"Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 наурыздағы № 213 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 405 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 442 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 442 қаулысымен.
«2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 наурыздағы № 213 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары, іс-шаралар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары, іс-шаралар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3.1.-кіші бөлімде:
«Тұрғын үй құрылысын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Тұрғын үйді қамтамасыз ету
Осы мақсаттарға қол жеткізу үшін бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары 008, 009, 011, 015, 024, 035» деген 1.1-мақсатта:
«Бюджет қаражаты есебінен тұрғын үй құрылысының көлемі» деген жолдың «2012», «2013», «2014» деген бағандарындағы «655,0», «285,7», «167,6» деген сандар тиісінше «946,0», «447,3», «240,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуды және сатып алуды қамтамасыз ету» деген 1.1.1-міндетте:
«Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жалға берілетін коммуналдық тұрғын үйді пайдалануға беру көлемі» деген жолдың «2012», «2013», «2014» деген бағандарындағы «167,2», «168,5», «167,6» деген сандар тиісінше «256,7», «134,8», «135,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Кредиттік қаражат есебінен тұрғын үй салуды және сатып алуды қамтамасыз ету» деген 1.1.2-міндетте:
«Жергілікті атқарушы органдарға кредит беру есебінен пайдалануға берілген тұрғын үй көлемі» деген жолда:
«2012», «2013», «2014» деген бағандардағы «487,8» және «117,2» деген сандар тиісінше «313,0» және «312,5» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2011 года № 213 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 405. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 442
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 442.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2011 года № 213 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2011-2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1 «Развитие жилищного строительства»:
в цели 1.1 «Обеспечение жилья
Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели 008, 009, 011, 015, 024, 034, 035»:
в графах «2012», «2013», «2014» строки «Объемы строительства жилья за счет бюджетных средств» цифры «655,0», «285,7», «167,6» заменить соответственно цифрами «946,0», «447,3», «240,4»;
в задаче 1.1.1 «Обеспечение строительства и приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда»:
в графах «2012», «2013», «2014» строки «Объемы ввода в эксплуатацию арендного коммунального жилья за счет средств республиканского бюджета» цифры «167,2», «168,5», «167,6» заменить соответственно цифрами «256,7», «134,8», «135,3»;
в задаче 1.1.2 «Обеспечение строительства и приобретения жилья за счет кредитных средств»:
в строке «Объемы ввода в эксплуатацию жилья за счет кредитования местных исполнительных органов»:
в графах «2012», «2013» цифры «487,8» и «117,2» заменить соответственно цифрами «313,0» и «312,5»;

«2014» деген баған «105,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Қолжетімді тұрғын үймен азаматтарды қамтамасыз ету үлесі» деген жолда:
«2012», «2013», «2014» деген бағандардағы «29,7» және «43,4» деген сандар тиісінше «45» және «85» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген баған «100» деген сандармен толықтырылсын;
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
«Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламасының шеңберінде кредиттік тұрғын үй салу және сатып алу» деген жолдың «2014» деген бағаны «Х» деген белгімен толықтырылсын;
«Үлескерлер қатысатын құрылысы аяқталмаған объектілерде тұрғын үй құрылысын қамтамасыз ету» деген 1.1.3-міндетте:
«Үлескерлер қатысатын құрылысы аяқталмаған объектілерде тұрғын үйлерді пайдалануға беру көлемі» деген жолдың «2012» деген бағаны «376,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
«Үлескерлер қатысатын тұрғын үй кешендерінің құрылысын аяқтау» деген жолдың «2012» деген бағаны «Х» деген белгімен толықтырылсын;

графу «2014» дополнить цифрами «105,1»;
в строке «Доля обеспеченности граждан доступным жильем»:
в графах «2012», «2013» цифры «29,7» и «43,4» заменить соответственно цифрами «45» и «85»;
графу «2014» дополнить цифрами «100»;
в «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
в графе «2014» строки «Строительство и приобретение кредитного жилья в рамках Программы жилищного строительства в РК на 2011-2014 годы» дополнить знаком «Х»;
в задаче 1.1.3 «Обеспечение строительства жилья в незавершенных объектах с участием дольщиков»:
графу «2012» строки «Объемы ввода в эксплуатацию жилья в незавершенных объектах с участием дольщиков» дополнить цифрами «376,3»;
в «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
в графе «2012» строки «Завершение строительства жилых комплексов с участием дольщиков» дополнить знаком «Х»;

