Басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2012 жылға арналған квоталарды белгілеу және басым жобалар бойынша шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң шарттарын бекіту және "Қазақстан Республикасына шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны белгiлеу қағидаларын және Шетелдiк қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудiң қағидалары мен шарттарын бекiту және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 21 маусымдағы № 817 Қаулысы
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі Заңының 8-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2012 жылға арналған квота белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған:
1) "Цемент зауытын салу" жобасын (өтініш беруші – "Көкше-Цемент" ӨБ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
2) "Инновациялық технологияларды пайдалана отырып, жоғары көмiртектi феррохром өндiрiсiн ұлғайту" жобасын (өтініш беруші – "Қазхром" трансұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
3) "Құрғақ тәсiл бойынша цемент зауытын салу" жобасын (өтініш беруші – "Қазақцемент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
4) "Ақтоғай кен байыту комбинатын салу" жобасын (өтініш беруші – "Kazakhmys Aktogay (Қазақмыс Ақтоғай)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
5) "Бозшакөл кен байыту комбинатын салу" жобасын (өтініш беруші – "Kazakhmys Bozshakol (Қазақмыс Бозшакөл)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
6) "Хантау станциясында цемент зауытын салу" жобасын (өтініш беруші – "ACIG" акционерлік қоғамы) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;

Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам на 2012 год и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 "Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 817
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам на 2012 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые:
1) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство цементного завода" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "ПО "Кокше-Цемент");
2) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Увеличение производства высокоуглеродистого феррохрома с использованием инновационных технологий" (заявитель – акционерное общество "Транснациональная компания "Казхром");
3) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство цементного завода по сухому способу" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Казахцемент");
4) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство Актогайского горно-обогатительного комбината" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhmys Aktogay (Казахмыс Актогай)");
5) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство Бозшакольского горно-обогатительного комбината" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhmys Bozshakol (Казахмыс Бозшаколь)");
6) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство цементного завода на станции Хантау (заявитель – акционерное общество "ACIG");

7) "Тараз қаласында электр металлургия шағын зауытын салу" жобасын (өтініш беруші – "Запчасть" акционерлік қоғамы) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
8) "Жаңатас қаласында болат қорыту цехын салу" жобасын (өтініш беруші – "МК "Жаңатас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
9) "Жүндi бастапқы өңдейтiн жұмыс iстеп тұрған фабрика базасында арқан жасауды ұйымдастыру" жобасын (өтініш беруші – "Фабрика ПОШ-Тараз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
10) "Цемент зауытын салу" жобасын (өтініш беруші – "Каспий Цемент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары;
11) "Екiбастұз қаласында бағыт ауыстырғыштар өндiрiсiн және темiр жол доңғалақтарын өңдеудi ұйымдастыру" жобасын (өтініш беруші – "Проммашкомплект" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары бекітілсін.
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 25.01.2017 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

7) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство электрометаллургического мини-завода в городе Таразе" (заявитель – акционерное общество "Запчасть");
8) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство сталеплавильного цеха в городе Жанатасе" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "МК "Жанатас");
9) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Организация производства топса на базе действующей фабрики первичной обработки шерсти" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Фабрика ПОШ-Тараз");
10) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство цементного завода" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Каспий Цемент");
11) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта "Организация производства стрелочных переводов и обработки железнодорожных колес в городе Экибастузе" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Проммашкомплект").
3. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.01.2017 № 15 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 817 қаулысына
қосымша
Басым жобалар бойынша шетелдік жұмыс
күшін тартуға 2012 жылға арналған квота
Р/с
Жобаның атауы
Өтініш беруші
Іске асырылатын орны
Іске асырылатын мерзімі
Квота (адам)
1
2
3
4
5
6
1
Цемент зауытын салу
"Көкше-Цемент" ӨБ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Ақмола облысы, Еңбекшілдер ауданы, Заозерное ауылы
2005 – 2013 ж.ж.

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2012 года № 817
Квота на привлечение иностранной рабочей
силы по приоритетным проектам на 2012 год
п/п
Наименование
проекта
Заявитель
Место
реализации
Срок
реали-
зации
Квота
(чел.)
1
2
3
4
5
6
1
Строительство
цементного завода
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"ПО "Кокше-Цемент"
Акмолинская
область,
Енбекшильдерский
район, село
Заозерное
2005 –
2013 г.г.

