"Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы № 14 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 маусымдағы № 891 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы № 14 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 1, 7-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Агенттіктің заңды тұлғалар болып табылатын аумақтық жер инспекциялары болады.»;
15-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жер заңнамасын, сондай-ақ геодезия мен картография саласындағы заңнаманы қолдану практикасын қорыту және оларды жетілдіру;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жер қатынастарын, геодезия мен картографияны реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;»;
мынадай мазмұндағы 6-1) және 6-2) тармақшалармен толықтырысын:
«6-1) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдардың басшыларын тағайындау және қызметтен босату мәселелері бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
6-2) пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жерлерді анықтау және мемелекеттік меншікке қайтару мәселелері бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасау;»;
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«19) әкімшілік-аумақтық бірліктер арасындағы шекараның өзгерістерін, сондай-ақ жергілікті жердің өзгерістерін және географиялық объектілердің атауларын көрсете отырып, кезекші анықтамалық карта жүргізу;»;
мынадай мазмұндағы 29-1) тармақшамен толықтырылсын:
«29-1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 65-бабында белгіленген міндеттемелер орындалмаған жағдайда жергілікті атқарушы органдар мен жеке және заңды тұлғалар арасында жасалған уақытша жер пайдалану туралы шарттарды бір жақты тәртіппен бұзу мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;»;
33-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«33-1) геодезиялық және картографиялық қызметті мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года № 14 "Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2012 года № 891. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2013 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года № 14 «Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 1, ст. 7) следующие изменения и дополнения:
в Положении Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами, утвержденном указанным постановлением:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
«Агентство имеет территориальные земельные инспекции, которые являются юридическими лицами.»;
в пункте 15:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) обобщение практики применения земельного законодательства, а также законодательства в области геодезии и картографии и их совершенствование;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) разработку и внесение на утверждение в Правительство Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов в области регулирования земельных отношений, геодезии и картографии;»;
дополнить подпунктами 6-1) и 6-2) следующего содержания:
«6-1) взаимодействие с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы по вопросам согласования назначения и освобождения от должности руководителей уполномоченных органов по земельным отношениям;
6-2) взаимодействие с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы по вопросам выявления и возврата в государственную собственность земель, неиспользуемых либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;»;
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
«19) ведение дежурной справочной карты с отображением на ней изменений границ между административно-территориальными единицами, а также изменений местности и наименований географических объектов;»;
дополнить подпунктом 29-1) следующего содержания:
«29-1) внесение предложений местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы по вопросам расторжения в одностороннем порядке договоров о временном землепользовании, заключенных между местными исполнительными органами и физическими или юридическими лицами, в случае невыполнения ими обязанностей, установленных статьей 65 Земельного кодекса Республики Казахстан;»;
подпункт 33-1) изложить в следующей редакции:
«33-1) осуществление государственного контроля за геодезической и картографической деятельностью;»;

мынадай мазмұндағы 39-1), 39-2), 39-3) және 39-4) тармақшалармен толықтырылсын:
«39-1) Агенттіктің қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда қарайды, келіседі және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекітеді;
39-2) Агенттіктің қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
39-3) Агенттіктің қарамағындағы республикалық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) баға белгілейді;
39-4) бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстардың (қызметтердің) көлемі шеңберінде өндiрілетін тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) Агенттіктің қарамағындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсiпорындар белгілеген бағаларды келіседі;»;
22-тармақта:
4), 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Агенттіктің штат санының лимиті шегінде Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің, сондай-ақ аумақтық жер инспекцияларының құрылымын және штат санын бекітеді;
5) Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен оның аумақтық жер инспекциялары туралы ережелерді бекітеді;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің департаменттері мен басқармалары басшыларын, аумақтық инспекциялардың басшылары мен басшыларының орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

дополнить подпунктами 39-1), 39-2), 39-3) и 39-4) следующего содержания:
«39-1) рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О государственном имуществе», и утверждает планы развития республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Агентства, и отчеты по их исполнению;
39-2) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Агентства;
39-3) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими казенными предприятиями, находящимися в ведении Агентства;
39-4) согласовывает цены на товары (работы, услуги), производимые в рамках объемов работ (услуг), финансируемых из бюджета, установленные государственными предприятиями на праве хозяйственного ведения, находящимися в ведении Агентства;»;
в пункте 22:
подпункты 4), 5) изложить в следующей редакции:
«4) после согласования с Председателем Агентства утверждает структуру и штатную численность Агентства, а также территориальных инспекций в пределах лимита штатной численности Агентства, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
5) после согласования с Председателем Агентства утверждает положения о структурных подразделениях Агентства и его территориальных инспекциях;»;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) после согласования с Председателем Агентства назначает на должности и освобождает от должностей руководителей департаментов и управлений Агентства, руководителей и заместителей руководителей территориальных инспекций;».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов