Есеп құжаттарының тізбесі мен нысандарын, мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды сақтау, мақта нарығының мониторингін жүргізу мәселелері бойынша есеп беру мерзімдерін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 шілдедегі № 917 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 шілдедегі № 4-5/613 бұйрығын қараңыз.
«Мақта саласын дамыту туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 16-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды сақтау мәселелері бойынша есеп құжаттарының тізбесі мен есеп беру мерзімдері;
2) мақта өңдеу ұйымының мақта қабылдау пункттерiнiң болуы туралы есеп нысаны;
3) мақта өңдеу ұйымы ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі туралы есеп нысаны;
4) мақтаның сапасын айқындау үшін өндiрiстiк-технологиялық зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп нысаны;
5) мақта өңдеу ұйымының есеп және есептiлiк құжаттарының болуы туралы есеп нысаны;
6) мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктi ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі, зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп нысаны;
7) мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiндегі мақта өңдеу ұйымының есеп және есептiлiк құжаттарының болуы туралы есеп нысаны;
8) мақта тазалау зауыты мен мақта қабылдау пунктiнде карантиндiк, зиянды және аса қауiптi зиянды жәндiктерден зарарсыздандыру жөнiндегi iс-шаралар кешенiн жүргiзу туралы есеп нысаны;
9) мақта өңдеу ұйымының кадрлармен қамтамасыз етiлгенi, жұмыскерлердің бiлiктiлiгi және тәжiрибесi туралы есеп нысаны;
10) мақта иелерiне мақта қолхаттарын беру туралы есеп нысаны;
11) мақта нарығының мониторингiн жүргiзу мәселелері бойынша есеп құжаттарының тiзбесi мен есеп беру мерзiмдерi;
12) мақта нарығына қатысушыларда шиттi мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнiмдерiнiң болуы және қозғалысы туралы есеп нысаны;

Об утверждении перечней и форм документов учета, сроков представления отчетности по вопросам соблюдения требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок, ведения мониторинга хлопкового рынка
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2012 года № 917. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 07.07.2015 г. № 4-5/613.
В соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень документов учета и сроки представления отчетности по вопросам соблюдения требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
2) форму отчета о наличии хлопкоприемных пунктов хлопкоперерабатывающей организации;
3) форму отчета о готовности зданий, сооружений и оборудования хлопкоперерабатывающей организации;
4) форму отчета о готовности производственно-технологической лаборатории и лабораторного оборудования для определения качества хлопка;
5) форму отчета о наличии документов учета и отчетности хлопкоперерабатывающей организации;
6) форму отчета о готовности зданий, сооружений и оборудования на хлопкоприемном пункте, расположенном вне места нахождения хлопкоочистительного завода, готовности лаборатории и лабораторного оборудования;
7) форму отчета о наличии документов учета и отчетности хлопкоперерабатывающей организации на хлопкоприемном пункте, расположенном вне места нахождения хлопкоочистительного завода;
8) форму отчета о проведении комплекса мероприятий по обеззараживанию от карантинных, вредных и особо опасных вредных организмов на хлопкоочистительном заводе и хлопкоприемном пункте;
9) форму отчета об обеспеченности кадрами, квалификации и опыте работников хлопкоперерабатывающей организации;
10) форму отчета о выдаче хлопковых расписок владельцам хлопка;
11) перечень документов учета и сроки представления отчетности по вопросам ведения мониторинга хлопкового рынка;
12) форму отчета о наличии и движении хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки у участников хлопкового рынка;

13) мақта өңдеу ұйымдарында шиттi мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнiмдерiнiң болуы және қозғалысы туралы есеп нысаны;
14) шиттi мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнiмдерiнiң сапалық жай-күйі туралы есеп нысаны;
15) шиттi мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнiмдерiнiң барлық санаттағы шаруашылықтарда болуы және қозғалысы туралы есеп нысаны;