175
2
Инновациялық технологияларды пайдалана отырып, жоғары көмiртектi феррохром өндiрiсiн ұлғайту
"Қазхром" трансұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы
2012 – 2016 ж.ж.
60
3
Құрғақ тәсiл бойынша цемент зауытын салу
"Қазақцемент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы, Шар қаласы
2007 – 2013 ж.ж.
500
4
Ақтоғай кен байыту комбинатын салу
"Kazakhmys Aktogay (Қазақмыс Ақтоғай)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шығыс Қазақстан, Аягөз ауданы
2012 – 2016 ж.ж.
700
5
Бозшакөл кен байыту комбинатын салу
"Kazakhmys Bozshakol (Қазақмыс Бозшакөл)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Павлодар облысы, Екібастұз ауданы
2010 – 2015 ж.ж.
700
6
Хантау станциясында цемент зауытын салу
"ACIG" акционерлік қоғамы
Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы, Хантау станциясы
2012 – 2013 ж.ж.
150
7
Тараз қаласында электр металлургия шағын зауытын салу
"Запчасть" акционерлік қоғамы
Жамбыл облысы, Тараз қаласы
2008 – 2013 ж.ж.
36
8
Жаңатас қаласында болат қорыту цехын салу
"МК "Жаңатас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жамбыл облысы, Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы
2012 – 2013 ж.ж.
65
9
Жүндi бастапқы өңдейтiн жұмыс iстеп тұрған фабрика базасында арқан жасауды ұйымдастыру
"Фабрика ПОШ-Тараз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жамбыл облысы, Тараз қаласы
2012 – 2013 ж.ж.
62
10
Цемент зауытын салу
"Каспий Цемент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы, Шетпе ауылы
2007 – 2013 ж.ж.

175
2
Увеличение
производства
высокоуглеродистого
феррохрома с
использованием
инновационных
технологий
Акционерное
общество
"Транснацио-
нальная компания
"КазХром"
Актюбинская
область,
Хромтауский район
2012 –
2016 г.г.
60
3
Строительство
цементного завода по
сухому способу
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Казахцемент"
Восточно-
Казахстанская
область,
Жарминский район,
город Шар
2007 –
2013 г.г.
500
4
Строительство
Актогайского
горнообогатитель-
ного комбината
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Kazakhmys Aktogay
(Казахмыс
Актогай)"
Восточно-
Казахстанская,
Аягузский район
2012 –
2016 г.г.
700
5
Строительство
Бозшакольского
горнообогатитель-
ного комбината
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Kazakhmys
Bozshakol
(Казахмыс
Бозшаколь)"
Павлодарская
область,
Экибастузский
район
2010 –
2015 г.г.
700
6
Строительство
цементного завода на
станции Хантау
Акционерное
общество "ACIG"
Жамбылская
область,
Мойынкумский
район, станция
Хантау
2012 –
2013 г.г.
150
7
Строительство
электрометал-
лургического
мини-завода в городе
Таразе
Акционерное
общество
"Запчасть"
Жамбылская
область, город
Тараз
2008 –
2013 г.г.
36
8
Строительство
сталеплавильного
цеха в городе
Жанатасе
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"МК Жанатас"
Жамбылская
область,
Сарысуский район,
город Жанатас
2012 –
2013 г.г.
65
9
Организация
производства топса
на базе действующей
фабрики первичной
обработки шерсти
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Фабрика
ПОШ-Тараз"
Жамбылская
область, город
Тараз
2012 –
2013 г.г.
62
10
Строительство
цементного завода
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Каспий цемент"
Мангистауская
область,
Мангистауский
район, село Шетпе
2007 –
2013 г.г.

650
11
Екiбастұз қаласында бағыт ауыстырғыштар өндiрiсiн және темiр жол доңғалақтарын өңдеудi ұйымдастыру
"Проммашкомплект" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы
2009 – 2016 ж.ж.
40
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 маусымдағы
№ 817 қаулысына
қосымша
"Цемент зауытын салу" жобасын (өтініш беруші "Көкше-Цемент" ӨБ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары
1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктегі уәкiлеттi органға жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты (оның iшiнде латын әрiптерiмен), туған күнi мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмiрi, берiлген күнi және берген орган, тұрақты тұратын елi, шыққан елi, бiлiмi, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекiтетiн Қазақстан Республикасында қолданылатын Басшылар, мамандар және басқа да қызметшiлер лауазымдарының бiлiктiлiк анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшiлерi лауазымдарының үлгiлiк бiлiктiлiк сипаттамаларына, Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығына, жұмысшылар кәсiптерiнiң тарифтiк-бiлiктiлiк сипаттамаларына және 01-99 "Кәсiптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сыныптауышына сәйкес мамандығының, бiлiктiлiгiнiң (лауазымының) атаулары көрсетiле отырып, тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәлiметтер;
2) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың нотариалды расталған аудармалары (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде толтырылған болса, көшiрмелерi);
3) оның бұрын iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiнде жазылған қызметкердiң еңбек қызметi туралы жазбаша растауы қоса берiлген қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпарат (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс стажы жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар;
4) басым жобаны іске асыруға қатысатындығы туралы куәландыратын шарттан нотариалды куәландырылған үзiндi көшiрме немесе салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып көшірмесі (мердiгер және қосалқы мердiгер ұйымдар үшін).

650
11
Организация
производства
стрелочных переводов
и обработки
железнодорожных
колес в городе
Экибастузе
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Проммашкомплект"
Павлодарская
область, город
Экибастуз
2009 –
2016 г.г.
40
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2012 года № 817
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации проекта "Строительство
цементного завода" (заявитель – товарищество с ограниченной
ответственностью "ПО "Кокше-Цемент")
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган по труду административно-территориальной единицы, на территории которой реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемыми уполномоченным государственным органом по труду;
2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).