Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2012 жылға арналған қаражатты бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 461 Қаулысы
«2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңын және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2012 жылға арналған қаражат бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, Білім және ғылым министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды қамтамасыз етсін.
3. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есептер берсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жартыжылдық қорытындылары бойынша, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.

О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2012 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2012 года № 461
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы» и Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 «О Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011 - 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить средства на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2012 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерствам здравоохранения, образования и науки Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.
3. Центральным государственным и местным исполнительным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан по итогам полугодия к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.

5. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 13 сәуірдегі
№ 461 қаулысына
қосымша
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық
және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға
2012 жылға арналған қаражатты бөлу
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.26 № 1683 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Іс-шаралар атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома, мың теңге
1
2
3
4

5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 апреля 2012 года № 461
Распределение средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья
граждан на 2012 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.12.2012 № 1683 (вводится в действие с 01.01.2012).
Наименование мероприятий
Ответственные государственные
органы
Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
4

5.1-мақсат. Мемлекеттік, қоғамдық және бизнес құрылымдардың қызметін үйлестіру арқылы азаматтардың денсаулығын қалыптастыру, сақтау және нығайту
1
Жұмысшылардың зиянды еңбек жағдайлардағы ең жоғары жұмыс уақытының ұзақтығын анықтау жөніндегі зерттеу жүргізу
Еңбекмині
11 472
5.1.1-мақсат. Профилактикаға жүйелі және кешенді тәсіл арқылы салауатты өмір салтын қалыптастыру және мінез-құлықтық тәуекел факторларын бақылауды күшейту
1
Телерадиохабарларын тарату арналарында көрнекті қоғам қайраткерлерін қатыстыра отырып, темекі шегуді, алкогольді шектен тыс тұтынуды және есірткіні тұтынудың алдын алу және емдеу бойынша ақпараттық-насихаттық баспа басылымдарын әзірлеу және шығару, науқан және жобарлар өткізу
СДШІА
98 640
2
Спортты және салауатты өмір салтын насихаттау жөнінде әлеуметтік бейнероликтер жасау
СДШІА
12 000
3
Бұқаралық спорт түрлері бойынша жыл сайын спартакиадалар ұйымдастыру және өткізу
СДШІА
50 000
4
Денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелеріне арналған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі «Салауатты Қазақстан» мемлекеттік телевизиялық бағдарламасын республикалық деңгейде жасау
Мәдениетмині
6 677
5.1.2-мақсат. Халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы
1
Халықтың дұрыс тамақтану дағдыларын және тамақ өнімдері қауіпсіздігін қалыптастыру
ДСМ
204 900
2
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша ақпараттық-насихаттау науқанын жүргізу
ДСМ
58 995
3
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша бейне және аудиороликтер шығару
Мәдениетмині
2 087
4
Мектептегі балаларды тамақтандыру рационына витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін енгізу, оның ішінде Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға Алматы облысының (Талғар ауданы) бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша*
БҒМ
100 000
оның ішінде:
Алматы облысының әкімдігі (Талғар ауданы)
100 000
5.1.3-мақсат. Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық және тәни денсаулығын қалыптастыру
1
Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шаралар кешенін әзірлеу, оның ішінде Қарағанды облысының облыстық бюджетіне және Астана қаласының қалалық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер*
БҒМ
50 000
оның ішінде:
Қарағанды облысының әкімдігі
39 470
Астана қаласының әкімдігі
10 530
2
Жасөспірімдердің психологиялық денсаулығы мәселелері бойынша ақпараттық науқан (бейне және аудиороликтер шығару) жүргізу
ДСМ
5 460
5.1.4-мақсат. Жол-көлік жарақаттанушылығын және одан өлім-жітімді төмендету
1
Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әлеуметтік роликтер жасау және орталық, республикалық телеарналарда олардың прокатын қамтамасыз ету
ІІМ

