Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 386 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 312 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 89-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 наурыздағы
№ 386 қаулысымен
бекітілген
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидалары
1. Осы Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидалары "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 89-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және бала асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын адамдарды (бұдан әрі – азаматтар) есепке алуды ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Азаматтарды есепке алуды ауданның, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдары (бұдан әрі – орган) жүзеге асырады.
3. Азаматтар өзінің тұрғылықты жері бойынша органға бала асырап алу ниеті туралы жазбаша өтініш береді, оған мынадай құжаттар:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) жақын туыстарының бала асырап алуға арналған жазбаша келісімі;
3) жиынтық табыс мөлшері туралы анықтама;
4) отбасы жағдайы туралы анықтама;
5) азаматтардың және жақын туыстарының денсаулық жағдайы, оның ішінде психикалық саулығы туралы, есірткіге (уытқұмарлыққа), алкогольге тәуелді еместігі туралы анықтама;
6) соттылығының болмауы туралы анықтама;
7) тұрғын үйге меншік құқығын немесе тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжаттың көшірмесі қоса беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.06.2013 № 584 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Орган азаматтардың Кодекстің 91-бабына сәйкес бала асырап алуға үміткер болу құқығын, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың толықтығын және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексереді.

Об утверждении Правил учета лиц, желающих усыновить детей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 386. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 312
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 312 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 89 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила учета лиц, желающих усыновить детей.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2012 года № 386
Правила учета лиц,
желающих усыновить детей
1. Настоящие Правила учета лиц, желающих усыновить детей, разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 89 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» (далее – Кодекс) и определяют порядок организации учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей (далее – граждане).
2. Учет граждан производится органами, осуществляющими функции по опеке или попечительству района, города областного, республиканского значения, столицы (далее – орган).
3. Граждане подают в орган по месту своего жительства письменное заявление о желании усыновить детей с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) письменное согласие близких родственников на усыновление ребенка;
3) справки о размере совокупного дохода;
4) справки о семейном положении;
5) справки о состоянии здоровья граждан и близких родственников, в том числе психического, об отсутствии наркотической (токсической), алкогольной зависимости;
6) справки об отсутствии судимости;
7) копию документа, подтверждающего право собственности на жилище или право пользования жилищем.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 07.06.2013 № 584 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4. Орган проверяет право граждан быть кандидатами в усыновители в соответствии со статьей 91 Кодекса, а также полноту и соответствие предоставленных документов требованиям действующего законодательства Республики Казахстан.

Тексеру қорытындысы бойынша орган бала асырап алуға тілек білдіру туралы өтініш түскен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарауды жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тиісті акті жасайды және 2-қосымшаға сәйкес азаматтардың бала асырап алуға үміткер болу мүмкіндігі не мүмкін еместігі туралы қорытынды дайындайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді- ҚР Үкіметінің 07.06.2013 № 584 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Азаматтар қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес болған жағдайда орган өтініш түскен күннен бастап күнтізбелік он бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу журналына жазба енгізу арқылы оларды бала асырап алуға үміткер ретінде есепке қояды.
Органның бланкісінде орындалған оң қорытындының түпнұсқасы қорытындыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде бала асырап алуға үміткерлерге беріледі. Оң қорытынды бала асырап алуға үміткерлер ретінде есепке қою үшін және бала таңдау үшін негіз болып табылады.
Әр бала асырап алуға үміткерге тұрғылықты жері бойынша органда жеке үй-жайда сақталатын жеке іс басталады.
6. Азаматтар қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда орган қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде азаматтардың назарына негіздемесі бар теріс қорытындыны жеткізеді. Теріс қорытынды бала асырап алуға үміткер ретінде есепке алудан бас тарту үшін негіз болып табылады. Осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар азаматтардың өздеріне бір мезгілде қайтарылады.
Азаматтар келіспеген жағдайда теріс қорытындыға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған мемлекеттiк органға (жоғары тұрған лауазымды адамға) немесе сот органдарына шағымдануға болады.
7. Азаматтар теріс қорытындыда көрсетілген жол берілген кемшіліктерді жойған жағдайда құжаттар органға қайта беріледі, ол осы Қағидалардың талаптарына сәйкес оларды қарайды.