«Тұрғын үй құрылысы салынатын аудандарда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және сатып алу» деген 1.1.4-міндетте:
«Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды пайдалануға беру көлемі» деген жолдың «2012», «2013», «2014» деген бағандарындағы «744», «1525,8», «1525,8» деген сандар тиісінше «2016,4», «1500», «1500» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту» деген  2-стратегиялық бағытмынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту

в задаче 1.1.4 «Строительство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в районах жилищной застройки»:
в графах «2012», «2013», «2014» строки «Объемы ввода в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры» цифры «744», «1525,8», «1525,8» заменить цифрами «2016,4», «1500», «1500» соответственно;
Стратегическое направление 2 «Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 2. Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства

«Нормативтік-техникалық базаны озық мемлекеттердің нормативтерімен үйлестіру және жобалау құжаттамасының сапасын арттыру» деген 3.1-мақсатта:
«Сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жаңарту, нормативтік-техникалық құжаттар тізбесі, бірлік, 49, 125, 254, 84, 37, 34, 14» деген 1-жол алынып тасталсын;
«Құрылыс жұмыстарының нақты көлемінің индексі, статдеректер, өткен жылға %, 95,1, 95, 102,5, 101, 102, 102,1, 103» деген 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

в цели 3.1 «Гармонизация нормативно-технической базы с нормативами передовых стран и повышение качества проектной документации»:
строку «1. Совершенствование нормативно-технической базы в сфере архитектурной, градостроительной, строительной деятельности и жилищно-коммунального хозяйства», перечень нормативно-технических документов, Ед., 49, 125, 254, 84, 37, 34, 14» исключить;
строку «2. Индекс физического объема строительных работ», статданные, % к предыдущему году, 95,1, 95, 102,5, 101, 102, 102,1, 103 изложить в следующей редакции:
«

1. Сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтік-техникалық базаны жетілдіру
Нормативтік-техникалық құжаттардың тізбесі
бірлік
49
125
254
148
105
84
14
»;
«Тиімді конструктивті шешімдер мен технологияларды әзірлеу арқылы ғимараттардың (құрылыстардың) және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдардың тұрақтылығы мен ұзақ мерзімін қамтамасыз ету» деген 3.1.2-міндетте:
«1. Сейсмикалық тәуекелді төмендетуге, ғимараттардың (құрылыстардың) төзімділігі мен ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз етуге және ресурс және энергия үнемдеу технологияларын әзірлеуге бағытталған қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу (ағымдағы жылы аяқталатын тақырыптар саны/келесі жылға ауысатын тақырыптар саны), «Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы» АҚ қалыптастыратын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі, бірлік, 2/1, 1/1, 1/0, 0/0, 0/0, 0/0, 0/0» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

1. Совершенствование
нормативно-технической
базы в сфере
архитектурной,
градостроительной,
строительной
деятельности и
жилищно-коммунального
хозяйства
Перечень
нормативно-
технических
документов
Ед.
49
125
254
148
105
84
14
»;
в задаче 3.1.2 «Обеспечение устойчивости и долговечности зданий (сооружений) и инженерно-коммуникационной инфраструктуры с разработкой эффективных конструктивных решений и технологий»:
строку «1. Проведение прикладных научных исследований, направленных на снижение сейсмического риска, обеспечение устойчивости и долговечности зданий (сооружений) и разработку энерго- и ресурсосберегающих технологий (количество тем, завершающихся в текущем году/количество тем, переходящих на следующий год), Государственный реестр научных и научно-технических программ и проектов, формируемый АО «Национальный центр научно-технической информации», Ед., 2/1, 1/1, 1/0, 0/0, 0/0, 0/0, 0/0» изложить в следующей редакции:
«

