Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 925 Қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 133-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің «Талдау және ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті кәсіпорынға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы болып анықталсын.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні:
1) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы заңнаманы сақтауға бағытталған іс-шараларды техникалық, ақпараттық және ұйымдастырушылық сүйемелдеу;
2) мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелерін ақпараттық және әдістемелік қамтамасыз ету;
3) отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыруға бағытталған үдерістерді талдамалық қолдау;
4) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық–талдамалық жұмыс жөніндегі бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы қызмет болып табылады.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорынның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 925 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
3. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 319 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттік мекемелер» деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттік мекемелер мен республикалық мемлекеттік кәсіпорын»;

О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 925
В соответствии со статьей 133 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр анализа и информации» Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Определить уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении предприятия Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности предприятия является деятельность в сфере средств массовой информации по:
1) техническому, информационному и организационному сопровождению мероприятий, направленных на соблюдение законодательства в сфере средств массовой информации;
2) информационному и методическому обеспечению вопросов государственной информационной политики;
3) аналитической поддержке процессов, направленных на повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства;
4) информационно-аналитической работе в сфере обеспечения информационной безопасности.
4. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение устава предприятия в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
2) государственную регистрацию предприятия в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 925
Изменение и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 319 «О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Республиканские государственные учреждения, подведомственные Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Республиканские государственные учреждения и республиканское государственное предприятие, подведомственные Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан»;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8-1-жолмен толықтырылсын:
«8-1. «Талдау және ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны».

дополнить строкой, порядковый номер 8-1, следующего содержания:
«8-1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр анализа и информации».».