8. Егер бала асырап алуға үміткерлер өзі тұратын аумақтағы облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада асырап алу үшін бала таңдай алмаса, бала асырап алуға үміткерлердің тұрғылықты жері бойынша орган олар тілек білдірсе, басқа облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беруді басқару органына кейіннен органда бала асырап алуға үміткерлер ретінде тіркеу үшін жазбаша өтінішпен жүгінеді.
Бұл ретте осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттар, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарау актісі, бала асырап алуға үміткер болу мүмкіндігі туралы оң қорытынды қоса беріледі.
Басқа облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада тіркелгеннен кейін бала асырап алуға үміткерлер жазбаша өтініш негізінде тұрғылықты жері бойынша органда есептен шығарылады.

По итогам проверки орган в течение десяти календарных дней со дня поступления заявления о желании усыновить ребенка проводит обследование жилищно-бытовых условий граждан, по результатам которого составляет соответствующий акт, согласно приложению 1, и готовит заключение о возможности либо невозможности граждан быть кандидатами в усыновители согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.06.2013 № 584 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. В случаях соответствия граждан требованиям действующего законодательства орган в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления ставит их на учет в качестве кандидатов в усыновители посредством внесения записи в журнал учета лиц, желающих усыновить детей, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Оригинал положительного заключения, исполненного на бланке органа, выдается кандидатам в усыновители в течение пяти календарных дней со дня подписания заключения. Положительное заключение является основанием для постановки на учет в качестве кандидатов в усыновители и подбора ребенка.
На каждого кандидата в усыновители заводится личное дело, которое хранится в отдельном помещении в органе по месту жительства.
6. В случаях несоответствия граждан требованиям действующего законодательства орган в течение пяти календарных дней со дня подписания доводит до сведения граждан отрицательное заключение с обоснованием. Отрицательное заключение является основанием для отказа в постановке на учет в качестве кандидатов в усыновители. Одновременно гражданам возвращаются их документы, предоставленные в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил.
При несогласии граждан отрицательное заключение может быть обжаловано в вышестоящий государственный орган (вышестоящему должностному лицу) или в судебные органы в установленном порядке действующим законодательством Республики Казахстан.
7. При устранении гражданами допущенных недостатков, указанных в отрицательном заключении, документы повторно подаются в орган, который рассматривает их в соответствии с требованиями настоящих Правил.
8. Если кандидаты в усыновители не выбрали ребенка для усыновления на территории своего проживания в области, городе республиканского значения, столицы, орган по месту жительства кандидатов в усыновители при их желании обращается в орган управления образованием другой области, города республиканского значения, столицы для дальнейшей регистрации в органе в качестве кандидатов в усыновители с письменным ходатайством.
При этом прилагаются документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, акт обследования жилищно-бытовых условий, положительное заключение о возможности быть кандидатами в усыновители.
После регистрации в другой области, городе республиканского значения, столицы кандидаты в усыновители снимаются с учета в органе по месту жительства на основании письменного заявления.

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 07.06.2013 № 584 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Бала асырап алуға тілек
білдірген адамдарды
есепке алу қағидаларына
1-қосымша
Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарау
АКТІСІ
Тексеріп-қарау жүргізілген күн_______________________________________
Тексеріп-қарауды жүргізген __________________________________________
(тексеріп-қарауды жүргізген адамдардың
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, жұмыс орны)
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органның мекенжайы және телефоны:___________________________________
____________________________________________________________________
Тексеріп-қарау мақсаты:_____________________________________________
(бала асырап алу)
1. Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтардың жалпы мінездемесі
Тегі ______________________________ аты______________________________
әкесінің аты ______________________ туған күні_____________________
жұмыс орны ________________________ лауазымы ________________________
білімі ____________________________ азаматтығы ______________________
Тегі ______________________________ аты _____________________________
әкесінің аты ______________________ туған күні ____________________
жұмыс орны ________________________ лауазымы ________________________
білімі ____________________________ азаматтығы ______________________
Тұрғылықты жері______________________________________________________
Некеде _________________________ _____________________________ бастап
(тұрады, тұрмайды)      (неке тіркелген күн)
Күйеуінің бұдан бұрынғы некелері _________, ______________ аралығында
(иә, жоқ)
Әйелінің бұдан бұрынғы некелері _________, _______________ аралығында
(иә, жоқ)
Балалары ____________________________________________________________
(бар, жоқ)