1. Сейсмикалық тәуекелді төмендетуге, ғимараттардың (құрылыстардың) төзімділігі мен ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз етуге және ресурс пен энергия үнемдеу технологияларын әзірлеуге бағытталған жүргізілген қолданбалы ғылыми зерттеулердің саны (ағымдағы жылы аяқталатын тақырыптар саны/келесі жылға ауысатын тақырыптар саны)
«Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы» АҚ қалыптастыратын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі
бірлік
2/1
1/1
1/0
3/7
4/6
8/1
1/0
»;
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
«Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында жаңа технологиялар әзірлеуге бағытталған ғылыми зерттеулерді дамыту» және «Аяқталған ғылыми-зерттеу жұмыстары нәтижелерінің мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама арқылы өтуі» деген жолдардың «2012», «2013», «2014», «2015» деген бағандары «Х» деген белгімен толықтырылсын;
«Құрылыс сапасын бақылау жүйесін реформалау» деген 3.4-мақсатта:
«Құрылыстағы сәйкестікті бағалау жүйесін реформалау» деген 3.4.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында сараптау жұмыстарын және инжинирингтік қызметтер көрсететін сарапшыларды аттестаттауды енгізу» және «Лицензиялау жүйесіне санаттарға бөлу қағидатын енгізу» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«

1. Количество
проведенных
прикладных научных
исследований,
направленных на
снижение
сейсмического риска,
обеспечение
устойчивости и
долговечности зданий
(сооружений) и
инженерно-
коммуникационной
инфраструктуры, а
также разработку
энерго и
ресурсосберегающих
технологий
(количество тем,
завершающихся в
текущем году/
количество тем,
переходящих на
следующий год)
Государственный
реестр научных и
научно-технических
программ и
проектов,
формируемый АО
«Национальный
центр
научно-технической
информации»
Ед.
2/1
1/1
1/0
3/7
4/6
8/1
1/0
»;
в «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
графы «2012», «2013», «2014», «2015» строк «Развитие научных исследований, направленных на разработку новых технологий в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства» и «Прохождение результатов завершенных научно-исследовательских работ через государственную научно-техническую экспертизу» дополнить знаком «Х»;
в цели 3.4 «Реформирование системы контроля качества строительства»:
в задаче 3.4.1 «Реформирование системы оценки соответствия в строительстве»:
в «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
строки «Внедрение аттестации экспертов оказывающих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектуры, градостроительства и строительства» и «Внедрение принципа категорирования в систему лицензирования» изложить в следующей редакции:
«

3.5.1-мiндет. Халықтың сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі және ТКШ саласындағы ақпаратқа қол жеткізуіне жағдай жасау
Агенттіктің интернет-ресурсын жақсарту
Шабуылдарды анықтау жүйесін, бақылаушы домен серверін және прокси-серверін сатып алу
2012-2015 жылдар
»;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту» деген 2-стратегиялық бағыт мынадай редакцияда жазылсын:
«
2-стратегиялық бағыт. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту
2.1-мақсат. Халықтың қолайлы тұру жағдайларын қамтамасыз ету және коммуналдық инфрақұрылымның жай-күйін жақсарту
2.1.1-мiндет. Сумен жабдықтау мен су бұрудың жаңа объектілерін салу және қолданыстағыларды қайта жаңарту кезінде жүйелік әдісті енгізу
Қол жеткiзу үшiн ведомствоаралық өзара iс-қимыл талап етiлетiн мiндеттер көрсеткiштері
Ведомствоаралық өзара iс-қимыл жүзеге асырылатын мемлекеттiк орган
Ведомствоаралық өзара iс-қимыл орнату үшiн мемлекеттiк орган жүзеге асыратын шаралар
1
2
3
1 км коммуналдық желілердегі авариялардың және кідірістердің санын төмендету
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Нормативтік тазартылған судың деңгейі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Орталықтандырылған сумен жабдықтауға қол жеткізу
СА
статистикалық деректермен қамтамасыз ету
Республиканың қалаларында орталықтандырылған су бұруға қол жеткізу
СА
статистикалық деректермен қамтамасыз ету
Ауылдық елді мекендерде су бұру қызметтеріне қол жеткізу
СА
статистикалық деректермен қамтамасыз ету
2.1.2-мiндет. Тұрғын үй қатынастарының оңтайлы моделін құру
Күрделі жөндеуді қажет ететін кондоминиум объектілерінің үлесі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Авариялық жағдайдағы кондоминиум объектілерінің үлесі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
2.1.3-мiндет. Коммуникациялық инфрақұрылымды жаңғырту
Жөндеуге жататын желілердің үлесі
СА
статистикалық деректермен қамтамасыз ету
Жаңғыртылған желілердің ұзындығы
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Коммуналдық қызметтер үшін берешектің азаюы
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Халықты қоқысты бөлек жинауды түсіндіру және насихаттау бойынша қамту
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
Қоқыс өңдейтін кәсіпорындардың үлесі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдiктерi
әкiмдiктерден ақпарат
»;
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:

