"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 18 маусымдағы № 801 қаулысы. Қаулы 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 18 маусымдағы № 801 қаулысымен
Ескерту. Қаулы 01.01.018 дейін қолданыста болды – ҚР Үкіметінің 18.06.2012 № 801 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің 150-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.12.09 № 1283 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 18 маусымдағы
№ 801 қаулысымен
бекітілген
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық
аймағының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың
тізбесін қалыптастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін қалыптастыру қағидалары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 150-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін (бұдан әрі – тізбе) қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы – "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес (бұдан әрі – Заң) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы болып танылған заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Егер Заңда өзгеше көзделмесе, Заңға сәйкес "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қатысушылары үшін арнайы экономикалық аймақтың аумағынан тыс қызметке рұқсат беріледі.

Об утверждении Правил формирования перечня юридических лиц, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2012 года № 801. Действовал до 1 января 2018 года в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2012 года № 801.
Сноска. Действовал до 01.01.2018 в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.06.2012 № 801.
В соответствии с пунктом 2 статьи 150 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования перечня юридических лиц, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования и действует до 1 января 2018 года.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 09.12.2014 № 1283 (вводятся в действие с 01.01.2015).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 2012 года № 801
Правила формирования перечня юридических лиц,
осуществляющих деятельность на территории специальной
экономической зоны "Парк инновационных технологий"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования перечня юридических лиц, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 150 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок формирования перечня юридических лиц, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" (далее - перечень).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) участник специальной экономической зоны – юридическое лицо, признанное участником специальной экономической зоны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (далее - Закон);
2) уполномоченный орган - центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон.
3. Согласно Закону для участников специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" допускается деятельность вне территории специальной экономической зоны, если иное не предусмотрено Законом.

2. Тізбені қалыптастыру тәртiбi
4. Тізбеге Заңның талаптарына сәйкес бір мезгілде мынадай талаптарға сай келетін:
1) орналасқан жері бойынша салық органында салық төлеушілер ретінде тiркелген;
2) құрылымдық бөлiмшелерi жоқ;
3) жылдық жиынтық кірістің кемiнде 70 пайызын мынадай қызмет түрлерінен өзi өндiрген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынуға жататын (алынған) кірістер құрайды:
дерекқорларды және аппараттық құралдарды жобалау, әзiрлеу, енгiзу және жасау, бағдарламалық қамтамасыз етiлiмдi (оның ішінде тәжірибелік үлгілерді) жобалау, әзiрлеу, енгiзу және жасау;
серверлік ақпараттық-коммуникациялық жабдықты пайдалана отырып, ақпаратты электрондық түрде сақтау және өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер (дата-орталықтардың көрсетілетін қызметтері);
ақпараттық технологиялар саласындағы жобаларды жасау және енгізу жөніндегі ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.12.09 № 1283 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Тізбе жыл сайын арнайы экономикалық аймақ қатысушысының атауы, оның салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі), сондай-ақ салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді есептеу бөлігінде Салық кодексінің 150 және 151-4-баптарының ережелері қолданалатын күнтізбелік жыл көрсетілетін күнтізбелік жыл аяқталғаннан кейін қалыптастырылады.
6. Тізбеге енгізу үшін арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы уәкілетті органға салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн (немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі), сондай-ақ салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді есептеу бөлігінде Салық кодексінің 150 және 151-4-баптарының ережерелері қолданалатын күнтізбелік жыл көрсетілген еркін нысанда жазылған өтінішті және мына құжаттарды:
1) әділет органдары берген құрылымдық бөлiмшелерiнің жоқ екендігі туралы;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.05.2016 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.12.09 № 1283 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.05.2016 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
7. Уәкілетті орган өтінішті түскен күнінен бастап 20 жұмыс күні ішінде қарайды және мынадай:

2. Порядок формирования перечня
4. В перечень в соответствии с требованиями Закона включаются участники специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий", соответствующие одновременно следующим условиям:
1) зарегистрированы в качестве налогоплательщиков по местонахождению в налоговом органе;
2) не имеют структурных подразделений;
3) не менее 70 процентов совокупного годового дохода составляют доходы, подлежащие получению (полученные) от реализации товаров собственного производства, работ, услуг от следующих видов деятельности:
проектирование, разработка, внедрение и производство баз данных и аппаратных средств, проектирование, разработка, внедрение и производство программного обеспечения (в том числе опытных образцов);
услуги по хранению и обработке информации в электронном виде с использованием серверного инфокоммуникационного оборудования (услуги дата-центров);
проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по созданию и внедрению проектов в области информационных технологий.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.12.2014 № 1283 (вводятся в действие с 01.01.2015).
5. Перечень формируется ежегодно по завершению календарного года, в котором указываются наименование участника специальной экономической зоны, его регистрационный номер налогоплательщика (или бизнес-идентификационный номер), а также календарный год, за который применяются положения статей 150 и 151-4 Налогового кодекса в части исчисления налогов и других обязательных платежей в бюджет.
6. Участник специальной экономической зоны для включения в перечень представляет в уполномоченный орган заявление в произвольной форме с указанием регистрационного номера налогоплательщика (или бизнес-идентификационного номера), а также календарного года, за который применяются положения статей 150 и 151-4 Налогового кодекса в части исчисления налогов и других обязательных платежей в бюджет, с приложением документов:
1) об отсутствии структурных подразделений, выданных органами юстиции;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 04.05.2016 № 271 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.12.2014 № 1283 (вводятся в действие с 01.01.2015); от 04.05.2016 № 271 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Уполномоченный орган рассматривает заявление в течение 20 рабочих дней со дня его поступления с вынесением одного из следующих решений:

1) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысын тізбеге енгізу туралы;
2) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысын тізбеге енгізуден бас тарту туралы шешімдердің бірін шығарады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.12.09 № 1283 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы өзін тізбеден шығару туралы дербес шешім қабылдаған жағдайда, ол бұл туралы уәкілетті органға хабарлайды.
9. Арнайы экономикалық аймақ қатысушысын тізбеге енгізуден бас тарту үшін осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау негіз болып табылады.
10. Тізбеге енгізу (тізбеден шығару) туралы шешімдер уәкілетті органның бұйрығы нысанында қабылданады, ол осындай шешім қабылданған күннен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялануға тиіс.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.12.09 № 1283 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1) о включении участника специальной экономической зоны в перечень;
2) об отказе во включении участника специальной экономической зоны в перечень.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.12.2014 № 1283 (вводятся в действие с 01.01.2015).
8. В случае самостоятельного принятия решения участником специальной экономической зоны об исключении его из перечня, он уведомляет об этом уполномоченный орган.
9. Основанием для отказа о включении участника специальной экономической зоны в перечень является непредставление документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
10. Решения о включении (исключении) в перечень принимаются в форме приказа уполномоченного органа, который подлежит опубликованию на интернет-ресурсе уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия такого решения.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 09.12.2014 № 1283 (вводятся в действие с 01.01.2015).