Балалары туралы мәліметтер:
1) Тегі ____________________________ аты ____________________________
әкесінің аты ________________________ туған күні ____________________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен бөлек-бөлек)
_____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
2) Тегі ____________________________ аты ____________________________
әкесінің аты ________________________ туған күні ____________________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен бөлек-бөлек)
_____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.06.2013 № 584 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам учета лиц,
желающих усыновить детей
АКТ
обследования жилищно-бытовых условий граждан, желающих быть
кандидатами в усыновители
Дата проведения обследования_________________________________________
Обследование проведено_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность, место работы лиц,
_____________________________________________________________________
проводивших обследование)
Адрес и телефон органа, осуществляющего функции по опеке или
попечительству:______________________________________________________
Цель обследования:___________________________________________________
(усыновление)
1. Общая характеристика граждан, желающих быть кандидатами в усыновители
Фамилия ____________________________ имя ____________________________
отчество _______________________ дата рождения ______________________
место работы ______________________ должность _______________________
образование ______________________ гражданство ______________________
Фамилия ____________________________ имя ____________________________
отчество ________________________ дата рождения _____________________
место работы ______________________ должность _______________________
образование ______________________ гражданство ______________________
Место жительства ____________________________________________________
В браке _________________________ с _________________________________
(состоит, не состоит)          (дата регистрации брака)
Предыдущие браки у мужа __________ с _________ по ___________________
(да, нет)
Предыдущие браки у жены __________ с _________ по ___________________
(да, нет)
Дети ________________________________________________________________
(имеют, не имеют)
Сведения о детях:
1) Фамилия _____________________________ имя ________________________
отчество ____________________________ дата рождения _________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно) ___________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства ____________________________________________________
2) Фамилия _____________________________ имя ________________________
отчество ___________________________ дата рождения __________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно) ___________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства ____________________________________________________

3) Тегі ____________________________ аты ____________________________
әкесінің аты ________________________ туған күні ____________________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен жеке бөлек-бөлек)
____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
2. Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларының сипаттамасы
Жалпы ауданы ________ (шаршы м) тұрғылықты ауданы _________ (шаршы м)
Тұрғын бөлмелердің саны _________
Тіркелгендер_________________________________________________________
(тұрақты, уақытша)
___________________________________________________ құқығымен тұрады
(меншік иесі, жалдаушы, қосымша жалдаушы)
Үйдің, пәтердің тиесілілігі _________________________________________
(мемлекеттік, жеке)
Тұрғын үйдің жайлылығы_______________________________________________
(абаттандырылған, абаттандырылмаған, ішінара жайлы)
Санитариялық-гигиеналық жай-күйі ____________________________________
(жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Тұрғын үй туралы қосымша мәліметтер _________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының бірге тұратын басқа мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні
Туыстық қатынастары
Жылдық табыс
3. Биографиялық деректер (балалық шақта және жасөспірім кезеңдегі отбасы ахуалы, ата-анасымен, аға-інілерімен, апа-сіңлі-қарындастарымен, басқа туыстарымен қарым-қатынасы): ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Отбасы ішіндегі өзара қарым-қатынастар (отбасының бұрынғы ерлі-зайыптылық өмірінің сипаттамасы және қазіргі уақыттағы ахуалы, бала асырап алушылардың жеке қасиеттері, қызығушылығы, бос уақытын өткізуі, дүниетанымы, дінге, тәрбиелеуге көзқарасы, балалармен қарым-қатынас тәжірибесінің бар-жоғы, жақын туыстарының бала асырап алуға көзқарасы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бала асырап алуға себеп: __________________________________
____________________________________________________________________
6. Денсаулығының жай-күйі (бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтар денсаулығының жай-күйі туралы дәрігерлік қорытындыға сәйкес)
____________________________________________________________________
7. Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтар
Сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танымаған.
Сот ата-ана құқығынан айырмаған және оны шектемеген.
Өзіне жүктелген міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін қорғаншылар, қамқоршылар міндеттерінен шеттетілмеген.
Егер сот олардың кінәсінен бала асырап алудың күшін жойса, бұрынғы бала асырап алушылар болып табылмайды.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ.