16) шаруашылық жүргізуші субъектiлердiң (мақта нарығына қатысушылардың) болуы туралы есеп нысаны;
17) мақта шығымдылығының болжамы туралы есеп нысаны;
18) экспорт режимiнде ресiмделген мақта талшығының салмағы және статистикалық құны туралы есеп нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөнiндегi қызметке қойылатын талаптарды сақтау мәселелерi бойынша есеп құжаттарының тiзбесi мен есеп беру мерзiмдерi
Р/с №
Атауы
Есеп беру мерзiмдерi
1
Мақта өңдеу ұйымының мақта қабылдау пункттерiнiң болуы туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
2
Мақта өңдеу ұйымы ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
3
Мақтаның сапасын айқындау үшін өндiрiстiк-технологиялық зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
4
Мақта өңдеу ұйымының есеп және есептiлiк құжаттарының болуы туралы есеп
Жылына бiр рет 1 қыркүйекке дейiн
5
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктi ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі, зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
6
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiндегі мақта өңдеу ұйымының есеп және есептiлiк құжаттарының болуы туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
7
Мақта тазалау зауыты мен мақта қабылдау пунктiнде карантиндiк, зиянды және аса қауiптi зиянды жәндiктерден зарарсыздандыру жөнiндегi iс-шаралар кешенiн жүргiзу туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
8
Мақта өңдеу ұйымының кадрлармен қамтамасыз етiлгенi, жұмыскерлердің бiлiктiлiгi және тәжiрибесi туралы есеп
Жылына бiр рет, 1 қыркүйекке дейiн
9
Мақта иелерiне мақта қолхаттарын беру туралы есеп
Жылына екi рет, 1 қаңтарға дейiн, 1 шiлдеге дейiн
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Мақта өңдеу ұйымының мақта қабылдау пункттерiнiң болуы туралы есеп
_______________________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
Р/с
Мақта қабылдау пункттерiнiң атауы
Аудан
Орналасқан жерi
Бiр жолғы сақтау сыйымдылығы, м3
Әзірлігі туралы мәлiметтер
1
2
3
4
5
6
Мақта өңдеу ұйымының басшысы _______________________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы, мөрi)
_______ жылғы «___»___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Мақта өңдеу ұйымы ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі туралы есеп
____________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
Р/с №
Объект
Өлшем бiрлiгi
Болуы
Әзірлігі туралы мәлiметтер
зауыт қуатына сай мақта көлемiн қайта өңдеудi қамтамасыз етуге қажеттi саны
нақты саны
1
2
3
4
5
6
1
Өткiзу режимi
-
2
Зауыт ғимараты
-
3
Мақта талшығы бумаларынан сынамалар құрастыру қондырғылары
дана
4
Мақта қабылдау пункттерi
дана
5
Джиндер
сағатына дана/тонна
6
Линтерлер
сағатына дана/тонна
7
Шиттi мақтаны тазалауыштар
сағатына дана/тонна
8
Талшық тазалауыштар
сағатына дана/тонна
9
Кептiргiштер
сағатына дана/тонна
10
Пресстеу қондырғылары
дана
11
Таразы
дана
12
Желдеткiштер
дана
13
Циклондар
дана
14
Тиеу-түсiру механизмдерi
дана
15
Шиттi мақтаны сақтауға арналған орын
дана/м2
16
Мақта талшығын сақтауға арналған орын
дана/м2
17
Мақта талшығының техникалық тұқымын жинақтауға және сақтауға арналған орын
дана/м2
18
Егiстiк тұқымын дайындау цехы
дана/м2
19
Өрт сөндiру құралдары
дана
Ескертпе: м2 – шаршы метр
Мақта өңдеу ұйымының басшысы _______________________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы, мөрi)
_______ жылғы «___» _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Мақтаның сапасын айқындау үшін өндiрiстiк-технологиялық зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп
________________________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
Р/c №
Объект
Маркасы
Өлшем бiрлiгi
Болуы
Дайындалғаны
1
2
3
4
5
6
1
Зертхана
дана
2
Шиттi сынама iрiктегiш
дана
3
Талшық, линт, тұқым сынама iрiктегiштері
дана
4
Шиттi мақтаның арамшөптiк қоспаларын анықтайтын құрал
дана
5
Зертханалық кептiргiш
дана
6
Кептiргiш шкаф
дана
7
Талшық тазалауыш джин
дана
8
Зертханалық джин
дана
9
Талшық пен шиттi мақтаның сорттарын анықтайтын зертханалық құрал
дана
10
Мақта анализаторы
дана
11
Линттiң ұзындығын анықтайтын құрал
дана
12
Психрометрикалық гигрометр
дана
13
Гигрометр
дана
14
Термощуптар
дана
15
Микронейр
дана
16
Жуков аспабы
дана
17
Зертханалық таразы
