Ерғожин Дәулет Еділұлы,";
2) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушының орынбасары – Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі Әбілқасымова Мәдина Ерасылқызы,";
3) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушының орынбасары – Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі Жақсылықов Тимур Мекешұлы,";
4) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушы – Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі - Сағынтаев Бақытжан Әбдірұлы,";
5) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушы – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Исекешев Әсет Өрентайұлы,".
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2016 № 488 қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2016 № 488 қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.07.2018 № 419 қаулысымен.
5. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 07.08.2017 № 475 қаулысымен
6. "Орталық Азия Өңірлік Экономикалық Ынтымақтастық бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасынан Ұлттық үйлестірушіні тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 желтоқсандағы № 1194 қаулысында:
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі Тимур Мұратұлы Сүлейменов" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі Тимур Мекешұлы Жақсылықов" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 353.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 353
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан и распоряжение
Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2002 года № 323 "О назначении представителей Республики Казахстан в Советах Управляющих":
в пункте 1:
абзац третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"заместителем Управляющего – вице-министра финансов Республики Казахстан Ергожина Даулета Едиловича,";
абзац третий подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"заместителем Управляющего – вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Абылкасымову Мадину Ерасыловну,";
абзац третий подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"заместителем Управляющего – вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Жаксылыкова Тимура Мекешовича,";
абзац второй подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"Управляющим – Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Сагинтаева Бакытжана Абдировича,";
абзац второй подпункта 5) изложить в следующей редакции:
"Управляющим – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Исекешева Асета Орентаевича,".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2016 № 488.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2016 № 488.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.07.2018 № 419.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.08.2017 № 475.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2006 года № 1194 "О назначении Национального Координатора от Республики Казахстан по Программе Центрально-Азиатского Регионального Экономического Сотрудничества":
в пункте 1 слова "вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Сулейменова Тимура Муратовича" заменить словами "вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Жаксылыкова Тимура Мекешовича".

7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 № 970 қаулысымен.
8. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 07.08.2017 № 475 қаулысымен
9. "Салық салу мәселелері жөнінде консультациялық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1314 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Салық салу мәселелері жөніндегі консультациялық кеңес туралы ережеде:
7-тармақтағы "Қаржы" деген сөз "Экономикалық даму және сауда" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен құрылған Салық салу мәселелері жөніндегі консультациялық кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі,
Әбілқасымова
Мәдина Ерасылқызы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі, хатшы,
Оңғарбаев
Сәттібек Оңғарбайұлы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша),
Мырзахметов
Абылай Исабекұлы
"Атамекен" одағы" Қазақстан ұлттық экономикалық палатасы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша);
мына:
"Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі,
"Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары",
"Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі";
көрсетілген құрамнан Руслан Ерболатұлы Дәленов, Рүстем Әнуарұлы Ыбырайымов, Азат Тұрлыбекұлы Перуашев шығарылсын.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.07.2016 № 436 қаулысымен.
11. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 08.09.2017 № 553 қаулысымен
12. "Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 308 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж, № 30, 229-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесінің құрамына мыналар енгізілсін:
Ахметов
Серік Нығметұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары,
Оспанов
Мұрат Мағауияұлы
-
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің төрағасы,
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі,
Әбдірахымов
Ғабидолла Рахметоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) төрағасы,
Құлыбаев
Тимур Асқарұлы
-
"KAZENERGY" Қазақстан мұнай-газ және энергетика кешені ұйымдарының қауымдастығы" заңды тұлғалардың бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша);
Бобров
Владимир Яковлевич
"Нұр Отан" халықтық демократиялық партиясының хатшысы (келісім бойынша)
мына:
"Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі, төрағаның орынбасары",
"Имашев
Берік Мәжитұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты, Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты Заңнама және құқықтық мәселелер комитетінің төрағасы (келісім бойынша)",
"Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (келісім бойынша)",
"Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі",
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі",
"Имашев
Берік Мәжитұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі",
"Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары (келісім бойынша)",
"Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары";
көрсетілген құрамнан Нұрлан Шәдібекұлы Алдабергенов, Мәжит Төлеубекұлы Есенбаев, Рашид Төлеутайұлы Түсіпбеков, Нұрлан Зайроллаұлы Нығматулин шығарылсын.
13. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 07.08.2017 № 475 қаулысымен
14. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. "ЭКСПО – 2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге Астана қаласының қатысуын дайындау мәселелері жөнінде ұйымдастыру комитетін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 19-ө өкімінде:
ЭКСПО – 2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге Астана қаласының қатысуын дайындау мәселелері жөнінде ұйымдастыру комитетінің құрамына мыналар енгізілсін:
Келімбетов
Қайрат Нематұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға,
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі,
Орынханов
Мұрат Қадесұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі,
Бөкенбаев
Жақып Құттыбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаментінің директоры,
Син
Валерий Секкиевич
-
"J&G Consultoria de Ferias S.L. Kazakhstan" компаниясының бас директоры (келісім бойынша),
Корреас Санчес
Хуан Крузо
-
"J&G Consultoria de Ferias S.L." компаниясының бас консультанты (келісім бойынша),
Жданова
Татьяна Викторовна
-
Қазақстан Республикасының Сауда-өнеркәсіп палатасының вице-президенті (келісім бойынша);
көрсетілген құрамнан Өмірзақ Естайұлы Шөкеев, Дәурен Айтмұхаметұлы Төлеуханов, Қайрат Ермекұлы Омаров, Тимур Мұратұлы Сүлейменов, Бақытжан Рақымұлы Шеңгелбаев, Роман Юрьевич Василенко, Ерлан Садуақасұлы Кожасбай шығарылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 353 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2016 № 488 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 353 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 903 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Келімбетов
Қайрат Нематұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Айтжанова
Жанар Сейдахметқызы
Қазақстан Республикасының Экономикалық интеграция істері министрі, төрағаның орынбасары
Жақсылықов
Тимур Мекешұлы
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі, хатшы
Рау
Альберт Павлович
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі
Бектұров
Азат Ғаббасұлы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі
Ерғожин
Дәулет Еділұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Өмірияев
Мүслім Тайырұлы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Толымбаев
Берік Зиябекұлы
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ вице-министрі
Әлімқұлов
Еркеғали Амантайұлы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау агенттігі төрағасының орынбасары (Монополияға қарсы агенттік)
Досмұхамбетова
Балжан Ибатқызы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары
Жұмаділдаев
Әнуар Серқұлұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің төрағасы
Мамашева
Дина Талғатқызы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары
Сәдуақасов
Дәрмен Қанатұлы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Стратегиялық әзірлемелер және талдау орталығының Бәсекеге қабілеттілікті талдау секторының меңгерушісі (келісім бойынша)
Әкімбекова
Айжан Тәуешқызы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімінің консультанты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 353 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 17 маусымдағы
№ 665 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бөлшек сауда бағаларын реттеу мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.10.2015 № 829 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.08.2017 № 475.
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.09.2016 № 546.
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.07.2016 № 436.
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.09.2017 № 553.
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 308 "О создании Единого координационного совета по вопросам предпринимательства" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 30, ст. 229):
ввести в состав Единого координационного совета по вопросам предпринимательства, утвержденный указанным постановлением:
Ахметова Серика
Ныгметулы
-
Первого заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан, заместителем
председателя,
Оспанова
Мурата Магавьяновича
-
Председателя Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий,
Сагинтаева
Бакытжана Абдировича
-
Министра экономического развития и
торговли Республики Казахстан,
Абдрахимова
Габидуллу
Рахматуллаевича
-
Председателя Агентства Республики
Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство),
Кулибаева
Тимура Аскаровича
-
Председателя объединения юридических
лиц "Казахстанская ассоциация
организаций нефтегазового и
энергетического комплекса "KAZENERGY"
(по согласованию),
Боброва
Владимира Яковлевича
-
секретаря Народно-демократической
партии "Нұр Отан" (по согласованию)
;
строки:
"
Исекешев
Асет Орентаевич
-
Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан,
заместитель председателя
",
"
Имашев
Берик Мажитович
-
депутат Сената Парламента Республики
Казахстан, председатель Комитета по
законодательству и правовым вопросам
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
",
"
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
Помощник Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
",
"
Келимбетов Кайрат
Нематович
-
Министр экономического развития и
торговли Республики Казахстан
",
изложить в следующей редакции:
"
Исекешев Асет
Орентаевич
-
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
",
"
Имашев Берик
Мажитович
-
Министр юстиции Республики Казахстан
",
"
Султанов Бахыт
Турлыханович
-
Заместитель Руководителя Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
",
"
Келимбетов Кайрат Нематович
-
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, заместитель
председателя
";
вывести из указанного состава: Алдабергенова Нурлана Шадибековича, Есенбаева Мажита Тулеубековича, Тусупбекова Рашида Толеутаевича, Нигматулина Нурлана Зайруллаевича.
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.08.2017 № 475.
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 19-р "О создании организационного комитета по вопросам подготовки участия города Астаны в проведении Международной специализированной выставки ЕХРО-2017":
ввести в состав организационного комитета по вопросам подготовки участия города Астаны в проведении Международной специализированной выставки ЕХРО-2017:
Келимбетова
Кайрата Нематовича
-
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан,
председателем,
Сагинтаева
Бакытжана Абдировича
-
Министра экономического развития и
торговли Республики Казахстан,
Орунханова
Мурата Кадесовича
-
вице-министра образования и науки
Республики Казахстан,
Бокенбаева
Жакыпа Куттыбековича
-
директора Департамента
электроэнергетики и угольной
промышленности Министерства
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан,
Сина
Валерия Секкиевича
-
генерального директора компании
"J&G Consultoria de Ferias S.L.
Kazakhstan" (по согласованию),
Корреаса Санчеса
Хуана Круза
-
генерального консультанта компании
"J&G Consultoria de Ferias S.L."
(по согласованию),
Жданову
Татьяну Викторовну
-
вице-президента
Торгово-промышленной палаты
Республики Казахстан
(по согласованию);
вывести из указанного состава: Шукеева Умирзака Естаевича, Толеуханова Даурена Айтмухаметовича, Умарова Кайрата Ермековича, Сулейменова Тимура Муратовича, Шенгелбаева Бахытжана Рахимовича, Василенко Романа Юрьевича, Кожасбай Ерлана Садуакасулы.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 353
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 октября 2005 года № 1047
Состав Координационного совета по вопросам эффективности
планирования, привлечения и использования грантов
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2016 № 488.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 353
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 сентября 2006 года № 903
Состав
Межведомственной комиссии Республики Казахстан
по вопросам торговой политики и участия в
международных экономических организациях
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2017 № 475.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 353
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2015 № 829 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).