_________________          __________________________________
(қолы)                           (аты-жөні, тегі)
_________________
(күні)
Бала асырап алуға тілек
білдірген адамдарды
есепке алу қағидаларына
2-қосымша
_________________________________________
(қамқоршылық немесе қорғаншылық жөніндегі
функцияларды жүзеге асыратын органның атауы)
Бала асырап алуға үміткер (үміткерлер) болудың
мүмкіндігі/мүмкін еместігі туралы
ҚОРЫТЫНДЫ
Т.А.Ә. (толық) _____________________________________________________
Туған күні: ________________________________________________________
Т.А.Ә. (толық) _____________________________________________________
Туған күні: ________________________________________________________
Мекенжайы (тұрғылықты жері, индексі)________________________________
____________________________________________________________________
Отбасының сипаттамасы (құрамы, некенің ұзақтығы (қайта некеде болған кезде бұрынғы некеден балаларының бар-жоғы көрсетілсін), балалармен қарым-қатынас жасау тәжірибесі, отбасы мүшелерінің арасындағы өзара қарым-қатынас, жақын туысқандардың бар-жоғы және олардың бала асырап алуға көзқарасы, бала асырап алуға үміткерлердің мінез-құлық ерекшеліктері); ерлі-зайыптылардың біреуі бала асырап алған кезде екіншісінің бала асырап алуға келісімінің бар екені көрсетілсін).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Білімі және кәсіптік қызметі _______________________________________
____________________________________________________________________
Денсаулық жай-күйінің сипаттамасы (денсаулығының жалпы жай-күйі, бала асырап алуға кедергі келтіретін ауруларының болуы)
____________________________________________________________________
Материалдық жағдайы (мүлкі, жалақысының мөлшері, табыстардың өзге түрлері)____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бала асырап алуға себеп ____________________________________________
Бала асырап алушылардың баланың кандидатурасы бойынша тілектері (жынысы, жасы, мінез-құлқы, түр-әлпетінің ерекшеліктері, бала асырап алуға үміткерлердің дамуында ауытқушылықтары бар баланы асырап алуға келісімі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Азамат______________________________________________________________
(өтініш берушінің (берушілердің) Т.А.Ә.)
бала асырап алуға үміткер (үміткерлер) болуының мүмкіндігі/мүмкін еместігі туралы қорытынды___________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________ __________________________
лауазымы, Т.А.Ә.                       күні, қолы
М.О.
Бала асырап алуға тілек
білдірген адамдарды
есепке алу қағидаларына
3-қосымша
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды
есепке алу журналы
Бала асырап алуға үміткерлердің тегі, аты, әкесінің аты (толық)
Туған күні (туған күні, айы, жылы)
Ұлты
Тұрғылықты жері (мекенжайы, кодымен үй, қызмет кодымен, ұялы телефоны)
Жұмыс орны, атқаратын лауазымы
Денсаулығының жай-күйі туралы қорытынды
Отбасылық жағдайы (толық, толық емес отбасы)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Тегін, атын, әкесінің атын, туған күнін, жұмысы мен тұрғылықты жерін көрсете отырып, отбасының құрамы, оның мыналары бар
жақын туыстары
кәмелетке толған балалары
кәмелетке толмаған балалары
бұрын асырап алынған (қамқоршылықтағы) балалар
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Жақын туыстарының бала асырап алуға жазбаша келісімінің болуы
Көршілерінің ұсыным хаттарының (кемінде үш) болуы
Отбасының жиынтық табысының мөлшері
Тұрғын үйінің (жеке, жалға алынған) болуы
Өтініш берушіні есепке қою күні
Азаматтардың бала асырап алуға үміткер болудан бас тартуы
Ескертпе
12
13
14
15
16
17
18

3) Фамилия _____________________________ имя ________________________
отчество ___________________________ дата рождения __________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно) ___________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства ____________________________________________________
2. Характеристика жилищно-бытовых условий граждан, желающих быть кандидатами в усыновители
Общая площадь ___________ (кв.м) жилая площадь ______________ (кв.м)
Количество жилых комнат _________
Прописаны __________________________________________________________
(постоянно, временно)
Проживают на правах _________________________________________________
(собственника, нанимателя, поднанимателя)
Принадлежность дома, квартиры _______________________________________
(государственный, частный)
Благоустроенность жилья _____________________________________________
(благоустроенное, неблагоустроенное, с частичными удобствами)
Санитарно-гигиеническое состояние ___________________________________
(хорошее, удовлетворительное, неудовлетворительное)
Дополнительные сведения о жилье _____________________________________
____________________________________________________________________
Другие члены семьи, проживающие совместно:
Фамилия, имя,
отчество
Дата рождения
Родственные отношения
Годовой доход
3. Биографические данные (семейная обстановка в детстве и юности, отношения с родителями, братьями, сестрами, другими родственниками): ____________________________________________________________________
4. Внутрисемейные взаимоотношения (характеристика супружеской жизни в прошлом и обстановка в семье в настоящее время, личностные качества усыновителей, интересы, занятия в свободное время, мировоззрение, отношение к религии, воспитанию, имеется ли опыт общения с детьми, отношение к усыновлению близких родственников) ____________________________________________________________________
5. Мотивы усыновления _________________________________________
____________________________________________________________________
6. Состояние здоровья (согласно врачебному заключению о состоянии здоровья граждан, желающих быть кандидатами в усыновители) ____________________________________________________________________
7. Граждане, желающие быть кандидатами в усыновители
Не признавались судом недееспособными или ограниченно дееспособными.