дана
18
Жалпы мақсаттағы гiрлер
дана
19
Колбалар, бюкстер, пинцеттер
дана
20
Термо-ылғал өлшегіштер
дана
21
Қолмен және машинамен жиналған шиттi мақта эталондары
жиынтық
22
Мақта талшығы эталондары
жиынтық
Мақта өңдеу ұйымының басшысы _______________________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы, мөрi)
_______ жылғы «___» ________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Мақта өңдеу ұйымының есеп және есептiлiк құжаттарының болуы туралы есеп
____________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
Р/c №
Талаптар
Орындалуы (қажетсiзiсызылып тасталсын)
Растайтын құжаттың берiлген күнi
1
2
3
4
5
1
Техникалық құжаттың болуы
бар
жоқ
2
Техникалық регламенттiңболуы
бар
жоқ
3
Өлшеулер жағдайын зертханада бағалау туралы куәлiктiң болуы
бар
жоқ
4
Мақтаның мөлшерлiк-сапалық есебi кiтабының болуы
бар
жоқ
5
Зертханалық журналдардың болуы
бар
жоқ
6
Нормативтiк құқықтық актiлердiң, нормативтiк құжаттардың, стандарттардың болуы
бар
жоқ
Мақта өңдеу ұйымының басшысы _______________________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы, мөрi)
_______ жылғы «___» ________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 шілдедегі
№ 917 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктi ғимараттарының, құрылыстарының және жабдығының әзірлігі, зертхананың және зертханалық жабдықтың әзірлігі туралы есеп
________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)

13) форму отчета о движении хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки в хлопкоперерабатывающих организациях;
14) форму отчета о качественном состоянии хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки;
15) форму отчета о наличии и движении хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки во всех категориях хозяйств;
16) форму отчета о наличии хозяйствующих субъектов (участников хлопкового рынка);
17) форму отчета о прогнозе урожайности хлопчатника;
18) форму отчета о весе и статистической стоимости хлопка-волокна, оформленных в режиме экспорта.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Перечень
документов учета и сроки представления отчетности по вопросам
соблюдения требований, предъявляемых к деятельности по оказанию
услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
п/п
Наименование
Сроки
представления
отчетности
1
Отчет о наличии хлопкоприемных пунктов
хлопкоперерабатывающей организации
Один раз в
год до 1
сентября
2
Отчет о готовности зданий, сооружений и
оборудования хлопкоперерабатывающей
организации
Один раз в
год до 1
сентября
3
Отчет о готовности производственно-
технологической лаборатории и лабораторного
оборудования для определения качества
хлопка
Один раз в
год до 1
сентября
4
Отчет о наличии документов учета и
отчетности хлопкоперерабатывающей
организации
Один раз в
год до 1
сентября
5
Отчет о готовности зданий, сооружений и
оборудования на хлопкоприемном пункте,
расположенном вне места нахождения
хлопкоочистительного завода, готовности
лаборатории и лабораторного оборудования
Один раз в
год до 1
сентября
6
Отчет о наличии документов учета и
отчетности хлопкоперерабатывающей
организации на хлопкоприемном пункте,
расположенном вне места нахождения
хлопкоочистительного завода
Один раз в
год до 1
сентября
7
Отчет о проведении комплекса мероприятий по
обеззараживанию от карантинных, вредных и
особо опасных вредных организмов на
хлопкоочистительном заводе и хлопкоприемном
пункте
Один раз в
год до 1
сентября
8
Отчет об обеспеченности кадрами,
квалификации и опыте работников
хлопкоперерабатывающей организации
Один раз в
год до 1
сентября
9
Отчет о выдаче хлопковых расписок владельцам
хлопка
Два раза в
год до 1
января,
до 1 июля
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Форма
Отчет
о наличии хлопкоприемных пунктов хлопкоперерабатывающей организации
_________________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
п/п
Наимено-
вание
хлопко-
приемных
пунктов
Район
Месторас-
положение
Емкость
единовре-
менного
хранения,
м3
Сведения о
готовности
1
2
3
4
5
6
Руководитель
хлопкоперерабатывающей организации__________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя, печать)
«__» ___________ ______ года
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Форма
Отчет