Задача 3.5.1 Создание
условий для доступа
населения к информации в
сфере архитектурной,
градостроительной,
строительной деятельности
и ЖКХ
Улучшение интернет-ресурса
Агентства.
Закупка систем обнаружения атак,
сервера контроллера домена и
прокси-сервера.
2012 – 2015 гг.
»;
в разделе 5 «Межведомственное взаимодействие»:
Стратегическое направление 2. «Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства» изложить в следующей редакции:
«
Стратегическое направление 2. Модернизация и развитие жилищно-коммунального
хозяйства
Цель 2.1. Обеспечение комфортных условий проживания населения и улучшение
состояния коммунальной инфраструктуры
Задача 2.1.1. Внедрение системного подхода при строительстве новых объектов
водоснабжения и водоотведения и реконструкции действующих
Показатели задач, для
достижения которых
требуется межведомственное
взаимодействие
Государственный орган, с
которым осуществляется
межведомственное
взаимодействие
Меры, осуществляемые
государственным органом для
установления
межведомственных
взаимодействий
1
2
3
Снижение количества аварий
и остановок на 1 км
коммунальных сетей:
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Уровень
нормативно-очищенной воды
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Доступ к централизованному
водоснабжению
АС
обеспечение статистическими
данными
Доступ к централизованному
водоотведению в городах
республики
АС
обеспечение статистическими
данными
Доступ к услугам
водоотведения в сельских
населенных пунктах
АС
обеспечение статистическими
данными
Задача 2.1.2. Создание оптимальной модели жилищных отношений
Доля объектов
кондоминиума, требующих
капитального ремонта
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Доля объектов
кондоминиума, находящихся
в аварийном состоянии
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Задача 2.1.3. Модернизация коммунальной инфраструктуры
Доля сетей, нуждающихся в
ремонте:
АС
обеспечение статистическими
данными
Протяженность
модернизированных сетей
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Снижение задолженности за
коммунальные услуги
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Охват населения по
разъяснению и пропаганде
раздельного сбора мусора
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
Доля
мусороперерабатывающих
предприятий
Акиматы областей, городов
Астаны и Алматы
информация от акиматов
»;
в Стратегическом направлении 3 «Развитие архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»:

«Озық елдердің нормативтерімен нормативтiк-техникалық базаны үйлестiру және жобалау құжаттамасының сапасын арттыру» деген 3.1-мақсатта:
«Құрылыс саласын техникалық реттеу жүйесiн реформалау» деген 3.1.1-мiндетте:
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi мен тұрғын үй шаруашылық саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды жаңарту» деген жолдағы «жаңарту» деген сөз «жетілдіру» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Тиiмдi сындарлы шешiмдерді және технологияларды әзiрлеу арқылы ғимараттардың (құрылыстардың) және инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымдардың тұрақтылығы мен ұзақ мерзiмiн қамтамасыз ету» деген 3.1.2-мiндет мынадай редакцияда жазылсын:
«
3.1.2-міндет. Тиімді конструктивті шешімдер, ресурс және энергия үнемдеу технологияларын әзірлеу арқылы ғимараттардың (құрылыстардың) және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдардың тұрақтылығы мен ұзақ мерзімін қамтамасыз ету
Сейсмикалық тәуекелді төмендетуге, ғимараттардың (құрылыстардың) төзімділігі мен ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз етуге және ресурс пен энергия үнемдеу технологияларын әзірлеуге бағытталған жүргізілген қолданбалы ғылыми зерттеулердің саны (ағымдағы жылы аяқталатын тақырыптар саны/келесі жылға ауысатын тақырыптар саны)
БҒМ
«Ғылым туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 5) және 6) тармақшаларына сәйкес ұлттық ғылыми кеңестің құрамына қосу үшін кандидатура және базалық қаржыландыру субъектілерінің тізбесін қалыптастыру бойынша БҒМ-ге ұсыныс енгізу
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