Не лишались судом родительских прав и не были ограничены в них.
Не отстранялись от обязанностей опекунов, попечителей за ненадлежащее выполнение возложенных на них обязанностей.
Не являются бывшими усыновителями, если усыновление отменено судом по их вине.
Не имеют судимости за умышленное преступление.
_______________                                   ___________________
(подпись)                                      (инициалы, фамилия)
_______________
(дата)
Приложение 2
к Правилам учета лиц,
желающих усыновить детей
___________________________________________
(наименование органа, осуществляющего
функции по опеке или попечительству)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о возможности/невозможности быть кандидатом(ами) в усыновители
Ф.И.О. (полностью) __________________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Ф.И.О. (полностью) __________________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Адрес (место жительства, индекс) ____________________________________
____________________________________________________________________
Характеристика семьи (состав, длительность брака (при наличии повторного брака указать наличие детей от предыдущего брака), опыт общения с детьми, взаимоотношения между членами семьи, наличие близких родственников и их отношение к усыновлению, характерологические особенности граждан желающих быть кандидатами в усыновители); при усыновлении ребенка одним из супругов указать наличие согласия второго супруга на усыновление).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Образование и профессиональная деятельность _________________________
____________________________________________________________________
Характеристика состояния здоровья (общее состояние здоровья, отсутствие заболеваний, препятствующих усыновлению)
____________________________________________________________________
Материальное положение (имущество, размер заработной платы, иные виды доходов)
____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мотивы усыновления _________________________________________________
Пожелания граждан желающих быть кандидатами в усыновители по кандидатуре ребенка (пол, возраст, особенности характера, внешности, согласие граждан желающих быть кандидатами в усыновители на усыновление ребенка, имеющего отклонения в развитии)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение о возможности/невозможности гр. __________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя (ей))
быть кандидатом(ами) в усыновители __________________________________
____________________________________________________________________
________________________________        __________________________
должность, Ф.И.О.                         дата, подпись
М.П.
Приложение 3
к Правилам учета лиц,
желающих усыновить детей
Журнал учета лиц,
желающих усыновить детей
Фами-
лия,
имя,
отчес-
тво
(пол-
нос-
тью)
канди-
датов
в
усы-
нови-
тели
Дата
рожде-
ния
(день,
месяц,
год
рожде-
ния)
Наци-
ональ-
ность
Место
жи-
тель-
ства
(адрес,
телефон
дом,
служ. с
кодом,
моб.)
Место
ра-
боты,
зани-
мае-
мая
долж-
ность
Заклю-
чение
о сос-
тоянии
здо-
ровья
Семей-
ное
поло-
жение
(пол-
ная,
непол-
ная
семья)
состав семьи с указанием
фамилии, имени, отчества,
даты рождения, занятости и
места проживания, имеет
в т.ч.
близ-
ких
род-
ствен-
ников
совер-
шен-
нолет-
них
детей
не-
совер-
шен-
нолет-
них
детей
ранее
усы-
нов-
ленных
(подо-
печ-
ных)
детей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Наличие
письмен-
ного
согласия
близких
родст-
венников
на
усынов-
ление
ребенка
Наличие
рекомен-
дательных
писем
соседей
(не менее
трех)
Размер
совокуп-
ного
дохода
семьи
Наличие
жилья
(собст-
венного,
аренда)
Дата
постановки
заявителя
на учет
Отказ граждан
быть
кандидатами в
усыновители
Примечания
12
13
14
15
16
17
18