Цель 5.1. Формирование, сохранение и укрепление здоровья граждан путем координации
деятельности государственных, общественных и бизнес-структур
1
Провести исследование по
определению максимальной
продолжительности работы рабочих
во вредных условиях труда
МТСЗН
11 472
Цель 5.1.1. Формирование здорового образа жизни путем системного и комплексного
подхода к профилактике и усилению контроля за поведенческими факторами риска
1
Разработать и издать
информационно-пропагандистские
печатные издания и провести
кампании и проекты на
телерадиовещательных каналах по
профилактике и лечению
табакокурения, злоупотребления
алкоголем и употребления
наркотиков с привлечением видных
общественных деятелей
АДСФК
98 640
2
Создать социальные видеоролики по
пропаганде спорта и здорового
образа жизни
АДСФК
12 000
3
Организовать и провести ежегодные
отраслевые спартакиады по
массовым видам спорта
АДСФК
50 000
4
Создать на республиканском уровне
телевизионную государственную
программу «Саламатты Қазақстан»,
посвященную вопросам развития
здравоохранения, на
государственном и русском языках
МКИ
6 677
Цель 5.1.2. Обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний,
зависимых от питания
1
Формировать у населения навыки
здорового питания и безопасности
пищевых продуктов
МЗ
204 900
2
Провести
информационно-пропагандистскую
компанию по вопросам здорового
питания
МЗ
58 995
3
Выпустить видео и аудиоролики по
вопросам здорового питания
МКИ
2 087
4
Включить в рацион питания детей в
школах пищевые продукты,
обогащенные витаминно-минеральным
комплексом, в том числе по
целевым текущим трансфертам
бюджету Алматинской области
(Талгарский район) на реализацию
мероприятий Государственной
программы развития
здравоохранения «Саламатты
Қазақстан» на 2011 - 2015 годы*
МОН
100 000
В том числе:
Акимат Алматинской области
(Талгарский район)
Цель 5.1.3. Формирование физического и психического здоровья детей и подростков
1
Разработать комплекс мероприятий
по профилактике заболеваний
опорно-двигательного аппарата
среди детей школьного возраста, в
том числе по целевым текущим
трансфертам областному бюджету
Карагандинской области,
городскому бюджету города Астаны*
МОН
50 000
В том числе:
Акимат Карагандинской области
39 470
Акимат города Астаны
10 530
2
Провести информационную кампанию
(выпуск видео и аудио роликов) по
вопросам психологического
здоровья подростков
МЗ
5 460
Цель 5.1.4. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него
1
Создать социальные ролики по
вопросам безопасности дорожного
движения и обеспечить их прокат
на центральных, республиканских
телеканалах
МВД

2 932
Маңғыстау облысы
1 561
Павлодар облысы
3 643
Солтүстік Қазақстан облысы
1 569
Оңтүстік Қазақстан облысы
892
Алматы қаласы
322
Астана қаласы
713
Барлығы
16 502 210
Ескертпе:
* Білім және ғылым саласындағы орталық уәкілетті орган балалар мен оқушылардың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету, дұрыс тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы және балалар мен жасөспірімдердің физикалық және психологиялық денсаулығын қалыптастыру жөніндегі тауарлардың, жұмыстар мен қызметтер конкурсының бірыңғай ұйымдастырушысы болады. Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы, витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін мектептердегі балаларды тамақтандыру рационына қосу бойынша іс-шараларды өткізуді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім берудің жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ          – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ          – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ          – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Мәдениетмині – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
СДШІА        – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі
Еңбекмині    – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
ТЖМ          – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҮЕҰ          – үкіметтік емес ұйымдар

2 932
Мангистауская область
1 561
Павлодарская область
3 643
Северо-Казахстанская область
1 569
Южно-Казахстанская область
892
город Алматы
322
город Астана
713
Всего
16 502 210
Примечание:
* Центральный уполномоченный орган в области образования и науки выступает единым организатором конкурсов товаров, работ и услуг по обеспечению здорового питания детей и школьников, профилактике заболеваний, зависимых от питания, и формированию физического и психического здоровья детей и подростков. Проведение мероприятий по профилактике заболеваний опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста, по включению в рацион питания детей в школах пищевых продуктов, обогащенных витаминно-минеральным комплексом, осуществляют местные уполномоченные органы образования областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
расшифровка аббревиатур:
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НПО – неправительственные организации