о готовности зданий, сооружений и оборудования
хлопкоперерабатывающей организации
________________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
п/п
Объект
Единица
измерения
Наличие
Сведения о
готовности
количество,
необходимое
для
обеспечения
переработки
объемов хлопка
в
соответствии с
мощностью
завода
фактически
1
2
3
4
5
6
1
Пропускной
режим
-
2
Здание завода
-
3
Устройства для
формирования
проб из кип
хлопка-волокна
штук
4
Хлопкоприемные
пункты
штук
5
Джины
штук/тонн
в час
6
Линтеры
штук/тонн
в час
7
Очистители
хлопка-сырца
штук/тонн
в час
1
2
3
4
5
6
8
Волокноочистители
штук/тонн
в час
9
Сушилки
штук/тонн
в час
10
Прессовые
установки
штук
11
Весы
штук
12
Вентиляторы
штук
13
Циклоны
штук
14
Погрузочно-
разгрузочные
механизмы
штук
15
Места для
хранения
хлопка-сырца
штук/м2
16
Места для
хранения
хлопка-волокна
штук/м2
17
Места для
складирования и
хранения
технических
семян
хлопка-волокна
штук/м2
18
Цех подготовки
посевных семян
штук/м2
19
Средства
пожаротушения
штук
Примечание: м2 – метров квадратных
Руководитель
хлопкоперерабатывающей организации__________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя, печать)
«__» ___________ _____ года
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Форма
Отчет
о готовности производственно-технологической лаборатории и
лабораторного оборудования для определения качества хлопка
_________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
п/п
Объект
Марка
Единица
измерения
Наличие
Подготовлено
1
2
3
4
5
6
1
Лаборатория
штук
2
Пробоотборник
сырца
штук
3
Пробоотборники
волокна, линта,
семян
штук
4
Прибор для
определения
сорных примесей
хлопка-сырца
штук
5
Лабораторная
сушилка
штук
6
Шкаф сушильный
штук
7
Джин-
волокноочиститель
штук
8
Джин лабораторный
штук
9
Лабораторный
прибор для
определения сорта
волокна
и хлопка-сырца
штук
10
Хлопковый
анализатор
штук
1
2
3
4
5
6
11
Прибор для
определения длины
линта
штук
12
Гигрометр
психрометрический
штук
13
Гигрометр
штук
14
Термощупы
штук
15
Микронейр
штук
16
Прибор Жукова
штук
17
Весы лабораторные
штук
18
Гири общего
назначения
штук
19
Колбы, бюксы,
пинцеты
штук
20
Термовлагометры
штук
21
Эталоны
хлопка-сырца
ручного и
машинного сборов
комплект
22
Эталоны
хлопка-волокна
комплект
Руководитель
хлопкоперерабатывающей организации__________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя, печать)
«___» ___________ ____ года
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Форма
Отчет
о наличии документов учета и отчетности
хлопкоперерабатывающей организации
__________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
п/п
Требования
Выполнение
(ненужное
вычеркнуть)
Дата выдачи
подтверждающего
документа
1
Наличие технического
проекта
Имеется
Не
имеется
2
Наличие технологического
регламента
Имеется
Не
имеется
3
Наличие свидетельства об
оценке состояния
измерений в лаборатории
Имеется
Не
имеется
4
Наличие книги
количественно-
качественного учета
хлопка
Имеется
Не
имеется
5
Наличие лабораторных
журналов
Имеется
Не
имеется
6
Наличие нормативных
правовых актов,
нормативных документов,
стандартов
Имеется
Не
имеется
Руководитель
хлопкоперерабатывающей организации__________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя, печать)
«____» ___________ ____ года
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2012 года № 917
Форма
Отчет
о готовности зданий, сооружений и оборудования на хлопкоприемном
пункте, расположенном вне места нахождения хлопкоочистительного
завода, готовности лаборатории и лабораторного оборудования
___________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)

5201
Мақта талшығы,таралмағ ан
5203
Мақта талшығы, кардо немесе тармақталып таралған
Басшысы    _____________   _________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Орындаушы  ____________    _________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Телефон _______________
20__ жылғы «___» ___________
М.О.

5201
Волокно
-
хлоп-
ковое,
нече-
санное
5203
Волокно
-
хлоп-
ковое,
кардо
или
гребне-
чесан-
ное
Руководитель __________________    ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Исполнитель ___________________    ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Телефон ________________
«___» _______ 20__ года
М.П.