в цели 3.1 «Гармонизация нормативно-технической базы с нормативами передовых стран и повышение качества проектной документации»:
в задаче 3.1.1 «Реформирование системы технического регулирования строительной отрасли»:
в строке «Обновление нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной, строительной деятельности и жилищно-коммунального хозяйства» слово «Обновление» заменить словом «Совершенствование»;
задачу 3.1.2 «Обеспечение устойчивости и долговечности зданий (сооружений) и инженерно-коммуникационной инфраструктуры с разработкой эффективных конструктивных решений и технологий» изложить в следующей редакции:
«
Задача 3.1.2 «Обеспечение устойчивости и долговечности зданий (сооружений) и
инженерно-коммуникационной инфраструктуры с разработкой эффективных конструктивных
решений и технологий
«Количество проведенных прикладных
научных исследований, направленных на
снижение сейсмического риска,
обеспечение устойчивости и
долговечности зданий (сооружений) и
инженерно-коммуникационной
инфраструктуры, а также разработку
энерго- и ресурсосберегающих
технологий (количество тем,
завершающихся в текущем
году/количество тем, переходящих на
следующий год)
МОН
Внесение предложений в МОН по
кандидатурам для включения в состав
национальных научных советов и
формированию перечня субъектов
базового финансирования в
соответствии с подпунктами 5 и 6
статьи 5 Закона Республики Казахстан
«О науке»
»;

55,5
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
Бір қаладағы жұмыстың орташа құны (әрбір қала бойынша жұмыстың құны сметалық есеппен анықталады)
мың теңге
-
-
5 357
39 286
28 446
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
-
-
300 000
2 200 000
1 593 000
*- әрбір қала бойынша жұмыстың құны сметаға сәйкес анықталады
Бюджеттік бағдарлама
030 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер»
Сипаттама
Тиімді конструктивтік шешімдер әзірлей отырып, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың технологиялық артта қалуын болдырмауға және ТКШ субъектілерінің пайдалану шығыстарын төмендетуге бағытталған ғылыми зерттеулер мынадай тақырыптар бойынша жүргізіледі:
1. «Орталықсыздандырылған су бұру жүйесін және технологиялық, шаруашылық және ауыз су мақсаттарына суды қайта-жүйелі және айналмалы пайдаланылатын жүйелер салу үшін сарқынды коммуналдық және аралас суларды тазарту технологияларын модификациялау және бейімдеу»;
2. «Пайдаланылатын тұрғын және қоғамдық ғимараттарға қызмет көрсету мен оларды жөндеу бойынша жаңа технологиялар мен техникалық шешімдер әзірлеу, халықаралық талаптарға сәйкес қазіргі заманғы материалдарды, жабдықтарды және аспаптық-өлшеу құрылғыларын пайдаланып, олардың жылу қорғауын арттыру»;
3. «Пайдалы әсер коэффициенті (ПӘК) жоғары және зиянды шығарындыларды аз қазандықтар базасында тұрғын үй қоры үшін жылу мен суды өндіру, тасымалдау және тұтыну технологияларын әзірлеу»;
4. «Қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу технологиясын жетілдірудің ғылыми негізін әзірлеу»;
5. «Инженерлік желілер салудың инновациялық технологияларын әзірлеу және оларды қауіпті табиғи және техногендік әсерден қорғаудың жаңа әдістерін жасау»;
6. «Қазіргі заманғы тығыздағыштар, гипстен және кеуек бетоннан жасалған бұйымдардың, бетонның негізіндегі қаптама бұйымдардың, керемиканың және табиғи тастың негізінде жылу тиімді қоршау конструкцияларын әзірлеу».
Бюджеттік бағдарламаның түрі
Мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
Іске асыру тәсіліне қарай
жеке
Ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең

55,5
показатели качества
показатели
эффективности
Средняя стоимость
работ в одном
городе (стоимость
работ по каждому
городу определяется
сметным расчетом)
тыс.
тенге
-
-
5357
39
286
28
446
объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
-
-
300
000
2 200
000
1
593
000
* - стоимость работ по каждому городу определяется в соответствии со сметой
Бюджетная
программа
030 «Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального
хозяйства»
Описание
Проводятся научные исследования, направленные на устранение
технологической отсталости ЖКХ и снижение эксплуатационных
расходов субъектов ЖКХ, с разработкой эффективных конструктивных
решений и технологий по следующим темам:
1. «Модифицирование и адаптация технологий очистки сточных
коммунальных и смешанных вод для построения децентрализованных
систем водоотведения и систем с повторно-последовательным и
оборотным использованием воды в технологических, хозяйственных и
питьевых целях»;
2. «Разработка новых технологий и технических решений по
обслуживанию и ремонту эксплуатируемых жилых и общественных
зданий, повышение их теплозащиты в соответствии с международными
требованиями с использованием современных материалов,
оборудования и приборно-измерительных устройств»;
3. «Развитие технологии производства, транспортировки и
потребления тепла и воды для жилищного фонда на базе применения
котлов с высоким КПД и низким количеством вредных выбросов»;
4. «Разработка научных основ совершенствования технологии
переработки твердых бытовых отходов»;
5. «Развитие инновационных технологий прокладки инженерных сетей
и создание новых методов их защиты от опасных природных и
техногенных воздействий»;
6. «Разработка теплоэффективных ограждающих конструкций на основе
современных утеплителей, пористой керамики, изделий из гипса и
ячеистых бетонов, а также облицовочных изделий на основе бетонов,
керамики и природного камня»
Вид бюджетной
программы
В зависимости от
содержания
осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
В зависимости от
способа реализации
индивидуальная
Текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный период
плановый период

4 950
жүру бағыты бойынша жолдарды орташа жөндеу
м2
20 572,6
өтпе жолдарды орташа жөндеу
бірлік
4
автобус павильондарын дайындау және орнату
бірлік
50
монумент алаңы аялдамасының асфальт жабынын орташа жөндеу
м2
1 610
монументке жүретін жол жабынын орташа жөндеу
км
1,6
Әуежай алдындағы алаңда ернеулі тастарды ауыстыру
ұ.м.
1 092
Волгоградская көшесін орташа жөндеу
км
1,2
жаңа жолдар бойы баурайында жаяусоқпақтар салу
м2
2 968
жаңа жол белгілерін орнату
бірлік
125
доңғалақ тоқтатқыштарды орташа жөндеу
км
5,87
бағдаршам объектілерін орнату
бірлік
13
Жүру бағыты бойынша көшелердің аумағын абаттандыру
қала көшелері бойы гүлзар отырғызу
м2
32 787
шағын сәулет нысандарын орнату
бірлік
70
диаметрі 0,3-тен 1,3 мм-ге дейін апатты ағаштарды кесіп алу
бірлік
174
Әуежай алаңында және Селевин көшесінде көше жарықтандыруды қалпына келтіру
км
3,5
Селевин, Волгоградская, Бозтаев көшелері, көпір астындағы аумақта сол және оң жағалауды жаяусоқпақты жарықтандыруды қалпына келтіру
км
3,3
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Семей қаласы тұрғындарына қолайлы жағдай жасау, сондай-ақ инфрақұрылыммен қамтамасыз ету деңгейі
%
100
сапа көрсеткіштері
ҚНжЕ, ҚН және бекітілген сметалық құжаттамаға сәйкес құрылыс сапасы
%
100
тиімділік көрсеткіштері
Жұмыстардың құны (жайластыру: жаяусоқпақтар, гүлзар, жарықтандыру, сәулет нысандарын орнату, трансформаторлық күрке, бағдаршам объектілері, жолдарды орташа жөндеу және басқа)
мың теңге
273 829
Бюджеттік шығыстардың көлемі, оның ішінде:
мың теңге

4950
средний ремонт дорог
по маршруту
следования
м2
20
572,6
средний ремонт
путепроводов
ед.
4
изготовление и
установка автобусных
павильонов
ед.
50
средний ремонт
асфальтного покрытия
остановочной
площадки монумента
м2
1 610
средний ремонт
дорожного покрытия
ведущий на монумент
км
1,6
замена бортовых
камней на площади
перед Аэропортом
п.м.
1 092
средний ремонт улицы
Волгоградская
км
1,2
устройство
тротуарных плиток на
откосах вдоль новых
дорог
м2
2 968
установка новых
дорожных знаков
ед.
125
средний ремонт
колесоотбойников
км
5,87
устройство
светофорных объектов
ед.
13
Благоустройство
территорий улиц по
маршруту следования
устройство газонов
по улицам города
м2
32
787
установка малых
архитектурных форм
ед.
70
вырубка аварийных
деревьев диаметром
от 0,3 до 1,3 м
ед.
174
восстановление
уличного освещения в
районе Аэропорта и
улицы Селевина
км
3,5
восстановление
тротуарного
освещения по улицам
Селевина,
Волгоградская,
Бозтаева, правый и
левый берег
подмостовой
территории
км
3,3
показатель конечного
результата
Уровень создания
благоприятных
условий гражданам
города Семей, а
также обеспеченность
инфраструктурой
%
100
показатели качества
Качество
строительства в
соответствии со
СНиП, СН и
утвержденной сметной
документации
%
100
показатели
эффективности
Стоимость работ
(устройство:
тротуаров, газонов,
освещения, установка
архитектурных форм,
трансформаторной
будки, светофорных
объектов, средний
ремонт дорог и др)
тыс.
тенге
273
829
объем бюджетных
расходов, в т.ч.
тыс.
тенге

Бір жай акцияны орналастыру құны 10 000 теңге деп «ҚТҚЖБ» АҚ жай акцияларының санын ұлғайту
дана
5 700 000
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
ЕДБ-мен нысаналы жобалар бойынша қол қойылған шарттарға сәйкес екінші деңгейдегі банктерде депозиттер орналастыру
%
100
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
57 000 000
Бюджеттік бағдарлама
036 «Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшiн «Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкi» акционерлiк қоғамына кредит беру»
Сипаттама
«Қазақстанның Тұрғын үй құрылысы жинақ банкі» АҚ тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 сәуірдегі № 364 қаулысымен құрылған. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 – 2014 жылдарға арналған бағдарламасында алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздары бойынша проценттік ставкаларды төмендету арқылы қарыздарға қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін «Қазақстанның Тұрғын үй құрылысы жинақ банкі» АҚ-ның кредит беруіне негізделген мемлекеттік қолдауды жүзеге асыру көзделген
Бюджеттік бағдарламаның түрі
Мазмұнына қарай
бюджеттік кредиттерді беру
Іске асыру тәсіліне қарай
жеке
Ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең

размещения 10 000
тенге за одну
простую акцию
шт.
5 700
000
показатели
конечного
результата
Размещение
депозитов в
банках второго
уровня согласно
подписанным
договорам по
целевым проектам
с БВУ
%
100
показатели
качества
показатели
эффективности
объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
57
000
000
Бюджетные
программы
036 «Кредитование АО «Жилищный строительный сберегательный банк
Казахстана» для предоставления предварительных и промежуточных
жилищных займов»
описание
АО «Жилстройсбербанк Казахстана» создано в соответствии с
постановлением Правительства Республики Казахстан № 364 от 16
апреля 2003 года в целях развития системы жилищных строительных
сбережений. Программой жилищного строительства Республики Казахстан
на 2011 - 2014 годы предусматривается осуществление государством
поддержки, заключающейся в кредитовании АО «Жилстройсбербанк
Казахстана» для обеспечения доступности займов посредством снижения
процентных ставок по промежуточным и предварительным займам
Вид бюджетной
программы
В зависимости от
содержания
представление бюджетных кредитов
В зависимости от
способа реализации
индивидуальная
Текущая/развитие
развитие
Наименование
показателей
бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
плановый период

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов